Jestem w ciąży, moje pierwsze objawy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-08-01, 11:47   #121
Alivea
igraszkizdiablem
 
Avatar Alivea
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez mcdulka
mozna- ja jestem chodzacym dowodem
Jeśli tak,i sprawdzi sie w moim przypadku to z Narzeczonym będziemy mieli co świętowac
Alivea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 12:48   #122
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Question Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Zaczne troche nietypowo. Właśnie dostałam miesiączkę. Dostałam ja tydzień wczesniej niz powinnam. Zazwyczaj mój cykl trwa 30 dni. Dokładnie 13 lipca kochałam sie z TŻ bez zadnego zabezpieczenia. Cofając teraz date o dwa tygodnie, to właśnie wtedy były moje dni płodne! Zastanawiam się czy moje obecne krwawienie to zwykła miesiaczka, czy może poronienie? Z tego co słyszałam to jest to bardzo częste, że poronienia sie zdarzaja w takim wczesnym stadium i schodza wraz z miesiączką, a kobieta nawet o tym nie wie.

Słyszałam też, że można być w ciąży nawet jesli sie dostaje okres, i że można mieć miesiączkę jeszcze w pierwszym miesiacu.


Nie wiem co mam o tym myśleć...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 13:03   #123
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

A moze po prostu dostalaś miesiaczkę wcześniej z przyczyn typowych, np stres, zmiana klimatu itd?? (klimat-mam na mysli że byłas na wakacjach czy coś)
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 13:04   #124
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

p.s.- jesli bardzo męczy cię ta sprawa, to chyba możesz już zrobić test o ile się nie mylę
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 13:19   #125
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Robiłam test tydzień temu i wyszło, że nie jestem w ciąży, ale z tego co wiem to testy często sie mylą i trzeb aje robic w terminie planowanej miesiączki. Nie zdarzyło mi sie jeszcze żebym dostała miesiaczkę po trzech tygodniach. Nigdzie nie wyjeżdżałam, nic sie u mnie nie zmieniło. Ewentualną ciążą nie była zestresowana, wręcz przeciwnie, byłabym nawet szczesliwa, gdybym była w ciąży. Jedyne co to sie dzieje to fakt, ze czekam na odpowiedź w sprawie pracy, na której mi bardzo zależy. Nie jest to jednak cos bardzo stresujacego.

Zastanawia mnie to czy moja wcześniejsza miesiaczka może mieć związek z ewentualnym zapłodnieniem i nie przyjeciem sie jajeczka... No i czy niektóre z was dziewczyny, mimo ciazy jednak miały krwawienie.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 14:27   #126
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

w ciazy moze wystapic male KRWAWIENIE. przewaznie jest tego malutko, krew jest brazowa, a miesiaczka ejst malo bolesna, bez zadnych cykli i oczywisce krotsza. a po okresie dalje bola piersi i PMS nie mija.
jesli mialas zwykly okres to moglas albo poronic (wtedy sie nie dowiesz,ze bylas w ciazy) albo miec normlany okres (9dni wczesniej i 9 dni spoznienia miescie sie w granicy normy wedlug litertury fachowej).
pozdrawiam
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 14:34   #127
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Z tego co widzę (bo okres mi sie zaczął może z godzine temu) to jest to normalne krwawienie miesiaczkowe. Najpierw brazowe a teraz juz ciemnoczerwone. Brzuch mnie boli, ale nie aż tak mocno jak zawsze, odczuwam jednak bolesne skurcze. No to raczej w ciąży nie jestem na to wygląda. Trochę szkoda, ale przynajmniej będziemy mieli czas żeby sie do tego przygotować jak należy.

Aha... no i nie odczuwałam żadnego PMS-a. To krwawienie zjawiło się jakoś znienacka i nagle zaczął mnie boleć brzuch. myślałam, że to mnie bolą jelita, ale cos mi nie gralo i poszłam sprawdzić. Piersi tez nie mam jakiś obolałych jak zawsze i z kamieniami w srodku. Wygląda to tak jakby sie cos pomyliło naturze... Ja raczej fizycznie odczuwałąm same poczatki tego, że miesiaczka ma sie pojawic a ona nagle tak wyskoczyła...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 15:00   #128
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

zrob test! zmierz tempke! to moze byc ciaza
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 15:08   #129
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

A moge test robić w czasie tego krwawienia? może lepiej poczekam az sie skończy...

Aha... zmierzyłam sobie temperature pod paszką i mam 37,2. Wiem, ze powinno sie dopochwowo ale jakoś nie bardzo chciałam tam wkładać termometr w czasie krwawienia. Nie wiem tez czy to jest dobra temperatura w czasie miesiaczki, bo nigdy nie uzywałam metody termicznej jako antykoncepcji.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 16:46   #130
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Talking Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Ja zaczne tak. To ze kochalas sie z Twoim TZ wtedy , a wtedy, nie oznacza ze mialas dni plodne. Czasami moga sie przesunac. Ja bym stawiala na to, zebys na przyszlosc obserwowala swoj organizm. Co mam na mysli. Mam na mysli to, ze jak jestes w toalecie i robisz co nalezy , a potem podcierasz sie papierkiem popatrz potem na niego. Ja zawsze wiedzialam kiedy mialam dni plodne, bez obliczen, bo podcierajac sie czulam dziwna sliskosc, a na papierze toaletowym byl sluz przypominajacy bialko jaja kurzego. To byly moje dni plodne. Czemu to pisze? Bo juz od jakiegos czasu obserwuje, ze starasz sie o dziecko, a dzieki obserwacji wlasnego ciala, moze uda Ci sie wczesniej doznac tej radosci, ze nosisz nowe zycie pod sercem. To czy bylas w ciyzy i poronilas, tym bym sobie glowy nie zawracala, bo i po co? Powinnas byc zrelaksowana i odprezona, to tez moze byc przyczyna ze Wam sie nie udaje. Moja znajoma chciala tak byc w ciazy , ze miala 3 razy ciaze urojona. Miesiaczka moze i przyszla wczesniej, zdarza sie. Niby sie nie stresujesz, ale sama przyznalas racje, ze ta praca jest dla Ciebie bardzo wazna. To sie odbija na organizmie, mimo, ze wydaje nam sie , ze jestesmy spokojne. Nie przejmuj sie, jesli jestes w ciyzy to zdarzysz ten tes zrobic. Czekaj jak sie krwawienie skonczy i jak cos bedziesz czula, ze moze jednak cos jest nie tak , to zrob test. Albo zrob go dla wlasnego spokoju. Jesli okarze sie , ze to byl zwykly okres, a Ty nie jestes w ciazy, a chcesz przeciez, to przstan liczyc dni poldne , tylko patrz kiedy naprawde je masz. Oczywiscie, wylicz sobie i obserwuje sie w tym domniemanym tygodniu, czy one wtedy naprawde wystepuja. Jesli jestes plodna, a zakladam, ze tak, wkoncu zadna z nasz nie brala tego pod uwage, to i tobie sie powinno udac. Szybciej Ci pojdzie, jak bedziesz sie kochac w te prawdziwe plodne dni, a nie domniemane. Mam nadzieje, ze pomoglam, bo zrobic dola to ja nie chcialam. Trzymaj sie cieplutko i zdawaj relacje co i jak.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 17:28   #131
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Dzięki za odpowiedź. To nie jest to dkońca tak, że ja sie staram o dziecko. Po prostu od ponad roku myslę o tym, ż ebardzo chciałabym zostać mamą, jednak mój TŻ na razie mówi żeby z tym poczekać. Jesli jednak zdarzy się tak, że zajde w ciaze to nie będzie to dla nas tragedia, a dla mojej rodziny to będzie wręcz radość. Wtedy zdarzyło nam się uprawiac seks bez zabezpieczenia i było to pierwszy raz od kiedy jestesmy razem. Było to w sumie przemyślane, bo wiemy jak się zabezpieczyć, mieliśmy gumki na podorędziu, ale nie użyliśmy ich. No i ja miałam taką nadzieję, że może jednak cos z tego wyjdzie i dlatego tak sie doliczałam czy to mogły byc dni płodne czy nie. po prostu liczyłam troche na to, że to będzie wpadka

Myślę, że tak naprawdę świadomi to mój TŻ będzie chciał miec dziecko za rok. Zreszta powiedział mi, że chciałby najpierw zaoszczędzić pieniadze, postarać się o etat itd. Ja mogłabym zadbać o zdrowie i kondycję, brać witaminy i kwas foliowy, przestać palić. Wtedy to będzie naprawde zamierzone i z głowa. Chociaz wiadomo co robi z człowieka instynkt macierzyński... po prostu chciałabym byc w ciazy jak najszybciej.

Aha! Apropos płodnosci. Ja myśle o tym żeby zorbic sobie test i zeby TŻ tez zorbił. Bo w sumie warto wiedzieć w jakim stanie są jego plemniki i czy ja nie mam np. jakis wad budowy, niedrożność jajników itd. Lepiej wiedzieć od razu niz starać sie przez ileś lat i dopiero potem zrobic badania. A gdzie mozna cos takiego zrobić i ile to kosztuje? Wiecie moze?
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 17:43   #132
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Ciezko chyba tak do konca zaplanowac dzidziusia. Przeciez nie da rady wyliczyc, ze bedziemy sie kocghac tego dnia o tej porze, bo to moje dni plodne, a na pewno zajde w ciaze. mysle ze wiele ciaz, choc przemyslanych, nie jest wlasnie tak zaplanowanych.
Monika bardzo madrze wczesniej napisala, ze warto obserwowac swoje cialo, bo nie ma twardych zasad wg ktorych dzialalyby wszystkie organizmy.

I tez mysle ze nie powinnas zaprzatac sobie tym glowy co sie stalo.

Zycze upojnych nocy
tala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 18:08   #133
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Tak naprawde to pewnie jak juz będziemy swiadomie starać sie o dziecko to nie bede sobie obliczać dni płodnych, tylko będziemy po prostu kochać sie kiedy nam przyjdzie ochota. No i tak na chybił trafił Ale badania to sobie na pewno zrobie zeby sprawdzic czy jest wszystko ok.

Z tymi pomiarami śluzów, to ja nigdy nie obserwowałam tego, bo od kiedy zaczęłam współżycie, brałam tabletki. Nie biorę tabletek od marca i dopiero teraz mogę sie tym blizej zainteresować.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 20:59   #134
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Ja tez radze kupic tescik. U mnie test wykrył ciaze w 4 tygodniu, wyszły 2 grube jak pas startowy krechy, zebym nie miala zadnych wątpliwosci . Objawów zadnych jeszcze wtedy nie miałam, ale juz przed testem czułam ze jestem w ciazy - intuicja jakas czy cuś ...
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 21:05   #135
primrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 62
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez kasiulka
- intuicja jakas czy cuś ...
primrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 21:22   #136
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 220
GG do maga.pol
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

zdecydowanie polecam zrobienie testu. Pare razy już miałam stracha i jakieś takie przeczucie...ale okazalo się że nie jestem w ciąży- a bolaly mnie sutki, okres się spóźnial, nie czulam się za dobrze...
maga.pol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 21:37   #137
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

rob jak najszybciej test!!! masz podwyzszona tempke co jest charakterystyczne w ciazy. cala druga czesc cyklu charakteryzuje sie podwyzszona temperatura pod wplywem progesteronu. tuz przed okresem temp. spada- a jesli nie to jest to powod do zrobienia tesciku.
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 21:54   #138
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

OK. W takim razie zrobie test jak tylko skończy mi sie krwawienie...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 22:08   #139
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

to nie ma znaczenia. najlepiej zrob test z porannego moczu, chociaz test quick vue (taki z bobaskiem) wykaze o kazdej porze.
powodzenia!
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 23:22   #140
ewe23na
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 25
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

niby masz racje sa testy ktore można zrobić o każdej porze, ale najlepiej jak sie je robi rano, wtedy są najblizsze prawdy bo w rannym moczu, jezeli jest sie w ciąży to steżenie hormonu który jest za nią odpowiedzialny jest bardzo wysokie i test łatwiej go wykryje i pokaże wynik bliski prawdy, bo to oczywiście nie gwarantuje 100% prawdy i odpowiedzi na pytanie czy jest się w ciąży czy też nie.
pozdrawiam
ewe23na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 23:34   #141
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

ja moze tak nei na temat w sprawach zwiazanych z ciaza nie bardzo sie znam gdyz jescze nie bylam w ciazy , ale chcailam spytac o ta temperature Jaka tak normalnie ona powinna byc a jaka w czasie ciazy ? z gory dziekuje
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 23:43   #142
aśka22
Raczkowanie
 
Avatar aśka22
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 66
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Shemreolin najlepiej zaczekać tak z dwa tygodnie, zrobić test lub pójść po prostu na usg. Poronienie fakt, mogło się zdarzyć ale ono najczęście wystepuje między 4 a 5 tyg. i krwawienie jest wtedy bardzo, bardzo, baaaardzo obfite (wiem bo sama przerabiałam ale o tym, że to poronienie zorientowałam się dużo później) no i najpierw masz krawienie a potem bardzo mocny ból brzucha a nie odwrotnie. Co do temperatury to przy pierwszych dwóch dniach okresu (a czasem nawet kilka dni wcześniej) jest wyższa więc nie zawsze jest to wyznacznikiem.
Co do papierosków - pal sobie na zdrowie, bo to zazwyczaj jest tak, ze wtedy kiedy myśli się o dziecku i chce się je mieć to kicha, ale wtedy kiedy zaczynaja ci się inne plany takie jak praca na przykład to akurat okazuje się, ze jesteś w ciązy
Ja zorientowałam się dopiero w 3 mies. tak 10 tydz., wcześniej paliłam sobie i hulałam do białego rana a potem już tylko leżałam

Na dziecko nigdy tak na prawdę nie jesteśmy gotowi choćbyśmy niewiadomo ile pieniędzy odłożyli i nie wiadomo ile witamin zażyli. Ono się po prostu pojawia i zaskakuje we wszystkim co się zdarza. Dlatego odłóż plany głęboko do szafy i bierz to co życie niesie nie odkładając ważnych decyzji na później
No i bedziecie mieli takiego fajnego malucha jak ten na zdjęciu obok

aha i od czego jest skrót TŻ ?
__________________
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi
aśka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 23:48   #143
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Cytat:
Napisane przez aśka22
Co do papierosków - pal sobie na zdrowie, bo to zazwyczaj jest tak, ze wtedy kiedy myśli się o dziecku i chce się je mieć to kicha, ale wtedy kiedy zaczynaja ci się inne plany takie jak praca na przykład to akurat okazuje się, ze jesteś w ciązy
Ja zorientowałam się dopiero w 3 mies. tak 10 tydz., wcześniej paliłam sobie i hulałam do białego rana a potem już tylko leżałam
aha i od czego jest skrót TŻ ?
Ja palę bardzo mało, właściwie to coraz mniej,bo jak zaczynam palic to mi sie ribi niedobrze. Ostatnio na imprezie miałam na balkonie odruchy wymiotne po paru machach. Dla mnie standard to 2 papierosy dziennie i to nie do konca wypalone. I w sumie nie bedzie mi jakos cieżko rzucic palenia.

TŻ - Towarzysz Życia, czyli inaczej Nie-Mąż
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-02, 08:39   #144
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

yyyyyy, jak mozna przez 3 msc nie wiedziec,ze ejst sie w ciazy?
a temperatur spada TUŻ przed okresem- jeśłi utrzymuje się na poziomie powyzej 37,0 dluzej niz 16 dni (gruga faza cyklu trwa 10-16dni a u kazdej kobiety jest stala i niezmienna) to jest to powod do podejrzewania ciazy. wlasnie zaraz przed okresem gwaltownie spada progesteron i obniza sie temperatura, ktora jest niska do jajeczkowania, tuz przed jajeczkowaniem moze nieznacznie wzrosnac (pik przeowulacyjny), a w czasie samego jajeczkowania gwaltownie spada. pierwszy dzien podwyzszonej tempertury to pierwszy dzien fazy lutealnej cyklu, ktora jest stala.
zawsze temperatura spada w dniu spodziewanego okresu!
zrob test- bedzie juz wiarygodny.
u mojej kumpeli wykazal ciaze juz po tygodniu.
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-02, 11:06   #145
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Cytat:
Napisane przez aśka22
Co do papierosków - pal sobie na zdrowie, bo to zazwyczaj jest tak, ze wtedy kiedy myśli się o dziecku i chce się je mieć to kicha, ale wtedy kiedy zaczynaja ci się inne plany takie jak praca na przykład to akurat okazuje się, ze jesteś w ciązy
Ja zorientowałam się dopiero w 3 mies. tak 10 tydz., wcześniej paliłam sobie i hulałam do białego rana a potem już tylko leżałam
A od kiedy to palenie papierosów wychodzi na zdrowie ??


[/QUOTE] Na dziecko nigdy tak na prawdę nie jesteśmy gotowi choćbyśmy niewiadomo ile pieniędzy odłożyli i nie wiadomo ile witamin zażyli. Ono się po prostu pojawia i zaskakuje we wszystkim co się zdarza. Dlatego odłóż plany głęboko do szafy i bierz to co życie niesie nie odkładając ważnych decyzji na później [/QUOTE]

Zgadza się, dziecko sie pojawia i zaskakuje, tak naprawde nigdy nie jestesmy w 10000 % gotowi na to wszystko co sie wydazy, ale ważne żeby zadbac o siebie wcześniej, i nie chodzi mi tu o to żeby przygotowywac sie kilka miesięcy wczesniej i planowac co do godziny zajście w ciąże, bo tak sie nie da, ale zawsze mozna decyzje przemyslec a używanie życia do woli, palenie i picie napewno w tym nie pomoże.

Co do temperatury co jej podwyższony stan może tylko świadczyc o podejżeniu ciązy ale równie dobrze podwyższona temperatura może miec zupełnie inne przyczyny.
Co do testu też nie zawsze jest wiarygodny.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-02, 12:04   #146
Alivea
igraszkizdiablem
 
Avatar Alivea
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez maga.pol
zdecydowanie polecam zrobienie testu. Pare razy już miałam stracha i jakieś takie przeczucie...ale okazalo się że nie jestem w ciąży- a bolaly mnie sutki, okres się spóźnial, nie czulam się za dobrze...
Ja miałam podobnie i też nie byłam w ciąży,ale teraz mam przeczucie...jutro rano robimy z Narzeczonym teścik,a później kontrolny po tygodnbiu i zobaczymy
Alivea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-02, 12:21   #147
aśka22
Raczkowanie
 
Avatar aśka22
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 66
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Shemreolin hmmmmm mnie też mdliło na początku zwłaszcza kiedy paliłam; a będąc w ciąży bardzo łatwo jest rzucić palenie - po prostu nie palisz i już; mam nadzieję, że wszystko będzie po Twojej myśli

Alien oczywiście, że palenie nie jest zdrowe - źle się wyraziłam. Chodziło mi to, że nie należy rezygnować ze wszystkiego i podporządkowywać się jedemu planowi - jednej myśli, że należy zachować równowagę.
Wiesz wydaje mi się, że teraz nie ma nie zdbanych kobiet - pod względem wizualnym ale przede wszystkim pod względem zdrowotnym. No też zależy jak kto rozumie używanie życia - dla dużo i długo pracującej, mającej obowiązki w domu żony hulanką było wyjście na piwo raz na miesiąc

Mcdulko jestem pełna podziwu dla Twojej wiedzy - bo wiem, że nie tylko ten temat nie jest Ci obcy. Jesteś widać mamą, która od samego początku wiedziała, że jest w ciążya nie tak jak ja przez dwa miesiące miałam okres niewiele różniący się od normalnego. Wiesz są kobiety, które mają bardzo nierówny cykl, zaburzenia hormonalne lub są operacyjnie leczone - różne rzeczy wpływaja na to, że nie zawsze podejrzewa się ciążę od samego początku. Mam tylko nadzieję, że nie jesteś tak młodziutka, ze nie przeżyłaś tego o czym się wypowiadasz z taki autorytetem. Że Twoja wiedza nie jest li tylko teorią ale przede wszystkim poparta Twoimi doświadczeniami jako mamy ale również osoby pracujacej i spotykającej się z różnymi sytuacjami w swoim życiu
__________________
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi
aśka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-02, 12:48   #148
kalafior
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Jak byłam u lekarza to powiedział mi że mogę być w ciąży. Miała nadzieje, ze tak jest, ale dostałam okres i to 4 dni przed terminem. Dotychczas miałam zawsze regularne. Czy to moze być spowodowane ciążą?
kalafior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-02, 12:49   #149
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

nie jestem mama, dluga nia nie bede.po prostu od miesiacy obserwuje swoj cykl- obserwuje sluz, badam szyjke, mierze tempke- wszystko pod kontrola lekarza. poza tym moja mama niedawno bylo w ciazy i wszystko widzialam 'na zywo' i znam cala teorie poniewaz moja mama sie tym zajmuje zawodowo.
Asiu, przepraszam za pytania, ale chcialbym poznac odpowiedzi od osoby, ktora to przezyla.
moja kolezanka martwi się, że jest w ciazy mimo okresu. uspokajam ja,ze to niemozliwe- miala normlany, bolesny, 6 dniowy okres. po okresie przestaly bolec ja piersi i wszystko wrocilo do normy.
a jak u Ciebie wygladal ten okres? byl mniej obfity, krotszy? dostawalas w terminie? czy zazwyczaj masz po prostu bezbolesne krwawienia?
zazwyczaj na ten temat czyta sie na forach gdzie sa wypowiedzi 'moja kolezanka miala okres przez cala ciaze' albo 'tak, moja babcia miala okres w ciazy' i tyle.
a jak to bylo u Ciebie?
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-02, 13:17   #150
aśka22
Raczkowanie
 
Avatar aśka22
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 66
Dot.: Czy to możliwe żebym była w ciąży?

Mcdulko ja okresy mam takie, ze dwa dni byłam na tabletkach przeciwbólowych no i dość obfite.
Wtedy, w zimie, bolało mniej i mniej krwawiłam ale nie było to na tyle mało żeby mnie zaniepokoić - ten pierwszy raz. Po miesiącu było jeszcze mniej ale też nie malutko, no i wreszcie nie bolało tylko muliło. Wiec poszłam do lekarza i okazalo się, ze mam cyste na jajnkiu o średnicy 1,5 cm. Szok, strach. Dzień później poszłam na usg, ale zewnętrzne bo wewnątrzmacicznego się bałam. No i sympatyczna pani powiedziała, że bedzie radość a nie strach. Wszystko zależy od kobiety - ja nigdy nie miałam regularnego okresu więc cięzko było coś stwierdzić bez badania. Zazwyczaj przy regularnych okresach, w razie ciąży pojawia się plamienie czyli mniej i ciemniejsze krwawienie ale to też niestety nie reguła. Tak jak nie jest regułą to, że piersi stają się większe. Na pewno ciemniej sutki i brodawki to pewnik, skóra staje się bardziej przeźroczysta i widać prześwitujące przez skórę żyłki.
Polecam Tobie i koleżance usg W Asklepiosie na Powisłoczu - bardzo dobrze robią i wyczerpujaco informują o wszystkim co chcesz wiedzieć. Mogę dać nr. tel bo wiem, że jesteście z Rzeszowa.
Czasem są różne problemy w ciąży i stad opowieści o okresach przez cały czas - szczęśliwe te kobiety, które nieświadome zagrożenia bagatelizowały takie dolegliwści i wszystko skończyło się dobrze.
Gdybyś jeszcze chciała wiedzieć różne rzeczy daję nr gg 9332757
__________________
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi
aśka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.