Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-31, 14:57   #3751
hebicha007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 48
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Wiem , ze to dziwne z tą separacją, sama się dziwiłam, ale do moze z tyłu zamki będę miała potem przyklejane, albo nie wieem.;d
Ja wezmę na pewno jakiś kolorek , bo zawsze marzyłam o aparacie ;D myślę nad fioletowym , albo czerwonym , sama nie wiem , pewnie zdecyduję na fotelu . ;D
Czeekam na zdjęciaa ;D
Aa właśnie, zakładanie bolało ? Teraz Cię coś boli? ; **

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Będę wieczorem
hebicha007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 15:12   #3752
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość

Gratuluję! A dziewiątek współczuje, chyba bym się załamała gdybym miała mieć jeszcze cztery dodatkowe zęby. Przy ósemkach się napłakałam wystarczająco... Co do płynnej diety - przepraszam za wprowadzenie w błąd Zapomniałam, że po założeniu miałam jeden dzień płynną dietę, aby klej się lepiej związał Zapomniałam o tym całkiem. Ale az tydzień? Współczuje. A co do mieszanych aparatów, to ja mam taki jak Ty na górę, a na dół już założyłam zwykły metalowy bo i tak go u mnie nie widać, a szkoda kasy.
Ja sama w to uwierzyć nie mogłam. Poprzednia orto. mi nic na ten temat nie mówiła. Obecna lek. pokazała mi na zdj. i faktycznie dziewiątki są. Zapytałam ją, jak to możliwe, powiedziała, że czasem się zdarzają dodatkowe zęby. O ósemkach słyszałam wiele, ale żeby dziewiątki...?
Nic się nie stało No tak moja orto. powiedziała, że tydzień bo ząbki będą boleć, z resztą jakoś straciłam apetyt teraz.
Ja właśnie nie wiem co zrobić z dołem, a pasuje już podjąć jakąś decyzję. Niby dołu nie widać, ale jednak... Jak patrzę na górę, to różnica między ceramicznym a metalowym jest spora. Orto. pokazywała mi cały aparat metalowy i nie wiem czy bym taki chciała, tym bardziej, że będę go nosiła przez rok.


Cytat:
Napisane przez hebicha007 Pokaż wiadomość
Ja wezmę na pewno jakiś kolorek , bo zawsze marzyłam o aparacie ;D myślę nad fioletowym , albo czerwonym , sama nie wiem , pewnie zdecyduję na fotelu . ;D
Czeekam na zdjęciaa ;D
Aa właśnie, zakładanie bolało ? Teraz Cię coś boli? ; **
Wiesz co, na początek, jeśli nie chcesz by aparat był bardzo widoczny, najlepiej wziąć pastelowe gumeczki- różowe, turkusowe itp. Chyba, że się go nie będziesz wstydzić, to można zaszaleć. Mi osobiście podobają się czerwone
Zakładanie nie bolało, może jedynie mały dyskomfort pojawił się przy zakładaniu pierścieni, ale to tylko chwilowo. Było przyjemnie, że aż nudno heh.
Teraz mnie boli, nie jest najgorzej, ale tabletkę musiałam wziąć. Nie wyobrażam sobie zjedzenia żadnego stałego pokarmu.
Muszę przyznać, że ten wymóg mycia zębów po każdym posiłku jest bardzo przydatny. Mam ochotę np. na banana, ale zaraz sobie pomyślę o myciu zębów i ochota znika.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 15:50   #3753
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość

Ja właśnie nie wiem co zrobić z dołem, a pasuje już podjąć jakąś decyzję. Niby dołu nie widać, ale jednak... Jak patrzę na górę, to różnica między ceramicznym a metalowym jest spora. Orto. pokazywała mi cały aparat metalowy i nie wiem czy bym taki chciała, tym bardziej, że będę go nosiła przez rok.
Różnica jest, ale metalowy, przynajmniej u mnie ma mniejsze zamki. Więc w sumie przeszkadza mi mało i go kompletnie nie widać. Zwłaszcza jak mam jasno różowe gumeczki. Moim zdaniem szkoda kasy na aparat mieszany. Przynajmniej z gumeczkami poszalejesz Ja mam za każdym razem inne na dole
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 15:55   #3754
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Mnie właśnie te zamki metalowe strasznie uwierają, ceramiczne w ogóle A Ty zakładałaś jakieś kolorowe gumki na mieszany aparat?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 16:26   #3755
ksiezycowa_pyza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezycowa_pyza
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja rowniez slyszalam, ze metalowe zamki moga byc troche mniejsze niz te wszystkie kosmetyczne ale te kosmetyczne podobno troche mniej uwieraja. Kazdy ma swoje upodobania i zaklada aparat jaki chce, cel jest jeden miec proste zeby i czy to bedzie aparat metalowy, kosmetyczny efekt bedzie ten sam.
ksiezycowa_pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 16:51   #3756
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Mnie właśnie te zamki metalowe strasznie uwierają, ceramiczne w ogóle A Ty zakładałaś jakieś kolorowe gumki na mieszany aparat?
Nie. Na mieszany mam zawsze przeźroczyste. Mnie uwierają jedynie zamki które mam na szóstkach i siódemkach, a to dlatego, że mają takie zakrzywione haki - nie mam pierścieni. Poza tym wszystko u mnie ok

Cytat:
Napisane przez ksiezycowa_pyza Pokaż wiadomość
Ja rowniez slyszalam, ze metalowe zamki moga byc troche mniejsze niz te wszystkie kosmetyczne ale te kosmetyczne podobno troche mniej uwieraja. Kazdy ma swoje upodobania i zaklada aparat jaki chce, cel jest jeden miec proste zeby i czy to bedzie aparat metalowy, kosmetyczny efekt bedzie ten sam.
A wcale, że nie Ja od mojej orto usłyszałam, że zamki kosmetyczne są nieco słabsze w działaniu niż metalowe - dlatego są większe, aby miały większą siłę. I niestety, przy przesuwaniu zębów, działają wolniej. Z tym, że przy małych wadach różnica jest niedostrzegalna. Przy dużych wadach już znaczna. Ja się zastanawiałam nad aparatem mieszanym na dół, gdzie zęby mam strasznie pokrzywione i orto powiedziała, że to dobrze że jednak decyduje się na metalowy, bo łatwiej będzie moje zeby przesuwać.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 17:41   #3757
ksiezycowa_pyza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezycowa_pyza
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ehh całkiem mozliwe z tym co piszesz bo mi sie troche chyba pomylilo bo piszac swoja wczesniejsza wypowiedz mialam na mysli swoj aparat bezligaturowy ale tez z kosmetycznymi zamkami, takze tutaj sprawa wyglada troche inaczej. Zeby to uporzadkowac... Jesli chodzi o aparaty z ligaturami to zgadzam sie z Limone, a gdyby porownywac zwykly metalowy a bezligaturowy to slyszalam od orto ze przesuwaja zeby w takim samym czasie lub bezligaturowy nawet szybciej przy uzyciu mniejszej sily. Takze mysle ze teraz juz mamy wszystko jasne, troche wczesniej nagmatwalam Chociaz chce jeszcze dodac ze nie chodzilo mi tez o to ktore pracuja wolniej ktore szybciej tylko o to, ze nie ma co dyskutowac czy sie sprzeczac ktory aparat lepszy, ktory gorszy bo cel mamy jeden, zeby zeby byly proste (to jest ten efekt), jedni wybiora zamki metalowe inni kosmetyczne ale kazdy z tych aparatow wyprostuje nam zeby a czas to juz u kazdego sprawa indywidualna to juz zalezy od roznych czynnikow jak wada, zamki czy to jak szybko przesuwaja nam sie nasze zeby
ksiezycowa_pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 17:51   #3758
hebicha007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 48
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Wiesz co, na początek, jeśli nie chcesz by aparat był bardzo widoczny, najlepiej wziąć pastelowe gumeczki- różowe, turkusowe itp. Chyba, że się go nie będziesz wstydzić, to można zaszaleć. Mi osobiście podobają się czerwone
Zakładanie nie bolało, może jedynie mały dyskomfort pojawił się przy zakładaniu pierścieni, ale to tylko chwilowo. Było przyjemnie, że aż nudno heh.
Teraz mnie boli, nie jest najgorzej, ale tabletkę musiałam wziąć. Nie wyobrażam sobie zjedzenia żadnego stałego pokarmu.
Muszę przyznać, że ten wymóg mycia zębów po każdym posiłku jest bardzo przydatny. Mam ochotę np. na banana, ale zaraz sobie pomyślę o myciu zębów i ochota znika.[/QUOTE]


Ja też myślałam nad czerwonymi, ale jeszcze się zastanawiam, moze taki fiolet jakiś. ;D
Kurde, jak tak czytam te wszystkie wypowiedzi to jaaaa już chce ten aparat <3333

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Aaaa, dasz te zdjęcie?? bo moze tez się na takie zdecyduje
hebicha007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 19:42   #3759
pyzulka79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 38
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

<Ja też myślałam nad czerwonymi, ale jeszcze się zastanawiam, moze taki fiolet jakiś. ;D>


Fioletowe + czerwone fajne zestawienie, ja eksperymentowałam z różnymi. Najlepiej naprzemiennie. Nie polecam np. samych żółtych, szybko się brudzą.

Ja niestety już nie będę mogła nic zmieniać, za 7 dni o tej porze będę pisała posta bez drutów na zębach ))



Najbardziej to boję się tego szlifowania resztek kleju, słyszałam że to strasznie nieprzyjemne


P.S. Jest ktoś tu jeszcze co już nie nosi aparatu i może mi powiedzieć jak to jest?
pyzulka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 20:04   #3760
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

pyzulka79 wrzucisz nam fotki Twoich postępów leczenia ?

Edit. zapomniałam,że już wrzucałaś i się zachwycałam Twoimi zębami wybacz
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?




Edytowane przez oska99
Czas edycji: 2011-10-31 o 20:07
oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 20:34   #3761
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez hebicha007 Pokaż wiadomość
ja chodzę do takiej miejscowości która znajduję para kilometrów od Ostrowa Wielkopolskiego , Wtórek się nazywa, raczej jej nikt nie zna, aa jak ktoś zna to będę mile zaskoczona ;d ;
- a ja znam parę miejscowości w okolicy Ostrowa Wlkp (chociaż jestem z Krakowa ) - np. Odolanów, Antonin, Sośnie (tam mam przyjaciółkę )!!!

Nooo...sorry za offtop, ale tak mi się skojarzyło
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 20:34   #3762
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez hebicha007 Pokaż wiadomość
J
Ja miałam umówioną wizytę 8.12, ale okazało się ze mam w ten dzień próbne egzaminy gimnjazalne i musiałam przełożyć dopiero na 15.12 ;O nie wiem dlaczego tak późno , wydaje mi się ze nie było miejsca ...
Separacje będę miała zakładaną w ten dzień co aparat, nie wiem dlaczego tak.
Nie zawsze da się przecież z dnia na dzień wizytę umówić. Myślę, że znaczna większość aparatek czekała, tym bardziej, że jest to biznes, który naprawde się rozkręca i klientów jest multum. Mimo że powinnam mieć wizyty co miesiąc, czekam po 2 miesiące. Na szczeście już tylko z dołem i mam nadzieję, że góry pozbędę sie w grudniu

Da się w jakis sposób domyć przeźroczysty łańcuszek? Mam połowinki w sobotę, nie chcę efektu żółtych zębów, a szoruję zeby praktycznie cały czas, a łańcuszek na górze mi pożółkł Jak będzie jeszcze gorzej, to chyba go sama zerwę
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 22:19   #3763
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Da się w jakis sposób domyć przeźroczysty łańcuszek? Mam połowinki w sobotę, nie chcę efektu żółtych zębów, a szoruję zeby praktycznie cały czas, a łańcuszek na górze mi pożółkł Jak będzie jeszcze gorzej, to chyba go sama zerwę
Ja używam pasty Blanx med do zębów wrażliwych i moje przeźroczyste gumki mają się cały czas dobrze. Więc ze swojej strony polecam tę pastę.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 22:31   #3764
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ja używam pasty Blanx med do zębów wrażliwych i moje przeźroczyste gumki mają się cały czas dobrze. Więc ze swojej strony polecam tę pastę.
No to jutro jadę na wodzie mineralnej, bo sklepy pozamykane
Oszaleję z tymi gumkami, kto w ogóle wymyślił przeźroczyste. Swego czasu moja orto miała srebrne, ale teraz zapomniałam spytać Latam jak nienormalna już nie po to, by sprawdzić, czy mi sie dolny łuk z powrotem nie pokrzywił, a czy gumki nie są żółte, o rany
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 06:45   #3765
hebicha007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 48
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
- a ja znam parę miejscowości w okolicy Ostrowa Wlkp (chociaż jestem z Krakowa ) - np. Odolanów, Antonin, Sośnie (tam mam przyjaciółkę )!!!

Nooo...sorry za offtop, ale tak mi się skojarzyło

Ahaa , to fajnie ;P
Aaa ona nosi aparat? ;D
Jaa mieszkam trochę od Ostrowa , ale wiem gdzie są wszystkie te miejscowości xdd
hebicha007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 08:25   #3766
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Czesc dziewczyny! Podłączam się do dyskusji.
Od jakiegoś czasu planuję założenie aparatu. W rodzinie wszyscy mówią, że nie ma sensu, że zęby mam proste.
Mam diastemę miedzy jedynkami. Kiedys to byl moj ogromny kompleks, ale teraz ją polubiłam i szczególnie mi nie przeszkadza. Niepokoją mnie dolne zęby. Wrzucam fotke, powiedzcie co sądzicie. Czy aparat da radę, czy może jakas inna metoda? Czy aparat na dolny łuk bedzie mial sens? A moze radzicie usunac diasteme?

Czekam na odpowiedzi!

http://img64.imageshack.us/img64/5725/362vt.jpg


http://img193.imageshack.us/img193/6332/58269958.jpg
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 08:50   #3767
hebicha007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 48
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez roxi92 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Podłączam się do dyskusji.
Od jakiegoś czasu planuję założenie aparatu. W rodzinie wszyscy mówią, że nie ma sensu, że zęby mam proste.
Mam diastemę miedzy jedynkami. Kiedys to byl moj ogromny kompleks, ale teraz ją polubiłam i szczególnie mi nie przeszkadza. Niepokoją mnie dolne zęby. Wrzucam fotke, powiedzcie co sądzicie. Czy aparat da radę, czy może jakas inna metoda? Czy aparat na dolny łuk bedzie mial sens? A moze radzicie usunac diasteme?

Czekam na odpowiedzi!

http://img64.imageshack.us/img64/5725/362vt.jpg


http://img193.imageshack.us/img193/6332/58269958.jpg

Dół mozesz wyprostować, ale przy okazji też górę, bo na pewno ortodonta będzie ci kazał. Ja bym od razu zabrałabym za górę i dół ale to jest twoja decyzja, bo ja bym wolała mieć wszystko proste, sama nie długo zakładam aparat na górę, aaa dół jeszcze nie wiem kiedy, ale mam nadzieję, że jak najszybciej ;D

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Mi się wydaję, ze mam taniego ortodontę ;D
Bo za wizytę płace 50 zł ( za wyciski nic nie płaciłam) , aa aparat kosztuje 1400 zł i można płacić na 3 raty, miałam iść do innego, ale dobrze że nie poszłam , bo on bierze 80 zł za wizytę, jeszcze za wyciski trochę i aparat 1600 i nie można na raty.
Aaa wy ile płacicie? :P
hebicha007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 08:58   #3768
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez roxi92 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Podłączam się do dyskusji.
Od jakiegoś czasu planuję założenie aparatu. W rodzinie wszyscy mówią, że nie ma sensu, że zęby mam proste.
Mam diastemę miedzy jedynkami. Kiedys to byl moj ogromny kompleks, ale teraz ją polubiłam i szczególnie mi nie przeszkadza. Niepokoją mnie dolne zęby. Wrzucam fotke, powiedzcie co sądzicie. Czy aparat da radę, czy może jakas inna metoda? Czy aparat na dolny łuk bedzie mial sens? A moze radzicie usunac diasteme?

Czekam na odpowiedzi!

http://img64.imageshack.us/img64/5725/362vt.jpg


http://img193.imageshack.us/img193/6332/58269958.jpg

myślę, że aparat sobie poradzi z taka wada, ale ja bym tez gora i dol zakladala. Zreszta idz na konsultacje do orto to sama sie dowiedz
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 09:16   #3769
hebicha007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 48
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Miał ktoś z was zielone gumki?
Maa może z was ktoś zdj, bo chcę zobaczyć jak to wygląda.

_________________

aparacik.- za 45 dni <3
hebicha007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 10:34   #3770
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez hebicha007 Pokaż wiadomość
Miał ktoś z was zielone gumki?
Maa może z was ktoś zdj, bo chcę zobaczyć jak to wygląda.
Mam teraz takie morskie

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Da się w jakis sposób domyć przeźroczysty łańcuszek? Mam połowinki w sobotę, nie chcę efektu żółtych zębów, a szoruję zeby praktycznie cały czas, a łańcuszek na górze mi pożółkł Jak będzie jeszcze gorzej, to chyba go sama zerwę

Ja kiedyś zjadłam rosół w dzień założenia łańcuszka i było po zawodach
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 10:41   #3771
girl-from-poland
Raczkowanie
 
Avatar girl-from-poland
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 302
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez hebicha007 Pokaż wiadomość
Miał ktoś z was zielone gumki?
Maa może z was ktoś zdj, bo chcę zobaczyć jak to wygląda.

_________________

aparacik.- za 45 dni <3

znalazlam ostatnio super link gdzie można sprawdzic jak bedą wygladac gumeczki, takie na prawdziwej szczece
http://asanobraces.com/paint.php
girl-from-poland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 10:45   #3772
hebicha007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 48
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

ooo dzięki, fajny ten symulator. ;D
hebicha007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 10:58   #3773
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Dziekuje za odpowiedzi Mowie: diastema mi szczegolnie nie przeszkadza, czuje sie wyjatkowa dzieki temu i duzo ludzi mowi mi, ze dodaje mi uroku Martwi mnie dół. A przy okazji: polecacie jakiegoś ortodontę w Gdyni i okolicach Trojmiasta?
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 11:32   #3774
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez roxi92 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi Mowie: diastema mi szczegolnie nie przeszkadza, czuje sie wyjatkowa dzieki temu i duzo ludzi mowi mi, ze dodaje mi uroku Martwi mnie dół. A przy okazji: polecacie jakiegoś ortodontę w Gdyni i okolicach Trojmiasta?
No dół wymaga raczej leczenia. Ale nie warto leczyć tylko jednego łuku. Więc jak coś to już lepiej oba. Musisz skonsultować to z orto.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 16:39   #3775
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez hebicha007 Pokaż wiadomość
Miał ktoś z was zielone gumki?
Maa może z was ktoś zdj, bo chcę zobaczyć jak to wygląda.

_________________

aparacik.- za 45 dni <3
wrzuciłam Ci na drugim wątku o kolorach gumeczek
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 18:03   #3776
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

a ja mam teraz gumki takie hmmm jakby srebrny wpadajacy w blekit, i ogolnie to odcien ten jest 'perlowy' w sensie nie matowe te gumki. heh ciezko do konca wytlumaczyc ale ten kolor ladnie wyglada na zebach przy 'metalowym' aparacie ;D
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 18:48   #3777
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez hebicha007 Pokaż wiadomość
Mi się wydaję, ze mam taniego ortodontę ;D
Bo za wizytę płace 50 zł ( za wyciski nic nie płaciłam) , aa aparat kosztuje 1400 zł i można płacić na 3 raty, miałam iść do innego, ale dobrze że nie poszłam , bo on bierze 80 zł za wizytę, jeszcze za wyciski trochę i aparat 1600 i nie można na raty.
Aaa wy ile płacicie? :P
Mi też Ja za pierwszą wizytę (z wyciskami) nic nie płaciłam, za drugą z założeniem separatorów- 50 zł, ostatnio za aparat 1800 zł (ceramiczno-mieszany) w tej kwocie chyba była cena za wizytę. Wizyty kontrolne: 80-100 zł, za dolny aparat metalowy mam płacić 1400 zł. Poprzednia ortodontka chciała za mieszany aparat 2400 zł, każda wizyta (nawet z wyciskami) 70-100 zł. Ceni się, nie ma co...

Mam jeszcze kilka pytań.
Jak sobie radzicie z jedzeniem w miejscach publicznych (czyt. szkoła, uczelnia)? Do tej pory zawsze brałam kanapki do szkoły, ale teraz boję się, że mi coś zostanie pod aparatem. Zdecydowałam, że od jutra będę brać jogurty pitne.
Jakie szczoteczki ortodontyczne są lepsze: z końcówką w kształcie litery V czy z końcówką-pęczakiem?
Gdzie można kupić wycierki do aparatu?
Używacie jakichś specjalnych past?
Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2011-11-01 o 18:53
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 19:05   #3778
girl-from-poland
Raczkowanie
 
Avatar girl-from-poland
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 302
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Mi też Ja za pierwszą wizytę (z wyciskami) nic nie płaciłam, za drugą z założeniem separatorów- 50 zł, ostatnio za aparat 1800 zł (ceramiczno-mieszany) w tej kwocie chyba była cena za wizytę. Wizyty kontrolne: 80-100 zł, za dolny aparat metalowy mam płacić 1400 zł. Poprzednia ortodontka chciała za mieszany aparat 2400 zł, każda wizyta (nawet z wyciskami) 70-100 zł. Ceni się, nie ma co...

Mam jeszcze kilka pytań.
"Jak sobie radzicie z jedzeniem w miejscach publicznych (czyt. szkoła, uczelnia)? Do tej pory zawsze brałam kanapki do szkoły, ale teraz boję się, że mi coś zostanie pod aparatem. Zdecydowałam, że od jutra będę brać jogurty pitne."
Nie rpzejmuj się, nic ni będzie zostawiać jak popijesz po prostu wodą swój posiłek będzie dobrze, przyzwyczaisz się do kontrolowania językiem

Jakie szczoteczki ortodontyczne są lepsze: z końcówką w kształcie litery V czy z końcówką-pęczakiem?
Te w kształcie litery V są chyba do mycia zębów, a pęczak wydaje mi się do pzrestrzeni między aparatem i ząbkiem jako dopełnienie codziennej higieny zębow
"Gdzie można kupić wycierki do aparatu?"
rossmann
"Używacie jakichś specjalnych past?"
ja nie na początku elmex, ale dla mnie za słaba to pasta dziewczyny jeszcze używały blanxa
girl-from-poland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 19:13   #3779
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez girl-from-poland Pokaż wiadomość
"Jak sobie radzicie z jedzeniem w miejscach publicznych (czyt. szkoła, uczelnia)? Do tej pory zawsze brałam kanapki do szkoły, ale teraz boję się, że mi coś zostanie pod aparatem. Zdecydowałam, że od jutra będę brać jogurty pitne."
Nie rpzejmuj się, nic ni będzie zostawiać jak popijesz po prostu wodą swój posiłek będzie dobrze, przyzwyczaisz się do kontrolowania językiem

Jakie szczoteczki ortodontyczne są lepsze: z końcówką w kształcie litery V czy z końcówką-pęczakiem?
Te w kształcie litery V są chyba do mycia zębów, a pęczak wydaje mi się do pzrestrzeni między aparatem i ząbkiem jako dopełnienie codziennej higieny zębow
"Gdzie można kupić wycierki do aparatu?"
rossmann
"Używacie jakichś specjalnych past?"
ja nie na początku elmex, ale dla mnie za słaba to pasta dziewczyny jeszcze używały blanxa
Dziękuję za odp.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 20:47   #3780
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
a ja mam teraz gumki takie hmmm jakby srebrny wpadajacy w blekit, i ogolnie to odcien ten jest 'perlowy' w sensie nie matowe te gumki. heh ciezko do konca wytlumaczyc ale ten kolor ladnie wyglada na zebach przy 'metalowym' aparacie ;D
Btw co robisz w końcu z tym łukiem podniebiennym?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.