Pomysł na pachnące mieszkanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-22, 20:29   #1
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784

Pomysł na pachnące mieszkanie


Witam. Czego używacie, żeby w mieszkaniu/domu ładnie pachniało?
Na razie używałam tylko pachnących suszonych kwiatów w WC, ale nie działa
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 10:09   #2
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Może jakiś spray? Kadzidełka jeśli lubisz?
Ja jak umyję podłogi w ładnie pachnącym płynie to też pachnie w całym mieszkaniu..
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 14:56   #3
Kropek90
Raczkowanie
 
Avatar Kropek90
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 282
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Saszetki zapachowe też są dobre, tyle, że na krótko.
__________________
/`A Ty mi obiecałeś, że w Twojej dłoni będzie zawsze miejsce na Moją małą dłoń' ;*


--> To już!
Kropek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 12:45   #4
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

ja używam takiego potrójnego, zielonego zapachu do kontaktu... chyba ambi pur, ale nie jestem pewna. Jest tak delikatny i dyskretny, że nie przeszkadza, a w mieszkaniu ładnie pachnie - i co dla mnie najważniejsze, nie pachnie chemią. Zapach jest delikatny, świeży i kwiatowy, bo nie ma nic gorszego niż zapach chemii w domu.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 13:20   #5
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

To muszę spróbować ten ambi pur. Zależy od ceny
Chociaż myślałam bardziej o olejkach eterycznych. Mają różne zapachy. Może ktoś używa? w necie znalazłam oferty olejków 100% naturalnych.
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 14:21   #6
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

kiedyś używałam olejki naturalne, kupowane w aptece albo zielarni do podgrzewacza, ale one nie pachniały zbyt mocno. Przy niektórych w ogóle nie czułam efektu... ale pamiętam jeden pomarańczowo-waniliowy, przywieziony z Niemiec... bajka szkoda, że nie pamiętam, jakiej był firmy
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 09:08   #7
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

ja uzywam brise, takiego co sam psika co ilestam minut lub jak wyczuje ruch, polecam. Ale tak naprawdę dom najładniej pachnie jak jest po prostu porządnie wysprzątany jak poszłam na swoje i musiałam sama zatroszczyc sie o dom to ze zdziwieniem odkryłam, jak brzydko pachnie nieumyta podłoga czy okna
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 13:26   #8
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
ja uzywam brise, takiego co sam psika co ilestam minut lub jak wyczuje ruch, polecam. Ale tak naprawdę dom najładniej pachnie jak jest po prostu porządnie wysprzątany jak poszłam na swoje i musiałam sama zatroszczyc sie o dom to ze zdziwieniem odkryłam, jak brzydko pachnie nieumyta podłoga czy okna
A brudne firany jak "pachną" Racja, racja - dom najlepiej pachnie czystością.
Bris'a mam tylko w łazience, ja lubię kominki zapachowe ale nie takie na olejki tylko na wosk zapachowy (?!), który się powoli topi.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 11:22   #9
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Świeczki zapachowe, najlepsza jest wanilia - wszyscy lubią ten zapach. W zimie, gdy grzeją kaloryfery rozkładam mokre ręczniki na które wylewam trochę kropel olejku eterycznego - ten trik super nawilża powietrze. Jeśli spodziewam się gości to w pokoju rozpylam ulubioną perfumę. Ponoć olejki firmy Lush są bardzo intensywne.
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 19:35   #10
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Ja nie lubię wanilii mdli mnie po niej. Nie znoszę wanilii ani w formie olejków do kominków, ani w formie świeczek ani w formie zapachów do auta
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 12:13   #11
kadu87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 213
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Ja nie lubię wanilii mdli mnie po niej. Nie znoszę wanilii ani w formie olejków do kominków, ani w formie świeczek ani w formie zapachów do auta
zgadzam się w 100% . również nie znoszę zapachu wanilii, uważam go za mdły... a zapachy samochodowe waniliowe powodują u mnie nawrót choroby lokomocyjnej.

uwielbiam za to zapachy świeże i rześkie. a wracając do tematu:

-zapachowe wkłady do odkurzaczy
-płyny do przemywania podłóg o intensywnym i miłym zapachu
-perfumy lub woda toaletowa (jak spodziewam się gości to delikatnie psikam na zasłony/firany i rozpraszam mgiełkę na żyrandolu (po włączeniu jak świetlówki się rozgrzeją zapach roznosi się po pomieszczeniu) do tego zawsze przed przyjściem gości wietrze pomieszczenia a poduchy z sofy wytrzepuje na zewnątrz.

co do łazienki:
-świeczki
-tradycyjne odświeżacze w sprayach
-zapachowe płyny do przemywania płytek itp.

i tak sobie teraz przypomniałam że nie ma piękniejszego zapachu niż ten gdy się właśnie umyje okno, wypierze firanki/zasłony i jeszcze lekko wilgotne (ale nie mokre!) wyjęte z pralki rozwiesi na karniszach. powietrze się dodatkowo nawilża. zapach czystości i świeżości .


kiedyś miałam styczność z takimi drewnianymi przedmiotami które nasączało się olejkiem eterycznym a on z czasem powoli wydobywał się z tego drewna i roznosił po pomieszczeniu. ale musiał stać albo przy drzwiach albo przy oknie, tam gdzie jest silny podmuch powietrza np. jak ktoś przechodził. znacie takie coś?
kadu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-07, 09:22   #12
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

O lol - naprawdę pierwszy raz słyszę, że ktoś nie lubi, wręcz nie cierpi wanilii Wymieniłam tą nazwę, ponieważ jest często używana w domu, np do ciast i jeśli unosi się nienachalny zapaszek w powietrzu to wywołuje to przyjemne skojarzenia (ponoć mężczyźni bardzo lubią ten zapach na kobietach). No, ale jest jakieś 10 innych rodzajów świeczek zapachowych, które można wybrać według uznania i odpalić w chłodny wieczór (cynamon, kawa, i co tam jeszcze).
Wiem, że niektóre perfumy mają swoją wersję z knotem. Kiedyś widziałam świeczkę o zapachu Angel Muglera (kocham), ale w Polsce niedostępne.
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 06:44   #13
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Generalnie nie utożsamiam zapachu pieczonego ciacha (który jest cudny) z wanilią. Wanilia jest jak dla mnie masakrycznie słodka i mdła a na zapach pieczonego ciacha składa się wiele czynników
O są takie fajne woski o zapachu pieczonych ciasteczek, cynamonu itd. - chciałabym je kupić i wypróbować.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 12:56   #14
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Ja przedwczoraj kupiłam wtyczkę ambi pur Nevada Desert Flower. Skusiła mnie promocja (dwa wkłady za 12 złotych) . Na tym próbniku zapachu zamieszczonym na pudełku zapowiadało się że to będzie smrodziak, ale znalazłam jedno pudełko otwarte, gdzie mogłam poczuć prawdziwy zapach. Spodobał mi się.
Mojemu TŻ kojarzy się z budyniem a mi z piernikami Dziwne jedzeniowe skojarzenia Myślę, że to taki zapach, który się albo polubi albo znienawidzi. Mi się podoba i kojarzy mi się ze świętami
Wcześniej miałam zapach Japan Tatami i też bardzo ładnie pachniało w domu.

Dodam, że wtyczki Ambi Pur starczają na dłuższy czas. Wcześniej kupowałam Air Wick i znikał w oczach.Lubiłam zapach mandarynki z zieloną herbatą, ale za dużo pieniędzy mnie ta przyjemność kosztowała.

Co do olejków eterycznych- pachną tylko wtedy gdy zapalimy świeczkę w kominku i potem zapach ulatuje- wiadomo.
Kadzidełka- jedynie prawdziwe kadzidełka dają fajny zapach. Nie jestem w stanie znieść dostępnych powszechnie w sklepach- czuć okropny sztuczny zapach a przy paleniu czuć dym, który potem zostaje w pomieszczeniu i to raczej jest dalekie od świeżości, na której nam zależy.

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2010-11-08 o 13:10
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 10:04   #15
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Generalnie nie utożsamiam zapachu pieczonego ciacha (który jest cudny) z wanilią. Wanilia jest jak dla mnie masakrycznie słodka i mdła a na zapach pieczonego ciacha składa się wiele czynników
O są takie fajne woski o zapachu pieczonych ciasteczek, cynamonu itd. - chciałabym je kupić i wypróbować.
To ja mam trik ma ładny zapach w domu, który się trochę wiąże z pieczeniem. Nalać parę kropelek aromatu śmietankowego do ciast (waniliowego, migdałowego, co kto lubi) na talerzyk i wstawić na chwilę do włączonego piekarnika. Po krótkim czasie zaczyna się rozchodzić cudny zapach, który czuć w całym mieszkaniu. Od razu w domu zrobi się przyjemniej i przytulniej, niezależnie od tego, że zazwyczaj aranżacja salonu skłania nas do płaczu, w korytarzu szaro, a za oknem - jesiennie i ponuro.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 11:33   #16
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
To ja mam trik ma ładny zapach w domu, który się trochę wiąże z pieczeniem. Nalać parę kropelek aromatu śmietankowego do ciast (waniliowego, migdałowego, co kto lubi) na talerzyk i wstawić na chwilę do włączonego piekarnika. Po krótkim czasie zaczyna się rozchodzić cudny zapach, który czuć w całym mieszkaniu. Od razu w domu zrobi się przyjemniej i przytulniej, niezależnie od tego, że zazwyczaj aranżacja salonu skłania nas do płaczu, w korytarzu szaro, a za oknem - jesiennie i ponuro.
Ciekawy pomysł - muszę wypróbować
Fakt że zapach pieczonego ciach jest niezwykle przyjemny a mieszkanie wydaje się ciepłe, gościnne, przytulne
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 12:55   #17
Shadora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Poza marketowymi "pachnidłami" są też profesjonalne. Używają ich np. firmy sprzątające. Generalnie są to tzw. środki czystości - jeden z rodzajów, ale nie do kupienia w sklepie, no raczej w większych ilościach. Tyle, że działają naprawdę lepiej niż inne.
Shadora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 10:01   #18
mirela76
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: pszczyna/katowice
Wiadomości: 560
GG do mirela76
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Yankee Candle - nie znalazłam na razie nic lepszego. Jak za pierwszym razem zobaczyłam cenę to zrezygnowałam. Ale jakwypróbowałąm te wszystkie kadzidełka i ambipury to jednak zdecydowałąm się zainwestować w wosk i kominek do tego. Cudne to za mało powiedziane. Kupiłam 3 lata temu 10 wosków i nawet połowy jeszcze nie zużyłam (palę w weekendy). Zapach wypranej bawełny jest przepiękny, o lilii nie wspomnę. Polecam.
__________________
"Modlić się - to prosić o to, by prawa natury zostały na pewien czas zawieszone w interesie osobnika wnoszącego o modły , który jak sam przyznaje, nie jest tego godzien" Ambrose Bierce
mirela76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 10:26   #19
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Cytat:
Napisane przez mirela76 Pokaż wiadomość
Yankee Candle - nie znalazłam na razie nic lepszego. Jak za pierwszym razem zobaczyłam cenę to zrezygnowałam. Ale jakwypróbowałąm te wszystkie kadzidełka i ambipury to jednak zdecydowałąm się zainwestować w wosk i kominek do tego. Cudne to za mało powiedziane. Kupiłam 3 lata temu 10 wosków i nawet połowy jeszcze nie zużyłam (palę w weekendy). Zapach wypranej bawełny jest przepiękny, o lilii nie wspomnę. Polecam.
Mirela z nieba mi spadłaś!!
Czytałam o Yankee Candle, o cudnych kominkach i pięknych zapachach wosków i stwierdziłam, ze musze to mieć. Mam już w koszyku i kominek i woski ale kliknąć się jeszcze nie zdecydowałam. A napisz proszę czy zapach długo utrzymuje się w mieszkaniu. Oczywiście nie gdy się wietrzy mieszkanie ale tak ogólnie to zapaszek krąży w pomieszczeniu?
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-16, 11:09   #20
mirela76
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: pszczyna/katowice
Wiadomości: 560
GG do mirela76
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Ciężko mi powiedzieć, tym bardziej, że ja przynajmniej bardzo szybko się przyzwyczajam do zapachu i nie czuję go po jakimś czasie. Dlatego często zmieniam sobie wosk, odkładam i za np miesiąc wracam do niego. Te woski przede wszystkim nie palą się tak jak np. świeczki zapachowe, one sie topią i ten rozgrzany wosk pięknie pachnie. Sam wosk pachnie do momentu aż stwardnieje. Ile w mieszkaniu się utrzymuje nie powiem Ci niestety.
__________________
"Modlić się - to prosić o to, by prawa natury zostały na pewien czas zawieszone w interesie osobnika wnoszącego o modły , który jak sam przyznaje, nie jest tego godzien" Ambrose Bierce
mirela76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 11:20   #21
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pomysł na pachnące mieszkanie

Cytat:
Napisane przez mirela76 Pokaż wiadomość
Ciężko mi powiedzieć, tym bardziej, że ja przynajmniej bardzo szybko się przyzwyczajam do zapachu i nie czuję go po jakimś czasie. Dlatego często zmieniam sobie wosk, odkładam i za np miesiąc wracam do niego. Te woski przede wszystkim nie palą się tak jak np. świeczki zapachowe, one sie topią i ten rozgrzany wosk pięknie pachnie. Sam wosk pachnie do momentu aż stwardnieje. Ile w mieszkaniu się utrzymuje nie powiem Ci niestety.
Aha. Szkoda, ze nie mozesz stwierdzić ile pachnie ale chyba zaryzykuję, kupie i kominek i woski
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.