Biegunka :( pomocy !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-16, 10:46   #1
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17

Biegunka :( pomocy !!


Dziewczyny, mam problem trochę jest wstydliwy ale muszę go jakoś rozwiązać, mam zespół jelita wrażliwego , co jakiś czas dostaje męczącą biegunke, meczy cały dzień po czym ustepuje i pojawia sie znowu co jakis czas;/ odżywiam sie zdrowo pije dużo wody, zielonej herbaty, słodycze jem bardzo rzadko , mięso drobiowe jedynie , nie mam pojecia od czego mam taki problem, czekam na jakąs rade
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 10:54   #2
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

słyszałam, że trzeba wypić wtedy szklankę gorącej, mocno zaparzonej gorzkiej herbaty- podobno biegunka ustępuje. Może spróbuj.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 10:58   #3
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

??? nie słyszałas o stoperanie albo smectie? {smecta}
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 11:02   #4
Cytrynowa_trawa
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowa_trawa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Z miasta
Wiadomości: 1 436
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Węgiel - tylko nie taki do palenia - jest dostępny w aptece, podobno pomaga bardzo szybko.
__________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. - Paulo Coelho.

WYMIANA
Kosmetyki
Cytrynowa_trawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 11:04   #5
slonecko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 87
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Spróbuj zażyć węgiel może to wstrzyma biegunkę.
Musisz też przestrzegać diety. Typu jeść suchą bułkę, na obiad czy śniadanie kleik. Jak byłam ostatnio w szpitalu panowała epidemia biegunek i w ten sposób leczyli ludzi. Zupy czy owoce są niewskazane. Zamiast herbaty musisz pić wodę. Duzo musisz pić.
slonecko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 11:24   #6
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Dzięki dziewczyny, na razie wypiłam kubek gorącej herbaty i zjadłam herbatniki suche to odpukać ale godzine mam spokój z biegunką . Myślałam o zakupie lacidofil pomaga na dłuższą mete aby problem nie powtarzał się , bynajmniej to wyczytałam z ulotki
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 11:33   #7
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Też mam owy zespół. Też w postaci biegunek. Musisz całkowicie zrezygnować z alkoholu, pieczonego mięsa, białego pieczywa. Ja dziennie pochłaniam maślankę lub jakiś nabiał z otrębami owsianymi. Wystarczy 1 porcja i 3 łyżki na dzień. Do tego jem pieczywo pełnoziarniste żytnie. Do tego obserwuj, po czym Ci się pogarsza, bo u każdego jest inaczej. Np. mnie skręca po wieprzowinie. A jak połączanie tłuszcz z alkoholem (np. frytki z piwem. Mój rekord, to puszka piwa, normalnie piję pół i mam dość), moimi przyjaciółmi stają się miska i muszla klozetowa na cały dzień. I łóżko, bo zdycham. dosłownie. Mam to paskudztwo zdiagnozowane od roku, ale z objawami chodziłam już od matur, czyli od 2002 roku. Do tego czasu poznałam trochę swój organizm. Biegunki dostaję obecnie tylko podczas strasznego stresu. Np. sesja egzaminacyjna, czy ostatnio obrona. No i wtedy nie dam rady bez stoperanu. ale na co dzień stosuję dietę j.w. i radzę sobie zupełnie bez leków, które brałam tylko przez miesiąc. Dużo ryżu też polecam. ale te otręby owsiane na serio działają cuda. nie mam już tych dziwnych skurczy, wzdęci i innych przyjemności.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-16, 11:50   #8
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Też mam owy zespół. Też w postaci biegunek. Musisz całkowicie zrezygnować z alkoholu, pieczonego mięsa, białego pieczywa. Ja dziennie pochłaniam maślankę lub jakiś nabiał z otrębami owsianymi. Wystarczy 1 porcja i 3 łyżki na dzień. Do tego jem pieczywo pełnoziarniste żytnie. Do tego obserwuj, po czym Ci się pogarsza, bo u każdego jest inaczej. Np. mnie skręca po wieprzowinie. A jak połączanie tłuszcz z alkoholem (np. frytki z piwem. Mój rekord, to puszka piwa, normalnie piję pół i mam dość), moimi przyjaciółmi stają się miska i muszla klozetowa na cały dzień. I łóżko, bo zdycham. dosłownie. Mam to paskudztwo zdiagnozowane od roku, ale z objawami chodziłam już od matur, czyli od 2002 roku. Do tego czasu poznałam trochę swój organizm. Biegunki dostaję obecnie tylko podczas strasznego stresu. Np. sesja egzaminacyjna, czy ostatnio obrona. No i wtedy nie dam rady bez stoperanu. ale na co dzień stosuję dietę j.w. i radzę sobie zupełnie bez leków, które brałam tylko przez miesiąc. Dużo ryżu też polecam. ale te otręby owsiane na serio działają cuda. nie mam już tych dziwnych skurczy, wzdęci i innych przyjemności.


alkoholu to prawie w ogóle nie pije jedynie od swieta mała ilość, coca cola napoje tego typu odpadają , już nawet odzwyczaiłam sie od zwykłej herbaty , każdy mi mówi ze aż za zdrowo się odżywiam, zgodzę sie z Tobą w pełni , duży wpływ na ten stan zdrowia ma stres , skutek czyli biegunka nie pojawia sie od razu tylko po jakimś czasie wielkie bum. W stoperan i preparaty tego typu nie wierze bo to nie jest problem jednorazowy tylko regularny , ostatnio dużo jadłam mandarynek to może to mi szkodzi???? już sama nie wiem ...
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 12:14   #9
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez pycia17 Pokaż wiadomość
alkoholu to prawie w ogóle nie pije jedynie od swieta mała ilość, coca cola napoje tego typu odpadają , już nawet odzwyczaiłam sie od zwykłej herbaty , każdy mi mówi ze aż za zdrowo się odżywiam, zgodzę sie z Tobą w pełni , duży wpływ na ten stan zdrowia ma stres , skutek czyli biegunka nie pojawia sie od razu tylko po jakimś czasie wielkie bum. W stoperan i preparaty tego typu nie wierze bo to nie jest problem jednorazowy tylko regularny , ostatnio dużo jadłam mandarynek to może to mi szkodzi???? już sama nie wiem ...
Wielu osobom z tym zespołem szkodzą owoce, nabiał i kawa. Ja akurat nie mam z tym problemu. Tak jak mówiłam - musisz się poobserwować i usunąć całkowicie odpowiednie produkty z diety. Ja marzę o kawałku smażonego kotleta w sosie, ale wiem, że to byłoby dla mnie samobójstwo. W lato zostałam poczęstowana pieczonym dzikiem. Pomyślałam sobie, że to taka odtłuszczona wieprzowina, więc będzie ok. Dostałam takiego wzdęcia, że odpadł mi guzik w spodniach i rozerwał się zamek. Nie muszę wspominać chyba, że ból też był odpowiedni. Przynajmniej utrzymuję wagę na stałym poziomie. w końcu niewiele tłuszczu, "owso", które ładnie oczyszcza jelita i normuje ich perystaltykę... Za to słodycze mi nie szkodzą Mogę sie obżerać czekoladą, a nie idzie mi to w biodra
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 12:16   #10
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Czesc, ja tez mam zespol jelita drazliwego. I tez mam podobne dolegliwosci, biegunki albo zaparcia, wzdecia i bole brzucha itd. Czesem ubieram spodnie ktore sa na mnie luzne w pasie a po sniadaniu mam takie wzdecie ,ze robia sie za ciasne!!!
Musisz zapisywac co jesz i jak ma to wplyw na Twoj organizm. Mi sie poprawilo gdy zaczelam stosowac diete plaz poludniowych, mysle ,ze u mnie problem jest z biala maka i niektorymi produktami mlecznymi. ale tez ciezko powiedziec, bo bylam w domu na tydzien , potem na wakacjach w Maroku , jadlam co popadnie i nie bylo zadnego problemu! Wrocilam do Londynu i juz po pierwszym posilkiwyladowalam w toalecie! wiec w sumie sama nie wiem od czego to zalezy!!

Najgorsze jest gdy sie jest na miescie i panicznie szuka toalety!!! hihi

Ale da sie z tym zyc, u mnie teraz jest nie najgorzej odkad sie nauczylam, co u mnie wywoluje dolegliwosci

Zaczniej prowadzic dziennik posilkow, po jakim czasie zobaczysz jakie jedzenie lub kombinacje so dla ciebie 'niebezoieczne'
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 12:22   #11
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
Czesc, ja tez mam zespol jelita drazliwego. I tez mam podobne dolegliwosci, biegunki albo zaparcia, wzdecia i bole brzucha itd. Czesem ubieram spodnie ktore sa na mnie luzne w pasie a po sniadaniu mam takie wzdecie ,ze robia sie za ciasne!!!
Musisz zapisywac co jesz i jak ma to wplyw na Twoj organizm. Mi sie poprawilo gdy zaczelam stosowac diete plaz poludniowych, mysle ,ze u mnie problem jest z biala maka i niektorymi produktami mlecznymi. ale tez ciezko powiedziec, bo bylam w domu na tydzien , potem na wakacjach w Maroku , jadlam co popadnie i nie bylo zadnego problemu! Wrocilam do Londynu i juz po pierwszym posilkiwyladowalam w toalecie! wiec w sumie sama nie wiem od czego to zalezy!!

Najgorsze jest gdy sie jest na miescie i panicznie szuka toalety!!! hihi

Ale da sie z tym zyc, u mnie teraz jest nie najgorzej odkad sie nauczylam, co u mnie wywoluje dolegliwosci

Zaczniej prowadzic dziennik posilkow, po jakim czasie zobaczysz jakie jedzenie lub kombinacje so dla ciebie 'niebezoieczne'

bardzo lubie paprykę ale ostatnio zauważyłam, że boli mnie po niej brzuch buuu ;/
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-16, 12:36   #12
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez pycia17 Pokaż wiadomość
bardzo lubie paprykę ale ostatnio zauważyłam, że boli mnie po niej brzuch buuu ;/
Mnie zabija surowa cebula, np. w sałatce.To samo czosnek, surowe papryki. Chodzi pewnie o ten "ostry" sok;/
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 13:22   #13
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Myślę, że nie faszeruj się lekami typu stoperan, bo mają zły wpływ na jelita. Z domowych sposobów proponuję zjeść kaszkę dla dzieci u mnie działa.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 13:27   #14
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez pycia17 Pokaż wiadomość
bardzo lubie paprykę ale ostatnio zauważyłam, że boli mnie po niej brzuch buuu ;/
A paprykę jesz ze skórką? Bo wiem, że niektórym szkodzi skóra pomidora albo właśnie papryki, ale po obraniu mogą jak najbardziej jeść.
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 13:43   #15
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez mmm87 Pokaż wiadomość
A paprykę jesz ze skórką? Bo wiem, że niektórym szkodzi skóra pomidora albo właśnie papryki, ale po obraniu mogą jak najbardziej jeść.

ja jadłam paprykę z skórką taką z słoika w zalewie, pomidory jem od święta , myśle że mandarynki mają sporo winy w tym przypadku, nie będe jeść przez najbliższe dni i zobacze czy jest poprawa z papryki też zrezygnuje na jakiś czas i ocenie czy to od tego że problem leży w innej potrawie

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

zjadłam kubek płatków owsianych z suszonym jabłkiem i na razie nie boli brzuch tylko ze to mi tak średnio smakuje ale dla zdrowia warto poświęcić sie
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 14:05   #16
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez pycia17 Pokaż wiadomość
ja jadłam paprykę z skórką taką z słoika w zalewie, pomidory jem od święta , myśle że mandarynki mają sporo winy w tym przypadku, nie będe jeść przez najbliższe dni i zobacze czy jest poprawa z papryki też zrezygnuje na jakiś czas i ocenie czy to od tego że problem leży w innej potrawie

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

zjadłam kubek płatków owsianych z suszonym jabłkiem i na razie nie boli brzuch tylko ze to mi tak średnio smakuje ale dla zdrowia warto poświęcić sie
Polecałabym jednak otręby owsiane, a nie płatki. Są lżejsze i nie zapychają żołądka i jelit. Może nawet papryka nie była winna, ale zalewa. Np. ja nie jem niczego, co jest na occie. Jadam jakieś buraczki ze słoika itp, ale po uprzednim przeczytaniu składu. Jak wiadomo, ocet jest pochodną alkoholu, więc też szkodzi. Większość "słoików" z marketów jest robiona na occie, bo wtedy są szybciej gotowe do sprzedaży. No i wędzone rzeczy u mnie też odpadają. Mięsa, wędliny, sery... Ryby są podobno bardzo wskazane, ale ja ich nienawidzę;/
A co do tych otrębow, to własnie one regulują pracę jelit. Płatki są raczej zdrowym zapychaczem. Najesz się, a nie przybędzie Ci kg, itd. Otręby mają bardziej "lecznicze" właściwości.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2010-01-16 o 14:07
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:05   #17
duhovka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 183
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Jeju, dziewczyny, ja nie mam żadnych takich problemów, ale weszłam w temat i... szok. Jak wy funkcjonujecie na co dzień? Nie da się tego jakoś inaczej leczyć? Szkoda, że nie możecie tylu rzeczy jeść, a musicie pamiętać o różnych zasadach żywieniowych.
duhovka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:21   #18
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez duhovka Pokaż wiadomość
Jeju, dziewczyny, ja nie mam żadnych takich problemów, ale weszłam w temat i... szok. Jak wy funkcjonujecie na co dzień? Nie da się tego jakoś inaczej leczyć? Szkoda, że nie możecie tylu rzeczy jeść, a musicie pamiętać o różnych zasadach żywieniowych.
Przecież się nie potniemy. Jakby się dało leczyć, to pewnie byśmy leczyły, prawda? I jak miałybyśmy wybór, to pewnie zrezygnowałybyśmy z tych dolegliwości.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2010-01-16 o 15:30
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:32   #19
oluniunka
Raczkowanie
 
Avatar oluniunka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 251
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Proponuję pić mocną, czarną herbatę podobno pomaga. Zawsze też możesz mieć przy sobie węgielek lub tabletki przeciw biegunce
oluniunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-16, 15:42   #20
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez pycia17 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem trochę jest wstydliwy ale muszę go jakoś rozwiązać, mam zespół jelita wrażliwego , co jakiś czas dostaje męczącą biegunke, meczy cały dzień po czym ustepuje i pojawia sie znowu co jakis czas;/ odżywiam sie zdrowo pije dużo wody, zielonej herbaty, słodycze jem bardzo rzadko , mięso drobiowe jedynie , nie mam pojecia od czego mam taki problem, czekam na jakąs rade
Rozumiem, że byłaś u lekarza i on taką diagnozę postawił, tak ? Dlaczego w takim razie nie poradził nic na biegunkę (w sensie nie przepisał żadnych leków czy nie dał wskazówek jak radzic sobie z tymi dolegliwościami na domowe sposoby) skoro przytrafia Ci się dość często ?

Cytat:
Napisane przez pycia17 Pokaż wiadomość
zjadłam kubek płatków owsianych z suszonym jabłkiem i na razie nie boli brzuch tylko ze to mi tak średnio smakuje ale dla zdrowia warto poświęcić sie
Kiedy masz biegunkę nie jedz takich rzeczy, bo jest tu sporo błonnika, który podrażnia śluzówkę jelita i nasila problem.
Jedz zapierające produkty typu gotowana marchew, banan, jedz np. kleik ryżowy.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2010-01-16 o 15:43
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 16:24   #21
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

a herbata miętowa pomaga???
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 17:02   #22
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

co wy z tym węglem? pomaga na biegunkę pochodzenia bakteryjnego, a przy zespole wrażliwego jelita takowa nie jest.
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 17:09   #23
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez pycia17 Pokaż wiadomość
a herbata miętowa pomaga???
Sparz sobie rumianku najlepiej z takiej jednorazowej torebki (Herbapol ma takie ziołowe herbatki) - uspokoi jelito. Co do mięty to nie wiem. Ale na pewno powinnaś iść do lekarza jeżeli jeszcze nie byłaś, a jak byłaś to też powinnaś się go jeszcze raz poradzić - tym razem co robić jak jest biegunka.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 17:17   #24
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Jak u mnie lekarz stwierdzil ZJN to przepisal mi na recepte Duspatalin retard. na poczatku bralam do rano 20min przed swniadaniem i wieczorem 20min przed kolacja. Teraz biore go doraznie. Bardzo mi pomaga.
Poza tym codziennie po posilku biore 1 kapsulke Linex forte, tez polecam

idz do lekarza i powiedz o swoim problemie i niech ci cos przepisze!! powiedz mu o tych tabl.(kapsulki) Duspatalin retard. Sa dosc drogie, ale skuteczne i typowo na te przypadlosci

NIE BIERZ BRON BOZE STOPERANU, SMECTY ANI WEGLA!! zapchaja ci jelita na amen i bedziesz miala mega zaparcie a to jeszcze gorzej...
to nie jest normalna biegunka wywolana nieswiezym jedzeniem czy wirusem/bakteria i nie stosuje sie przy niej takich metod!!

Musisz zmienic diete:
- zero smazonych, pieczonych potraw
- zero fast foodow
- zero tlustych potraw i ciezkostrawnych
Sproboj jesc jak pisze i po kilku dniach powinnas poczuc roznice.
Jedz:
- chude, biale duszone mieso
- polskie owoce i warzywa np.ucierane jablko z marchewka
- tzw."zepsute jedzenie" czyli kiszone ogorki i kapusta, zurek
- postaraj sie nie pic kawy z mlekiem - tez moze dzialac biegunkopednie
- pij soki typu Kubus
- jedz zupy lekkie np.zupe ryzowa ugotowana na kilku skrzydelkach z kurczaka
- unikaj slodyczy!! jesli MUSISZ jedz male ilosci i baardzo rzadko
- jedz salatki - np.rybne z tunczykiem, makrela, z jajkiem, groszkiem itd...

Ja stosowalam sie do tych zasad i pomoglo!!

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2010-01-16 o 17:27 Powód: poprawka
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 18:31   #25
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Jak u mnie lekarz stwierdzil ZJN to przepisal mi na recepte Duspatalin retard. na poczatku bralam do rano 20min przed swniadaniem i wieczorem 20min przed kolacja. Teraz biore go doraznie. Bardzo mi pomaga.
Poza tym codziennie po posilku biore 1 kapsulke Linex forte, tez polecam

idz do lekarza i powiedz o swoim problemie i niech ci cos przepisze!! powiedz mu o tych tabl.(kapsulki) Duspatalin retard. Sa dosc drogie, ale skuteczne i typowo na te przypadlosci

NIE BIERZ BRON BOZE STOPERANU, SMECTY ANI WEGLA!! zapchaja ci jelita na amen i bedziesz miala mega zaparcie a to jeszcze gorzej...
to nie jest normalna biegunka wywolana nieswiezym jedzeniem czy wirusem/bakteria i nie stosuje sie przy niej takich metod!!

Musisz zmienic diete:
- zero smazonych, pieczonych potraw
- zero fast foodow
- zero tlustych potraw i ciezkostrawnych
Sproboj jesc jak pisze i po kilku dniach powinnas poczuc roznice.
Jedz:
- chude, biale duszone mieso
- polskie owoce i warzywa np.ucierane jablko z marchewka
- tzw."zepsute jedzenie" czyli kiszone ogorki i kapusta, zurek
- postaraj sie nie pic kawy z mlekiem - tez moze dzialac biegunkopednie
- pij soki typu Kubus
- jedz zupy lekkie np.zupe ryzowa ugotowana na kilku skrzydelkach z kurczaka
- unikaj slodyczy!! jesli MUSISZ jedz male ilosci i baardzo rzadko
- jedz salatki - np.rybne z tunczykiem, makrela, z jajkiem, groszkiem itd...

Ja stosowalam sie do tych zasad i pomoglo!!

Postaram zmienić nawyki żywieniowe chociaż i tak już dużo sobie odmawiam na coś lekkostrawnego, nie lubie ciężkostrawnych dań, jedzenie na mieście zdarza mi sie bardzo rzadko słodycze jem od świeta ale czasami trzeba dla zdrowia zjeść coś słodkiego, kawy w ogóle nie pije , mleko to jedynie używam do ciast
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 18:40   #26
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

A z tymi jabłkami (pisałaś, że jadłaś płatki z jabłkami) powiem tylko tyle, że można się po nich nieźle zes65432rać. U mnie tak działają jabłka i gruszki. Stosuję np. po Wigilii, gdy wszystko we mnie siedzi Jeśli podejrzewasz, że mogą Ci szkodzić owoce, zrezygnuj. Z jabłek na bank. Jak mnie czyści, pożeram banany
Któraś dziewczyna pisała o tym, że lekarz powinien dać wskazówki i jakieś leki. Moja doktorka powiedziała jedynie, że mam ten zespół (od kilku lat miałam objawy i nic, aż tu nagle ją olśniło) i dała receptę. Dała skierowanie na usg brzucha, krew, kał i takie tam różne. Jak przyszłam po 3 miesiącach z wynikami, to tylko spojrzała i powiedziała, że ok. I nic więcej. Na tym to polegało. O reszcie dowiedziałam się z internetu i z obserwacji własnego ciała.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2010-01-16 o 18:41
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 18:48   #27
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

IDZ NA WATEK O ZJD JEST TAM WIELE PORAD JAK ZAPOBIEGAC ORAZ JAK POZBYC SIE ZJD NA ZAWSZE


Tez to mialam i sie wyleczylam. Na 99% ty tez mozesz. Troche dobrej woli
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 18:59   #28
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

pożyjemy zobaczymy mam nadzieje ze zaprzyjaźnię się z swoim brzuchem chociaż dzisiaj było ciężko ;/
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 19:04   #29
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
IDZ NA WATEK O ZJD JEST TAM WIELE PORAD JAK ZAPOBIEGAC ORAZ JAK POZBYC SIE ZJD NA ZAWSZE


Tez to mialam i sie wyleczylam. Na 99% ty tez mozesz. Troche dobrej woli
Da się to wyleczyć i później jeść absolutnie wszystko? Czy może masz na myśli, że odpowiednimi nawykami żywieniowymi wyeliminowałaś różne akcje brzucha? Ja właśnie tak zrobiłam. wiem, co mi szkodzi i kiedy. Oczywiście, ze zdarza mi się biegunka, ale to tylko wtedy, gdy zjem coś, czego wcześniej nie sprawdziłam. No i w stresie.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 19:15   #30
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Biegunka :( pomocy !!

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Da się to wyleczyć i później jeść absolutnie wszystko? Czy może masz na myśli, że odpowiednimi nawykami żywieniowymi wyeliminowałaś różne akcje brzucha? Ja właśnie tak zrobiłam. wiem, co mi szkodzi i kiedy. Oczywiście, ze zdarza mi się biegunka, ale to tylko wtedy, gdy zjem coś, czego wcześniej nie sprawdziłam. No i w stresie.
Pisalam juz o tym na ww watku, nie bede sie powtarzac. Nie, nie jem absolutnie wszystkiego, bo jak 80% ludzi zdjagnozowanych z "ZDJ" mam po prostu alergie pokarmowa na konkretny produkt. Nie jem tego produktu i jest spokoj. Oczywiscie to troche trwalo, bo rozregulowane jelita nie wracaja do normy na diecie w 2 dni. Na poczatku nie moglam jesc szeregu rzeczy, teraz juz tylko tej jednej. Zapraszam na watek, jest pare dziewczyn w podobnej sytuacji, dobrze sobie radza
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.