Zielone coś wokół ust :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 11:41   #1
cyaneus
Przyczajenie
 
Avatar cyaneus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 22

Zielone coś wokół ust :/


Na początku myślałam, że to przebarwienia ale patrząc po tutaj po tematach to one są brązowe a nie zielone i już w końcu nie wiem co to jest. Zaczęły się one pojawiać po używaniu samoopalacza w tamtym roku. Próbowałam je rozjaśnić cytryną, używam raz w tygodniu peelingu a to nadal jest... Na nodze miałam coś podobnego tyle, że po porządnym szorowaniu przez pół roku zeszło ale skóra na twarzy jest zbyt delikatna na takie eksperymenty. Proszę pomóżcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przebarwienia.jpg (14,3 KB, 157 załadowań)
cyaneus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:41   #2
19claudia91
Rozeznanie
 
Avatar 19claudia91
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 962
Dot.: Zielone coś wokół ust :/

Cytat:
Napisane przez cyaneus Pokaż wiadomość
Na początku myślałam, że to przebarwienia ale patrząc po tutaj po tematach to one są brązowe a nie zielone i już w końcu nie wiem co to jest. Zaczęły się one pojawiać po używaniu samoopalacza w tamtym roku. Próbowałam je rozjaśnić cytryną, używam raz w tygodniu peelingu a to nadal jest... Na nodze miałam coś podobnego tyle, że po porządnym szorowaniu przez pół roku zeszło ale skóra na twarzy jest zbyt delikatna na takie eksperymenty. Proszę pomóżcie.
... nie wiem co na to poradzić ale sądze ze powinnaś udac się do dermatologa a co najważniejsze to powinnas odstąpić używanie samoopalacza jesli takie coś powstało
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/ce0d3873d8.png

Fabianek
19claudia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 14:02   #3
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Zielone coś wokół ust :/

Zrezygnować z samoopalacza musisz na pewno, bo najwidoczniej Tobie to nie służy. Może pijesz soki z marchwi, ewentualnie przyjmujesz zbyt dużo beta karotenu? Po tym też mogą pojawiać się takie przebarwienia w okolicach ust.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:14   #4
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Zielone coś wokół ust :/

A moze zeby ukryc to powinnac reszte twarzy posmarowac delikatnie samoopalaczem? Tylko ze to przyniesie skutek na chwile. Ja rowniez radze isc do dermatologa. Zaczelam sie bac bo mi tez sie robi takie cos tylko ze duzo mniejsze nad ustami. I tez od samooplalacza. A uzywalas samoopalacza do twarzy czy takiego do ciala? Moze to wlasnie od zlego stosowania? Bo mi sie zdarza nakladac taki do ciala
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 19:12   #5
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Zielone coś wokół ust :/

Łaa.. dziewczyny, nie róbcie takich rzeczy. Po to mamy rozgraniczenie kosmetyków na te do ciała i twarzy, żeby się tego przestrzegać. Nie każdy produkt zalicza się do tej klasyfikacji, ale moim zdaniem samoopalacz na pewno. Najwyraźniej to przebarwienie skóry nastąpiło od pigmentu zawartego w balsamie/kremie, który w tym miejscu gromadzi się w największych ilościach.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 19:52   #6
cyaneus
Przyczajenie
 
Avatar cyaneus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 22
Dot.: Zielone coś wokół ust :/

Nie używam samoopalacza od roku po tym jak mi się pojawiły te przebarwienia. Możliwe, że się tam nagromadził bo tam go dawałam najwięcej, bo nie mogłam się równomiernie opalić... Nie da się tego jakoś rozjaśnić (próbowałam też wodą utlenioną). Wolę już nie używać samoopalaczy.

Używam tylko tego do twarzy u mojej mamy nic się nie dzieje.
Nie piję często soków, parę razy w miesiącu ani nie przyjmuję dodatkowo karotenu.
cyaneus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 21:55   #7
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Zielone coś wokół ust :/

No tak, ja myslalam ze oszczedze kase kupujac tylko do ciala
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.