wigilia dzisiaj a kiedys - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-03, 18:38   #1
RaBiNka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 218

wigilia dzisiaj a kiedys


Tak mnie naszlo ze pamietam jak bylam malym brzdacem i cieszylam sie ze bedzie wigilia.Uwielbialam ubierac choinke dostawac prezenty i pamietam jak to siadalo sie z cala rodzina przed kolacja.Teraz to kolacje spedzam sama z mama gdzie trwa gora 30min.Jak jest u was??Szal zakupow i radosc??Czy tak zeby bylo i tyle??
Chciala bym powrucic do czasow gdy wigilia nie byla tylko wydatkiem i tradycja ale spotkaniem rodzinnym i radoscia
RaBiNka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 19:03   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

ja tam dalej lubie wigilie, choc raczej nigdy nie miala dla mnie znaczenia religijnego. pyszne jedzonko, wszyscy sa mili, jest smiesznie - jest jak najbardziej ok
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 19:29   #3
Bastian21
Rozeznanie
 
Avatar Bastian21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 587
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Cytat:
Napisane przez RaBiNka
Tak mnie naszlo ze pamietam jak bylam malym brzdacem i cieszylam sie ze bedzie wigilia.Uwielbialam ubierac choinke dostawac prezenty i pamietam jak to siadalo sie z cala rodzina przed kolacja.Teraz to kolacje spedzam sama z mama gdzie trwa gora 30min.Jak jest u was??Szal zakupow i radosc??Czy tak zeby bylo i tyle??
Chciala bym powrucic do czasow gdy wigilia nie byla tylko wydatkiem i tradycja ale spotkaniem rodzinnym i radoscia
W naszych czasach nie ma już prawdziwej Wigilii. Wszystko zostało "unowocześnione" i sprowadzone do wielkich zakupów i ubierania choinki. Ot, cała dzisiejsza magia świąt. Jakże marna i niewłaściwa...Oczywiście, nie potępiam tego w zupełności, ale patrząc na ludzi i ich sposoby spędzania świąt, i Wigilii, to daleko odstajemy od prawdziwej magii, sensu i istoty świąt.
Bastian21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 19:42   #4
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Obecnie Święta mnie denerwują, spędzam je tylko z babcią i dziadkiem, ale najchętniej bym się w to nie bawiła. Fakt, że dostaję prezenty, czyli kasę Nie przepadam jednak za targaniem choinki z piwnicy i ubieraniem jej, co kiedyś było dla mnie największą przyjemnością. Jedzenie wolę Wielkanocne ;p Może z wyjątkiem grzybowej z uszkami i pieczonego indyka. Chętnie wepchnęłabym się w siebie ciasta i słodycze, ale boję się konsekwencji. Na szczęście kolacja trwa u mnie krótko, później zwykle zabieram się do jakiegoś filmu i tak spędzam wieczór.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 22:21   #5
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Uwielbiam święta - moze dlatego że spędzamy je naprawdę całą najbliższą rodziną ok 14 osob - nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. Kazdy z nas coś przygotowuje (wyrobily się juz pewne specjalizacje (mlask )) i doklada cegielkę do świątecznego stolu. Zawsze jest oplatek, siano, puste nakrycie, i - co najważniejsze - spotkanie. Wszyscy też spiewamy kolędy jak już zjemy kolację no a pozniej są prezenty ;-)

No i gdyby nie ta bieganina przed to byłoby zupełnie idealnie ;-)
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 22:44   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Cool Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Nie jestem tradycjonalistka i.....nie przepadam za swietami,zreszta zwykle bywam na kolacji wigilijnej ale i ta nie przypomina tej tradycyjnej;jak tylko moge wyjezdzam na okres swiat badz spedzam je z najblizszymi tak,jak mamy na to ochote.Moze duzo trace....ale tak tego nie odczuwam.Denerwuje mnie gonitwa za.....magia swiat i tym "przeslodzeniem".Swie ta traktuje jako czas wolny i nie maja dla mnie znaczenia religijnego,zreszta nigdy nie czulam szczegolnego zwiazku z kosciolem,tradycja itp.rzeczami.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 00:53   #7
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

A ja właśnie lubię świąteczną bieganine Człowiek biega przez parę dni żeby wszystko dopiąć na ostatnio guzik i żeby było idealnie A potem kiedy wszystko jest gotowe człowiek jest jakiś taki zadowolony z siebie (przynajmniej ja tak mam).W ogóle ludzie jacyś tacy są bardziej mili i uśmiechnięci podczas świąt.Drażni mnie tylko takie narzekanie niektórych osób,że idą święta i tylko wydatki przez nie są,albo same zamieszanie.Nie rozumiem tego Ja tam święta lubię,szczególnie jak jest już wieczór,wszyscy jedzą kolacje wigilijną i robi się jakaś taka miła atmosfera.Szkoda tylko,że w sklepach święta zaczynają się miesiąc wczesniej(super i hipermarkety),dobijające jest to
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-04, 01:08   #8
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

U mnie w rodzinie Wigilia zawsze była ważnym świętem. I tak jest do teraz. Oprócz ubierania choinki, prezentów, zawsze mamy długą kolację (z tradycyjnymi 12-ma daniami), i jest inaczej, właśnie magicznie. Bardzo lubię nastrój Świąt, pachnącą choinkę, spokój i świadomość, że mamy czas żeby posiedzieć razem... Potem śpiewamy kolędy , a o północy katolicka część rodziny idzie na pasterkę, ja idę następnego dnia do swojego kościoła .
Czasem wspominam sobie jak te Wigilie kiedyś wyglądały, kiedy pomarańcze były luksusem , i radość z prezentów była jakaś taka większa, ale i teraz jest miło.
Mam zamiar kultywować tradycję Wigilii, mimo że nie mieszkam w Polsce (w tym roku świeta spędzę w W-wie, ale na pewno nie zawsze tak będzie) chcę przekazać dzieciom polskie zwyczaje .
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 02:40   #9
aniany
Rozeznanie
 
Avatar aniany
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: USA, czasami Polska....
Wiadomości: 606
GG do aniany
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

A ja bardzo tesknie za ta wigilia z tamtych lat, gdy cala rodzina mieszkalismy w Polsce, kolacja trwajaca prawie do samej Pasterki, kilkanascie osob przy stole...
Teraz, tutaj na obczyznie, mimo ze mam najblizszych przy sobie, w te szczegolne dni, bardzo brakuje mi Polski i tej magicznej atmosfery swiatecznej....
aniany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 07:18   #10
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

ja nienawidze wigilii, zawsze są dwie potrawy ktorych nie cierpie, choinki ubierac nie lubie ale lubie wieczorem popatrzec jak sie swieci, prezentow nie dostaje, marze o tym aby jak najszybciej znalezc sie w domu <swieta spedzam u babci>
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 08:27   #11
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Cytat:
Napisane przez seemore
ja nienawidze wigilii, zawsze są dwie potrawy ktorych nie cierpie
to nie jedz ich - co za problem?


Cytat:
Napisane przez seemore
choinki ubierac nie lubie ale lubie wieczorem popatrzec jak sie swieci
to zagon kogos innego do ubierania, u mnie robi to mama, bo nikomu sie nie chce

Cytat:
Napisane przez seemore
prezentow nie dostaje
ja tez, ale to nic

lubie wigilie
wydaje mi sie ze niektorzy maja problemy z kosmosu (nielubiana potrawa, ubieranie choinki??) i dlatego jej nie lubia
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-04, 08:32   #12
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Cytat:
Napisane przez lain
to nie jedz ich - co za problem?




to zagon kogos innego do ubierania, u mnie robi to mama, bo nikomu sie nie chce



ok no dobra jak mam nie jeść? to są jedyne potrawy na wigilie? poza tym ten jeden dzień w roku muszę się jakoś przemóc aby nie robić babci przykrości,wszyscy jedzą tylko wnusia nie, a choinke to razem z mamą ubieram, o ile ja sie zgodze bo jestem pewna ze jakbym powiedziala ze nie bedzie choinki to po prostu jej nie bedzie. A prezenty, tu nie chodziło dokładnie o to, że oo mikołaj nie przyszedł buu, tylko u mnie nie ma zwyczaju kupowania prezentów, nie ma takich pzredświątecznych zakupów, dopasowywania prezentów itd.
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 09:03   #13
RaBiNka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 218
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Pamietam jak siadalismy do kolacji cala rodzinka jak kazdy po katach chowal prezenty a pozniej podzucal pod choinke
Co do potraw to zawsze mamy te 12 i miejsce na goscia ale o nie to samo co kiedys...Moze dlatego ze doroslam i nie jestem juz dzieckiem ktore uwielbialo ubierac choinke czekac na pierwsza gwiazdke i i z niecierpliwoscia czekac na prezenty
Najlepsze jest to ze kiedys moglo sie dostac mala rzecz a cieszyla Teraz jak widze co rodzice kupuja swoim dziecia to czasem mi szczenka opada.(oracuje w sklepie zabawkowym )
RaBiNka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 09:07   #14
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Wigilia z przeszłości... Aż mi miło jak o tym myślę. Zawsze było 12 potraw, cały dom ustrojony, ja ubierałam choinkę z moim bratem, naklejaliśmy naklejki-gwiazdki na szybach i kartki do Św. Mikołaja. Potem szybciutko jedliśmy, żeby jaknajszybciej otworzyć prezenty, które zazwyczaj kilka dni wcześniej już widzieliśmy (przeszukiwaliśmy z bratem cały dom, a rodzice zawsze wkładali prezenty do szuflady na pościel w kanapie w dużym pokoju ) Spędzaliśmy święta we 4- Tata, Mama, Ja i Brat

Wigilia teraz...
Wigilię od 2 lat spędzam z Tatą, jego przyszłą żoną i jej rodzicami na wsi. Czuje się nieswojo spędzając święta z ludźmi zupełnie obcymi i udając sztuczny uśmiech...
"jak najszybciej do domu"- zawsze tak myślę, wciąż szepczę do taty, żebyśmy już wracali, tymbardziej, że na drugi dzień mam urodziny - to jedyny pozytywny element Świąt.
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 09:50   #15
Paris
Zadomowienie
 
Avatar Paris
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 012
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Wigilia u mnie zawsze wiąże się z dodatkowym miejscem, potrawami (ale nie wiem czy jest ich akurat 12), ludzi jest kupa (ok 15 ), są wspaniałe prezenty, a wsyztsko to odbywa się w pięknym i pieknie ustrojonym domku u cioci albo u babci Lubię też tą przedświąteczną gorączkę, sprzątanie, bieganinę, kupowanie prezentów, Kevina samego w domu , oglądanie tv przy choince, odwiedzanie się w Boże Narodzenie...ehh się rozmarzyłam
__________________
That's life, that's what all the people say.
You're riding high in April,
Shot down in May
But I know I'm gonna change that tune,
When I'm back on top, back on top in June...
Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 22:02   #16
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

jak byłam mała to jeżdziłam do jednych i drugich dziadków, przyjeżdżała cała rodzina, teraz Wigilię spędzam tylko z rodzicami i siostrą ale jest również miło
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 22:26   #17
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Magia Świąt trwa dopóki jest się dzieckiem...Póżniej ten czar przemija...
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 13:35   #18
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Cytat:
Napisane przez Momo
Magia Świąt trwa dopóki jest się dzieckiem...Póżniej ten czar przemija...

Nie zgadzam się. Ja mam "już" 22 lata (dzieckem w każdym razie nie jestem , a Boże Narodzenie ma dla mnie wciąż niezaprzeczalny urok i magię. Uwielbiam kupować prezenty dla najblizszych, sprawia mi radość, że będą się cieszyć (i co tu ukrywać - dostawać prezenty też lubię ), nie mogę się doczekać świątecznych przysmaków, kolęd i tego leniwego ale jakże przyjemnego, świątecznego rozleniwienia
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 13:51   #19
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Zgadzam sie z lullaby bo mimo że ja tez mam "już" 22 lata to święta mają dla mnie tą samą magie co kiedyś, jak byłam dzieckiem, żyła babcia z dziadkiem i cała rodzina spotykała sie u nich na wigilijnej kolacji. Teraz wigilie spedzamy juz nie w tak licznym towarzystewie jak kiedys, ale mimo to jest przyjemnie, rodzinie i magicznie. Rano ubieramy z tatą choinke, mam krzata sie po kuchni i brat który tylo podjada . Na stole 12 potraw, dodatkowe nakrycie, sianko i pieniażek pod talerzem , prezenty pod choinką . Potem odwiedziny TŻ, wpólna pasterka i do łóżeczka. A w nastepne dni odwiedziny rodzinne jedni do drugich, chwaleni się prezntami i takie tam. Rodzinnie i miło.
agulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-17, 13:53   #20
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Wigilia kiedys... tata, mam, babcia i ja przy jednym stole, zawsze u nas.
wiiiieeelllka choinka! Przystrojona moimi "dziełami", zawsze z sentymentem wyjmowałam te, które tworzyłam jako dziecko, a co roku dochodziły nowe. Na czubku gwiazda zrobiona prze tatę i mrugające lampki, też jego roboty - wtedy takich nie było w sklepie, a tat zrobił je dla mnie gdy lezałam w jedna wigilie chora w łóżku i byłam bardzo smutna
Dzwonek do drzwi... a za drzwiami PREZENTY i jak tu nie wierzyc w Mikołaja?

Teaz.... nieco wymuszone, biegiem po pracy... Tylko mama i babcia- rozwód Jakos tak inaczej...
Szkoda mi tamtych swiąt....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 13:59   #21
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Wigilia kiedys... tata, mam, babcia i ja przy jednym stole, zawsze u nas.
wiiiieeelllka choinka! Przystrojona moimi "dziełami", zawsze z sentymentem wyjmowałam te, które tworzyłam jako dziecko, a co roku dochodziły nowe. Na czubku gwiazda zrobiona prze tatę i mrugające lampki, też jego roboty - wtedy takich nie było w sklepie, a tat zrobił je dla mnie gdy lezałam w jedna wigilie chora w łóżku i byłam bardzo smutna
Dzwonek do drzwi... a za drzwiami PREZENTY i jak tu nie wierzyc w Mikołaja?

Teaz.... nieco wymuszone, biegiem po pracy... Tylko mama i babcia- rozwód Jakos tak inaczej...
Szkoda mi tamtych swiąt....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 14:00   #22
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

Sorki, za powtórzenie... cos mi komp szwankuje, a nie umiem tego wykasowac
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 15:53   #23
fredka
Rozeznanie
 
Avatar fredka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: wigilia dzisiaj a kiedys

A ja uwielbiam Świeta i cała ich magię, oczywiście nie mam na myśli przedświątecznej gorączki zakupów, prezentów itp..
Wigilię najbardziej lubię spedzać w towarzystwie najbliższej rodziny, tj rodziców i rodzeństwa, tym bardziej, ze od kilku lat, kiedy wszyscy porozjeżdzali sie na studia(siostra- Łodź, brat- Warszawa, ja- Kraków, dziwne to troche ) mam nieczęsto okazje sie z nimi widywać, i to jest doskonała okazja, żeby nadrobic trochę i poczuć rodzinną atmosfere, ktorej w moim szarym życiu studenki jest raczej niewiele
fredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.