NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy! - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-03, 13:50   #2971
SugarFreexD
Rozeznanie
 
Avatar SugarFreexD
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 607
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
My już takich dietetyków z bożej łaski mamy tu na pęczki. Co do Twojej teorii o przerwach między posiłkami to bujda. Najpierw sprawdź na sobie coś a potem roznoś wieści.
Jak to bujda? To już nie trzeba jeść regularnie? Nie nadążam nad tymi teoriami...
SugarFreexD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 15:23   #2972
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Bo trzeba otworzyć umysł na nowe teorie i testować na sobie. Ja jem bardzo nieregularnie i potrafię mieć przerwy między posiłkami nawet 11 godzinne i nie tyję ani nie chudnę.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 16:08   #2973
SugarFreexD
Rozeznanie
 
Avatar SugarFreexD
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 607
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Bo trzeba otworzyć umysł na nowe teorie i testować na sobie. Ja jem bardzo nieregularnie i potrafię mieć przerwy między posiłkami nawet 11 godzinne i nie tyję ani nie chudnę.
Spokojnie, nie piję do Ciebie. Po prostu co chwilę pojawiają się nowe teorię, które są sprzeczne z tymi dotychczas niby prawidłowymi, i już sama się gubię. Ale racja, trzeba testować na sobie, bo każdy organizm działa inaczej.
Na przykład wiele razy spotkałam się już z opinią, że brzuszki nie są skutecznym ćwiczeniem na mięśnie brzucha, a jednak jak na avku widać, coś tam u mnie zdziałały.

Edytowane przez SugarFreexD
Czas edycji: 2014-05-03 o 16:10
SugarFreexD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 06:55   #2974
goskak28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Bo trzeba otworzyć umysł na nowe teorie i testować na sobie. Ja jem bardzo nieregularnie i potrafię mieć przerwy między posiłkami nawet 11 godzinne i nie tyję ani nie chudnę.
Obawiam się, że o żywieniu nie masz zielonego pojęcia. Po prostu Twój metabolizm jest na razie na takim poziomie że ani nie tyjesz ani nie chudniesz. Poczekaj jeszcze kilka lat... na pewno się to zmieni.
A co z realizacją norm na dane składniki odżywcze? Czy według Ciebie to też nie istnieje? Nie wiem skąd słyszałaś o takiej teorii, ale to dopiero jest bujda. Wiesz skąd czerpiesz energię do życia? Potrzebna jest Ci glukoza- "paliwo metaboliczne"
Organizm potrafi sobie zastąpić glukozę kwasami tłuszczowymi, ale jeżeli to robi to na własne życzenie zakwaszamy sobie organizm.
goskak28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 08:40   #2975
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

No tak, oczywiście tylko Pani Dietetyk może mieć jakieś pojęcie o żywieniu.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 09:31   #2976
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SugarFreexD Pokaż wiadomość
Spokojnie, nie piję do Ciebie. Po prostu co chwilę pojawiają się nowe teorię, które są sprzeczne z tymi dotychczas niby prawidłowymi, i już sama się gubię. Ale racja, trzeba testować na sobie, bo każdy organizm działa inaczej.
Na przykład wiele razy spotkałam się już z opinią, że brzuszki nie są skutecznym ćwiczeniem na mięśnie brzucha, a jednak jak na avku widać, coś tam u mnie zdziałały.
O brzuszkach mit dotyczy niedziałania na tłuszcz i spalenie tkanki tłuszczowej z brzucha, a nie mięśni . Brzuszki robią/wzmacniają mięśnie, których i tak potem nie widać pod tłuszczem .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 09:44   #2977
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Optymalne przerwy między posiłkami to 3-4 h. Ja przynajmniej tak robię ... schudłam już 36kg
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 12:44   #2978
SugarFreexD
Rozeznanie
 
Avatar SugarFreexD
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 607
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

SdC, ok, pomieszałam, z resztą jak zwykle.
SugarFreexD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 11:02   #2979
Danka_81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Wystraczy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania według piramidy WHO no i dużo ruchu - jak najwiecej. O wspomaganiu nic nie pisze bo to indywidualna decyzja. Mi sie udało schudnać w ten sposób...
Danka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 06:28   #2980
AnetkaWr
Zadomowienie
 
Avatar AnetkaWr
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 036
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Lucy Phere
Mam ten sam problem co Ty. Podjadanie, słodycze... ja mam na odwrót, tak jak potrafię się powstrzymać od zjedzenia chipsów, tak od słodyczy już nie ;p
__________________

160 cm
78 77
76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65

AnetkaWr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 13:57   #2981
Antalaja
Przyczajenie
 
Avatar Antalaja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

A ja zwracam się do wszystkich Was, które mają jakieś większe doświadczenie w odchudzaniu.
Mój problem przedstawia się tak - od kilu lat praktykuję różne formy ćwiczeń fizycznych, a od ok. 2 lat zdrowo się odżywiam.
Wyglądało to tak:
- Najpierw zaczęłam chodzić na fitness, 3-4 razy w tygodniu po ok 45 minut
- Później postanowiłam biegać i tak biegałam przez ponad rok 3 razy w tygodniu po godzinie
Niestety efektów raczej nie zauważyłam (z tym, że wtedy nie wiedziałam jeszcze, że po wysiłku powinno spożywać się odpowiedni posiłek )
- Potem postanowiłam ćwiczyć w domu, bo wygodniej i intymniej. Ćwiczyłam skalpel z Chodakowską, ale mnie nudziła. Potem przyszła pora na Jillian Michaels i 30 day shred. I faktycznie zauważyłam, że mam zarysowane ramiona i brzuch.

I w zasadzie do tej pory ćwiczyłam 3-5 razy w tygodniu po ok. 40-60 minut właśnie z programem Jillian. Na początku faktycznie pozbyłam się paru centymetrów . Teraz jednak mija 5 miesiąc, a moje obwody się powiększyły! Szczególnie załamały mnie uda w których przybyło mi po 3cm ! Ostatnio dodałam do ćwiczeń bieganie interwałowe po 20 minut 3 razy w tygodniu. I wyczytałam, że bieganie w sprintach mocno rozbudowuje uda. I teraz się zastanawiam czy interwały + przysiady, wykroki itp. spowodowały u mnie zwiększenie obwodu ud.

Dodam, że odżywiam się zdrowo - zwykle ok 1500 kcal
- śniadanie np. owsianka, kasza jaglana, jajecznica bez tłuszczu, własnoręcznie pieczony chleb razowy, omlet z warzywami, zupa krem
- II śniadanie np. surówka z marchewki, selera, sałatka jarzynowa bez majonezu, owoc + jogurt, brokuł itp
- posiłek przed treningiem np. bułka razowa, owsianka, płatki pełnoziarniste, ryż brązowy z warzywami, twaróg
- posiłek potreningowy np. koktajl z banana, twarogu, jogurtu
- kolacja np. warzywa z kurczakiem na parze, rybą lub twarogiem
- nie używam cukru
Na coś słodkiego pozwalam sobie tylko w weekend

Mam 158 cm wzrostu, 25 lat
Zwykle ważyłam ok 49 kg, ale odkąd zaczęłam się ruszać ważę ok 51 kg. To chyba przez mięśnie
Nigdy nie byłam gruba, jestem raczej szczupła i niska, ale mam dość szerokie biodra i szersze uda. I właśnie ten dół chciałam zawsze wyszczuplić.
Moje wymiary (podaję przedziały, bo różnie to bywa)

biust - ok 82 cm
talia - ok 66-67 cm
brzuch - ok 70-72 cm
biodra - ok 90-92 cm
udo - zwykle 52 cm, ale ostatnio skoczyło do 55cm
łydka - ok 36 cm

Tylu rzeczy już próbowałam, tyle czytałam i sama już nie wiem
Ostatnio zastanawiam się czy to możliwe, żeby hormony - tabletki antykoncepcyjne mogły blokować pozbywanie się tłuszczu? Bo już nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Antalaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 10:42   #2982
Biedroneczka_8888
Raczkowanie
 
Avatar Biedroneczka_8888
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 257
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Jak dla mnie to po prostu madz szerokie biodra, w sensie, że taki typ figury. Też tak mam. A nie da się zrzucić tluszczyku TYLKO z jednej partii ciała..
Biedroneczka_8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 11:11   #2983
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Założyłam temat na forum sportowym i tam poradzono mi odstawienie produktów mlecznych, dozwolony jest kefir i maślanka, oraz wszelakich wędlin.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 11:29   #2984
Biedroneczka_8888
Raczkowanie
 
Avatar Biedroneczka_8888
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 257
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Mbie nawet tu radzono, nie wierzyłam co mi szkodzą kefiry,ale poczytalan i wszyscy tak mówią. Ja odstawilam, mleko tylko do kawy. Wszystko prawie odstawiłam, waga nie drgnela. Ale trudno,już sie poddalam trochę

Edytowane przez Biedroneczka_8888
Czas edycji: 2014-05-13 o 11:34
Biedroneczka_8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 08:03   #2985
Antalaja
Przyczajenie
 
Avatar Antalaja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka_8888 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to po prostu madz szerokie biodra, w sensie, że taki typ figury. Też tak mam. A nie da się zrzucić tluszczyku TYLKO z jednej partii ciała..
Niestety zdaję sobie z tego sprawę, że jeśli się spala tłuszcz to z całego ciała, a nie wybranych partii. Owszem mam szerokie biodra w stylu Shakira, Beyonce (choć nie tak ładne), ale chodzi mi o to, że w ogóle nie mogę schudnąć. Nie widzę efektów na całym ciele.
Ja wiem, że kiedy jest się dość szczupłym i chce się pozbyć resztek tłuszczu czy parę kilo to jest to bardzo trudno. Ale żeby aż tak ?!

Chyba w akcie desperacji odstawię hormony, które biorę już 5 lat i sprawdzę czy to coś pomoże.
Antalaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 11:37   #2986
Horcia1990
Przyczajenie
 
Avatar Horcia1990
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc. Po pierwsze ciekawi mnie, czy waga 58 kg przy wzroście 175 cm jest Waszym zdaniem normalna? Nie czuję się gruba, raczej szczupła, ale są partie, które nie wyglądają najlepiej, np. brzuch i uda. Ćwiczę regularnie, a oprócz tego staram się zdrowo odżywiać, natomiast kiedy prowadziłam się fast-foodowo-alkoholowo, to ważyłam 60 kg, więc różnica prawie żadna.
Ja ważę 57/58 przy wzroście 175 Początkowo ważyłam 70,5 < w ogóle nie było widać tej wagi >, zaczęłam zdrowo się odżywiać, jadać dosyć regularnie i oczywiście trenować. Zaczęłam od marca trwa do dziś ponadto ćwiczę w domu cardio , mel b , tiffany Efekty zadowalające Główka do góry kobietki
Horcia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 15:09   #2987
Hippoo
Przyczajenie
 
Avatar Hippoo
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 24
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Nareszcie jakieś normalne podejście... Nie rozumiem po co się głodzić i katować. Wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, zacząć się zdrowo odżywiać i w miarę regularnie ćwiczyć.

Ja te warunki spełniłem i przy wzroście 175 schudłem z 82kg na około 70. Moim celem nie było chudnięcie, a po prostu prowadzenie zdrowszego trybu życia. Stąd zacząłem jeździć do pracy na rowerze, przestałem palić i zdrowo sie odżywiać.

Pozdrawiam.
Hippoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 15:37   #2988
Biedroneczka_8888
Raczkowanie
 
Avatar Biedroneczka_8888
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 257
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Wszyscy mówią, że wystarczy zdrowo się odżywiać i ćwiczyć i to wystarczy. W moim przypadku widocznie nie. Myślałam,ze dobrą dietę mam, ale byłam w błędzie ( nawet tu pisałam kiedyś). Zmieniłam wszystko radykalnie. Ograniczylam również nabiał do minimum. Jem zdrowo. Ćwiczę aerobik 3 x w tyg a w inne dni mel i tiffany. Od 3 tyg waga nie drgnela, centymetr też. Ktoś mi to wyjaśni?
Biedroneczka_8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 15:50   #2989
Lucy Phere
Raczkowanie
 
Avatar Lucy Phere
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Piekiełko
Wiadomości: 119
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Ekspertem nie jestem ale może waga nie spada bo wyrabiasz sobie mięśnie, które swoje ważą. Poza tym nie chudnie się też wtedy kiedy ma się zły metabolizm. Ale to tylko takie luźne przemyślenia ;D

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
I have never killed a man, but I have read many obituaries with great pleasure.
Lucy Phere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-20, 15:54   #2990
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lucy Phere Pokaż wiadomość
Ekspertem nie jestem ale może waga nie spada bo wyrabiasz sobie mięśnie, które swoje ważą. Poza tym nie chudnie się też wtedy kiedy ma się zły metabolizm. Ale to tylko takie luźne przemyślenia ;D

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Myślę, że to nie przez mięśnie .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 18:02   #2991
Biedroneczka_8888
Raczkowanie
 
Avatar Biedroneczka_8888
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 257
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Metabolizm mam spowolniony przez tryb zycia, ale staram się go przyspieszyc. No,Ale jakoś muszę schudnąć noooo
Biedroneczka_8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 13:26   #2992
Hippoo
Przyczajenie
 
Avatar Hippoo
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 24
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Ale tak czy inaczej powinien przyspieszyć po takim wysiłku mi strasznie skoczył. Chyba przez tą jazdę na rowerze Sprawdź jeszcze dietę zgodną z grupą krwi. Chodzi mi o pokarmy które przyspieszają metabolizm. Ja staram sie jeść w zgodzie z tą dietą. Chociaż dietą trudno to nazwać. To po prostu zalecenia.
Hippoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 14:56   #2993
201711291009
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 629
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Hej przeczytalam kilkadziesiąt pierwszych stron i doszłam do wniosku ze musze o coś zapytać polecane było żeby węglowodany ograniczyć na noc. Po treningu powinno się zjeść białko i węglowodany, jeśli dobrze myślę? A więc mam nie jeść już po ćwiczeniach węglowodanów bo to juz jest za późno?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201711291009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 14:26   #2994
NoisyGhost
Zadomowienie
 
Avatar NoisyGhost
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 459
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Posiłek potreningowy rządzi się swoimi prawami i wskazane jest zjeść odpowiednią porcję węglowodanów nawet wieczorem.
NoisyGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 14:34   #2995
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

ile weglowodanow na kg masy ciała?
znalazlam rozklad 0.2 bialja i 0.8 wegli.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 15:58   #2996
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Białko zwykle 1-1.5 g, skąd wytrzasnęłaś 0.2? węgle zależnie od tolerancji organizmu. Tobie nie ma co myśleć, bo masz przytyć
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 17:29   #2997
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Białko zwykle 1-1.5 g, skąd wytrzasnęłaś 0.2? węgle zależnie od tolerancji organizmu. Tobie nie ma co myśleć, bo masz przytyć
ale chodzilo mi o wartosci w posilku poteningowym ile w nim powinno buc czego zeby nie za mall? co do rozkladu w ciagu dnia to wiem mam tylko problem z odpowiednia iloscia wegli.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 15:36   #2998
Szatanka666
Raczkowanie
 
Avatar Szatanka666
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Też mam problem ze schudnięciem. Jestem na diecie i ćwiczę już dziewiąty miesiąc. Konsultowałam się z koleżanką dietetyczką i trenerką - wszystko z dietą i ćwiczeniami jest okej.
Mam 181 wzrostu, ważyłam przed odchudzaniem 90 kg (przytyłam 3 w trakcie diety!) i zjadam od 1500-1800 kcal dziennie (podobno powinnam więcej ale żywcem nie dam rady). Ostatnio zmieniłam hormony, ale efektów w lustrze nie widzę, boję się wejść na wagę albo wziąć centymetr, bo nadwaga to jeden z powodów mojej depresji... Znów się załamię, jeśli zobaczę, że nic z tego... Nie piję często alkoholu, słodycze jem rzadko, piję dużo wody, jem dużo warzyw itd. W miarę możliwości jeżdżę na rowerze, dużo chodzę (szybkim tempem) i ćwiczę w domu (trening składający się z różnych rodzajów ćwiczeń z użyciem własnej masy ciała i interwały - zależy co chcę).

Jedyny efekt to uda, pośladki i brzuch twarde jak skała pod miękką warstwą tłuszczu... Podejrzewam, że gdybym się pozbyła tych 20 kg nadbagażu to mogłabym z tą masą mięśniową iść na zawody fitness bikini...
Szatanka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 17:12   #2999
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez matik116 Pokaż wiadomość
musisz zastosować dietę niskotłuszczową:
xxxx
Ach te niezdrowe i "odkładające się" tłuszcze z mięsa, masła i smalcu. Zacznij jeść więcej węgli, albo najlepiej samo białko

Z pewnym rozrzewnieniem przeczytałem sobie ten chałupniczy artykulik. Takich nic konkretnego nie wnoszących, utartych frazesów, które nie mają żadnego przełożenia względem obecnej wiedzy to już dawno nie czytałem Ostatnio chyba w gimbazie z jakiejś Vity czy innego Joy'a.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-28 o 08:42 Powód: link w cytacie
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 16:59   #3000
Shi_Tzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Czasem problem leży po stronie czegoś tak trywialnego jak niedogranie ćwiczeń bądź nawet nie docenienie ich roli w procesie gubienia cyferek na wadze:

Shi_Tzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-31 13:09:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.