Karkonosze :-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-31, 14:13   #1
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767

Karkonosze :-)


Kochane dziewczyny!!! Wybieram się niedługo na urlopik w Karkonosze chciałabym, żebyście mi napisały, gdzie warto pójść, co zobaczyć Najpiękniejsze szlaki, niesamowite miejca... to, czego nie znajdę w przewodniku... Nastawiamy się głównie na chodzenie po górach, ale może nie tylko? Mieszkać będziemy w Podgórzynie, bo tam mamy dobry tani nocleg ale z tego co pamiętam, to tam jest chyba niezła komunikacja, więc to gdzie się szlak zaczyna i kończy nie ma takiego znaczenia...
Czekam na Wasze propozycje
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:15   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Karkonosze :-)

http://www.podgorzyn.pl/
http://www.sudety.info.pl/npl/miasta/podgorzyn.shtml
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:23   #3
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Karkonosze :-)

Dzięki, Natii ale troszkę mnie nie zrozumiałaś... w internecie i w przewodniku sobie trochę poczytałam, trochę jeszcze poczytam... A tutaj chodzi mi o miejsca, trasy, które według Was są wyjątkowe, które na długo zapadły Wam w pamięć takie, które koniecznie trzeba zobaczyć/ przejść chociaż w przewodniku są po prostu wymienione jako jedne z wielu, albo wcale...
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:34   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez ma75
Dzięki, Natii ale troszkę mnie nie zrozumiałaś... w internecie i w przewodniku sobie trochę poczytałam, trochę jeszcze poczytam... A tutaj chodzi mi o miejsca, trasy, które według Was są wyjątkowe, które na długo zapadły Wam w pamięć takie, które koniecznie trzeba zobaczyć/ przejść chociaż w przewodniku są po prostu wymienione jako jedne z wielu, albo wcale...
Ja Karkonosze znam,ale akurat nie tą część,mogę polecić inne miejsca,ale nie wiem czy jest sens,bo czasami może się okazać,że to za daleko ......
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:36   #5
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja Karkonosze znam,ale akurat nie tą część,mogę polecić inne miejsca,ale nie wiem czy jest sens,bo czasami może się okazać,że to za daleko ......
Natii, pewnie, że ma sens! będziemy samochodem, a poza tym przecież są autobusy!
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 15:02   #6
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Karkonosze :-)

Podgórzyn to ten niedaleko Szklarskiej Poręby? Jeśli tak to ja mogę godzinami
Wg mnie warte zobaczenia jest Muzem Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie, to przy szosie czeskiej i to niedaleko wyciągu na Szrenicę Na samą górę można wjechać, ale ja wchodziłam przez Kamieńczyk i Halę Szrenicką. Widoki piękne.... pogoda byłą cudna, kwiatki lekko pachniały, owady sobie brzęczały ehhhhh sielanka Trochę męcząca byłą ta wędrówka,a le warto było. Ze Szrenicy możecie przejść grzbietami na Śnieżne Kotły, idzie się w miarę dobrze, bo po płaskim Można też wybrać inny szlak, po łąkach, i takich mostakch z bali - tylko tam uwaga na niektóre deski-pułapki Stamtąd można iść dalej aż do przełęczy Okraj, znajdującej się na wysokości Kmiennej Góry, ale to jest wyprawa kilkudniowa. W samej Szklarskiej jest bardzo przyjemnie, polecam taki bar z koktajlami w centrum, przy głównej ulicy - niebo w gębie. Jęsli czegoś nie wiesz pytaj - postaram się odpowiedzieć. A i jeśli jakieś pytania o Karpacz to także bo znam go dośc dobrze
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 17:00   #7
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Karkonosze :-)

Podepnę się pod wątek jesli mogę Interesują mnie informacje na temat Karpacza. Mamy zamiar z moim M sie tam wybrac na kilka dni. On był tam jako dzieciak i niewiele pamieta,ja nigdy nie byłam. Co mozna tam zwiedzić? Jakieś szlaki oprócz Sniezki? Gdzie można znależc niedrogi nocleg? najlepiej cos typu pokoj z łazienką i kuchnia do dyspozycji.Gdzie jeść? W sumie interesuje mnie wszytsko Jeśli możesz to odpisz Myszołapko
Mam nadzieję,że Ma75 się nie obrazi za tą wtrąckę
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-31, 17:30   #8
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Karkonosze :-)

już odpisuję Karpacz tak sam w sobie to zbyt ciekawy nie jest. Takie sobie miasteczko wzdłuż drogi ze spalinami. Niedrogo jest w Karpaczu Górnym, ale to jest daleko od Centrum, więc co wolisz. W centrum jest standart zróżnicowany, ja mieszkała w ścisłym centrum w pokoju z łazienką, bez kuchni rok temu i pamiętaj, że nie byłą to kwota duża chyba 25 czy 30 zł od osoby.

O szlakach oprócz Śnieżki: możesz iść nad Mały alob Duży Staw a najlepiej nad oba Nad małym stawem jest położone urokliwe schronisko Samotnia, naprawdę śliczne w lecie Stamtąd możesz iść na Śnieżkę, nie jest to bardzo daleko, idzie się w miarę wygodnie. Zchodzić możesz przez wodospad Łomniczki - trasa wiedzie przez las, upał tak bardzo nie dokucza. Jeżeli nie Śnieżka to możesz iść do Dobrego Źródła - 40 minut pod górkę - moze być trudno.

Z zabytków to dobrze jest jeszcze obejrzeć Świątynię Wang w Górnym Karpaczu - to jest przywieziona z Norwegii bodajże świątynia i poskładana na nowo już tu w Polsce - nie jest grekokatolicka - chyba augsburska o ile się nie mylę. Możesz również iść do Muzeum Zabawek - jest w drodze do Górnego Karpacza - poczułam się tam jak w dzieciństwie tyle lalek, misiów Niedaleko Karpacza znajduje się Western City miasteczko w stylu Wsternów. Będąc tam miałam wiele radochy, bo można było strzelac z łuku, płukać piasek, jeżdzić konno itd. No i jest prawdziwy Saloon tak wielki i drewiany Stamtąd przywiozłam sobie pocztówkę z własną podobizną w kapeluszu kałbojskim
W samym sercu Karpacza jest taki wielki letni tor saneczkowy - cudo normalnie - dł 1 km jedziesz 5 min. Jazda na całego No i skocznia "Orlinek" tam odbywają się Mistrzostwa Juniorów w skokach narciarskich tylko kurczę nie wiem, czy to są mistrzostwa świata czy czego

Jedzonko jest głównie w centrum, głównie knajpki z takim przeciętym asortymentem, dobre są naleśnki w ścisłym centrum idzie się lekko pod górkę. Dobry jest bar Miś, ale onw drodze do Wanga. Do Bachusa poszłam na taki raczej droższy obiadek - talerze są wielkości kół młyńskich zjadłąm 1/4 i nie mogłam kiwnąć palcem u nogi Facet się naje spokojnie Jest też knajpa "U Ducha Gór" ale tam nie byłąm. Tak z wyglądu to taka bardziej droższa się wydaje.

Jakby coś to pytaj A jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę

Link do adresów jedzonka:
- http://www.e-karpacz.pl/gastronomia.html

Przypomniało mi się, stamtąd są wycieczki jednodniowe do Pragi albo do Wiednia, czy Niemiec - warto jechać bo tanio i w Czechach są słodycze dobre A tak na serio to Praga jest pięknym miastem, dla mnie szczególnym

I mam jeszcze jedno w sprawie kwater zadzwoń :
http://www.btkarpacz.com.pl/main_pl.htm --> to będzie telefon móisz pani co chcesz i w jakiej cenie a ona proponuje Ja tak rezerwowałam i naprawdę dobrze trafiłąm

I pierwszy zakup jaki robisz na miejscu to jest mapa Karpacza koszt- ok. 3 zł
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...

Edytowane przez Myszołapka
Czas edycji: 2005-05-31 o 17:35
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 17:59   #9
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Karkonosze :-)

Dzięki Trochę mi rozjaśniłaś w głowie Jakby coś to będe Cię ścigać jescze z pytaniami Pozdrawiam
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 18:13   #10
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Karkonosze :-)

Proszę bardzo zawsze odpowiem. Uprzedzam, że od 7 do 10 mnie nie ma - jadę do Zakopca Jakby coś to pisz na gg - przeważnie jestem na niewidoku
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...

Edytowane przez Myszołapka
Czas edycji: 2005-05-31 o 18:16
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 07:03   #11
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Karkonosze :-)

Malinko dzięki
Tak, to ten Podgórzyn mniej więcej w połowie między Szklarską a Karpaczem, tylko trochę na północ. Mieszkać będziemy gdzieś nad Sosnówką, podobno z pięknym widokiem na góry Ale wiem, że większość szlaków wychodzi ze Szklarskiej albo z Karpacza, więc to nie problem.
A pamiętasz może jaki kolor ma ten szlak po mostkach z bali? Bo pewnie będziemy woleli trzymać się z dala od najpopularniejszych szlaków - nie lubię tłumów w górach chociaż w drugiej połowie czerwca nie powinno być jeszcze chyba tak źle?
Będziemy prawie 2 tygodnie, z czego większość pewnie będziemy łazić po górach, więc jak przypomnisz sobie jeszcze jakieś niesamowite miejsca, które trzeba zobaczyć, albo wyjątkowo piękne wydokowo szlaki, albo jakiekolwiek inne ciekawostki nie tylko w górach, to pisz koniecznie!
Fajnie z tym torem saneczkowym - mój M. będzie zachwycony
A byłaś w sztolniach w Kowarach? Warto?
Aaaa, pamiętasz jak się nazywa ten bar z koktajlami? Uwielbiam takie rzeczy

Stokrotko pewnie, że się nie obrażę

Czekam na dalsze propozycje!
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-01, 10:54   #12
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Karkonosze :-)

dobry przewodnik potrafi podac naprawde wszystkie miejsca godne zobaczenia
w podgórzynie koniecznie wodospad, jest rewelacyjny, woda zimna i czyściutka, mam nadzieje ze w tym roku tez nad nim bede.
w okolicy rzecz jasna karpacz - to wiadomo-wang, mozna muzeum zabawek. na sniezke polecam czerwony szlak, extra widoki zapierające dech i w sezonie pyszniutkie duze jagody. western city i piwo w saloonie. w kowarach fajne muzeum miniatur. w szklarskiej tez wodospad i pobliskie górki... hmm co jeszcze.. aha w karpaczu a konktetniej w wilczej porębie krucze skałki - tam jest taka smieszna jaskinia i zdjęcia mozna oryginalne zrobic. z podgórzyna na zamek chojnik blisko.
oj tez bymtam pojechala - kiedys bylam z wycieczka na ulicy Dolina Czerwieni i musze przyznac ze to urocze miejsce.
jak jeszcze sobie cos przypomne to dam znac bo teraz z pamieciciezko wygrzebac...
udanego urlopu
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 14:33   #13
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Karkonosze :-)

No to tak Szlakiem idziesz zielonym zaraz od wyciągu na Szrenicę , potem mijasz skałki Trzy Świnki, Mokrą przelęcz i szlak lekko zbacza od głównej i równej drogi, jest mało uszęszczany, ja nie spotkałąm tam nikogo po 30 min od zejścia z tej prostej drogi jest takie rozstaje, zchodzisz z zielonego i wchodzisz na żólty. Jakaś godzinka i jesteś przy Śnieżnych Kotłach. Wracać możesz czerwonym szlakiem, tą łatwiejszą drogą
W Sosnówce jest duży zbiorniuk wodny tylko nie wiem czy już czynny
Sztolnia w Kowarach - zweidź koniecznie Tylko ubierz się raczej ciepło bo tam jest zimno i wilgotno (ok. 90%) Chodzisz ok. godziny przewodnik fajnie opowiada. Jeśli masz rude włosy to jest mały gift Nie wiem, czy zawsze, ale ze mną zwiedzały takie dwie rudowłose dziewczyny i one dostały
Kurczę zapomniałam o wodospadzie Szklarki, trzeba do njiego dojść kawałek od ul. Jelenigórskiej, obok niego jest schronisko Kochanówka.
Jeśli dysponujecie samochodem to jedzcie na Zakręt Śmierci - zakręto o kacie 180* w drodze ze Szklarskiej do Świeradowa. Widok jest naprawdę łądny.
Jeśli nie pisałą o samym Kamieńczyku to już się poprawiam, idzie się do niego ok. 50 minut z miasta, drogą przez las. Na miejscu kupujesz bilecik bierzez kask Boba Budowniczego i schodzisz metalowymi schodkami w dół do wąwoazu wodospadu.
Warta obejrzenia i dotknięcia jest skałą Chybotek położona na niebieskim szlaku, niedaleko grobu Karkonosza. Możesz ja rozkołysać jedną ręką
Tak myśle coby tu jeszcze napisać, ale teraz nic mi do głowy nie przychodzi.

Nazwy baru nie pamiętam, ale mogę dokłądnie opisać lokalizację tylko znajdę dokłądną mapę Szklarskiej Poręby.

Jakby coś to pytaj, służe odpowiedzią i miło mi, że mogłam pomóc.
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...

Edytowane przez Myszołapka
Czas edycji: 2005-06-01 o 14:56
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 15:02   #14
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Karkonosze :-)

Dzięki kochane
Bemolko a ta ulica Dolina Czerwieni, to gdzie? W Podgórzynie?
I to miasteczko westernowe mnie kusi już kiedyś gdzieś o tym słyszałam...
A kiedy będziesz w Podgórzynie?

Malinko już zlokalizowałam tą trasę na mapie, lubię takie mało uczęszczane szlaki
Właśnie gdzieś nad zbiornikiem Sosnówka będę mieszkać, tylko od strony Podgórzyna, nie wiem dokładnie gdzie, to służbowa kwatera i kosztuje takie grosze, że nawet nie próbuję marudzić
Jeśli chodzi o bar, to mapka Szlarskiej jest tutaj: http://karkonosze.info.pl/mapy/mapa_szklarska.htm dasz radę chociaż tak mniej więcej powiedzieć ? to będę szukać mniam, po zejściu z gór pyszny koktajlik
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 15:08   #15
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Karkonosze :-)

Odkopałam w swojej stercie mapkę To jest na ulicy Jedności Narodowej, zaraz za Bankiem Zachodnim, na tej netowej mapce masz taki symbol Kubka, to gdzieś obok tego musi byś, jeśli to nie to

No i możesz jeszcze odweidzić Jelenią Górę, to intereseujące miasto. Ma ładny rynek, chyba renesansowy. Dawno byłam nie pamiętam
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 15:15   #16
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Karkonosze :-)

O, jak mam nazwę ulicy to na pewno znajdę
A co do Jeleniej, to już chyba tylko, jakbym dostała strasznych zakwasów i nie mogła więcej iść w góry bo coś dużo mi się rzeczy zbiera do obejrzenia nie w górach
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 13:26   #17
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez Myszołapka
No to tak Szlakiem idziesz zielonym zaraz od wyciągu na Szrenicę , potem mijasz skałki Trzy Świnki, Mokrą przelęcz i szlak lekko zbacza od głównej i równej drogi, jest mało uszęszczany, ja nie spotkałąm tam nikogo po 30 min od zejścia z tej prostej drogi jest takie rozstaje, zchodzisz z zielonego i wchodzisz na żólty. Jakaś godzinka i jesteś przy Śnieżnych Kotłach. Wracać możesz czerwonym szlakiem, tą łatwiejszą drogą
W Sosnówce jest duży zbiorniuk wodny tylko nie wiem czy już czynny
Sztolnia w Kowarach - zweidź koniecznie Tylko ubierz się raczej ciepło bo tam jest zimno i wilgotno (ok. 90%) Chodzisz ok. godziny przewodnik fajnie opowiada. Jeśli masz rude włosy to jest mały gift Nie wiem, czy zawsze, ale ze mną zwiedzały takie dwie rudowłose dziewczyny i one dostały
Kurczę zapomniałam o wodospadzie Szklarki, trzeba do njiego dojść kawałek od ul. Jelenigórskiej, obok niego jest schronisko Kochanówka.
Jeśli dysponujecie samochodem to jedzcie na Zakręt Śmierci - zakręto o kacie 180* w drodze ze Szklarskiej do Świeradowa. Widok jest naprawdę łądny.
Jeśli nie pisałą o samym Kamieńczyku to już się poprawiam, idzie się do niego ok. 50 minut z miasta, drogą przez las. Na miejscu kupujesz bilecik bierzez kask Boba Budowniczego i schodzisz metalowymi schodkami w dół do wąwoazu wodospadu.
Warta obejrzenia i dotknięcia jest skałą Chybotek położona na niebieskim szlaku, niedaleko grobu Karkonosza. Możesz ja rozkołysać jedną ręką
Tak myśle coby tu jeszcze napisać, ale teraz nic mi do głowy nie przychodzi.

Nazwy baru nie pamiętam, ale mogę dokłądnie opisać lokalizację tylko znajdę dokłądną mapę Szklarskiej Poręby.

Jakby coś to pytaj, służe odpowiedzią i miło mi, że mogłam pomóc.
mozesz mi powiedziec jak dokladniej dojsc do kamienczyka? tzn z jakiej ulicy zaczac wedrowke? bylam w szklarskiej pare razy ale teraz jade do karpacza i chce pokazac go mojemu mezczyznie - i przy okazji nie wypasc na kogos kto do konca nie wie gdzie idzie :P

ile kosztuje zejscie do kamienczyka, i wstep do muzeum zabawek? jak nie pamietasz to chociaz mniej wiecej

z gory dzieki za pomoc!
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 22:22   #18
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Karkonosze :-)

No to tak Z głownej skręcasz w !-szego Maja, z niej w prawo w Kilińskiego i pod górkę dobre kilkaset metrów, aż do wyciągu na Szrenicę (droga skręca w prawo w pewnym momencie i zmienia nazwę na Urocza) . Wchodzisz na czarny szlak zaczynający się obok informacji turstycznej i dawaj w las Dochodzisz do takiej szerkiej, leśnej drogi i skręcasz w prawo razem ze szlakiem. Kilka minut i jesteś przy takiej budzie z drewna. Tam zmieniasz szlak na czerwony i wspinasz się pod górkę po kamieniach, aż do osiągnięcia schroniska A potem to nawet na Szrenicę możecie się wybrać.

Bilet na zejście coś ok. 2-3 zł - ja jak uczeń miałam ulgę, studentom to też pewnie przysługuje

Muzeum Zabawek też coś ok 2 zł

Jakby coś jeszcze to pytaj
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 22:25   #19
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez Myszołapka
No to tak Z głownej skręcasz w !-szego Maja, z niej w prawo w Kilińskiego i pod górkę dobre kilkaset metrów, aż do wyciągu na Szrenicę (droga skręca w prawo w pewnym momencie i zmienia nazwę na Urocza) . Wchodzisz na czarny szlak zaczynający się obok informacji turstycznej i dawaj w las Dochodzisz do takiej szerkiej, leśnej drogi i skręcasz w prawo razem ze szlakiem. Kilka minut i jesteś przy takiej budzie z drewna. Tam zmieniasz szlak na czerwony i wspinasz się pod górkę po kamieniach, aż do osiągnięcia schroniska A potem to nawet na Szrenicę możecie się wybrać.

Bilet na zejście coś ok. 2-3 zł - ja jak uczeń miałam ulgę, studentom to też pewnie przysługuje

Muzeum Zabawek też coś ok 2 zł

Jakby coś jeszcze to pytaj
w takim razie jakies dobre jedzonko w karpaczu nie w astronomicznych cenach i gdzie wieczorem mozna wyjsc sie pobawic/posiedziec przy piwku ?

wielkie dzieki za info o wodospadzie

aha zeby mnie usytuowac bede na ulicy dolna 1a

pozdrowionka
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-10, 22:42   #20
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Karkonosze :-)

Jedzonka wszelkiej maści jest w bród, najdorżej penie jest w centrum, ale tam też jest najwięcej knajpek i ogródków piwnych

Widzę, że będziecie mieszkać blisko centrum, to dobrze, bo nie będziecie musieli potem wracać po nocy zmęczeni Pobawić możecie się w klubie Holandia, nie wiem jak jest tam teraz, ale kiedyś było fajnie, tylko drogawo trochę W tym kompleksie Kolorowa też jest restauracja, piwko i takie tam. Gdzieś obok Kolorwej byłą fajna pizzeria, ze stolikami, tam też można było dobrze zjeść. Ogólnie to każda restuarcja ma swoje parasole na zewnątrz, więc chyba będziecie mieli duży wybór.

__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 22:43   #21
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez Myszołapka
Jedzonka wszelkiej maści jest w bród, najdorżej penie jest w centrum, ale tam też jest najwięcej knajpek i ogródków piwnych

Widzę, że będziecie mieszkać blisko centrum, to dobrze, bo nie będziecie musieli potem wracać po nocy zmęczeni Pobawić możecie się w klubie Holandia, nie wiem jak jest tam teraz, ale kiedyś było fajnie, tylko drogawo trochę W tym kompleksie Kolorowa też jest restauracja, piwko i takie tam. Gdzieś obok Kolorwej byłą fajna pizzeria, ze stolikami, tam też można było dobrze zjeść. Ogólnie to każda restuarcja ma swoje parasole na zewnątrz, więc chyba będziecie mieli duży wybór.

w maju bylismy w Karpaczu Gornym dlatego tym razem pomyslelismy o czyms dogodniejszym do zycia nocnego oprocz dziennnego chodzenia po gorach )

hmm mam nadzieje ze zakwasy szybko mi przejda ojoj co to bedzie
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 22:45   #22
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: Karkonosze :-)

a gdzie ten klub holandia??
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 09:13   #23
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Karkonosze :-)

Jestem z Jeleniej Góry więc znam trochę miejsca wymienione przez Cebie, może napisz co lubisz robić a ja postaram Ci się odpowiedzieć co możesz znależś dla siebie w Karkonoszach
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 09:14   #24
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez Myszołapka
Jedzonka wszelkiej maści jest w bród, najdorżej penie jest w centrum, ale tam też jest najwięcej knajpek i ogródków piwnych

Widzę, że będziecie mieszkać blisko centrum, to dobrze, bo nie będziecie musieli potem wracać po nocy zmęczeni Pobawić możecie się w klubie Holandia, nie wiem jak jest tam teraz, ale kiedyś było fajnie, tylko drogawo trochę W tym kompleksie Kolorowa też jest restauracja, piwko i takie tam. Gdzieś obok Kolorwej byłą fajna pizzeria, ze stolikami, tam też można było dobrze zjeść. Ogólnie to każda restuarcja ma swoje parasole na zewnątrz, więc chyba będziecie mieli duży wybór.

|Kompleks Kolorowa jest dalej
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 09:19   #25
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez Myszołapka
już odpisuję Karpacz tak sam w sobie to zbyt ciekawy nie jest. Takie sobie miasteczko wzdłuż drogi ze spalinami. Niedrogo jest w Karpaczu Górnym, ale to jest daleko od Centrum, więc co wolisz. W centrum jest standart zróżnicowany, ja mieszkała w ścisłym centrum w pokoju z łazienką, bez kuchni rok temu i pamiętaj, że nie byłą to kwota duża chyba 25 czy 30 zł od osoby.
W sierpniu noceg można znależś taniej
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 09:24   #26
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez Nadin
Jestem z Jeleniej Góry więc znam trochę miejsca wymienione przez Cebie, może napisz co lubisz robić a ja postaram Ci się odpowiedzieć co możesz znależś dla siebie w Karkonoszach
oo milo

jade w gory by .. chodzic po gorach mam nadzieje ze pogoda mi dopisze

Jesli orientujesz sie w jakis dobrych trasach to prosilabym o jakis na rozruszanie bym nie umierala do konca pobytu przez zakwasy, a mogla isc w nastepne dni znow

No i interesuje mnie jakies zycie nocne w Karpaczu, Malinka wspominala o pubie Holandii ale nie napisala gdzie sie on znajduje
Czy jest tam miejsce jeszcze jakies gdzie mozna sie pobawic ?
Bede mieszkac w Karpaczu Dolnym ul dolna 1

W drodze powrotnej chcemy zajechac na pare godz do Jeleniej, skoro z niej jestes to moze cos polecisz do robienia?

pozdrowienia i dzieki
Kalina
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 10:36   #27
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez kal1nka
oo milo
jade w gory by .. chodzic po gorach mam nadzieje ze pogoda mi dopisze
Jesli orientujesz sie w jakis dobrych trasach to prosilabym o jakis na rozruszanie bym nie umierala do konca pobytu przez zakwasy, a mogla isc w nastepne dni znow
No i interesuje mnie jakies zycie nocne w Karpaczu, Malinka wspominala o pubie Holandii ale nie napisala gdzie sie on znajduje
Czy jest tam miejsce jeszcze jakies gdzie mozna sie pobawic ?
Bede mieszkac w Karpaczu Dolnym ul dolna 1
W drodze powrotnej chcemy zajechac na pare godz do Jeleniej, skoro z niej jestes to moze cos polecisz do robienia?
pozdrowienia i dzieki
Kalina
Pochodzić po górach poroponuje Ci szlak od Wangu(kościółka norweskiego, który napewno warto zobaczyć) do schroniska Samotnia, leży w malowniczym miejscu nad Małym Stawem, a z tamtąd na Śnieżkę
Życie nocne , do Holandii, masz ok 20 min, do Śnieżki (mała dyskoteka) 10 min z Dolnej (to była moja sąsiedzka ulica), jeszcze potańczyć można w hotelu Skalnym ok 15 min.
To prawda, że w Karpaczu jest pełno knajpek, pizzeri napewno coś znajdziecie dla siebie
Polecam Ci jeszcze Sztolnie (kiedyś to była kopalnia uranu, teraz można to zwiedzać, jest tam ekspozycja różnych minerałów) w Kowarach (niedaleko Karpacza), mniniatury zabytków Dolnego Śląska w Kowarach
W Karpaczu jeszcze Muzeum Sportu i Turystyki i Muzeum Lalek, jest jeszcze jedno fajne miejscajak będziecie samochodem, gdzie jest zburzona grawitacja i samochód jedzie pod górę między hotelem Piecuch, a Wyciągiem, naprawde warto to zobaczyć
W jeleniej, w jednej z części tego miasteczka jest uzdrowisko Cieplice, można napić się wody mnineralnej
W Sobieszowie ( na drodze z Karpacza do Szklarskiej) jest Zamek Chojnik (ruiny, ale nawet OK)
W Karpaczu w biurze turystycznym możecie wykupić sobie jedno dniową wycieczkę np: do Pragi, do Skalnego Miasta w Cechach (są to naprawdę tanie i fajne wycieczki)
Możecie też sami podjechać do Czech przez Okraj (od strony Kowar, lub przez Jakuszyce od strony Szklarskiej ( tam niedaleko jesy Harahov, ze słynnymi skoczniami, (tam skakał Małysz)
Ach w Karpaczu też jest skocznia Orlinek,
Jszcze jest młynek Miłości,( w K. górnym) można nabrać wody w usta i biegać na około to podobno przynosi szczęcie w miłości
Pozdrawiam i życzę udanej zabawy
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 11:22   #28
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez Nadin
Jszcze jest młynek Miłości,( w K. górnym) można nabrać wody w usta i biegać na około to podobno przynosi szczęcie w miłości
uściśle że to przy Kaplicy Sw. Anny, bo na mapie nie ma nic o młynku jakby ktos chciał isc, a trasa prosta łatwa i przyjemna
trzeba przebiec 7 razy wokół kosciółka - moj TŻ biegał

polecam tez szlak ze Sniezki na Okraj - niby daleko ale czlowiek niezbyt sie męczy, potem wrócic zielonym do Wilczej Poręby mozna albo zejsc do Kowar i tam łapac stopa
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 12:47   #29
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez bemolka
uściśle że to przy Kaplicy Sw. Anny, bo na mapie nie ma nic o młynku jakby ktos chciał isc, a trasa prosta łatwa i przyjemna
trzeba przebiec 7 razy wokół kosciółka - moj TŻ biegał

polecam tez szlak ze Sniezki na Okraj - niby daleko ale czlowiek niezbyt sie męczy, potem wrócic zielonym do Wilczej Poręby mozna albo zejsc do Kowar i tam łapac stopa
tam też można pobiegać, ale Młynek Miłości to co innego jest na końcu Karpacza Górnego
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 12:50   #30
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Karkonosze :-)

Cytat:
Napisane przez Nadin
tam też można pobiegać, ale Młynek Miłości to co innego jest na końcu Karpacza Górnego
gdzie gdzie gdzie? cholerka byłam i nie widziałam w którym miejscu? Krp gorny to tam gdize Wang, wiec mlynek jeszcze wyzej niz wang? ale tam dalj nic nei widzialam ciekawego, same juz domki wczasowe
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-26 16:37:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.