Jak rozczesać długie włosy po kąpieli w morzu??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-10, 19:19   #1
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab

Jak rozczesać długie włosy po kąpieli w morzu???


Witam!
Temat moze nie na czasie , ale zawsze miałam z tym problem i nurtuje mnie to od wielu lat. Mam jasne cienkie długie (za łopatki) włosy.
Uwielbiam kąpiele w morzu no i...w tym problem... nie potrafię czerpać satysfakcji z kąpieli nie mocząc włosów, ale jak już je zamocze...to siedzię potem godzinami na brzegu i wyrywam sobie pasma próbujac je rozczesać
Kupowałam juz różne specyfiki "specjalnie" do tego przeznaczone (L'oeral, Elseve) ale to na nic ładnie pachną, może nawet chronią przed UV, ale zadania im powierzonego za nic nie spełniają buu
Powstają kułtuny i dopiero pod prysznicem z pokaźną dawka odżywki mogę sobie dać z nimi rade, ale przeciez czasem na plaży spędza się całe dni, a po niej niekoniecznie trafia się pod prysznic mając przynajmniej godzinkę na ujarzmienie żyjacych własnym życiem kołtunów!
Czesto mowię że po kąpieli w morzu włosy mi się "filcują" co może jest zabawne, ale dokładnie takie mam wrażenie!
Jak to robią włoszki, że wychodzą z kąpieli, potrzęsają włosami lub lekko przeczesują (o zgrozo: nawet długaśne włosy czeszą grzebieniem!) a one same się układają??? grrr
Poradźcie coś proszę!
Z góry serdecznie dziękuję!
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-10, 19:39   #2
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Re: Jak rozczesać długie włosy po kąpieli w morzu???

podbijam...
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-10, 21:39   #3
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Jak rozczesać długie włosy po kąpieli w morzu???

wlosy brunetki czy szatynki sa mocniejsze niz blondynki, nie porównuje tu oczywiscie wlosow farbowanych na blond czy tez na kolory ciemniejsze, bo one zazwyczaj sa slabsze i kapiel w morzu czy wogóle jakakolwiek na świezym powietrzu (slonce, wiatr, slona woda)i te czynniki ingeruja mocno wlasnie na luske wlosa, a wlosy jasne wogole sa z natury delikatniejsze
nie powinnas rozczesywac mokrych wlosow na plazy, natomiast powinnas po kapieli morzu powinnac nakladac, odzywke wygladzajaca łuskę wlosa, wgniesc ja , nie wcierac, i palcami rozczesywac , ale tak zeby ich nie szarpac, (a mam ten sam problem , choc wlosy ma ciemne ale krecone , wiec z natury suche, i farbowane od 20 lat) i dac i wyschnać potem dopiero wycesac ale nie koniecznie grzebieniem , proste jasne delikatne wlosy, raczej plaska , antystatyczna szczotka
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 10:06   #4
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Re: Jak rozczesać długie włosy po kąpieli w morzu???

Witam ponownie! Stokrotne dzięki za odpowiedź!
Czy moglabym sie jeszcze dowiedziec, jakie odżywki wygladzaja luski włosa? Nie znam takich
Wogóle mało co znam sie na odżywkach..każda niewiele zmienia w strukturze mojego włosa tzn. ogólnie nie narzekam jak na blondynkę po wielu balejażach ale nie znam żadnej odżywki i nigdy nie spotkałam sie z taką w sklepach, która wyrównywała by łuskę włosa..a może słabo patrzę...
Dzięki z góry!
ps. Mam jeszcze małe pytanko. Jak uzyskać efekt błyszczących włosów? Wiem że błyszczące włosy są gdy włos jest zdrowy, ale wiem też że istnieją jakieś preparaty, które wzmagają ten efekt i czynią go bardziej widocznym. Czy są dostępne u nas na rynku?
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-12, 10:57   #5
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: Jak rozczesać długie włosy po kąpieli w morzu???

Ja ci proponuje kupno takiego o to jak przedstawia zdjecie ponizej grzebienia. Ja z natury mam bardzo grube wlosy chcoc osatnio ej bardzo wycieniowalam i troche stracily swa objetosc ale to na marginesie. jest on niezbyt tani jak na grzebien ale powinnas sie zamknac w kwocie do 20 zł
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-12, 11:34   #6
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Jak rozczesać długie włosy po kąpieli w morzu???

Jak rozszesac wloski? hm, u mnie sprawdza sie najpeirw wymycie po kapieli w morzy "zwyklym" szamponem, pozniej nalozenie odzywki do slpukiwania na pare minut (np. GlissKur), a kiedy juz ja splucze, zawijam na chwilke w recznik, po zdjeciu ktorego pryskam wloski dosc obficie odzywka w spray'u GlissKru (ulatwiajaca rozczesywanie lub plynny jedwab). Wloski ida "jak po masle", zero koltunkow, czy polamanych przy rozczesywaniu wlosow.

Jesli chcesz natomiast na plazy rozczesac od razu po kapieli proponuje przeplukac wlosy pod prysznicem (raczej na kazdej plazy sa), a pozniej spryskac ja odzywkami w spray'u (np. w/w GlissKur)

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.