Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-04, 17:34   #1
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240

Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...


Podczas snu nasz oragnizm jest sparaliżowany częściowo, żebyśmy nie zrobili sobie krzywdy podczas barwnych przygód sennych. U mnie to jest jakies zaburzone. Budzę się wykończona, obolała. W łóżku mam adhd, non stop sie przewracam z boku na bok, odrzucam kołdrę. Jak byłam mniejsza miśki przytulone wieczorem, rano leżały rzucone w drugim kącie pokoju. Kiedyś spałam z mamą, czasami teraz też się zdarza (jak goście przyjadą, a my mamy ograniczone zasoby łóżkowe) to mama nie lubi ze mną spać bo ja kopię.
Dodam, że sny mam bardzo barwne, rozbudowane i zazwyczaj od dwóch do czterech pamiętam doskonale. Mogę podać mnóstwo szczegółów.
Ktoś, coś tak ma?
Leki nasenne nie pomagają.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 19:06   #2
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Też jestem nadpobudliwa ruchowo podczas snu, ale się wysypiam. Może masz np. zaburzone fazy snu?
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 19:59   #3
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Moze nie nasenne ale jakies uspokajające leki sobie weź? Albo meliske?
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 20:06   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

znam przypadki, gdzie melisa przed snem pomogła się odpowiednio wyciszyć i skończyły się podobne rzeczy. postaraj się przed snem zrelaksować bez dodatkowego pobudzania.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 20:30   #5
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Brałam melisę, ziołowe, uspokajające - benzo, pochodne, hydro, mianserynę, ciepłe mleko, kąpiel relaksacyjna, muzyka relaksacyjna. Nic nie pomogało. Jakieś inne pomysły?
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 20:46   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

ale nie brać melisę tylko pić. tak czy siak - idź do lekarza, może coś zaradzi. może jakieś uspokajające leki na receptę zdadzą egzamin.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 21:01   #7
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

A próbowałaś melatoninę?
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-04, 21:04   #8
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale nie brać melisę tylko pić. tak czy siak - idź do lekarza, może coś zaradzi. może jakieś uspokajające leki na receptę zdadzą egzamin.
Brać miałam na myśli pić. U lekarza byłam - pisałam o benzo i pochodnych (nasenne na receptę). I nic. Zresztą takich leków całe życie brać bym nie mogła.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
A próbowałaś melatoninę?
Ale melatonina jest dla tych co mają rozregulowane spanie/czuwanie. Na sam sen chyba nie wpływa.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 22:23   #9
Sheev
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 269
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Dodam, że sny mam bardzo barwne, rozbudowane i zazwyczaj od dwóch do czterech pamiętam doskonale. Mogę podać mnóstwo szczegółów.
W takim razie ja bym bardzo prosił o kilka ciekawszych. Sny mnie interesują, to taki fascynujący łącznik z podświadomością. Historie, które są czymś mniej niż prawdą, a czymś więcej niż wyobraźnią.

W zamian mogę podać wielce użyteczną radę. Przywiąż sobie kończyny do szczebelków łóżka (może będzie potrzebny inny model). Dość luźno, żeby nie czuć więzów, dość mocno, żeby skrępować ruch.

A już bardziej serio, wizaz, meliska i leki nasenne to nie ta liga. Możesz mieć mioklonie nocne. Ale ja się na tym nie znam, więc mogę co najwyżej zinterpretować Twoje sny. Interpretację Twojego snu zostawię specjalistom z dziedziny zaburzeń snu (zwykły lekarz może nie wystarczyć), do których zachęcam, żebyś się udała.

Edytowane przez Sheev
Czas edycji: 2016-06-04 o 22:25
Sheev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 09:28   #10
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Brałam melisę, ziołowe, uspokajające - benzo, pochodne, hydro, mianserynę, ciepłe mleko, kąpiel relaksacyjna, muzyka relaksacyjna. Nic nie pomogało. Jakieś inne pomysły?
Zacznij leczyć zespół niespokojnych nóg i przestań się faszerować lekami w hurtowych ilościach bez wcześniejszego rozpoznania choroby.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 09:59   #11
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Ale melatonina jest dla tych co mają rozregulowane spanie/czuwanie. Na sam sen chyba nie wpływa.
Wpływa. To jest substancja, która normalnie w organizmie wywołuje senność i odpowiada też w sporym stopniu za jakość snu. Ona przygotowuje organizm do odpoczynku podczas snu.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-05, 10:20   #12
bozenka345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 114
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Polecam herbate passion flower ( meczennica chyba)
bozenka345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 16:29   #13
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
W łóżku mam adhd, non stop sie przewracam z boku na bok, odrzucam kołdrę. Jak byłam mniejsza miśki przytulone wieczorem, rano leżały rzucone w drugim kącie pokoju. Kiedyś spałam z mamą, czasami teraz też się zdarza (jak goście przyjadą, a my mamy ograniczone zasoby łóżkowe) to mama nie lubi ze mną spać bo ja kopię.Ktoś, coś tak ma?
Też tak miałam, tzn potrafiłam obudzić się z głową w nogach albo w poprzek łóżka (łóżko w akademiku o najmniejszej szerokości na rynku), wszystko co jest na łóżku ściągałam i zrzucałam na podłogę (nawet prześcieradła na gumkę). Pomogła... psychoterapia. Wprawdzie nie rozpoczęłam jej z powodu snu ale to właśnie sen jako pierwszy się poprawił - zaczęłam się wysypiać i mniej kopać. Wszelkie farmaceutyki dedykowane dla osób z zaburzeniami snu nie pomagały.

Nie wmawiam, że każdy powinien iść na terapię, piszę tylko co mi pomogło

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2016-06-05 o 16:32
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 00:55   #14
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Jeżeli to wierzganie nogami jest kwestią faktu, iż śni Ci się, że np. biegniesz, walczysz itd. , to może spróbuj świadomego snu, tylko na tyle, aby wpływać na spokojniejszy scenariusz?

Aczkolwiek psychoterapia wydaje się być dobrym kierunkiem.

Edytowane przez berenka
Czas edycji: 2016-06-06 o 00:57
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 11:13   #15
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
Jeżeli to wierzganie nogami jest kwestią faktu, iż śni Ci się, że np. biegniesz, walczysz itd. , to może spróbuj świadomego snu, tylko na tyle, aby wpływać na spokojniejszy scenariusz?

Aczkolwiek psychoterapia wydaje się być dobrym kierunkiem.
Żebym ja tylko nogami wierzgała. Ręce, zdarzało się przywalić głową w ścianę.
Dodam również lunatykowanie (bezpieczne, nie wychodzę nigdzie - jeden jedyny raz złamałam palca u ręki - to mnie wybudziło z lunatykowania).

Na psychoterapii jestem cały czas, bo obejmuje ona trochę więcej problemów.
Chyba zaopatrzę się w obudowane miękkimi ścianami łóżko. Wiązać się nie mam zamiaru - to by miało sens, jakbym już zasnęła, gdyby ktoś z zewnątrz mnie związał. Ale związana nie zasnę,
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 12:20   #16
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

To w takim układzie psychoterapia. Często nasza podświadomość, a właściwie nadświadomość poprzez podświadomość za pomocą snów, próbuje nam coś zakomunikować (jakieś nierozwiązane sprawy itp), coś, z czego możemy nie zdawać sobie świadomie sprawy. Warto wybrać się na terapię (typowo ukierunkowana na to co się dzieje z Tobą w trakcie snu, a nie na inne problemy). Przy okazji, to bardzo ciekawe doświadczenie.

Edytowane przez berenka
Czas edycji: 2016-06-07 o 12:21
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 17:48   #17
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
To w takim układzie psychoterapia. Często nasza podświadomość, a właściwie nadświadomość poprzez podświadomość za pomocą snów, próbuje nam coś zakomunikować (jakieś nierozwiązane sprawy itp), coś, z czego możemy nie zdawać sobie świadomie sprawy. Warto wybrać się na terapię (typowo ukierunkowana na to co się dzieje z Tobą w trakcie snu, a nie na inne problemy). Przy okazji, to bardzo ciekawe doświadczenie.
Myślę, że masz rację. Większość snów jestem w stanie bez problemu zinterpretować. To mieszanka tego co widziałam, filmy, to co sie dzieje, tego co sie boje (ja tego nie chcę się pozbywać, uwielbiam te moje ciekawe sny). Ale mnie chodzi tylko o ten fizyczny aspekt. Żebym sobie krzywdy nie robiła w czasie snu. Z tego co piszecie, to psychoterapia w tym kierunku spowodowałaby zniknięcie tych interesujących przeżyć w nocy. Ja chcę tylko być sparaliżowana w czasie snu, żeby moje ciało, mięśnie nie odgrywały tego, co się dzieje w trakcie spania.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 18:12   #18
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Myślę, że masz rację. Większość snów jestem w stanie bez problemu zinterpretować. To mieszanka tego co widziałam, filmy, to co sie dzieje, tego co sie boje (ja tego nie chcę się pozbywać, uwielbiam te moje ciekawe sny). Ale mnie chodzi tylko o ten fizyczny aspekt. Żebym sobie krzywdy nie robiła w czasie snu. Z tego co piszecie, to psychoterapia w tym kierunku spowodowałaby zniknięcie tych interesujących przeżyć w nocy. Ja chcę tylko być sparaliżowana w czasie snu, żeby moje ciało, mięśnie nie odgrywały tego, co się dzieje w trakcie spania.
W żadnym wypadku nie. Psychoterapia nie zmieni Twojej wyobraźni (a to od niej zależą nasze sny), sny nadal będą barwne i będzie ich dużo natomiast zrobią się spokojniejsze - np zamiast biec we śnie będziesz spacerować. Zresztą już chodzisz na psychoterapię - czy od kiedy ją zaczęłaś zmieniły się Twoje sny? Jeśli psychoterapia miałaby na nie wpłynąć w dużym zakresie to już by to zrobiła, a poruszenie tego zagadnienia co najwyżej pomoże zdiagnozować przyczynę tak intensywnych ruchów.

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2016-06-07 o 18:17
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 19:30   #19
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
W żadnym wypadku nie. Psychoterapia nie zmieni Twojej wyobraźni (a to od niej zależą nasze sny), sny nadal będą barwne i będzie ich dużo natomiast zrobią się spokojniejsze - np zamiast biec we śnie będziesz spacerować. Zresztą już chodzisz na psychoterapię - czy od kiedy ją zaczęłaś zmieniły się Twoje sny? Jeśli psychoterapia miałaby na nie wpłynąć w dużym zakresie to już by to zrobiła, a poruszenie tego zagadnienia co najwyżej pomoże zdiagnozować przyczynę tak intensywnych ruchów.
Na jakiejś psychoterapii jestem od 10ciu lat. U obecnej psycholożki jestem 2 lata. Uważam, że spanie się pogorszyło od kilku lat. Może też to być efekt tego, że staram się ograniczać (a właściwie pozbyłam się) innych sposobób odreagowywania typu rozbijanie szklanek, rzucanie rzeczami.
P.S. Ale jak ja mam spacerować jak to jest sen "akcja-thriller-horror"a ja uciekam przed mordercą?
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-07, 20:19   #20
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Na jakiejś psychoterapii jestem od 10ciu lat. U obecnej psycholożki jestem 2 lata. Uważam, że spanie się pogorszyło od kilku lat. Może też to być efekt tego, że staram się ograniczać (a właściwie pozbyłam się) innych sposobób odreagowywania typu rozbijanie szklanek, rzucanie rzeczami.
P.S. Ale jak ja mam spacerować jak to jest sen "akcja-thriller-horror"a ja uciekam przed mordercą?
Dużo czytasz książek?
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 20:27   #21
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
Dużo czytasz książek?
Mnóstwo. Właściwie wszystkie gatunki, ale preferuję te mocniejsze, czyli horrory. Dużo wątków pojawia się w snach, ale to mi nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie, mam tak jakby nocne maratony filmowe
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 21:12   #22
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

ja bym proponowała hipnoterapię jeśli sama psychoterapia nie pomaga. Wiem że to głupio brzmi, ale ostatnio też chodzę na hipnoterapię i pomogło mi to po kilku sesjach bardziej niż psycholog i psychiatra przez 2 lata. Choć dobrze łączyć oba leczenia w celu uzyskania najlepszych efektów.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 21:36   #23
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
ja bym proponowała hipnoterapię jeśli sama psychoterapia nie pomaga. Wiem że to głupio brzmi, ale ostatnio też chodzę na hipnoterapię i pomogło mi to po kilku sesjach bardziej niż psycholog i psychiatra przez 2 lata. Choć dobrze łączyć oba leczenia w celu uzyskania najlepszych efektów.
Niestety jestem masakrycznie niepodatna na hipnozę. Chyba, że znacie kogoś takiego na serio. Jak w filmach, że pacjent jest całkowicie nieświadomy. Chciałam tego spróbować, ale się boję. Nie wiem, gdzie znaleźć kogoś dobrego.
P.S. Dobra, zaryzykuję z tą hipnozą. Co prawda ciężko o opinie, ale nie zaszkodzi popróbować.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni

Edytowane przez lisnov
Czas edycji: 2016-06-07 o 21:41
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 22:42   #24
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Niestety jestem masakrycznie niepodatna na hipnozę. Chyba, że znacie kogoś takiego na serio. Jak w filmach, że pacjent jest całkowicie nieświadomy. Chciałam tego spróbować, ale się boję. Nie wiem, gdzie znaleźć kogoś dobrego.
P.S. Dobra, zaryzykuję z tą hipnozą. Co prawda ciężko o opinie, ale nie zaszkodzi popróbować.
Nie ma czegoś takiego jak bycie nie podatnym na hipnozę, bo można nie chcieć być zahipnotyzowanym, albo nie rozumiesz poleceń jakie hipnotyzer do Ciebie mówi. To nie jest jak w filmach. W czasie hipnozy terapeutycznej jest się całkowicie świadomym tego co się dzieje wokoło i wykonuje się polecenia hipnotyzera by wyobrażać sobie coś, bo tutaj chodzi o to by wyobrażając sobie coś zająć świadomość czymś, by można było pracować z podświadomością.

Hipnoza nie działa jeśli nie trafi się we właściwy kłopot i/lub jego przyczynę. Tak samo jak nie można leczyć kataru smarując maścią na odparzenia stóp, tak samo jak źle określi się to co dolega lub przyczynę powstawania kolejnych problemów. Poza tym niektórych problemów nie da się wyleczyć samą hipnozą i potrzeba jakieś psychoterapii i/lub pracy nad sobą samym.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 00:37   #25
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Na jakiejś psychoterapii jestem od 10ciu lat. U obecnej psycholożki jestem 2 lata. Uważam, że spanie się pogorszyło od kilku lat. Może też to być efekt tego, że staram się ograniczać (a właściwie pozbyłam się) innych sposobób odreagowywania typu rozbijanie szklanek, rzucanie rzeczami.
P.S. Ale jak ja mam spacerować jak to jest sen "akcja-thriller-horror"a ja uciekam przed mordercą?
Jeżeli śnią mi się takie rzeczy, to też jestem niedospana i lekko zmęczona, a nawet i siniaka mogę sobie nabić.
Czyli, jak mówiłam na początku, możliwe, że zmiana akcji np. poprzez świadome śnienie, mogłaby Ci zwyczajnie pomóc.
Problem tkwi w tym, że Ty nie chcesz.
Znajdź sobie inny sposób na wyżycie, np. filmy, może paintball, jakieś nawiedzone domy, niebezpieczna jazda na zabezpieczonym torze, skok ze spadochronu czy nawet to tłuczenie talerzy.
Dokładnie po to, abyś nie miała potrzeby "nawalanki" we śnie.
Wtedy uda Ci się wyspać.
Można użyć wyobraźnię w pełni, niekoniecznie będąc ofiarą w horrorze. Nawet jakieś romantyczne porywy powinny zaspokoić Twą duszę, jeżeli uprzednio zadbasz o ciało. A propos, ćwiczysz coś?
Jeśli chcesz się normalnie wyspać, to wypadałoby przeprogramować swe sny.
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 08:31   #26
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Na jakiejś psychoterapii jestem od 10ciu lat. U obecnej psycholożki jestem 2 lata. Uważam, że spanie się pogorszyło od kilku lat. Może też to być efekt tego, że staram się ograniczać (a właściwie pozbyłam się) innych sposobób odreagowywania typu rozbijanie szklanek, rzucanie rzeczami.
P.S. Ale jak ja mam spacerować jak to jest sen "akcja-thriller-horror"a ja uciekam przed mordercą?
to ta "jakaś" terapia jest mocno ujowa, skoro chodzisz na nią aż 10 lat!
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 10:02   #27
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak bycie nie podatnym na hipnozę, bo można nie chcieć być zahipnotyzowanym, albo nie rozumiesz poleceń jakie hipnotyzer do Ciebie mówi. To nie jest jak w filmach. W czasie hipnozy terapeutycznej jest się całkowicie świadomym tego co się dzieje wokoło i wykonuje się polecenia hipnotyzera by wyobrażać sobie coś, bo tutaj chodzi o to by wyobrażając sobie coś zająć świadomość czymś, by można było pracować z podświadomością.

Hipnoza nie działa jeśli nie trafi się we właściwy kłopot i/lub jego przyczynę. Tak samo jak nie można leczyć kataru smarując maścią na odparzenia stóp, tak samo jak źle określi się to co dolega lub przyczynę powstawania kolejnych problemów. Poza tym niektórych problemów nie da się wyleczyć samą hipnozą i potrzeba jakieś psychoterapii i/lub pracy nad sobą samym.
Właśnie dlatego nie jestem podatna na hipnozę. Jestem uparta jak osioł i można to nazwać "nie chceniem (jak to sie pisze?)". Nie posłucham hipnotyzera. Za bardzo mnie rozprasza wszystko w okół, za dużo myśli w głowie, nie jestem w stanie się skupić.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
to ta "jakaś" terapia jest mocno ujowa, skoro chodzisz na nią aż 10 lat!
Jestem chora i lekarze nie wiedzą jak mi pomóc. Poza tym kwestia trafienia na właściwego psychologa plus moja wieloletnia niechęć i niegotowość do współpracy.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 10:19   #28
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

jak terapia to psychoterapeuta a nie psycholog. trochę inne działki.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 13:27   #29
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak terapia to psychoterapeuta a nie psycholog. trochę inne działki.
Przepraszam, niechcący często używam zamiennie, ale doskonale znam różnicę pomiędzy tymi profesjami. Oczywiście miałam na myśli certyfikowanych psychoterapeutów
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 14:16   #30
xenon88
Przepompownia Ścieków
 
Avatar xenon88
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z (pod)Ziemi
Wiadomości: 1 159
Dot.: Ja chcę się wreszcie obudzić wyspana...

Jeśli lubisz drastyczne filmy, horrory, filmy pełne napięcia, ostrą muzykę - ogranicz albo zrezygnuj z nich całkowicie (na jakiś czas, żeby sprawdzić czy to pomaga). Chodzisz na terapią od 10 lat, więc może zrób sobie od niej przerwę? Jakiś miesiąc czy dwa ( jeśli to możliwe)? Może zapisuj też swoje sny, znajduj schematy i symbole, które się w nich powtarzają. Analizuj je po swojemu, nie sugerując się żadnymi sennikami. Może naucz się medytować przed snem, tzn. wyciszać swój umysł albo wręcz przeciwnie, zapisuj wszystko co czujesz przed zaśnięciem. Może jakiś pamiętnik? Masz nałogi? Ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz? Masz tendencję do spychania emocji? Zamrażasz się w sytuacjach kryzysowych? Poobserwuj swoje odruchy umysłu, to, jak reagujesz na życiowe sytuacje. Może znajdź formy ekspresji swoich emocji w malowaniu, pisaniu, tworzeniu czegoś. Czegokolwiek (no, może poza tworzeniem laleczek voodoo )

Edytowane przez xenon88
Czas edycji: 2016-06-08 o 14:19
xenon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-08 19:38:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.