Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-05, 16:19   #1
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491

Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016


W USA w wyborach prezydenckich prawdopodobnie zmierzy się Donald Trump i Hilary Clinton. Ten pierwszy słynie m.in. z tego, że chce budować mur na granicy z Meksykiem i sugeruje, że Meksykanie to podludzie. Chce walczyć z uchodźcami i imigrantami, a nawet ich dziećmi. Źle wypowiada się lub sugeruje nie wprost o równości płci, orientacji seksualnych i rasowych. Nie uznaje faktu, jakim jest istnienie globalnego ocieplenia i jego postępu przez działalność człowieka (a który to przyczynił się wg publikacji naukowych z zakresu klimatologii i pokrewnych, do aktualnej masowej migracji Syryjczyków do Europy). Chce zakazu aborcji.

Nie tylko w USA odradzają się ruchy faszystowskie czy raczej neofaszystowskie, bo w Europie też to doskonale widać. Chociaż W listopadowych wyborach Trump ma niewielkie szanse na wygranie z Hilary Clinton, to z czasem neofaszyści mogą urosnąć w siłę tak, jak w latach 30 urosła ideologia Hitlera - ludzie powoli "zapominają" (są nieświadomi) tego, do czego doprowadzały w przeszłości tego rodzaju poglądy i że nie są one korzystne zarówno społecznie jak i gospodarczo, a ponadto są świetnym źródłem konfliktów zbrojnych i innych bezsensownych nieporozumień.

Tak chciałbym zacząć dyskusję na temat wyborów prezydenckich w USA. Nie jest to nasz kraj, ale tak znacząco wpływa na nas i cały świat, że warto co nieco ogarniać z tego tematu.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:30   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Ruchy lewicowe też doprowadziły do konfliktów zbrojnych.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:34   #3
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Pytanie na ile Donald Trump jest popularny ze względu na swoje poglądy, a ile ze względu na to, że jest elementem pop-kultury, którą karmią się Amerykanie.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:38   #4
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;58468491]Ruchy lewicowe też doprowadziły do konfliktów zbrojnych.[/QUOTE]

Nie wiem czy zauważyłaś, że mówimy tu o konkretnych ideologiach. Choć częściej reprezentowanych przez prawicę (kiedyś i współcześnie) to czasami także przez lewicę (głównie w przeszłości). Ale to w tej dyskusji nie ma znaczenia i nie w tym rzecz.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Pytanie na ile Donald Trump jest popularny ze względu na swoje poglądy, a ile ze względu na to, że jest elementem pop-kultury, którą karmią się Amerykanie.
Hm, ja od strony popkultury niewiele wiem, o co dokładniej chodzi? Ogólnie to czytałem np., że powstała gejowska stronka popierająca Trumpa bo jest "męski" itp. i podobno na serio go tam promują wśród młodych gejów...
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 17:08   #5
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
-
Hm, ja od strony popkultury niewiele wiem, o co dokładniej chodzi? Ogólnie to czytałem np., że powstała gejowska stronka popierająca Trumpa bo jest "męski" itp. i podobno na serio go tam promują wśród młodych gejów...
no raz, że niby ulubiony schemat ''od (prawie) zera do miliardera, amerykański sen itd"
prowadził programy typu talk-show, grał w reklamach
wydał książki bigraficzno-motywacyjne
był żonaty z modelkami - bajeczne śluby, rozwody, luksusowe sesje zdjęciowe w bulwarowych i ekskluzywnych magazynach modowych i lifestajlowych
jego postać była w kreskówkach (słynny kolaż z simpsonów)
itp

Jak się wpisze w google Donald Trump popculture wyskakuje mnóstwo odnośników
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 17:47   #6
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Szczerze mówiąc wątpię, żeby dla Polski miało znaczenie, który z nich wygra.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 18:38   #7
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;58471511]Szczerze mówiąc wątpię, żeby dla Polski miało znaczenie, który z nich wygra.[/QUOTE]
Ja tak myślę, że dla całego świata będzie to mieć znaczenie. To jest potężny kraj z potężnymi wpływami.
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-05, 18:41   #8
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
W USA w wyborach prezydenckich prawdopodobnie zmierzy się Donald Trump i Hilary Clinton.Ten pierwszy słynie m.in. z tego, że chce budować mur na granicy z Meksykiem i sugeruje, że Meksykanie to podludzie.
Patrząc na to jak wyglądają USA i jak wygląda Meksyk, to wcale mu się nie dziwię, że chce stawiać mur i ma złe zdanie o Meksykanach.

Cytat:
Chce walczyć z uchodźcami i imigrantami, a nawet ich dziećmi.
Rozumiem, że gdyby rozdawał im mieszkania socjalne i zasiłki, to byłby dobrym kandydatem na prezydenta?

Cytat:
Źle wypowiada się lub sugeruje nie wprost o równości płci, orientacji seksualnych i rasowych.
W USA jest nierówność rasowa. Na przykład jest polityka afirmacyjna na uczelniach, gdzie mając więcej punktów od Murzynów mogę się nie dostać na studia, bo jetem biały.

Cytat:
Nie uznaje faktu, jakim jest istnienie globalnego ocieplenia i jego postępu przez działalność człowieka (a który to przyczynił się wg publikacji naukowych z zakresu klimatologii i pokrewnych, do aktualnej masowej migracji Syryjczyków do Europy).
Walka z globalnym ociepleniem nie ma sensu, kiedy Chińczycy i Hindusi masowo rozbudowują swój przemysł i w d. mają ekologię.

Cytat:
Chce zakazu aborcji.
W USA kobieta może się skrobać nawet w 6 miesiącu ciąży. Trump raczej chce rozwiązania takiego jakie jest obecnie w Polsce.

Cytat:
Nie tylko w USA odradzają się ruchy faszystowskie czy raczej neofaszystowskie, bo w Europie też to doskonale widać.
W USA wraca zdrowy rozsądek i im faszyzm nie grozi, bo gdyby państwo ingerowało w życie Jankesa tak jak w Europie, to byłaby II wojna secesyjna. Natomiast Europa ... A czym jest to spowodowane? Kaprysem Europejczyków czy najazdem hołoty z 3 świata, która gwałci, pali i rabuje? Zresztą dla lewaków z Zachodniej Europy PiS jest partią faszystowską. Biedaczki nie wiedzą jeszcze o Korwinie, narodowcach czy NOP.

Cytat:
Chociaż W listopadowych wyborach Trump ma niewielkie szanse na wygranie z Hilary Clinton, to z czasem neofaszyści mogą urosnąć w siłę tak, jak w latach 30 urosła ideologia Hitlera - ludzie powoli "zapominają" (są nieświadomi) tego, do czego doprowadzały w przeszłości tego rodzaju poglądy i że nie są one korzystne zarówno społecznie jak i gospodarczo, a ponadto są świetnym źródłem konfliktów zbrojnych i innych bezsensownych nieporozumień.
Ludzie zapomnieli też, czym grozi niekontrolowane wpuszczanie ludzi o zupełnej innej kulturze i mentalności. Cesarstwo Rzymskie dobrotliwie wpuściło Gotów uciekających przed Hunami - chyba wiesz jak to się skończyło?

Cruz (swoją drogą też radykał) miały większe szanse z Clinton niż Trump, ale on ma również wielkie szanse, bo zapewne zmiażdży ją w debacie wyborczej. I uwaga - Republikanie wygrywają u Białych i Azjatów. Natomiast mają katastrofalne wyniki u Murzynów i Latynosów. Teraz zobaczmy statystyki dotyczące zarobków czy przestępczości i zobaczymy, kto jak głosuje.

Cytat:
Tak chciałbym zacząć dyskusję na temat wyborów prezydenckich w USA. Nie jest to nasz kraj, ale tak znacząco wpływa na nas i cały świat, że warto co nieco ogarniać z tego tematu.
Paradoksalnie jeśli wygra Trump, będzie to lepsza zmiana dla USA i prawdopodobnie gorsza dla Polski. Dlaczego? Nie chce on ładować USA w wojny i sprawy europejskie, chce uzdrowić gospodarkę i uciąć socjal. Czyli polityka izolacji, dzięki której USA zbudowało swoją potęgę. Jednak dla Polski oznacza to, że nie będziemy " amerykańskim koniem trojańskim" w Europie, nie będzie u nas amerykańskich wojsk i nie będziemy mieli wsparcia w polityce antyrosyjskiej.

Ja nie chce prowadzenia polityki antyrosyjskiej i jankeskich żołdaków w Polsce, więc mi Trump odpowiada.

Obawiam się, że jak Trump wygra to skończy jak Kennedy.

Edytowane przez Imperialista
Czas edycji: 2016-04-05 o 18:43
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 19:00   #9
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez sztojabudu Pokaż wiadomość
Ja tak myślę, że dla całego świata będzie to mieć znaczenie. To jest potężny kraj z potężnymi wpływami.
A jakie znaczenie miało dla nas konkretnie, czy prezydentem USA był Bush czy Obama?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 02:47   #10
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Takie,że za Busha jr Putin by z Ukrainą i Krymem nie wyskoczył raczej. Z prezydentem,który zawiązuje 4 fronty wojenne naraz nawet FR musi się liczyć. A Obama zanim się zastanowił co zrobić to Krym znów stał się rosyjski a połowa Ukrainy niczyja. A im niedźwiedź dalej od Nas tym lepiej dla wszystkich.
A wynikami Trumpa bym się nie przejmował,bo albo zablokują go Republikanie na konwencji elektorskiej albo polegnie z Clinton w listopadzie.
I po pierwszym czarnoskórym prezydencie może być pierwsza kobieta - prezydent USA - to dopiero byłoby ciekawe...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 09:33   #11
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
no raz, że niby ulubiony schemat ''od (prawie) zera do miliardera, amerykański sen itd"
prowadził programy typu talk-show, grał w reklamach
wydał książki bigraficzno-motywacyjne
był żonaty z modelkami - bajeczne śluby, rozwody, luksusowe sesje zdjęciowe w bulwarowych i ekskluzywnych magazynach modowych i lifestajlowych
jego postać była w kreskówkach (słynny kolaż z simpsonów)
itp

Jak się wpisze w google Donald Trump popculture wyskakuje mnóstwo odnośników
Faktycznie, ja o nim do czasu tych wyborów nie słyszałem.

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;58475316]A jakie znaczenie miało dla nas konkretnie, czy prezydentem USA był Bush czy Obama?[/QUOTE]

USA to bardzo wpływowy kraj. Od niego zależeć może kurs walut, bezpieczeństwo międzynarodowe, nacisk na poszanowanie praw człowieka itd.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
A wynikami Trumpa bym się nie przejmował,bo albo zablokują go Republikanie na konwencji elektorskiej albo polegnie z Clinton w listopadzie.
I po pierwszym czarnoskórym prezydencie może być pierwsza kobieta - prezydent USA - to dopiero byłoby ciekawe...
Tak samo. Trump z Clinton ma prawie zerowe szanse na wygraną.

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Patrząc na to jak wyglądają USA i jak wygląda Meksyk, to wcale mu się nie dziwię, że chce stawiać mur i ma złe zdanie o Meksykanach.
To samo o nas mogliby powiedzieć Niemcy. Świetne rozumowanie. Dla idiotów.



Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Rozumiem, że gdyby rozdawał im mieszkania socjalne i zasiłki, to byłby dobrym kandydatem na prezydenta?
Przede wszystkim zrozum, że na poziomie dna jest stosowanie erystyki w poważnych dyskusjach. Dla wyjaśnienia - sofizmat rozszerzenia.

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
W USA jest nierówność rasowa. Na przykład jest polityka afirmacyjna na uczelniach, gdzie mając więcej punktów od Murzynów mogę się nie dostać na studia, bo jetem biały.
Znowu erystyka. Totalnie upraszczasz bardziej złożony mechanizm, z jego konkretnymi celami w postaci integrowania się czarnoskórych włącznie. Nadal dno.

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Walka z globalnym ociepleniem nie ma sensu, kiedy Chińczycy i Hindusi masowo rozbudowują swój przemysł i w d. mają ekologię.
Ehe, jakieś dane konkretne, czy populizujesz raz jeszcze?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
W USA kobieta może się skrobać nawet w 6 miesiącu ciąży. Trump raczej chce rozwiązania takiego jakie jest obecnie w Polsce.
Przy wadach wrodzonych płodu i zagrożeniu zdrowia. Chyba, że się mylę, to niech ktoś uczciwy w dyskusji i merytoryczny mnie poprawi.

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
W USA wraca zdrowy rozsądek i im faszyzm nie grozi, bo gdyby państwo ingerowało w życie Jankesa tak jak w Europie, to byłaby II wojna secesyjna. Natomiast Europa ... A czym jest to spowodowane? Kaprysem Europejczyków czy najazdem hołoty z 3 świata, która gwałci, pali i rabuje? Zresztą dla lewaków z Zachodniej Europy PiS jest partią faszystowską. Biedaczki nie wiedzą jeszcze o Korwinie, narodowcach czy NOP.
Mogłeś tak od razu.

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Ludzie zapomnieli też, czym grozi niekontrolowane wpuszczanie ludzi o zupełnej innej kulturze i mentalności. Cesarstwo Rzymskie dobrotliwie wpuściło Gotów uciekających przed Hunami - chyba wiesz jak to się skończyło?
Chyba wiesz, że każdy przypadek jest inny i trzeba go odmiennie analizować, a ponadto od tamtych czasów sporo się zmieniło, przede wszystkim mamy Internet, globalizację itp.

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Cruz (swoją drogą też radykał) miały większe szanse z Clinton niż Trump, ale on ma również wielkie szanse, bo zapewne zmiażdży ją w debacie wyborczej.
Tak, jak Korwin za każdym razem kogoś w debacie "miażdży" (wg korwinistów) w rzeczywistości wciąż się ośmieszając?

Bez odpowiedzi.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-06, 12:01   #12
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Napisałam długiego posta, ale przepadł, później spróbuję się jeszcze raz odnieść do pewnych podjętych tutaj kwestii Kurde, a było tak pięknie

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2016-04-06 o 12:02
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 21:20   #13
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Znam tylko jedną osobę, która popiera tutaj Trumpa. Pozostali znajomi (zarówno imigranci jak i Amerykanie) nie chcą, żeby ten człowiek wygrał. Ostatnio zrobiło się głośno, ze wielu Amerykanów szuka możliwości przeprowadzenia się do Kanady po wyborach prezydenckich. Nie wiem skąd bierze się poparcie Trumpa, skoro naprawdę trudno jest znaleźć kogoś, kto przyznaje, ze chce oddać na niego swój głos.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 21:49   #14
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Znam tylko jedną osobę, która popiera tutaj Trumpa. Pozostali znajomi (zarówno imigranci jak i Amerykanie) nie chcą, żeby ten człowiek wygrał. Ostatnio zrobiło się głośno, ze wielu Amerykanów szuka możliwości przeprowadzenia się do Kanady po wyborach prezydenckich. Nie wiem skąd bierze się poparcie Trumpa, skoro naprawdę trudno jest znaleźć kogoś, kto przyznaje, ze chce oddać na niego swój głos.
Większość Białych i Azjatów głosuje na Republikanów, a tym samym na Trumpa. Za to Murzyni i Latynosi masowo głosują na Demokratów, tym samym na Hilton. Nie będę mówił, która grupa w statystykach ma lepsze wykształcenie, zarobki czy jest mniej kryminogenna. Nie wiem dlaczego boją się Trumpa - on deklaruje, że nie będzie ładował USA w konflikty zagraniczne i będzie dążył do obniżenia podatków oraz ograniczenia imigracji.

Oczywiście wolałbym Cruza od Trumpa, który jest tylko troszeczkę mniej radykalny, a nie jest takim skandalistą i jest młodszy. Jednak w życiu nie zagłosowałbym na Clinton ani tym bardziej socjalistę Sandersa.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 22:00   #15
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Większość Białych i Azjatów głosuje na Republikanów
Większość?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Nie będę mówił, która grupa w statystykach ma lepsze wykształcenie, zarobki czy jest mniej kryminogenna.
Chętnie zobaczę źródła tychże statystyk.

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego boją się Trumpa
W pierwszym poście napisałem dlaczego.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 22:35   #16
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Znam tylko jedną osobę, która popiera tutaj Trumpa. Pozostali znajomi (zarówno imigranci jak i Amerykanie) nie chcą, żeby ten człowiek wygrał. Ostatnio zrobiło się głośno, ze wielu Amerykanów szuka możliwości przeprowadzenia się do Kanady po wyborach prezydenckich. Nie wiem skąd bierze się poparcie Trumpa, skoro naprawdę trudno jest znaleźć kogoś, kto przyznaje, ze chce oddać na niego swój głos.
W Kalifornii może trudno, ale jest jeszcze Texas, Tennessee i inne ''stany umysłu''
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 06:31   #17
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego boją się Trumpa - on deklaruje, że nie będzie ładował USA w konflikty zagraniczne.
Bardzo niedobrze. Interwencji USA w Syrii i na innych terenach okupowanych przez ISIS, Europa potrzebuje tak bardzo jak ten redneck Trump porządnego fryzjera.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 08:31   #18
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5854761 6]Bardzo niedobrze. Interwencji USA w Syrii i na innych terenach okupowanych przez ISIS, Europa potrzebuje tak bardzo jak ten redneck Trump porządnego fryzjera.[/QUOTE]

Starałem się być empatyczny i wczuć się w typowego Stevena. Z punktu widzenia Amerykanów polityka izolacji i obniżki podatków jest lepsza niż ładowanie się w konflikty na świecie i bycie żandarmem świata, który upodobania się do Europy. Z punktu widzenia innych państw lepsza jest Clinton, bo USA byłyby słabsze.

Dlaczego Niemcy się wściekli jak wygrał PiS i Merkel nawet organizuje spotkania dla niemieckich dziennikarzy (uwaga - tam prasa nie jest tak niezależna jak w Polsce!), żeby mówić im jak mają mówić o Polsce? Bo stracili wpływy i rządy PiS nie są im na rękę. Czy wiecie, że każdy dziennikarz w Niemczech musi należeć do samorządu zawodowego, który może go zawiesić?

http://fakty.interia.pl/polska/news-...ce,nId,2174021

"Prawdziwy Jankes", który uwielbia wolność w rozumieniu amerykańskim zagłosuje na Republikanów, natomiast Jankes chcący mieć u siebie drugą Europę zagłosuje na Demokratów.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 08:40   #19
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Rozbawił mnie ten film )
https://www.facebook.com/anxfreedom/...type=2&theater
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-07, 17:49   #20
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Dlaczego Niemcy się wściekli jak wygrał PiS i Merkel nawet organizuje spotkania dla niemieckich dziennikarzy (uwaga - tam prasa nie jest tak niezależna jak w Polsce!), żeby mówić im jak mają mówić o Polsce? Bo stracili wpływy i rządy PiS nie są im na rękę. Czy wiecie, że każdy dziennikarz w Niemczech musi należeć do samorządu zawodowego, który może go zawiesić?
Zapomniałeś dodać, że maczali w tym palce Reptilianie, Innunaki, podziemny parlament gejów i stadnina fluorescencyjnych jednorożców.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 18:53   #21
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
USA to bardzo wpływowy kraj. Od niego zależeć może kurs walut, bezpieczeństwo międzynarodowe, nacisk na poszanowanie praw człowieka itd.
To nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Ostatnio zrobiło się głośno, ze wielu Amerykanów szuka możliwości przeprowadzenia się do Kanady po wyborach prezydenckich. Nie wiem skąd bierze się poparcie Trumpa, skoro naprawdę trudno jest znaleźć kogoś, kto przyznaje, ze chce oddać na niego swój głos.
Czyli podobnie, jak ogłaszanie kilka miesięcy temu planów emigracyjnych w przypadku wygranej PiSu.
Strzelam w ciemno, że z popularnością Trumpa może być jak z popularnością Kukiza.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 19:08   #22
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;58587166]Czyli podobnie, jak ogłaszanie kilka miesięcy temu planów emigracyjnych w przypadku wygranej PiSu.
Strzelam w ciemno, że z popularnością Trumpa może być jak z popularnością Kukiza.[/QUOTE]

Bardzo chętnie wziąłbym od nich paszport amerykański i tam zamieszkał.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 19:44   #23
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Mnie do USA ani Kanady nie ciągnie, nie chciałabym tam mieszkać. Wolę Europę razem z jej wadami.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 19:49   #24
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;58590086]Mnie do USA ani Kanady nie ciągnie, nie chciałabym tam mieszkać. Wolę Europę razem z jej wadami.[/QUOTE]

Australia jest najlepszym miejscem na świecie, ale trzeba byłoby zostać poddanym królowej, żeby tam trafić.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:04   #25
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Australia jest najlepszym miejscem na świecie, ale trzeba byłoby zostać poddanym królowej, żeby tam trafić.
Nie.
Nawet tutaj na wizazu sa dziewczyny mieszkajace w Australii.
Musialbys przekonac Australijczykow, ze jestes pozyteczny i dysponowac sporym zabezpieczeniem finansowym.
Ale watpie czy by Ci sie tam spodobalo - gejom i lesbijkom sie tam bardzo dobrze zyje
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:25   #26
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Australia jest najlepszym miejscem na świecie, ale trzeba byłoby zostać poddanym królowej, żeby tam trafić.
Australia by mi się nie widziała jeszcze bardziej Zbyt jadowicie, zbyt ciepło, zbyt pustynnie, za duże odległości, za daleko od reszty cywilizowanego świata, nie ma zamków, gotyckich katedr, żubrów - niee, nie dla mnie.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 02:38   #27
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;58587166]To nie jest odpowiedź na moje pytanie.



Czyli podobnie, jak ogłaszanie kilka miesięcy temu planów emigracyjnych w przypadku wygranej PiSu.
Strzelam w ciemno, że z popularnością Trumpa może być jak z popularnością Kukiza.[/QUOTE]


Trump to raczej odpowiednik Palikota a nie Kukiza. Minimalne pojęcie o polityce ma i nie jedzie tylko na 1 obietnicy wyborczej jak Kukiz...
Kukiz o polityce nie ma bladego pojęcia a jego wynik w wyborach np. prezydenckich to powtórka głosowania w 1990r. - wtedy głosy zebrał Stan Tymiński. Ten naród tak juz ma...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 09:21   #28
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Australia jest najlepszym miejscem na świecie, ale trzeba byłoby zostać poddanym królowej, żeby tam trafić.
Wystarczy, ze masz wyksztalcenie i doswiadczenie, ktorego potrzebuja, jestes w odpowiednim wieku (tzn. na tyle mlody, zeby pracowac, zalozyc rodzine).
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 12:39   #29
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Chce walczyć z uchodźcami i imigrantami, a nawet ich dziećmi.
Typowy hipokryta, a to jest zaiste zabawne:
1. matka Trumpa - imigrantka ze Szkocji bodajże
2. ojciec - syn niemieckich imigrantów
3. dwie żony trumpa - Czechoslowaczka i Jugosłowianka, imigrantki
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 13:28   #30
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Donald Trump - odrodzenie neofaszyzmu w USA, wybory w USA 2016

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Typowy hipokryta, a to jest zaiste zabawne:
1. matka Trumpa - imigrantka ze Szkocji bodajże
2. ojciec - syn niemieckich imigrantów
3. dwie żony trumpa - Czechoslowaczka i Jugosłowianka, imigrantki
Nie widzę żadnej hipokryzji. Ameryka to kraj stworzony przez imigrantów, ale jeśli imigracja Latynosów (bo ich ten problem dotyczy) zdaniem mieszkańców USA jest nieopłacalna, to mają prawo zamknąć granicę. Jeśli Polak wyjechał do Szwecji albo Niemiec i protestuje przeciwko islamizacji, to też jest hipokrytą?

Gdyby Polacy uznali, że Ukraińcy są nieasymilującą się mniejszością i ich imigracja się nie opłaca, to mamy pełne prawo zamknąć i zaminować granicę, budując do tego płot albo wręcz mur. Tak jak USA z Meksykiem.

Australia stosuje bardzo rygorystyczną politykę imigracyjną i chce do siebie ściągać ludzi z konkretnym fachem i pochodzeniem. Rozumiem, że to banda rasistów i ksenofobów? Tylko Europa jest taka głupia i ściąga muzułmanów tylko po to, żeby ich utrzymywać.

Biały jankes złapał złotą rybkę, która za uwolnienie ofiaruje mu 3 życzenia. Pierwszym życzeniem było, żeby wszyscy Latynosi wrócili do Meksyku i byli szczęśliwi. Drugim było, żeby wszyscy Murzyni wrócili do Afryki i byli szczęśliwi. Po upewnieniu się, że dwa pierwsze życzenia się spełniły, poprosił o butelkę Coca-Coli.

A tutaj jest inny:
https://www.youtube.com/watch?v=QgIkR0xNlIY
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-29 15:15:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.