Polecamy - odradzamy :) - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-18, 16:08   #4291
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

A może nie oduczaj, sama wyrośnie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 18:40   #4292
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez bybella Pokaż wiadomość
i w ogóle to traktowanie niemowlaka jak obcego z innej planety, przecież to mały człowiek jest, nie zna świata, nie mówi to jak ma się porozumiewać? dla niego rodzice to cały świat, a jak biedny płacze i widzi że nikt nie reaguje, to nie wiem co sobie taki maluch myśli, aż mnie serce boli

Zgadzam się
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 20:40   #4293
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
WTRĄCE SWOJE 3 GROSZE NT USYPIANIA. JA NIE MIAŁM Z TYM PROBLEMU DO OK 9 MIESIĘCY, CODZIENNIE MIELIŚMY "RYTUAŁ" I STAŁY PLAN DNIA- WIECZOREM BYŁA KĄPIEL, (sorki za duze litery) potem bulta i zasypiała albo przy butli albo odkładałam do łóżeczka i zasypiała bez problemów, bez płaczu itp. Natomiast teraz mam problem bo od ponad roku zasypiamy razem w naszym łożu małżeńskim, nawet taty się domaga, szczebelki ma wyjęte wiec nawet jesli ją w nocy odłoże to przychodzi do nas. I co ja mam teraz z tym zrobić? Jak włoże szczebelki to będzie ryk bo nie wyjdzie, a takie spanie choć spodki to jest upierdliwe... Oduczyłam smoczka, oduczyłam bujania w wózku, uczę na nocniku a tego nie wiem jak oduczyć...
Ja miałam taki sam problem i pomogło dopiero zlikwidowanie łóżka małżeńskiego i kupienie córce jej własnego, a my śpimy na rozkładanym, które ścielimy dopiero jak mała uśnie. A i tak potrafi mi powiedzieć "mamusiu nie idź spać do tatusia zostań z Nusią". No i zasypia tylko tuląc się ze mną i muszę kłaść się koło niej.

Cytat:
Napisane przez bybella Pokaż wiadomość
mój tez budzi się często w nocy na (.)(.), średnio co dwie godz., ale co poradzić? zastanawiam sie tylko czy na butelkę też by sie tak budził? póki co nie chce próbować, bo nie wyobrażam sobie wstawania w nocy i robienia flaszki
Żaden kłopot przy nabraniu wprawy, zajmuje tyle samo co podanie piersi


Ja trochę i rozumiem, i nie rozumiem tej jakby "paniki" wokół usypiania dzieci. Na początku zasypiałam wraz z córką - ze zmęczenia, potem lubiłam patrzyć jak najedzona i zadowolona zasypia. Potem zrobiła się bardziej kłopotliwa bo musiałam jej np. 2h śpiewać żeby zasnęła, z drugiej strony to jedyna osoba na świecie, która lubi mój śpiew, bo generalnie to ja ryczę jak zarzynane zwierzę A teraz jak zasypiamy to tuli się do mnie, bo w dzień "nie ma czasu", mówi mi, że mnie kocha, głaszcze, przytula... a ostatnio tuli policzek do mojego brzucha i rozmawia z dzidziusiem albo stuka i mówi "puk puk to ja Nusia twoja siostrzyczka".

I chociaż czasem chciałabym mieć wieczór dla siebie, i nie usypiać dziecka przez 2h, to z drugiej strony tych chwil nie oddałabym za nic, bo to takie tylko nasze A raczej do 18 zasypiać ze mną nie będzie, więc prędzej czy później nauczy się zasnąć sama.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 21:29   #4294
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
WTRĄCE SWOJE 3 GROSZE NT USYPIANIA. JA NIE MIAŁM Z TYM PROBLEMU DO OK 9 MIESIĘCY, CODZIENNIE MIELIŚMY "RYTUAŁ" I STAŁY PLAN DNIA- WIECZOREM BYŁA KĄPIEL, (sorki za duze litery) potem bulta i zasypiała albo przy butli albo odkładałam do łóżeczka i zasypiała bez problemów, bez płaczu itp. Natomiast teraz mam problem bo od ponad roku zasypiamy razem w naszym łożu małżeńskim, nawet taty się domaga, szczebelki ma wyjęte wiec nawet jesli ją w nocy odłoże to przychodzi do nas. I co ja mam teraz z tym zrobić? Jak włoże szczebelki to będzie ryk bo nie wyjdzie, a takie spanie choć spodki to jest upierdliwe... Oduczyłam smoczka, oduczyłam bujania w wózku, uczę na nocniku a tego nie wiem jak oduczyć...
Kupić duże łóżko , nową pościel
Jak czytam u siebie na wątku to sporo dzieciaków jak spały w szczebelkowych to był ten problem a po otrzymaniu dużego wyrka , wszystko się unormowało
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 23:29   #4295
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość


I chociaż czasem chciałabym mieć wieczór dla siebie, i nie usypiać dziecka przez 2h, to z drugiej strony tych chwil nie oddałabym za nic, bo to takie tylko nasze A raczej do 18 zasypiać ze mną nie będzie, więc prędzej czy później nauczy się zasnąć sama.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 00:17   #4296
kalina_kot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Gorąco polecam klocki konstrukcyjne dla waszych pociech.
__________________
klocki konstrukcyjne
kalina_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 06:52   #4297
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kalina_kot Pokaż wiadomość
Gorąco polecam klocki konstrukcyjne dla waszych pociech.
Gorąco polecam opłacić reklamę i nie spamować
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 19:52   #4298
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Apropo usypiania. Mój Iwko skończył właśnie 3 miesiące. Zwykle szedł spać o 20:30 ale ostatnio robi się senny dużo wcześniej, już ok 18:00 zaczyna marudzić. Zajmujemy go czymś max do 19:00 i trzeba go kłaść. Ciekawa jestem czy wróci do pierwotnych przyzwyczajeń (śmiesznie to brzmi kiedy mowa o 3 miesięcznym brzdącu ). Wstaje ok 1-2 na mleczko a potem 4-5 i śpi jeszcze do ok 6:30-7:00. Chciała bym,żeby przesypiał to pierwsze karmienie, ale już pogodziłam się z tą 30min przerwą w śnie. Je 120-150ml i zawsze budzi się jak w zegarku. Pierwsza przerwa 5h druga 4h + 1,5h z nami na dospanie. Dzieciaki mają chyba wbudowane jakieś zegareczki, które same się z czasem przestawiają i nie będę przy nim majstrować.

Mam takie pytanie. Czy Wasze maluchy lubiły leżeć na brzuchu? Młody strasznie tego nie lubi i się wścieka, chyba, że leży na mnie, ale nie wiem czy to tak samo dobre jak leżenie na płaskim.
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 19:55   #4299
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

moja nie lubiła,kładłam ją na sobie,albo na podłodze kładłam się z nią "nos w nos",nie leżała nigdy dlugo,ot,parę chwil,ale do 6-mca ogólnie nie leżała sama,chyba ze spała
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 20:25   #4300
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Moja córa NIENAWIDZIŁA leżenia na brzuchu, ale jest to konieczne - kładź na sobie albo przed lusterkiem nie na długo, niech to będzie kilka razy dziennie po 5 minut.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 20:54   #4301
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Moja polubiła jak się nauczyła przekręcać (gdzieś 5 miesięcy), wcześniej 2-3 minuty i ryk.
Młodą od razu uczyliśmy schematu - 19 mycie, potem mleko i spanie. I tak jest do dziś (z tym ze teraz najpierw je kolacje, a potem sie myje).
Ale tez miała zegarek wbudowany. Budziła się równo 5.30. (a wczesniej między 23-3) i nic jej nie przestawiałam i powoli sama się przestawiała. Najpierw zrezygnowała z karmienia w nocy (miała może z pół roku), a od ok. 11-12 mż wydłużyła spanie do 6.30-7, ale za to w dzień śpi tylko raz 1,5-2godziny. Do 3 mż wołała mleko równo co 3 godziny.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 08:45   #4302
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

moja od urodzenia spi na brzuchu wiec nie miala problemow z kladzeniem sie w tej pozycji
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 09:20   #4303
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Większość maluchów początkowo nie lubi leżenia na brzuchu, moja nie była wyjątkiem, ale TRZEBA je przyzwyczajać, po kilka minut (czy sekund ), póki nie płaczą. W końcu polubią.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 21:43   #4304
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

a na jakim podłożu kladziesz na brzuchu? moja córka długo nie llubila tej pozycji, aż się okazało, że nie podoba jej się lezenie na kanapie, natomiast na podłodze na karimacie do jogi mogła leżeć bardzo długo.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 21:48   #4305
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Koleżanka fizjoterapeutka od niemowląt położyła syna na brzuszek w pierwszej dobie jego życia. I kazała kłaść codziennie, w ciągu dnia na drzemkę itp. Młody nie protestował. Nie wiem, może po prostu lubił. Albo był przyzwyczajony
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 22:47   #4306
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ja swoją córkę kładłam często u siebie "na klacie" i tą pozycję akceptowała, a potem układałam jej coś atrakcyjnego do oglądania, albo zniżałam się do jej poziomu (heh, w sensie, że ona np. na łóżku a ja na wysokości jej buzi, albo my obie na podłodze na płasko) i tak sobie razem leżałyśmy.

Jak się nauczyła trzymać główkę to robiłam wałeczek z kocyka i podkładałam ucząc opierać się na rączkach - żeby się potem nauczyła z brzuszka obracać na plecki
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-21, 09:43   #4307
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Moja córeczka na brzuchu lubi średnio - zawsze po chwili marudziła.
Teraz nauczyła sie pzrekręcać na brzuszek i na plecach leży max minutę - ale na brzuchu zaraz marudzi (na plecy z powrotem przekręcić się nei umie).

Mam na nia jeden sposób - jeździ na brzuchu w wózku - tak jej pasuje i może leżeć dłuuugo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (217,0 KB, 86 załadowań)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-21, 19:39   #4308
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ja młodego kładę zwykle na naszym łóżku na pościeli albo na tetrze na kanapie, żadna z tych opcji mu nie pasuje, sprawdzę jeszcze kocyk na podłodze Czasami jak ma dobry humor to te 5 min poleży i się wścieka. Na mnie leży dłużej zdecydowanie.

Doradźcie mi proszę jak ubierać teraz małego. Jest tak dziwna pogoda, że sama nie wiem. Niby ciepło 15-19*, słońce, ale jednak nie upały no i wiatr chłodny. Dziś na przykład miał bodziaka z długim rękawem, na to bluza z cienkiego polaru, spodenki dresowe, grubsze skarpetki i czapka a na niej kapturek od bluzy. Nie przykrywałam go już niczym, bo mi w sweterku i marynarce było ciepło. Ale mijała mnie dziewczyna z wózkiem z gondolką, więc dziecko w zbliżonym wieku, ale malucha nie było widać pod wielkim, polarowym kocem w który był okutany więc już sama nie wiem.

primavera- słodka ta Twoja niunia
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-21, 19:57   #4309
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez perelka-20 Pokaż wiadomość

primavera- słodka ta Twoja niunia
dzięki

Moja córka dziś ubrana jak twój(bodziak, dres welurowy), z tym że jak zasnęła to ją przykryłam kocykiem (takim średnim pod względem grubości)

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

co do "podglądania" innych dzieciaczków -to nie zapomnę, jak ze 3 tyg temu jakoś byliśmy "na krótko" -Nina w bodziaku na krótki rękaw i getrach 3/4, synek krótki rękaw i spodenki - i mijaliśmy rodzinkę na spacerze: kilkuletek w długich spodniach, bluzie zapiętej pod szyję a w wózku dzieciątko nie wiem, jak ubrane, ale przykryte kocem (grubym, akrylowym -bo wystawał) i jeszcze pokrowcem od wózka
Naprawdę było ciepło, nie że ja jakoś inaczej temp odczuwam czy zimnolubna jestem
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 16:48   #4310
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

no ja ostatnio tez widzialam panienke, ona rozebrana w krotkim rekawie, choc bylo chlodno raczej an dlugi rekaw, a dziecko niemowlak zapakowane w gondola i jeszcze grubasnym kocem zakryte po szyje i jak te dzieciaki nie choruja to nie wiem.

wszytsko zalezy od dziecka, ja ubieram moja jak siebie, bo juz sie rusza, nie jezdzi tylko w wozku, glownie chodzi. wiec dzis bylo na prawde zimno, i miala bodziaka, cienkie sztruksy, polbutki, sweterek i na to cienka kurtka.
ja tez tak bylam ubrana, i mi bylo w zam raz, a jak zawialo to nawet zimno mi sie robilo
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 19:50   #4311
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez perelka-20 Pokaż wiadomość
Ja młodego kładę zwykle na naszym łóżku na pościeli albo na tetrze na kanapie,
Moze ma za miękko? Mój synek na miękkim sie denerwuje od razu, na twardym (mata, podłoga, przewijak) inna gadka zupełnie
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 20:23   #4312
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Mam na nia jeden sposób - jeździ na brzuchu w wózku - tak jej pasuje i może leżeć dłuuugo
Hi, hi mój młody też tylko tak jeszcze toleruje leżenie w wózku . Nawet nie chodzi o leżenie na brzuchu tylko o widoki .

Gdyby nie taka odsłaniana budka, to już w wieku 4.5 mca musiałabym go na siedząco wozić, bo za zadne skarby nie chciał leżeć w wózku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Flintshire-20120903-00119.jpg (172,7 KB, 82 załadowań)

Edytowane przez kotikaa
Czas edycji: 2012-09-26 o 09:06
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-25, 13:26   #4313
ankham
Zadomowienie
 
Avatar ankham
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 433
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kotikaa Pokaż wiadomość
Hi, hi mój młody też tylko tak jeszcze toleruje leżenie w wózku . Nawet nie chodzi o leżenie na brzuchu tylko o widoki .

Gdyby nie taka odsłaniana budka, to już w wieku 4.5 mca musiałabym go na siedząco wozić, bo za rzadne skarby nie chciał leżeć w wózku.
chyba większość dzieci tak ma, mój miał podobnie w 5 miesiącu. masz chyba wózek teutonii? super mają rozwiązanie z tą siatką (u nas sprawdziło się w upały niesamowicie)

na szczęście mój młody już siedzi ale teraz chce zaglądać pod wózek
ankham jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 09:11   #4314
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ankham Pokaż wiadomość
chyba większość dzieci tak ma, mój miał podobnie w 5 miesiącu. masz chyba wózek teutonii? super mają rozwiązanie z tą siatką (u nas sprawdziło się w upały niesamowicie)

na szczęście mój młody już siedzi ale teraz chce zaglądać pod wózek
Tak, to teutonia fun system. Na poczatku na rzekalam na niego, ze ciezki i duzy, ale potem jak mialam jeszcze 3 inne wozki, doceniłam go. Najwygodniejszy dla dziecka z wszystkich, a to chyba najwazniejsze.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 17:27   #4315
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Hej.

Poszukuję ciekawych, zajmujących i "mądrych: książek dla rocznego-1,5rocznego dziecka. Chłopca. Znacie takie? Nie chodzi mi o bajki (Brzechwa, Tuwim itp), bo te mamy, czytamy i kochamy, ale o książeczki tego typu: http://merlin.pl/Nacisnij-mnie_Herve...AjNEw#fullinfo

To coś wspaniałego, ale dla starszych dzieci. Roczniak nie załapie. A ja uparcie szukam czegoś, co i do takiego malucha przemówi, w co będzie się mógł wciągnąć.

Wiecie, taka interaktywna książeczka. Interaktywna w sensie zachęcająca do zabawy, aktywności umysłowej i ruchowej, a nie że trąbi, piszczy świeci i recytuje
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 18:15   #4316
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Hej.

Poszukuję ciekawych, zajmujących i "mądrych: książek dla rocznego-1,5rocznego dziecka. Chłopca. Znacie takie? Nie chodzi mi o bajki (Brzechwa, Tuwim itp), bo te mamy, czytamy i kochamy, ale o książeczki tego typu: http://merlin.pl/Nacisnij-mnie_Herve...AjNEw#fullinfo

To coś wspaniałego, ale dla starszych dzieci. Roczniak nie załapie. A ja uparcie szukam czegoś, co i do takiego malucha przemówi, w co będzie się mógł wciągnąć.

Wiecie, taka interaktywna książeczka. Interaktywna w sensie zachęcająca do zabawy, aktywności umysłowej i ruchowej, a nie że trąbi, piszczy świeci i recytuje
Fajna ta książka. Nawet nie wiedziałam, ze takie są.
My mamy jedną miauczącą, ale Agata woli zwykłe normalne książki (zajmie się koło 7-10 min, więc jak na roczne dziecko to sporo), na przykład serie obrazki dla malucha (te większego formatu).
Jeśli juz chodzi o książki to namiętnie chadzamy do biblioteki i tam wypożyczamy różne książki, ale to zwykłe nie interaktywne
Ide chyba szukać po necie
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 18:19   #4317
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Jak fajne, nieinteraktywne a interaktywne to polecam tę:

http://merlin.pl/Zobacz-gdzie-mieszk.../1,670515.html

Piękna, z okienkami, dużo do oglądania i opowiadania.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 10:55   #4318
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

TO ja polecę te książeczki: http://www.ericcarle.pl/... są naprawdę niesamowite i widziałam jak bardzo dzieciaki się nimi zajmują. Widziałam roczniaka, który "wsiąkł" w jedną z tych książeczek na prawie godzinę.
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 11:12   #4319
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Dziękuję za odpowiedzi.
Gąsienicę wczoraj zamówiłam Bo też czytałam, ze super.
A tego Misia Bodo to bym chciała na żywo zobaczyć. Może w empiku mają...
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 23:02   #4320
caye
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 43
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Mój trzynastomiesięczny synek ostatnio pokochał książeczki (co nas, jako książkoholików, niezmiernie cieszy). U nas hitem jest: "Księga dźwięków" wyd. Dwie Siostry oglądamy ją nawet kilka razy dziennie

Edytowane przez caye
Czas edycji: 2012-10-01 o 23:05 Powód: wklejony przeze mnie link do wydawnictwa nie działał
caye jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.