Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-22, 16:06   #1
Fantazola
Raczkowanie
 
Avatar Fantazola
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 206

Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?


Hej Problem wyboru mieszkania dotyczy mojej siostry - są już z mężem po ślubie i rozglądają się za mieszkaniem do kupienia w Poznaniu. Na razie wpadło im w oko konkretne osiedle (Grunwaldzka 589 - jakby ktoś miał jakieś komentarze do tego miejsca, to też mile widziane), ale nie wiedzą, które mieszkanie na nim wybrać. Siostra by wolała któres z tych na końcach budynków, bo mówi, że miałaby tylko 1 sąsiada za ścianą, z kolei jej mąż upiera się, że nie będzie miał auta pod domem ani nie w garażu i że to słabo, bo ktoś może się koło niego kręcić :P Oboje są typami osób, które mają cięzko z podejmowaniem decyzji i po kolei wciągają w swoje członków rodziny. A ja bym im chciała przedstawić jakieś spojrzenie z zewnątrz, może kogoś, kto już wybierał mieszkanie na podobnym osiedlu i przedstawi zalety i wady poszczególnych miejscówek? Wrzucam plan osiedla, żeby było łatwiej. Wszystkie 6, 5 i 3 są sprzedane Zostały prawie wszystkie na poczatku i na końcu plus jedno nr 4. Wszelkie podpowiedzi mile widziane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jandach.jpg (95,3 KB, 149 załadowań)
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie... <3
Fantazola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 22:24   #2
klystianek
Rozeznanie
 
Avatar klystianek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 570
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

dam Ci dwie podpowiedzi jako Agent
wybierz te ktore bedzie lepiej oswietlone od innych, jeden rzad domow/blokow moze zaslaniac o pewnej porze dnia slonce drugiemu
i sprawdz natężenie ruchu na ulicy grunwaldzkiej bo jak jest duze w nocy to najprawodopodobniej przyszlemu potomkowi lub rodzicom moze troche przeszkadzac (to juz wiesz czemu te poczatkowe najprawdopodobniej zostaly)

zawsze moga poczekac az nie beda miec wyboru i problem sie rozwiaze ale nie sadze by bylo to dobra decyzja
__________________
Przekaż Hugo, że juz nie jest Boss'em
Twoje ulubione nieruchomości gorzów

Edytowane przez klystianek
Czas edycji: 2013-04-22 o 22:29
klystianek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 12:05   #3
Sevestra
Raczkowanie
 
Avatar Sevestra
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 139
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

Ale ul. Grunwaldzka z numerem 589 to już chyba dość daleko? W sensie, że chyba aż takiego ruchu tam nie ma? Ja bym chyba wolała tak, jak siostra - tylko z 1 sąsiadem przez ścianę Poza tym wtedy masz 3 ściany z oknami, a tak tylko 2.
__________________

Sevestra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 12:35   #4
Fantazola
Raczkowanie
 
Avatar Fantazola
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 206
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

Cytat:
Napisane przez klystianek Pokaż wiadomość
dam Ci dwie podpowiedzi jako Agent
wybierz te ktore bedzie lepiej oswietlone od innych, jeden rzad domow/blokow moze zaslaniac o pewnej porze dnia slonce drugiemu
i sprawdz natężenie ruchu na ulicy grunwaldzkiej bo jak jest duze w nocy to najprawodopodobniej przyszlemu potomkowi lub rodzicom moze troche przeszkadzac (to juz wiesz czemu te poczatkowe najprawdopodobniej zostaly)

zawsze moga poczekac az nie beda miec wyboru i problem sie rozwiaze ale nie sadze by bylo to dobra decyzja
Dzięki za uwagi A wg Ciebie lepiej mieć więcej okien ze wschodu, z zachodu czy jak?
Co do natężenia ruchu to myślałam tak, jak Sevestra - Grunwaldzka 589 to chyba już daleki koniec, tzn. taki, gdzie nie ma tak intensywnego ruchu? Ale pod tym względem chyba dobrze sprawdzić jego natężenie w godzinach powrotów z pracy, 16-17, dobrze myślę?

Proszę jeszcze o jakieś posty, nie tylko osób z Poznania
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie... <3
Fantazola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 13:30   #5
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

Cytat:
Napisane przez Fantazola Pokaż wiadomość
Dzięki za uwagi A wg Ciebie lepiej mieć więcej okien ze wschodu, z zachodu czy jak?
Co do natężenia ruchu to myślałam tak, jak Sevestra - Grunwaldzka 589 to chyba już daleki koniec, tzn. taki, gdzie nie ma tak intensywnego ruchu? Ale pod tym względem chyba dobrze sprawdzić jego natężenie w godzinach powrotów z pracy, 16-17, dobrze myślę?

Proszę jeszcze o jakieś posty, nie tylko osób z Poznania
Ja równiez wybrałabym mieszkanie na skraju ale zamiast sugerować się stroną świata zainteresowałabym się raczej tym jak dalej będzie przebiegała inwestycja. Czy przed blokiem będę miała skwerek z placem zabaw/park czy moze za 2 lata powstanie tam dalsza część osiedla z budynkiem mieszkalnym na przeciwko, rondo lub hipermarket (nie znam Poznania dlatego tak gdybam a na załączonym obrazku wygląda to tak jakby to niekoniecznie miała być zabudowa złożona jedynie z kilku domków) i na tej podstawie wybrałabym mieszkanie.

Edytowane przez 201707171556
Czas edycji: 2013-05-06 o 13:33
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 23:22   #6
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

Dokładnie ja bym sprawdziła czy w pobliżu za rok czy dwa np. nie powstanie dom handlowy.
"Sprawdźmy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Upewnijmy się w urzędzie miasta, jakie są plany dotyczące gruntów sąsiadujących z naszym domem lub osiedlem, można zapytać o to także przyszłych sąsiadów. Jest to ważne, zwłaszcza w przypadku, kiedy kupujemy dom otoczony lasem, polami lub łąkami. Warto też dowiedzieć się, jaki rodzaj zabudowy dopuszczalny jest w danej dzielnicy. Dla przykładu w Katowickiej dzielnicy Zarzecze dopuszcza się tylko zabudowę rezydencjalną. Nie ma więc mowy o tym, że przed domem wyrośnie nam biurowiec, ale nie wszędzie mieszkańcy mają taki komfort.
- Sprawdźmy o różnych porach dnia czy na osiedlu panuje cisza
- Sprawdźmy w godzinach szczytu ile nam zajmuje droga z centrum miasta do domu na przedmieściach"
Co do okien na wschód czy zachód to sa plusy i minusy jak kto woli, na wschód masz widno tylko rano, w zimę szybciej ciemno ale za to latem mniej się nagrzewa.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:54   #7
Sevestra
Raczkowanie
 
Avatar Sevestra
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 139
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

Cytat:
Napisane przez Fantazola Pokaż wiadomość
Co do natężenia ruchu to myślałam tak, jak Sevestra - Grunwaldzka 589 to chyba już daleki koniec, tzn. taki, gdzie nie ma tak intensywnego ruchu? Ale pod tym względem chyba dobrze sprawdzić jego natężenie w godzinach powrotów z pracy, 16-17, dobrze myślę?
A sprawdzali/ście w ogóle, jaki tam jest dojazd do centrum miasta?
__________________

Sevestra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 14:26   #8
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

Cytat:
Napisane przez Fantazola Pokaż wiadomość
Dzięki za uwagi A wg Ciebie lepiej mieć więcej okien ze wschodu, z zachodu czy jak?
Moim zdaniem optymalnie jest, żeby okna salonu wychodziły na zachód albo połudnowy zachód. Sypialni na południe. Okna na pólnoc są trochę od czapy, ale chyba to i tak lepiej, niż okna na okna sąsiada z naprzeciwka.

I tak, strona świata ma ogromne znaczenie, mieszkanie w ciemnie i świecenie światła godzinami jest średnio fajne.

Argument szwagra o samochodzie jest z czterech liter wzięty - będzie go obserwował z okna? z poduszką na parapecie?

Poza tym upewniłabym się, jak wygląda problem opłat za ogrzewanie - jeżeli budydek nie ma dobrej izolacji, to ogrzanie skrajnych mieszkań jest najprawdopodobniej droższe. Cena tylko jednego sąsiada za ścianą.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 14:13   #9
Yo_Landi
Raczkowanie
 
Avatar Yo_Landi
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 141
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

Cytat:
Napisane przez Fantazola Pokaż wiadomość
Hej Problem wyboru mieszkania dotyczy mojej siostry - są już z mężem po ślubie i rozglądają się za mieszkaniem do kupienia w Poznaniu. Na razie wpadło im w oko konkretne osiedle (Grunwaldzka 589 - jakby ktoś miał jakieś komentarze do tego miejsca, to też mile widziane), ale nie wiedzą, które mieszkanie na nim wybrać. Siostra by wolała któres z tych na końcach budynków, bo mówi, że miałaby tylko 1 sąsiada za ścianą, z kolei jej mąż upiera się, że nie będzie miał auta pod domem ani nie w garażu i że to słabo, bo ktoś może się koło niego kręcić :P Oboje są typami osób, które mają cięzko z podejmowaniem decyzji
Ja bym aż tak nie patrzyła na to, ilu sąsiadów na ścianą, nawet, gdyby wzięli jakieś środkowe mieszkanie, to nie mają nikogo nad sobą ani pod - zupełnie inaczej, niż w bloku. Poza tym faktycznie sugerowałabym się naświetleniem - bo co z tego, że będą mieć 3 ściany na zewnątrz, skoro będzie to od ciemnej strony? Ale osiedle fajne, na takim małym mogłabym mieszkać
Yo_Landi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 11:17   #10
Fantazola
Raczkowanie
 
Avatar Fantazola
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 206
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi Pokazałam siostrze wątek i jeszcze prosiła, żebym zapytała o opinie o deweloperze tego osiedla, firmie Jandach, ktoś kojarzy może? W końcu które mieszkanie, to szczegół przy tym, jakie ono będzie...
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie... <3
Fantazola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 18:32   #11
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

wielokrotnie słyszałam opinie od różnych "panów od wykończeń", że w Poz. proste ściany buduje tylko Ataner

oni już się zdecydowali na tę lokalizację?
czy mieszkania już są oddane? ktoś już się wprowadził?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 15:46   #12
Sevestra
Raczkowanie
 
Avatar Sevestra
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 139
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

Ale Ataner chyba buduje te takie wielkie bloki, czesto gdzieś w centrum miasta? Nie wiem, mnie się ani ich budynki nie podobają, ani lokalizacje w centrum miasta, nawet kawałka trawnika się nie ma...

Cytat:
Napisane przez Fantazola Pokaż wiadomość
Dzięki wszystkim za odpowiedzi Pokazałam siostrze wątek i jeszcze prosiła, żebym zapytała o opinie o deweloperze tego osiedla, firmie Jandach, ktoś kojarzy może? W końcu które mieszkanie, to szczegół przy tym, jakie ono będzie...
Coś mi świta, że ta firma nie zajmuje się tylko deweloperką, ale też buduje domy i ogólnie świadczy usługi budowlane. A o tym osiedlu masz dyskusję tutaj: http://forum.gazeta.pl/forum/w,441,1..._Plewiska.html
__________________

Sevestra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 14:28   #13
Fantazola
Raczkowanie
 
Avatar Fantazola
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 206
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
oni już się zdecydowali na tę lokalizację?
czy mieszkania już są oddane? ktoś już się wprowadził?
Jeśli chodzi o sama lokalizację, to właśnie w tych okolicach szukali i praktycznie się zdecydowali na mieszkanie tam - chyba z połowa jest już sprzedana i teraz biegają po bankach w sprawie kredytu, żeby im nie zniknęło sprzed nosa to upatrzone. Z tego, co wiem, to tak, mieszkają tam już ludzie na tym osiedlu, tak że nie kupuję dziury w ziemi. Nie wiem, czy Jandach buduje jakieś inne osiedla teraz, wiem, że ma jeszcze jedno z mieszkaniami na sprzedaż, ale faktem jest, że w okolicy sporo teraz się buduje nowych, ale też pytanie, czy warto czekać znów rok, dwa lata na coś inngeo?
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie... <3
Fantazola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 11:36   #14
Sevestra
Raczkowanie
 
Avatar Sevestra
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 139
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

No, to chyba teraz najmniej przyjemna część przed nimi - wyskakiwanie z kasy :P A wciąż jest trudno o kredyt? Jak sprawdzałam sobie różne opinie o tej firmie Jandach, to znalazłam jeszcze taką stronę: http://rankingdeweloperow.pl/developer/205/ Podobno deweloper na piątkę Wklejam, bo może i sama strona się komuś przyda, ranking jest na całą Polskę.
__________________

Sevestra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 09:52   #15
damirra
Raczkowanie
 
Avatar damirra
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 78
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

To ja się podepnę, bo też chodzi o mieszkanie i dokładnie też od firmy Jandach Co myślicie o tym - domki? Mieszka/mieszkał ktoś w Plewiskach? Jak wygląda dojazd do miasta? Słyszałam, że jest tam parę marketów, PiP, szkoły, lekarze itd., no, ale do pracy trzeba by dojeżdżać, ale chyba nie jest daleko na Grunwald?
damirra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 18:57   #16
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

problemem Plewisk jest przejazd kolejowy na mocno uczęszczanym szlaku powodujący gigantyczne korki.
Podobnie jest z lokalizacjami na Naramowicach - wąskie gardło to wiecznie zakorkowana ulica naramowicka.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 12:15   #17
annra12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 109
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

dobre opinie słyszałam o osiedlu oaza piątkowo, ale chyba jeszcze nie jest wybudowane. Znajomi mieszkają w tejdzielnicy i mówili że jest bardzo spokojnie, nie strach wyjść wieczorem z psem
annra12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 12:16   #18
damirra
Raczkowanie
 
Avatar damirra
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 78
Dot.: Które mieszkanie na osiedlu w Poznaniu wybrać?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
problemem Plewisk jest przejazd kolejowy na mocno uczęszczanym szlaku powodujący gigantyczne korki.
Podobnie jest z lokalizacjami na Naramowicach - wąskie gardło to wiecznie zakorkowana ulica naramowicka.
Słyszałam o tym, ale my pracujemy bardziej na Junikowie/końcówce Grunlwadzkiej, więc i tak nie musielibyśmy sie przebijać przez całe miasto. Piątkowo mi stanowczo nie po drodze Wpadło mi w oko to osiedle od Jandach'u, cena jest dość atrakcyjne, a własny domek to jednak domek, a nie mieszkanie...
damirra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.