Cło od stycznia 2009 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-17, 20:31   #1
a8tpk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 266
Arrow

Cło od stycznia 2009


1 stycznia 2009 roku ulegnie zmianie prawo celne w zakresie sprowadzania towarów z krajów trzecich, czyli spoza obszaru celnego Unii Europejskiej, które odbiorcy dostarczone zostaną za pośrednictwem Poczty Polskiej (PP). Znacznie trudniej będzie uniknąć konieczności zapłacenia cła - narodowy operator pocztowy zostanie zobowiązany do poboru zarówno cła, jak i podatku VAT.



Co więcej, jeśli PP nie dopełni tego obowiązku i nie przekaże w ciągu 10 dni właściwej izbie celnej odpowiedniej należności, to ona poniesie konsekwencje zaniechania, także finansowe. Wświetle obowiązujących przepisów Poczta Polska nie jest zobowiązana do poboru należności celnych i podatkowych, znowelizowane prawo ma to zmienić - informuje Rzeczpospolita.
Zdaniem specjalistów od podatków, nowe regulacje niewiele zmienią. Zyskać mogą uczciwi odbiorcy, którzy po otrzymaniu przesyłki z kraju trzeciego, regulowali swoje należności. Teraz zrobi to za nich Poczta. Problemem jest jednak ustalanie wartości przesyłanych towarów.
Cłem objęte są bowiem jedynie te z nich, których wartość przekracza 45 euro w przypadku, gdy nadawcą jest osoba fizyczna, oraz 22 euro, jeśli osoba prawna. Bardzo często faktyczna wartość przesyłki jest zaniżona, by w ten sposób uniknąć konieczności płacenia opłat celno-podatkowych. Poczta nie będzie miała możliwości ingerencji w podane wartości.
Należność pobierze od zadeklarowanych na paczkach kwot. Dlatego też trudno oczekiwać, by wprowadzone zmiany doprowadziły do znacznego zwiększenia wpływów z tego tytułu. Brak jest bowiem skutecznych metod kontrolowania zawartości paczek.
Kosztami, jakie to będzie generować nie powinni zostać obciążeni klienci. Zdaniem firmy doradczej Ernst&Young winny one być rekompensowane przez Skarb Państwa.
Cały system poboru cła i VAT-u powinien zostać uszczelniony, gdyż Poczta Polska najpierw naliczy i pobierze odpowiednie należności od odbiorcy przesyłki, a dopiero potem ją wyda. Zmianie nie ulegną wysokości stawek.


Czy to znaczy, że jak lucky napisze 35$ to będziemy od tej sumy płacić cło???
I czy paczki nie będę już zalegać w UC???

Edytowane przez a8tpk
Czas edycji: 2008-11-17 o 20:32
a8tpk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 21:41   #2
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez a8tpk Pokaż wiadomość
[B][SIZE=1]

Czy to znaczy, że jak lucky napisze 35$ to będziemy od tej sumy płacić cło???
I czy paczki nie będę już zalegać w UC???
Będzie zalegać na Poczcie Polskiej, będzie więcej okazji do "zagubienia " przesyłek , szczególnie ,że ich wartość będzie zaniżana. Będzie więcej kradzieży , z tego samego powodu. Kto udowodni ,ze w paczce było coś więćej niż produkt za 35 $ ?
A do rodziny już wcale nie będzie się opłacało wysyłac paczek z poza Unii.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 22:47   #3
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Będzie zalegać na Poczcie Polskiej, będzie więcej okazji do "zagubienia " przesyłek , szczególnie ,że ich wartość będzie zaniżana. Będzie więcej kradzieży , z tego samego powodu. Kto udowodni ,ze w paczce było coś więćej niż produkt za 35 $ ?
A do rodziny już wcale nie będzie się opłacało wysyłac paczek z poza Unii.
Sama radość
Nic, tylko przerzucić się na Palais Royal, Harrodsa i Senteurs d’Ailleurs. Bye-bye Luckyscent, FragranceX i Truskawo.

T-M, brawa za wątek, bardzo się przyda.
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 22:56   #4
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Cło od stycznia 2009

z Truskawa jest na tyle dobrze, ze zwracaja. Choc czasem troche trzeba poczekac.

Ja uwazam, ze clo nie powinno obowiazywac. Jest to jakaf forma ochrony naszej gospodarki, no ale podatki kazdy placi, a to, ze panstwo nie umie nimi gospodarowac to juz inna sprawa. Nie obowiazuje ono zreszta w kazdym kraju. Po nowym roku mialam w planach kilka flaszek ze Stanow, a byc moze, nawet przestanie sie to oplacac.
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 23:07   #5
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez a8tpk Pokaż wiadomość
1 stycznia 2009 roku ulegnie zmianie prawo celne w zakresie sprowadzania towarów z krajów trzecich, czyli spoza obszaru celnego Unii Europejskiej, które odbiorcy dostarczone zostaną za pośrednictwem Poczty Polskiej (PP). Znacznie trudniej będzie uniknąć konieczności zapłacenia cła - narodowy operator pocztowy zostanie zobowiązany do poboru zarówno cła, jak i podatku VAT.



Co więcej, jeśli PP nie dopełni tego obowiązku i nie przekaże w ciągu 10 dni właściwej izbie celnej odpowiedniej należności, to ona poniesie konsekwencje zaniechania, także finansowe. Wświetle obowiązujących przepisów Poczta Polska nie jest zobowiązana do poboru należności celnych i podatkowych, znowelizowane prawo ma to zmienić - informuje Rzeczpospolita.
Zdaniem specjalistów od podatków, nowe regulacje niewiele zmienią. Zyskać mogą uczciwi odbiorcy, którzy po otrzymaniu przesyłki z kraju trzeciego, regulowali swoje należności. Teraz zrobi to za nich Poczta. Problemem jest jednak ustalanie wartości przesyłanych towarów.
Cłem objęte są bowiem jedynie te z nich, których wartość przekracza 45 euro w przypadku, gdy nadawcą jest osoba fizyczna, oraz 22 euro, jeśli osoba prawna. Bardzo często faktyczna wartość przesyłki jest zaniżona, by w ten sposób uniknąć konieczności płacenia opłat celno-podatkowych. Poczta nie będzie miała możliwości ingerencji w podane wartości.
Należność pobierze od zadeklarowanych na paczkach kwot. Dlatego też trudno oczekiwać, by wprowadzone zmiany doprowadziły do znacznego zwiększenia wpływów z tego tytułu. Brak jest bowiem skutecznych metod kontrolowania zawartości paczek.
Kosztami, jakie to będzie generować nie powinni zostać obciążeni klienci. Zdaniem firmy doradczej Ernst&Young winny one być rekompensowane przez Skarb Państwa.
Cały system poboru cła i VAT-u powinien zostać uszczelniony, gdyż Poczta Polska najpierw naliczy i pobierze odpowiednie należności od odbiorcy przesyłki, a dopiero potem ją wyda. Zmianie nie ulegną wysokości stawek.


Czy to znaczy, że jak lucky napisze 35$ to będziemy od tej sumy płacić cło???
I czy paczki nie będę już zalegać w UC???
te przepisy od dawna juz obowiazuja w Niemczech. i bardzo na te przedzialy zwraca sie uwage ; do 45€ towary od osob prywatnych tez deklarowane jako tzw 'gift' a do 22€ jesli od podmiotu prawnego byl zakup. raz bylam zla bo minimalnie przekroczylam prog i wtedy clo polecialo....


hulya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 06:01   #6
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Cło od stycznia 2009

Na Lucky zawsze wpisują, że paczka wynosi 45 Euro i zawsze jest cło od tej kwoty.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 09:33   #7
a8tpk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 266
Arrow Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Na Lucky zawsze wpisują, że paczka wynosi 45 Euro i zawsze jest cło od tej kwoty.
Fenris mylisz się... Ja ostatnio musiałem papiery wszystkie wysyłać do UC, wyciag z karty kredytowej i zamówienie z lucky i naliczyli od 500$ około.
a8tpk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 10:39   #8
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Cło od stycznia 2009

Mnie ciekawi co innego ... jak to technicznie będzie wyglądać ?

Dotąd listonosz przynosił paczkę, podpisywałam kwit i już.
A teraz sama będę musiała iść na pocztę czynną od 8 do 15 ?
I otwierać tam paczkę i pokazywać zawartość ,
czy poczta sama ją otworzy ?
na mojej wsi kresowej?
i jeszcze może się popsika (przepraszam za wyrażenie) gdzieniebądź ?
BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 13:45   #9
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez BigMama Pokaż wiadomość
Mnie ciekawi co innego ... jak to technicznie będzie wyglądać ?

Dotąd listonosz przynosił paczkę, podpisywałam kwit i już.
A teraz sama będę musiała iść na pocztę czynną od 8 do 15 ?
I otwierać tam paczkę i pokazywać zawartość ,
czy poczta sama ją otworzy ?
na mojej wsi kresowej?
i jeszcze może się popsika (przepraszam za wyrażenie) gdzieniebądź ?
Z tego co ja sie dowiedzialam "ze zrodel" to oni beda to otwierac... perfumy perfumami, ale ja zamawialam czesto bielizne i co? teraz ktos bedzie ja macal? to juz troche oblesne. Nie bardzo mi sie to widzi... a obcy ludzie zobacza jakie majtochy nosze, albo poznaja ceny perfum, ktorych uzywam. Co jak co, ale takie sprawy wydaja mi sie osobiste, na tyle, ze chcialabym, aby zawartosc moich paczek byla znana tylko mi.
Tym bardziej, ze w moim miescie ludzie sa jacy sa, a wiadomo, ze jak ktos raz mnie przytnie, ze zaplacilam za stanik 150 zl, a za jakis czas, ze za perfumy 300, to moze sie to skonczyc polowaniem na moja torebke.
Moja poczta, jest w miejscu gdzie kreca sie malo ciekawi ludzie i dla wlasnego bezpieczenstwa wolalabym, zeby ktos to inaczej rozplanowal.

Ten caly pomysl, chyba szybko zostanie zniesiony, bo ludzie zaczna protestowac.
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 17:10   #10
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez a8tpk Pokaż wiadomość
Fenris mylisz się... Ja ostatnio musiałem papiery wszystkie wysyłać do UC, wyciag z karty kredytowej i zamówienie z lucky i naliczyli od 500$ około.
Lucky zamawiałam już kilka razy. Jest tam podane odgórnie, że całość to gift i wynosi 45 euro, także dziwne, że kazali Ci przesyłać cokolwiek. Cło wynosi zwykle 49zł.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 19:00   #11
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Lucky zamawiałam już kilka razy. Jest tam podane odgórnie, że całość to gift i wynosi 45 euro, także dziwne, że kazali Ci przesyłać cokolwiek. Cło wynosi zwykle 49zł.
Fenris, myślę, że sposób postępowania z paczkami zależy od konkretnego urzędu celnego. W jednym może się zdarzyć to, co spotkało Twistera, w drugim urzędnicy dadzą wiarę temu, co zadeklarował nadawca.
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 19:37   #12
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: Cło od stycznia 2009

Istnieje tez wartosc rzeczywista clonego przedmiotu i w przypadku zdawkowej ( podejrzanej lub niewiarygodnej ) dokumentacji celnej celnik moze ta wartosc okreslic sam.

Ogladalam tez jakis wywiad z bubkiem celnym niezidentyfikowanym, ze oni owszem wiedza, ze faktury wewnatrz paczek sa zanizane i watrosci nie pokrywaja sie z cena realna i na ta ewentualnosc tez sie przygotuja okreslajac przedzialy cenowe, co nieco absurdalne jest, ale licho wie co sie w takiej pale urzedniczej wykluje.
__________________

Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:09   #13
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Fenris, myślę, że sposób postępowania z paczkami zależy od konkretnego urzędu celnego. W jednym może się zdarzyć to, co spotkało Twistera, w drugim urzędnicy dadzą wiarę temu, co zadeklarował nadawca.
Bardzo możliwe.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:16   #14
a8tpk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 266
Arrow Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe.
Ale nas obydwoje cli Bytom, więc chyba zależy od konkretnego ludka na jakiego trafi paczka...
a8tpk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 22:13   #15
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez a8tpk Pokaż wiadomość
Ale nas obydwoje cli Bytom, więc chyba zależy od konkretnego ludka na jakiego trafi paczka...
To widocznie moja trafia na jednego
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 16:01   #16
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Cło od stycznia 2009

O rany to trza koniecznie zrobic zapasy
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 20:12   #17
Morannon
Raczkowanie
 
Avatar Morannon
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: Cło od stycznia 2009

Witajcie,
Jestem nowa w temacie. Zaryzykowałam zakup na FragranceX i oczywiście mam wezwanie do uiszczenia opłaty celnej.
Problem polega na tym, że napisali na druku, że w paczce brakuje rachunku trochę to dziwne jest. Sądziłam, że będzie w środku rachunek , jak to przy zakupach w sklepie, uiszczę wskazaną przez UC kwote i będzie pozamiatane.
Czy ktoś wie jak ugryźć sprawę, co by się nie wkopać w jakies koszmarne kwoty? Trzeba na coś uważać?
a8tpk jak to było u Ciebie?
__________________
Morannon
Morannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 20:30   #18
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez Morannon Pokaż wiadomość
Witajcie,
Jestem nowa w temacie. Zaryzykowałam zakup na FragranceX i oczywiście mam wezwanie do uiszczenia opłaty celnej.
Problem polega na tym, że napisali na druku, że w paczce brakuje rachunku trochę to dziwne jest. Sądziłam, że będzie w środku rachunek , jak to przy zakupach w sklepie, uiszczę wskazaną przez UC kwote i będzie pozamiatane.
Czy ktoś wie jak ugryźć sprawę, co by się nie wkopać w jakies koszmarne kwoty? Trzeba na coś uważać?
a8tpk jak to było u Ciebie?
Przedłuż w UC wydruk maila od FragranceX potwierdzającego zakupy
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 20:33   #19
Morannon
Raczkowanie
 
Avatar Morannon
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: Cło od stycznia 2009

Dzięki. Niby wszystko dla ludzi
Tak wyślę więc, budzi we mnie tylko obawę informacja załączona w liście "(...) potwierdzenie transakcji zakupu internetowego w postaci wydruk, lub inny dokument (...) wraz z tłumaczeniem na język polski we własnym zakresie."
Mam nadzieję, że nie chodzi o formalne tłumaczenie przysięgłe?
__________________
Morannon
Morannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 20:57   #20
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez Morannon Pokaż wiadomość
Dzięki. Niby wszystko dla ludzi
Tak wyślę więc, budzi we mnie tylko obawę informacja załączona w liście "(...) potwierdzenie transakcji zakupu internetowego w postaci wydruk, lub inny dokument (...) wraz z tłumaczeniem na język polski we własnym zakresie."
Mam nadzieję, że nie chodzi o formalne tłumaczenie przysięgłe?
Eee, gdzie tam wystarczy osobiście przetłumaczony tekst, nawet lekko kulawy. Byle było napisane "głośno i wyraźnie", ile zapłaciłaś za towar.
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:06   #21
Morannon
Raczkowanie
 
Avatar Morannon
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: Cło od stycznia 2009

Dziękuję
Dam znać jak sfinalizuję sprawę (mam nadzieję, że pomyślnie).
__________________
Morannon
Morannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:13   #22
Jose Cuervo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 25
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez a8tpk Pokaż wiadomość
1 stycznia 2009 roku ulegnie zmianie prawo celne w zakresie sprowadzania towarów z krajów trzecich, czyli spoza obszaru celnego Unii Europejskiej, które odbiorcy dostarczone zostaną za pośrednictwem Poczty Polskiej (PP). Znacznie trudniej będzie uniknąć konieczności zapłacenia cła - narodowy operator pocztowy zostanie zobowiązany do poboru zarówno cła, jak i podatku VAT.



Co więcej, jeśli PP nie dopełni tego obowiązku i nie przekaże w ciągu 10 dni właściwej izbie celnej odpowiedniej należności, to ona poniesie konsekwencje zaniechania, także finansowe. Wświetle obowiązujących przepisów Poczta Polska nie jest zobowiązana do poboru należności celnych i podatkowych, znowelizowane prawo ma to zmienić - informuje Rzeczpospolita.
Zdaniem specjalistów od podatków, nowe regulacje niewiele zmienią. Zyskać mogą uczciwi odbiorcy, którzy po otrzymaniu przesyłki z kraju trzeciego, regulowali swoje należności. Teraz zrobi to za nich Poczta. Problemem jest jednak ustalanie wartości przesyłanych towarów.
Cłem objęte są bowiem jedynie te z nich, których wartość przekracza 45 euro w przypadku, gdy nadawcą jest osoba fizyczna, oraz 22 euro, jeśli osoba prawna. Bardzo często faktyczna wartość przesyłki jest zaniżona, by w ten sposób uniknąć konieczności płacenia opłat celno-podatkowych. Poczta nie będzie miała możliwości ingerencji w podane wartości.
Należność pobierze od zadeklarowanych na paczkach kwot. Dlatego też trudno oczekiwać, by wprowadzone zmiany doprowadziły do znacznego zwiększenia wpływów z tego tytułu. Brak jest bowiem skutecznych metod kontrolowania zawartości paczek.
Kosztami, jakie to będzie generować nie powinni zostać obciążeni klienci. Zdaniem firmy doradczej Ernst&Young winny one być rekompensowane przez Skarb Państwa.
Cały system poboru cła i VAT-u powinien zostać uszczelniony, gdyż Poczta Polska najpierw naliczy i pobierze odpowiednie należności od odbiorcy przesyłki, a dopiero potem ją wyda. Zmianie nie ulegną wysokości stawek.


Czy to znaczy, że jak lucky napisze 35$ to będziemy od tej sumy płacić cło???
I czy paczki nie będę już zalegać w UC???

Polska to dziwny kraj

http://podatki.gazetaprawna.pl/artyk...o_bez_cla.html

Wiec , ktore przepisy sa aktualne ?
Jose Cuervo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 01:11   #23
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Cło od stycznia 2009

Jedno drugiego nie wyklucza. Poczta nie może ingerować w zawartość paczek, a cło jest doliczane powyżej 150 euro. Żyć nie umierać
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 08:52   #24
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Cło od stycznia 2009

euro? chyba $, z europy nie przechwytują...
__________________
próbki na wymianę




Edytowane przez kriss_de_valnor
Czas edycji: 2009-01-29 o 10:53
kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 19:19   #25
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Cło od stycznia 2009

W Gazecie Prawnej pisze wyraźnie EURO.

Chodzi tu o wszelki towar przekraczający granicę UE - stąd euro, przecież można importować z Chin, RPA itd. a USD nie jest już międzynarodową waluta - w każdym razie na pewno nie dla krajów z obszaru UE, które mają przecież wspólna taryfę celną i 'swoją' walutę

Cła należą do wyłącznej kompetencji UE, stąd nie wyobrażam sobie ustalania kwot w $.

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-01-29 o 19:21
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 08:42   #26
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: Cło od stycznia 2009

Przeliczaja na Euro
tylko gdzieniegdzie nieco dziwnie sie tych przeliczen dokonuje

Ostatnio na lotnisku pan, ktoremu dostarczylam fakture w koronach zamienial owa wartosc na zlotowki, a pozniej na euro.
Nerwowal sie bardzo, wreszcie uznal, ze moze to potraktowac jako prezent ( moj, a nie dla niego )
Co sie bede spierac, jak chlop ma za duzo roboty, trza ulzyc chlopu.

__________________

Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:50   #27
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Cło od stycznia 2009

W dzienniku ustaw jest napisane, ze na perfumy sprowadzanie z poza UE clo wynosi 0%. Jak mam to rozumiec? Czy moge kupic 10 szt perfum i nie zaplace za nie cła?


http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...87:FULL:PL:PDF


str. 253
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 18:13   #28
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Cło od stycznia 2009

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
W dzienniku ustaw jest napisane, ze na perfumy sprowadzanie z poza UE clo wynosi 0%. Jak mam to rozumiec? Czy moge kupic 10 szt perfum i nie zaplace za nie cła?


http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...87:FULL:PL:PDF


str. 253
Za sprowadzone na teren Unii perfumy i wody toaletowe( taryfa celna 3303) zapłacisz jedynie 22% VATu od wartości przesyłki.
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.