Najgorsze wynalazki świata, grrr! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-24, 14:56   #61
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
Jeszcze mi się przypomniało:
montowanie karnisza tak, że blokuje on okno i można je otworzyć na jakieś 5-7cm tak że nawet ręki nie da się wystawić
Hehehe. Ja mieszkalam dlugie lata w mieszkaniu, gdzie okna byly zamontowane do samego sufitu (nie bylo dstepu na scianie miedzy sufitem a oknem) - zlote lata 70 haha! I jak tu zamontujesz karnisz? Wkujesz sie w sufit ? A okna sie, OCZYWISCIE! otwieraja do srodka.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 14:59   #62
Vampi_z_piekla_rodem
Zakorzenienie
 
Avatar Vampi_z_piekla_rodem
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 177
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość

Aaaa i jeszcze z hitow wyspiarskich - okna z pojedyncza szyba oraz okna zamontowane w ten sposob, ze po srodku na dole i na gorze jest zawias. Okno otwiera sie tak, ze sie je "przesuwa" w srodku (cos a la drzwi obrotowe). Mowiac krotko mozesz wystawic glowe przez polowe szerokosci okna "
Też mnie to zawsze dziwiło. Totalnie nieprzemyślane

Cytat:
Napisane przez Tuff Pokaż wiadomość
Hity, które widziałam na własne oczy to:
- drzwi od małej łazienki (gdzie jest tylko ubikacja i umywalka) z drzwiami z szybą. Ta łazienka umiejscowiona jest zaraz koło wejścia do mieszkania, wiec gdy ktoś wchodzi możesz mu pomachać siedząc na ubikacji
- gniazdka w kuchni schowane w półce

- włącznik światła do pokoju umiejscowiony na korytarzu (stancja)
__________________

"Give me reason but don't give me choice.
'Cause I'll just make the same mistake again.."
Vampi_z_piekla_rodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:02   #63
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Vampi_z_piekla_rodem Pokaż wiadomość
Też mnie to zawsze dziwiło. Totalnie nieprzemyślane


Nie wiem ,czy mnie zrozumialas. Nie mowie o tych oknach podnoszonych do gory. Ja mialam takie, ze sa podzielona na 2 czesci jedna, gorna (1/3 wielkosci) w ogole sie nie rusza. Za to dolna ma w polowie na dole i na gorze zawias i sie obraca dookola osi po srodku. Czyli jesli "otworzysz okno" to pol okna masz w mieszkaniu a pol na zewnatrz, jest ono wtedy PROSTOPADLE do sciany
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:05   #64
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

to kiedys mielismy w domu taki zyrandol w kuchni na sprezynie czy jakos tak co go opuszczac mozna bylo. gorzej jak sie ta sprezyna poluzowala i wyrobila i zyrandol sam sie opuszczal. kilka razy dziennie bylo podnoszenie zyrandola

Edytowane przez gringolada
Czas edycji: 2010-10-24 o 15:10
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:09   #65
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez czokled Pokaż wiadomość
Czaaad!
Gorzej było jak tego tajnego przejścia nie było i na siłę pchałeś deskę
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:11   #66
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Hehehe. Ja mieszkalam dlugie lata w mieszkaniu, gdzie okna byly zamontowane do samego sufitu (nie bylo dstepu na scianie miedzy sufitem a oknem) - zlote lata 70 haha! I jak tu zamontujesz karnisz? Wkujesz sie w sufit ? A okna sie, OCZYWISCIE! otwieraja do srodka.
ja i tak wolę rolety albo żaluzje
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:13   #67
anonyme
Zadomowienie
 
Avatar anonyme
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 636
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak się na tym oszczędza, przecież wystarczą kurki... Swoją drogą, nie cierpię baterii z wajchą.
Ja to wiem Ale w zamyśle, z tego co słyszałam, chodziło o to, aby zatkać zlew, nalać odpowiednio wymieszaną wodę do zlewu i tak się myć, wtedy woda nie leci ciągle

A jeszcze przypomniało mi się coś co mnie już nie raz wyprowadziło z równowagi
Pojemniki w pralce te na płyn/proszek przymocowane na stałe Umyć się tego dobrze nie da i robi się syf w środku.
anonyme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 15:32   #68
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

-Bateria do prysznica którą się wsadza na taką rurkę z "rączką " - w efekcie wyrobiona rączka i obtłuczona wanna od spadającego prysznica.
-Prysznic ze zmianą trybu wypływu wody w główce, to chyba tylko Pudzian jest w stanie użytkować.
-Zamiast normalnych kurków badziewne wajchy które cięzko odkręcić mokrą ręką .
- Wspomniane już wielkie umywalki z małymi kranikami ale z takim ciśnieniem że połowe wody zawsze sie ma na ubraniu

Wszystkie te beznadziejności posiadam w mieszkaniu
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:47   #69
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

A ja dodam jeszcze ściereczki. Te żółte,które zostawiają wszędzie włosy. Ani to pochłania wodę,ani wyciera do sucha, kurzu też nie zbiera,tylko rozmazuje wodę i pozostawia mikro kłaki. Są kompletnie do niczego. Nie wiem,po co je produkują .
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:59   #70
losux
Zadomowienie
 
Avatar losux
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 233
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

co jest dziwnego w gniazdkach schowanych w półce?
mozna tam podlaczyc np radio kuchenne albo mala lampke, wiec nie rozumiem?
__________________
razem

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...
losux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 16:11   #71
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez losux Pokaż wiadomość
co jest dziwnego w gniazdkach schowanych w półce?
mozna tam podlaczyc np radio kuchenne albo mala lampke, wiec nie rozumiem?
A to, że zazwyczaj kabel przeszkadza w zamknięciu szafki, o ile dobrze zrozumiałam

Świetny wątek!
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 16:18   #72
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

przypomnial mi sie jeszcze jeden beznadziejny wynalazek ktory mialam w domu. szafka pod zlewem na butle z gazem. z tylu wycieta dziura na wąż do kuchenki i wyciete dno szafki wiec butla stala na podlodze bo sie nie miescila. zanim sie wyjelo butle trzeba bylo sie naszarpac a wąż byl krotki wiec zeby zmienic butle najpierw trzeba bylo wcisnac glowe miedzy szafke a butle, odpiac waz i dopiero wyciagac butle. hahhaha. wesolo bylo
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 16:45   #73
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez anonyme Pokaż wiadomość
Pojemniki w pralce te na płyn/proszek przymocowane na stałe Umyć się tego dobrze nie da i robi się syf w środku.
Mam taki, zatkał się i nie mogę nic z tym zrobić, wylewam wodę kieliszkiem
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 16:51   #74
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Mam taki, zatkał się i nie mogę nic z tym zrobić, wylewam wodę kieliszkiem
Dlatego ja preferuje zele zamiast proszkow, z reszta lepsze sa dla alergikow, oraz plyny do plukania nie w koncentracie. Dzieki temu unikam czestego mycia tej szufladki :P
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 17:35   #75
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
"gazowy przepływowy ogrzewacz wody" (junkers...) który gaśnie gdy wieje wiatr i nie ma ciepłej wody.
wysyłamy ludzi w kosmos, wynaleźliśmy in vitro, chirurgia jest szalenie precyzyjna ale nikt nie stworzył junkersa który działa gdy jest wiatr i często myję głowę w zimnej wodzie _-_ XXI wiek, super
I jeszcze gaz się czasem cofa, kiedy wieje.
W większości mieszkań: łazienki, wychodki tuż obok salonu. Koniecznie z wywietrznikami w drzwiach, żeby goście słyszeli i czuli, po co udaliśmy się w to ustronne miejsce.
U mojej koleżanki w wynajmowanym mieszkaniu właściciel wszystko sam robił i ta np. piecyk gazowy jest OTWARTY i to tuż nad sedesem, więc jak ktoś chodzi się skupić to musi uprzedzić, żeby nikt nie włączał wody, bo inaczej zostanie pozbawiony skalpu, a w przedpokoju największy hit, czyli takie jakby półeczki nad sufitem, ok. 20 cm od niego, więc do niczego nieprzydatne, za to jak piecyk wybuchnie, cały gaz się będzie kumulował i jak ktoś przybędzie na pomoc, sam padnie w progu...
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 17:44   #76
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

ja nie lubię jak wchodzę do centrum handlowego, galerii itd, jak są drzwi obrotowe (markety, szczególnie te mniejsze, to zazwyczaj mają takie przesuwne ) i się wolno kręcą. Akurat to nie wina samych drzwi ale tego, kto narzuca prędkośc. No po prostu mnie trafia, dobrze, że nie chodzę za często na zakupy.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 17:45   #77
biedronqa
Rozeznanie
 
Avatar biedronqa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 648
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Ja nie potrafię zrozumieć, jak można mieć w łazience drzwi harmonijkowe. Przecież one nie są ani dźwięko-/zapacho-szczelne, ani nie da ich się zamknąć (nie mają zamka), do tego zawsze trochę odstają od futryny.

Kolejny przykład niezrozumiałego dla mnie domowego wynalazku, to ponad 30 metrowy zwój kabla sieciowego zlokalizowany za moim tapczanem Wziął się on stąd, że właściciel mieszkania w czasach sprzed Internetu bezprzewodowego, chciał mieć dostęp do sieci w każdym miejscu mieszkania (z tego też powodu w ścianach jest pełno zakamuflowanych dziur, służących do przeciągnięcia kabla do innych pomieszczeń). Kabla nie da się samodzielnie skrócić, bowiem jego druga końcówka znajduje się serwerowni zlokalizowanej nad windami (jest to sieć osiedlowa, a do serwerowni mieszkańcy nie mają wstępu).

I na koniec przykład z bloku, w którym kiedyś mieszkałam - nie było w nim kaloryferów, tylko jedna wąska ściana grzewcza (która nie wystarczała na ogrzanie całego mieszkania) - nie wiem, co by się działo w przypadku awarii ogrzewania - kuli by ściany ludziom w mieszkaniach? Winda w tym bloku zatrzymywała się co 3 piętra (blok miał pięter 15), na pietrach z windą były długie korytarze ciągnące się przez cały blok (9 klatek). Ja, żeby dojść do mieszkania, musiałam wysiąść na 14 piętrze, minąć jedną klatkę schodową i dopiero drugą klatką zejść piętro niżej. Ponadto w tym bloku były tzw. ślepe kuchnie - pal licho, że nie było tam naturalnego światła, ale wietrzenie takiej kuchni w przypadku przypalenia obiadu było praktycznie niemożliwe (tak w ogóle, to ten blok był wyjątkowy - mieszkało w nim dużo zagranicznych studentów, Mormoni, a także, jak podawała prasa, działo około 40 agencji towarzyskich ).

.
biedronqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 17:46   #78
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

To ja dodam podgrzewacz do wody, który mam przy umywalce w pracy. Podgrzewacz podłącza się do kontaktu i wtedy leci wrzątek, jeżeli jest odłączony z prądu - leci lodowata woda...
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 18:13   #79
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Przypomnialo mi sie jeszcze: prysznice, ktore maja tak ustawiona regulacje, ze kapiemy sie w wodzie albo "nieco" za zimnej, albo wrzatku
ooo, kocham to u moich dziadków tak było (Teraz chyba coś poprawili) że nie dość, że panel prysznicowy zamontowany był tak nisko, że musiałam kucać żeby zmyć odżywkę z włosów, to w dodatku ciśnienie było tak fatalne, że woda raczej ciurczała niż leciała... no i oczywiście nawet milimetrowe poruszenie rączką sprawiało że z zimnej robiła się gorąca


i - kiedy szukałam mieszkania na studiach widziałam kawalerkę, która mieściła wszystko w jednym pokoju. co najlepsze - przy mikrobalkoniku była wnęka gdzie mieścił się kibelek i... kotarka, która zasłaniała kibelek od reszty pomieszczenia. wspomnę jeszcze, że obok zlewu w części kuchennej był prysznic, też z zasłaniającą kotarką. pan który wynajmował to architektoniczne cudo powiedział, że zawsze mogę spod prysznica dosolić sobie zupę, która będzie stać na gazie...
__________________
not all who wander are lost.

Edytowane przez mel89
Czas edycji: 2010-10-24 o 18:19
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 18:27   #80
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Heh ja ostatnio doświadczyłam beznadziejnego żelazka z parą. W ramach promocji moi rodzice dostali żelazko, więc mi je oddali, bo miałam dosyć stare (działało nieźle, ale się połasiłam na nowego tefala). Prasowałam ubrania i przy każdym gwałtowniejszym ruchu krople gorącej wody spadały na podłogę i na moje bose stopy:/

A w domu mam łazienkę z szybą - z tym, że ta szyba jest z takich ozdobnych szybek, więc dokładnie nie widać co się dzieje, ale widać, że ktoś tam jest.

Poza tym wkurzają mnie lampki, które mam w kuchni od spodu szafek - każdą włącza się oddzielnie przyciskiem, a po pół h działania strasznie się nagrzewają i można sobie poparzyć palce, jak się niechcący dotknie tej powierzchni obok przycisku.

No i te kuchenki indukcyjne - mam taką i wkurza mnie to, że nie widzę płomienia i nigdy nie mogę ustawić idealnej temperatury. No ale może się przyzwyczaję
__________________
Si abres el estuche lo que debes encontrar
Es una joya que te deslumbrar
á
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 19:11   #81
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

A co powiecie na duże okno w łazience - zaczyna się tuż nad wanną i jest wysokie jak normalne okno tylko węższe, jak się nie zasłoni to widać wszystko Mam to w obydwu łazienkach, do tego w jednej mam żarówki energooszczędne, które cały czas się przepalają (zapalanie i gaszenie co chwila im nie służy) i rano mam dylemat czy zasłonić okno i mieć ciemno przy jednej żarówce czy zostawić je i zastanawiać się czy sąsiedzi mnie nie oglądają jak wychodzę spod prysznica.
Mam jeszcze szafę z przesuwnymi drzwiami, która doprowadza mnie do szału bo często coś wystaje i nie da sie jej zamknąć...
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 19:17   #82
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez biedronqa Pokaż wiadomość
Ja nie potrafię zrozumieć, jak można mieć w łazience drzwi harmonijkowe. Przecież one nie są ani dźwięko-/zapacho-szczelne, ani nie da ich się zamknąć (nie mają zamka), do tego zawsze trochę odstają od futryny.

Kolejny przykład niezrozumiałego dla mnie domowego wynalazku, to ponad 30 metrowy zwój kabla sieciowego zlokalizowany za moim tapczanem Wziął się on stąd, że właściciel mieszkania w czasach sprzed Internetu bezprzewodowego, chciał mieć dostęp do sieci w każdym miejscu mieszkania (z tego też powodu w ścianach jest pełno zakamuflowanych dziur, służących do przeciągnięcia kabla do innych pomieszczeń). Kabla nie da się samodzielnie skrócić, bowiem jego druga końcówka znajduje się serwerowni zlokalizowanej nad windami (jest to sieć osiedlowa, a do serwerowni mieszkańcy nie mają wstępu).

I na koniec przykład z bloku, w którym kiedyś mieszkałam - nie było w nim kaloryferów, tylko jedna wąska ściana grzewcza (która nie wystarczała na ogrzanie całego mieszkania) - nie wiem, co by się działo w przypadku awarii ogrzewania - kuli by ściany ludziom w mieszkaniach? Winda w tym bloku zatrzymywała się co 3 piętra (blok miał pięter 15), na pietrach z windą były długie korytarze ciągnące się przez cały blok (9 klatek). Ja, żeby dojść do mieszkania, musiałam wysiąść na 14 piętrze, minąć jedną klatkę schodową i dopiero drugą klatką zejść piętro niżej. Ponadto w tym bloku były tzw. ślepe kuchnie - pal licho, że nie było tam naturalnego światła, ale wietrzenie takiej kuchni w przypadku przypalenia obiadu było praktycznie niemożliwe (tak w ogóle, to ten blok był wyjątkowy - mieszkało w nim dużo zagranicznych studentów, Mormoni, a także, jak podawała prasa, działo około 40 agencji towarzyskich ).

.
czyżby superjednostka?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 19:26   #83
kadu87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 213
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
i - kiedy szukałam mieszkania na studiach widziałam kawalerkę, która mieściła wszystko w jednym pokoju. co najlepsze - przy mikrobalkoniku była wnęka gdzie mieścił się kibelek i... kotarka, która zasłaniała kibelek od reszty pomieszczenia. wspomnę jeszcze, że obok zlewu w części kuchennej był prysznic, też z zasłaniającą kotarką. pan który wynajmował to architektoniczne cudo powiedział, że zawsze mogę spod prysznica dosolić sobie zupę, która będzie stać na gazie...
przypomniałam sobie jeszcze coś zainspirowana tym wpisem .

na studiach wynajmowałam mieszkanie z koleżankami. mieszkanie nie było w bloku a w domu dokładniej w bliźniaku. na parterze były sklepy, na 1 piętrze mieszkanie które wynajmowałyśmy a na 2gim "mieszkanie" wynajmowane przez jedną osobę do podziału ze studentami zaocznymi. stojąc na klatce przed wejściem do mieszkania na 1 piętrze po prawej stronie mieliśmy drzwi które prowadziły... do łazienki o tak. aby skorzystać z łazienki trzeba było wyjść na korytarz... jeżeli któraś zapomniała np szlafroka to musiała paradować w samym ręczniku na klatce schodowej (przez którą chodziły osoby mieszkające piętro wyżej) idiotyzm...a wystarczyło zrobić wejście do łazienki bezpośrednio z mieszkania (warunki na to pozwalały).

mieszkanie na 2 piętrze wynajmowane miało identyczny układ jak nasze z tym że w miejscu łazienki (przypominam wejście bezpośrednio z klatki schodowej) była mała kuchnia BEZ drzwi przez którą się przechodziło do łazienki (2 oddzielne kabinki oddzielone ścianką od siebie, w jednym sedes w drugim pusta wypłytkowana przestrzeń z "baterią prysznicową" i odpływem. wszystko byłoby zrozumiałe gdyby nie fakt ze miedzy kuchnia a łazienką nie było także drzwi, a wejścia do WC i "prysznica" oddzielała lekko przeźroczysta foliowa kotara... tak więc studenci zaoczni gotujący sobie np kolację mogli podziwiać zarys osoby siedzącej akurat na sedesie o zapachach i dźwiękach już nie wspomnę. to samo z osobami które akurat znalazły się na tej klatce schodowej. . .
kadu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 19:38   #84
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
i - kiedy szukałam mieszkania na studiach widziałam kawalerkę, która mieściła wszystko w jednym pokoju. co najlepsze - przy mikrobalkoniku była wnęka gdzie mieścił się kibelek i... kotarka, która zasłaniała kibelek od reszty pomieszczenia. wspomnę jeszcze, że obok zlewu w części kuchennej był prysznic, też z zasłaniającą kotarką. pan który wynajmował to architektoniczne cudo powiedział, że zawsze mogę spod prysznica dosolić sobie zupę, która będzie stać na gazie...
Tja, a siedząc na kibelku mogłabys tę zupke od razu spożyć

Wątek jest odlotowy



Mnie denerwuje strasznie to, że w zmywarce ścierają się wzorki z naczyń i po chwili talerze mi wyglądają bardzo nieteges. I musze je zmieniac. Chyba w końcu kupię bez wzorków, ale szkoda mi, bo lubie z.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:00   #85
biedronqa
Rozeznanie
 
Avatar biedronqa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 648
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez WioletaM Pokaż wiadomość
czyżby superjednostka?
Superjednostka

Podłączam się pod głosy krytykujące żelazka z parą - miałam do czynienia z modelami rożnych firm i zawsze podczas prasowania woda wylewała mi się na ubrania (a wcale jej za dużo nie wlewałam).

Tak samo nie rozumiem idei dwuosobowych WC (widziałam takie w kilku pubach) - 2 ubikacje naprzeciwko lub obok siebie w jednym pomieszczeniu (bez żadnych ścianek lub kotar). Nie wiem po co... Chyba, żeby sobie pogadać ze znajomym podczas dłuższego posiedzenia

.
biedronqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:17   #86
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Wątek jest odlotowy
Zgadzam się. I straszny zarazem.

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

http://wklejacz.pl/zobacz-wpadkibudowlancow :P
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:29   #87
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

syn pojechał na wakacje do bułgarii i opowiadał o ciekawym wystroju ubikacji i łazienki.
prysznic był tak blisko muszli,że woda wlewała się do klozetu.nie było parawanu ,ani szyby ,więc nie można było korzystac w tym samym czasie z WC i prysznica.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2010-10-24 o 20:49
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:33   #88
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

wątek jest kapitalny, przeglądam googla i leję ze śmiechu :P

a propos kibli,

de łiner is
http://fundir.org/gallery,budowlane_...2,685,0,0.html Nr 9
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:33   #89
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

Cytat:
Napisane przez matyldaaaa Pokaż wiadomość
I przypomniało mi się jeszcze, że u mojej kumpeli w kuchni jest tak, że w malutkiej kuchni lodówka jest na przeciwko szafki tak, że jeżeli chce się otworzyć lodówkę to owszem można ale żeby coś z niej wyciągnąć to już trzeba się zawiesić na drzwiach lodówki

a kolega nie wie,że drzwi w lodówkch sa dwustronne>?
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:35   #90
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Kretynsko zrobione przedmioty codziennego uzytku

kretyńskie są toalety u mnie na uczelni. zawsze są dwie kabiny- jedna od ściany, więc nie ma problemu, a druga graniczy bokiem z oknem. każdy normalny człowiek wybudowałby albo ściankę boczną odgradzającą od okna (przed parapetem), albo dociągnął przednią ściankę do samej szyby (a raczej do ramy w połowie okna). ale nie- u mnie na uczelni ścianka urywa się przy parapecie. czyli jest tak- drzwi-ścianka-parapet-okno. oznacza to, że pomiędzy ścianką a oknem jest przestrzeń szerokości ok. 30-40cm, która to przestrzeń umożliwia zajrzenie do osoby siedzącej na kibelku. ba- można nawet wleźć do kabiny przez ten parapet jak ktoś by chciał. ohyda jak dla mnie.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-24 12:54:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.