No dobrze... ale co z MOTORAMI? :) - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-23, 11:13   #301
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Monia, niestety wieeem To jest jedyny i najokrutniejszy problem. Ale porównując 250 do 125 dźwięk jest bardzo porównywalny - praktycznie taki sam. Wcześniej też się śmiałam z "cwaniaczków" na 125 ... no cóż
Jak już wspominałam, na początek będzie 125 bo na mocniejszy mi TŻ nie pozwoli Doszedł do takiego wniosku po tym, jak posadził mnie na Bandita 600 ... aj pokusiła manetka

Jaki był wasz pierwszy motor na którym jeździłyście?
__________________

Dorota !


Edytowane przez dodek89
Czas edycji: 2009-04-23 o 11:15 Powód: dopisek
dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 11:42   #302
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez dodek89 Pokaż wiadomość

Jaki był wasz pierwszy motor na którym jeździłyście?

mój pierwszy raz był na komarze heheeh stare dzieje :p i powiem wam że nie szło mi jak po maśle hehehe odrapane kolana i łokcie
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 11:50   #303
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Motorynka i mz - ka ;P
Ale nie martw sie.... też o takim mysle lub o tej 250.

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2009-04-23 o 11:52
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 11:58   #304
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Mój pierwszy to teraz - na kursie Suzuki GS 250
dodek - one są piękne, nie powiem, ale właśnie odstrasza mnie ten odgłos, a ja mimo wszystko słyszę różnicę między 125 a 250 poza tym ja jestem straszny dzikus, lubię mocne sprzęty i jak mogę sobie pozwolić, to na taki wykorzystujący maksymalnie moje umiejętności (obecnie będzie to właśnie 250). Cenowo chyba niewiele się różnią. Ja celuję w młodszy motor - jutro jadę obejrzeć faworyta, Kawasaki Ninja ZZR 250, jest z 2006 roku, za 8 600 zł, więc chyba nie drożej (skoro 125 10-letni mniej więcej kosztuje 2 razy mniej).
A właśnie, no przypomniałam sobie. Na pierwszej jeździe jeździłam na 125 i przyznam, że teraz wydaje mi się "mała", chociaż przy pierwszym kontakcie byłam przerażona, a jeszcze bardziej, jak mi instruktor kazał wsiąść na to Suzuki

Btw. dodek - ja póki co na taką 600-tkę to bym się bała wsiąść nawet, gdyby miała wyłączony zapłon
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 12:26   #305
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

MZ - ale to jak byłam mała ... jechałam z kuzynem kierowałam i gaz dodawałam, a on wariat bez trzymaki jechał i popisywał się przed kolegami
Romet - tutaj już kolega uczył mnie jeździć ... do takiego stopnia się nauczyłam, że kiedyś gwizdnęłam mu z boiska szkolnego żeby się przejechać

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Mój pierwszy to teraz - na kursie Suzuki GS 250
dodek - one są piękne, nie powiem, ale właśnie odstrasza mnie ten odgłos, a ja mimo wszystko słyszę różnicę między 125 a 250 poza tym ja jestem straszny dzikus, lubię mocne sprzęty i jak mogę sobie pozwolić, to na taki wykorzystujący maksymalnie moje umiejętności (obecnie będzie to właśnie 250). Cenowo chyba niewiele się różnią. Ja celuję w młodszy motor - jutro jadę obejrzeć faworyta, Kawasaki Ninja ZZR 250, jest z 2006 roku, za 8 600 zł, więc chyba nie drożej (skoro 125 10-letni mniej więcej kosztuje 2 razy mniej).
A właśnie, no przypomniałam sobie. Na pierwszej jeździe jeździłam na 125 i przyznam, że teraz wydaje mi się "mała", chociaż przy pierwszym kontakcie byłam przerażona, a jeszcze bardziej, jak mi instruktor kazał wsiąść na to Suzuki

Btw. dodek - ja póki co na taką 600-tkę to bym się bała wsiąść nawet, gdyby miała wyłączony zapłon
Oczywiście nie próbuję Cię przekonać, tylko doradzić Widzę, że jesteś już strasznie napalona na tą Kawe btw. właśnie ją oglądam (była malowana - czyli pewnie po szlifie, poza tym zauważ że ZZR 250 z 2004 roku kosztuje ok 12 000 ... także moim zdaniem jest coś nie tak)

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

A i jeszcze, RS-ka nie jest wcale taka mała ... rozmiarem mniej więcej przypomina Yamahe R6
__________________

Dorota !

dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 12:36   #306
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

a ja jestem ciekawa co nasz Swiniaczek wyczyniał za młodu tzn. za pierwszym razem :p
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 12:44   #307
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Jeśli chodzi o wizual to zdecydowanie bardziej podoba mi sie RS 250 niż Ninja 250.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 13:05   #308
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o wizual to zdecydowanie bardziej podoba mi sie RS 250 niż Ninja 250.
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 13:54   #309
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o wizual to zdecydowanie bardziej podoba mi sie RS 250 niż Ninja 250.
W sumie mi też (tak teraz zerkam), np. w tym ZZR 250 kompletnie nie podoba mi się lampa no ale cóż... tak jak tu już któraś dziewczyna pisała, pewnie szybko go wymienię
A, przed chwilą dostałam od mamy zgodę na kredyt! czyli już jutro może sobie zaklepię motorek na przyszły tydzień jeszcze jadę do firmy, zobaczymy, co brat poradzi
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 14:37   #310
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

gratulacje
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 14:46   #311
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Za młodu dużo się nie najeździłam, ogólnie rzecz biorąc to pierwszy raz (ale jako pasażer oczywiście) jechałam jak miałam 6 lat, kuzyn miał ścigacza i mój tata wziął od niego na przejażdżkę i mnie ze sobą Fajnie było Jako kierowca to pierwszy raz jechałam jak miałam jakieś 12-13 lat, nie pamiętam dokładnie, była to Jawka 50 mojego brata, ze 4-5 krótkich przejażdżek na polnej drodze, tyle samo razy Simsonem, z tego raz po rocznej przerwie i zapomniałam gdzie są hamulce, zatrzymałam się 10 cm od muru Na kursie jeździłam starusieńką MZ 250, której nie miałam siły odpalić (na kopa ), jedną jazdę miałam na MZ 125, na jakiej też zdawałam Pierwsza jazda po odbiorze prawka - Honda CB500, no i wczoraj GS 500 Tak więc ubogo bardzo jeśli chodzi o ilość przejechanych kilometrów

Co do kredytu- ja nie będę gratulować, brachol wziął dwa lata temu kredyt na motor, do dzisiaj go spłaca, motor sprzedał już dawno temu, bo okazał się największym złomem jeżdżącym po tej ziemi, wyzywa nas wszystkich teraz, że mu wtedy po ryju nie daliśmy... Mi to osobiście obojętnie za co ktoś kupuje motor/samochód, ale ja na pewno bym się nie pakowała w kredyt
__________________
W świni siła! W świni moc!



Edytowane przez Świniaczek
Czas edycji: 2009-04-23 o 14:48
Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 15:50   #312
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Co do kredytu- ja nie będę gratulować, brachol wziął dwa lata temu kredyt na motor, do dzisiaj go spłaca, motor sprzedał już dawno temu, bo okazał się największym złomem jeżdżącym po tej ziemi, wyzywa nas wszystkich teraz, że mu wtedy po ryju nie daliśmy... Mi to osobiście obojętnie za co ktoś kupuje motor/samochód, ale ja na pewno bym się nie pakowała w kredyt
Zgadzam się w 200%!

Justyna, jedziesz po ten motor, z kimś kto się zna na rzeczy?
__________________

Dorota !

dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 16:47   #313
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

moje gratulacje nie były odnośnie kredytu ale możliwości spełnienia marzenia
co do kredytu to też bym bała się wpakować.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

wiesz oc ja się zapytam mojego TZ, napisze Ci pare wskazówek szczególnie na co musisz zwrócić uwage, bo często motocykle są bite i jak kupisz to po jakimś czasie będzie Ci się wszystko sypało... więc tak jakk Swiniaczek mówił ze brat wpadł po uszy, a można tego uniknąc
za jakieś 15min napisze
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 16:50   #314
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Ja sobie kiedyś obiecałam, że nigdy nie wzięłam kredytu, ale akurat hmm... długo by mówić w każdym bądź razie mam bardzo korzystne warunki. Zdaję sobie sprawę z tego, że będę go pewnie spłacać jeszcze po sprzedaży motoru, ale albo rybki - albo akwarium. Jeśli nie wezmę, to motor za własne pieniądze będę mogła kupić tak jakoś koło trzydziestki no, może przesadzam, ale ze 4 lata mogłabym pomarzyć.
tewa - dziękuję
dodek - nnoo... powiedzmy w razie pewności, że chcę wezmę brata, który się zna albo naszego pana Krzysia - pracownika/mechanika. Na co byście zwróciły uwagę?

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

O, tewa, uprzedziłaś mnie przed moją prośbą dziękuję pięknie zerknę wieczorkiem, zmykam z moim pospacerować
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 17:51   #315
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez tewa1259 Pokaż wiadomość
wiesz oc ja się zapytam mojego TZ, napisze Ci pare wskazówek szczególnie na co musisz zwrócić uwage, bo często motocykle są bite i jak kupisz to po jakimś czasie będzie Ci się wszystko sypało... więc tak jakk Swiniaczek mówił ze brat wpadł po uszy, a można tego uniknąc
za jakieś 15min napisze
Nawet powiedziałabym ze bardzo często
Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Ja sobie kiedyś obiecałam, że nigdy nie wzięłam kredytu, ale akurat hmm... długo by mówić w każdym bądź razie mam bardzo korzystne warunki. Zdaję sobie sprawę z tego, że będę go pewnie spłacać jeszcze po sprzedaży motoru, ale albo rybki - albo akwarium. Jeśli nie wezmę, to motor za własne pieniądze będę mogła kupić tak jakoś koło trzydziestki no, może przesadzam, ale ze 4 lata mogłabym pomarzyć.
tewa - dziękuję
dodek - nnoo... powiedzmy w razie pewności, że chcę wezmę brata, który się zna albo naszego pana Krzysia - pracownika/mechanika. Na co byście zwróciły uwagę?
A więc tak ... malowanie. Jeżeli nie jest oryginalne, to znaczy że motocykl miał uszkodzone albo wymieniane plastiki. Nie wydaje mi się, żeby ktoś przemalowywał całą, ładną maszynę np. z czarnego na niebieski .. ot tak bo mu się podoba, bo lakierowanie to nie tania sprawa
Olej, jeżeli jest go za mało tzn. że silnik "bierze olej" i go przepala. A jeżeli tak się dzieje, to albo pierścienie albo uszczelniacze są do dupy.
Rama, czy nie jest gdzieś walnięta.
Kierownica czy nie jest krzywa
Lagi czy są proste i czy nie leje się z nich płyn.

W sumie na tym trzeba się znać Ciężko, tak samemu określić czy motor za 3 dni nie spłata nam figla Napisałam te rzeczy na które ja zwracam uwagę, resztą zajmuje się TZcik
__________________

Dorota !


Edytowane przez dodek89
Czas edycji: 2009-04-23 o 17:58
dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 20:18   #316
Perfectaa
Raczkowanie
 
Avatar Perfectaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 50
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

1. najpierw musisz przeprowadzić 'wywiad' z właścicielem motocykla, bierz poprawkę na to że będzie ci mówił że jest w idealnym stanie, remonty porobione, sprzęt działa bez zarzutu... standard

2. sprawdzić tak na oko stan motocykla, lakier, ewentualne różnice w kolorach (np. pomiędzy zbiornikiem paliwa, a plastikami), szczeliny pomiędzy owiewkami czy są takie same. Musisz w internecie popatrzec jakie są oryginalne malowania danego motocykla żeby nie popełnić gafy

3. stan techniczny - tzn. sprawdz czy silnik wygląda ładnie, czyli nie ma żadnych zacieków, śladów po wytarciach, głowica tak samo musi być bez żadnych smarów

przednie koło: czy felga nie ma nierówności z prawej i lewej krawędzi; tarcze hamulcowe czy nie mają nierówności (rowków) na gładzi; grubość klocków hamulcowych;

zawieszenie przednie: czy nie zbiera się olej na simeringach, przeciagnij palcem po rurze nośnej i zwróć uwagę czy nie widać oleju i nie może być wyczuwalna żadna nierówność (jeżeli są to najprawdopodobniej motocykl jest powypadkowy i rury były prostowane)

tylne koło: tak jak w przednim kole spr. złap i pociągnij łańcuch w tył - łańcuch nie powinien odchodzić w tył od zębatki powinien przylegać i być mało elastyczny

Rama motocykla: zobacz czy nie widać żadnych wgięć, nierówności

Siadamy na motocykl: wciśnij hamulec przedni i delikatnie pobujaj motocykl do przodu i do tyłu (patrzymy czy nie ma luzów na główce ramy)

Odpalamy motocykl: nasłuchuj czy ma równe obroty, czy nie słychac 'cykania' zaworów ( zapytaj się były regulowane zawory – powinno się to robić co 25 tys km, dlatego warto zobaczyć ile ma przebieg i sobie obliczyć kiedy nas to będzie czekało)

jazda: Dobrze jest się nieco rozpędzić (ok. 50-70km/h) puścić ręce z kierownicy aby sprawdzić czy motocykl nie trzęsie się lub wężykuje albo czy nie ściąga motocykla na którąś stronę motocykl powinien jechać prościuteńko- tylko uważać przy tym

nooo i na koniec - TARGUJEMY SIĘ






te wskazówki koniecznie weź sobie do serca, troche dużo tego jest ale pomoże uniknąć ci niepotrzebnego wkładu finansowego w sprzęt.

Edytowane przez Perfectaa
Czas edycji: 2009-04-23 o 20:29
Perfectaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 21:15   #317
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

wyjełaś mi to z ust, więc już chyba nie będę nic dodawać bo wszystko zostało napisane

justyna_dt warto zaopatrzyć się w notesik
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 20:59   #318
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Dziewczyny, dzięki za radę dziś obejrzeliśmy trochę sprzętów.
Zrobiłam też dwie jazdy próbne: Kawasaki ZZR 250 z 2006 r. oraz Honda CBR 600 F3 z 1998 r. (o ta: http://otomoto.pl/honda-cbr-600-f3-z...-M1267841.html).
Kawasaki odpada - po prostu odpada i już, szarpie, nie mogę się wczuć w ten motor, na dodatek na żywo wygląda dużo gorzej, coś tam (już nie pamiętam co) jest do wymiany, coś nie działa, był położony... porażka.
Honda - dopasowała się idealnie. Bałam się jej (ze względu na moc i pojemność), ale przyznam, że byłam bardzo pozytywnie zaskoczona tym, że nie szarpnęła mnie gwałtownie, dała się prowadzić łagodnie, spokojnie, bez stresu. Super się trzyma w jeździe, nie kołysze, jest stabilna, dobrze się hamuje. Widać, że leżała, bo jest obita owiewka, ale nie był to wypadek - masakra, bo malowanie jest oryginalne, a obicie niewielkie (+/- 4 cm). Zakochałam się w niej, czuję wręcz, że z wzajemnością
Niestety nie będzie żadnego motoru. Uznałam, że tej 250 nie wezmę, a na 600 nie zgadza się ani moja mama, ani mój brat, ani mój facet mimo, że kilka osób (w tym mój instruktor) uznało, że spokojnie sobie dam na nim radę.
Tak więc, cóż... pozostaje mi potowarzyszyć Wam mentalnie w Waszych motocyklowych podbojach ale póki co idę sobie pochlipać w poduszkę
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 21:13   #319
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

i bardzo dobrze że zrezygnowałaś z Kawasaki, jeśli już są problemy to wolę nie myśleć co będzie po paru miesiącach użytkowania ;/

a co do cbr600 to jeśli nie jesteś pewna to lepiej poczekać z decyzją, tym bardziej że wszyscy Ci odradzają :p
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.

Edytowane przez tewa1259
Czas edycji: 2009-10-22 o 11:14
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-25, 12:48   #320
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Jak jechaliśmy kupić mi motor, to ojciec nie wiem skąd wziął, że to 400 . Dobrze, że go nikt nie uświadomił i dowiedział się na drugi dzień, bo stwierdził, że w życiu by ze mną nie jechał po niego A ja byłam przekonana, że on wie, że to 500 CBR 600 w ogóle się boję, nawet bym nie jechała oglądać, bałabym się jej Nie wiem, jej możliwości (zdecydowanie większe od możliwości 19 letniego GSa ) czy co, ale przeraża mnie ten motor No ale ja jeszcze nie jeżdżę porządnie, widać zdecydowanie, że się uczę, więc to może dlatego
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 20:04   #321
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Hej motomaniaczki

jak tam weekend minal? Ja caly dzien kaca leczylam w lozku. Dopiero ozylam. Wkurzona jestem na siebie bardzo bo we Wro byl dzis Oldtimerbazar , a ja nie bylam w stanie isc :-/ bo mi sie na wymioty z rana zbieralo....ale przynajmnije urodziny opite
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 20:29   #322
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

U mnie taka zawirucha, że się jeździć nie dało Wszystkiego najlepszego
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 20:30   #323
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Weekend?
Śniadanie w salonie Yamahy na Połczyńskiej- zakochałam się w YBR250 http://www.yamaha-motor.pl/products/...eet/ybr250.jsp
Jest po prostu idealna
Wcześniej chciałam Kawę 250R, ale biorąc pod uwagę fakt, że jestem niedoświadczona i mam szacunek do maszyny a osiągi ma jak CBRa, to pozostaję przy YBR 250 zobaczymy co i kiedy się wykluje

Następnie szybka wizyta na Otwarciu sezonu motocyklowego na Bemowie i tyle śmigania po Wawie

Co do kawy ZZr250 z 2006 i jej ceny- po ślizgu jak nic: http://www.wroom.pl/motocykle-kawasa...-malejaco.html
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 13:29   #324
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Hej motomaniaczki

jak tam weekend minal? Ja caly dzien kaca leczylam w lozku. Dopiero ozylam. Wkurzona jestem na siebie bardzo bo we Wro byl dzis Oldtimerbazar , a ja nie bylam w stanie isc :-/ bo mi sie na wymioty z rana zbieralo....ale przynajmnije urodziny opite

ehhehe coś za coś wszystkiego naj naj

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
U mnie taka zawirucha, że się jeździć nie dało Wszystkiego najlepszego

u mnie tak samo, wichura jak cholerka cały weekend i to jeszcze jakiś boczny wiatr, więc miałam wrazenie że mnie zaraz zmiecie razem z motocyklem ;/ wieje też dzisiaj i to chyba jeszcze mocniej.
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.

Edytowane przez tewa1259
Czas edycji: 2009-04-27 o 13:31
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 15:58   #325
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Wkurzona jestem na siebie bardzo bo we Wro byl dzis Oldtimerbazar , a ja nie bylam w stanie isc :-/ bo mi sie na wymioty z rana zbieralo....ale przynajmnije urodziny opite
Osz Ty nie dobra A ja byłam na Oldtimerze Nawet do RS się przysiadałam, ale chyba jednak rezygnuję z niej. Mimo że jest bardzo wygodna to jej dźwięk mnie rozśmiesza i dobija
A weekend spokojnie W piątek z TŻ KTMa sprzedaliśmy i teraz szukamy jakiegoś motocykla w dobrej cenie

A i nawetkurtałtki na Old przymierzałam Kochane powiedzcie mi, skóra czy tekstylna ? Jaką Wy macie/wybrałyście/będziecie wybierać ?
__________________

Dorota !


Edytowane przez dodek89
Czas edycji: 2009-04-27 o 16:00
dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 16:58   #326
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

zalezy w jakich warunkach jezdzisz, czy jest to jazda po mieście czy raczej agresywna poza miastem

ogólnie kurtka tekstylna jest uniwersalna i wygodniejsza do jazdy po miescie... ale jest jedno ale... przy szlifie nie ochroni Cię w ogóle,będziesz poobijana, pozdzierana itp. itd.
skóra (kurtka) jednak w tym przypadku jest niezastąpiona :p

ja osobiście mam skóre, ale ciężko mi jest w niej jeździć, szczególnie w warunkach 'miejskich' tekstylna jest wygodniejsza.
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 20:37   #327
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Czy ja wiem czy tekstylna nie chroni w ogóle przy szlifie, materiał jest zdecydowanie grubszy niż skóra, więc wydaje mi się to praktycznie niemożliwe Ale nie wiem, nikt ze znajomych szlifa ani w skórze ani w tekstylnej nie zaliczył , więc to tylko takie moje wydawanie
A ja dzisiaj po kolejnej jeździe, wiało jak byk, tańczyłam więc po całej drodze Jazda po mieście już mi przyzwoicie idzie, za każdym razem jest lepiej Rękawice mam z jakiejś badziewnej skóry i mam całe dłonie od spodu granatowe :| Muszę je wyprać albo wymoczyć jakoś to może wtedy przestaną, bo ogólnie to są wygodne i w ogóle, ale kurna barwią jak byk :|
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 21:05   #328
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Kurczę, a ja cierpię na kursie z powodu braku rękawic, mam poobcierane dłonie no, ale jakoś przeżyje.
Heh, moja rodzina zrobi wszystko, żebym nie kupiła motocykla w związku z tym... KAZALI mi kupić nowe auto
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-29, 08:16   #329
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Co słychować ?
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-29, 10:00   #330
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

U mnie wszystko gites Dostałam w poniedziałek kalendarz wszystko mam już pozapisywane - nawet Oldtimery

A co z resztą motocyklistek?
__________________

Dorota !


Edytowane przez dodek89
Czas edycji: 2009-04-29 o 10:03
dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:54.