jakie szanse - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 23:18   #1
kwasanri
Raczkowanie
 
Avatar kwasanri
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Texas
Wiadomości: 181
Wyślij wiadomość przez Yahoo do kwasanri Send a message via Skype™ to kwasanri
Smile

jakie szanse


Jakie szanse na dostanie pracy w Polsce w szpitalu, z 4 letnim doswiadczeniem pracy i zawodowymi kwalifikacjami zdobytymi w Brytani.

Tak sie zastanawiam.

-to nie jest pytanie retoryczne

-nie mam zadnych polskich kwalifikacji z dzidziny pielegniarstwa


pozdrawiam
kwasanri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 00:16   #2
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: jakie szanse

Cytat:
Napisane przez kwasanri Pokaż wiadomość
Jakie szanse na dostanie pracy w Polsce w szpitalu, z 4 letnim doswiadczeniem pracy i zawodowymi kwalifikacjami zdobytymi w Brytani.

Tak sie zastanawiam.

-to nie jest pytanie retoryczne

-nie mam zadnych polskich kwalifikacji z dzidziny pielegniarstwa


pozdrawiam
Nie wiem jak jest dokładnie, ale podejrzewam,ze bez 'papierku' marne W PL to sie jednak liczy najbardziej
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 07:59   #3
mmk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 272
Dot.: jakie szanse

W polskich szpiatalach brakuje personelu - wiec na pewno są szanse na taką pracę. Może można w Polsce "dorobić" coś do kwalifikacji zdobytych w Brytani. Może wynika to z jakich przepisów prawnych - tego nie wiem.
Wiem tylko że w tej chwili praktycznie pielęgniarka, która sie zwolni z jednej placówki, pracę ma praktycznie od razu w innej. Pielęgniarki żeby nie utracić uprawnień - przerwa w "niepracowaniu" nie może być dłuższa niż 2 lata
Proponuję jednak popytać w okolicznych placówkach - szpitalach, klinikach itp. - im wieksze masz kwalifikacje tym większa szansa na pracę. Po prostu zapytać w dowolnej placówce jak to wyglada albo poczytać coś na ten temat w internecie.
Moja kuzynka nie tak dawno skończyła szkołę na ratownika medycznego i bez problemu dostała pracę w pogotowiu w miejscu zamieszkania.
mmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 11:02   #4
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: jakie szanse

No własnie nie wydaje mi sie, bo gdzieby nie spojrzec przy naborze obowiązkowa jest ukonczona jakakolwiek szkoła w tym kierunku.
Bo to tak samo, jakby mieli kogos z ulicy przyjąć, a pielegniarstwo to bardzo odpowiedzialny zawód. Ale wiem,ze są kursy albo chociaz jakies studium... Moze mogłabys sie zatrudnic zaznaczając,ze bedziesz w ten czas równoczesnie sie podszkalac. Wydaje mi sie,ze jakies kryterium trzeba spełnic, ale najlepiej podzwon, napisz jakies e-maile z zapytaniem. To nic nie kosztuje a bedziesz miała pewnosc.
Nasze odpowiedzi to tylko domysły, wiec moze warto zapytac, czy nawet powysyłać CV i zobaczysz jaki bedzie odzew.
Anyway...życze powodzenia
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 12:42   #5
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: jakie szanse

Majac 4 letnia praktyke w zawodzie to chyba cos o nim wiesz, no i musialas ukonczyc jakis kurs lub tez szkole wiec masz jakies papiery a jesli to nie wystarczy moze zwyczajnie zapisac sie na studia zaoczne lub wieczorowe z pielegniarstwa albo ratownictwa medycznego a w miedzy czasie pracowac? Albo zrobic to w Wielkiej Brytanii ? A z Polska pocekac rok dwa? Wiem ze poza Polska jest mozliwe douczanie zawodowe dla doroslych i w ramach tego jest tez pielegniarstwo - przynajmniej w Norwegii. Zadzwon do kilku placowek, przedstaw jak sprawy sie maja i co w tym kierunki masz zrobic by dostac parce. Jesli koniecznie nie musisz wracac do Polski teraz to moze najlepszym rozwiazaniem bedzie sie doksztalcic tam gdzie teraz jestes? Uwierz mi jest latwiej i bardziej elastycznie z praca by sie do szkoly dopasowac. Powodzenia
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 07:46   #6
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: jakie szanse

Cytat:
Napisane przez kwasanri Pokaż wiadomość
Jakie szanse na dostanie pracy w Polsce w szpitalu, z 4 letnim doswiadczeniem pracy i zawodowymi kwalifikacjami zdobytymi w Brytani.

Tak sie zastanawiam.

-to nie jest pytanie retoryczne

-nie mam zadnych polskich kwalifikacji z dzidziny pielegniarstwa


pozdrawiam
Jesli chodzi o NVQ jako kwalifikacje, to pewnie przychylnie spojrzą przy rozpatrywaniu podania o pracę na stanowisko salowej
Chyba,że stworzyli stanowisko pomocy pielęgnarki.
Polska to nie Brytania, w Pl trzeba mieć jakotakie kwalifikacje, a NVQ do jakotakich nie należy (jeszcze jest szansa, że w PL nie wiedzą co to jest to NVQ)
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 09:32   #7
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: jakie szanse

żeby pracować jako pielęgniarka w PL trzeba mieć ukończony dyplom kwalifikacji zawodowych
innej możliwości nie ma...
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-12, 21:08   #8
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: jakie szanse

Zeby pracowac jako pielegniarka w Polsce trzeba skonczyć przynajmniej licencjackie studia na kierunku pielęgniarstwo - zdac dyplomowy egzamin teoretyczno praktyczny i obronic prace licencjacką.

Liceum medycznych ani szkół policealnych typu studium pielęgniarskie już w Polsce od kilku lat nie ma.

Nie ma mowy zebys z NVQ zatrudniła się w Polsce jako pielęgniarka, conajwyzej jako salowo-opiekunka, z resztą w Anglii z NVQ również nie byłaś pielęgniarka, wiec nie mozesz mówic o jakimkolwiek doświadczeniu w tej dziedzinie.

Moja osobista rada - zrobic licencjat jesli interesuje CIę pielegniastwo i pracowac w UE ale nie wracac do Polski, bo w Polsce jako pielęgniarka nie masz ani dobrych zarobków, ani dobrych warunków w miejscu zatrudnienia, ani szacunku, ani możliwosci rozwoju zawodowego.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2009-06-12 o 21:09
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.