Oryginał czy podróbka? Część II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-31, 16:48   #91
blackline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 15
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Wygląda dobrze.
No tak. Dziękuję bardzo!
Tylko nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto, więc proszę o opinię kolejnych znawców.
blackline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 17:24   #92
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez blackline Pokaż wiadomość
No tak. Dziękuję bardzo!
Tylko nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto, więc proszę o opinię kolejnych znawców.
Wypowiedziała się akurat znawczyni nad znawczyniami , więc OK .
Moim skromnym zdaniem też jak najbardziej OK. Nawet wiem chyba z której to aukcji
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 17:31   #93
blackline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 15
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Wypowiedziała się akurat znawczyni nad znawczyniami , więc OK .
Moim skromnym zdaniem też jak najbardziej OK. Nawet wiem chyba z której to aukcji
Cieszę się.
Dzięki!
Jako zupełny laik zastanawiam się, czy próbki perfum mogą być z jakichś powodów podróbkami...?
Najpierw zakupiłam próbkę, ale trzyma się ona średnio - przez pierwszą godzinę czuję je, a później tylko czuję jak się ulatniają - tzn. wącham nadgarstek i nic prawię nie czuję.
Chodzi mi konkretnie o tę aukcję:
http://allegro.pl/item973922313_chan..._edp_2_ml.html

Mam nadzieję, że nie łamię praw forum.
blackline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 17:36   #94
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez blackline Pokaż wiadomość
Cieszę się.
Dzięki!
Jako zupełny laik zastanawiam się, czy próbki perfum mogą być z jakichś powodów podróbkami...?
Najpierw zakupiłam próbkę, ale trzyma się ona średnio - przez pierwszą godzinę czuję je, a później tylko czuję jak się ulatniają - tzn. wącham nadgarstek i nic prawię nie czuję.
Chodzi mi konkretnie o tę aukcję:
http://allegro.pl/item973922313_chan..._edp_2_ml.html

Mam nadzieję, że nie łamię praw forum.
Nie, takie próbki nie sa podrabiane . Dziwne, że nic nie czujesz , może były nieodpowiednio przechowywane? Tylko to mi przychodzi do głowy.
A spróbuj użyć globalnie, na nadgarstkach perfumy nie trzymają się długo .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 17:43   #95
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Nie łamiesz zasad i nie są podrabiane.

A używałaś tych perfum z dużej flaszki, była różnica? Może nos Ci sie przyzwyczaił? Podrabiane na pewno nie są za to mogą być, ja wiem? Stare?
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 17:50   #96
blackline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 15
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Nie łamiesz zasad i nie są podrabiane.

A używałaś tych perfum z dużej flaszki, była różnica? Może nos Ci sie przyzwyczaił? Podrabiane na pewno nie są za to mogą być, ja wiem? Stare?
Używalam z setki mamy, ale już zaczęła protestować...
Tak, była różnica znacząca - czułam je wyraźnie przez kilka godzin. A tu? Godzina - dwie i po sprawie...
blackline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 18:04   #97
butters
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: البحر الأبيض الم
Wiadomości: 349
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Kupowalam perfumy z pewnego popularnego sklepu internetowego i wydaja sie dziwne.Opakowanie wprawdzie niczym sie nie rozni od orginalnego, napomkne ze mialam juz 3 opakowania wody toaletowej, a tym razem skusilam sie na wode perfumowana i zapach ulatnia sie po krotszym czasie niz woda toaletowa.Wlasnie cos tu nie gra...opakowanie znam na pamiec i napewno jest orginalne, zlocenia, matowa zakretka, ale z zawartoscia jest cos nie tak, ciemniejszy kolor i szybko ulatniajacy sie zapach.Dodam ze perfumy byly tansze niz w drogerii.
Teraz juz wiem, ze juz nie bede ryzykowac zakupami markowych perfum w internecie, firma ta miala mnostwo pozytywnych opinii i wolalabym dolozyc kilka zlotych i miec dlugo pachnace perfumy.

Apropos probki madame madmoiselle 2ml za 6,90 15 ml kosztuje okolo 300 zl jak sie nie myle....
__________________
"الرجل مجاملة : الشكل الأنيق من الباطل".
butters jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-31, 18:07   #98
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
Kupowalam perfumy z pewnego popularnego sklepu internetowego i wydaja sie dziwne.Opakowanie wprawdzie niczym sie nie rozni od orginalnego, napomkne ze mialam juz 3 opakowania wody toaletowej, a tym razem skusilam sie na wode perfumowana i zapach ulatnia sie po krotszym czasie niz woda toaletowa.Wlasnie cos tu nie gra...opakowanie znam na pamiec i napewno jest orginalne, zlocenia, matowa zakretka, ale z zawartoscia jest cos nie tak, ciemniejszy kolor i szybko ulatniajacy sie zapach.Dodam ze perfumy byly tansze niz w drogerii.
Teraz juz wiem, ze juz nie bede ryzykowac zakupami markowych perfum w internecie, firma ta miala mnostwo pozytywnych opinii i wolalabym dolozyc kilka zlotych i miec dlugo pachnace perfumy.

Apropos probki madame madmoiselle 2ml za 6,90 15 ml kosztuje okolo 300 zl jak sie nie myle....
probki sa bezplatne, wiec 6,90 to nie jest malo...

a o jakim zapachu piszesz wyzej?
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 18:12   #99
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
Kupowalam perfumy z pewnego popularnego sklepu internetowego i wydaja sie dziwne.Opakowanie wprawdzie niczym sie nie rozni od orginalnego, napomkne ze mialam juz 3 opakowania wody toaletowej, a tym razem skusilam sie na wode perfumowana i zapach ulatnia sie po krotszym czasie niz woda toaletowa.Wlasnie cos tu nie gra...opakowanie znam na pamiec i napewno jest orginalne, zlocenia, matowa zakretka, ale z zawartoscia jest cos nie tak, ciemniejszy kolor i szybko ulatniajacy sie zapach.Dodam ze perfumy byly tansze niz w drogerii.
Teraz juz wiem, ze juz nie bede ryzykowac zakupami markowych perfum w internecie, firma ta miala mnostwo pozytywnych opinii i wolalabym dolozyc kilka zlotych i miec dlugo pachnace perfumy.

Apropos probki madame madmoiselle 2ml za 6,90 15 ml kosztuje okolo 300 zl jak sie nie myle....
Zawsze możesz zwrócić . To że były tańsze niż perfumerii to norma, po to kupujemy w perfumeriach internetowych, żeby było taniej, i to sporo . A jakie kupiłaś perfumy?
Mademoiselle o poj 15 ml .

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2010-03-31 o 18:13
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 18:14   #100
blackline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 15
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
Kupowalam perfumy z pewnego popularnego sklepu internetowego i wydaja sie dziwne.Opakowanie wprawdzie niczym sie nie rozni od orginalnego, napomkne ze mialam juz 3 opakowania wody toaletowej, a tym razem skusilam sie na wode perfumowana i zapach ulatnia sie po krotszym czasie niz woda toaletowa.Wlasnie cos tu nie gra...opakowanie znam na pamiec i napewno jest orginalne, zlocenia, matowa zakretka, ale z zawartoscia jest cos nie tak, ciemniejszy kolor i szybko ulatniajacy sie zapach.Dodam ze perfumy byly tansze niz w drogerii.
Teraz juz wiem, ze juz nie bede ryzykowac zakupami markowych perfum w internecie, firma ta miala mnostwo pozytywnych opinii i wolalabym dolozyc kilka zlotych i miec dlugo pachnace perfumy.

Apropos probki madame madmoiselle 2ml za 6,90 15 ml kosztuje okolo 300 zl jak sie nie myle....

15 ml 300 zł? Hmmmmm... Ciekawe, że mama swoje kupiła w Douglasie 100 ml, za ponad ok. 500-550 zł (nie wiem dokładnie).

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Zawsze możesz zwrócić . To że były tańsze niż perfumerii to norma, po to kupujemy w perfumeriach internetowych, żeby było taniej, i to sporo . A jakie kupiłaś perfumy?
Mademoiselle o poj 15 ml .
I podłączam się... Spotkałam się tylko z 30 ml, 50 ml, 100 ml.
Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.
blackline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 18:17   #101
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

35, 50 i 100 ml...
(jak ja tam wyczytalam 35 ml to nie wiem ale cena by sie perfumeryjnie zgadzala)

no i perfumy maja po 7,5 ml (testery 30ml)

Edytowane przez magda s.
Czas edycji: 2010-03-31 o 18:19
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-31, 18:18   #102
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez blackline Pokaż wiadomość
I podłączam się... Spotkałam się tylko z 30 ml, 50 ml, 100 ml.
Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.
Występują w poj. 35 m. 50 ml i 100 ml, 15 ml to może czyste perfumy .

Magda s, pisałyśmy w tym samym czasie .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 18:21   #103
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Występują w poj. 35 m. 50 ml i 100 ml, 15 ml to może czyste perfumy .

Magda s, pisałyśmy w tym samym czasie .
dokladnie
tylko sie poprawilam z pojemnoscia...bo szanele maja perfumy po 7,5 ml, nie po 15...(15-tki to z Chloe mam)...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 18:27   #104
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Perfumy Chanel 5 chyba występują w poj. 15 ml...
http://www.allegro.pl/item967809916_...rfum_15ml.html
i No 19 też:
http://www.allegro.pl/item972179689_...ml_okazja.html

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2010-03-31 o 18:30
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 18:31   #105
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

az weszlam na strone Chanel, bo kojarzylam tylko 7,5 ml...a tam niespodzianka...7,5, 15 i 30 ml...


http://www.chanel.com/en_US/fragranc...5-PARFUM-88173
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 18:50   #106
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
napomkne ze mialam juz 3 opakowania wody toaletowej, a tym razem skusilam sie na wode perfumowana i zapach ulatnia sie po krotszym czasie niz woda toaletowa.Wlasnie cos tu nie gra...
.
Not true. Znamy przypadki, gdzie EDP jest oryginalnie mniej trwała od EDT (Crystal Noir). Twoje porównanie jest zatem niemiarodajne.

Co do miejsca zakupów....suit yourself

Pełna wolność

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-03-31 o 19:00
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 20:14   #107
butters
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: البحر الأبيض الم
Wiadomości: 349
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Mozliwe, ze poplatalam pojemnosci.Bardziej prawdopodobne jest, ze to byla 35, ale nie w tym sedno sprawy.Chcialam tylko zaznaczyc ze perfumy od Chanel sa jednymi z najdrozszych i niesadze, ze w te probki wlewaja prawdziwe perfumy, sama blackline napisala, ze krotko sie trzymaja a wiem ze niepowinny jesli sa orginalne, bo jest to zapach utrzymujacy sie caly dzien.Wiem bo moja znajoma uzywala.


"Not true. Znamy przypadki, gdzie EDP jest oryginalnie mniej trwała od EDT). Twoje porównanie jest zatem niemiarodajne."

Roznica pomiedzy woda perfumowana a toaletowa oznacza sie iloscia stezenia samych perfum we flakoniku, wiec logicznym jest ze EDP powinien byc trwalszy od EDT
perfumy 15-30%
woda perfumowana 10-15%
woda toaletowa 5-10%

Liczby nie klamia.A "Crystal Noir" nie jest mniej trwaly,a wrecz przecwnie ,aby perfumy byly dlugotrwale zapach ulatnia sie stopniowo i przechodzi swoje fazy.Zreszta kazde perfumy tak maja ze roznie pachna w przedziale czasowym, nawet te tansze.

"Co do miejsca zakupów....suit yourself
Pełna wolność "

Szczerze zaskoczylabys sie nazwa tego sklepu internetowego, napomkne ze jest jedna z wiekszych perfumerii internetowych i ma mnostwo pozytywnych opinii.Aperfumy, ktore kupilam to Cinema YSL
__________________
"الرجل مجاملة : الشكل الأنيق من الباطل".
butters jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 20:24   #108
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
Mozliwe, ze poplatalam pojemnosci.Bardziej prawdopodobne jest, ze to byla 35, ale nie w tym sedno sprawy.Chcialam tylko zaznaczyc ze perfumy od Chanel sa jednymi z najdrozszych i niesadze, ze w te probki wlewaja prawdziwe perfumy, sama blackline napisala, ze krotko sie trzymaja a wiem ze niepowinny jesli sa orginalne, bo jest to zapach utrzymujacy sie caly dzien.Wiem bo moja znajoma uzywala.


"Not true. Znamy przypadki, gdzie EDP jest oryginalnie mniej trwała od EDT). Twoje porównanie jest zatem niemiarodajne."

Roznica pomiedzy woda perfumowana a toaletowa oznacza sie iloscia stezenia samych perfum we flakoniku, wiec logicznym jest ze EDP powinien byc trwalszy od EDT
perfumy 15-30%
woda perfumowana 10-15%
woda toaletowa 5-10%

Liczby nie klamia.A "Crystal Noir" nie jest mniej trwaly,a wrecz przecwnie ,aby perfumy byly dlugotrwale zapach ulatnia sie stopniowo i przechodzi swoje fazy.Zreszta kazde perfumy tak maja ze roznie pachna w przedziale czasowym, nawet te tansze.

"Co do miejsca zakupów....suit yourself
Pełna wolność "

Szczerze zaskoczylabys sie nazwa tego sklepu internetowego, napomkne ze jest jedna z wiekszych perfumerii internetowych i ma mnostwo pozytywnych opinii.Aperfumy, ktore kupilam to Cinema YSL


(przepraszam, ale nie moglam sie powstrzymac )
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 20:37   #109
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
Mozliwe, ze poplatalam pojemnosci.Bardziej prawdopodobne jest, ze to byla 35, ale nie w tym sedno sprawy.Chcialam tylko zaznaczyc ze perfumy od Chanel sa jednymi z najdrozszych i niesadze, ze w te probki wlewaja prawdziwe perfumy, sama blackline napisala, ze krotko sie trzymaja a wiem ze niepowinny jesli sa orginalne, bo jest to zapach utrzymujacy sie caly dzien.Wiem bo moja znajoma uzywala.


"Not true. Znamy przypadki, gdzie EDP jest oryginalnie mniej trwała od EDT). Twoje porównanie jest zatem niemiarodajne."

Roznica pomiedzy woda perfumowana a toaletowa oznacza sie iloscia stezenia samych perfum we flakoniku, wiec logicznym jest ze EDP powinien byc trwalszy od EDT
perfumy 15-30%
woda perfumowana 10-15%
woda toaletowa 5-10%

Liczby nie klamia.A "Crystal Noir" nie jest mniej trwaly,a wrecz przecwnie ,aby perfumy byly dlugotrwale zapach ulatnia sie stopniowo i przechodzi swoje fazy.Zreszta kazde perfumy tak maja ze roznie pachna w przedziale czasowym, nawet te tansze.

"Co do miejsca zakupów....suit yourself
Pełna wolność "

Szczerze zaskoczylabys sie nazwa tego sklepu internetowego, napomkne ze jest jedna z wiekszych perfumerii internetowych i ma mnostwo pozytywnych opinii.Aperfumy, ktore kupilam to Cinema YSL
Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość


(przepraszam, ale nie moglam sie powstrzymac )
Magdo s, przyłączam się w turlaniu ze śmiechu .

Wypadałoby trochę znać się na perfumach, nie tylko wklepać definicję edp i edt, trzeba trochę na sobie je potestować (dziesiątki, nawet setki) a nie głosić takie herezje. Woda perfumowana Cinema jest ciemniejsza od toaletowej , z resztą często właśnie tak bywa.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-31, 20:44   #110
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
Roznica pomiedzy woda perfumowana a toaletowa oznacza sie iloscia stezenia samych perfum we flakoniku, wiec logicznym jest ze EDP powinien byc trwalszy od EDT
perfumy 15-30%
woda perfumowana 10-15%
woda toaletowa 5-10%

Liczby nie klamia.A "Crystal Noir" nie jest mniej trwaly,a wrecz przecwnie ,aby perfumy byly dlugotrwale zapach ulatnia sie stopniowo i przechodzi swoje fazy.Zreszta kazde perfumy tak maja ze roznie pachna w przedziale czasowym, nawet te tansze.
Nie tego dotyczyła moja wypowiedź. Cyfry są mi znane - jak każdemu (wujek Google). Empirycznie stwierdzone fakty mają się tak, że CN EDP jest mniej trwałe od EDT, i tylo. Nie na każdym, ale na wielu osobach.

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
"Co do miejsca zakupów....suit yourself
Pełna wolność "

Szczerze zaskoczylabys sie nazwa tego sklepu internetowego, napomkne ze jest jedna z wiekszych perfumerii internetowych i ma mnostwo pozytywnych opinii.Aperfumy, ktore kupilam to Cinema YSL
Nie jestem ciekawa. "Suit yourself" dotyczy zarówno doboru miejsca zakupów, jak i doboru wiarygodnych źródeł informacji. Jak dla mnie

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
Chcialam tylko zaznaczyc ze perfumy od Chanel sa jednymi z najdrozszych i niesadze, ze w te probki wlewaja prawdziwe perfumy, sama blackline napisala, ze krotko sie trzymaja a wiem ze niepowinny jesli sa orginalne, bo jest to zapach utrzymujacy sie caly dzien.Wiem bo moja znajoma uzywala.

Czy mogę prosić o sklaryfikowanie, bom się zaplątała - czy Twoja teza to 1) rozdawane w Sephorach próbki Chanel są podrobione i nie pochodzą z Chanel, czy też 2) firma Chanel sama wlewa podróbki gorszej jakości w dostarczane przez siebie próbki, celem zniechęcenia potencjalnych klientów?

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Ach, no i Chanel wcale nie są jednymi z najdroższych perfum. Pogadaj na ten temat z miłośniczkami Killian...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 20:49   #111
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Butters chyba fora pomyliłaś
definicje tu każda zna
próbujesz się wymądrzać ale ewidentnie Ci nie idzie
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:40   #112
butters
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: البحر الأبيض الم
Wiadomości: 349
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

[QUOTE=jessica855;18271799]Butters chyba fora pomyliłaś

Jesli ktos pomylil fora to napewno nie ja , bo ten watek dotyczy perfum, a nie mowieniu komus co wypada i przeliczac mililitry.Twierdzisz, ze po zuzyciu kilkudziesieciu flakonow perfum zaczelas uczestniczyc w tym watku?


Anka_res chodzi o to, ze probki z allegro niekoniecznie sa orginalne
koniec kropka
__________________
"الرجل مجاملة : الشكل الأنيق من الباطل".

Edytowane przez butters
Czas edycji: 2010-03-31 o 21:48
butters jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:43   #113
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

[QUOTE=butters;18273219]
Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
Butters chyba fora pomyliłaś

Jesli ktos pomylil fora to napewno nie ja

Droga Asiulo ten watek sluzy do swobodnej dyskusji na temat perfum, a nie na mowieniu komus co wypada, przeliczac mililitry.Twierdzisz, ze po zuzyciu kilkudziesieciu flakonow perfum zaczelas uczestniczyc w tym watku?


Anka_res chodzi o to, ze probki z allegro niekoniecznie sa orginalne koniec kropka
a swiatak siedzi i zawija je w te... samplerki...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:53   #114
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
Jesli ktos pomylil fora to napewno nie ja
Może nie pomyliłaś for, ale pojawiasz się zniknąd i pouczasz stare, doświadczone wyjadaczki chyba to trochę nie na miejscu jako gość rozstawiać gospodarzy po kątach?

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
Droga Asiulo ten watek sluzy do swobodnej dyskusji na temat perfum, a nie na mowieniu komus co wypada, przeliczac mililitry.Twierdzisz, ze po zuzyciu kilkudziesieciu flakonow perfum zaczelas uczestniczyc w tym watku?
Ale czemu zużyciu? Asiula pisała o przetestowaniu, a nie trzeba wypsikać flachonika 50ml, żeby zapach przetestować.
Poza tym, aktualna kolekcja większości Dziewczyn jest sporo większa niż te kilkadziesiąt flakoników (a ogólny dorobek olfaktoryczno-poznawczy podejrzewam grubo, grubo większy), więc co nieco wiedzą na ten temat.
Akurat stężenie substancji zapachowych nie jest100% wyznacznikiem trwałości zapachu, a bywa i tak, że edp wcale nie jest trwalsze od edt.
Dziewczyny już podawały przykłady, a ja jeszcze dorzucę zapachy, które w wersji edt i edp są tak samo killerowate - ot, choćby Flowerbombki, czy NU.

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
Anka_res chodzi o to, ze probki z allegro niekoniecznie sa orginalne koniec kropka
Koniecznie, koniecznie
Jaki byłby sens podrabiania 1-2ml fioleczek?
Jedyne, co rzeczywiście jest prawdopodobne, to albo "starość" próbeczki, albo "doprawianie" zawartości (ale to bardziej przy próbeczkach bez atomizerka, który dość ciężko z takowych schodzi i wątpię, żeby ktokolwiek miał czas i chęć się z tym babrać).
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 22:32   #115
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Nie wiedzialam, w ktorym watku powinnam sie odezwac, (moze ktos podpowie), a chcialam podzielic sie spostrzezeniem, odnosnie Dune Diora.
Kupilam dzisiaj 50ml flakon, z kodem wskazujacym na koniec 2009 roku/ 2010 i kartonik wyglada inaczej, niz kiedys.
Butelka jest identyczna, nie zmieniono w niej nic, nawet rurka uklada sie tak samo.

W internecie pelno jest zdjec wersji starej, dlatego zamieszczam tylko fotke nowej , (ktora cyknelam ja sama).
Moze komus sie przyda ta informacja, przed ewentualnymi zakupami na lato
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 23:02   #116
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Nie tego dotyczyła moja wypowiedź. Cyfry są mi znane - jak każdemu (wujek Google). Empirycznie stwierdzone fakty mają się tak, że CN EDP jest mniej trwałe od EDT, i tylo. Nie na każdym, ale na wielu osobach.
Aniu moje spostrzezenia sa takie same Na mojej skorze i dla mojego nosa Edt pachnie dluzej i intensywniej. (pomijam kwestie subtelnej roznicy proporcji samych nut, miedzy Edp a Edt.)

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2010-03-31 o 23:03
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 08:45   #117
malekssandra
Zadomowienie
 
Avatar malekssandra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 921
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Not true. Znamy przypadki, gdzie EDP jest oryginalnie mniej trwała od EDT (Crystal Noir). Twoje porównanie jest zatem niemiarodajne.
Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Aniu moje spostrzezenia sa takie same Na mojej skorze i dla mojego nosa Edt pachnie dluzej i intensywniej. (pomijam kwestie subtelnej roznicy proporcji samych nut, miedzy Edp a Edt.)
Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość

Ktoś tu już miał również takie odczucia, w KWC też się pojawiają
Dokładnie tak, CN EDT jest na mnie bardziej ogoniaste i intensywne niż EDP

Butters - no comment
__________________
WYMIENIĘ
malekssandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 09:16   #118
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Prosiłabym aby powrócić do tematu wątku.
Odnośnie różnic między edt czy edp
W temacie Cinema warto poczytać recenzje na KWC i wątki na forum:
tu oraz Cinema YSl Festival d'ete, YSL Baiser de Cinema EDP

Dyskutowanie o trwałości czy intensywności edp w stosunku do edt, to na pewno nie w tym wątku. Zresztą nie raz było pisane na forum, że oprócz tych % edp różni się od edt nutami.

Cinema edp i edt to zupełnie inne zapachy w moim obiorze, edt według mnie piękniejsza, nie ma tej drażniącej nuty głowy którą ma edp(jest ciemniejsza). Piękna jest i Baiser de Cinema edp - ale w porównaniu z klasycznym edp różnic jest sporo-zwłaszcza układ nut - gdzie nie ma podziału na nuty głowy, serca i bazy, Cinema Parfum, Festival, Scenario d'Ete - każda inna i każda piękna.

Co do próbek - oczywiście są oryginalne, sama wypsikałam próbkę Chanel Coco Mademoiselle edp - po czym kupiłam flakon - pachną tak samo.
Teraz zużywam próbkę edt i pachnie jak ta we flakonie w perfumerii.

Wróćmy proszę do tematu wątku.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 15:53   #119
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Cytat:
Napisane przez malekssandra Pokaż wiadomość
Dokładnie tak, CN EDT jest na mnie bardziej ogoniaste i intensywne niż EDP
Nigdy wersji EDT nie miałam, ale EDP trzymało się na mnie pioruńsko długo i ciągnęło za sobą pokaźny ogon - przy czym nigdy nie przekroczyłam 3 psików



Dziewczyny, mam pytanie odnośnie Midnight Poison. Czy macie wersje z naklejkami czy z grawerem? Wydawało mi się, że od 2007 wszystkie Diory mają naklejki, to też MP jest tylko w wersji 'naklejkowej'.

Cytat:
Napisane przez butters Pokaż wiadomość
Wiem bo moja znajoma uzywala.
To mój ulubiony tekst
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2010-04-02 o 15:58
Layila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 18:19   #120
rena63
Zakorzenienie
 
Avatar rena63
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 7 026
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część II

Odnośnie Midnight Poison ja mam 50ml z listopada 2007 (tak prawi kalkulator) i jest z grawerem
rena63 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.