Chce w koncu wyjsc z twarza! Pomozcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-12, 14:16   #1
Resurit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1

Chce w koncu wyjsc z twarza! Pomozcie


Witam! Jestem facetem, mam 16 lat. Mam mame i siostre, ktore bardzo o siebie dbaja. W sumie to przez nie zawsze musialem wygladac bardzo dobrze, bo nauczylem sie tego od nich. 3 lata temu - jak mialem 13 lat zaczal mi sie problem z tradzikiem. Zaczalem uzywac roznych kosmetykow itd. Wiedzialem, ze mam tlusta skore wiec do tego typu skory kupowalem kosmetyki. Uzywalem, ale nie pomagalo. Co miesiac nowe kosmetyki i testowalem wszystko co wpadlo w reke i w oko, co mogloby pomoc, ale nic nie pomagalo dobrze. Wydawalem na to duzo kasy dlatego przesiadlem sie na ziaje i z ziaji wszystko kupowalem. Zaczalem od lisci manuka, pierwszy tydzien jak uzywalem lisci manuka bardzo mi pomogl, a potem zaczelo byc coraz gorzej. Myslalem ze to etap przejsciowy, ale jest juz to drugi miesiac a moja twarz wyglada zle. Nadal zle. Poszedlem do dermatologa i dowiedzialem sie, ze wg. niego mam najbardziej uciazliwy rodzaj skory: Tlusty, mlody, wrazliwy, tradzikowy. Okazuje sie, ze nie moge uzywac roznych peelingow (ktorych uzywalem do tej pory codziennie), maseczek (3-2 razy na tydzien uzywalem) i innych pierdółek, bo mam wrazliwa skore. No dupa no! Stracilem tyle czasu i kasy... Ze tez dopiero teraz poszedlem do dermatologa.. Powiedzial, ze powinienem uzywac kosemetykow dla skory meskiej i wrazliwej (zebym nie uzywal dla tradzikowej, bo mam tez wrazliwa i jak bede uzywal dla wrazliwej to tradzik tez zniknie). Wzialem pod uwage dwa warianty. Albo bede uzywal Nivea Man Sensitive (cala linia produktow, rowniez z tym goleniem, bo przyznam ze mam bujny zarost jak i czupryne) albo cala linie Nivea Man Silver Protect. Co mam wybrac? Opisy tych serii sa takie:

Nivea Man Sensitive:
Linia Sensitive NIVEA MEN została stworzona specjalnie na potrzeby mężczyzn, którzy mają wrażliwą skórę. Produkty do pielęgnacji twarzy Sensitive z systemem Active Comfort nie tylko natychmiast łagodzą podrażnienia, ale z czasem wzmacniają naturalną ochronę skóry.

Nivea Man Silver Protect:
Antybakteryjna formuła zawierająca jony srebra działa niezwykle skutecznie i w szybki sposób walczy z bakteriami: jony srebra są w stanie przedostać się do wnętrza komórek bakteryjnych i dezaktywować ich ważne funkcje życiowe. Prowadzi to do osłabienia ich zdolności przetrwania i zahamowania replikacji.

Co mi polecacie? Dodam, ze biore pod uwage tylko Nivea, poniewaz ufam tej firmie w sprawie meskiej skory jak zadnej innej, bo to ona mi najbardziej pomogla (ale zrezygnowalem bo myslalem, ze ziaja tansza i lepsza). No i jeszcze przed wizyta u dermatologa kupilem na allegro olej tamanu, ktory juz do mnie zostal wyslany, wiec zobaczymy tez jak on sie spisuje. I jest jeszcze sprawa, ze od dwoch dni myje twarz tylko dwa razy dziennie i to tylko woda, a potem smaruje tormentiolem. To mi bardzo pomaga. Ciekawe czy olej tamanu bedzie lepszy. No tak, nie moge myc czesto twarzy, skoro mam wrazliwa. Po co wczesniej mylem co chwile i to peelingiem....


Interesuje mnie bardziej Nivea Sensitive, bo jest dla skory wrazliwej i kazdy mi poleca, ale silver protect jest antybekteryjne i to mnie myli. Z kolei w silver protect nie ma zadnego kremu do twarzy ani zelu, a raczej powinienem uzywac.

Przykro mi tez troche, ze jestem facetem i tak sie przejmuje moim wygladem, bo facetowi nie wypada kupowac tony kosmetykow i przejmowac sie wygladem jak niczym innym. Ale te przebarwienia, lekki tradzik zabija moja pewnosc siebie.. To bardzo zle ze tak o siebie "dbam"? Pff.. dbam... gdybym dbal to bym wczesniej poszedl do dermatologa!:/

Edytowane przez Resurit
Czas edycji: 2014-10-12 o 14:18
Resurit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 17:08   #2
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Chce w koncu wyjsc z twarza! Pomozcie

w tak młodym wieku masz jeszcze skórę (nie obraź się) dziecięcą, miałam na myśli delikatną kto powiedział że nie możesz stosować kosmetyków dla dziewczyn, może to być dla ciebie krępujące, ale wiesz mi to że teraz dbasz o skórę kiedyś doceni ta twoja wybranka, bo w gruncie rzeczy my kobiety zwracamy uwagę na zadbanych facetów. Podstawą jest oczyszczenie twarzy, a jak sięgną pamięcią do moich lat młodzieńczych też miałam duży problem z trądzikiem i oprócz porządnego oczyszczania skóry, stosowałam lekkie kremy, bo nie obciążają skóry, piłam też zioła jak się nie mylę był to bratek i wiesz co ci powiem bardzo mi pomógł a przy tym wiem że nie obciążałam skóry niepotrzebnymi kosmetykami
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:26   #3
kajjj
Przyczajenie
 
Avatar kajjj
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 20
Dot.: Chce w koncu wyjsc z twarza! Pomozcie

Bez przesady. Dbanie o siebie nie oznacza już, że facet jest zniewieściały czy coś takiego... Mam problemy z cerą, więc powinieneś je leczyć... Nie chodzisz na manicure do kosmetyczki - to różnica
Myślę, że powinieneś był zapytać właśnie dermatologa, jakich kosmetyków powinieneś używać. Nie wiem, czy drogeryjne kremy itp. będą odpowiednie do wrażliwej problemowej skóry.
__________________
Lecz po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój.
kajjj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 13:58   #4
Martiii8
Raczkowanie
 
Avatar Martiii8
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 136
Dot.: Chce w koncu wyjsc z twarza! Pomozcie

oczywiście, uważam że każdy powinien o siebie dbać im szybciej tym lepiej. Przecież nie robi henny itp nie przesadzajmy
Martiii8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 16:02   #5
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Chce w koncu wyjsc z twarza! Pomozcie

problem z tradzikiem polega glownie na tym ze najbardziej wplywa na nasze samopouczucie, tym dbaniem nie przejmowalabym sie, kazdy ma swoje jakies problemy i stara sie ich pozbyc, a tak przy okazji... tez bym chciala wyjsc z twarza do ludzi...
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 19:26   #6
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Chce w koncu wyjsc z twarza! Pomozcie

Nie ma co od razu szaleć i kupować całej linii kosmetyków... I to Nivea Ich pielęgnacja nie zachwyca
Rozejrzyj się na blogach i KWC za delikatnymi produktami do mycia, po goleniu i czymś nawilżającym. Nie atakuj od razu swojej skóry 15 różnymi kosmetykami. Im mniej, tym lepiej- daj skórze miesiąc odpoczynku z minimalnym wspomaganiem jej- dobre nawilżenie i delikatne oczyszczanie powinno wystarczyć. Potem gdy twoja skóra się "wyreguluje", włączaj kolejne kroki typu tonik z kwasami, może jakaś maść na trądzik.
Ważną rzeczą jest też akceptacja naszej skóry. To czasem wydaje się niemożliwe, natomiast pryszcz, dwa czy osiemdziesiąt dwa nie świadczą o człowieku i jego urodzie.

No i jak to mówi moje Kochanie "trądzik świadczy o ilości testosteronu w tobie" . Więc głowa do góry
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 20:53   #7
IzaBeauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 19
Dot.: Chce w koncu wyjsc z twarza! Pomozcie

Bardzo fajnie napisana reklama kosmetyków meskich Nivea.
Co prawda skóra męska rózni się trochę od skóry kobiet, ale to nie powód żeby nie używać tych samych kosmetyków. Najważniejszy jest skład i odpowiednie dopasowanie do problemów skóry.
Proponuję wizytę u kosmetologa, który dobierze odpowiednie preparaty i zbada skórę
IzaBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-16 21:53:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.