Jako¶æ czy ilo¶æ? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i u¿ytkowników w zakresie mody. Wejd¼ i poznaj odpowiedzi na nurtuj±ce pytania. Zadaj w³asne.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2005-09-22, 12:37   #1
madamecrazy
Raczkowanie
 
Avatar madamecrazy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 43
Question

Jako¶æ czy ilo¶æ?


Co jest dla was wa¿niejsze przy kupowaniu ubrañ ¿eby by³y zrobine z dobrego gatunkowo materia³u (czêsto s± dro¿sze) czy wolicie mieæ wiêcej rzeczy?
madamecrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 13:11   #2
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 408
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Ja osobiscie wole kupic sobie wiecej rzeczy a tanszych. W ten sposob moge co sezon wymieniac czesc mojej garderoby. Kupuje 2 pary spodni zamiast jednych i mam wiekszy wybor, a przeciez i tak wszystko sie niszczy albo wychodzi z mody, wiec wole kupic cos tanszego i wiedziec ze jesli za rok juz nie bedzie modne, albo jesli zrobie paskudna plame czy dziure to nie bedzie mi tego az tak zal jak ciuchow za 2 razy wyzsza cene. Zreszta zawsze jak kazda kobieta patrzac do szafy i tak nie ma co ubrac, wiec na wszelki wypadek wole miec wiekszy wybor. Nie oszczedzam jednak na niektorych rzeczach: buty, plaszcze/kurtki i kosmetyki. Co do tego to nie ma tanszych zamiennikow Zreszta i tak nie ma jednej zasady bo czasami jak zobacze cos drogiego a naprawde mi sie podoba to nie zastanawiam sie i kupuje.
Masza_20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 13:21   #3
cappucino
Rozeznanie
 
Avatar cappucino
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sin City
Wiadomo¶ci: 968
GG do cappucino
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Cytat:
Napisane przez Masza_20
Ja osobiscie wole kupic sobie wiecej rzeczy a tanszych. W ten sposob moge co sezon wymieniac czesc mojej garderoby. Kupuje 2 pary spodni zamiast jednych i mam wiekszy wybor, a przeciez i tak wszystko sie niszczy albo wychodzi z mody, wiec wole kupic cos tanszego i wiedziec ze jesli za rok juz nie bedzie modne, albo jesli zrobie paskudna plame czy dziure to nie bedzie mi tego az tak zal jak ciuchow za 2 razy wyzsza cene. Zreszta zawsze jak kazda kobieta patrzac do szafy i tak nie ma co ubrac, wiec na wszelki wypadek wole miec wiekszy wybor. Nie oszczedzam jednak na niektorych rzeczach: buty, plaszcze/kurtki i kosmetyki. Co do tego to nie ma tanszych zamiennikow Zreszta i tak nie ma jednej zasady bo czasami jak zobacze cos drogiego a naprawde mi sie podoba to nie zastanawiam sie i kupuje.
dok³adnie tak lepiej miec wiecej
__________________
"Na imiê mia³ Lo, po prostu Lo,
z samego rana i w jednej skarpetce.
W spodniah by³a Lol±.
W szkole-Dolly. W rubrykach-Dolores.
Lecz w moich ramionach zawsze by³a Lolit±."

cappucino jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 13:40   #4
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomo¶ci: 5 191
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

hm ja mam co¶ z tylu wyrzutów sumienia je¶li czego¶ nie nosze, wiec je¶li ju¿ kupuje jaki¶ ciuch czy buty, to jest to przemy¶lany zakup, w zwi±zku z czym nie mam mnóstwa ciuchów, a te które mam s± raczej dobrej jako¶ci
tricomi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 13:42   #5
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 844
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Ja z kolei wolê mieæ mniej a dobrej jako¶ci. Nienawidzê wydawaæ pieniêdzy na co¶, co po kilku praniach nie nadaje siê do noszenia. I nie znoszê sztuczno¶ci. Moja mi³o¶æ to bawe³na, we³na, len, jedwab, prawdziwa skóra. No niestety, do najtañszych te materia³y (skórê mo¿na nazwaæ materia³em? ) nie nale¿±. Mo¿e z wyj±tkiem bawe³ny, chocia¿ ta tañsza lubi siê szybko szmaciæ.
Ju¿ dawno przekona³am siê, ¿e kupowanie lepszych jako¶ciowo (a co za tym idzie dro¿szych) ciuchów nie musi oznaczaæ ich mniejszej ilo¶ci. Pod warunkiem, ¿e kto¶ nie czuje potrzeby wymieniania ca³ej garderoby co sezon. Jak co¶ jest lepszej jako¶ci, wygl±da dobrze i po kilku sezonach. Co sezon mo¿na kupiæ kilka dro¿szych rzeczy i w ten sposób zbiera siê nam wiêcej ubrañ. Tanie rzeczy ledwo wystarczaj± na jeden sezon i koniec koñców zawsze mnie to drogo wychodzi³o.
Co nie znaczy, ¿e to, co drogie jest dobrej jako¶ci. Niestety nie zawsze. Ju¿ siê w ten sposób zrazi³am do wielu firm. Ale mam te¿ jedn± sprawdzon±, o której wiem, ¿e niezale¿nie ile co¶ bêdzie kosztowa³o, starczy na d³ugo.
Niektórzy mówi±, ¿e jestem bur¿ujk±. A ja po prostu nie znoszê tandety.
Ami jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 13:44   #6
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomo¶ci: 3 425
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

hmmm, a u mnie ani jakosc, ani ilosc, tylko wyglad ubrania i unikanie wszelkich masowych ubran, masowkom mowie NIE
KasiaKatarzynka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 14:05   #7
M@yk@20
Zadomowienie
 
Avatar M@yk@20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów; Höganäs- mo¿e pó¼niej!!!
Wiadomo¶ci: 1 242
GG do M@yk@20
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Nom jakosc raczej- nie lubie kiedy ciuchy zmniejszaja, plowieja albo rozciagaja sie po pierwszym praniu- sprawdzonymi firmami sa Lee, Wrangler, Troll, House, Ravel (ona chyba najlepsza), H&M- czasem dziadostwo a czasem konktrety.
__________________
Nie ufaj rodzicom- zrób siê sam!!!
M@yk@20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 14:09   #8
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomo¶ci: 12 363
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Jako¶æ.
Np.jeansy-noszê je codziennie,ca³y rok i wolê sobie kupiæ takie,które mi nie popêkaj± po 3 miesi±cach i bêd± siê nadawa³y do wymiany.My¶lê,¿e kupowanie tañszych rzeczy jest trochê krótkowzroczne.Wydaje nam siê,¿e p³acimy ma³o,ale zazwyczaj nosimy co¶ krócej.Zazwyczaj dro¿szy zakup,gwarantuje nam d³u¿szy okres u¿ytkowania.Tym samym lepiej i ekonomiczniej kupiæ co¶ dro¿szego i mieæ na d³u¿ej ni¿ kupowaæ czêsto tanie rzeczy. Mówiê tutaj o rzeczach,które nosimy czêsto,a czasami non stop. Spodnie, buty, bielizna. W przypadku innych rzeczy to decyzja jest podejmowana spontanicznie.Kupujê to co mi siê podoba,a czasami dana rzecz jest tañsza,a czasami dro¿sza
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do ¿ycia

natii4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 14:12   #9
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomo¶ci: 1 763
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Wybieram jakosc ponad ilosc, co nie oznacza, ze musze kupowac najdrozsze ubrania. Czasem cena i jakosc nie ida w parze. Niemniej wybieram sklepy, ktore oferuja dobra jakosc za cene odpowiednia na moj portfel.
Magda. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 14:26   #10
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomo¶ci: 5 520
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Wybieram jakosc ponad ilosc, co nie oznacza, ze musze kupowac najdrozsze ubrania. Czasem cena i jakosc nie ida w parze. Niemniej wybieram sklepy, ktore oferuja dobra jakosc za cene odpowiednia na moj portfel.
Zgadzam siê z Magd±.
__________________
Moim ulubionym sprzêtem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienn± jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 14:28   #11
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Ja stawiam na jako¶æ, ale to nie znaczy, ¿e kupujê same drogie ciuchy bo takich "dro¿szych" mam naprawdê nie wiele.
Dobre jako¶ciowo i ³adne ubrania mo¿na znale¼æ czêsto po zaskakuj±co niskich cenach.
Kilka razy "nacie³am" siê kupuj±c jakie¶ szmatki, które po wypraniu lub kilkurazowym ubraniu nie nadawa³y siê do noszenia.
Wolê zamiast dwóch tanich bluzek kupiæ jedn± porz±dniejsz± i nie oszczêdzaæ na butach ryzykuj±c, ¿e po miesi±cu zaczn± siê rozklejaæ.
Albo zwyczajnie poczekaæ na wyprzeda¿e i kupiæ porz±dne rzeczy za pó³ ceny .
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-22, 14:48   #12
yola66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Ja jestem fank± wyprzeda¿y i wszelkich promocji - kiedy za ma³e pieni±dze mo¿na kupiæ fajne rzeczy.
Lubiê kupowanie dla samego chodzenia po sklepach i wybierania, a wiêc lubiê kupowaæ du¿o i czêsto
Bardzo, bardzo lubie robiæ zakupy... ale najbardziej ciesz± mnie takie kiedy za ma³e pieni±dze uda mi sie kupiæ co¶ dobrego gatunkowo i o ciekawym fasonie....
Z moich do¶wiadczeñ widzê, ¿e cena (szczegolnie ta wysoka) nie zawsze ¶wiadczy o dobrej jako¶ci.
yola66 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 14:49   #13
yola66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Cytat:
Napisane przez Masza_20
Ja osobiscie wole kupic sobie wiecej rzeczy a tanszych. W ten sposob moge co sezon wymieniac czesc mojej garderoby. Kupuje 2 pary spodni zamiast jednych i mam wiekszy wybor, a przeciez i tak wszystko sie niszczy albo wychodzi z mody, wiec wole kupic cos tanszego i wiedziec ze jesli za rok juz nie bedzie modne, albo jesli zrobie paskudna plame czy dziure to nie bedzie mi tego az tak zal jak ciuchow za 2 razy wyzsza cene. Zreszta zawsze jak kazda kobieta patrzac do szafy i tak nie ma co ubrac, wiec na wszelki wypadek wole miec wiekszy wybor. Nie oszczedzam jednak na niektorych rzeczach: buty, plaszcze/kurtki i kosmetyki. Co do tego to nie ma tanszych zamiennikow Zreszta i tak nie ma jednej zasady bo czasami jak zobacze cos drogiego a naprawde mi sie podoba to nie zastanawiam sie i kupuje.
Po za tym w 100% podpisuje siê pod wypowiedzi± Maszy!
Kobieta zmienna jest i tyle
yola66 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 14:59   #14
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 302
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Ja siê zastanawia³am nad tym pytaniem i po zastanowieniu dochodzê do wniosku, ¿e w mojej szafie znajduje siê mnóstwo ró¿nej jako¶ci ubrañ, ja mam ich naprawdê du¿o, ale kupujê ubrania dobrej jako¶ci i tej gorszej, bo jak mi siê co¶ spodoba to muszê to mieæ taka kobieca natura hihi
__________________
"To, co znajduje siê za nami lub przed nami, to naprawdê drobnostka w porównaniu z tym, co le¿y w nas.."

R.W. Emerson
Annake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 15:07   #15
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomo¶ci: 5 993
Post Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Jako¶æ
Kasiulka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 15:07   #16
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomo¶ci: 3 851
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

ja po¶rednio, strasznie drogich nie kupiê, bo mnie nie staæ, a szmiry te¿ nie wezmê, najfajniej jak upoluje tanie a dobre (ka¿dy by tak chcia³ )
TOMORROW jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 15:12   #17
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomo¶ci: 1 763
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

A wlasnie - wyprzedaze... To jest klucz do tanich i dobrych jakosciowo zakupow.

Wspomniane zostaly buty - nacielam sie ta pewien tani sklep z butami - ladnymi, ale szybko rozpadajacymi sie. Teraz wole zainwestowac w dobre buty, albo polowac na wyprzedaze.
Magda. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 15:29   #18
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 4 059
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Jako¶æ przede wszystkim Potafiê wydaæ na kurtkê zimow± 600 z³, ale mam j± 2 sezony, potem kupujê now± i noszê na zmianê ze star± I tak w kó³ko... Tak samo mam ze spodniami i innymi czê¶ciami garderoby, raczej mi jej ci±gle przybywa, a ubywaæ nie ma co... Tzn. przepraszam popru³ mi siê pod pach± sweterek, który nosi³am 5 lat I to nie tak od czasu do czasu, tak z 1 rok to nosi³am go non stop niemal¿e, tylko tyle co trzeba by³o upraæ co 2-gi dzieñ Wiêc swoje siê nachodzi³, napra³, a mimo to przetrwa³ 5 lat

Ju¿ przyzwyczai³am siê do kupowania dro¿szych rzeczy, i tylko do takich sklepów zagl±dam. Wolê nawet czasem uzbieraæ trochê pieniêdzy i kupiæ co¶ porz±dnego ni¿ wydaæ t± sumê na 4 bluzki, 2 pary spodni i jeszcze torebkê gratis Jako¶ nie umiem zaufaæ tym powszechniejszym sklepom typu cropp itp.

To nie znaczy, ¿e w ogóle nie kupujê tañszych rzeczy, np. bawe³niane podkoszulki w H&M czasem kupujê Czy jakie¶ niebanalne dodatki, które wpad³y mi w oko, a wiem ¿e czêsto ich nosiæ nie bêdê, wiêc siê zaraz nie rozlec±
allicjaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 15:36   #19
Lolka102
Raczkowanie
 
Avatar Lolka102
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 206
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Ja robiê zwykle tak, ¿e ubrania "pracowe" typu kostiumy, garnitury, koszule itp., kupujê dobrej jako¶ci.
Natomiast ciuchy "na czas wolny" wed³ug fantazji i tego co mi w oko wpadnie, wiêc z jako¶ci± ró¿nie to bywa
Nie oszczêdzam na butach i okryciach wierzchnich. No i na torebkach
Lolka102 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-22, 15:37   #20
ró¿owiutka
Zakorzenienie
 
Avatar ró¿owiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomo¶ci: 5 422
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

wole wiecej tanszych rzeczy
ró¿owiutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 16:07   #21
davi
BAN sta³y
 
Avatar davi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 304
GG do davi Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do davi
Arrow Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

sytawiam na ilo¶æ
davi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 18:10   #22
Queen_Mary
Raczkowanie
 
Avatar Queen_Mary
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 259
Smile Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Tylko jako¶æ! I ¿adnej masówki!!!!
Queen_Mary jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 19:03   #23
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 811
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Dawniej kupowa³am co¶ je¶li cena by³a okazyjna. Mia³am wiele rzeczy i nie mia³am w czym chodziæ. Teraz kupujê tylko to co najbardziej mi siê podoba, niezale¿nie od ceny. Niestety g³ównie podobaj± mi siê te dro¿sze rzeczy, wiec mam ich niewiele.
Kavala jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 19:40   #24
mosticchio
BAN sta³y
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 572
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

a ja dwa w jednym jakosc i ilosc
mosticchio jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 20:28   #25
AP_niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bia³ystok
Wiadomo¶ci: 224
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Zdecydowanie jako¶æ
__________________
Ania
AP_niusia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 20:36   #26
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 566
GG do carla1010
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Mam dwie na prawdê drogie rzeczy bluzkê z OlaStylStudio za któr± zap³aci³am chyba 200-300 z³ i p³aszcz z Wallisa za chyba 400 z³, przeceniony z 800 z³. I ¿adnej z tych rzeczy nie ¿a³ujê, s± piêknie odszyte i warte swoich pieniêdzy.
Czêsto mnie kusi ¿eby kupiæ du¿o i tanio, ale ostatnio staram siê przet³umaczyæ samej sobie ¿e nie warto. Druga sprawa jest taka ¿e czêsto co¶ co kosztuje 100 czy 200 z³ nie jest warte wiêcej ni¿ 50. Z³y materia³, ¼le siê uk³ada, beznadziejny fason i generalnie do niczego.
Obecnie czeka mnie zakup spodni jeansowych z ciemnego jeansu, tylko nie przesadnie niskich biodrówek. NO i dla mnie dobra cena za takie spodnie to ok 150 z³. Moim tegorocznym odkryciem w tej dziedzinie jest House i Diverse.

Tak wiêc JAKO¦Æ przedew wszystkim.
carla1010 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-22, 22:54   #27
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 3 478
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Cytat:
Napisane przez Ami
Ja z kolei wolê mieæ mniej a dobrej jako¶ci. Ju¿ dawno przekona³am siê, ¿e kupowanie lepszych jako¶ciowo (a co za tym idzie dro¿szych) ciuchów nie musi oznaczaæ ich mniejszej ilo¶ci. Pod warunkiem, ¿e kto¶ nie czuje potrzeby wymieniania ca³ej garderoby co sezon. Jak co¶ jest lepszej jako¶ci, wygl±da dobrze i po kilku sezonach. Co sezon mo¿na kupiæ kilka dro¿szych rzeczy i w ten sposób zbiera siê nam wiêcej ubrañ. Tanie rzeczy ledwo wystarczaj± na jeden sezon i koniec koñców zawsze mnie to drogo wychodzi³o.
Niektórzy mówi±, ¿e jestem bur¿ujk±. A ja po prostu nie znoszê tandety.
Podpisujê siê pod tymi s³owami. Juz kilka razy przekona³am sie, ¿e lepiej wydaæ wiêcej, ale rzecz przynajmniej jest porz±dna i pos³u¿y d³ugo- mam tu na my¶li g³ównie jeansy, buty i torebki- zw³aszcza w przypadku tych dwóch ostatnich widaæ wszelkie niedoróbki, s³ab± jako¶c, no tandetê po prostu.
__________________


Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2005-09-23 o 12:43
rzastin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-23, 01:22   #28
alex19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pomorze
Wiadomo¶ci: 290
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Ja stawiem raczej na jakosc.
Kupuje ciuchy ktore mi sie podobaja, a jak mi sie podobaja to chce je nosic. Nie ma nic gorszego jak czlowiek sobie kupi jaki fajny ciuch, bardzo go polubi i okazuje sie ze po drugim praniu nadaje sie tylko na szmate.
Oczywiscie ja nie przesadzam z jakoscia, bo lubie sobie kupowac nowe ciuszki, a co za tym idzie ilosc rzeczy w szafie rosnie, a nie wszystko nosze, bo poprostu sie nie da, a nie przbieram sie 3 radzy dziennie tylko dlatego zeby wszyystko ponosic, bo facetowi to chyba tak srednio. Przebieram sie wiecje niz raz dzienie jak sie czym uswinie albo sie pogoda mocno zmieni
alex19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-23, 06:03   #29
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Ja tez stawiam zdecydowanie na jakos. Nie znosze masowek i wrecz wlos mi sie na glowie jezy jesli idac ulica zobacze, ze ktos ma taki sam ciuch jak ja. Lubie rzeczy dobrej jakosci, od kosmetykow po ubrania, ale to nie znaczy, ze kupuje wylacznie drogie rzeczy (poszlabym z torbami gdyby tak bylo ) Uwielbiam wiec wszelkiego rodzaju promocje, obnizki itd., a ze mieszkam za granica duzo latwiej wiec jest mi znalezc cos, co jest dobre i niezbyt drogie (jakos czesto mam wrazenie, ze u nas te promocje jeszcze nie sa takie jak byc powinny) W kazdym razie ja obstawiam jakosc i kropka
Doni79 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-23, 09:24   #30
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 408
Dot.: Jako¶æ czy ilo¶æ?

Widze dziewczyny ze zdania sa mocno podzielone. Pomijajac fakt ze czesto bysmy chcieli miec cos drogiego a poporstu nas nie stac, to ja z czystej proznosci wole miec wiecej w szafie. zastanawia mnie tylko fakt ze mowicie dziewczyny ze rzeczy powiedzmy "markowe" czyli te dobrej jakosci mozna uzywac kilka sezonow. Ja jakos mimo kupienia paru rzeczy z dobra metka, nie bylam z nich zadowolona (oczywiscie nie ze wszystkich, bo sa wyjatki) bo poprostu nie ma rzeczy niezniszczalnych i pranie i palmy dzialaja tak samo na rzeczy drogie jak i te tanie. Roznia sie tylko czasem Nie da sie ukryc ze sweterek za 150z³ po 2 sezonach napewno nie wyglada tak jak w dniu zakupu. I taka jest kolej rzeczy ze niestety wszystko sie niszczy, wiec tanszych rzeczy poprostu mniej szkoda. Mam przyklad mojej kuzynki ktora przy swojej niewielkiej zasobnosci portfela kupuje markowe rzeczy. Nowiutkie spodenki za 150 z³ po pierwszym praniu zafarbowaly od innych rzeczy i co teraz ma zrobic, przeciez nie kupi nowych. Mowie o takich wlasnie sytuacjach. Poprostu wtedy mniej zal wyrzucic taka rzecz.
A co robicie dziewczyny z "ostatnimi krzykami mody" czyli rzeczami o ktorych wiadomo ze w nastepnym roku odejda do lamusa, bo sa totalnie orginalne i jak wyjda z mody to poprostu beda wygladaly smiesznie na ulicy. np buty eskimoski, teraz sa modne i drogie, a za rok bedzie inna moda i co wtedy jesli kosztowaly bardzo duzo?? Wyrzucic tak poprostu czy sie meczyc i chodzic w nich bo sumienie gryzie?? Co robicie w takich sytuacjach??
Masza_20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Moda


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.