Zatruta plotka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-13, 10:37   #1
czarnachinka
Zadomowienie
 
Avatar czarnachinka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 331

Zatruta plotka...


Ja, a w zasadzie moja siostra, ma spory kłopot.
Niedawno ukończyła szkołę policyjną i rozpoczęła pracę w policji. Po około miesiącu jej służby zadzwoniła do nas ciocia. Siostra akurat była przy aparacie i odebrała telefon. Ciocia zapytała więc siostrę "jak tak w pracy". Siostra, nie chcą narzekać, odpowiedziała, że dobrze, że nie narzeka, że ma stały dochód, ogólnie wypowiedziała się pozytywnie.
Po kilku dniach siostra przyszła do pracy i jakiś starszy policjant zaczął do niej się "czepiać", czemu mówi ludziom, że policja nic nie robi, tylko dostaje kasę (za nic):|
Okazało się, że to mąż znajomej ciotki. Wygląda na to, że ciotka przepowiedziała właśnie taką plotkę swojej znajomej, której mąż pracuje na tym samym komisariacie, co moja siostra.
Dodam, że siostra pracuje w prewencji, po 12 godzinach służby przychodzi do domu bardzo zmęczona, nie chce nawet opowiadać o pracy, bo nie raz są to bardzo przykre i trudne przeżycia. Jednak, nie jest typem osoby, która będzie narzekać na pracę, zresztą chciała od dawna być właśnie policjantką...
Niestety kolejny policjant również "przyczepił" sie do siostry o to, że niby rozpowiada, że policja nic nie robi, tylko ciągnie kasę....
Mogę się tylko domyślać, że siostra nie ma teraz w pracy przyjemnie, że atmosfera nie jest dla niej przyjazna itd...
Co w tej sytuacji zrobić?
Zadzwonić do ciotki i spróbować to jakoś wyjaśnić?
Żądać od ciotki jakiegoś zachowania?
Cała sytuacja jest o tyle przykra, że ciotka i moja mama do tej pory dobrze ze sobą żyły, a teraz mama nie wie czy sama ma do niej zadzwonić (w obronie córki). Wie jednak, że to popsuje ich wzajemne stosunki...
__________________


czarnachinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 10:59   #2
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Zatruta plotka...

Na pewno warto z tą ciotką porozmawiać, bo ona powtarzając słowa Twojej siostry raczej coś od siebie dodała. Albo zinterpretowała słowa na własny-inny sposób. A Twoja siostra powinna się sama obronić - powiedzieć, że ktoś ją źle zrozumiał.

To co? Jak człowiek nie narzeka, to znaczy, że w pracy nic nie robi? To już swojej pracy nie można lubić, czy jak?
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 11:06   #3
czarnachinka
Zadomowienie
 
Avatar czarnachinka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 331
Dot.: Zatruta plotka...

To co? Jak człowiek nie narzeka, to znaczy, że w pracy nic nie robi? To już swojej pracy nie można lubić, czy jak?

Dziękuję za odpowiedź no właśnie to jest najgorsze, że wychodzi na to, że należy narzekać, by nasza praca została doceniona...ehhhJak nie narzekasz, znaczy, że się obijasz
__________________


czarnachinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 11:15   #4
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: Zatruta plotka...

a kto dla twojej mamy jest wazniejszy? corka czy ciotka??
a swoja droga to mysle ze siostra powinna porozmawiac z nia i rzadac wyjasnienia sprawy .niech porozmawia z zona tego policjanta i odwola plotke.uwazam ze nie mozna poblazac takim ludziom skoro maja dlugi jezor i za duza wyobraznie ( niektorzy mogli by pisac ksiazki fantastyczne) to niech sobie go ugryza zanim cos powiedza. trzeba liczyc sie z konsekwencja wlasnych slow bo mozna zrobic krzywde innym.
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 11:19   #5
czarnachinka
Zadomowienie
 
Avatar czarnachinka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 331
Dot.: Zatruta plotka...

olunek, dziękuję, że potwierdzasz to, o czym myślałam. Należy odwołać tę plotkę a dobrerelacje z ciotką nie są najważniejsze. Siostra i tak ma ciężką pracę, po co jej dodatkowe kłopoty w postaci złych stosunków ze współpracownikami...
Szkoda mi siostry, bo nic złego nie zrobiła a tylko ona ponosi pewnego rodzaju karę za długi język ciotki

nie wiem tylko, czy ciotka jest zdolna do przyznania się do błędu i od odwoływania tego, co powiedziała. Nie wiem czy uda sie to w ten sposób odkręcić...
Ale warto probować, na pewno...
__________________


czarnachinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 11:44   #6
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Zatruta plotka...

I teraz pytanie-kto przekręcil słowa?
Ciotka ,ta znajoma ciotki czy mąż tej znajomej ?
Głuchy telefon .
Wątpię czy dojdziecie prawdy.

Moim zdaniem najlepiej to nie robić ciotce wyrzutów tylko jakos tak nakierować sprawę ,zeby wyszło dalej od niej ,ze Twoja siostra się martwi i wcale nie jest tak jak wyszło.
No taki majstersztyk.

A w pracy to powinna ostro zaprzeczać i ucinać rozmowę.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 12:49   #7
martyna_martyna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: rozowa kraina;)
Wiadomości: 728
Dot.: Zatruta plotka...

wlasnie dlatego jak ktos sie mnie pyta o szczegoly mojego zycia i zycia moich bliskich odpowiadam ogolnikowo, jadac z taka ososba -plotkara, wsbiska w autobusie, ktora mnie zadrecza pytaniami ,gdzie slysza to inni pasazerowie, wysiadam i przesiadam sie.Wspolczuje twojej siostrze, wiem jak to okropnie jest byc odrzuconymw pracy z powodu glupiej ,nieprawdziwej plotki moze siostra powinna porozmawiac z jakims przelozonym , wytlumaczyc ze mowi sie przeciwko niej nieprawde, i ze zle sie ztym zuje bo tak nie powiedziala.
__________________
WIARA, NADZIEJA, MILOSC...
martyna_martyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 13:06   #8
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Zatruta plotka...

dokladnie nie wiesz co twoja siostra powiedziala, ale znajac ludzi to ciotka sobie pewnie duzo dodala.
Najlepiej osobiscie porozmawiac z ciotka i po prossis o sprostowanie.

Kiedy twojej siostrze zaczelo sie ukladac to ta zniszczyla jej kariere, bo trudno bedzie odbudowac relacje z innymi pracownikami policji..
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 13:14   #9
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Zatruta plotka...

Nawet jesli to nie Twoja ciocia przekręciła słowa, to myslę, ze powinna wiedziec od Twojej siostry ze własnie przez ta rozmowe z nia zaczeły sie nieprzyjemnosci w pracy, a więc, poniekad jest współwinna, bo informacje od Twojej siostry mogła zatrzymac dla siebie a nie kłapać jęzorem dalej.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 14:10   #10
czarnachinka
Zadomowienie
 
Avatar czarnachinka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 331
Dot.: Zatruta plotka...

Madaaa
dokladnie nie wiesz co twoja siostra powiedziala, ale znajac ludzi to ciotka sobie pewnie duzo dodala.



Słyszałam tę rozmowę, a raczej to, co mówiła siostra. Byłam obok. Niestety siostra chciała właśnie powiedzieć ogólnikowo, że praca jej odpowiada. Szkoda, że ktoś przekręcił te slowa na taką niekorzyść
Chyba bez rozmowy z ciotką się nie obejdzie
__________________


czarnachinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 15:42   #11
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zatruta plotka...

Cytat:
Napisane przez Camilla Pokaż wiadomość
Nawet jesli to nie Twoja ciocia przekręciła słowa, to myslę, ze powinna wiedziec od Twojej siostry ze własnie przez ta rozmowe z nia zaczeły sie nieprzyjemnosci w pracy, a więc, poniekad jest współwinna, bo informacje od Twojej siostry mogła zatrzymac dla siebie a nie kłapać jęzorem dalej.
Zgadzam się z pierwszą częścią wypowiedzi, trzeba porozmawiać z ciocią i jej mężem też, a w pracy plotki ucinać i wyjaśnić, że to tylko plotki i że praca, choć ciężka, przynosi satysfakcję. Co do "współwiny" i "kłapania jęzorem"... Jeśli to mąż przekręcił, to cioci nic do tego, nie jest winna. Winna by była, gdyby słyszała, jak on przekręca i nic z tym nie zrobiła. A jeśli coś się komuś mówi, to trzeba liczyć się z tym, że jeśli nie prosi się o dyskrecję, to informacja może być przekazana dalej. W końcu to nic strasznego przekazywać ludziom, że ktoś ma dobrą pracę, ludzie są i będą ciekawi innych ludzi. Straszne jest kłamstwo i przekręcanie czyichś słów.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 17:15   #12
powelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6
Dot.: Zatruta plotka...

Najlepiej było wyjaśnić tę sprawę od razu. Jednak nie jest za późno. Ja bym nie załatwiała tego przez telefon. Wybierz się do ciotki i wujka z wizytą. Zapytaj dlaczego zachowali sie w ten sposób. Nie tłumacz się, nic nie wyjaśniaj. Jeśli będą mieli coś do powiedzenia (mogą się wyprzeć wszystkiego) wysłuchaj, następnie oznajmij im, iż jest Ci bardzo przykro, ponieważ bardzo lubisz swoją pracę, a niestety z ich winy czujesz się w niej teraz jak intruz. A dodając to zobaczcie jak własna rodzina może być okrutna. Zazdrość...
powelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:54.