fryzura K. Gniewkowska (z filmu czas honoru) - jak zrobić samodzielnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-12, 09:20   #1
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198

fryzura K. Gniewkowska (z filmu czas honoru) - jak zrobić samodzielnie


Uważam, że fryzura jest przepiękna, nietuzinkowa. Próbowałam ją sobie zrobić sama ale ręce odpadaj a efekt marny. Może jakaś fryzjerka podpowie mi jak do niej podejść> Jak wywinąś włosy, czzy będzie potrzebnu jakiś fryzjerski przyrząd? Dzięku za wskazówki
http://gfx.filmweb.pl/ph/02/93/470293/126545.1.jpg
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 01:30   #2
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: fryzura K. Gniewkowska (z filmu czas honoru) - jak zrobić samodzielnie

Cytat:
Napisane przez xsenia35 Pokaż wiadomość
Uważam, że fryzura jest przepiękna, nietuzinkowa. Próbowałam ją sobie zrobić sama ale ręce odpadaj a efekt marny. Może jakaś fryzjerka podpowie mi jak do niej podejść> Jak wywinąś włosy, czzy będzie potrzebnu jakiś fryzjerski przyrząd? Dzięku za wskazówki
http://gfx.filmweb.pl/ph/02/93/470293/126545.1.jpg
chodzi ci o te walki co ma dookola glowy? zawija jej sie na specjalne wlasnie walki, sa zrobione z takiej jakby gabkowatej cielistej materii, wlosy po prostu zawijasz na to i wsuwkami mocujesz
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 22:34   #3
cherrykitten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 10
Dot.: fryzura K. Gniewkowska (z filmu czas honoru) - jak zrobić samodzielnie

Ja prawie indentycznie czeszę się na codzień i przyznam, że wychodzi nieźle. Możesz zrobić kilka wersji tej fryzury, bo tak, jak pewnie zauważyłaś w Czasie Honoru większość kobiet ma podobne koki, tylko, że w innej "oprawie", czyli inne grzywki, inaczej spięte boki itp.
Żeby uzyskać efekt delikatnej fali na grzywce przed pójciem spać popsikaj włosy sprejem do układania. Ja używam nivea do unoszenia u nasady w turkusowym opakowaniu. Uformuj falę i przypnij takimi specjalnymi metalowymi klipsami: http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/okazja/zdr...m-6-sztuk.html u góry, na dole i po środku.
Idź spać, a rano delikatnie rozczesz. Fala powinna się udać.
Jeżeli chodzi o boki, to są różne mozliwości. Ja najczęściej skręcam je poprostu do tyłu i przypinam wsuwkami. Wtedy efekt jest podobny jak na załączonym przez Ciebie zdjęciu. Jednak ta metoda ma to do siebie, że przy rolowaniu włosów z tyłu, włosy po bokach czasem rozchodzą się.
Dlatego na początku najłatwiej będzie boki spiąć grzebykami.: http://www.sagatia.pl/p1263,grzebyk-...pl-10-szt.html
Tył włosów jest natrudniejszy. Jeśli masz proste śliske włosy to będzie bardzo trudno. Najlepiej mieć włosy bardzo mocno zakręcone np. na wałki czy papiloty. Bierzesz wtedy włosy do tyłu jak przy robieniu kucyka, łapiesz końcówki i rolujesz do góry. Przypinasz wsuwkami specjalnymi do koków tzw. kokówkami.
Inny patent na kok z tyłu głowy to użycie wypełniacza do koków, dostępnego w sklepie fryzjerskim. Wtedy nawijasz na niego włosy i rolujesz do góry i oczywiście spinasz kokówkami. Taki wypełniacz możesz zrobic też sama np. z papieru lub z własnych włosów, jak to robiono m.in. w latach 40-tych.
Polecam ci, żebyś najpierw spróbowała wieczorem czesania tej fryzury, żebyś rano przed wyjściem z domu nie musiała stać 2 godziny przed lustrem. Mam nadzieję, że pomogłam chociaż trochę. Pozdrawiam
cherrykitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.