Okropne wzdęcia i zaparcie po seksie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-17, 12:45   #1
sniadanienatrawie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3

Okropne wzdęcia i zaparcie po seksie


Nie macie czasu czytać - najważniejsze pogrubione.
Cześć dziewczyny,
Mam pewien problem, z którym może któraś z Was się spotkała i zna rozwiązanie... Póki co 2 ginekologów nie uważa, że jest logicznie możliwe to, co się ze mną dzieje.

Mam 20parę lat. Od około 2 miesięcy współżyję ze swoim pierwszym chłopakiem. W trakcie jest mi bardzo dobrze, nie czuję żadnego bólu. W niektórych pozycjach czuję, że on uderza mi gdzieś w jelito, wtedy zmieniamy i nie kochamy się w pozycjach gdzie mam jakikolwiek dyskomfort. Nie robimy też tego jakoś agresywnie.

Zauważyłam, że następnego dnia rano po wieczornym seksie mam strasznie wzdęty brzuch i nie mogę iść do toalety Początkowo myślałam, że się wstydzę przy nim i przez to organizm "nie czuje potrzeby", ale nawet jak jestem sama w domu to nie mogę, po prostu jakby perystaltyka zanikła, wypuszczam z siebie mnóstwo powietrza (nie są to typowe gazy, po prostu powietrze...), ale wydalić nic nie mogę. Jak już mi się uda, to są to bardzo zbite twory, nie normalny stolec tylko jakieś ubite do granic możliwości bobki.

Przez 2-3 dni po seksie chodzę obolała, ociężała, w toalecie albo nic nie wychodzi, albo właśnie takie niesatysfakcjonujące ilości. Próbuję ratować się kawą, która normalnie działa na mnie bardzo - rano ledwo powącham i już jestem w toalecie, a teraz mogę wypić wielką kawę i coś "czuję", a w kiblu jakiś bączek i po wszystkim. Z tego wszystkiego wzięłam już wczoraj tabletki przeczyszczające (Dulcobis) i dziś rano rzeczywiście mogłam się porządnie wypróżnić, choć czuję, jakby COŚ tam jeszcze było :/

Czy to możliwe, żeby pod wpływem seksu coś złego stało mi się z jelitem, coś zapętliło, przestawiło, nie wiem? Już nie wiem czego się domyślić, internet zna takie przypadki, ale bez rozwiązania...

Nie muszę chyba mówić, że negatywnie na mnie działa obecna sytuacja. Po poprzednim razie, kiedy to po 2 dniach swoimi sposobami wyregulowałam wszystko bez żadnych tabletek i poczułam się dobrze, nie byłam pewna czy chcę uprawiać seks, ale zrobiliśmy to i jak na dłoni zobaczyłam, że to przez to. Wieczorem przed snem wypiłam sporo wody i Colon C "na wszelki wypadek" i nie dało mi to nic.

Normalnie wypróżniam się rano i wieczorem, niezależnie od tego co jem (jem przeciętnie, staram się jeść sporo warzyw, ale też wpadają słodycze, mączne rzeczy itp). Porady dotyczące diety mnie nie interesują, bo ewidentnie widzę, że to seks Czytałam w necie, że penis uderza w jelito grube i przez to bardzo odwadniają się treści tam zawarte. Czytałam też, że podczas seksu cała energia jest skierowana w górę ciała i potem nie można jej przestawić z powrotem w dół. Takie o pomysły, które nic u mnie nie zmieniają.

Help

Byłam u 2 ginekologów, którzy patrzyli na mnie jak na idiotkę. Za miesiąc idę do garstrologa (nie było wcześniej terminu).

PS Kochamy się w prezerwatywie, oprócz tego ja jestem na plastrze Lisvy.

Edytowane przez sniadanienatrawie
Czas edycji: 2016-04-17 o 12:46
sniadanienatrawie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 13:02   #2
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 099
Dot.: Okropne wzdęcia i zaparcie po seksie

Mam podobne problemy, lecz nie są spowodowane seksem. Na to mi pomaga jedynie lewatywa raz na parę dni. Problem odchodzi jak ręką odjął
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 14:00   #3
201704110957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 673
Dot.: Okropne wzdęcia i zaparcie po seksie

Lekarzem nie jestem. Ja np. mam nieraz problemy jelitowe, wzdęcia i zaparcia przez różne mniejsze komplikacje z jajnikami.
201704110957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 14:02   #4
nuinek
Raczkowanie
 
Avatar nuinek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 343
Dot.: Okropne wzdęcia i zaparcie po seksie

Może hormony ? Ja bardzo źle reagowałam na tabletki / plastry . Miałam problemy z wypróżnieniem mimo że miałam potrzebę. Ogólnie bolały mnie jelita 24h/dobę, miałam wzdęcia i zaparcia. Nie wiedziałam gdzie leży przyczyna. Objawy typowego jelita drażliwego. Dopiero po roku konsultacji u lekarzy którzy nic nie widzieli i rozkładali rece, zdecydowałam się odstawić hormony i przejść na prezerwatywy. Minęło jak ręką odjąl w ciągu miesiąca. Po 2 latach przerwy znów zaczęłam brać hormony na cerę. Problemy z wypróżnieniem w prawdzie nie wróciły, ale wzdecia miałam na tyle silne ze również zrezygnowałam. Znów objawy zniknęły w kilka dni od odstawienia. Zastanów się nad tym poważnie.
__________________
GDY ROZMYŚLASZ O ŻYCIU MUSISZ PAMIĘTAĆ
O DWÓCH RZECZACH:

ŻADNA ILOŚĆ POCZUCIA WINY
NIE NAPRAWI BŁĘDÓW PRZESZŁOŚCI I
ŻADNA ILOŚĆ NERWÓW NIE JEST W
STANIE ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚCI.

Edytowane przez nuinek
Czas edycji: 2016-04-17 o 14:04
nuinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 14:30   #5
sniadanienatrawie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: Okropne wzdęcia i zaparcie po seksie

dubel

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

[1=2cfaa0a5c37026ea4ab814c 74c2acc8bc9bbc2c1;5907042 6]Mam podobne problemy, lecz nie są spowodowane seksem. Na to mi pomaga jedynie lewatywa raz na parę dni. Problem odchodzi jak ręką odjął[/QUOTE]
Nie wyobrażam sobie tak żyć.
Cytat:
Napisane przez LadyDeMadeline Pokaż wiadomość
Lekarzem nie jestem. Ja np. mam nieraz problemy jelitowe, wzdęcia i zaparcia przez różne mniejsze komplikacje z jajnikami.
Mam wszystko ok, USG nic nie pokazuje złego.
Cytat:
Napisane przez nuinek Pokaż wiadomość
Może hormony ? Ja bardzo źle reagowałam na tabletki / plastry . Miałam problemy z wypróżnieniem mimo że miałam potrzebę. Ogólnie bolały mnie jelita 24h/dobę, miałam wzdęcia i zaparcia. Nie wiedziałam gdzie leży przyczyna. Objawy typowego jelita drażliwego. Dopiero po roku konsultacji u lekarzy którzy nic nie widzieli i rozkładali rece, zdecydowałam się odstawić hormony i przejść na prezerwatywy. Minęło jak ręką odjąl w ciągu miesiąca. Po 2 latach przerwy znów zaczęłam brać hormony na cerę. Problemy z wypróżnieniem w prawdzie nie wróciły, ale wzdecia miałam na tyle silne ze również zrezygnowałam. Znów objawy zniknęły w kilka dni od odstawienia. Zastanów się nad tym poważnie.
Ale czemu akurat po seksie to mam? Nie mogę nie stosować hormonów, bo leczę się retinoidami. Jeszcze kilka miesięcy kuracji.

Edytowane przez sniadanienatrawie
Czas edycji: 2016-04-17 o 14:17
sniadanienatrawie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 13:14   #6
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Okropne wzdęcia i zaparcie po seksie

A próbowałaś po prostu dużo więcej pić? Z 1l wody więcej dziennie, część przed, część po seksie? Może po prostu organizm wydala z siebie tyle wilgoci, że na perystaltykę nie wystarcza
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 09:38   #7
sniadanienatrawie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: Okropne wzdęcia i zaparcie po seksie

Picie czy dieta tu nic nie daje Doszło do tego, że mam wielki problem z wyproznieniem sie, nawet bąka nie mogę puścić, mam biegunkowe ruchy w jelitach i pędzę do toalety, a tam nic! Do tego ołówkowate stolce albo rzadkie jak juz coś zrobię. Przepraszam za opisy!
Byłam u gastrologa i po badaniu brzucha i odbytu palcem on nic nie widzi, zlecił mi mnóstwo badań z krwi i kału. Poszłam do internisty żeby moc choć cześć tych rzeczy zrobić za darmo, babka zlecila podstawowe badania, które wyszły idealnie. Jutro usg, a jak za 2 tyg nie przejdzie, to kolonoskopia...

Byłam też u ginekologa i też dostałam skierowanie na usg, babka tez mowila o kolonoskopii.

Przedwczoraj uprawialiśmy seks z moim chlopakiem po tygodniu przerwy i choć staram sie byc delikatny i żeby nie trwalo to godzinami, to po skrecalan się z bólu i myślałam, że skonam :/

Mój brzuch jest wieelki
sniadanienatrawie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-26, 06:38   #8
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Okropne wzdęcia i zaparcie po seksie

Pilas alkohol albo cokolwoek gazowanego? Jadlas przetworzone jedzenie?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-19, 15:04   #9
MagnoliaMika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 1
Dot.: Okropne wzdęcia i zaparcie po seksie

Cytat:
Napisane przez sniadanienatrawie Pokaż wiadomość
Picie czy dieta tu nic nie daje Doszło do tego, że mam wielki problem z wyproznieniem sie, nawet bąka nie mogę puścić, mam biegunkowe ruchy w jelitach i pędzę do toalety, a tam nic! Do tego ołówkowate stolce albo rzadkie jak juz coś zrobię. Przepraszam za opisy!
Byłam u gastrologa i po badaniu brzucha i odbytu palcem on nic nie widzi, zlecił mi mnóstwo badań z krwi i kału. Poszłam do internisty żeby moc choć cześć tych rzeczy zrobić za darmo, babka zlecila podstawowe badania, które wyszły idealnie. Jutro usg, a jak za 2 tyg nie przejdzie, to kolonoskopia...

Byłam też u ginekologa i też dostałam skierowanie na usg, babka tez mowila o kolonoskopii.

Przedwczoraj uprawialiśmy seks z moim chlopakiem po tygodniu przerwy i choć staram sie byc delikatny i żeby nie trwalo to godzinami, to po skrecalan się z bólu i myślałam, że skonam :/

Mój brzuch jest wieelki
Ja też tak mam. Na początku myślałam, że coś źle zjadłam. Ale trzy ostatnie stosunki zakończyły się wielkim bólem i skrętem kiszek. Seks przebiega jak zwykle, później zaczyna czuć dyskomfort w brzuchu. Pięć minut po seksie zaczynam mieć tak silny ból, że nie mogę się ruszać, normalnie praliz połączony z nieziemskimi skretami w jelitach. Wtedy biorę Espumisan i leki przeciwbólowe. Dochodzę do siebie dopiero, gdy wyjdą gazy, ale to nie są normalne gazy, każdy gaz jest jak poród, mega bolesny i ostry jak kolec! Stopniowo, gdy popuszczam i masuję brzuch i nadymam się, to mi przechodzi, ale zdarza się, że nie mogę usiąść przez jakieś 1,5 godziny, bo mnie tak kuje. Ból jest tak ostry, że nie mogę usiąść ani wstać nawet do samochodu. Do wiatrów czasami dochodzą bekanie powietrzem, też nadzwyczajnie obfite. Jest to bardzo, ale bardzo dziwne. Zdarzyło mi się to trzy razy pod rząd, za kazdym razem kilka minut po seksie. Jestem przekonana, że jest to związane z seksem i oczywiście z jelitami. Jeśli komuś udało się to zjawisko zdiagnozować, to bardzo proszę o informacje.
MagnoliaMika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-19 16:04:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.