2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-14, 18:46   #991
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

klarissa fajna fryzurka a mala jak zniosla wizyte u fryzjera? ja ide w poniedzialek ale sama...

aneczka, weronisia moj chlop tez sie zmienil od naszego poznania, kiedys byl zupelnie inny, chociaz zmienil sie tez bardzo na plus to ma jedna ogromna wade ktorej nietoleruje, picie z kumplami raz w mscu prawie do upadlego i powrot do domu ok 3-4 w ta sobote np tak zrobil mimo iz obiecal ze przyjdzie o 1 nienawidze tego

ilona a tego kto nas tu jeszcze podczytuje nie wie nikt...

bordowa tez proponuje zmienic lekarza,moja kulka wazyla po 2mscach 6 kg

szczesliwa ja czytajac twoje posty stwierdzam ze jestes taka... jakby to powiedziec poprawna, oczywiscie w dobrym tego slowa znaczeniu. takie uporzadkowane zycie z mezulem wiedziecie
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 19:29   #992
Zuziczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 908
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
zapewniam cię że z Tobą wszystko w porządku, a już na pewno nie jesteś ograniczona, a jak jesteś to cóż, ja w takim razie też bo nie wyobrażam sobie że mogłoby być inaczej aniżeli jest teraz, mam identyczne podejście do Twojego i niezmiernie się cieszę że mój mąż także, zresztą jak czytam to Twój mąż też
no ja mysle Szczesciary z nas (pozdrowienia dla mezusia )

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
u nas kolejny dzień marudzenia... i chyba dziś mu dokuczją naraz ząnki i brzuszek, jestem wykończona
Szzczęśliwa, Zuzi, Martucha- takich tż to pozazdrościć, super!!
naked- dzieki! zycze Ci bys i Ty takiego mena znalazla, bo zaslugujesz Co z Fifkiem? Wyjec? Moze chcesz jakis zestaw antykryzysowy od matki-doswiadczonej-w-bojach?

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Martucha, Zuzi, szczesliwa..no zzdroszcze Wam takis super mężów..niestety ludzie sie zmieniają , Oby Wasi juz zostai takimi jakimi sa
Ja w tym momencie jedynym dobrym słowem które moge powiedziec na swojego, jest to że zarabia na przyszłosc swoich dzieci KROPKA
Jestesmy z Radkiem juz 8 lat razem I u nas jest odwrotnie- im dalej w las tym lepiej Bardziej sie szanujemy, rozumiemy i lepiej dogadujemy. Moze twojemu se jeszcze odmieni, tego ci zycze Kochana!

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Norma miesięczna przybierania na wadze dzieci od 1 do 6 m-ca to ok.700-750g, więc Asia przybiera odrobinę za mało, ale jeśli jest to w miarę regularne przybieranie to chyba ok, ale ja bym odwiedziła innego lekarza.
Aha, nam neonatolog powiedział, żeby regularnie ważyć synka, raz w tygodniu
Ej, te normy to wszedzie inne. Grunt,ze Olo sie miesci
A czemu macie sie wazyc tak czesto??
Olek jest wczesniakiem i mielismy sie tak wazyc przez pierwsze pare tygodni, zeby sprawdzic czy dobrze przybiera. A teraz to tylko przed szczepieniem.

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
A wicie ci mi się dziś przydarzyło Dostałam prywatną wiadomość że dziewczyna podczytuje ten watek i widziała moje zdjęcie i jest z tego samego osiedla i też mam bobasa z października i zaproponowała spacerek
no popatrz, niby internet ale anonimowosci to nie ma

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moja córcia niestety w gościach nie zachowała się jak aniołek, ale i tak było fajnie. Zostawiłyśmy cioci w spadku min. kupę i narzygane na kocyk

Prezentuję wam moją nową fryzurę - niestety trochę już klapnięta bo robiona wczoraj, no i ja dzisiaj też nie piękna bo jak się chciałam rano umalować to Natalka się rozryczała i tak już została "soute"
ale zescie niespodzianke cioci zrobily, haha
Fryz fajny, ale czemu taki ciemny?? chcialas podkreslic since pod oczami? przyznaj sie Zartuje! Czarny kolor to dla mnie mega odwazny jest

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
W książeczce zdrowia są siatki centylowe, zerknij jak wygląda Asia na tej siatce. Wg mnie jest na 3 centylu, a to znaczy że jest za chuda. Lekarz to sprawdzał???

Zdaniem mojej lekarki dziecko powinno tyć minimum 180 gr tygodniowo- do 3 miesiąca, później wolniej.
Olek jest ciagle ponizej 3 centyla i ja mam nadzieje, ze po 3msc to on sie dopiero rozkreci.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Zuzi mój maz tez kiedys taki był robił wszystko o co poprosiłam, a nawet sam wiedział, ze trzeba np. pozmywac czy poodkurzac. tez przynosił mi kwiaty, pisal listy milosne i patrzył mi w oczy. Ale cóz... skończyło sie ....
Weronka przykro mi Dobrze ze masz wspaniale dzieciaki! To chyba najwazniejsze. A TZ moze jest jakos permanentnie zmeczony co? Sama nie wiem...

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Dziś aż płakała mi przy jedzeniu Muszę ją trzymać mocno bo tak się rzuca, że mi spada i zdjeżdża. Jak mi się udaje to łapie jej obie ręce, przygarniam jak najmocniej do siebie i wtedy jako tako je.
Bordowa- nie martw sie Mamusiu Asienka jest pogodna i radosna dzieuszka a to najwazniejsze. Znajdz dobrego pediatre nawet prywatnie i zbadaj Malenka. Moze to jakies glupstwo, moze za malo je po prostu.
Co do bzuszka to dawaj jej bobotic, bo Olo ma dokladnie to samo. Raz przechodzi raz powraca i te krople pomagaja. Bedzie dobrze
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!-Alek 15.09.10
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpgi2xjkbz.png
Zuziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 19:32   #993
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Klarissa- slicznie wyglądasz , ja od czerwca u fryzjera nie byłam farba w domu a końcówki w stanie dobrym a że zapuszczam to nie scinam narazie

Elenko- zgadzam się z Toba odnośnie Szczęsliwej, już dawno zauważyłam, że to kobitka taka.. rozsądna, rozważna i dobrze zorganizowana, a do tego przesympatyczna. Nawet tak sobie myślałam, że skoro jej córeczka taka wesoła, to pewnie udziela jej się atmosfera panująca w domu I teraz się dowiadujemy, że mąż też fajniutki. Miło tworzyć taką rodzinkę

Zuzi- u Was jeszcze problem swędząco-bolących dziąsełek nie wystapił, więc jeśli Martuszkowa maść nie pomoże to nie wiem szykują się cięzkie miesiące kolki nas ominęły to będziemy mieć bolesne ząbkowanie chyba...

W sobotę mam 2 egzaminy, w niedziele też się muszę zjawić we Wro ale może uda mi się wstąpić do Pasażu na małe co nieco

Zamówiłam prezenty dla Filusia
ode mnie: Aktywny stoliczek FP
od dziadków: garnuszek na klocuszek FP
od wujka [mojego brata]: aktywne klocki FP

Mamy więc zabawki na najbliższe pół roku. Jeszcze chcę zamówić mu zestaw płyt z kołysankami na i podgrzewacz ale to raczej dla swojej wygody
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"

Edytowane przez naked21
Czas edycji: 2010-12-14 o 19:45
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 19:52   #994
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Dziś aż płakała mi przy jedzeniu Muszę ją trzymać mocno bo tak się rzuca, że mi spada i zdjeżdża. Jak mi się udaje to łapie jej obie ręce, przygarniam jak najmocniej do siebie i wtedy jako tako je.
U nas też są problemy z niektórymi posiłkami, głównie wieczorem. prężenie, płacz itp. pomaga ta sławna suszarka na mp3. Szum na maksa ją chyba ogłupia bo się uspokaja i zaczyna spokojnie (lub w miarę spokojnie) jeść.

Jak moja Dagusia przybierała za mało to dostała skierowanie na badanie krwi i moczu (wraz z posiewem), czasami podobno tu trzeba szukać przyczyn słabego apetytu (np. anemia). U nas zbadali: morfologia, tsh, żelazo, CRP.

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość

szczesliwa ja czytajac twoje posty stwierdzam ze jestes taka... jakby to powiedziec poprawna, oczywiscie w dobrym tego slowa znaczeniu. takie uporzadkowane zycie z mezulem wiedziecie
A wiesz, że tak chyba jest ja jestem z tych rozważnych, co ma wszystko przemyślane i zaplanowane itp. taki charakter
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 19:53   #995
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ja też się co nieco męczę z moim Tżtem...
24 lata mieszkał z mamą, która co rano zostawiała mu kartę, na której pisała, wszystko, co ma do zrobienia. Jeśli np. naczynia stały w zlewie to ona mu mówiła, że ma je umyć, sam nie musiał o tym myśleć. Prała mu, sprzatała. Nigdy nie mieszkał sam, więc nie musiał się troszczyć o dom. Potem zamieszkaliśmy razem i teraz ja się męczę z tym jego wychowaniem... Jeśli mu nie powiem "odkurz mieszkanie" to tego nie zrobi. Nie dlatego, że uważa, że nie trzeba, albo że to nie jego obowiązek, tylko dlatego, że jest nauczony, że zawsze miał powiedziane dokładnie co jest do zrobienia. A ja nie chcę mu matkować, przecież nie od tego jestem ...
W dodatku traktuje mnie jak swoją mamę. Jak coś się stanie, np. stłukłby talerz, to wyrzuci i nic mi nie powie, bo się zdenerwuję (tak jak się w dziecinstwie robiło, żeby mamy nie denerwować). I przez to ukrywa przede mną wiele rzeczy. Zwłaszcza w kwestii finansowej, co doprowadza mnie do szewskiej pasji ... Nie umie odmówić mamie pożyczki, nawet jeśli sam kasy nie ma. Po pół roku dopiero dowiedziałam się, że wziął dla mamy duży kredyt. Teraz ona nam regularnie na raty nie daje, czasem nam nie starcza na czynsz, ale on nie umie powiedzieć mamie "nic mnie nie obchodzi, że nie masz z czego oddać, weź kredyt i jutro chce mieć pieniądze, bo nie mam na pieluchy", bo to przecież jest jego mamusia...
Jeśli chodzi o sprawy damsko-męskie to jest naprawdę kochany, ale ciągle się kłócimy przez to, że on nie potrafi żyć z partnerem ...


Dziewczyny, jeśli Asia jest zapisana do przychodni na moim osiedlu a chcę iść do lekarza w innej przychodni to mnie przyjmie?
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 19:54   #996
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Dziś aż płakała mi przy jedzeniu Muszę ją trzymać mocno bo tak się rzuca, że mi spada i zdjeżdża. Jak mi się udaje to łapie jej obie ręce, przygarniam jak najmocniej do siebie i wtedy jako tako je.
Moja Natalka od niedawna zamiast jeść to wrzeszczy, wyrywa się, płacze i odwraca główkę Nie mam pojęcia dlaczego...

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
klarissa fajna fryzurka a mala jak zniosla wizyte u fryzjera? ja ide w poniedzialek ale sama...
Dzielna była, a przy suszarach spała

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
ale zescie niespodzianke cioci zrobily, haha
Fryz fajny, ale czemu taki ciemny?? chcialas podkreslic since pod oczami? przyznaj sie Zartuje! Czarny kolor to dla mnie mega odwazny jest
Ja zawsze taki czarnuch
Koloru nie zmieniałam - tylko odrosty robiłam.
No i trochę pocieniowałam bo zapuszczam, ale już się nie układały.

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
Klarissa- slicznie wyglądasz , ja od czerwca u fryzjera nie byłam farba w domu a końcówki w stanie dobrym a że zapuszczam to nie scinam narazie
Dziękuję

Cytat:
od dziadków: garnuszek na klocuszek FP
To mi się z nocnikiem kojarzy...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 19:55   #997
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Teraz waży niecałe 6kg, ale ma już 3,5 miesiąca. Przez 6 tygodni przybrała niecałe 700g.
Ola ma 3 m-ce i przez ostatnie 6 tygodni też przybrała 700 g- muszę jutro zapytać pediatrę czy to nie za mało
Podejrzewam, że to przez tę skazę- pewnie gorzej przyswaja pokarm, do tego od jakiegoś czasu sporo ulewa...
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 19:56   #998
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Jak moja Dagusia przybierała za mało to dostała skierowanie na badanie krwi i moczu (wraz z posiewem), czasami podobno tu trzeba szukać przyczyn słabego apetytu (np. anemia). U nas zbadali: morfologia, tsh, żelazo, CRP.
My mamy właśnie problem z małym apetytem. Wg skali na opakowaniu mleka Asia je tyle co noworodek... A i tak nie zawsze zje całą przygotowaną butlę. A to i tak jest postęp, bo przez pierwsze 2 miesiące życia zjadała max. 60ml na posiłek, a je co 3 godziny.


Polecicie dobry termometr elektroniczny? Zależy mi, żeby szybko i dokładnie mierzył, ale nie chcę takiego na podczerwien.
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."

Edytowane przez bordowa
Czas edycji: 2010-12-14 o 20:05
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 20:07   #999
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
Elenko- zgadzam się z Toba odnośnie Szczęsliwej, już dawno zauważyłam, że to kobitka taka.. rozsądna, rozważna i dobrze zorganizowana, a do tego przesympatyczna.
No czego to się można dowiedzieć o sobie dziękuję Ci bardzo
Ja ze szczęśliwej rodziny pochodzę i mam nadzieję, że taką stworzę dzieciom. A bardzo się z mężem staramy


Dziewczyny jak się nazywa ta maść przeciwbólowa o której któraś pisała, że się smaruje przed szczepieniem i nie boli??? Może kupię, bo za tydzień 3 wkłucia?
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 20:09   #1000
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
To mi się z nocnikiem kojarzy...
hehe nie wpadłabym na to ważne żeby małemu się spodobało, z czymkolwiek miałoby mu sie kojarzyć
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 20:09   #1001
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moja Natalka od niedawna zamiast jeść to wrzeszczy, wyrywa się, płacze i odwraca główkę Nie mam pojęcia dlaczego...

Dzielna była, a przy suszarach spała

Ja zawsze taki czarnuch
Koloru nie zmieniałam - tylko odrosty robiłam.
No i trochę pocieniowałam bo zapuszczam, ale już się nie układały.

Dziękuję

To mi się z nocnikiem kojarzy...
tez masz skojarzenia

bordowa mnie dorosla osobe przyjmuja w kazdej przychodni z legitymacja ubezpieczeniowa, sadze ze asię przyjmia wszedzie bez problemu z ksiazeczka zdrowia

naked prezenty bomba ja tez musze nad czyms pomyslec bo moje dziecko nie ma praktycznie zabawek, a przydadza sie w przyszlosci
trzymam kciuki za egzamin a i obkupo sie i Filusia porzadnie w tym pasażu

szczesliwa fajnie Ci i widac ze jestes naprawdę szczęsliwa

klarissa ale przyznaj ze na fotelu u fryzjera mialas pierta ze zaraz sie obudzi, ja bym nie mogla odgonic od siebie takiej mysli...

kalex a gdzie robisz chrzciny w kielcach, w domu czy moze jakas restauracja???? i ycnan do Ciebie to samo pytanko

aha no i zapomnialabym zapytac was dziewczyny czy wasze dzieciaczki czasem maja wypieki, mojej Oli zdarzylo sie dzisiaj po raz pierwszy oi troszke mnie to zaniepokoiło... goraczki nie ma i nigdy nie miala zarumienionych polikow, na dworze dzisiaj bylam ok 15- 20 minut

ide zaraz spac moja mala jak nigdy usnela przed 21 i az nie mam co z czasem zrobic, z checia zlapalabym za odkurzacz ale tz nie ma a ja boje sie ze ja obudze bo np nie spi twardo... no nic chyba odpoczne
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 20:34   #1002
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość

Dziewczyny, jeśli Asia jest zapisana do przychodni na moim osiedlu a chcę iść do lekarza w innej przychodni to mnie przyjmie?
Wydaje mi się, że trzeba być zapisanym, żeby wogóle zarejestrowały. Inaczej jest tylko w gabinetach specjalistycznych- idziesz gdzie chcesz.

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
My mamy właśnie problem z małym apetytem.
No właśnie wiem, bo nie raz o tym pisałaś. Lekarka mi mówiła, że to bardzo często z powodu anemii tak bywa (dzieci mogą mieć anemię jeśli mama miała w ciąży). Może warto zrobić samemu wyniki? Morfologia to kilka złotych.
Moja córka też miała za mały apetyt i nie domagała się jedzenia, a ja miałam mało pokarmu i nie przybierała na wadze. Wyniki wyszły dobre, a apetyt jej się poprawił po wprowadzeniu dodatkowo mm, i zaczęła przybierać. Podobno często też jest problem z apetytem jeśli coś z hormonami jest nie tak- np. tsh.

Dziwne że lekarz nie reaguje. Może poproś? Weź go na litość, powiedz, że się martwisz, niech da jakieś skierowania.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 20:35   #1003
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Szczęśliwa ten krem przeciwbólowy to EMLA. Trzeba posmarować najpóźniej godzinę przed wkłuciem, bo dział dopiero po godzinie do 4 godzin.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 20:38   #1004
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość

Dziewczyny jak się nazywa ta maść przeciwbólowa o której któraś pisała, że się smaruje przed szczepieniem i nie boli??? Może kupię, bo za tydzień 3 wkłucia?
Emla?
Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
aha no i zapomnialabym zapytac was dziewczyny czy wasze dzieciaczki czasem maja wypieki, mojej Oli zdarzylo sie dzisiaj po raz pierwszy oi troszke mnie to zaniepokoiło... goraczki nie ma i nigdy nie miala zarumienionych polikow, na dworze dzisiaj bylam ok 15- 20 minut
tak, czasami
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 20:46   #1005
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Szczęśliwa ten krem przeciwbólowy to EMLA. Trzeba posmarować najpóźniej godzinę przed wkłuciem, bo dział dopiero po godzinie do 4 godzin.
No to nie będę wiedziała w którym miejscu posmarować chyba że po pół nogi to można bez konsultacji z lekarzem?
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 20:58   #1006
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

dziewczyny czy ta EMLA jest na receptę?? wyczytałam teraz na innych forach, że jest świetna! ludzie stosują przez zrobieniem tatuażu, przed przekłuciem ciała.. nie jest droga więc chyba warto spróbować!
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:06   #1007
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy ta EMLA jest na receptę?? wyczytałam teraz na innych forach, że jest świetna! ludzie stosują przez zrobieniem tatuażu, przed przekłuciem ciała.. nie jest droga więc chyba warto spróbować!
a ja na jakimś forum przeczytałam, że średnio się sprawdza przy szczepieniach- bo ta maść działa w zasadzie tylko powierzchniowo, na skórę- a po szczepieniu boli nie tyle samo ukłucie ale głębiej
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:15   #1008
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej nie wiem ile zdążę odpisać,ale wiem jedno idę dalej wam zazdrościć spokojnych dzieciaczków,bo jak tam zazdroszczę to mój taki spokojniejszy
dziś mija 3 miesiące jak mój skarb jest z nami
majka ilona nie martwcie się cycami ja na początku zraz miałam twarde cyce,a poźniej flaki i bała się,że mały się nie najada,ale waga mówiła co innego ładnie przybiera więc moje zflaczałe cyce taki mój urok
kalex ilona ja miałam plamienia po tygodniu brania tabletek,plamiłam przez tydzień i później koniec
calabria ja zmieniałam lekarza w 21tc i miałam wypisane tak zaświadczenie i nie było problemu z becikowym

i koniec pisania uciekam
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:25   #1009
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Zamówiłam mleko NAN 1 AR, pewnie w czwartek będzie do odbioru. I zamówiłam też termometr w smoczku, mam nadzieję, że Asia będzie chciała go ssać, bo jak nie to kicha Ma któraś z Was taki termometr?

Idę w czwartek z siostrą na miasto po karuzelę dla Joaśki, polecicie coś fajnego? W sumie zależy mi, żeby można było wyłączyć melodię (żeby nie była nakręcana), ale niekoniecznie na pilota, bo łóżeczko Asi i tak stoi w drugim pokoju.
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 21:32   #1010
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
No to nie będę wiedziała w którym miejscu posmarować chyba że po pół nogi to można bez konsultacji z lekarzem?
No musisz wiedziec, gdzie bedzie kucie Nie ma sensu smarowac tuz przed kuciem, bo to nic nie da. To dziala dopiero godzine od posmarowania.
Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy ta EMLA jest na receptę?? wyczytałam teraz na innych forach, że jest świetna! ludzie stosują przez zrobieniem tatuażu, przed przekłuciem ciała.. nie jest droga więc chyba warto spróbować!
EMLA jest na recepte, ale jak sie ladnie poprosi w aptece to sprzedadza bez recepty. No ale wiadomo nie w kazdej aptece Nieraz sa uparci i nie dadza.
Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
a ja na jakimś forum przeczytałam, że średnio się sprawdza przy szczepieniach- bo ta maść działa w zasadzie tylko powierzchniowo, na skórę- a po szczepieniu boli nie tyle samo ukłucie ale głębiej
Zgadza sie. Szczepienie to jest wklucie domiesniowe, a EMLA dziala tylko na powierzchnie skory.

Ja stosowalam EMLA na sobie, wiec wiem jak dziala
Ale ja nie do szczepienia oczywiscie. Smarowalam sie tym kremem przed zabiegiem depilacji laserowej, bo bol byl potworny. Po posmarowaniu tym kremem skora byla znieczulona najwczesniej po godzinie, a najlepiej po poltorej, wtedy czulam tylko mrowienie. Dodam, ze smarowalam potwornie grubo i jeszcze owijalam sie w folie taka sniadaniowa, bo posmarowane miejsce musi byc zawiniete. Do szczepienia nie trzeba zawijac w folie. Wystarczy zalaczony w opakowaniu specjalny plaster foliowy. Tego plastra nie wolno zdjac az do szczepienia. Czyli zdjac najlepiej u lekarza tuz przed ukluciem.
Ale sama depilacja i tak nie byla bezbolesna, a dziala powierzchniowo. A szczepienie jest domiesniowe, wiec tym bardziej nie wiem czy jest sens tym smarowac.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Zamówiłam mleko NAN 1 AR, pewnie w czwartek będzie do odbioru. I zamówiłam też termometr w smoczku, mam nadzieję, że Asia będzie chciała go ssać, bo jak nie to kicha Ma któraś z Was taki termometr?

Idę w czwartek z siostrą na miasto po karuzelę dla Joaśki, polecicie coś fajnego? W sumie zależy mi, żeby można było wyłączyć melodię (żeby nie była nakręcana), ale niekoniecznie na pilota, bo łóżeczko Asi i tak stoi w drugim pokoju.

No to fajnie, ze zdecydowalas sie na mleko AR. Miejmy nadzieje, ze Nan jej podpasuje, bo Pascal akurat po nim strasznie plakal i mial biegunke. Ale wiadomo, ze na kazde dziecko moze dzialac inaczej.

A jak wyprobujesz termometr, to koniecznie daj znac czy sie sprawdza i czy jest dokladny itp.
Ja mam taki do ucha i Pascalek ma za male ucho zeby tam mu wlozyc ten termometr. A smoczka ssie non stop, wiec chcialabym mu kupic taki termomter w smoczku.

A karuzelke ja mam z Fisher Price z miskami i projektorem na sufit i z melodyjkami. Wlacza sie na karuzelce oraz z pilota.
Ja mam -> taka
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:34   #1011
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
klarissa ale przyznaj ze na fotelu u fryzjera mialas pierta ze zaraz sie obudzi, ja bym nie mogla odgonic od siebie takiej mysli...
Delikatnie we wózeczku ją kołysałam i było ok, obudziła się akurat jak siedziałam z farbą - wtedy wstała na przewijanie i karmienie więc dałam jej z butli. Ja byłam w zakładzie u koleżanek także w razie czego miałby kto ją polulać
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:39   #1012
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Prezentuję wam moją nową fryzurę - niestety trochę już klapnięta bo robiona wczoraj, no i ja dzisiaj też nie piękna bo jak się chciałam rano umalować to Natalka się rozryczała i tak już została "soute"
Tak się wygląda bez makijażu? Zazdroszczę
Fryzura - fajna

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Poważnie? Ja wczoraj zabrałam wózek, dziecko, fotelik i 2 torby do samochodu. Może jest ciężko się zebrać, ale samochód to chociaż odrobiona wolności... wkurza mnie tylko to odśnieżanie, zamarznie itd.
Wszystko na raz? Chyba, że poza urodą masz też sprawność i pomysłowość McGyvera

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
wcześniej podawałam ze względu na alergię (na swędzenie) ale teraz mam podawać na "zwykły", przeziębieniowy katar. 3x dziennie po 4 krople
Dzięki za odp. Będę podawać od jutra 3x3 krople

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
To mi się z nocnikiem kojarzy...
Mi też
Mamy tę zabawkę. Jakiś ogólny szał jest na nią

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak się nazywa ta maść przeciwbólowa o której któraś pisała, że się smaruje przed szczepieniem i nie boli??? Może kupię, bo za tydzień 3 wkłucia?
A są też jakieś plasterki chyba, ale nie wiem jak się nazywają...

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
majka ilona nie martwcie się cycami ja na początku zraz miałam twarde cyce,a poźniej flaki i bała się,że mały się nie najada,ale waga mówiła co innego ładnie przybiera więc moje zflaczałe cyce taki mój urok
U mnie lekko flakowate, ale w nocy lewa była twarda i aż się guzki na niej porobiły.

Zuziczka - mamy się ważyć bez powodu, tzn. aby kontrolować przybieranie na wadze, bo jest to istotne czy dziecko przybiera. Może też dlatego, że mówiłam lekarzowi, że Szymek trochę ulewa.
Może uda się nam ważyć na wadze sklepowej

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

bordowa - my mamy taką: http://allegro.pl/karuzela-serenada-...348541419.html
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:41   #1013
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Może uda się nam ważyć na wadze sklepowej
Ale przeciez do wazenia dziecko trzeba rozebrac, zeby zawsze bylo tak samo np. zawsze bez pampersa, a tylko w samym body.
A jak w sklepie bedziesz rozbierac dziecko do wazenia?

Ide do wyra, nie wiem co mnie jeszcze dzisiaj czeka po zmianie mleka, wiec nie moge marnowac czasu.
Dobranoc i spokojnej nocy

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2010-12-14 o 21:43
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:44   #1014
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Ale przeciez do wazenia dziecko trzeba rozebrac, zeby zawsze bylo tak samo np. zawsze bez pampersa, a tylko w samym body.
A jak w sklepie bedziesz rozbierac dziecko do wazenia?
Ja taką wagę mogę pożyczyć
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 22:01   #1015
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Weronisia Asia od urodzenia pije NAN i dlatego je kupiłam
Jak już będę miała to mleko to lepiej karmić tylko nim i zamrażać swoje czy dawać jej też swoje? Pytam Ciebie, bo miałaś ten problem.

Zuzi, chyba Ty pisałaś, że dla Ciebie czarne włosy są mega odważne. Ja miałam czarne przez pół roku i świetnie się w nich czułam, Tż mnie ciągle namawia, ale wyglądałam jak śmierć w peruce Oto dowód Drugie zdjęcie jest robione nocą w lesie z lampą, więc już zupełnie cudownie wyglądam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20081227080.jpg (173,4 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM6528.jpg (86,8 KB, 57 załadowań)
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 22:05   #1016
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Weronisia Asia od urodzenia pije NAN i dlatego je kupiłam
Jak już będę miała to mleko to lepiej karmić tylko nim i zamrażać swoje czy dawać jej też swoje? Pytam Ciebie, bo miałaś ten problem.

Zuzi, chyba Ty pisałaś, że dla Ciebie czarne włosy są mega odważne. Ja miałam czarne przez pół roku i świetnie się w nich czułam, Tż mnie ciągle namawia, ale wyglądałam jak śmierć w peruce Oto dowód Drugie zdjęcie jest robione nocą w lesie z lampą, więc już zupełnie cudownie wyglądam
No co Ty mowisz? Naprawde ladnie Ci w czarnym!!
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 22:08   #1017
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
No co Ty mowisz? Naprawde ladnie Ci w czarnym!!
Ojej, dziękuję Miło słyszeć
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 22:15   #1018
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
Ola ma 3 m-ce i przez ostatnie 6 tygodni też przybrała 700 g- muszę jutro zapytać pediatrę czy to nie za mało
Podejrzewam, że to przez tę skazę- pewnie gorzej przyswaja pokarm, do tego od jakiegoś czasu sporo ulewa...
Michas po dobraniu odpowiedniego mleczka zaczal przybierac az milo. Juz wazy ponad 6kg U nas to cud, bo na poczatku, jak byl uczulony na mleko to nie przybieral wcale, a nawet tracil.
Dobrze wiedziec, ze sa jeszcze jakies "skazowce" na watku nie bedziemy sami, a i moze pozniej jakas dietke podpatrze Bo cos ciezko znalezc odpowiednia diete dla niemowlecia ze skaza

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Ojej, dziękuję Miło słyszeć
Nie ma za co


Ale sie zmeczylam urodzinami tescia dzisiaj... Michas mial chyba za duzo wrazen, bo strasznie plakal jak wrocilismy do domu. No i co najwazniejsze - przestal wierzyc bratu TZ, ze ja jestem taka zla, niedobra, nie gotuje itd Powiedzial, ze on zawsze mial wlasne zdanie i zebym sie nie przejmowala nim tylko jednym uchem wpuszczala, a drugim wypuszczala, bo on po prostu jest zazdrosny, ze my mamy wlasne mieszkanie (brat tz z dziewczyna mieszkaja u jej babci, ona jest w 4 lub 5 mies ciazy, poznali sie przez internet jakies 7-8 miesiecy temu a spotkali mniej wiecej 5-6 miesiecy temu ), ja gotuje (u nich robi to babcia) itp itd.
Za to nie wiem czy pisalam, ale na urodziny mojego TZ jakies 2 tygodnie temu jego mama wyslala smsa "wszystkiego najlepszego, zebys w koncu przejrzal na oczy i przestal cierpiec" Chodzilo o to, ze ze mna.
Ludzie to sa jednak podli (mowie o bracie TZ). Za to dzisiaj jego brat nawet nie pamietal o urodzinach wlasnego ojca... Byla rodzina jego zony (nie jest z mama mojego TZ) i my. Heh, a mnie osadzal jaka jestem zla...
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 22:19   #1019
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Paula Ta historia z ciążą kojarzy mi się z moją kumpelą z Warmisko-Mazurskiego Zna faceta około 6 miesięcy, jest w 5 miesiącu i za 2 tygodnie biorą ślub
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 22:22   #1020
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Paula Ta historia z ciążą kojarzy mi się z moją kumpelą z Warmisko-Mazurskiego Zna faceta około 6 miesięcy, jest w 5 miesiącu i za 2 tygodnie biorą ślub
O prosze. On tez juz jej sie oswiadczyl A co mnie najbardziej smieszy - jej rodzice mieli bar, normalny, otwarty. A dlatego, ze on nie mial pracy, to przepisali bar na niego Normalnie smiechu warte. O ile sie nie myle, to ziemie (taka pod zabudowe domku, calkiem spora) tez przepisali na nich (nie wiem czy mozna na oboje, jesli nie, to pewnie na niego). Ba! Nawet im chcieli domek budowac... I to wszystko po tych paru miesiacach i przez ciaze... Co sie dzieje z tym swiatem? Teraz wystarczy znac sie chwile, tydzien, zeby miec razem dziecko? Wystarczy znac sie pare miesiecy zeby brac slub? Straszne.. Co za pokolenie nam wyrosnie, az strach w ogole o tym myslec.
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.