4000 brutto w stolicy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-16, 14:38   #1
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Question

4000 brutto w stolicy


Przeglądam forum na Gazecie:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...w=38524049&s=0 (Niestety poziom dyskusji na forum Gazety jest czasami żenujący )

i tak się zastanawiam: czy pensja 4 tys. brutto w Warszawie to mało czy dużo, żeby się utrzymać na jako takim poziomie?

Co o tym sądzicie? Wizażanki z Warszawy i przyjezdne
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 01:05   #2
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Wlasnie, mnie tez to interesuje, bo rozwazam prace w wawie za rok moze, jak to jest, jaki jest koszt utrzymania w stolicy..?
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 03:37   #3
Darien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 268
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Nie mieszkam w Wa-wie ale 4 tys. brutto wydaje mi się raczej "głodową" stawką. No chyba, że partner dokłada większą kwotę do wspólnego budżetu.
Darien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 04:32   #4
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Tez jestem ciekawa
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 05:28   #5
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: 4000 brutto w stolicy

hahaha głodowa pensja . Wszystko zależy kto ma jakie wydatki .Na utrzymanie mieszkania z wynajmu +np. studiującej dziewczyny to niewiele . Ale jak sie wynajmuje mieszkanie z kimś i ma sie kase tylko dla siebie to za tyle można jeszcze sporo poszalec . Koszty utrzymania są napewno dużo większe dobrym przykładem jest odwiedzenie strony multikina i sprawdzenie cen biletów w róznych miastach . Wypadzik do kina z ukochaną + posiłek w knajpce to koszt ok 100 pln . Oczywiście nie pijąc w niej alkocholu . Piwko kosztuje jakies 7 pln a o drinkach nie wspomne . Nio czas do pracy hehe . Miłego dnia
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 07:20   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Wszytsko zalezy od : gdzie wynajmujesz mieszkanie ,czy w samej stolicy czy gdzies pod,czy sam czy z kims ,czy 2 pokojowe czy 3 itd ,do tego rachunki,dojazdy,koszt jedzenia jest ogromny,plus rozrywki,plus ciuchy,kosmetyki.

Wszystko zalezy co oznacza sredni poziom.

Ludzie utrzymuja sie za duzo mniej ,jest ciazko ale da sie przezyc i w obliczu tego 4 tys to sporo,sa tez ludzi zarabiajacy po 15-20 tys.

Myśle ,że dla 1 osoby da sie przeżyc ,nawet moze cos zaoszczedzic ale cos za cos.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 07:28   #7
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: 4000 brutto w stolicy

jejku czytam i oczom nie wierzę. U nas (Śląsk) 4 tys brutto to pensja rzecznika miasta! Czyli człowieka na stanowisku. Starszy konslultant w sredniej wielkości polskiej firmie HR (ok 28 lat, 2 fakultety) -1400- 1500 netto, dziennikarz w dzienniku regionalnym z kilkuletnim stażem 1500-1600. Kiedys mielismy tu kokosy i wszyscy zazdroscili tego, ze ktoś mieszka na sląsku. dziś 4000 tys. brutto to boska pensja.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-17, 07:42   #8
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Rzeczywiście mieszkam na Śląsku od jakiegoś czasu, właściwie przez przypadek, ale jedno mogę stwierdzić. Pensja 4-5-6 tysięczna jest tu postrzegana jako bogactwo ...

Jeśli chodzi o Warszawę to dużo zależy od czynników, które wymieniły Ci wyżej wizażanki. Ale jeśli nie chcesz martwić się o każdą wydaną złotówkę to może być cienko mimo 2-krotnie wyższej pensji niż średnia krajowa
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 08:05   #9
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Też mieszkam na Śląsku. Dla mnie 4000 zł to bogactwo. Obecnie dostaję 466 zł i jestem zadowolona, że mam chociaż tyle.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 08:12   #10
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Im większe miasto, im lepsze warunki na pracę tym samym droższe utrzymanie-przede wszystkim chodzi mi o mieszkanie. Ostatnio przeglądam oferty mieszkań i zauważyłam,że zakup takiego samego mieszkania w Łodzi i takiego samego mieszkania w Poznaniu to różnica 150%-200%,oczywiście na korzyść Łodzi

Wynajęcie kawalerki w Warszawie to koszt ok 1000 zł,gdzie np. w Poznaniu taką samą kawalerkę można wynająć za 500 zł.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 08:13   #11
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Cytat:
Napisane przez paula78
Wszytsko zalezy od : gdzie wynajmujesz mieszkanie ,czy w samej stolicy czy gdzies pod,czy sam czy z kims ,czy 2 pokojowe czy 3 itd ,do tego rachunki,dojazdy,koszt jedzenia jest ogromny,plus rozrywki,plus ciuchy,kosmetyki.

Wszystko zalezy co oznacza sredni poziom.

Ludzie utrzymuja sie za duzo mniej ,jest ciazko ale da sie przezyc i w obliczu tego 4 tys to sporo,sa tez ludzi zarabiajacy po 15-20 tys.

Myśle ,że dla 1 osoby da sie przeżyc ,nawet moze cos zaoszczedzic ale cos za cos.
Zgadzam się z Paulą

Dużo zależy od preferencji i poziomu życia, do jakiego przywykłaś. W W-wie nawet myśl o ekstrawagancji kosztuje


p.s. Podstawa kosztów to mieszkanie. W mieście, czy pod miastem... Różnica - ok 50%.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-17, 08:24   #12
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Wiadomo Warszawa droga. Drozsza niz inne polskie miasta. Ale np. na Śląsku nie zyjemy powietrzem, a mieszkając w duzym mieście jest drożej niz w Rybniku czy Piekarach. Po b.elitarnych studiach zarabiam ok 1000. Toteż wyjeżdżam stąd żeby troche sie dorobić. Z ciekawości ile kosztuje w Wawie bilet do multipleksu? Słyszałam, ze ze dwa razy tyle co tutaj ( u nas ok 14-18 zł)
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 08:28   #13
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: 4000 brutto w stolicy

ja mieszkam w poznaniu i gdybym miala taka pensje - 4 tys. zl brutto to skakalabym do gory (a jestem po wyzszych studiach). wiem, ze moje pokolenie nazywane jest "1200 zl brutto" -porazka! 4 tys. zl a 1 tys. zl to dla mnie znaczaca roznica.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 08:50   #14
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Faktycznie 4 tys brutto na samodzielne utrzymanie się w Warszawie to mało.
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 08:55   #15
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Cytat:
Napisane przez WioletaM
Też mieszkam na Śląsku. Dla mnie 4000 zł to bogactwo.
Dla mnie również, a jestem po studiach, z kilkunastoletnim stażem (i podobno dobrym zawodem).
Czy to dużo czy mało - myślę, że to zależy od wielu czynników - czy masz te pieniądze tylko dla siebie, czy na utrzymanie całej rodziny, czy mieszkanie wynajmujesz, czy masz własnościowe (czy spółdzielcze albo kwaterunkowe albo służbowe np.) i do jakiego poziomu życia jesteś przyzwyczajona. Więc jest to bardzo subiektywna sprawa, ale żeby od razu "głodowa" stawka???
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 09:01   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Moj Tż dostal niedawno propozycje z poznania, 2 tys wiecej niz ma tutaj ,zrezygnowal bo 2 tys to koszt wynajecia mieszkania ,rachunki wiec woli zostac z nami.

niestety w kazdym miescie inne koszty plus znaczenia sredniego poziomu dla kazdego z nas oznacz co innego.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 13:21   #17
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Dziwią mnie niektóre posty...
4000 brutto w Warszawie to nie jest głodowa stawka! Wiadomo, jak ktoś chce dwa razy do roku jeździć na egzotyczne wakacje, to nie pojedzie zarabiając tyle miesięcznie, ale za te pieniądze można spokojnie żyć (nie tylko przeżyć) w stolicy.
Mieszkam w Warszawie. Zarabiam trochę mniej niż 4000 brutto i nie narzekam. Jak jeszcze wynajmowałam mieszkanie, to wychodziłam czasami na zero, ale wydawałam moje pieniądze nie myśląc wcale o oszczędzaniu. Teraz mam swoje mieszkanie, spłacamy kredyt razem z mężem i nie żyjemy jak biedacy.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 13:27   #18
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Cytat:
Napisane przez amika79
Dziwią mnie niektóre posty...
4000 brutto w Warszawie to nie jest głodowa stawka! Wiadomo, jak ktoś chce dwa razy do roku jeździć na egzotyczne wakacje, to nie pojedzie zarabiając tyle miesięcznie, ale za te pieniądze można spokojnie żyć (nie tylko przeżyć) w stolicy.
dokladnie. z reszta tyle osob pracuje w knajpach, kawiarniach, mcdonaldsach, sklepach z ciuchami czy warzywniakach i chyba raczej nie przymieraja glodem (a 4000 na pewno nie zarabiaja )
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 13:40   #19
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Cytat:
Napisane przez amika79
Dziwią mnie niektóre posty...
4000 brutto w Warszawie to nie jest głodowa stawka!
Takze mnie bardzo dziwia niektore posty. Moze dlatego, ze jestem przyzwyczajona do innege (nizszego) poziomu zycia.. Ja za 4 tys spokojnie bym wyzyla w stolicy i dla mnie bylby to jeszcze luksus.
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-17, 14:41   #20
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Trzeba wziąć pod uwagę,że w dużych miastach ,a zwłaszcza w stolicy życie jest o wiele droższe.Nie tylko mieszkanie ,ale tak przyziemne sprawy jak chleb,masło są droższe.Więcej się zapłaci za filiżankę kawy w kawiarni czy ciastko w Warszawie niż w innym mieście.Dlatego pozornie w Warszawie zarabia się więcej.Pozornie -bo więcej zarabiasz,ale ponosisz też większe koszty .Jak to jest z 4000 w Warszawie nie wiem,bo tam nie mieszkam,ale są też ludzie którzy zarabiają mniej,i muszą z tego żyć-nie wspominając już o emerytach-oni naprawdę mają głodowe emerytury ....i jakoś żyją.
A jeszcze najważniejsze pytanie-gdzie tyle oferują miesięcznie?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 15:01   #21
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Cytat:
Napisane przez Nierika
Takze mnie bardzo dziwia niektore posty. Moze dlatego, ze jestem przyzwyczajona do innege (nizszego) poziomu zycia.. Ja za 4 tys spokojnie bym wyzyla w stolicy i dla mnie bylby to jeszcze luksus.
ja tak samo...marzę o pracy w miarę stałej(czyli nie akwizycja czy telmerketer) za "głupi"tysiąc,a co dopiero o czterech moge sobie pomarzyc
wynajem małego mieszkanka to koszt ok.1100złotych,do tego jedzenie-drogie,opłaty itp.Nawet do kawiarni trzeba wziąść z 30złotych na dwie osoby-kawa ok7 złotych,ciastko5-7 złotych...Na szczęście jestem jeszcze studentką wiec mam znizki na bilet czy do kina,ale "normalnie"bedzie już ciężko
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 15:02   #22
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Nie mieszkam w Polsce, ale czytajac Wasze wypowiedzi, wnioskuje, ze w calym kraju oprocz Warszawy sa ludzie, ktorzy zarabiaja po 800 zl i jakos zyja. A w Warszawie pensja 4000 tys to nie jest zadna rewelacja.
Skad taki kontrast, pomiedzy stolica a reszta kraju?
I przede wszystkim kto moze w Warszawie liczyc na taka pensje?
Czyzby mieszkanie w Stolicy oznaczalo jakis awans spoleczny?

Pytam dlatego, ze sama mieszkam w Stolicy Niemiec, i jakos nie widze, zeby tutaj zarobki az tak odbiegaly od reszty kraju.
Owszem jest tu trudniej znalezc prace,troche drozsze sa mieszkania, ale zeby przykladowe kino, czy knajpka byly drozsze niz w innych miastach to nie powiem.
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 15:15   #23
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Cytat:
Napisane przez tinkaaa

Pytam dlatego, ze sama mieszkam w Stolicy Niemiec, i jakos nie widze, zeby tutaj zarobki az tak odbiegaly od reszty kraju.
Owszem jest tu trudniej znalezc prace,troche drozsze sa mieszkania, ale zeby przykladowe kino, czy knajpka byly drozsze niz w innych miastach to nie powiem.
W Hiszpanii jest odwrotnie,w Madrycie jest drożej niż w innych prowincjach .Drożej jest też w miejscowościach turystycznych,ale to chyba wszędzie tak jest .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 15:31   #24
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Cytat:
Napisane przez tinkaaa
Czyzby mieszkanie w Stolicy oznaczalo jakis awans spoleczny?
Nie, to nie jest żaden awans społeczny. Tu jest po prostu praca.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:27   #25
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Hmm piszecie ze glodowa pensja-napewno to zalezy od wielu czynnikow.Mam siostre ktora mieszka w Warszawie i zarabia chyba 1100-1200 zl jezeli dobrze pamietam-i ona sobie radzi(sama sie dziwie jak ona to robi)-wynajmuje z 3 dziewczynami malenka kawalerke na spolke(nie w centrum),czasami stac ja na jakis ciuch(ale nie firmowy) i wyjscie gdzies raz na miesiac-z tego co wiem to jeszcze odklada jakas kase na konto-nie mam pojecia jak ona to robi bo ja znajac siebie to chyba bym nie przezyla .Ale ona zawsze byla oszczedna bardzo
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:31   #26
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Cytat:
Napisane przez tinkaaa
Nie mieszkam w Polsce, ale czytajac Wasze wypowiedzi, wnioskuje, ze w calym kraju oprocz Warszawy sa ludzie, ktorzy zarabiaja po 800 zl i jakos zyja. A w Warszawie pensja 4000 tys to nie jest zadna rewelacja.
Ja mieszkam w Warszawie i o pensji 4 tys moge sobie pomarzyc, i nie mowie o stanie terazniejszym, ale o tym, ze jak skoncze studia bedzie ciezko mi dostac prace za marne 2 tys. Ba! Podejrzewam, ze w ogole bedzie mi ciezko znalezc prace w mojej specjalizacji. Bardzo mozliwe, ze pozostane pracownikiem biurowym za 1 tys, jak sie uda 1,5 tys. Nie mam znajomosci, nie skoncze 5 fakultetow... A niestety 4 tys w Polsce i w Warszawie to pensja dla dosc elitarnego grona.. Czytalam ostatnio, ze 8 % Warszawianek zarabia 4 tys i wiecej, i szczerze mowiac zaskoczylo mnie, ze AZ tyle. A moze ja po prostu jestem z marginesu spolecznego, ze takie mam zdanie o warszawskim rynku pracy, na ktorym cholernie trudno sie jest przebic..
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:37   #27
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Hmm piszecie ze glodowa pensja-napewno to zalezy od wielu czynnikow.Mam siostre ktora mieszka w Warszawie i zarabia chyba 1100-1200 zl jezeli dobrze pamietam-i ona sobie radzi(sama sie dziwie jak ona to robi)-wynajmuje z 3 dziewczynami malenka kawalerke na spolke(nie w centrum),czasami stac ja na jakis ciuch(ale nie firmowy) i wyjscie gdzies raz na miesiac-z tego co wiem to jeszcze odklada jakas kase na konto-nie mam pojecia jak ona to robi bo ja znajac siebie to chyba bym nie przezyla .Ale ona zawsze byla oszczedna bardzo
No właśnie. Za 1000 - 1200 zł też da się przeżyć w Warszawie. A osoba, która napisała, że 4000 brutto w stolicy to stawka głodowa, nawet w niej nie mieszka. Ciekawa jestem skąd ma takie wiadomości
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:44   #28
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Szok jak dla mnie.

Wybieram sie na studia do Warszawy a jestem ze Śląska. Rodzice razem zarabiaja 2tys, mieszkamy w wlasnym domu i nie biedujemy. Zyjemy normalnie nie odmawiajac sobie wszystkiego.

Mysle teraz jednak jak ja sie utrzymam w tej Wawie skoro takie ceny?
Az strach myslec.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:44   #29
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Hmm piszecie ze glodowa pensja-napewno to zalezy od wielu czynnikow.Mam siostre ktora mieszka w Warszawie i zarabia chyba 1100-1200 zl jezeli dobrze pamietam-i ona sobie radzi(sama sie dziwie jak ona to robi)-wynajmuje z 3 dziewczynami malenka kawalerke na spolke(nie w centrum),czasami stac ja na jakis ciuch(ale nie firmowy) i wyjscie gdzies raz na miesiac-z tego co wiem to jeszcze odklada jakas kase na konto-nie mam pojecia jak ona to robi bo ja znajac siebie to chyba bym nie przezyla .Ale ona zawsze byla oszczedna bardzo
Mam kolezanke, ktora za 1000 zl sobie radzi, wynajmuje mieszkanie z 2 dziewczynami w centrum (!!)... Co prawda rodzice placa jej za szkole i ma profity z domu w postaci zapasow jedzenia, ale zyje i nie narzeka (az tak bardzo )...
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:48   #30
laetus
Raczkowanie
 
Avatar laetus
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 107
GG do laetus
Dot.: 4000 brutto w stolicy

Moim zdaniem te 4000 zł jest to i dużo i mało w zależności od stanowiska, wykształcenia i lat spędzonych już w pracy. Ale na pewno nie jest to stawka głodowa. Nawet przy wynajmowaniu mieszkania, zostaje spora sumka, by na cos odłożyć. Znam wiele osób, które utrzymują sie w warszawie zarabiając 1500 zl, nie żyjąc aż tak biednie. Ale może dla niektórych chodzenie na obiad do mariotu to cotygodniowy rytuał, w takim razie 4000 to bardzo mała głodowa stawka
laetus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.