gdzie pracujecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-10, 17:57   #1
malgosia80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Cool

gdzie pracujecie?


czesc emigrantki!
ja mieszkam w anglii.
z wyksztalcenia jestem romanistka, a tu pracuje jako szef kuchni i nie dlatego, ze nie ma tu pracy dla nauczycieli, ale tak dla draki, a w Polsce szefem kuchni raczej nigdy bym nie byla...wiec chociaz tutaj sobie pogotuje i posmaze i popieke...duzo radosci i zero stresu...a bede uczyc za jakis czas, jak wroce do kraju
a jak jest u Was? Czy na obczyznie pracujecie w swoim zawodzie? czy robicie cos zupelnie innego? a jak robicie cos innego, to czy boicie sie, ze te kilka lat studiow poszlo na marne?
buziaki
malgosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 19:39   #2
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: gdzie pracujecie?

Nie wyobrazam sobie nie pracowac w zawodzie, nie po to latami sie uczylam. Po przyjezdzie do USA pracowalam w swoim pierwszym zawodze. W Polsce zrobilam anglistyke i tutaj bylam pania psorka i w panstwowej, i w prywatnej szkole. Obecnie juz tego nie robie, poniewaz postanowilam sie ksztalcic i rozwijac w innych kierunkach. Studiuje podyplomowo marketing/reklame itp. i niedawno skonczylam staz w marketingu internetowym. W tej chwili jestem "between jobs" i szukam czegos w nowym zawodzie. A poniewaz miloscia do angielskiego nie przestalam palac, co innego z nauczaniem, to bede sie starac takze o licencje tlumacza i w przyszlosci wykonywac 2 zawody.



Szef kuchni - uwielbiam gotowac Malgosiu!
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 19:44   #3
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

A ja jestem homemaker na razie(jak ja nienawidze tego okreslenia) w Polsce skonczylam studium informatyczne ale raczej nie zamierzam tego kontynuowac tutaj-chce isc na jakis kurs i robic cos zwiazanego z wizazem.
Musze wszytko od poczatku praktycznie zaczynac.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 20:19   #4
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Nie wyobrazam sobie nie pracowac w zawodzie, nie po to latami sie uczylam.

Lucky you.
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 21:01   #5
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez jenn
Lucky you.
Nie, to nie szczescie tu gra role, a determinacja.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 21:46   #6
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: gdzie pracujecie?

ja wciaz sie ucze, do tego w USA, wiec pewnie bede pracowac w zawodzie... chociaz nie wiem, czy determinacji starczy
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 21:47   #7
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
ja wciaz sie ucze, do tego w USA, wiec pewnie bede pracowac w zawodzie... chociaz nie wiem, czy determinacji starczy
Vanilla, a co ci sie nie podoba w tym, ze wspomnialam o determinacji? Niestety widze duzo osob zupelnie nieprzygotowanych do zycia na emigracji, ktorzy licza na cud a nie zabieraja sie do roboty. Bez samozaparcia nie ma mowy o sukcesie, na tacy nikt nie poda.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 21:50   #8
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Vanilla, a co ci sie nie podoba w tym, ze wspomnialam o determinacji? Niestety widze duzo osob zupelnie nieprzygotowanych do zycia na emigracji, ktorzy licza na cud a nie zabieraja sie do roboty. Bez samozaparcia nie ma mowy o sukcesie, na tacy nikt nie poda.
a gdzie ja napisalam, ze mi sie nie podoba?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 21:55   #9
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
a gdzie ja napisalam, ze mi sie nie podoba?
Emotikonka sugeruje ironie, a to chyba nie oznacza, ze ci sie podobalo.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 21:56   #10
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Emotikonka sugeruje ironie, a to chyba nie oznacza, ze ci sie podobalo.
a co powiesz na autoironie? coz, znam siebie, nie mam zapalu, oczekuje, ze wszystko bedzie mi podane na tacy i stad nie wroze sobie wielkiego sukcesu w swoim zawodzie
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 00:45   #11
Kbaga
Raczkowanie
 
Avatar Kbaga
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 250
Dot.: gdzie pracujecie?

Hejka, jestem po ekonomii i pracuje w banku.
Kbaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-11, 00:46   #12
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Nie, to nie szczescie tu gra role, a determinacja.

Oczywiście, szczęście nie ma tu NIC do rzeczy
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 02:25   #13
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Oczywiście, szczęście nie ma tu NIC do rzeczy
Nie.



No EMIGRANTKI, piszcie kobitki co porabiacie.

KBaga dlugo juz pracujesz w banku? Jak jest?
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 04:53   #14
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: gdzie pracujecie?

Mój status nie pozwala mi pracować, ale jak to jest w praktyce to wiadomo W Polsce skończyłam studia muzyczne, a tu jak to mówi mój małżonek "oddaję dług społeczeństwu" ucząc dzieciaki gry na pianinie Próbowałam pracy w restauracji, ale bylo to dla mnie lekko wykańczające Zrezygnowałam, choć i tak dziwię się, że tak długo dałam radę Mam nadzieję w niedługiej przyszłości pójść do szkoły na coś związanego ze sztuką, ale przyznam że głównie zależy mi na podszkoleniu języka. Czekam tylko na odpowiedź w związku z tegorocznym fartem wylosowania zielonej karty. Mam nadzieję, że będzie pozytywna i przyniesie wiele zmaian w moim życiu...
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 00:17   #15
Kbaga
Raczkowanie
 
Avatar Kbaga
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 250
Dot.: gdzie pracujecie?

Hejka, w banku (kredyciki) pracuje już 1,5 roku. Bardzo fajna pracka. Pozdrowionka.
Kbaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 00:52   #16
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Nie.



No EMIGRANTKI, piszcie kobitki co porabiacie.

Normalnie zapytałabym czemu osoba wygłaszająca taką opinię tak sądzi...
Magdo, nie złość się proszę na mnie, że wypowiadam się w wątku, choć nie jestem EMIGRANTKĄ
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 09:01   #17
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: gdzie pracujecie?

Czesc dziewczyny,ja skonczylam w tym roku kosmetologie w Polsce a teraz siedze we Francji.I przezywam na przemian chwile zalaman i uniesien.Nie zanosi sie na razie na prace w zawodzie,w ogole na jakakolwiek prace tutaj...nie znam jezyka,jestem mama.Siedze w domu i ucze sie francuskiego.Jak pomysle,ze moje marzenia maja szanse na zrealizowanie to od razu czuje jak przepelnia mnie dobra energia.I widze sie oczami wyobrazni jak robie to,co mi sie marzy.Ale bywa,ze zniechecona widze wszystko w czarnych kolorach i najchetniej zamknelabym sie w domu i tylko wyganiala meza do pracy.Staramy sie o wyjazd do Kanady i mam nadzieje spelnic sie tam zawodowo.Ale to jeszcze potrwa.
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 15:36   #18
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Vanilla, a co ci sie nie podoba w tym, ze wspomnialam o determinacji? Niestety widze duzo osob zupelnie nieprzygotowanych do zycia na emigracji, ktorzy licza na cud a nie zabieraja sie do roboty. Bez samozaparcia nie ma mowy o sukcesie, na tacy nikt nie poda.
Widzisz Magdo, jakie to dla ciebie wszystko proste!! Wierz mi, ze czasem istnieja przeszkody natury OBIEKTYWNEJ, ktorych nie da sie tak latwo pokonac. Ton twoich wypowiedzi jest czasem pelen wyzszosci, juz dawno to zauwazylam.
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 16:08   #19
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: gdzie pracujecie?

musze sie z tym zgodzic co jenn napisala..
Czy to ma byc konkurs? rywalizacja? przechwalanie? o co konkretnie chodzi?
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-12, 16:31   #20
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Normalnie zapytałabym czemu osoba wygłaszająca taką opinię tak sądzi...
Magdo, nie złość się proszę na mnie, że wypowiadam się w wątku, choć nie jestem EMIGRANTKĄ
A ja normalnie odpowiedzialam i wcale sie nie zezloscilam.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 16:33   #21
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez jenn
Widzisz Magdo, jakie to dla ciebie wszystko proste!! Wierz mi, ze czasem istnieja przeszkody natury OBIEKTYWNEJ, ktorych nie da sie tak latwo pokonac. Ton twoich wypowiedzi jest czasem pelen wyzszosci, juz dawno to zauwazylam.
Nigdy dla mnie nic nie bylo proste, ale to nie znaczy, ze sie dalam przeciwnosciom. Rozumiem, ze jesli mi sie cos uklada i to tym napisze, to sie wywyzszam.

Zegnam towarzystwo na dobre, nie ma na tym forum dla mnie miejsca.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 16:41   #22
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez betka72
Czesc dziewczyny,ja skonczylam w tym roku kosmetologie w Polsce a teraz siedze we Francji.I przezywam na przemian chwile zalaman i uniesien.Nie zanosi sie na razie na prace w zawodzie,w ogole na jakakolwiek prace tutaj...nie znam jezyka,jestem mama.Siedze w domu i ucze sie francuskiego.Jak pomysle,ze moje marzenia maja szanse na zrealizowanie to od razu czuje jak przepelnia mnie dobra energia.I widze sie oczami wyobrazni jak robie to,co mi sie marzy.Ale bywa,ze zniechecona widze wszystko w czarnych kolorach i najchetniej zamknelabym sie w domu i tylko wyganiala meza do pracy.Staramy sie o wyjazd do Kanady i mam nadzieje spelnic sie tam zawodowo.Ale to jeszcze potrwa.
betka, a dlugo juz jestes tam? z tego co piszesz, to raczej poczatki, nie lam sie, czasem po prostu trzeba czasu, zeby sie z tym wszystkim oswoic, nauczyc sie jezyka, nauczyc sie jak to wszystko dziala. mam nadzieje, ze Ci sie uda
a tak z ciekawosci zapytam - dlaczego wolisz Kanade od Francji?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 18:09   #23
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: gdzie pracujecie?

No coz, ja mimo ze moge w USA przebywac-nie moge pracowac-ale wiadomo....
Ze wzgledu na moj status nie wyskocze wysoko -tzn zadnej pracy z ubezpieczeniem, planem emerytalnym ,dniami chorobowymi, urlopami platnymi-nic z tych rzeczy. Choc i tak mysle ze mialam sporo szczescia-prowadze od 3 lat biuro amerykanskiej firmy dystrybucyjnej. Z jednej strony fajnie-bo nie zadne sprzatanie (chociaz to tez swego czasu robilam) a z drugiej strony-zadnych bonusow,awansow, mozliwosci rozwoju... A o zielona karte tak trudno....
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 18:23   #24
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Nigdy dla mnie nic nie bylo proste, ale to nie znaczy, ze sie dalam przeciwnosciom. Rozumiem, ze jesli mi sie cos uklada i to tym napisze, to sie wywyzszam.

Zegnam towarzystwo na dobre, nie ma na tym forum dla mnie miejsca.
OOOPS!
Magda, naprawde nie ma co sie obrazac i uciekac z forum! Nie chodzi o to ze napiszesz, ze ci sie cos udalo, tylko o to, w jaki sposob to napiszesz. I nie chodzi tylko o ten watek. Na pewno czytasz tutaj, ze wiele emigrantek ma problemy z papierami, znajomoscia jezyka i nie moze na razie robic tego, co by chcialo. Samozaparciem nie przeskoczysz na przyklad braku papierow.
Nie rozumiem czemu od razu ucieklas z forum???? Przez moje subiektywne odczucie dotyczace twojego tonu? Tak cie ta moja uwaga wyploszyla?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 18:44   #25
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Nigdy dla mnie nic nie bylo proste, ale to nie znaczy, ze sie dalam przeciwnosciom. Rozumiem, ze jesli mi sie cos uklada i to tym napisze, to sie wywyzszam.

Zegnam towarzystwo na dobre, nie ma na tym forum dla mnie miejsca.
Są przeciwności i przeciwności. Ja np kompletnie nie rozumiem takiego stawiania sprawy, wg mnie jest logiczne, że jedni szczęście mają, inni - nie.
Pracowitością nie przeskoczysz braku papierów, choroby i wielu innych sytuacji. Też nie determinacji i pracowitości (o ile pamiętam, co o sobie pisałaś) zawdzięczasz sam pobyt w stanach, możliwość legalnej pracy i brak finansowego noża na szyi. Tak po prostu ułożyło Ci się życie.

Ale nie pisz proszę, jak to każdy jest sobie winny Wyobraź sobie, że mieszkasz w Polsce na zapadłej wsi, Twoi rodzice nigdy nie przeczytali w zyciu żadnej książki, swojego męża nigdy nie poznałaś, a do tego cierpisz np na rządką, poważną chorobę.... Tylko przykład, ale wg mnie pokazuje, że TRZEBA mieć szczęście i nie masz racji twierdząc, że wszystko zawdzięczasz tylko i wyłącznie sobie.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 21:09   #26
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: gdzie pracujecie?

Przeczytalam ten kontrowersyjny watek,w ktorym Magda brala udzial i wydaje mi sie,ze ona jest przeciwniczka wyjazdu za granice,jesli nie ma sie wszystkiego zaplanowanego.No coz,nie kazda z nas miala to "szczescie" i poznala chlopaka Amerykanina (czy tez innej narodowosci) w Polsce,wyszla za maz a pozniej mozna powiedziec przyjechala na gotowe,unikajac walki o przetrwanie,zalatwiania papierow,ktore trwa latami.Ja jestem pelna podziwu i uznania dla tych wszystkich dziewczyn,ktore mialy szanse wyjechac i zrobily to,mimo ze np nie znaly dobrze jezyka i teraz pilnie sie ucza,a nie mieszkaja na green point i angielski jest im zupelnie nie potrzebny.Mam szacunek dla tych,ktore np musialy sprzatac na poczatku zeby zarobic grosza,ale teraz sie to zmienilo,maja lepsze prace.W kazdym badz razie posuwaja sie do przodu drobnymi kroczkami.JEstem tylko przeciwniczka osob,ktore wyemigruja,utkna w jednym punkcie i tak zyja.
Ja np w przeciwienistwie do Magdy potrafie sobie wyobrazic inna prace niz w swoim zawodzie,o ile tylko ja lubie i przynosi mi satysfakcje.A stwierdzenie "nie po to tyle lat studiowalam" uwazam zupelnie za bezpodstawne.To czego nauczylam sie na studiach jest moje,posiadam wiedze i wcale nie znaczy,ze jesli jej teraz nie wykorzystuje w pracy zawodowej to jest ona bezuzyteczna.
Nie oszukujmy sie,to ze Magda poznala meza w Polsce i jest z nim od X lat mialo niewatpliwie duze znaczenie w powodzeniu jej kariery i jej sytuacja jest troszke inna niz osoby,jak ja,ktora przyjechala tutaj na wizie turystycznej i rok byla nielegalnie
powodzenia wszystkim emigrantkom i zadowolenia z pracy..jakakolwiek by ona nie byla
Elfik przybij piatke kuro domowa
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 21:18   #27
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: gdzie pracujecie?

dobrze piszesz, sunapee piateczka!
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 21:55   #28
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: gdzie pracujecie?

Sunapee, madrze gadasz!
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 23:17   #29
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

Sunapee-przybijam piatke

Wiecie co a ja to chyba bede nalezec do tych co utkneli w jednym punkcie-dola mam totalnego dzisiaj-czasami mam wrazenie ze utknelam jako kura domowa na dobre.
Sory za dolowanie ale czasami jest naprawde ciezko sie przemoc................zr obic cokolwiek i to nie jest lenistwo czy wygodnictwo o nie nie.....
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 23:39   #30
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Sunapee-przybijam piatke

Wiecie co a ja to chyba bede nalezec do tych co utkneli w jednym punkcie-dola mam totalnego dzisiaj-czasami mam wrazenie ze utknelam jako kura domowa na dobre.
Sory za dolowanie ale czasami jest naprawde ciezko sie przemoc................zr obic cokolwiek i to nie jest lenistwo czy wygodnictwo o nie nie.....
wiem elfie, jak sie czlowiek tak zasiedzi w jednym punkcie to potem coraz ciezej zobaczyc wyjscie... to sie tyczy nie tylko sytuacji zyciowej ale i bardziej trywialnych spraw, nawet dieta, dbanie o siebie, kontaktowanie sie ze znajomymi.
nie stresuj sie przyszloscia, najlepiej zaplanuj jakis malutki kroczek do przodu i na nim sie skup, nie mysl o calosci, o calym zyciu, tylko o tym kroczku, i jak juz go osiagniesz to probuj dalej
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.