kto organizuje ślub i wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-21, 08:59   #1
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806

kto organizuje ślub i wesele


no właśnie, zastanawiam się jak to u Was jest lub było z organizacją , załatwianiem, decydowaniem, bo my robimy wszystko sami, sami decydujemy kiedy, gdzie, jakie menu, gdzie w podróż poślubną, jakie zaproszenia i kogo zaprosić. MOi rodzice czy teściowie nic nie załatwiają, do niczego się nie wtrącają.
Jedyną rzecz jaką zrobię z mamą to będzie wybór sukni - bo tu druga para życzliwych oczu jest cenna.

Więc jak to jest u Was?

Dodam że mamy 25 i 26 lat i mieszkamy we własnym mieszkaniu, pracujemy - to pewnie też jest ważne. Trdno żeby inni podejmowali za nas decyzje.
Naczytałam się za to na forum , że częśto matka chce to, teściowa tamto, tatuś chce wódkę - my np. nie chcemy alkoholu oprócz szampana no i może dobrego wina.
A biedni młodzi biernie w tym wszystkim uczestniczą i nie mają prawa się sprzeciwić.

Ciekawe...
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 09:02   #2
mary lu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

u nas jest podobnie jak u Ciebie Musicman my rowniez wszystko załatiamy sami i to my o wszystkim decydujemy a rodzice nam w tym wszystkim pomagaja
mary lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 11:59   #3
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

My również wszystko załatwialismy sami Rodzice dowiadywali się od nas tylko o tym co juz zostało załatwione,co i jak będzie. Oni załatwiali wódkę,ale to my powiedzielismy jaką i gdzie maja kupić. Sprawdziliśmy oczywiście wczesniej gdzie jest najtaniej
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 12:14   #4
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

U nas także jest podobnie jak u Music Man. Sami oszczędzamy, sami organizujemy, sami płacimy. Nie wyobrażam sobie by rodzice płacili za nas (zresztą z czego by mieli - moi rodzice to renciści, teściowa pracuje w służbie zdrowia, teść nie żyje). Czasy, kiedy rodzice wydawali pannę młodą za mąż już przecież dawno się skończyły. Zresztą nasz pomysł na dzień ślubu jest dość nietypowy, a rodzice bardziej tradycyjni, więc unikamy w ten sposób zbędnych dyskusji, o których pisała Music Man.
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 13:12   #5
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

od strony czysto technicznej organizujemy sami z TZ, tzn jeżdzimy załatwiamy, dogadujemy itd...
ale wszystko też konsultujemy z rodzicami bo oni za to płacą,
na szczęście rodzice nie zgłaszają żadnych sprzeciwów co do naszych pomysłów, im tez się podobają... w sumie nie robimy żadnego nadzwyczajnego widowiska odbiegającego od normy więc rodzice nie muszą interweniować że coś jest nie po ich myśli
z tym slubem wyszło wszystko szybko i jakoś szczególnie nie mieliśmy odłożonych pieniędzy na to wszystko,
rodzice zgodzili się finansować bo, jak sami mówią, nie wyobrażają sobie żeby własnym dzieciom nie pomóc i nie zorganizować wesela...
na szczęście obie nasze mamy są życiowo myślącymi kobietami i były świadome że dzieci prędzej czy później wyjdą za mąż/ożenią się... moja mama na ten cel od jakiś 3 lat odkładała pieniądze, mimo iż wtedy żadnych wizji małżeńskich nie miałam no ale była świadoma że ten dzień kiedyś nastąpi
a co do finasowania to rodzice płacą nam tylko za salę weselną na 100 osób (każda rodzina za swoich gości, po ok 50 osób) i stroje, resztę tych drobniejszych wydatków (foto, zaproszenia, samochód, muzyka) finansujemy z własnych pieniędzy

Edytowane przez Kattie7
Czas edycji: 2007-02-24 o 08:12
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 13:15   #6
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

no proszę ,a myślałam że mniej jest samoś i samosiów.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 13:26   #7
Meg9
Raczkowanie
 
Avatar Meg9
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 244
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

U nas tez my wszystko załatwiamy sami (mimo, że moja mama nam finansowo pomaga)
Jedynie z mamą byłam wybrać suknię, no i zasięgłam jej porady co do listy gości
Meg9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-21, 13:38   #8
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
rodzice zgodzili się finansować bo, jak sami mówią, nie wyobrażają sobie żeby własnym dzieciom nie pomóc i nie zorganizować wesela...
na szczęście obie nasze mamy są życiowo myślącymi kobietami i były świadome że dzieci prędzej czy później wyjdą za mąż/ożenią się... moja mama na ten cel od jakiś 3 lat odkładała pieniądze, mimo iż wtedy żadnych wizji małżeńskich nie miałam
Moim zdaniem, to nie jest kwestia decyzji rodziców, tylko dzieci. Nasi rodzice też mają oszczędności, też zadeklarowali się, że przeznaczą je na nasz ślub. Jednak my nie wyobrażamy sobie, by zabierać im pieniądze, które od lat ciułali oszczędzając na każdym kroku. Dość już przez całe życie na nas wydali. Oczywiście też użyli wspomnianego przez Ciebie argumentu, że sobie nie wyobrażają nie pomóc, nie zorganizować, to nie wypada itd. Jednakże już sobie wyobrażają. Ponieważ skutecznie poszerzyliśmy ich wyobraźnię naszą uprzejmą, acz stanowczą odmową, oraz praktyką. Mało tego, teraz są z nas dumni, widząc, jak doskonale samodzielnie sobie radzimy. Cieszą się z każdej załatwionej sprawy, z każdego zakupu. Wypytują, komentują, służą radami. I tak - moim zdaniem - powinna wyglądać rodzicielska pomoc. Z finansami poradzimy sobie sami - trzeba mierzyć siły na zamiary. Wszakże planujemy rozpocząć życie na własnym garnuszku, więc warto się wcześniej sprawdzić, czy potrafimy sobie samodzielnie radzić
A rodzice za zaoszczędzone pieniądze niech nareszcie zrobią coś miłego dla siebie, gdy dzieci wyfruną z gniazdka. Może wspólne wakacje w ciekawym miejscu, może wystawna kolacja w eleganckiej restauracji?
Reasumując, wszystko zależy od podejścia i chęci Niech każdy czyni tak, jak mu sumienie pozwala
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 14:08   #9
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

mojej mamie niestety nie dało się poszerzyć wyobraźni, gdy przy pierwszej wzmiance o ślubie powiedziałam że chcemy sfinansować sami... ni w ząb, a była taka opcja
potem nastąpiło ekstremum w drugą stronę - że oni sfinansują nam CAŁE wesele - ale na to ja się nie zgodziłam
pamietam te rozmowe, rodzice używali najprzerózniejszych argumentów typu: my tych pieniędzy do grobu nie zabierzemy , na życie i własne przyjemności mamy, spalilibysmy się ze wstydu ze nie wyprawiliśmy córce wesela... itd.
szczerze mówiąc nie miałam sumienia się z nią kłócic bo widziałam jak bardzo jej zależy...
koniec końców wyszło że rodzice finansuja nam w sumie 50% wszystkich wydatków, drugie 50% my...
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 19:10   #10
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
no proszę ,a myślałam że mniej jest samoś i samosiów.
Twoje wesele, twój problem. Kto ma decydować o tym co będzie na Twoim ślubie. Nie bardzo rozumiem pytanie, może dlatego, że nie wyobrażam sobie żeby ktoś za mnie mógł podejmować takie decyzje. Ciężko będzie znaleźć osobę której wesele zorganizowali rodzice. Zawsze mogą wyrazić swoją opinie, ale decyzje należą do pary młodej.
__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 08:41   #11
mary lu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez marzka82 Pokaż wiadomość
Twoje wesele, twój problem. Kto ma decydować o tym co będzie na Twoim ślubie. Nie bardzo rozumiem pytanie, może dlatego, że nie wyobrażam sobie żeby ktoś za mnie mógł podejmować takie decyzje. Ciężko będzie znaleźć osobę której wesele zorganizowali rodzice. Zawsze mogą wyrazić swoją opinie, ale decyzje należą do pary młodej.


A ja myśle że sie mylisz.... jest naprawde wiele osób ktorym wesele organizują rodzice bo poprostu nie wyobrażają sobie by moglo by być inaczej
mary lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-23, 09:15   #12
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Nam organizują rodzice po połowie. Ale my kupujemy sami ozdoby, obrączki, kwiaty, płacimy za kościół, zaproszenia i ubieramy się sami. Wesele jest dwudniowe na ok. 100 osób. Przewidywany koszt to około 24 tys. zł
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 21:12   #13
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Wydawało mi się że chodzi o organizację, a nie finansowanie. To inna bajka. Wywnioskowałam to z pierwszego postu
Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
no właśnie, zastanawiam się jak to u Was jest lub było z organizacją , załatwianiem, decydowaniem, bo my robimy wszystko sami, sami decydujemy kiedy, gdzie, jakie menu, gdzie w podróż poślubną, jakie zaproszenia i kogo zaprosić. MOi rodzice czy teściowie nic nie załatwiają, do niczego się nie wtrącają.
Jeżeli chodzi o finansowanie to zgadzam się, że rodzice często pomagają jak mogą, ale to nie znaczy, że od razu mają organizować wesele Nam też pomagali, ale wszystkie decyzje należały do nas i nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej. Ale to chyba kwestia charakterów i młodych i rodziców

__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 08:03   #14
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez marzka82 Pokaż wiadomość
Wydawało mi się że chodzi o organizację, a nie finansowanie. To inna bajka. Wywnioskowałam to z pierwszego postu

Jeżeli chodzi o finansowanie to zgadzam się, że rodzice często pomagają jak mogą, ale to nie znaczy, że od razu mają organizować wesele Nam też pomagali, ale wszystkie decyzje należały do nas i nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej. Ale to chyba kwestia charakterów i młodych i rodziców

Rzeczywiście pytałam o organizację nie pieniądze, bo przyczytałam na tym forum wypowiedz dziewczyny , która mimo ,że sama płaciła za suknię to musiała jeszcze znosić narzekania mamy że za droga ,a to nie taka itd. Czytałam też że rodzice nie zgadzali się na przynoszenie przez gości maskotek dla dzieci z domu dziecka zamiast kwiatów.
Dlatego uważam ,że pytanie nie jest bezzasadne
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 10:44   #15
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
...przyczytałam na tym forum wypowiedz dziewczyny , która mimo ,że sama płaciła za suknię to musiała jeszcze znosić narzekania mamy że za droga ,a to nie taka itd. Czytałam też że rodzice nie zgadzali się na przynoszenie przez gości maskotek dla dzieci z domu dziecka zamiast kwiatów.
jestem w ciężkim szoku
__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 11:16   #16
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

osobiście znam przypadek całkowitej organizacji wesela przez rodziców a właściwie przez mame pani młodej
tak było u mojej kuzynki jakieś 6 lat temu
Agnieszka jedynie wybrala sobie suknie i to był koniec jej przygotowań. Wszystko załatwiała jej mama: sale , kosciół, no dosłownie wszystko, Jeżdziła, zamawiała, szukała ... bo Agusia musi się uczyć i obronić magisterkę i nie ma czasu Wiem od siostry ze ciotka po prostu nie pozwoliła jej się niczym zająć.
nie powiem, wesele było naprawdę fajnie zorganizowane i dobrze się bawiliśmy ale nie mogłam zrozumieć tego że moja kuzynka tak na wszystko się zgodziła i nie miała własnego zdania.
było mineło...
u mnie by to nie przeszło
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 21:28   #17
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
osobiście znam przypadek całkowitej organizacji wesela przez rodziców a właściwie przez mame pani młodej
tak było u mojej kuzynki jakieś 6 lat temu
Agnieszka jedynie wybrala sobie suknie i to był koniec jej przygotowań. Wszystko załatwiała jej mama: sale , kosciół, no dosłownie wszystko, Jeżdziła, zamawiała, szukała ... bo Agusia musi się uczyć i obronić magisterkę i nie ma czasu Wiem od siostry ze ciotka po prostu nie pozwoliła jej się niczym zająć.
nie powiem, wesele było naprawdę fajnie zorganizowane i dobrze się bawiliśmy ale nie mogłam zrozumieć tego że moja kuzynka tak na wszystko się zgodziła i nie miała własnego zdania.
było mineło...
u mnie by to nie przeszło
no właśnie, masakra a przecież to być prawdziwe wejście w dorosle życie.
Rodzice powinni zrozumieć że czas ich decydowania o nas juz bezpowrotnie minął, ale cóż dzieci za które całe życie decydował ktoś inny nawet nie umieją protestować , a niektórym nie przyjdzie do głoy że mogą i powinny
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 08:35   #18
mary lu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

ważne zeby pamiętać ze to nasz dzień oni juz swój mieli i nie bójcie sie dziewczyny zwracać swoim rodzicom uwagę że to wasze wesele nie ich bo nie warto rezygnowąc z marzeń
mary lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 08:47   #19
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Sami jeżdzimy i sami załatwiamy, ale jesli np nasze mamy chcą w tym uczestniczyć, dopowiedzieć swoje słowo prosze bardzo w samochodzie mamy dużo miejsca hehe.Organizacją wesela zajmujemy sie sami i także na nas spada ciężar finansowy.Moja mama jest bardzo kreatywną osobą i zaproponowała nam pomoc w dekoracji sali.Wiem, że bedzie sie czuła jak ryba w wodzie.Jak moja siostra miała slub 4 lata temu, tez miała swój udział w dekoracji, goście dawali sobie uciąc głowe że to jakas firma zajeła sie ozdobami.

Pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-22, 09:57   #20
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Nam rodzice pokrywają koszty związane z weselem na pół ( bez dekoracji orkeistry no i naszych strojów oczywiście).Natomiast samą organizacją zajmujemy się my, oni oczywiście mają prawo się wtrącać wyrażać swoje opinie ale bez problemu się dogadujemy ( na początku to było różnie) nasza praca, a raczej zarobki uniemożliwiałyby zrobienie ślubu kiedykolwiek.
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 13:40   #21
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

A ja nie wyobrażam sobie załatwiania wszystkiego we dwoje i to wcale nie chodzi o to, że sobie nie poradzimy. W końcu to wyjątkowy dzień nie tylko dla nas ale i dla naszych rodzin więc nie rozumiem dlaczego nie mieliby uczestniczyć w tych przygotowaniach.
U nas wyglądało to tak, że my szukaliśmy orkiestry, fotografów itp. którzy nas interesują i oczywiście nasi rodzice jeździli z nami i było miło zarówno nam jak i im. Decyzję kogo wybrać podejmowaliśmy sami.
My też jesteśmy już samodzielni i na siebie pracujemy, ale nie uważam, żeby to był argument w "separowaniu" rodziców i reszty rodzinki od całych przygotowań.
Gdyby nasi najbliżsi nie chcieli w tym uczestniczyć to byłoby nam przykro, bo to świadczyłoby tylko o tym, że im na tym ślubie nie zależy.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 13:43   #22
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Dokładnie, popieram.Wydawanie córki za mąż czy żenienie syna to dla rodziców równie wielkie przyżycie jak dla nas.
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 13:43   #23
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: kto organizuje ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez justka_81 Pokaż wiadomość
A ja nie wyobrażam sobie załatwiania wszystkiego we dwoje i to wcale nie chodzi o to, że sobie nie poradzimy. W końcu to wyjątkowy dzień nie tylko dla nas ale i dla naszych rodzin więc nie rozumiem dlaczego nie mieliby uczestniczyć w tych przygotowaniach.
U nas wyglądało to tak, że my szukaliśmy orkiestry, fotografów itp. którzy nas interesują i oczywiście nasi rodzice jeździli z nami i było miło zarówno nam jak i im. Decyzję kogo wybrać podejmowaliśmy sami.
My też jesteśmy już samodzielni i na siebie pracujemy, ale nie uważam, żeby to był argument w "separowaniu" rodziców i reszty rodzinki od całych przygotowań.
Gdyby nasi najbliżsi nie chcieli w tym uczestniczyć to byłoby nam przykro, bo to świadczyłoby tylko o tym, że im na tym ślubie nie zależy.
Dokładnie, popieram.Wydawanie córki za mąż czy żenienie syna to dla rodziców równie wielkie przyżycie jak dla nas.
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.