Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-05, 21:29   #1
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153

Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???


Wiem, wiem. Tyle już napisałyśmy o prostowaniu że trudno to wszystko przeczytać.
Szukam środka przede wszystkim ochronnego przed wysokimi temperaturami prostownicy.
Póki co używam zmiennie i kryształków i olejku RB, l`oreal Hot Liss, welli Flat Iron Spray. Efekty prostowania ze zmiennym szczęściem - raz lepiej raz gorzej.
RB wyraźnie obciąża moje włosy - być może przesadzam z ilością.
Hot Liss również poza tym włosy się nie błyszczą, podobnie preparat welli choć moim zdaniem efekt prostowania jest najlepszy.
Ale czy któryś preparat naprawdę chroni włosy?
Bardzo mnie to interesuję bo muszę włosy myć i prostować codziennie a nie chciałabym ich zniszczyć.
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:40   #2
xstylistka
Raczkowanie
 
Avatar xstylistka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 134
Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Moim zdaniem - produkty RB nie nadają się "pod" prostownicę (zresztą na opisach na tych produktach nie ma o tym ani słowa!!) - to nie są produkty przystosowane do stosowania z prostownicą.
Oprócz tych, które opisałaś znam jeszcze 2 - dwufazowy spray z Babyliss'a ( chroni przed wysoką temperaturą, ale również odżywia i nabłyszcza), i Flatliner ze Schwarzkopfa - ale ten tylko chroni przed działaniem temperatury.
xstylistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:57   #3
Nelllcia
Raczkowanie
 
Avatar Nelllcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 194
Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Cytat:
Napisane przez xstylistka
Moim zdaniem - produkty RB nie nadają się "pod" prostownicę (zresztą na opisach na tych produktach nie ma o tym ani słowa!!) - to nie są produkty przystosowane do stosowania z prostownicą.
a ja bylam przekonana ze olejek RB jest wlasnie do prostowania, bylo o nim wiele powiedziane, ja kupilam go sobie po tym jak dowiedzialam sie o nim na forum gdzie pisano o nim "olejekdo prostownic RB" i rowniez pod taka nazwa zamowilam go na estylu ...

pozdro
Nelllcia
__________________
Girls have unique powers; they get wet without water, bleed without injury and make boneless things hard.
Nelllcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:01   #4
deepred
Raczkowanie
 
Avatar deepred
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 124
Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Po przesledzeniu tysiecy watkow na forum i przetestowniu wielkich ilosci odzywek jestem wstanie stwoerdzic iz kazdy wlos zareaguje inaczej na dany produkt. DLa mnie pomogl Hot Liss i jestem z niergo zadowolona, fakt ze wlosy nie blyszcza i nie wygladaja ta jakbym tego chciala ale kazdy z nas ma inne wlosy i zaden kosmetyk nie jest w stanie przywrocic im perfekcyjnego zdorwego wygladu Pozdrawiam
deepred jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:05   #5
xstylistka
Raczkowanie
 
Avatar xstylistka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 134
Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Właśnie - a na samym produkcie(opisie producenta, zarówno w wersji polskiej, jak jakiejkolwiek innej ), ani słowa o tym nie ma.
Sama sprawdź.
Moim zdaniem ktoś wprowadził kogoś w błąd.
xstylistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 00:09   #6
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Cytat:
Napisane przez xstylistka
Właśnie - a na samym produkcie(opisie producenta, zarówno w wersji polskiej, jak jakiejkolwiek innej ), ani słowa o tym nie ma.
Sama sprawdź.
Moim zdaniem ktoś wprowadził kogoś w błąd.
Zgadzam sie z Xstylistka - ani w tlumaczeniu polskim na olejku,ani w wersji ang. o francuskiej nie jest napisane ze olejek RB chroni wlosy przez wysoka temp. i nadaje sie do stosowania z prostownica
nie rozumiem dlaczego na e-stylu i na wizazu istnieje on pod nazwa "Olejek do prostowania"

ps. Xstylistko - a czego uzywasz do prostowania - co jednoczesnie chroni przed wys.temp. i utrwala efekt wyprostowanych wlosow? wspominalas cos o produkcie Babyliss - stosowalas go? a moze ktoras z Wizazanek?
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 02:10   #7
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Co do olejku RB rzeczywiście nic na nim o prostowaniu nie jest napisane, ale ja ufam naszej specjalistce Gadze, która wiele razy się o nim tu wypowiadała i na GG mnie też przekonywała, a doświadczenia z produktami RB ma dość wysokie, bo z tego co pamiętam, ma kontakt z producentami. To że na olejku nie pisze, że jest do prostowania, nie oznacza, że nie chroni włosów przed temperaturą. Ja używam RB olejku i RG kryształków od roku. Prostuję włosy srednio co 2-3 dni. Wcześniej miałam robione pod rząd 3 zabiegi chemiczne, które zniszczyły mi włosy. Były w tragicznym stanie. Mimo prostowania przez ten rok włosy poprawiły swoja kondycję naprawdę niesamowicie. Nawet końcówki nie są rozdwojone i teraz po myciu szamponem i nie nakładaniu odżywek widać połysk, łatwo się rozczesują i są nawet miekkie - a to było jeszcze pół roku temu tylko marzeniem. Tak więc...
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 10:48   #8
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Exclamation Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Cytat:
Napisane przez iff
Co do olejku RB rzeczywiście nic na nim o prostowaniu nie jest napisane, ale ja ufam naszej specjalistce Gadze, która wiele razy się o nim tu wypowiadała i na GG mnie też przekonywała, a doświadczenia z produktami RB ma dość wysokie, bo z tego co pamiętam, ma kontakt z producentami. To że na olejku nie pisze, że jest do prostowania, nie oznacza, że nie chroni włosów przed temperaturą. Ja używam RB olejku i RG kryształków od roku. Prostuję włosy srednio co 2-3 dni. Wcześniej miałam robione pod rząd 3 zabiegi chemiczne, które zniszczyły mi włosy. Były w tragicznym stanie. Mimo prostowania przez ten rok włosy poprawiły swoja kondycję naprawdę niesamowicie. Nawet końcówki nie są rozdwojone i teraz po myciu szamponem i nie nakładaniu odżywek widać połysk, łatwo się rozczesują i są nawet miekkie - a to było jeszcze pół roku temu tylko marzeniem. Tak więc...
Iff, pomoz mi bo juz rece mi opadaja przy tym olejku RB - jak psikac, by rowno sie rozprowadzal na wlosach.
no wiec ja: myje wlosy , na 1/3 dlugosci wcieram krople serum RB, czekam az wyschna i chce zaaplikowac troche olejky na wlosy, przed prostowaniem - problem w tym, ze (mimo iz psikam tak z odleglosci ok 20cm) i tak 1 psikniecie laduje w 1 konkretnym miejscu, ktore sie potem odznacza od reszty, aplikuje ok 4 psikniec, jakbym dala wiecej wlosy wygladalyby na tluste (mimo, ze wlasnie umyte). co robic - juz nawet myslalam, zeby zrobic w dozowniku dodatkowo 2malutkie naklucia igla, wtedy by olejek nie lecial tylko 1 strumieniem juz nie wiem co robic. wydaje mi sie, ze gdyby ten olejek rowno rozprowadzal sie na wlosach, to uzyskalabym taki efekt o jaki mo chodzi - a tera wygladam jakbym miala gdzieniegdzie wlosy tluste poradz prosze...
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 10:57   #9
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Ja z olejkiem postepuję w następujący sposób. Psikam go na rękę rozcieram i dopiero wówczas wcieram we włosy.
Zgadam się że tradycyjna aplikacja tzn. psikanie bezpośernio na włoski może, przy zbyt dużej ilości powodować ich tłustość.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 12:52   #10
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Cytat:
Napisane przez mabor44
Ja z olejkiem postepuję w następujący sposób. Psikam go na rękę rozcieram i dopiero wówczas wcieram we włosy.
Zgadam się że tradycyjna aplikacja tzn. psikanie bezpośernio na włoski może, przy zbyt dużej ilości powodować ich tłustość.
Mabor44, zastosuje Twoj sposob,masz dobry pomysl, bo psikanie olejkiem na wlosy (w moim przypadku) w ogole nie daje dobrych efektow
aha, a ile dozujesz tego olejku na reke? tzn 1raz psikasz, rozcierasz w rekach i nakladasz na wlosy, czy jeszcze powtarzasz? jakie mas wlosy?bo moje maja lekka tendencje do przetluszczania
buziaki
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:01   #11
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Chomiczko odpisywałam Ci już na to pytanie w wątku AgiBJ ale mogę się powtórzyć. Ja psikam olejkiem z odległości mniej wiecej 30-40cm. Na moje włosy starcza mi około 8-10 psiknięc. Podnoszę górna partię wlosów i spryskuję dolną; potem spryskuja górną. Nie narzekam na przetłuszczenie, tzn mysję włosy co 2-3 dni i w sumie chciałabym rzadziej, ale to nie jest wina olejku, bo jak go nie zastosuję, to też musze myć po około 2 dnaich. Co do kropelek RB to nie rozumiem po co je dawać na mokre włosy przed prostowaniem. Ja je nakładam zupełnie na koniec, jak już są suche i wyprostowane. No i nakładam jedna kropelkę - nawet nie całą, bo nie naciskam dozownika do końca.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 14:56   #12
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Preparatem chroniącym włosy przed temp. do 200 stopni i przeznaczonym właśnie do żelazek fryzjerskich jest na przykład Osis FlatLiner.
A na tym olejku RB rzeczywiście ani słowa o temperaturze czy prostowaniu nie ma... Męczy mnie jakoś ta kwestia, chociaż już tu kilka razy mi dziewczyny tłumaczyły, że jednak chroni...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 00:24   #13
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

jezeli chodzi o krysztalki jak i olejek RB , wypowiedziaal i omowilam juz wszytsko co mam dopowiedzenia, z doswiadczen z nimi jak rowniez z potwierdzen dzialania tych kosmetykow na wlosy, prosze pzreczytajcie , w watku o krysztalkach , co o nim jest napisane...nie ma co sie zastanawiac wiecej, czy RB ma dzialanie czy nie, poniewaz ja dokladniewszystko na tgen temat juz napisalam, wiec nie ma co drazyc tematu , oczywiscie mowie tu o: RB krysztalki i olejek
aczkolwiek ... wydaje mi sie ze ten temat na temat srodkow dostepnych na naszym rynku jest juz wyczerpany
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 13:47   #14
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Chroni włosy przed prostownicą!!! Ale co???

Cytat:
Napisane przez gaga
wydaje mi sie ze ten temat na temat srodkow dostepnych na naszym rynku jest juz wyczerpany
Powiedziałabym że aż nadto
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.