Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-26, 01:35   #2881
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Czasem można mieć uczulenie na jakiś składnik i wtedy wysyp może w ogóle nie zejść, także dobrze zrobiłaś, że sobie podarowałaś.
A ciężko powiedzieć, ile u kogo to będzie trwać. Trzeba niestety cierpliwie czekać



Nie wolno wyciskać Nigdy i nijak. Chyba, że chcesz rozsiać sobie bakterie po twarzy, narobić blizn albo dostać zakażenia skóry.
Skoro tak jak pisałaś, nie masz jakichś większych problemów ze skórą, to nie wiesz, jak zareaguje skóra trądzikowa.
wiecie jak to jest z wyciskaniem człek wie że nie wolno i be i zakaz ale łapki same lecą do buzi, jedyne co mi pomogło na nie wyciskanie to baaardzo ciemna łazienka w starym mieszkaniu, nie wyciskałam bo nie widziałam nawet swojego odbicia w lustrze za bardzo. Teraz nawet nie wyciskam, kwas zrobił mi z syfków czerwone bolące placki i krosty bez czubków, czekam już tydzień żeby to zeszło. Cerę mam nieco dziwną bo i tłustą i wrażliwą, ale zależy na co, bo peeling jej nie ruszy i nie podrażni, nawet bardzo mocny, ale już łatwą ją przesuszyć.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 07:38   #2882
mirkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 818
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Nie wolno wyciskać Nigdy i nijak. Chyba, że chcesz rozsiać sobie bakterie po twarzy, narobić blizn albo dostać zakażenia skóry.
Skoro tak jak pisałaś, nie masz jakichś większych problemów ze skórą, to nie wiesz, jak zareaguje skóra trądzikowa.
Uwierz mi ze akurat wiem jak wyciskac i to przypuszczam ze mam wieksze doswiadczenie niz Ty.
Na codzien stykam sie z cerami nie tylko tradzikowymi ale w bardzo ciezkich stanach. Pracuje w gabinecie dermatologicznym i uwierz mi wiem co mowie, bo to element mojej pracy.

Natomiast jezeli chodzi o rozsianie krost po twarzy to wybacz ale to sie tylko tyczy zmian ropnych dlatego je wyciskamy na samym koncu.
Jeseli chcesz mozemy sobie chetnie podyskutowac na ten temat i sprowadze Cie na ziemie bo widze ze chyba na chwile odlecialas..
mirkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 07:52   #2883
Martys25
Przyczajenie
 
Avatar Martys25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 16
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Z tym wyciskaniem, to taki myślę naturalny nasz odruch, same ręce idą do twarzy. Ja też wiem, że lepiej nie, a jednak, może tylko raz, może troszeczkę. Powiem w skrytości, nawet to lubię, drażnią mnie takie białe czubeczki. Przed wyciskaniem myję porządnie ręce, twarz wodą micelarną do skóry trądzikowej Teen Derm, a po wyciskaniu staram się dezynfekować wodą utlenioną. Czasem jednak ślady zostają.
Martys25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 08:01   #2884
mirkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 818
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ślady zostaja bo pewnie naruszasz ciaglasc naskorka, a to z reguly zdarza sie przy dlugich paznokciach, dlatego jak napisalam wyzej jezeli mam lateksowe rekawiczki oraz wokol palcow owinieta gaze lub husteczke, wtedy jedynie dociskamy skore i te z biala glowka pieknie wychodza, wtedy ani nie zrobisz sobie krzywdy, nie przerwiesz naskorka, nie zrobisz rany. Jezeli dusimy niewiadomo z jakim naciskiem paznokciami to czemu dziwimy sie ze mamy slad czy pozniej rane na twarzy.
Prawidlowe wyciskanie robi sie jedynie za pomoca opuszkow palcow!
mirkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 08:28   #2885
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam
Pisze w sprawie żelu micelarnego z Biedronki, wydaje mi się, że mnie zapchał..
miałyście taki problem? tylko ten kosmetyk wprowadziłam jako nowy i po kilku dniach pojawiły się małe krostki na brodzie...
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 09:07   #2886
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez mirkaaa Pokaż wiadomość
Uwierz mi ze akurat wiem jak wyciskac i to przypuszczam ze mam wieksze doswiadczenie niz Ty.
Na codzien stykam sie z cerami nie tylko tradzikowymi ale w bardzo ciezkich stanach. Pracuje w gabinecie dermatologicznym i uwierz mi wiem co mowie, bo to element mojej pracy.

Natomiast jezeli chodzi o rozsianie krost po twarzy to wybacz ale to sie tylko tyczy zmian ropnych dlatego je wyciskamy na samym koncu.
Jeseli chcesz mozemy sobie chetnie podyskutowac na ten temat i sprowadze Cie na ziemie bo widze ze chyba na chwile odlecialas..
A po co zaraz taki agresywny ton? Nie musisz mnie obrażać tylko dlatego, że wiem, że nie można robić sobie krzywdy I każdy dobry dermatolog powie to samo. I szczerze, nie wiem, co robisz w takim wątku, skoro sama trądziku nie masz i jeszcze chwalisz rzeczy, o których każdy trądzikowiec wie, że nie wolno robić...
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 13:14   #2887
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
A po co zaraz taki agresywny ton? Nie musisz mnie obrażać tylko dlatego, że wiem, że nie można robić sobie krzywdy I każdy dobry dermatolog powie to samo. I szczerze, nie wiem, co robisz w takim wątku, skoro sama trądziku nie masz i jeszcze chwalisz rzeczy, o których każdy trądzikowiec wie, że nie wolno robić...
Dziewczynke troche poniosło
Oddychamy spokojnie,zastanawiamy sie co chcemy w zyciu robic i to robimy
ja tam jestem tylko kosmetologiem i pare lat temu weszla ustawa,ze kosmetyczka,kosmetolog,de rmatolog i POMOC dermatologow nie moze w gabinetach/salonach naruszac ciaglosci naskorka,jest to zabronione,zakazane i karane

a tak zyciowo to logiczne,ze nikt nie chce hasac z białymi dziobami
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 13:31   #2888
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Kamilanet
Zamiast się smiać to poszukaj w tym wątku mojego postu z linkiem do analizy tej maseczki błotnej
nie śmieję się

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez mirkaaa Pokaż wiadomość
Ślady zostaja bo pewnie naruszasz ciaglasc naskorka, a to z reguly zdarza sie przy dlugich paznokciach, dlatego jak napisalam wyzej jezeli mam lateksowe rekawiczki oraz wokol palcow owinieta gaze lub husteczke, wtedy jedynie dociskamy skore i te z biala glowka pieknie wychodza, wtedy ani nie zrobisz sobie krzywdy, nie przerwiesz naskorka, nie zrobisz rany. Jezeli dusimy niewiadomo z jakim naciskiem paznokciami to czemu dziwimy sie ze mamy slad czy pozniej rane na twarzy.
Prawidlowe wyciskanie robi sie jedynie za pomoca opuszkow palcow!
święta prawda
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 16:30   #2889
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

co byscie wybraly na przebarwienia?
1. http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-acne.html#up

czy

2. http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html

oczywiscie pytam na dzien dzisiejszy.. boje sie, ze slonce robi sie coraz mocniejsze i migdaloweog kwasu nie bede mogla uzywac ?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 16:32   #2890
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Chyba kazda z nas sie zgodzi ze wyciskanie nie jest dobrym pomyslem, a nawet szkodliwym, zwlaszcza robiac to nieumiejetnie. Ale przyznam sie, ze prawie zawsze niszcze "biale czubki" Tak ze wystarczy je lekko dotknac i juz biala wydzielina sie usunie, wiec nie narusza sie wtedy zbytnio naskorka Ale drapanie, duszenie na mus paznokciami to juz co innego...

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
co byscie wybraly na przebarwienia?
1. http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-acne.html#up

czy

2. http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html

oczywiscie pytam na dzien dzisiejszy.. boje sie, ze slonce robi sie coraz mocniejsze i migdaloweog kwasu nie bede mogla uzywac ?
Ja wybralabym chyba krem, nawet sama moze go zamowie bo mnie zaciekawil
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 21:04   #2891
mirkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 818
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
A po co zaraz taki agresywny ton? Nie musisz mnie obrażać tylko dlatego, że wiem, że nie można robić sobie krzywdy I każdy dobry dermatolog powie to samo. I szczerze, nie wiem, co robisz w takim wątku, skoro sama trądziku nie masz i jeszcze chwalisz rzeczy, o których każdy trądzikowiec wie, że nie wolno robić...
Wybacz nie sadzilam ze to był obrazliwy ton, uwierz mi ze nie chcialam Cie urazic - nie w tym rzecz, chodzi tylko ze podwazylas to co napisalam mimo to iz stanowczo i dosadnie podkreslilam kilka aspetkow, mam nadzieje ze wiesz o czym mowie i nie musze tego cytowac.

A to co robie na tym watku to moja sprawa.
Powiem tyle - daze do ideału, jestem otawrta na wiedze, lubie ja poglebiac i caly czas sie ksztalcic, mimo to iz w tym kierunku zdobylam juz wyksztalcenie i obecnie spelniam sie zawodowo co jednak nie przeczy i nie koliduje w tym ze temat jest zawsze aktualny.

Cytat:
Napisane przez urodzona3maja Pokaż wiadomość
Dziewczynke troche poniosło
Oddychamy spokojnie,zastanawiamy sie co chcemy w zyciu robic i to robimy
ja tam jestem tylko kosmetologiem i pare lat temu weszla ustawa,ze kosmetyczka,kosmetolog,de rmatolog i POMOC dermatologow nie moze w gabinetach/salonach naruszac ciaglosci naskorka,jest to zabronione,zakazane i karane

a tak zyciowo to logiczne,ze nikt nie chce hasac z białymi dziobami
Gratuluje ja rowniez jestem kosmetologiem a na dodatek pracuje w gabinecie dermatologicznym takze jak najbardziej jestem swiadoma wielu rzeczy, ale Ty jak widze zupelnie nie wiadomopo co to wtracilas, przeciez wyraznie napisalam ze tego nie wolno robic.
Wiec tylko w tym momencie powtorzylas oczywista oczywistosc ktora juz byla wczesniej przytoczona, wiec gratuluje.

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość

święta prawda
mirkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 22:32   #2892
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

[/QUOTE]
Ja Tobie gratuluje podejscia do ludzi,jesli tak samo obchodzisz sie z klientami to ja gratuluje i zycze powodzenia bo sie przyda
Cytat:
Napisane przez mirkaaa Pokaż wiadomość
ale Ty jak widze zupelnie nie wiadomopo co to wtracilas,
a Ty jak widze nie wiesz na czym polega forum,pogłębiaj swoja zacną wiedze nie tylko w jdnym kierunku bo masz klapki na oczach i chyba za wysokie mniemanie o sobie,wykwalifikowana kosmetyczko
Cytat:
Napisane przez mirkaaa Pokaż wiadomość
A to co robie na tym watku to moja sprawa.
a to co wtracam na watku to moja sprawa.
Cytat:
Napisane przez mirkaaa Pokaż wiadomość
daze do ideału,
daleka droga zatem przed Tobąw kazdym razie powodzenia
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 00:29   #2893
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez mirkaaa Pokaż wiadomość
Wybacz nie sadzilam ze to był obrazliwy ton, uwierz mi ze nie chcialam Cie urazic - nie w tym rzecz, chodzi tylko ze podwazylas to co napisalam mimo to iz stanowczo i dosadnie podkreslilam kilka aspetkow, mam nadzieje ze wiesz o czym mowie i nie musze tego cytowac.

A to co robie na tym watku to moja sprawa.
Powiem tyle - daze do ideału, jestem otawrta na wiedze, lubie ja poglebiac i caly czas sie ksztalcic, mimo to iz w tym kierunku zdobylam juz wyksztalcenie i obecnie spelniam sie zawodowo co jednak nie przeczy i nie koliduje w tym ze temat jest zawsze aktualny.



Gratuluje ja rowniez jestem kosmetologiem a na dodatek pracuje w gabinecie dermatologicznym takze jak najbardziej jestem swiadoma wielu rzeczy, ale Ty jak widze zupelnie nie wiadomopo co to wtracilas, przeciez wyraznie napisalam ze tego nie wolno robic.
Wiec tylko w tym momencie powtorzylas oczywista oczywistosc ktora juz byla wczesniej przytoczona, wiec gratuluje.



Chyba raczej Twoim celem było mnie urazić - wywyższanie swojej wiedzy ponad moją nie znając mnie i sformułowanie, że sprowadzisz mnie na ziemię, bo odleciałam, jest owszem obraźliwe w kręgach kulturalnych ludzi i gdybym powiedziała coś takiego znajomemu, na pewno straciłabym jego szacunek i to słusznie.

Nie trzeba się zaraz unosić - każdy rozsądny człowiek chce pogłębiać wiedzę na temat swojego zawodu, dlatego nie rozumiem, po co kogoś obrażać, kiedy ten dementuje wierutną bzdurę
Bo wyciskanie może i 1% populacji nie zaszkodzi, ale nie wyleczy trądziku! To nie ma nic wspólnego z leczeniem.

Jeszcze podam przykład: pewnego razu miałam ropniaka. Wycisnęłam w hipersterylnych warunkach. Co mi zostało? Piękna dziura i przebarwienie do tej pory. Tydzień później wyskoczyły mi kolejne trzy ropne. Nie dotykałam, tylko smarowałam czym powinnam i dzisiaj nie ma po nich śladu I dodam, że mam trądzik, a nie "parę krostek przed okresem" Jak ktoś uważa coś takiego za duży problem, to szczerze mu zazdroszczę Ale od jednej krostki przed okresem jest wiele innych wątków, a ten jest o CHOROBIE, jaką jest trądzik.

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:27 ----------

A jeszcze a propos ropniaków z białym czubkiem. Ja wiem, że kusi to usunąć Ale genialnie na coś takiego sprawdza się maść ichtiolowa zaklejona plastrem na noc - u mnie po takiej nocce zostaje już tylko czerwona "reszta", która przynajmniej już tak nie drażni
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 13:47   #2894
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Jestem jak najbardziej za tym, zeby nie wyciskac niczego! Samemu czy tez u kosmetyczki - NIE! Tak jak juz ktos tutaj zauwazyl nie leczy to podstawy naszego problemu, jakim jest tradzik. Co z tego, ze usune jednego ropniaka jak w jego miejsce za 1 lub 2 dni bede miala kilka nowych. Sama wiem, jak ochydnie to wyglada ale wyciskanie nic tutaj niestety nie pomoze! Ja bylam na czyszczeniu skory w renomowanych gabinetach kosmetycznych i mimo, iz pani tam wyciskala "tylko" opuszkami palcow i nie naruszala mi naskorka to na co to bylo??? Jak za tydzien skora byla znowu posiana zaskornikami i pryszczami! Szkoda tylko kasy, tutaj trzeba leczyc przyczyny choroby!!! Ja lecze juz przeszlo 10 lat z lepszym lub gorszym efektem. I szlag mnie juz trafia bo co nowy lekarz to inna opinia i leczenie. Bylam wczoraj u nowej dermy, ponoc b.dobra, polecana gorliwie przez znajomych. Opowiedzialam jej o historii (mozna powiedziec epopei) mojej choroby, bylam zle leczona od samego poczatku:
- hormony bez wczesniejszego zbadania poziomu hormonow (nawiasem mowiac wkurzam sie, jak ktos tutaj pisze, ze wyleczyl tradzik za pomoca tabl. anty., problem wraca wraz z odstawieniem! u mnie wrocil ze zdwojona sila niestety),
- leczenie Aknenorminem tez mialam zle, okazalo sie ze bralam zla dawke do wagi i czas leczenia tez byl zly!!
Juz nie wiem komu czlowiek ma wierzyc, bo przeciez nie jestem lekarzem i nie wiem co jest dobre dla mnie a co nie...
Od wczoraj jestem na leczeniu, ktore zapisala mi ta nowa derma, i mam sie zglosic do niej za 30 dni. W miedzyczasie musze zrobic badania na poziom hormonow.
Dam wam znac, czy sa jakies wyniki.
I tak jak moja poprzedniczka jyyli ja mam silny tradzik a nie jakas tam krostke od czasu do czasu!
Pozdrawiam wszystkich walczacych!

Edytowane przez Nikita...
Czas edycji: 2011-04-27 o 13:49
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 16:00   #2895
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej czy używała któraś z Was mydełko z nanosrebrem na trądzik ??
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 18:30   #2896
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Hej czy używała któraś z Was mydełko z nanosrebrem na trądzik ??
mydełka nie, ale używam krem z filtrem 25 na dzień ze srebrem (działa antybakteryjnie) - lubię ten składnik
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 20:11   #2897
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Hej czy używała któraś z Was mydełko z nanosrebrem na trądzik ??
Ja kiedyś używałam, ale żadnej różnicy nie widziałam niestety. Ale na każdego działa co innego, więc warto spróbować Tym bardziej, że nie jest drogie, a za to bardzo wydajne.
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 08:49   #2898
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Muffka
Odkad przestalam wyciskac. Pryszczy mniej. W ogole moja broda po miesiacu uzywania Zindaclinu jest wrecz piękna. Wiadomo ..wtedy, gdy nadchodzą "te dni" to wyskakuje 1-2 pryszczy, ale u mnie to normalne. Jednak po Zindaclinie szybko schodzą

Dziewczyny uzywa moze ktoras z was Zindaclin ? Ulotke niestety wyrzucilam od razu z pudelkiem. A zastanawialam sie nad tym, czy moge opalac się stosujac go czy musialabym przerwac smarowanie nim ?
Bede wdzieczna.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 11:31   #2899
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Muffka
Odkad przestalam wyciskac. Pryszczy mniej. W ogole moja broda po miesiacu uzywania Zindaclinu jest wrecz piękna. Wiadomo ..wtedy, gdy nadchodzą "te dni" to wyskakuje 1-2 pryszczy, ale u mnie to normalne. Jednak po Zindaclinie szybko schodzą

Dziewczyny uzywa moze ktoras z was Zindaclin ? Ulotke niestety wyrzucilam od razu z pudelkiem. A zastanawialam sie nad tym, czy moge opalac się stosujac go czy musialabym przerwac smarowanie nim ?
Bede wdzieczna.
A propos pryszczy przedokresowych: gdzieś kiedyś czytałam, że ponoć branie tydzień wcześniej tabletki przeciwbólowej rano i wieczorem zapobiega im. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale testuję na Apapie Osoba, która pisała o tym sposobie, polecała Aleve i może to rzeczywiście działa, bo dość mocne jest.
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-28, 11:46   #2900
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
A propos pryszczy przedokresowych: gdzieś kiedyś czytałam, że ponoć branie tydzień wcześniej tabletki przeciwbólowej rano i wieczorem zapobiega im. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale testuję na Apapie Osoba, która pisała o tym sposobie, polecała Aleve i może to rzeczywiście działa, bo dość mocne jest.
Jyyli, ja z reguly jakies 3 dni przed okresem juz biore tabl. przeciwbolowe, poniewaz mam bardzo bolesne miesiaczki i zeby nie chodzic na kolanach w dzien okresu, tak sobie pomagam. Nie zauwazylam jednak przez to zadnej poprawy cery czy jakiegokolwiek zapobiegania pryszczom przed okresem. Niestety u mnie to nie dziala ale moze u was sie sprawdzi.
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 13:06   #2901
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

chyba branie dużej ilości tabletek przeciwbólowych może być szkodliwe...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 13:32   #2902
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
chyba branie dużej ilości tabletek przeciwbólowych może być szkodliwe...
Biore 1tabl. dziennie na ok 2-3 dni przed okresem, inaczej nie dalabym rady. Musze jakos w pracy funkcjonowac w ten dzien...Jak zrobie sobie od tego przerwe to pomaga mi tylko Ketonal forte wiec juz z dwoja zlego to lepiej wziac 3x Ibum. Sama juz nie wiem.
I przepraszam, ze taki post odbiejajacy od glownego tematu.
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 13:43   #2903
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Biore 1tabl. dziennie na ok 2-3 dni przed okresem, inaczej nie dalabym rady. Musze jakos w pracy funkcjonowac w ten dzien...Jak zrobie sobie od tego przerwe to pomaga mi tylko Ketonal forte wiec juz z dwoja zlego to lepiej wziac 3x Ibum. Sama juz nie wiem.
I przepraszam, ze taki post odbiejajacy od glownego tematu.
Nie wydaje mi się, żeby to były duże ilości. Branie powyżej dobowej dawki na pewno zaszkodzi, ale też nie ma co panikować.
Ja akurat biorę zwykle Apap, bo jest rzeczywiście łagodny dla żołądka i nie mam z nim żadnych problemów. Ale jak mam okres, to różne rzeczy biorę, ale mało co pomaga. Chociaż i tak nie mam już tak strasznych bólów, jak zanim zaczęłam brać tabletki, wtedy to i cały słoiczek Ketonalu nic by nie dał, więc brałam tylko No-Spę
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 13:56   #2904
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, żeby to były duże ilości. Branie powyżej dobowej dawki na pewno zaszkodzi, ale też nie ma co panikować.
Ja akurat biorę zwykle Apap, bo jest rzeczywiście łagodny dla żołądka i nie mam z nim żadnych problemów. Ale jak mam okres, to różne rzeczy biorę, ale mało co pomaga. Chociaż i tak nie mam już tak strasznych bólów, jak zanim zaczęłam brać tabletki, wtedy to i cały słoiczek Ketonalu nic by nie dał, więc brałam tylko No-Spę
U mnie tez problem zniknal jak zaczelam brac tabl. anty ale po ich odstawieniu wrocily bolesne miesiaczki oraz tradzik uderzyl ze zdwojona sila niestety...
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 18:46   #2905
scarletswalks
Raczkowanie
 
Avatar scarletswalks
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 319
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczęta, czy możecie mi polecić jakiś korektor, który NAPRAWDĘ zakryje przebarwienia potrądzikowe i ewentualnie jakieś pryszczydła? Tyle już przetestowałam i cały czas rozczarowania...
scarletswalks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 19:12   #2906
SMariee
Przyczajenie
 
Avatar SMariee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 12
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez urodzona3maja Pokaż wiadomość
ja tam jestem tylko kosmetologiem i pare lat temu weszla ustawa,ze kosmetyczka,kosmetolog,de rmatolog i POMOC dermatologow nie moze w gabinetach/salonach naruszac ciaglosci naskorka,jest to zabronione,zakazane i karane
a tak zyciowo to logiczne,ze nikt nie chce hasac z białymi dziobami
O super że jesteś kosmetologiem
Więc mam pewne pytanie do Ciebie, nie wiesz może co jest dobre na blizny, przebarwienia po trądziku itp. ? Mam z tym problem. A pytałam się pani dermatolog, i mówiła mi o jednym takim sposobie( nie pamietam już) , tylko że prawie cały tydzień ma się czerwoną twarz czy jakoś tak ;D
No ja się na tym nie znam, ale może Ty coś wiesz na ten temat Była bym bardzo wdzięczna
__________________
"Jak się ma całą wieczność, można sprawdzić każdą słomkę w każdym stogu siana na świecie"
SMariee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 19:52   #2907
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

mogę się nieśmiało dołączyć?
postanowiłam znaleźć jakiś wątek, gdzie osoby męczą się z trądzikiem, co by poczuć się mniej odosobnioną, bo większość moich koleżanek cery ma jak z bajki, a ja jedna męczę się z syfami... będę szukać wśród was pocieszenia i może łatwiej mi będzie pokonać to paskudztwo. bo dzisiaj to mam wyjątkowo podły nastrój
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 20:02   #2908
unternehmungs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 70
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
mogę się nieśmiało dołączyć?
postanowiłam znaleźć jakiś wątek, gdzie osoby męczą się z trądzikiem, co by poczuć się mniej odosobnioną, bo większość moich koleżanek cery ma jak z bajki, a ja jedna męczę się z syfami... będę szukać wśród was pocieszenia i może łatwiej mi będzie pokonać to paskudztwo. bo dzisiaj to mam wyjątkowo podły nastrój
Dla mnie to jest marne pocieszenie, że w internecie takich ludzi znajdę, bo wystarczy pójść do szkoły, a tam same gładkie gęby.
unternehmungs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 20:33   #2909
kingab93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 45
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja do czasu też miałam taką gładką gębę.. było to jakieś 4 lata temu Dziewczyny czy to możliwe, żebym w wieku 18 lat dostała trądzik młodzieńczy? Wydaje mi się, że to we wcześniejszych latach się zaczyna..
Zawsze miałam jakieś tam pojedyncze krostki ale nigdy tak jak teraz.. Ani specjalnie diety nie zmieniłam, ba, nawet odżywiam się zdrowiej niż kiedykolwiek a od około 3 miesięcy męczę się z krostkami ropnymi na czole. Co gorsza moja mania wyciskania () nie daje mi żyć i co tylko zauważę to wyciskam
Smarowanie Benzacne nie pomaga, Pasta Lassari nie pomaga, juz nawet sterydowe próbowałam (mam AZS i maści sterydowych całą szufladę). Nie mam pojęcia skąd mi się to cholerstwo przyplątało
kingab93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 20:59   #2910
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez scarletswalks Pokaż wiadomość
Dziewczęta, czy możecie mi polecić jakiś korektor, który NAPRAWDĘ zakryje przebarwienia potrądzikowe i ewentualnie jakieś pryszczydła? Tyle już przetestowałam i cały czas rozczarowania...
z czystym sumieniem: MAC studio finish concealer
tylko cena mniej przyjemna, bo kosztuje coś koło 70zł za niewielki słoiczek ale jest bardzo wydajny i wystarcza na ok rok
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.