Antykoncepcja-S³once-plamy..duze niescis³osæi:/ - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielêgnacji twarzy i cia³a oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2006-02-20, 11:43   #1
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomo¶ci: 359
Question

Antykoncepcja-S³once-plamy..duze niescis³osæi:/


Wiem-to oczywiste,zazywasz leki ¦wiat³oczu³e(a wiec antykoncepcyjne)-narazasz sie na plamy,przebarwienia,itp.. .generalnie zakaz"opalania" w solarium i na S³oñcu.
Bardziej ciekawe s± duze"nie¶cis³o¶ci"w tym temacie...Czemu tak jest,ze u mnie ok.70%kole¿anek stosuje tabletki antykoncepcyjne lub inne anty-s³oneczne,co roku chodzimy sie opalaæ(i to intensywnie)i ¿adna nie dosta³a plam???Ba..wszyscy wiedza o tym przeciwskazaniu-nikt go nie obchodzi???
Druga sprawa-czemu znane modelki,aktorki(nawet te reklamujace plasterkisa opalone-i to intensywnie.a wiadomo to co w mediach-to póxniej w g³owach dziewczyn???
Kolejna sprawa-ok,mo¿na sobie odpuscic to ca³e opalanie,ale co mam zrobic gdy zazywam antykoncepcje ale.pracuje np.w Egipcie,Majorce.praca jest na powietrzu przy bardzo duzym nas³onecznienu..Czy wtedy mam odstawiæ tabletki???A moze zmienic praceDziekuje za odpowiedzi.Proszê o konkretne odpowiedzi.
aniolek19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-02-20, 11:55   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdañsk/Sopot
Wiadomo¶ci: 4 023
GG do justa79
Dot.: Antykoncepcja-S³once-plamy..duze niescis³osæi:/

przebarwienia mog± siê pojawiæ nawet po kilku latach. a je¶li musisz pracowaæ na s³oñcu, to porz±dne filtry i ich reaplikacja. co do opalonych aktorek... chyba ci±gle jest moda na opalone cia³o, ale mo¿na to osi±gn±æ dziêki kosmetykom, tym bardziej w TV czy na zdjêciach. chocia¿ po niektórych widaæ, ¿e przesadzi³y z solarium - i widaæ to nie tylko po kolorze opalenizny, ale po ich zmarszczkach. a blade te¿ jest piêkne, vide: Nicole Kidman.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-02-20, 16:07   #3
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 192
Dot.: Antykoncepcja-S³once-plamy..duze niescis³osæi:/

Zgadzam sie z poprzedniczk± ¿e przebarwienia moga pojawiæ sie po kilku latach. Ja tez przez ponad trzy lata brania tabletek olewa³am sprawe a w kolejne wakacje nabawi³am sie takich plam ze d³ugo je likwidowa³am, na czole, na szyi i pod nosem. Na szczê¶cie tabletki odstawilam bo uwa¿am osobi¶cie ¿e to niestety ale samo z³o (m±dra po szkodzie ale lepiej pó¼niej.....) Teraz nie mam ¿adnych problemów ze skutkami opalania.
Athenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-02-20, 21:22   #4
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomo¶ci: 1 555
Dot.: Antykoncepcja-S³once-plamy..duze niescis³osæi:/

Cytat:
Napisane przez aniolek19
Druga sprawa-czemu znane modelki,aktorki(nawet te reklamujace plasterkisa opalone-i to intensywnie.a wiadomo to co w mediach-to póxniej w g³owach dziewczyn???
Aha :ekhem: w takim razie polecam grzebnac w sieci za zdjeciami Brigitte Bradot - jak wygladala slicznie opalona za mlodu i jak wyglada teraz, po tych wszystkich latach opalania. Chyba nie trzeba komentowac...

Co do pytan: dlaczego INNI nie maja przebarwien a wyleguja sie na sloncu,lykajac garsciami tabletki anty.
Coz, niektorzy tak maja.
Ja sie do nich nie zaliczam - lykalam tabletki, na slonce sie nie wystawialam, chronilam sie filtrem (no, przyznajmy, nie 50+spf LRP czy Avene jak teraz ale i tak lepsze to bylo niz nic)
I mam kilka przebarwien.
Tabletek nie lykam od kilku juz lat (4-5?), tyle samo sie chronie filtrem juz tym razem maxymalnym i stabilnym, przebarwienia przybladly ale nadal sa.
Kto powiedzial, ze zycie musi byc sprawiedliwe?

I tak mamnie najgorzej, bo mam dobra cere, a przebarwienia sa wielkosic malutkich piegow i jest ich sztuk 3 a nie jak u moich kolezanek - cale policzki w brazowe plamy. Nie chronia sie nic a nic, tylko sie pytaja co robie, ze mam taka ladna cere.
Kiedy mowie, ze uzywam filtra spf 50+ to nie chca wierzyc.
Sylwiasta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-02-20, 21:24   #5
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomo¶ci: 1 555
Dot.: Antykoncepcja-S³once-plamy..duze niescis³osæi:/

Jeszcze a propos plasterkow anty - dziwie sie temu wystawianiu plasterkow na dzialanie promieni slonecznych - oslabiaja dzialanie substancji chemicznych imitujacych hormony. Ja bym nie ryzykowala...
Sylwiasta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-02-21, 10:23   #6
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomo¶ci: 359
Dot.: Antykoncepcja-S³once-plamy..duze niescis³osæi:/

To do¶c ciekawe,gdy czytam,¿e modelki(i wszyscy w Hollywood)nawet przed wyjsciem do skrzynki pocztowej smaruja sie filtrami-blockerami(!)najsilniejsz ymi jakie moga byc.A potem -np.tydzieñ pó¼niej ta sama"gwiazda'jest brazowa(nawet gdy jest blondynk±,czêsteo w gazetach potem mo¿na obejrzeæ zdjecia papparazich,gdzie te same s³awy opalaja sie praktycznie bez niczego.Rozumiem-moze to samoopalacze itp.Ale czemu sie tego nie uwzglêdnia?!A potem dziwiæ sie,ze tylu chorych ma czerniaka:/Mniejsza z tym..Ale co zrobic je¶liMUSIMYbyc na S³oncu(i to ostrym)i MUSIMYbraæ tabl.anty???Co wtedy???
aniolek19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-02-21, 10:34   #7
silvja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: .....
Wiadomo¶ci: 108
GG do silvja
Dot.: Antykoncepcja-S³once-plamy..duze niescis³osæi:/

ja mam wla¶nie takie plamy -biorê tabletki triquilar
musze je brac niewiem jak dlugo jeszcze u¿ywam acne derm troche schodzi
do solarium juz nie chodze 3 lata
__________________
...pozdrawiam Sylwia
silvja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2006-04-22, 14:17   #8
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomo¶ci: 538
Dot.: Antykoncepcja-S³once-plamy..duze niescis³osæi:/

U mnie tez pojawi³y sie plamy po tabletkach. 2 lata temu zesz³y bez problemu po potraktowaniu ich Mela D LRP. Wszystkie równiutko. Szczê¶liwa, ola³am sprawê, 2 urlopy na nurkowaniu w Egipcie na normalnych filtrach, i klops ... Plamki wysz³y mi po roku od cudownego urlopu. Tym razem nie jest mi ju¿ tak ³atwo sobie z nimi poradziæ. Tabletki oczywi¶cie wyrzuci³am do kibla i zgadzam siê z Sylwiast±, ¿e ju¿ nigdy wiêcej (chyba ¿e ostateczno¶æ), bo dziêki nim mam jeszcze cellulit na moim chudym ty³ku, a ponadto by³am wiecznie rozdrazniona, nerwowa, miewa³am spadki nastroju etc. Odstawi³am i od 4 mcy czujê siê ¶wietnie. Radzê nie eksperymentowaæ i naprawdê siê chroniæ
moniga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.