Nowy kremik z filtrami LRP-Anthelios XL Fluide Extreme - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-16, 12:55   #1
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 308
GG do iwa_iwa_iwa

Nowy kremik z filtrami LRP-Anthelios XL Fluide Extreme


Czy ktos uzywal tego nwoego kremiku LRP Anthelios XL Fluide EXTREME?.Czy ktos mogl by sie podzielic wrazeniami?.Dotad uzywalam Antheliosa 40 i bylam zadowolona. Ponoc ten nowy kremik jest delikatny i ma leciutka konsystencje.
Prosze o informacje.
Z gory dziekuje.
Iwona.
iwa_iwa_iwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 13:15   #2
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Nowy kremik z filtrami LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

Mam ten nowy Anthelios i używam od tygodnia. Jest bardzo lekki, to rodzaj fluidu, bezbarwny, nie tłusty, nie klei się. Jestem bardzo zadowolona, bo cały czas męczyłam SVR 100B, który był bardzo tłusty i w dodatku miał rózowy odcień.
Pozdrawiam
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 13:23   #3
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Nowy kremik z filtrami LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

Lila, a możesz napisać, ile kosztuje ten filtr? Kupiłam m-c temu Anthelios W dla cery tłustej, ale okazał się za ciężki jak dla mojej cery (cóż, bede smarować nim resztę ciała omijając twarz). Rozumiem, że ten nowy też nie ma postaci żelu?
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 13:35   #4
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Re: Nowy kremik z filtrami LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

ja tez kupialam tego nowego Antheliosa i jestem bardzo zadowolona. konsystencje ma jak delikatne mleczko, w srodku kuleczka do mieszania. jest naprawde leciutki, dobrze sie na nim trzyma makijaz. mam cere mieszana, ale ta tluta czesc jest mocno tlusta, a Anthelios mi odpowiada. zaplacilam za niego 63zl/50ml
__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 13:40   #5
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Nowy kremik z filtrami LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

Kosztuje ok. 65 zł za 50 ml.
Jest w postaci mleczka i niesamowicie wydajny!
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 13:55   #6
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Nowy kremik z filtrami LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

Kochane moje, a nie wiecie przypadkiem (a nóż ) czy w swym składzie nie ma on kwasu benzoesowego (benzoic acid)?
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 14:12   #7
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Nowy kremik z filtrami LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

Skład:
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, OCTOCRYLENE, ALCOHOL DENAT., DICAPRYLYL CARBONATE, CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERIN, TITANIUM DIOXIDE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL, METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, SILICA, NYLON-12, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ALUMINA, BUTYLPARABEN, DIPHENYL DIMETHICONE, ETHYLPARABEN, GLYCINE SOJA, ISOBUTYLPARABEN, LAURYL PEG / PPG-18 / 18 METHICONE, METHYLPARABEN, PENTASODIUM ETHYLENEDIAMINE TETRAMETHYLENE PHOSPHONATE, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID, TOCOPHEROL, TRIETHANOLAMINE
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-16, 15:34   #8
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Nowy kremik z filtrami LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

Dzięki lila jesteś wspaniała!
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 21:47   #9
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 308
GG do iwa_iwa_iwa
Re: Nowy kremik z filtrami LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

Dzieki sliczne!.
Tylko utwierdzilyscie mnie w przekonaniu ,iz warto go zakupic.
iwa_iwa_iwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 08:46   #10
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
kremik z filtrami- do p. BEATKI i czytelniczek forum

Witajcie
Przetestowałam ten kremik i ma baaaardzo, baaaaardzo lekka konsystencje - nie wiem czy nie jest zbyt wodnista (chociaż może na lato...).
Teraz mam pytanko do znawczyń filtrów i ich działania: zastanawiam się czy ten krem spełnia swoje zadanie - ponieważ zeby filtr zawarty w kremie spełniał swoja funkcje nalezy nałożyć go w odpowiedniej ilości - a przy takiej 'lejącej' substancji może się to okazać trudne. Co Wy na to???
Jeżeli to sie sprawdzi to kremik będzie ideałem

pzdr
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 09:15   #11
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: kremik z filtrami- do p. BEATKI i czytelniczek forum

Czy ten krem daje jakiś kolorek i można go latem uzywać zamiast podkładu?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-19, 11:18   #12
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: kremik z filtrami- do p. BEATKI i czytelniczek forum

jest to bezbarwna emulsja
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 09:37   #13
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: kremik z filtrami- do p. BEATKI i czytelniczek forum

Może jeszcze ktoś doda swoją opinię ?


wiosenne pozdrowienia
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 16:08   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: kremik z filtrami- do p. BEATKI i czytelniczek forum

a co z tym alkoholem w skladzie. Przyznam sie jak bylam mloda (czyt. mialam 20-22 lata)to maialm kremy z alkoholem np. od Avon-u brzoskwioniowy lubilam go bardzo. Ale jak odkrylam WIZAZ i ocenilam ten krem ktos w ocenia napisal ze jest tak ten podrazniajacy alkohol. Nawet jak ktos nie ma uczulenia to jak sie uzywa takiego kremu to moze on wysuszyc skore, czesto tego nie widac golym okiem ale gdy czlowiek bedzie starszy to to sie odbije na skorze. I jak to jest z tym alkoholem w kremach. Czy rzeczywiscie nie zrobi podstepnie spustoszenia w naszej skorze?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 21:50   #15
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

Dostałam dziś próbkę (mam nadzięję że jest naprawde wydajny, bo próbka ma 2ml), jutro wypróbuję. trochę drogi jest.

czy ktoś mógłby mnie oświecić czy kremom słonecznym SVR tylko zmienili opakowania i podnieśli ceny, czy są to totalnie nowe produkty? jak się ma ta nowa 100 do starej?
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 22:24   #16
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

Ja wypowiedziałam się w sprawie 100-tki - która ma z pewnościż nieco zmieniony skład / za to nic mi nie wiadomo o wzroście ceny /
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3946

A co do nowego fluidu Anthelios - to jestem mooocno rozczarowana - jest rzadki, ale wcale nie znaczy to że nie tłusty - ma mojej skórze błyszczy się tylko trochę mniej niż krem. Co gorsza, wałkuje się już przy rozprowadzaniu - więc mam mocne obawy, że 3/4 ekranu w tych wałeczkach się zbiera a na twarzy zostaje tylko tłuszcz ... oczywiście nabiram go rozsądna ilość - co najmniej 0,5 ml. Jakiś taki zbyt "przejrzysty" mi się wydaje, wcale nie mam wrażenia że skóra jest chroniona, bałabym się w nim wyjść na słonko ... a najgorsze, że przekonałam się ostatecznie, że chyba mam uczulenie na Mexoryl - niestety podrażnia mi oczy (objawia się to nieostrym widzeniem i szczypaniem). I jest drogi Mam świadomość że to subiektywna ocena, ale daję słowo że uczciwa i ja rozpisałam się dlatego, że 65 zł nie chodzi piechotą, a sama się przekonałam, że dzięki nieskutecznemu blokerowi w 2-3 godziny ekspozycji na słońce można posłać w kosmos ponad rok walki z przebarwieniami ... w każdym razie wszystkim fotowrażliwcom doradzam staranne i ostrożne obwąchanie tego cuda .. buziaczki !
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 07:48   #17
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

No właśnie widzę że maga ma te same obawy co ja
Obawiam się właśnie tej jego lekkości - która właściwie powinna być zaletą, ale moze się okazać wadą - jeżeli z tego powodu filtry nie będą spełniać swojego zadania.
Z drugiej strony przemysł kosmetyczny idzie do przodu i być może takie lekki kremy z filtrem to będzie teraz standard... ? i doskonale będą spęłniały swoją funkcje - ja jednak czuje się lepiej 'chroniona' przez SVR
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 13:43   #18
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 13:44   #19
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

hmm, czy ja dobrze widzę że zmieniono zdjęcie przy tym kosmetyku?

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3946

widzę tam oceny z czerwca 2003, to oznacza że muszą dotyczyć starej wersji? to by oznaczało (skoro tylko zmieniono zdjęcie) że jednak nie zmienił się skład i że to ten sam produkt w nowym opakowaniu? jeśli tak nie jest, to powinien byc zgłoszony jako nowy i wtedy byłyby osobno oceny starej i nowej wersji? no bo jeśli zmienił się skład i jest to tera inny produkt, to ktoś kto czyta oceny, myśli że dotyczą one tego produktu, a tymczasem one dotyczą starej wersji.

co do cen, to starą wersję kupiłam 3 tygodnie temu za 43zł, a wczoraj pytałam w aptece o cenę nowej - 54zł. a już cena LRP z księżyca. zastanwiam sie nad produktami L'oreala Solar, ale nie są złoszone chyba i nie ma ocen żadnych.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-22, 13:57   #20
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

temat SVR spf100 był juz poruszany niedawno na forum technicznym. zmieniono zdjęcie starego kremu na nowe, dodano nowy skąłd. recenzje starej wersjii są wymieszane z recenzjami nowej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 15:40   #21
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Nowy kremik z filtrami LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

Już kupiłam i zastosowałam! Rzeczywiście baaardzo lekka konsystencja - wręcz wodnista. Mnie to jednak odpowiada. Dobrze się rozprowadza nie pozostawiając (tak przynajmniej jest w moim przypadku) tłustej warstwy. Ba, moja trochę jeszcze odwodniona (choć z natury swej tłusta) skóra wprost wchłonęła go bez śladu! Wydaje się być idealnym zabezpieczeniem przed słońcem dla cery tłustej trądzikowej (ja nakładam go na Effaclar K). A propos - w aptece zostałam odbarowana (jak zawsze; uwielbiam tę aptekę ) ulotką i próbką nowego Effaclar A.I. Czy ktoś już wypróbował? Jest to "preparat do stosowania na zapalne zmiany skórne skóry tłustej ze skłonnością do trądziku". W swym składzie ma niacynamid (B3), LHA oraz octopyrox z glycasile'em.
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 16:57   #22
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

justy napisał(a):
> temat SVR spf100 był juz poruszany niedawno na forum technicznym. zmieniono zdjęcie starego kremu na nowe, dodano nowy skąłd. recenzje starej wersjii są wymieszane z recenzjami nowej.

??? To chyba trochę nie w porządku.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 17:08   #23
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

dla mnie nie jest to OK, ale jest to zgodne z regułami KW- skoro producent nie zmienił nazwy, to nie robi sie zgłoszenia dla nowego kosmetyku, lecz aktualizuje dotychczasowy.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 20:58   #24
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: LRP-Anthelios XL Fluide Extreme

Mam dokładnie te same odczucia co Sam i Maga - mam próbke dzięki Lili (dziękuje Ci kochana ) i otóż moje wrażenia - jest za płynny jak dla mnie, a ponieważ używam mocnych filtrów od bardzo dawna, więc czuję się nieswojo bo jest za płynny jak na mój gust. Powiem szczerze, że na mojej skórze w zasadzie inne antheliosy tez się wchłanią, ostatnio wykanczam gel SPF 30 i on był jak dla mnie ok - nie zostawiał tłustej warstwy. Zresztą moja skóra chyba coraz mniej się przetłuszcza, i w zasadzie moja skóra wchłania wszystko, może oprócz Biodermy Photoderm 100. No i nowy anthelios też się wchłania, różnica między innymi jest taka że tamte wyraźnie "czuję" na twarzy. Ten nowy jest tak lekki, że w zasadzie czuję się jakbym posmarowała twarz kremem. NAprawdę mam obawy co do tej ochrony... Nie mam skłonności do przebarwien, ale stosuję cały czas retinol i będę się dalej złuszczać mimo słońca, więc zależy mi na ochronie. Kupię ten nowy Anthelios (czekam do pierwszego bo okrutnie dużo wydawałam w tym miesiącu ) ale mysle że nie zrezygnuję z mojego ukochanego SVR.
Poza tym ja też nie mogę nakładać nowego Antheliosa w okolicy oczu, momentalnie zaczynam łzawić.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:29.