NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy! - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-23, 23:44   #2791
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

[QUOTE=Rzabba;44277865]
Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość

Wywal wafle ryżowe
Białko: mięso, ryby, jaja
Zdrowe tłuszcze: tłuste ryby morskie, omega3, oliwa z oliwek, orzechy włoskie, migdały, olej kokosowy
Dziękuję za podpowiedź;* A owoce? za dużo jem? ograniczyć?

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:43 ----------

A co do białka, to właśnie mało jem, bo ja nie lubie miesa i ryb, więc sama rozumiesz ALe będę się jakoś zmuszać
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 21:25   #2792
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: moje nogi

Ojejej Faktycznie otłuszczone nieco? Zacznij robić pompki, powinno coś pomóc. Wesołych Świąt.



-_-'
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 08:29   #2793
fitnella
Raczkowanie
 
Avatar fitnella
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 68
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Owoce częściej zastępuj warzywami, czy to mrożonymi, czy surowymi. W zimie będą lepsze te zrobione na parze, bo sałatki i surówki, wcale nie rozgrzewają ciała, a mają takie same wartości odżywcze, jak te gotowane na parze. Więc oprócz tego, że dostarczysz odpowiedniej ilości witamin, to jeszcze zadbasz o to, że organizm będzie pracować, czyli trawić, więc i Ty będziesz szybciej chudnąć
fitnella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 09:35   #2794
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fitnella Pokaż wiadomość
Owoce częściej zastępuj warzywami, czy to mrożonymi, czy surowymi. W zimie będą lepsze te zrobione na parze, bo sałatki i surówki, wcale nie rozgrzewają ciała, a mają takie same wartości odżywcze, jak te gotowane na parze. Więc oprócz tego, że dostarczysz odpowiedniej ilości witamin, to jeszcze zadbasz o to, że organizm będzie pracować, czyli trawić, więc i Ty będziesz szybciej chudnąć
Dziękuję za poradę. Rzeczywiście muszę więcej tych warzyw jeść, bo u mnie warzywa ograniczają się tylko do surówki z obiadu.
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 15:10   #2795
fitnella
Raczkowanie
 
Avatar fitnella
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 68
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Też tak kiedyś robiłam, a poza tym wiem, że owoce to taki mały substytut słodyczy, które osobiście bardzo lubię i dlatego częściej sięgałam właśnie po nie Ale jeśli zamierzasz jeść na obiad kawałek mięska to do niego dobierz sobie np. 3 różne warzywa, zawsze łatwiej się przyswoją A kiedy myślisz o przekąsce, zawsze miej pod ręką przygotowane wcześniej, ładnie przygotowane warzywa, zobaczysz, że też zupełnie inaczej smakują
fitnella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 13:18   #2796
Danka_81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Wyklucz produkty mączne, nie jedz ziemniaków, ogólnie unikaj węglowodanów. Ja też miała podobny problem, w końcu ruszy, na początku może byc tak ze organizm się broni przed zmianą nawyków żywieniowych. Dodatkowo polecam jakiś dobry suplement diety - ja zastosowałam produkt xxx który widocznie pomógł mi w odchudzaniu (zauważalnie przyśpieszył spalanie tkani tłuszczowej, zahamował łaknienie) - oczywiście wiem że jest dużo zwolenników i przeciwników suplementacji ale mi pomogło.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-24 o 00:09 Powód: Reklama.
Danka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 14:43   #2797
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Unikanie weglowodanów naprawdę jest takie istotne?
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 15:10   #2798
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Unikanie weglowodanów naprawdę jest takie istotne?
Unikanie wweglowodanow to prosta droga do rozwalenia sobie metabolizmu.

Sztuka natomiast jest jedzenie wlasciwych weglowodanow a unikanie tych niewlasciwych.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 08:29   #2799
fitnella
Raczkowanie
 
Avatar fitnella
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 68
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Nie unikaj węglowodanów, tylko obniż ich spożywanie do 100- 150 g dziennie, będzie to optymalna dawka.
fitnella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 12:31   #2800
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Wy ważycie wszystkie produkty, że wiecie ile gramów spożywacie białek czy węglowodanów?
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 18:38   #2801
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fitnella Pokaż wiadomość
Nie unikaj węglowodanów, tylko obniż ich spożywanie do 100- 150 g dziennie, będzie to optymalna dawka.
Dla mojego organizmu to dawka, która powoduje ból głowy, głód i rozdrażnienie .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 22:04   #2802
KrwawaMorderczyni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 10
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

hmm.. mam 16 lat i też się borykam z takim problemem. Przede wszystkim nigdy, NIGDY! nie decyduj się na dietę dukana - dość że odchudza a potem "jojo" to jeszcze wyniszcza od środka. Ćwiczenia hmm.. zależy co miałaś na myśli pisząc " nie chudnę"(wagę czy wygląd?) bo możliwe że przez ćwiczenia, które robisz rzeźbisz sobie mięśnie, a mięśnie zwiększają naszą wagę (kg). Osobiście polecam wszelkiego rodzaju taniec - najbardziej towarzyski.(najlepiej pod okiem instruktora, bądź osoby z długoletnim stażem tanecznym) - kształtuje mięśnie, poprawia nastrój i co najważniejsze może nie gubimy kg na wadze ale wyglądowo wyglądamy na znacznie szczuplejszych. (1h tygodniowo w zupełności wystarcza żeby zobaczyć efekty po 2 miesiącach) + pij herbatę zieloną (osobiście wypijam z jakieś min. 3 kubki dziennie herbaty "Mięta z Jabłkiem" z Biedronki - nie ma żadnych rewelacyjnych efektów ale oczyszcza wewnętrznie i zwiększa metabolizm)

Edytowane przez KrwawaMorderczyni
Czas edycji: 2013-12-29 o 22:06
KrwawaMorderczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 13:59   #2803
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Dla mojego organizmu to dawka, która powoduje ból głowy, głód i rozdrażnienie .
U mnie tak samo. Ja jem w sumie wszystko, tylko "zdrowiej" i mniej. Na wadze prawie bez zmian (minus 2 kg), ale w centymetrach tak. Ale waga mnie WKU-RZA. Ubrania są luźne, a waga prawie ani drgnie. Nigdy tak nie miałam
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 15:11   #2804
fitnella
Raczkowanie
 
Avatar fitnella
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 68
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Dla mojego organizmu to dawka, która powoduje ból głowy, głód i rozdrażnienie .
A może spróbuj po prostu zmieniać produkty, które zawierają węglowodany. Nie spożywaj tego samego, tylko twórz nowe posiłki z nowymi składnikami
__________________
http://fitnella.pl/ Zdrowe odżywianie sposobem na lepsze życie.
fitnella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 18:01   #2805
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fitnella Pokaż wiadomość
A może spróbuj po prostu zmieniać produkty, które zawierają węglowodany. Nie spożywaj tego samego, tylko twórz nowe posiłki z nowymi składnikami
Jakbym nie urozmaicała, to będę głodna .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 13:13   #2806
pyrtolinka
Raczkowanie
 
Avatar pyrtolinka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 179
Drogie Wizażanki: Pomóżcie!:)

Moje Kochane!

Ślicznie prosze o wypełnienie krótkiej ankiety, która niezbędna mi jest do napisania pracy licencjackiej Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!


https://docs.google.com/forms/d/1MhZ...zR2ws/viewform
Samoocena
docs.google.com
pyrtolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 21:35   #2807
smutnaja88
Rozeznanie
 
Avatar smutnaja88
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Czy ja w ogóle kiedyś schudne?

Dziewczyny,

opiszę Wam "moją historię" i czekam na prawdę na wszelkie porady...

Mam 26 lat. Ważę 64kg i mierzę 166 cm.

Jako dziecko (do 7 roku życia) byłam zupełnie normalnie zbudowana. Później nie. Mało się ruszałam, miałam sporo zajęć dodatkowych, mamusia potrafiła "dobrze ugotować". Później jakoś w wieku 11 lat znów schudłam, by w okresie dojrzewania (13-14 lat) mocno przytyć. Apogeum osiągnęłam w wieku 18 lat - 74 kg. Wzięłam się wtedy PIERWSZY RAZ ostro za siebie. W 4 miesiące schudlam do 60 kg, a potem sukcesywnie przez 2-3 lata waga spadla do 53 kg. Zaczęłam się super czuć, byłam pewna siebie. Waga tak się trzymała i 3 lata temu TRACH.
Powody?
1. wyjechalam za granicę jadłam na mieście, dużo imprezowałam, piłam alkohol..
2. po powrocie ważyłam 58 kg... ale zaraz później mocno zachorowałam, leżałam ponad miesiąc poszło do 62 kg...
3. jakoś przez 2 lata przybrałam 3 kg, straciłam 1, znów przybrałam 2, straciłam 2 itp.... mimo tego że na serio nie jem tłusto, nie jem slodyczy itp.

Teraz jestem na dużym zakręcie życiowym i chciałabym schudnąć 10 kg.
Plan jest taki: dieta ROZSĄDNA - czyli nietłusto, niefastwoodowo, niegazowanie, niesłodko...., 1xtyg. aqua aerobic, 1xtyg. Fat Burning, 1xtyg squash (ale początki więc chyba niewiele się zmęczę)...

CO jeszcze zrobić żeby tak za 2 góra 3 miesiące cieszyc się upragnioną figurą?
smutnaja88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:56   #2808
ewapucy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 118
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Witam!
Ja również zmagałam się z nadwagą.Nie było to wiele jednak chciałam za wszelką cenę schudnąć.Wiadomo jak to my dziewczyny podążamy za idealną sylwetką.
Pewnego dnia moja ciocia zakupiła zestaw herbat i jedna z nich bardzo przypadła mi do gustu,a mianowicie była to zielona herbata.Zaczęłam pić 2-3 kubki dziennie i zauważyłam spadek masy ciała lecz nie na całym ciele tylko w obszarach gdzie najbardziej chcemy chudnąć-brzuch,nogi,tyłek. W połączeniu z dietą z niskim indeksem glikemicznym schudłam 5kg w miesiąc czasu i odtąd moja waga ani drgnie w górę.Zaznaczę ,że bardzo poprawił mi się stan włosów i paznokci.Jednak liczba dostarczanych kalorii powinna sięgać 2000 aby przemiana materii nie spowolniła się. musimy spożywać produkty o niskim indeksie glikemicznym,czyli jak najrzadziej spożywać mąkę,cukier,piwo i oraz różne produkty zbożowe. Jest dużo wątków o tej diecie ,którą gorąco polecam.
ewapucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 15:51   #2809
Paulettee
Raczkowanie
 
Avatar Paulettee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 303
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Kochane ja mam problem z boczkami, niby ostatnio schudłam, bo jem bardziej racjonalnie, ale przez święta u przyszłej teściowej troszkę pofolgowałam przez nią i teraz trochę jest gorzej ;/ Co tu robić z tym?
No i jak to jest z tymi warzywami? Czy warzywa na patelnię też są takie zdrowe?
__________________
♥21.06.2014
Najszczęśliwsza mężatka ♥
P ♥
Paulettee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 16:18   #2810
ewapucy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 118
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Paulettee Pokaż wiadomość
Kochane ja mam problem z boczkami, niby ostatnio schudłam, bo jem bardziej racjonalnie, ale przez święta u przyszłej teściowej troszkę pofolgowałam przez nią i teraz trochę jest gorzej ;/ Co tu robić z tym?
No i jak to jest z tymi warzywami? Czy warzywa na patelnię też są takie zdrowe?
Tak jak wspomniałam wyżej na pozbycie się tłuszczu z brzucha i boczków bardzo dobra jest zielona herbata.Piję codziennie 2-3 kubki i mój brzuch jest taki o jakim marzyłam.Warto spróbować.Jest duzo wątków o cudownych wartościach tej herbaty więc polecam poczytać o tym. Warzywa z patelni są bardziej kaloryczne i mają większy indeks glikemiczny także są bardziej tuczące. Polecam czasowo odrzucić produkty mączne i przerzucić się na grejfruty W moim przypadku pomogło
ewapucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 13:17   #2811
Makust20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Posiłki są oczywiście ważne, odpowiednia dieta, ale to przecież nie jest najważniejsze! Przede wszystkim ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Bieganie, spacer, jazda na rowerze to jest kluczem do odchudzenia. Codziennie minimum godzina i efekty są widoczne od razu. Odkąd zaczelam stosować taki tryb zycia, czyli juz mi stuknie 5 lat to jestem zdrowsza, pełniejsza energii i ogólnie lepiej się czuje. Wspomagałam się tabletkami slimcea 2 razy dziennie po posiłku. Naprawde dobre tabletki, bo najpierw stosowałam tabsy Stop Appeti i nie były za dobre, źle się po nich czułam. Po slimce były efekty widoczne w miare szybko. No ale jak mówie, tabletki pomagają, dieta także, ale mimo to wszystko zależy od naszych ćwiczeń, ruchu i motywacji. A więc dupa sprzed komputera i sie ruszac!
Makust20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 13:59   #2812
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Z tego, co wiem, to dieta jest jednak ważniejsza niz ruch
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 16:31   #2813
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Jasne dieta to 70% sukcesu, ruch to 30%
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 20:06   #2814
Paulettee
Raczkowanie
 
Avatar Paulettee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 303
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ewapucy Pokaż wiadomość
Tak jak wspomniałam wyżej na pozbycie się tłuszczu z brzucha i boczków bardzo dobra jest zielona herbata.Piję codziennie 2-3 kubki i mój brzuch jest taki o jakim marzyłam.Warto spróbować.Jest duzo wątków o cudownych wartościach tej herbaty więc polecam poczytać o tym. Warzywa z patelni są bardziej kaloryczne i mają większy indeks glikemiczny także są bardziej tuczące. Polecam czasowo odrzucić produkty mączne i przerzucić się na grejfruty W moim przypadku pomogło
Mówisz zielona herbata? Taką mam liściastą, ale obecnie od trzech dni zachwycam się smakowo czerwoną herbatą Będzie różnica?
__________________
♥21.06.2014
Najszczęśliwsza mężatka ♥
P ♥
Paulettee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 21:13   #2815
ewapucy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 118
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Paulettee Pokaż wiadomość
Mówisz zielona herbata? Taką mam liściastą, ale obecnie od trzech dni zachwycam się smakowo czerwoną herbatą Będzie różnica?
Nie wiem jak działają smakowe ,czy aromaty mają wpływ na działanie herbat, więc nie powiem ci. Zielona herbata działa oczyszczająco na organizm oraz powoduje,że tłuszcze i cukry nie wchłaniają się w nadmiarze do organizmu. Warto ją pić przed posiłkami lecz w odpowiednich odstępach czasowych(w sensie odstęp czasowy do posiłku).Zmniejsza też ona uczucie głodu. Czerwona zalecana jest pić po posiłku.Zwiększa metabolizm i szybko" wymiata" z naszego organizmu to co niepotrzebne. Walczy z nadwagą. Oczywiście muszą być to liściaste herbaty. A i zapomniałabym,zieloną możemy parzyć 3-krotnie. Za drugim i trzecim razem jej walory smakowe są lepsze i działanie również.
ewapucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 14:33   #2816
Paulettee
Raczkowanie
 
Avatar Paulettee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 303
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ewapucy Pokaż wiadomość
Nie wiem jak działają smakowe ,czy aromaty mają wpływ na działanie herbat, więc nie powiem ci. Zielona herbata działa oczyszczająco na organizm oraz powoduje,że tłuszcze i cukry nie wchłaniają się w nadmiarze do organizmu. Warto ją pić przed posiłkami lecz w odpowiednich odstępach czasowych(w sensie odstęp czasowy do posiłku).Zmniejsza też ona uczucie głodu. Czerwona zalecana jest pić po posiłku.Zwiększa metabolizm i szybko" wymiata" z naszego organizmu to co niepotrzebne. Walczy z nadwagą. Oczywiście muszą być to liściaste herbaty. A i zapomniałabym,zieloną możemy parzyć 3-krotnie. Za drugim i trzecim razem jej walory smakowe są lepsze i działanie również.
Mam i zieloną i czerwoną herbatę, ale są aromatyzowane (mimo, że jestem przyzwyczajona do braku smaku cukru, to jednak męczę się ze zwykłą zieloną herbatą, nie mogę wypić), jednak liściaste, więc nie powinno być źle No cóż, to będę sobie może je mieszać i raz taką pić a raz taką (;
__________________
♥21.06.2014
Najszczęśliwsza mężatka ♥
P ♥
Paulettee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 20:24   #2817
ewapucy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 118
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Paulettee Pokaż wiadomość
Mam i zieloną i czerwoną herbatę, ale są aromatyzowane (mimo, że jestem przyzwyczajona do braku smaku cukru, to jednak męczę się ze zwykłą zieloną herbatą, nie mogę wypić), jednak liściaste, więc nie powinno być źle No cóż, to będę sobie może je mieszać i raz taką pić a raz taką (;
Też miałam czerwoną herbatę o smaku grejfrutowym .Była pyszna do czasu ,gdy zostały resztki.Teraz piję zwykłą i nie mogę do niej przywyknąć. Ale warto dla efektów się trochę pomęczyć ;-)
ewapucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 21:26   #2818
fitnella
Raczkowanie
 
Avatar fitnella
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 68
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ewapucy Pokaż wiadomość
Nie wiem jak działają smakowe ,czy aromaty mają wpływ na działanie herbat, więc nie powiem ci. Zielona herbata działa oczyszczająco na organizm oraz powoduje,że tłuszcze i cukry nie wchłaniają się w nadmiarze do organizmu. Warto ją pić przed posiłkami lecz w odpowiednich odstępach czasowych(w sensie odstęp czasowy do posiłku).Zmniejsza też ona uczucie głodu. Czerwona zalecana jest pić po posiłku.Zwiększa metabolizm i szybko" wymiata" z naszego organizmu to co niepotrzebne. Walczy z nadwagą. Oczywiście muszą być to liściaste herbaty. A i zapomniałabym,zieloną możemy parzyć 3-krotnie. Za drugim i trzecim razem jej walory smakowe są lepsze i działanie również.
O zdecydowanie zgadzam się z tymi walorami smakowymi. Przy pierwszym parzeniu, mimo, że smak jest ok, to jest tak mocna, że nie jestem w stanie wypić jej do końca. Za drugim i trzecim jest delikatna i subtelna w smaku- pycha
__________________
http://fitnella.pl/ Zdrowe odżywianie sposobem na lepsze życie.
fitnella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 09:13   #2819
Paulettee
Raczkowanie
 
Avatar Paulettee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 303
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

A z tym, że jest mocna, to coś w tym jest, jednak jakoś mi to chyba już nie robi różnicy i piję
__________________
♥21.06.2014
Najszczęśliwsza mężatka ♥
P ♥
Paulettee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 10:14   #2820
fitnella
Raczkowanie
 
Avatar fitnella
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 68
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Zieloną herbatę jeszcze bardzo lubię z odrobiną soku malinowego, jest po prostu pyszna. Próbowałyście?
__________________
http://fitnella.pl/ Zdrowe odżywianie sposobem na lepsze życie.
fitnella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-31 13:09:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.