Przerwa w treningu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-19, 14:18   #1
magdalena64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 29

Przerwa w treningu


Od pół roku regularnie ćwiczę 5razy w tyg. plus 2 dni przerwy. Od poniedziałku choruję. Czy tydzień przerwy od treningów nie zaszkodzą mi osiągnięć na które pracowałam pół roku - chcę się wychorować i odpocząć ,bo ogólnie czuję zmęczenie... ? Czy potem wrócić normalnie do swoich treningów czy stopniowo? Zmniejszyć ilość kcal w ciągu dnia? Z góry dzięki za odp.
magdalena64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:36   #2
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Przerwa w treningu

Ja bym zmniejszyła ilość węgli.
Daj sobie odpocząć, inaczej trening i tak nie będzie szedł jak powinien i w końcu i tak się "rozłożysz".
Nic Ci nie zaszkodzi, a nawet jeśli troche spadnie kondycja, to szybko to nadrobisz.
Aha, ja bym wróciła stopniowo.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 17:01   #3
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Przerwa w treningu

Wręcz przeciwnie, rege dobrze Ci zrobi U mnie jest tak, że jak wracam do ćwiczeń po przerwie/roztrenowaniu, to nawet jeśli początkowo mam leciutki regres, to z kolei szybciej progresuję.
Ja kalorii bym nawet nie cięła, zwłaszcza że to tylko tydzień. Ewentualnie jadłabym według kaloryczności z dni beztreningowych.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 11:21   #4
magdalena64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 29
Dot.: Przerwa w treningu

Ulżyło mi troszkę...I nawet powiem szczerze ,że zaczynam czuć się nawet lepiej od takiego nic nie robienia...Ale od poniedziałku zacznę stopniowo wracać Dziękuję za odp
magdalena64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:05   #5
m0nic
Raczkowanie
 
Avatar m0nic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 109
Dot.: Przerwa w treningu

Mi również zdarzały się przerwy tygodniowe, np. w święta lub przy przeziębieniu. Forma aż tak nie spadła, ale mobilizacja owszem. Ważne żeby sobie nie pofolgować w myśl : " i tak nie ćwiczę to mogę się objadać"
__________________
redukcja start 26.08.2014
64,5-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
m0nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:45   #6
magdalena64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 29
Dot.: Przerwa w treningu

Ooooo dokładnie ! Skoro się nie ćwiczy chwilowo to nie znaczy ,że można już wszystko jeść. Obżarstwo odpada! Bo wydaje mi się ,że od tego się zaczyna efekt jojo :p Chwilowy brak treningu,nuda,ciasteczko - jedno potem drugie i potem mamy co mamy... Płacz
magdalena64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 08:20   #7
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Przerwa w treningu

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Wręcz przeciwnie, rege dobrze Ci zrobi U mnie jest tak, że jak wracam do ćwiczeń po przerwie/roztrenowaniu, to nawet jeśli początkowo mam leciutki regres, to z kolei szybciej progresuję.
Ja kalorii bym nawet nie cięła, zwłaszcza że to tylko tydzień. Ewentualnie jadłabym według kaloryczności z dni beztreningowych.
Podczas choroby odbywa się też regeneracja? Przecież organizm walczy z chorobą .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 16:41   #8
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Przerwa w treningu

Ja też mam teraz podobny problem. Niedawno miałam problem z plecami i teraz niestety wróciło. Dostałam od lekarza chwilowy zakaz ćwiczeń. I dupa.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 09:28   #9
MindfulLifestyle
Raczkowanie
 
Avatar MindfulLifestyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 36
Dot.: Przerwa w treningu

Cytat:
Napisane przez magdalena64 Pokaż wiadomość
Od pół roku regularnie ćwiczę 5razy w tyg. plus 2 dni przerwy. Od poniedziałku choruję. Czy tydzień przerwy od treningów nie zaszkodzą mi osiągnięć na które pracowałam pół roku - chcę się wychorować i odpocząć ,bo ogólnie czuję zmęczenie... ? Czy potem wrócić normalnie do swoich treningów czy stopniowo? Zmniejszyć ilość kcal w ciągu dnia? Z góry dzięki za odp.

Jeśli dłuższy czas byłaś na deficycie to nie zmniejszaj kalorii tym bardziej, wykorzystaj ten czas na cofnięcie adaptacji organizmu do niższych kalorii. W zależności od tego jak długo trwał deficyt ja bym nawet wydłużył okres do minimum 2 tyg. i potem znowu deficyt, zaczniesz notować wymierny progres po powrocie. Nie stresuj się tym, że złapiesz może trochę wody czy lekko "sflaczejesz" bez treningów. Jak tylko zaczniesz znowu to w kilka dni wszystko wróci do normy.
__________________
Żyj świadomie, w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Poznawaj siebie, rozwijaj się, przeżywaj coraz bardziej pełne i satysfakcjonujące życie. Znajdź równowagę na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej, o którą coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

http://www.mindful-lifestyle.pl
MindfulLifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 15:44   #10
stylovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Przerwa w treningu

Tydzień to nie tak dużo, jeśli przedtem ćwiczyłaś regularnie, to nie musisz się martwić - forma tak drastycznie nie spadnie
stylovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-22 16:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.