2 pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-03, 00:47   #1
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi

2 pytania


a) od jakiegoś czasu mam obolałe sutki. gdy je mocniej dotknę bądź potrę czuję lekki ból. czym to jest spowodowane albo czy to coś zapowiada?

b) chciałabym zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne. mam zatem takie pytanie: czy zażycie jednej tabletki (pierwszej z opakowania jak i pierwszej w życiu) spowoduje od razu zabezpieczenie przed ciążą? czy może muszę brać przez jakiś czas i dopiero wtedy spodziewać się odpowiedniej ochrony?

z góry dziękuję

czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 11:14   #2
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: 2 pytania

podciągam wątek
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 11:34   #3
denim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 28
Re: 2 pytania

jak zaczynałam brać tabletki to lekarz powiedział mi że zabezpieczenie przed ciążą jest już po pierwszym tygodniu. Myślę jednak że najlepiej wyjaśni ci to lekarz kiedy zgłosisz się po receptę.
denim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 11:35   #4
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: 2 pytania

bolące sutki mogą zapowiadać okres, przynajmniej tak jest w moim przypadku. Co do tabletek antykoncepcyjnych to przy pierwszym opakowaniu należy sie dodatkowo zabezpieczać na wszelki wypadek np. prezerwatywą, od drugiego opakowania tabletki maja już pełną swoją skuteczność

__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 12:41   #5
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: 2 pytania / 3 pytanie

dzięki dyzio i aniu

proszę o wypowiadanie się jeszcze na temat obolałych sutków.

mam jeszcze jedno pytanie. gdy oddaję mocz czuję ból, takie kłucie (w miejscu gdzie kończy się tzw sfera bikini i łączy z obu stron- nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ). i czym to jest spowodowane oraz czy może to zwiastować coś złego?
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 13:14   #6
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: 2 pytania / 3 pytanie

no nie wiem, ja bym raczej powiedziała o tym ginekologowi, chociaż może to być zapalenie pęcherza, jak byłam mała to byłam własnie na to chora i podczas oddawania moczu czułam ból. Lepiej idź do lekarza z tym

__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 13:22   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: 2 pytania / 3 pytanie

kłucie przy oddawaniu moczu może oznaczac zapalenie cewki moczowej ,najlepiej wybrac sie do lekarza nawet moze byc rodzinny przepisze zapewnie furagin .
sama mozesz kupic urosept -ziołowe tabletki na te dolegliwosc do stosowania przez chwile gdy np. nie mozliwosci pójscia do lekarza.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-03, 15:43   #8
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: 2 pytania / 3 pytanie

hihihi bolace sutki mnie tez bolaly w czerwcu i od razu wiedzialam ze chyba to ciaza i po 4 dniach jak nie dostalam okresu to juz bylam pewna, ale dla niedowiarkow zrobilam test. A z tym pecherzem to tez bym stawiala na zapalenie cewki moczowej. Lepiej isc do lekarza pamietam jako dziecko czesto mialam pecherz przeziebiony a mama mowila ze to przejdzie trzeba czekac. Teraz wiem ze mozna sie szybciej wyleczyc biorac odpiwiednie leki i trzeba duzo pic najlepiej moczopednych herbatek zeby czesto do toalety chodzic. Wirus czy to bakteria jest , odpowiedzialana za ta dolegliwosc podwaja swoja ilosc co 20 min, wiec lepiej czesto chodzic do toalety zeby poprostu wysiusiac paskude i szybciej wrucimy do zdrowia
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 17:00   #9
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: 2 pytania / 3 pytanie

a czym może być spowodowane zapalenie cewki moczowej?
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 17:09   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: 2 pytania / 3 pytanie

zapalenie cewki moczowej wywołuja drożdze ,wirusy a także jest to choroba przenoszona droga płciowa.
poszperaj w google jest sporo tego.
a najlepiej idz do lekarza sama sie nie wyleczysz a lepiej nie dopuszczac do zaniedban .
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 22:32   #11
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: 2 pytania / 3 pytanie / obawy :( ;(

na początku bolało gdy kończyłam oddawanie moczu. teraz czuję ten ból cały czas.. jest słabszy, ale jednak jest. i w dodatku co chwila chce mi się iśc do WC, po czym moczu oddaję mniej niż chyba syropu na małej łyżeczce może się zmieścić

teraz wyszłam z WC z kolejną obawą. zauważyłam lekko zakrwawiony papier toaletowy

dziewczyny co ze mną nie tak?

koleżanka napisała mi, że pewnie byłam w ciąży i poroniłam. głupi żart, ale się przestraszyłam ponieważ współżyję seksualnie ze swoim partnerem, zabezpieczamy się prezerwatywą.

a.. i jeszcze jedno.. któraś z Was napisała, że bolące sutki mogą być zapowiedzią okresu. pojawiło się u mnie ubogie krwawienie.. ale jaki związek istnieje między tymi bólami...?

help
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-03, 22:37   #12
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: 2 pytania / 3 pytanie / obawy :( ;(

wiedziałam, że o czymś zapomniałam.

kolejny problem (po prostu się powiesić ) to swędzenie, pieczenie i lekki ból w pochwie oraz żółtawa wydzielina

oraz mam pytania o wizytę u ginekologa. wiem, że do pochwy wkładany jest metalowy przyrząd.. czy przed tą czynnością pochwa jest czymś nawilżana? przecież nie wpychają go chyba tak na sucho to by bolało.. i czy boli pobieranie próbki śluzu.. tzn tej błonki?
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 22:53   #13
MISIAK
Raczkowanie
 
Avatar MISIAK
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 150
GG do MISIAK
Byłas kiedyś u ginekologa?

Ile masz lat? Sorki, że pytam, ale nie byłaś jeszcze u ginekologa? W sumie nie powinno mnie to dziwić, skoro na wizytę "na rejonie" czeka się podobno 3 miesiące. Ten przyrząd, który wkłada ginekolog to WZIERNIK. Nie jest niczym nawilżany i nic to nie boli, na pewno mniej to odczujesz niż współżycie, przyrząd jest niewielki, jak kciuk może. Może doskwierać to, że jest zimny.
Pobieranie wymazu - to robi się patyczkiem, nic nie czuć.

Objawy, które opisujesz są bardzo niepokojące, musisz iść do lekarza i to wymóc natychmiastową wizytę, możesz mieę zakażenie dróg rodnych, chorobę weneryczną, grzyby. Bardzo różnie moze być, tego sie nie da stwierdzić przez internet. Nawet lekarz musi pobrać wymaz, żeby się upewnić.
MISIAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 23:00   #14
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: Byłas kiedyś u ginekologa?

no nie byłam nigdy, dlatego pytam..

jutro idę do lekarza

czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 23:00   #15
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Re: Byłas kiedyś u ginekologa?

Żadne z klasycznych ginekologicznych badań nie boli, jedyne co jest nieprzyjemne to sam dyskomfort psychiczny.

Jak już napisał Misiak, trzeba zrobić wymaz by mieć pewność, ale wszystkie opisywane objawy są charakterystyczne dla kandydozy. Nie jest to nic groźnego, tylko czasem długo się leczy, trzeba stosować specjalne globulki.
Naprawdę nie masz się czego bać, na Twoim miejscu poszłabym do ginekologa jak najszybciej, nawet gdyby oznaczało to konieczność zapłacenia.
Jeżeli termin w przychodni będzie odległy zawsze możesz poszukać prywatnej przychodni która ma umowę z NFZ, w większości z nich terminy są naprawdę przyzwoite.

Trzymaj się i idź do lekarza bez obaw
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 08:33   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: 2 pytania / 3 pytanie / obawy :( ;(

kochana ,nie jestes juz mała dziewczynka pozatym sypiasz ze swoim chłopakiem więc czas najwyższy pójśc do ginekologa.
to nic nie boli jest poprostu z lekka krepujące ale mus to mus .wszytskie chodzimy do gina i żyjemy.

bolace sutki i oddawanie moczu w małych ilosciach może być objawem ciazy ,takze krwawienie.
bolesne oddawanie moczu ,wydzielina moze byc objawem choroby wenerycznej lub tez zarażeniem sie chorobą nie weneryczną związana z układem moczowym
zapewne wiesz co sie dzieje z nie leczonymi chorobami?
szczególnie kobiety musza dbac o tęczęsc swojego ciała bo kazda z nas chce miec dzieci w przyszłości ,prawda?

wiec rusz tyłek i idz do ginekologa .
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 11:16   #17
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: 2 pytania / 3 pytanie / obawy :( ;(

nie tak ostro pisałam, że idę dzisiaj do lekarza, co chyba świadczy o tym, że nie ignoruję sobie sprawy
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 11:30   #18
weroniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 69
Re: 2 pytania

Czesc. W moim przypadku bolace sutki to normalka przed okresem. Ale czasem bywa, ze sa to objawy ciazy... Co do bolacego pecherza, to ja rowniez mialam z tym problem, ale moja lekarka - ginekolog to zlekcewazyla. I wlasciwie do tej pory mam z tym problem, wiec wybieram sie do innej lekarki. Z ta wydzielina z pochwy jest chyba najwiekszy problem - koniecznie idz do lekarza!!! Wydaje mi sie, ze byc moze jestes uczulona na prezerwatywy, jesli ich uzywasz. Ja mam to samo niestety Pozdraiwam, daj znac czy wszystko ok
weroniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 12:24   #19
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: 2 pytania

przestraszyłyście mnie z tą ciążą

umówiona jestem na 16.10- już się nie mogę doczekać. p. doktor mnie chyba wyśmieje przyjdę z tyloma problemami że nade mną nie nadąży
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-04, 13:56   #20
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Re: 2 pytania

Czesc ...a tam juz poronienie...
mialam zapalenie pecherza,bol niesamowity przy oddawaniu moczu i wielki strach jak zobaczylam krew przy porannym oddaniu moczu.
Eeee tam, polecialam do lekarza wystraszona, a to sie okazalo ze jakies tam zyjatka(nie pamietam jak sie nazywaja)przedostaly sie z odbytu do pecherza i drapiac jego scianki powodowaly te krwawienia.
Nic powaznego, antybiotyki,kontrola i po krzyku.

Jezeli chodzi o wydzieliny to koniecznie musisz zrobic wymaz i pelna kontrola.
Nie martw cie o nic, wszystko da sie wyleczyc, aby nie bylo za pozno.

Pa, pozdrawiam.
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 23:13   #21
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: 2 pytania

byłam u lekarza. przepisane tabletki furoginum i jakieś na serce. teraz czeka mnie badanie moczu i wizyta u ginekologa
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.