Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-) - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-15, 11:27   #1921
ewaw80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 41
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez dafreen Pokaż wiadomość
będzie ok, trzymamy kciuki

musisz sprawdzić, czy Twój pracodawca przesłał wszystkie papiery i zwolnienia do zus-u... u mnie zgubili jedno zwolnienie i obcięli mi zasiłek za ten okres o 25%... już złożyłam odwołanie, mam nadzieję, że mi wyrównają... a mojej koleżance od grudnia babka jeszcze nie złożyła papierów... i nie dostała ani złotówki...

a po co czekać? sama zadzwoń do zusu i dowiedz się co się dzieje z Twoim zasiłkiem
i udzielą mi odpowiedzi, widzę że muszę się tym zainteresować, dobrze że mąż zarabia to nie odczuwam takiego braku gotówki, ale mimo wszystko planujemy urządzić cały pokoik dla maluszka, meble na zamówienie i będzie to kosztować i chyba muszę się tym zająć dzięki

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Ewaw też bym sama zawitała do Zusu. A wiadomo, może księgowa wredna i 'przypadkiem' zapomniała dostarczyć czegoś
Pojdziesz, upewnisz sie co jest grane..

a co do szafy, ja wszystko poukładałam W przegródkach, rozmiarami i 'typem' ubranka, elegancko Tylko troche zawalone bo i te wszystkie duperele leżą i butelki i rożek i jakieś takie, co się wyjmie jak bejbi bedzie
ale Ci fajnie ja czekam na mebelki do pokoiku będą dopiero za m-c, ale tak słabo ustawny mamy ten pokoik że tylko meble na wymiar by nie zagracić go.


Zadzwonie i zapytam a może i pojadę DZIEKI WAM WIELKIE
ewaw80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:29   #1922
araczki
Zadomowienie
 
Avatar araczki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 1 382
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Wiitam i jaa z rana (jak dla mnie) Leniuchowałam z pieskiem w łóżku. Tak słodko spała że aż Wam pokażę

Ewaw i ja dziś mam wizytę Mam nadzieje że Blaneczka nie zmieni mi płci i jak zwykle trochę się denerwuje czy wszystko jest ok.

a o to moja psinka na podusi
Cudny piesek i slodko sobie spi Moj tez tak sypia

za wizyte
__________________
IF MOMMA AIN'T HAPPY
AIN'T NOBODY HAPPY

körö körö kirkkoon
araczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:30   #1923
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez ewaw80 Pokaż wiadomość
i udzielą mi odpowiedzi, widzę że muszę się tym zainteresować, dobrze że mąż zarabia to nie odczuwam takiego braku gotówki, ale mimo wszystko planujemy urządzić cały pokoik dla maluszka, meble na zamówienie i będzie to kosztować i chyba muszę się tym zająć dzięki

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------



ale Ci fajnie ja czekam na mebelki do pokoiku będą dopiero za m-c, ale tak słabo ustawny mamy ten pokoik że tylko meble na wymiar by nie zagracić go.
My kupiliśmy jedną komódkę z 3 szufladami. Pokój bedzie wspólny. a ta szafka tylko dla dzidka i nasz też mało ustawny. Zmieściły się dwa segmenty regału, dla nas. pokój jest wielki ale to poddasze. i niewiele dużych mebli się mieści. Moge najwyżej poustawiać pod skosem komodki metr wysokości mamy ta i jeszcze jedną mamy zamiar kupić

Dziękuje za pieska i za
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:32   #1924
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
od rana jakieś wariatkowo. zaraz się na wizytę do gina zbieramy, a tu mi dzwonią z US, że trzeba zrobić korektę pitu (hm.. złożona we Wrocku...)
Już się rozliczyłaś? Szybka jesteś.

Ja jeszcze czekam na pit z jednej firmy.

Cytat:
Napisane przez ewaw80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy to normalne, że od października jestem na zwolnieniu, od połowy listopada powinnam dostawać pieniądze z zus'u niestety do tej pory nie dostałam żadnych pieniędzy, co powinnam zrobić z tym.
ZUS ma 30 dni od złożenia kompletu dokumentów, za skończony miesiąc. Więc jeśli minął ten czas, dzwoń do nich, może coś nie wpłynęło. A jak nie wpłynęło to dzwoń do zakładu pracy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:33   #1925
dafreen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 856
GG do dafreen
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez ewaw80 Pokaż wiadomość
i udzielą mi odpowiedzi, widzę że muszę się tym zainteresować, dobrze że mąż zarabia to nie odczuwam takiego braku gotówki, ale mimo wszystko planujemy urządzić cały pokoik dla maluszka, meble na zamówienie i będzie to kosztować i chyba muszę się tym zająć dzięki[COLOR=Silver]

Zadzwonie i zapytam a może i pojadę DZIEKI WAM WIELKIE
oczywiście, że odpowiedzą, to Ty jesteś w końcu stroną zainteresowaną, z Toba się rozliczają... jeśli masz możliwość podjechać to jeszcze lepiej, na miejscu szybciej coś załatwisz... ja mam ten problem, że firma w któej pracuję jest z ska i tam też jest ZUS... więc zostaja mi telefony i pisma....
__________________
..... przyjaciele są jak anioły, które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła nie chcą już dłużej latać.....

Bruno już w domku
dafreen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:34   #1926
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość

a o to moja psinka na podusi
Słodziak.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:45   #1927
ewaw80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 41
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Uciekam kochane muszę jak już wiecie rozwiązać kilka spraw
ewaw80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 12:00   #1928
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez ewaw80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, czy herbatę z miętą można pić w ciąży?
Bo ostatnio miałam zgagę to mi pomogła, ale nie jetem pewna czy można, tak samo z rumiankiem i koprem włoskim bardzo smakują mi te herbatki
o co wyczytałam :

W ciąży należy stosować zioła ze względu na ich właściwości odżywcze i wzmacniające. Do zalecanych ziół należą pokrzywa, mniszek lekarski, liście malin, melisa, rumianek. Unikaj takich ziół jak krwawnik pospolity, mięta polna, serdecznik pospolity, tasznik pospolity, pluskwica groniasta.

Unikaj mięty. Choć pozornie jest ona dobra na problemy trawienne to absolutnie nie jest wskazana przy zgadze! Dodatkowo pobudza soki trawienne i w efekcie potęguje ich wydzielanie w żołądku. A stąd już o krok od refluksu.

  • Mleko i jego przetwory
    Wystarczy wypić pół szklanki ciepłego mleka, by zgaga nieco złagodniała. Niestety nie jest to rozwiązanie, które można stosować często. Mleko ma w sobie sporo alergenów, które już w fazie płodowej mogą uczulać maluszka. Specjaliści zalecają zamiast tego wypijać naturalny jogurt lub kefir. Zminimalizujemy w ten sposób zagrożenie ewentualnych późniejszych alergii.
  • Migdały
    Zawierają magnez i wapń. Są szczególnie polecane w ciąży. Możesz je stosować gdy dopadnie cię głód lub gdy nie możesz jeść słodyczy. Świetnie usprawniają system trawienny. Pomagają także w atakach zgagi. Przyszła mama powinna mieć zawsze ich garstkę przy sobie. Warto zjadać po kilka migdałów po każdym posiłku. Działają zarówno zapobiegawczo w przypadku zgagi w ciąży jak i interwencyjnie, gdy już piecze. Migdały w ciąży są idealną przegryzką, dlatego warto je mieć „poupychane” po kieszeniach.
  • Siemię lniane
    To produkt, który właściwie jest dobry na wszystko. Szczególnie polecany przy palącej zgadze. Wystarczy 2-4 łyżeczki mielonego siemienia lnianego zalać gorącą wodą i odczekać aż ostygnie. Zawiesinę pić, gdy pojawi się piekący ból w przełyku. Dobrze jest pić siemię także profilaktycznie po każdym posiłku. Pomaga ono w trawieniu ciężkich lub kwaśnych posiłków, wzmacnia nabłonek żołądka i przełyku, ochrania delikatne i podrażnione miejsca przed atakiem kwasów żołądkowych.

Sposoby farmakologiczne

Na uporczywą zgagę można przyjmować leki. Warto jednak każdorazowo dokładnie czytać ulotkę dołączoną do medykamentu. Dobrze jest też zapytać o poradę swojego lekarza prowadzącego ciążę. Najlepiej stosuj leki w momencie, gdy zawiodą cię domowe sposoby.
Pamiętaj, że siła zdrowia tkwi w naturze, a nie chemii. Oto leki, które pomogą doraźnie zwalczyć zgagę.
  • Rennie,( Można stosowac w ciąży )
  • Manti mleczko,( nie znalazłam czy mozna w ciazy ale kobieta z niektórych for gin przepisywał )
  • Alugastrin. zapytac gin
  • ALUMAG zawiesina 250ml
Ciąża i okres karmienia piersią:
Można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią w zalecanych dawkach i zgodnie ze wskazaniami. Nie należy stosować długotrwale.Ciąża to bardzo szczególny okres dla kobiety. Warto o siebie odpowiednio zadbać, by tak nieprzyjemne uczucie jak zgaga nie zawładnęło naszym ciałem i nie zepsuło nam wyjątkowości tego czasu.
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 12:02   #1929
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez kociakowa Pokaż wiadomość
hejka dziewczyny......:cm ok:

tesknilam sie za wizazem....:rolleye s:

przez te sniegi nieta nie mialam....

u mnie dobrze... synus sie rozwija...bylam w piatek na USG inadal jest synus... ale soatnio cos mi sie SZymke przestal podobac...ehhe moze cos nowego wymysle...hehe

A tak to pokoik zrobiony...juz...extra wyszedl i wuzek zakupiony....

pozdrawiam
No to super, że z synkiem wszystko ok.
Czekamy na zdjęcia pokoiku.

Ja jutro zobaczę swoją niuńkę i nie mogę się doczekać.

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
też mam stomatologa w środę możemy się łączyć w bólu
No to środa bedzie dniem stomatologa. Ja też mam 2 wizyty umówione w srode.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 12:04   #1930
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

A ja powinnam się wybrac do okulisty. Słabo widze na lewe oko. mam słabą ostrość
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 12:04   #1931
Marta1122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 523
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez ewaw80 Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad tym usg, ale słyszałam że nie można go wykonać kiedy się chce, czy to prawda? W sumie ja jestem prawie w tym samym tyg co ty róznica kilku dni.
Jakie są koszty takiego usg?
ja tez sie zastanawialam bo to już 28 tydzień, ale doktor powiedziala jak przyszliśmy że to najfajniejszy okres.bo już dzidek duzy mozna faktycznie zobaczyć jaką ma twarzyczke.ale w tym tygodniu nie zobaczysz już całej dzidzi na jednym ekranie bo jest za duza.nasza wazy już ok 1 kg. koszt: 150zl ze zdjeciami i filmikiem
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/b735966895.png

niunia jest z nami!:confuse d:

8.08.2009 10 rocznica znajomości i nasz ślub
Marta1122 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 12:06   #1932
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Wiitam i jaa z rana (jak dla mnie) Leniuchowałam z pieskiem w łóżku. Tak słodko spała że aż Wam pokażę

Ewaw i ja dziś mam wizytę Mam nadzieje że Blaneczka nie zmieni mi płci i jak zwykle trochę się denerwuje czy wszystko jest ok.

a o to moja psinka na podusi

hehehe moja dokladnie tak jak twoje sie ugosci na swojej podusi czasem to lezy "cycorkami" na wierzchu

cudnie wtedy wygląda nie ma co sie ukrywać mamy uczłowieczone psy
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 12:09   #1933
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
hehehe moja dokladnie tak jak twoje sie ugosci na swojej podusi czasem to lezy "cycorkami" na wierzchu

cudnie wtedy wygląda nie ma co sie ukrywać mamy uczłowieczone psy
Oj taak..
Moja własnie teraz tak śpi, cycami na wierzchu
Nie mam sumienia posłać łózka

A wogole kończy niedługo rok A już taka sie pieszczocha zrobiła, bałam sie ze cały czas bedzie strasznie rozrabiała Alee... po pierwszej cieczce 'spoważniała'
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 12:11   #1934
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez Marta1122 Pokaż wiadomość
ja tez sie zastanawialam bo to już 28 tydzień, ale doktor powiedziala jak przyszliśmy że to najfajniejszy okres.bo już dzidek duzy mozna faktycznie zobaczyć jaką ma twarzyczke.ale w tym tygodniu nie zobaczysz już całej dzidzi na jednym ekranie bo jest za duza.nasza wazy już ok 1 kg. koszt: 150zl ze zdjeciami i filmikiem
to samo mi moj powiedział ze całej nie zobacze ech a mała ma kilo dwiescie
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 12:13   #1935
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
o co wyczytałam :

W ciąży należy stosować zioła ze względu na ich właściwości odżywcze i wzmacniające. Do zalecanych ziół należą pokrzywa, mniszek lekarski, liście malin, melisa, rumianek. Unikaj takich ziół jak krwawnik pospolity, mięta polna, serdecznik pospolity, tasznik pospolity, pluskwica groniasta.

Unikaj mięty. Choć pozornie jest ona dobra na problemy trawienne to absolutnie nie jest wskazana przy zgadze! Dodatkowo pobudza soki trawienne i w efekcie potęguje ich wydzielanie w żołądku. A stąd już o krok od refluksu.
Jak lukniesz na inne strony, znajdziesz całkiem inne informacje, np. takie że absolutnie mniszek nie. A na hasło "liście malin" w ciąży to na niektórych stronach mdleją.

Np. ze strony poradnikzdrowie.pl:
"Polecamy np. herbatę rooibos (z afrykańskiego czerwonokrzewu), która łagodzi depresje i bezsenność – częste dolegliwości ciężarnych pań. Zawiera ponadto cenne w tym okresie żelazo, fl uor oraz potas. Warto też sięgnąć po napary z rumianku lub mięty, które poprawiają trawienie i zmniejszają zgagę."
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 12:17   #1936
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Oj taak..
Moja własnie teraz tak śpi, cycami na wierzchu
Nie mam sumienia posłać łózka

A wogole kończy niedługo rok A już taka sie pieszczocha zrobiła, bałam sie ze cały czas bedzie strasznie rozrabiała Alee... po pierwszej cieczce 'spoważniała'
to masz młodą suczke moja to juz weteranka a jak poszczelona była tak jest do dzis
własnie siedzi w pokoju na poduszcze z rogówki i obserwuje ludzi idących chodnikiem jak który wejdzie na nasze terytorium (np dzieciaki ze szkoły itp) szczeka jak oszalała a ma donosne szczekanie
ostatnio sie na mnie poobrażała i cała miłosc przelewa na mojego tż w dosłownym tego słowa znaczeniu je mu z reki (mnie nie ) wołam ja rano do łozka nie przychodzi Tż tylko cmoknie i ma ja u swego boku wogóle ostatnio za bardzo lubi meskie towarzystwo

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Jak lukniesz na inne strony, znajdziesz całkiem inne informacje, np. takie że absolutnie mniszek nie. A na hasło "liście malin" w ciąży to na niektórych stronach mdleją.

Np. ze strony poradnikzdrowie.pl:
"Polecamy np. herbatę rooibos (z afrykańskiego czerwonokrzewu), która łagodzi depresje i bezsenność – częste dolegliwości ciężarnych pań. Zawiera ponadto cenne w tym okresie żelazo, fl uor oraz potas. Warto też sięgnąć po napary z rumianku lub mięty, które poprawiają trawienie i zmniejszają zgagę."
i być tu człowieku mądry najlepiej to chyba sie dalej meczyc
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 12:20   #1937
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
to masz młodą suczke moja to juz weteranka a jak poszczelona była tak jest do dzis
własnie siedzi w pokoju na poduszcze z rogówki i obserwuje ludzi idących chodnikiem jak który wejdzie na nasze terytorium (np dzieciaki ze szkoły itp) szczega jak oszalała a ma donosne szczekanie
ostatnio sie na mnie poobrażała i cała miłosc przelewa na mojego tż w dosłownym tego słowa znaczeniu je mu z reki (mnie nie ) wołam ja rano do łozka nie przychodzi Tż tylko cmoknie i ma ja u swego boku wogóle ostatnio za bardzo lubi meskie towarzystwo

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------



i być tu człowieku mądry najlepiej to chyba sie dalej meczyc
Jaka fochowata
Ale moja tez taka jest jak jest Tż albo mój tata to juz nic się nie liczy. Usiądzie im na kolana, uszka do tyłu i tymi ślipiami na nich
A moja znow wskakuje na parapet i obserwuje ludzi. Na szczęście az tak nie szczeka, a szczek tez ma donośny (jak to małe pieski) aż w uszach mi brzęczy. Nawet jak ktoś obcy do domu wejdzie to nie szczeka tylko ogonek chodzi na wszystkie strony i pieszczochy
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 12:20   #1938
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość

i być tu człowieku mądry najlepiej to chyba sie dalej meczyc
No nie ma mądrych, nie ma.

Podobnie z malinami, raz pojawia się opinia, że działają wczesnoporonnie i nie można absolutnie, gdzie indziej ktoś zasieje panikę, że nie wolno w ogóle malin i to potem idzie w świat (co widać po forach), a innym razem znowu czytam że liść maliny wzmacnia macicę i od II trymestru należy pić co dzień.

Ja już od dawna dzielę te wszystkie wieści przez dwa.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 12:44   #1939
liliputek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Najstarsze miasto w Polsce;]
Wiadomości: 459
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość

jeśli chodzi o witaminy i większe dzieci to jakoś wątpię
IMO każde przenoszone dziecko będzie większe
ja Zu urodziłam w 38tc+2 ,była moim pierwszym dzieckiem,witaminy brałam cały czas i urodziła się z wagą 3330g
ale pewnie jakbym przenosiła to byłaby ok 4kg-ale przenoszone dzieci właśnie takie są
ja leżałam na sali z dziewczyną,która była w 41tc i urodziła syna o wadze 5050g SN


Kurde..jak ona to zrobila ..urodzic dziecko 5 kg sn..szacun

Cytat:
Napisane przez Dilayla Pokaż wiadomość
hmmm 06.02.82 termin porodu na 7.06.10 a imię jak narazie obstawiam Adrian
Witam nowa mamusie na forum
Cytat:
Napisane przez marhalczar Pokaż wiadomość
Dzien doberek!
Ale wy niektóre wstajecie tak wczesnie!!!

Dziewczyny, mam maly dylemat...tak jak juz wczoraj wam pisalam , kupilismy wózek w sobote i dostarcza nam w ciagu miesiaca razem z reszta mebli...... weszlam w katalog z wózkami i zastanawiam sie nad zmiana koloru z granatowego na braz, bede musiala zadzwonic kolo 11 i zmienic zamówienie....co wy na to ??? Wsatwiam cala game kolorów z kolekcji bebeconfort loola up 2010.
Mnie i mojemu mezowi bardzo przypadl do gustu ten brazowy....
Mnie -tak jak innym dziewczynom-najbardziej sie spodobal granatowy i czerwony wozek. Hmm u mnie w miescie nie spotkalam sie jeszcze z czerwonym...
Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Wiitam i jaa z rana (jak dla mnie) Leniuchowałam z pieskiem w łóżku. Tak słodko spała że aż Wam pokażę
Jaki kochany ten Twoj piesek, i jak słodko spi

Ja mam dzis gorszy dzien, nastroj depresyjny i najchetniej to bym z łożka nie wstawala. Wnerwilam sie na mojego lekarza. Na ostatniej wizycie mowil, ze bede na zwolnieniu do konca ciazy i byloby wszystko ok, gdyby nie fakt ze na zwolnieniu lekarskim napisal zwolnienie do 9 kwietnia i 28 dni co nijak sie pokrywa. 28 dni skonczy sie w marcu. Eh jakby nie mogl od razu napisac do konca ciazy, tylko miesiacami sie bawi..
Małż ma 2 mziane i mam całe popołudnie dla siebie, co mnie nawet cieszy, bo sie troche poobijam..Jakbym nie robiła nic innego na tym zwolnieniu W piatek ide na wizyte do lekarza i modle sie, zeby bylo wszytsko ok z ta moja szyjka macicy, zebym nie musiala isc do spzitala...Wszystko, tylko nie szpital..brrr
liliputek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 13:10   #1940
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Hej mamuśki ja sie żegnam. Zaraz wyjeżdzamy. Moze sie odezwe w tygodniu.
PAPAPAPA
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 13:13   #1941
iza240
Zadomowienie
 
Avatar iza240
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: płock
Wiadomości: 1 578
GG do iza240
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez ewaw80 Pokaż wiadomość
Mam dziś wizytę u doktorka i usg, mam nadzieję że potwierdzi się już płeć i nadal będzie chłopak, no ale co najważniejsze że wszystko będzie ok, jakoś zawsze mam stresa czy wszystko będzie dobrze.
musi być dobrze
__________________

W końcu się doczekałam
Michalinka jest już na świecie
iza240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 13:20   #1942
Marta1122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 523
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

dziewczyny z tymi witaminami to chyba nie tak...one nie są tylko po to by waga dziecka rosła,są przede wszystkim po to by nie zabrakło niezbędnych składników odpowiedzialnych za prawidłowy rozwój dziecka, i nie myśle tu o masie ciała
moja bratowa np. całą ciąże jedną i drugą brała witaminki i obydwoje dzieciaczków urodziła drobniusie- 2750 i 2900.ale po miesiącu bratanek juz wazy 4600 a ważył po urodzeniu 2900 mamusi mleczko mu służy
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/b735966895.png

niunia jest z nami!:confuse d:

8.08.2009 10 rocznica znajomości i nasz ślub
Marta1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 13:59   #1943
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

poczytałam, ale na pisanie już nie ma czasu, dziecię mnie do klocków woła.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 13:59   #1944
kasiaaX
Rozeznanie
 
Avatar kasiaaX
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 554
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez Marta1122 Pokaż wiadomość
dziewczyny z tymi witaminami to chyba nie tak...one nie są tylko po to by waga dziecka rosła,są przede wszystkim po to by nie zabrakło niezbędnych składników odpowiedzialnych za prawidłowy rozwój dziecka, i nie myśle tu o masie ciała
moja bratowa np. całą ciąże jedną i drugą brała witaminki i obydwoje dzieciaczków urodziła drobniusie- 2750 i 2900.ale po miesiącu bratanek juz wazy 4600 a ważył po urodzeniu 2900 mamusi mleczko mu służy
Właśnie dziś gadałam w tej sprawie z kuzynką, ona też mówi, że to nie ma pokrycia w rzeczywistości - z tego co widziała - dwie je koleżanki brały witaminy od początku do końca ciąży i urodziały dzidziusie poniżej 3 kilo. Więc chyba nie ma co tego tak brac do siebie (ja wczoraj wzięłam, ale juz mi przeszło)

Darianna - bezpiecznej podróży
ewaw80 -kciuki za wizytę
__________________
Zosia
26.06.2010

Edytowane przez kasiaaX
Czas edycji: 2010-02-15 o 14:01
kasiaaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 14:06   #1945
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

No właśnie, ja biore witaminki i póki co mała jest 'mniejszym' średniakiem
Może zalezy tez od tego jakie te witaminki, nie wiem a może to tylko wymysł tego ginekologa co to powiedział

Ja już jestem gotowa do wizyty u gina ale jeszcze 2,5 godz
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 14:11   #1946
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez liliputek Pokaż wiadomość
Ja mam dzis gorszy dzien, nastroj depresyjny i najchetniej to bym z łożka nie wstawala. Wnerwilam sie na mojego lekarza. Na ostatniej wizycie mowil, ze bede na zwolnieniu do konca ciazy i byloby wszystko ok, gdyby nie fakt ze na zwolnieniu lekarskim napisal zwolnienie do 9 kwietnia i 28 dni co nijak sie pokrywa. 28 dni skonczy sie w marcu. Eh jakby nie mogl od razu napisac do konca ciazy, tylko miesiacami sie bawi..
Jeszcze nie słyszałam, żeby lekarz wypisał zwolnienie hurtem na kilka miesięcy, zwykle wygląda to tak, że wypisuja na ok 1 miesiąc i potem zwolnienie jest przedłużane. Zreszta ostatnio nawet wertowałam rozporządzenie w sprawie wydawania zaswiadczen lekarskich i tam jest taki zapis. A więc nie ma sie co złościć na lekarza, postapił właściwie
A co do pomyłki z ilościa dni i data od kiedy do kiedy jest zwolnienie to radzę Ci jak najszybciej to sprostowac. Tez miałam taka sytuację, u mnie w pracy zauważyli ten błąd. Ale gdyby nie oni to zauwazyli to prawdopodobnie ZUS wzywałby mnie lub lekarza do usunięcia tego błędu.
Trzymam kciuki aby szyjka trzymała i wizyta w szpitalu nie byla konieczna
velluto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 14:15   #1947
kasiaaX
Rozeznanie
 
Avatar kasiaaX
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 554
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość

Ja już jestem gotowa do wizyty u gina ale jeszcze 2,5 godz
Za Wasza wizytkę też kciuki

Lea - a dlaczego zniknęłłam z listy Byłam i nie ma...nie lubisz Nas czy co...
__________________
Zosia
26.06.2010

Edytowane przez kasiaaX
Czas edycji: 2010-02-15 o 14:19
kasiaaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 14:57   #1948
liliputek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Najstarsze miasto w Polsce;]
Wiadomości: 459
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Jeszcze nie słyszałam, żeby lekarz wypisał zwolnienie hurtem na kilka miesięcy, zwykle wygląda to tak, że wypisuja na ok 1 miesiąc i potem zwolnienie jest przedłużane. Zreszta ostatnio nawet wertowałam rozporządzenie w sprawie wydawania zaswiadczen lekarskich i tam jest taki zapis. A więc nie ma sie co złościć na lekarza, postapił właściwie
A co do pomyłki z ilościa dni i data od kiedy do kiedy jest zwolnienie to radzę Ci jak najszybciej to sprostowac. Tez miałam taka sytuację, u mnie w pracy zauważyli ten błąd. Ale gdyby nie oni to zauwazyli to prawdopodobnie ZUS wzywałby mnie lub lekarza do usunięcia tego błędu.
Trzymam kciuki aby szyjka trzymała i wizyta w szpitalu nie byla konieczna
O kurcze nie wiedzialam, ze oni moga tylko na miesiac wystawiac. Zwracam honor mojemu lekarzowi. A z iloscia dni, dziekuje, ze mnie poinformowalas, wlasnie tez moja kadrowa to zauwazyla. bede musiala wziasc do poprawki. Dziekuje za trzymanie kciukow
liliputek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 15:02   #1949
joanna200
Rozeznanie
 
Avatar joanna200
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 951
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez Dilayla Pokaż wiadomość
Witam
Jestem nowa na watku i na wizazu...termin na 7.06 ...i tak powoli sie zaczytuję w waszych postach...zastanawia mnie fakt tych witamin czy faktycznie jest to prawda?
Witaj

Cytat:
Napisane przez dafreen Pokaż wiadomość
a na deser mam truskawy... dostałam od małża na walentyny
Aaa.. truskawki.. ale mi ślinka cieknie..

Cytat:
Napisane przez ewaw80 Pokaż wiadomość
Mam dziś wizytę u doktorka i usg, mam nadzieję że potwierdzi się już płeć i nadal będzie chłopak, no ale co najważniejsze że wszystko będzie ok, jakoś zawsze mam stresa czy wszystko będzie dobrze.
Kciuki

Cytat:
Napisane przez Marta1122 Pokaż wiadomość
ja tez sie zastanawialam bo to już 28 tydzień, ale doktor powiedziala jak przyszliśmy że to najfajniejszy okres.bo już dzidek duzy mozna faktycznie zobaczyć jaką ma twarzyczke.ale w tym tygodniu nie zobaczysz już całej dzidzi na jednym ekranie bo jest za duza.nasza wazy już ok 1 kg. koszt: 150zl ze zdjeciami i filmikiem
Nie dużo jak za to badanie w III trymestrze, ja mam najbliżej w Krakowie i tam od 300-400zł

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Hej mamuśki ja sie żegnam. Zaraz wyjeżdzamy. Moze sie odezwe w tygodniu.
PAPAPAPA
Miłej podróży..


Hej wam po weekendzie..
Ja też mam ostatnio problemy ze spaniem.. porażka
i na dodatek cały czas jestem zmęczona..
Co do ZUS-u to właśnie czekam na pierwszy przelew.. czas mają do końca lutego więc jeszcze troche, ale mam nadzieje że wszystkie niepotrzebne rewolucje mnie ominą..

Miłego popołudnia..
__________________

joanna200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 15:25   #1950
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. III :-)

Cytat:
Napisane przez ewaw80 Pokaż wiadomość
No to powodzenia w załatwieniu pomyślnie wszystkich spraw
Szybko się rozliczyłaś ja jeszcze nie mam nawet pit 11 z pracy.
Cytat:
Napisane przez dafreen Pokaż wiadomość
to trzymamy kciuki za pozytywne zakończenie szalonego poniedziałku
Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Już się rozliczyłaś? Szybka jesteś.
co do rozliczenia - to tylko pit-28 i z tego trzeba się rozliczać do końca stycznia. teściu mi to liczył i oczywiści coś tam popieprzył, więc wzywają nas na korektę. akurat dziś mieliśmy składać nip-3, żeby się rozliczać w Gliwicach, a nie we Wrocku. babka z Wro powiedziała, że można tę korektę złożyć w Gliwicach, ale my ani w ząb nie umiemy tego wypełniać, więc dooopa. ostatecznie postanowiliśmy zostać jeszcze na razie w us Wro. w piątek pojedziemy, korektę zrobi teściu, a my ją złożymy.

dzieki za kciuki, ale na razie same katastrofy
Cytat:
Napisane przez joanna200 Pokaż wiadomość
Co do ZUS-u to właśnie czekam na pierwszy przelew.. czas mają do końca lutego więc jeszcze troche, ale mam nadzieje że wszystkie niepotrzebne rewolucje mnie ominą..

Miłego popołudnia..
na swój pierwszy też czekałam dłguo, ale już w tym miesiącu przyszła kaska na konto, dzień po dniu normalnej wypłaty, jaką bym dostała pracując. więc nie mogę już na nich narzekać

co do katastrof - małż był wczoraj w pracy. normalnie pojechał i wrócił, auto nie dawało żadnych oznak, że coś z nim nie tak. dziś chcemy jechać do gina i nie odpala....
dodam, że to auto niespełna 2-letnie, wszelkie komunikaty zawsze się wyświetlają, nawet o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy, więc poważniejsze awarie też powinno sygnalizować, a tu niespodzianka.
do gina pojechaliśmy moim, a po powrocie małż zadzwonił na assistance. auto jest na gwarancji do końca lutego. no nie miało kiedy zastrajkować...
przyjechało jakiedś małe autko, nawet nie z lawetą i coś przy nim teraz majstruje jakiś chłop, ale jak mówi małż, koleś kompletnie się nie zna na rzeczy i dzwoni po posiłki. chyba zabiorą go do serwisu. oby to nie było nic poważnego...

no i najważniejsze - wiadomości po wizycie.
malutka ma się dobrze, ze mną też ok. w ciągu 10 dni przybrała prawie 200g i ma już 600g. czy to nie za dużo? mam się szykowac na wielką babę? muszę posprawdzać te wymiary gdzieś...
gin uznał, że morfologia, choć spadła, wciąż jest całkiem dobra i nie muszę jeść żelaza ani innych tabsów.

w poczekalni spotkałam kolegę, który lada dzień spodziewa się bliźniaków chłopców. będzie cesarka bo jedno z dzieci jest ułożone poprzecznie. i rzeczywiści, jego żona miała bardzo śmieszny kształt brzuszka
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek

Edytowane przez margo80
Czas edycji: 2010-02-15 o 15:29
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.