Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !! - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-12, 12:47   #4801
szczęśliwa_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 373
GG do szczęśliwa_82
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

basiu wierzę ci że jesteś zawiedziona, ja też zawsze z niecierpliwością czekam na usg, to jednak cudne uczucie jak się podgląda niuńkaJa teraz tez czekam jeszcze 3 tygodnie na kolejne usg żeby sie upewnić czy wszystko ok,wiec czekajmy cierpliwie
szczęśliwa_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:53   #4802
anadun
Rozeznanie
 
Avatar anadun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 917
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez szczęśliwa_82 Pokaż wiadomość
anadun nie maltretuj mnie!!!ja już liczę tylko kalorie i racjonuje jadłospis bo tyle przytyłam a ty z mufinkami wyskakujeszniedobra! !z drugiej strony taka maluteńka słodkość jeszcze nikomu nie zaszkodziłaidę po wafelka
Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
sama je upiekłaś?? ja też chcęęęęęęęęęęęęęę
Cytat:
Napisane przez Jaga1111 Pokaż wiadomość
Moze sie podzielisz...Muffkami co???? Ja moge wzamian podelac Gołąbki z sosem pomidorowym...
Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
Muffinki pycha
Zapraszam, jeszcze wszystkich nie zjadłam Robi się je dosyć szybko, ja korzystałam z przepisu stąd:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=304252
ale moje są bez bananów, bo nie lubię.

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
Justynka, z moją mamą nie najlepiej, dzisiaj dostała jeszcze goorączkimiałam ją wieźć na usg bo chciała się sama wybrać ale w końcu tato z nią pojechał - w sumie to nic nie załatwili, nie wiem dlaczego, zaraz do niej pojedę to się wszystkiego dowiem
niby ma jakieś leki ale taki lekarz rodzinny to co on może zbadać....bez konkretnych badań to te leki jeszcze mogą pogorszyć. no nic, może po prostu jeszcze nie zaczęły działać....
Mam nadzieję, że szybko te leki zaczną działać

Cytat:
Napisane przez basia85 Pokaż wiadomość
witam mamuski!!
jestem zawiedzina i można powiedziec że zła a to dlatego że ...
Basiu nas tu tyle i tyle przybywa postów, że chyba każdy czasem ma poczucie, że został przeoczony
A co do wizyty, to chyba nie było tak źle? Ja też nie znam płci i jakoś się tym nie martwię zbyt

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość

Mam teraz chwilke bo mlody spi napity wydoil butle mojego mleka 85 ml ja nie wyrobie z tym moim marnym mlekiem bo nie mam nawalu leci skromnie a on tyle wypija juz ja jak mialam miesiac to pilam 30 ml a ten cwaniak ma 2,5 tyg i doi 80 ml
NIezły żarłok ale za to pewie będzie rósł jak na drożdżach

MOja sterta prania czeka nadal, więc czas już chyba właczyć to żelazko
__________________
EMIL
anadun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:55   #4803
basia85
Raczkowanie
 
Avatar basia85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

acha jescze przytyłam od ostatniej wizyty 2 kg czyli od początku ciąży tzn od pierwszej wizyty przytyłam 6 kg malutko nie?cośmi sie wydaje że po ciązy będe potem szczuplejsza niż przed hehe.zobaczymy ile jescze przytyje bo do końca jescze 10 tyg albo mniej .
cocci dobrze że wsyztsko ok po wizycie!!
szczęśliwa jeśli z powodu tej szkoły masz czuć taki dyskomfort to idź jescze ten raz oddaj ksziążki i więcej niechodż a jeśli jednak czujesz że ta szkoła duzo ci daje to nierezygnuj.ja niechodze do szkoły rodzenia wcale i wsumie jakoś sobie radze ale decyzja należy do ciebie
Tim ty niedobra kobieto tylko smakolykami ciągle kusisz a ja taka głodna jestem że szok!!!

edit: buziaczek jak ja ci zazdrosze że masz syna juz przy sobie i tak dzielnie walczysz i opiekujesz sie swoim skarbem i podziwiam że masz czas do nas napisać fajnie czytać że wszysyko wporządku i że kruszynka ładnie sie rozwija!!
__________________
NARESZCIE RAZEM
MILENKA JEST CUDOWNA

Edytowane przez basia85
Czas edycji: 2009-02-12 o 12:57
basia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:01   #4804
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez Tim3Pink Pokaż wiadomość
edit: a mam takie pytanie dziewczyny kupujecie komplet przescieradlo poduszka do lozeczka dzieciaczkow?? czy jak? bo poduszeczki to i tak przez pierwsze miesiace sie nie daje
Ja kupiłam cały komplet pościeli do kołyski, czyli razem z kołderką, poduszką i nawet baldachimem, ale tylko dlatego, że nie mogłam znaleźć samego ochraniacza na szczebelki kołyski, wszędzie tylko na łóżeczko. A w komplecie był, więc kupiłam, a kołderka i poduszka przyda się na później najwyżej. Baldachimu nie mam zamiaru używać w ogóle.

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Dzien dobry

Mam teraz chwilke bo mlody spi napity wydoil butle mojego mleka 85 ml ja nie wyrobie z tym moim marnym mlekiem bo nie mam nawalu leci skromnie a on tyle wypija juz ja jak mialam miesiac to pilam 30 ml a ten cwaniak ma 2,5 tyg i doi 80 ml

Co do kapieli to polozna ktora do mnie przychodzi (wlasnie na nia czekam i bedziemy go wazyc ) mowila ze od codziennej kapieli noworodkow sie odchodzi juz wlasnie ze wzgledu na to co piszesz na ta flore a jak wiadomo dodatkowo nasza woda jest kiepskiej jakosci......i mowila ze teraz noworodki kapie sie 2 razy w tygodniu a reszte dni chusteczkuje i oliwkuje,ja mam zamiar kapac co drugi dzien.....narazie dopuki pepek nie odpadnie to chusteczujemy, kapany byl we wtorek przez polozna a jutro znowu kapiel go czeka i to w naszym wykonaniu pierwszy raz!! boje sie okropnie ze wzgledu na ten pepek zeby go nie zamoczyc bo jeszcze mu nie odpadł juz 2,5 tyg sie trzyma cham! kreci sie we wszystkie strony ale nie chce odpasc!
Ide troche poprasowac ciuszkow bo sie tego nazbieralo
Cześć Buziaczku, ciesz się, ciesz, że synuś ma taki apetyt!!! Będzie szybko rósł i przybierał na sile Z niejadkami na pewno jest większy kłopot. A na pewno dasz sobie radę, a w razie czego będziesz dokarmiać, przecież to też nie jest jakaś straszna tragedia Synuś dobrze wie, co ma robić, żeby być duży, silny i zdrowy

A co do kąpania. Nam z kolei na szkole rodzenia mówili, żeby kąpać codziennie, ale do wody dolewać troszkę oliwki, żeby ją zmiękczyć. Pupę po każdym przewijaniu kazali myć w przegotowanej wodzie (przypadkiem nie wilgotnymi chusteczkami!). Czyli obok przewijaka trzymać sobie miskę, do której przed przewijaniem wlewać ciepłą przegotowaną wodę. Wilgotne chusteczki pozwolili używać tylko poza domem, jak nie ma za bardzo innej możliwości, w gościach np. Podobno to niezdrowe dla skóry i może powodować odparzenia. Mojej przyjaciółki położna to samo powiedziała.
A co do oliwkowania - to samo, żeby nie oliwkować dzidziusia po kąpieli, bo oliwka może zatykać pory. A jeśli już rodzice koniecznie chcą oliwkować, no to już na pewno muszą codziennie kąpać, żeby codziennie na ciałku była świeża ta oliwka. Ale lepiej podobno właśnie dolać do kąpieli - też ciałko będzie głaciutkie i mięciutkie.
Ale oczywiście wszystko trzeba wypróbować samemu i dojść do własnych wniosków i opinii.

Cytat:
Napisane przez Malga19 Pokaż wiadomość
A moze byc wsumie Co z dobrywch wiesci to to ze mi sie Paweł oswiadczył w sobote:jupi : Ale nadal cierpie tak wewnetrznie....tz.. niby sie ciesze ale jednak mam mase niepewnosci..... Pozdrawiam
To gratulacje!!! Trzymaj się, nie cierpię powiedzenia "czas leczy rany" ale niestety muszę przyznać, że jest prawdziwe

Cytat:
Napisane przez szczęśliwa_82 Pokaż wiadomość
No i tak to jest.....i nie wiem co robic,isć tam czy nie??Musimy choć raz jeszcze bo pozyczyłam książki.cocci strasznie jestem ciekawa co ty o tym myślisz.No oczywiście piszcie wszystkie bo wasze rady są jak zawsze nieocenione
Dziwna ta babka... może powinnaś zmienić szkołe rodzenia, masz jeszcze troszkę czasu... u nas każde zajęcia prowadził kto inny, 2xpołożna, neonatolog, ginekolog, a ćwiczenia fizykoterapeutka. Ale nikt z nich nie był jakiś nawiedzony i nie gadał głupot.


Cytat:
Napisane przez basia85 Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny lapiej juz mi się zrobiło jak to z siebie wyrzuciałam ja wiem że mozna przeoczyć bo mi też się to zdaża ale to chodziło o wizyte może dlatego tak to na mnie na smutno podziałało a na dodatek dalej niewiem kto mieszka w brzuszku bo niemiałam usg robionego bo moja gin uważa że jak wszytsko jest wporządku co wynika z badania bo szyjka wysoko twarda i pozamykana na wszytskie spusty twardnień brzucha nie ma ruchy wporządku serducho było słychac porządnie a nawet dzidizuś się wkurzył i tak mocno kopnoł w ten przyrząd hehe że aż z połążą sie uśmiałyśmy.mąż był ze mną na wizycie myślał że poogląda bobaska a tu lipa wszyscy pod telefonami czekali na wiadomośc o płci ale niestety się niedowiedzieli.nastepna wizyta dopiero 5 marca niby niedługo bo tylko 3 tyg ale my chcielismy juz teraz widziec maleństwo i dowiedzieć się płeć żeby wkońcu zakupy robic no cóż chyba pokupimy wszystko w neutralnych kolorach.wsumie nieważne jaka płeć powinniśmy się cieszyć że wszytsko wporządku a przeciez już zostało mniej niż więcej i dzidiza będzie znami
Basia, a w którym jesteś tygodniu?
Super, że wszystko z dzidzią w porządku, to są najlepsze wieści, jakie mogą usłyszeć przyszli rodzice A płeć jest mniej ważna, nie? Chociaż wiadomo, chciałoby się już znać żeby odpowiednio myśleć o człowieczku w brzuszku
Ciężko mi się czyta Twoje posty, bo nie ma wielkich liter i przecinków, ale jakoś dałam radę
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:04   #4805
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Dzień dobry. Dziś z humorkiem u mnie troche lepiej, może dlatego, ze pospałam do 9 po śniadanku pojechaliśmy na małe zakupy a teraz wpadłam podczytać co nowego. Tylko jedna rzecz mnie troche martwi - bo wyskoczyło mi dość wysokie jak na mnie ciśnienie (138/89) i troche kręci mi się w głowie - może któraś się orientuje po jakim czasie mam zacząć panikować jak mi nie przejdzie?

A wczoraj się wkurzyłam na aparat, a raczej brak zasilania chciałam, żeby maż mi zrobił chociaż jedna fotkę mojego wielkiego brzucholka a baterie były już tak słabe, że się nawet aparat nie włączył ale dziś kupiliśmy w końcu 2 komplety akumulatorków i już się ładują jutro rano będą zdjęcia

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
a ja dziś na dzień dobry pojadę jak Alkamor czyli sypnę kilka kawałów


Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
ja bez tego przeżyłam 3 połogi więc to dla mnie tylk nabijanie kabzy naciągaczom.
Zastanawiałam nad zakupem, ale w końcu uznałam, że może się przyda, a może nie a za tą kasę lepiej coś dla małej na później kupić

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
ja dopiero wczoraj przyjrzałam się swoim stopom i się przeraziłam
są tak spuchnięte że nawet kostek nie widać
Moje tak ostatnio codziennie puchną, kostki wieczorem troszkę widać, ale stopy lekko napuchnięte od rana już wczoraj sobie nawet siedziałam ze 2 godziny z nogami w górze, ale to jakoś nie pomogło.

Cytat:
Napisane przez Tim3Pink Pokaż wiadomość
jejuu mnie dalej brzuchol boli
nospa nic nie pomaga?

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
bo chciałam Wam powiedzieć,że Pan wczoraj odesłał pościel i jest identyczna jak na zdjęciu do tego Pan przysłał jeszcze jedną poszewkę na poduszkę gratis i zwrócił mi koszty przesyłki więc wyszedł nie najgorszy interes

a pan,który mnie naciągnął napisał,że na stronie "o mnie" pisze,że koszty przesyłki obejmują koszt opakowania i dojazdu na pocztę no cóż ja tego nie czytałam,a on sobie to sprytnie wymyślił. I tak mu napisałam,ze mnie okradł,bo koperta koszt ze 20gr a paczkę pewnie i tak wysłał przy okazji bo mu się z wysłaniem bardzo nie spieszyło,więc komentarza nie wystawiam wogóle,bo pozytywnego nie wystawię bo nei chcę skłamać,a negatywa nie wystawię,bo na pewno się zemści i mnie też wystawi...trzeba mieć jednak spory dystans do tego allegro
fajnie, że już masz tą właściwą pościel a co do komentarza, to faktycznie lepiej nie wystawiać, jak wcześniej była możliwość na allegro poczytania na oddzielnej zakładce samych negatywów, to nieraz widziałam właśnie takie wystawione za niby zawyżone koszty przesyłki i niezbyt miłe odpowiedzi na nie - sprzedający się właśnie w niezbyt miły sposób tłumaczyli, że przecież koperta też kosztuje i takie tam

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to się wczoraj strachu najadłam.Bo stoję sobie, zmywam naczynia i nagle czuję takie rozchodzące się ciepło między nogami....od razu zostawiłam te naczynia i poleciałam do WC ale na szczęście coś mi się tylko ubzdurało!! Poza tym przedwczoraj pogotowie zabrało moją znajomą na porodówkę...i rodziła synka...tyle, że na nią to był już czas bo ona miała na połowę lutego jakoś tak termin No i po tej wiadomości oczywiście całą noc mi się znowu śniło, że rodziłam.Ehhh.....
ciekawe ile nas wszystkie czeka takich fałszywych alarmów

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
ja zajadam się ptasim mleczkiem i michałkami i mam dzis dzień w łóżeczku w piżamcemoże jak mąż wróci z pracy to ożyję
mniam mniam ptasie mleczko

tradycyjnie lecę nadrabiać reszte
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."

sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:07   #4806
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez Malga19 Pokaż wiadomość
A moze byc wsumie Co z dobrywch wiesci to to ze mi sie Paweł oswiadczył w sobote:jupi : Ale nadal cierpie tak wewnetrznie....tz.. niby sie ciesze ale jednak mam mase niepewnosci..... Pozdrawiam

oooooooooooooooooooo gratulacje wielie ))))))))))))

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
na wizycie....

eeeeeeeeeee to w sumie dość eleganckie wieści


Cytat:
Napisane przez szczęśliwa_82 Pokaż wiadomość
...Samej,żeby tak masowała brzuch żeby zataczać koła takie i powoli dziecko obkręcać!I boje się teraz że jak ja powiem ze mała jest ułożona pośladkowo to ona też zacznie mnie macać po brzuchu i cisnąć i bedzie kazała mi obkręcac(czego napewno nie zrobie).No i tak to jest.....i nie wiem co robic,isć tam czy nie??Musimy choć raz jeszcze bo pozyczyłam książki.cocci strasznie jestem ciekawa co ty o tym myślisz.No oczywiście piszcie wszystkie bo wasze rady są jak zawsze nieocenione
no wiesz,ponoć niektórzy lekarze próbują obracać dziecko właśnie masując i uciskając,ale raczej się od tego odchodzi,bo wiesz każdy taki atakt na macicę może wywołać przedwczesne skurcze...Ja myślę,że Twoje dzidzio ma jeszcze czas się obrucić,a jeśli się nie obróci,to ja bym wolała CC niż obracanie dziecka w ten sposób... to ponoć nie jest za przyjemne,A ta baba w szkole rodzenia to faktycznie jakaś szalona


Cytat:
Napisane przez basia85 Pokaż wiadomość
... dalej niewiem kto mieszka w brzuszku bo niemiałam usg robionego bo moja gin uważa że jak wszytsko jest wporządku co wynika z badania ....
a nie nalegałaś??bo mój lekarz to za każdym razem robi USG,sprawdz ilość wó płodowych,mierzy dziecku długości...tak poprostu,bo nie wszystko da się po badaniach krwi i moczu wywnioskować,ani też po badaniu ginekologicznym...ja nic nie sugeruje,na pewno wszystko ok z Twoim dzieciaczkiem,ale ja też nie mogłam się doczekać,żeby poznać płeć Twojego dzidziolka


Cytat:
Napisane przez anadun Pokaż wiadomość
Zapraszam, jeszcze wszystkich nie zjadłam Robi się je dosyć szybko, ja korzystałam z przepisu stąd:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=304252
ale moje są bez bananów, bo nie lubię.

jak ja nienawidze gotowac i piec... ale jak ja kocham jeść a nie możesz podesłać mi jakimś kurierem??
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:08   #4807
basia85
Raczkowanie
 
Avatar basia85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Charlotte sory za bark interpunkcji i duzych liter jakoś niezwróciłam na to uwagi może dlatego męczą was moje posty heheehehehe obiecuje poprawe .Masz racje są lepsze wiadomości ale jak się człowiek na coś nastawi to potem ma taki chwilowy dyskomfort.Ja jestem w 29 tyg i 1 dzień.
__________________
NARESZCIE RAZEM
MILENKA JEST CUDOWNA
basia85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 13:08   #4808
szczęśliwa_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 373
GG do szczęśliwa_82
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Zastanawiam się nad zmianą szkoły,ale ztego co wiem przy moim szpitalu nie ma juz miejsc aż do maja.No i ta jest darmowa,ale nie wiem czy warto sie tak męczyć.
Justynko własnie wiem że lekarze czy położne to robią bądź robiły,ale samej dziewczynie kazać to robic????mam nadzieje ze ona jej nie posłuchała.

Edytowane przez szczęśliwa_82
Czas edycji: 2009-02-12 o 13:10
szczęśliwa_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:08   #4809
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
Ehs chyba się chłopaki szykują...
hehe, no kiedys muszą....

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
No i po tej wiadomości oczywiście całą noc mi się znowu śniło, że rodziłam.Ehhh.....
ja połoznej u ginki opowiedziałam ten mój sen z zupą, to tak sie śiała, ze nie mogła mi KTG zamontować na brzuchu...
A co d pomarańczy - włansie wciągnęłam 2 przy nadrabianiu.

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
Ha ha ha....bardzo kuźwa śmieszne ale tak na serio to w tym baby coś tam co mam w podpisie jest napisane....15 dni do końca!!!!!!! muszę przyznać, że ciężko mi w to uwierzyć
jjeu, 15dni... ja tez chcę.,.. czyli w sumi w każdej chwili....

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
a słyszałyście, że podobno waga dziecka jest dziedziczna?? tzn, że jak rodzice mieli sporo kg przy urodzeniu to jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko też będzie duże...
cos w tym chyba jest, bo moja mama wsyztskie dzieci rodziła poniżej 3kg. Ja też - 2800 największe. Ale moja starsza siotra urodziła 3300, więc nie wiem...

Cytat:
Napisane przez Tim3Pink Pokaż wiadomość
dzisiaj 37 tydzien i 2 dzien wiec niektorzy moga stwierdzic ze 38 tydzien sie zaczol, ale niech zostanie tak jak liczy moja gin hehe chocaz jak sobie tak w duszku pomysle ze niby 38 to fajnie
Cytat:
Napisane przez Tim3Pink Pokaż wiadomość
jejuu mnie dalej brzuchol boli
no Tyjuż na wylocie w sumie, toco sie dziwisz, że Cię brzuchol boli. Oby sie jednak rozkręciło raz a dobrze.

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
W mojej szkole rodzenia położna przyniosła ulotki o takim projekcie badawczym "Dzieci 2008". Celem projektu jest "sprawdzenie, w jaki sposób stres doświadczany przez kobiety w ciąży i w kilka miesięcy po porodzie przekłada się na zachowanie (temperament) dziecka".
Dodatkowo chcą sprawdzić, czy genotyp dziecka jest związany z jego temperamentem.

Badanie jest bezinwazyjne, polega na wypełnianiu ankiet oraz 3 razy przyjeżdża ktoś do domu żeby pobrać próbkę śliny od mamy i od dziecka. Zresztą wszystko można przeczytać tu:

http://www.icgz.uw.edu.pl/DZIECI2008/dla_rodzicow.htm

Dla nas nie ma korzyści finansowych, ale pomagamy nauce i dostaniemy wyniki oraz opis temperamentu dziecka
ciekawie to brzmi. penwi epo badaniach stwierdzą, ze stres matki ma wpływ na dziecko

Cytat:
Napisane przez basia85 Pokaż wiadomość
witam mamuski!!
jestem zawiedzina i można powiedziec że zła (...)
basiu - nie dziwię Ci, ale takei odczucia na forum często ma kazda z nas. Nietstey jest nas tyle, ze ciężko za wsyztskim nadąrzyć. Ja miałam akurat we wtorek dizeń niskopodłogowy, czyli bez humoru i nie miałam siły wsyztskeigo nadrabiać.
A co do wielocytowania - ja nie umialam jeszcez dwa dni temu Jak czytasz post, to na dole każdego obok cytuj masz taki " z plusem. Jak chcesz na tego posta odpowiedzieć, to sobei to kliknij, zrobi sięczerwone. Potem wystarczy dać na koniec odpowiedz i wsyztskie posty, które zaznaczyłaś masz w opdpowiediz. Wystarczy pokasowac, co nie ważne.
i dziekuje bardzo, jako jedyna na razoe zayuwazylaś opis mojej wizyty.

Cytat:
Napisane przez Malga19 Pokaż wiadomość
A moze byc wsumie Co z dobrywch wiesci to to ze mi sie Paweł oswiadczył w sobote:jupi : Ale nadal cierpie tak wewnetrznie....tz.. niby sie ciesze ale jednak mam mase niepewnosci..... Pozdrawiam
GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!
Cytat:
Napisane przez szczęśliwa_82 Pokaż wiadomość
Wiecie co?Dziś rano rozmawiałam z moim Tż i trochę się ścieliśmy na temat szkoły rodzenia.Byliśmy dwa tyg. temu,w tamtym tyg nie bo on pracuje co drugą sobotę, powiedział że jemu się nie chce chodzić,bo ta kobieta jest naiwedzona, strasznie mnie meczy i że może ja nie powinnam tyle ćwiczyc co ona każe.Ona rzeczywiście jest trochę mecząca,ale ja bym chciała chociaż posłuchać tych wszystkich wykładów żeby się dowiedzieć więcej o pielęgnacji małej. A tam jest tak że godzinę ona mówi, a potem dwie godziny się ćwiczy.Wiecie z czym sie spotkałam po raz 1 tam?Jest na kursie dziewczyna której maluch jest położony posladkowo (jak moja, tylko tamta jest już teraz w 37 tygodniu),to ta kobieta nagadala jej że to tragedia byc skazanym na cesarke i żeby ona mówiła do dziecka i prosiła je by się obkręciło,no ok, z tym się nie kłócę,ale ona jej kazała dziecko w brzuchu odkrecać!!!!Samej,żeby tak masowała brzuch żeby zataczać koła takie i powoli dziecko obkręcać!I boje się teraz że jak ja powiem ze mała jest ułożona pośladkowo to ona też zacznie mnie macać po brzuchu i cisnąć i bedzie kazała mi obkręcac(czego napewno nie zrobie).No i tak to jest.....i nie wiem co robic,isć tam czy nie??Musimy choć raz jeszcze bo pozyczyłam książki.cocci strasznie jestem ciekawa co ty o tym myślisz.No oczywiście piszcie wszystkie bo wasze rady są jak zawsze nieocenione
ja Ci powiem tak: obrót dziecka to nie jest taki pikus. Mozesz masować brzuch, ale czy to coś da... Lekarze nie chcą się tego sami podejmowac, wolą nie ryzykowac, a co dopiero matka, która nie była nigdy w ciąży. Ja bym zostawila sprawy własnemu biegowi. Dla mnei to dziwne jest, co ta położna powiedziala, bo z tego co słyszałam, nawet położnicy o wieloletniej praktyce się za to nei biorą...
ale z drugiej strony, to akurat z tym nei miałam styczności i moje zdanie jest na zasadzie wiem, że dzwonia, lae gdzie...

sija - taniej Ci wyjdzie kółko nadmuchiwane do pływania, a w dodatku przyda się, jak z malcem będziesz szła popływac.
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ


Edytowane przez cocci
Czas edycji: 2009-02-12 o 13:11
cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:09   #4810
Tim3Pink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

buziaczek to ten twoj wczesniak je wiecej niz nie jeden terminowy bobas ale to dobrze beee dzie duzy i silny chlop!

achhhh zem sie wstydu najadła!!! myslalam, ze malarze pojechali po cos do sklepu bo auta nie bylo, wchodze taka rozpedzona do tego pokoju otwieram drzwi a gosc centralnie za drzwiami na drabinie malo zem go nie wypierniczyla z tym wszystkim haha buraka szczelilam i poszłammm

edit:Malga19 gratuluje zareczyn!!!)
sija nie biore nic takiego na brzuch a czemu nie wiem, bo nie mam? a jak bym nawet miala to pewnie bym nie brala bo bym zapomniala ze mam hahaha
coci no chciala bym zeby to sie rozkrecilo raz a porzadnie

jejjjj dokladam do pieca co 1/2 godzine masakra sie uginam tak tyle w poszukiwaniu fajnego drzewa ze szok plecy mi odpadna
__________________
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.



Edytowane przez Tim3Pink
Czas edycji: 2009-02-12 o 13:15
Tim3Pink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:13   #4811
szczęśliwa_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 373
GG do szczęśliwa_82
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

cocci właśnie tak myślę,dlatego ta kobieta wzbudziła we mnie wiele wątpliwości.A miałam was zapytać,czy kupujecie śpiworek dla maluszka?
szczęśliwa_82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 13:13   #4812
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez anadun Pokaż wiadomość
Dla dzieci?
Ja co prawda nie mam belli ale poprosiłam o podkłady i mam paczkę - Podkłady ginekologiczne - nic o dzieciach tam nie ma na opakowaniu

No one sa w sumie dla dzieci (przynajmniej te co ja miałam na myśli) czyli takie

http://allegro.pl/item543226533_podk...op_10_szt.html

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
nawet minie mów,ja Jagódka miesiąc za Tobą a schody w domu to dla mnie największe wyzwanie zdyszkę mam straszną jak już jestem u góry
no właśnie....schody to masakra...jak wyjdę z psem na dwór to jak wejdę póxniej na 4 piętro to jak stara baba!!

Cytat:
Napisane przez basia85 Pokaż wiadomość
witam mamuski!!
jestem zawiedzina i można powiedziec że zła a to dlatego że ja staram się nadrabiać posty siedze przed kompem czyasem zajmuje mi to 2 godziny potem staram sie odpisywać i to z pamięci bo nieumie wielocytowac trzymam kciuki za te które tego potrzebują pocieszam te które mają doła może mało się udzielam ale przez to że zanim nadrobie to już niemam sił wysiedzieć dalej przy kompie ale mimo wszytsko czytam i odpisuje w miare możliwości.żadko zdaża sie żeby któraś odpisała na mojego posta ale najbardziej zaskoczyłam się bo we wtorek pisałm że w środe mam wizyte u gin i prosiłam żebyście trzymały kciuki i że się stresuje i ku mojemu zdziwieniu niebyło kompletnie żadnego odzewu dlatego stwerdziłam że niebęde się juz udzielać bo może was nudzą moje posty.wiecie to naprawde jest przykre kiedy czekasz że ktoś ci napisze tak jak piszemy wszystkim że trzymam kciuki itp a tu cisza nawet niewiecie jak mi smutno .sorry że wam to pisze wsumie nawet niewiem po co ale mam nadzieje że mi ulży.
nie ma się co smutasić....przy takim nawale postów to chyba nic strasznego

Cytat:
Napisane przez Malga19 Pokaż wiadomość
A moze byc wsumie Co z dobrywch wiesci to to ze mi sie Paweł oswiadczył w sobote:jupi : Ale nadal cierpie tak wewnetrznie....tz.. niby sie ciesze ale jednak mam mase niepewnosci..... Pozdrawiam
gratuluję

Cytat:
Napisane przez szczęśliwa_82 Pokaż wiadomość
Wiecie co?Dziś rano rozmawiałam z moim Tż i trochę się ścieliśmy na temat szkoły rodzenia.Byliśmy dwa tyg. temu,w tamtym tyg nie bo on pracuje co drugą sobotę, powiedział że jemu się nie chce chodzić,bo ta kobieta jest naiwedzona, strasznie mnie meczy i że może ja nie powinnam tyle ćwiczyc co ona każe.Ona rzeczywiście jest trochę mecząca,ale ja bym chciała chociaż posłuchać tych wszystkich wykładów żeby się dowiedzieć więcej o pielęgnacji małej. A tam jest tak że godzinę ona mówi, a potem dwie godziny się ćwiczy.Wiecie z czym sie spotkałam po raz 1 tam?Jest na kursie dziewczyna której maluch jest położony posladkowo (jak moja, tylko tamta jest już teraz w 37 tygodniu),to ta kobieta nagadala jej że to tragedia byc skazanym na cesarke i żeby ona mówiła do dziecka i prosiła je by się obkręciło,no ok, z tym się nie kłócę,ale ona jej kazała dziecko w brzuchu odkrecać!!!!Samej,żeby tak masowała brzuch żeby zataczać koła takie i powoli dziecko obkręcać!I boje się teraz że jak ja powiem ze mała jest ułożona pośladkowo to ona też zacznie mnie macać po brzuchu i cisnąć i bedzie kazała mi obkręcac(czego napewno nie zrobie).No i tak to jest.....i nie wiem co robic,isć tam czy nie??Musimy choć raz jeszcze bo pozyczyłam książki.cocci strasznie jestem ciekawa co ty o tym myślisz.No oczywiście piszcie wszystkie bo wasze rady są jak zawsze nieocenione
wiesz co szczerze mówiąc ja też mam czasem wrażenie, że niektóre położne to mają jakiegoś pierdo***

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
J
A co do kąpania. Nam z kolei na szkole rodzenia mówili, żeby kąpać codziennie, ale do wody dolewać troszkę oliwki, żeby ją zmiękczyć. Pupę po każdym przewijaniu kazali myć w przegotowanej wodzie (przypadkiem nie wilgotnymi chusteczkami!). Czyli obok przewijaka trzymać sobie miskę, do której przed przewijaniem wlewać ciepłą przegotowaną wodę. Wilgotne chusteczki pozwolili używać tylko poza domem, jak nie ma za bardzo innej możliwości, w gościach np. Podobno to niezdrowe dla skóry i może powodować odparzenia. Mojej przyjaciółki położna to samo powiedziała.
A co do oliwkowania - to samo, żeby nie oliwkować dzidziusia po kąpieli, bo oliwka może zatykać pory. A jeśli już rodzice koniecznie chcą oliwkować, no to już na pewno muszą codziennie kąpać, żeby codziennie na ciałku była świeża ta oliwka. Ale lepiej podobno właśnie dolać do kąpieli - też ciałko będzie głaciutkie i mięciutkie.
Ale oczywiście wszystko trzeba wypróbować samemu i dojść do własnych wniosków i opinii.
wiecie co ?? a ja wam powiem, że po pierwsze i tak każda będzie robiła jak jej i bobasowi będzie wygodniej.Zresztą gdyby człowiek słuchał wszystkiego to by zgłupiał....nie wiedziałby czy się myć czy nie, co jeść a co nie.Bo jak posłuchać wszystkiego i skumulować to po pierwsze jedno zaprzecza drugiemu a poza tym wychodzi na to wtedy, że NIC NIE WOLNO!! także ja myślę, że nie ma się chyba co stresować....


Swoją drogą co do rodzenia to chyba jak się Kubuś kręci w brzuszku to raczej nie urodzę zaraz nie ??
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:16   #4813
basia85
Raczkowanie
 
Avatar basia85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

jastinada możesz na allegro wystawić komentarz neutralny tam jest taka opcja.Super że wkońcu sprawa z pościelą się wyjaśniła.Jeśli chodzi o to usg to ja nalegałam znaczy zagadaywałam , że wszyscy czekają itp ale ona jest dośc taka stanowcza i konkretna i niedała się przekonać.Ja wiem że własnie niewystko idzie z takich zwykłych badań zobaczyć , ale narazie musi mi to wystarczyć i wole zadużo niemyśleć i ufac mojej gin bo chyba to jest najważniejsze .
__________________
NARESZCIE RAZEM
MILENKA JEST CUDOWNA
basia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:18   #4814
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

alkamor - no przed porodem jest tak, ze malec moze się o wiele bardziej lub o wiele mniej ruszać. jakby wyczuwał.... wiec kto wie????
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:25   #4815
basia85
Raczkowanie
 
Avatar basia85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Malga19 gratulejszon zaręczyn
cocci albo ja w tej ciązy jakaś tempa jestem albo co , bo już pare razy mi dziewczyny tłumaczyły te wielocytowanie , a mi to nadal niewychodzi może za szybko się poddaje.powinnam walczyć aż do skutku tak jak chyba (o ile się niemyle) monix walczyła.
wiecie co ja już siedze od 11.00 czytam wizaż i to na dodatek w pidżamie.W domu mnóstwo rzeczy do zrobienia a mi się jakoś niechce.
__________________
NARESZCIE RAZEM
MILENKA JEST CUDOWNA
basia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:25   #4816
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
alkamor - no przed porodem jest tak, ze malec moze się o wiele bardziej lub o wiele mniej ruszać. jakby wyczuwał.... wiec kto wie????
Tak??a ja słyszałam tylko o "zanikach" ruchów dziecka...tzn wiesz ja mam na myśli kilka godzin przed....
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:27   #4817
Tim3Pink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

jejku jakie sliczne poszewki znalazłam ale to jeszcze za wczesnie zeby kupowac taka duza koldre i podusie ale tak sobie patrze na przyszlosc wsumie sama bym w takiej spala

http://www.allegro.pl/item551942584_...ki_160x20.html
__________________
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.


Tim3Pink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:31   #4818
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
Tak??a ja słyszałam tylko o "zanikach" ruchów dziecka...tzn wiesz ja mam na myśli kilka godzin przed....
alkamor - no o zanikach piszą częściej, ale w sumie to niewiele ma jedno do drugiego....

smutno mi
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:36   #4819
basia85
Raczkowanie
 
Avatar basia85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
smutno mi

:przytu l:
__________________
NARESZCIE RAZEM
MILENKA JEST CUDOWNA
basia85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 13:36   #4820
Tim3Pink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

acha dziewczyny zapomniałabym spytac!

wy cos mowilyscie o jakichs ochraniaczach na lozko szpitalne o jakichs ceratach czy czyms takim>? jak to sie nazywa i gdzie to moge kupic? i ile tego mi trzeba?
__________________
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.


Tim3Pink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:37   #4821
Jaga1111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
na wizycie....
szyjka mi sięwydłużyla, mimo, ze nie leżałam, nie łykałam magnezu itd. Dopytałam co z tymi zylakami, to się okaząło, ze one są koło szyjki, a nie centralnie na, nie mogę soebi tego wyobrazić, ale w każdym razie nie beda przeszkadzać przy porodzie. Tylko po ciąży trza skontrolowac, czy zeszły wszystkie. Czyli taki urok czwartej ciąży.
Mała tydzięń temu ważyła 1400 - to co zapomniałam siespytac, a teraz dzieci przybierają około 200g na tydizęń. Czyli przeszlo półtora kilo baby mam.
No i pytalam, keidy mam się zameldować do szpitala w celu wypelnienia papierków, to dopiero w 36tym tyg. Pytalam też o ZZO i mam im zglosić, że chcę tez przy tym meldowaniu się. No i pytałam o te moje przepowiadacze, czy to rzeczywiści etak jest, że mój organizm może się sam nie rozkręcić. I gin potwierdziła, że niektóre kobiety mają tak, ze organizm sam z siebie wytwarza zbyt mało oksytocyny i prolagtyny. i jak będę meldowac się w szpitalu to mam im powiedzieć, jak to u mnie wyglądąło do tej pory. Jest szansa, że z tego względu zdecyduja się nie czekać zwyczajowych 10dni po terminie. Ale to zależy od nich. No i będę mogła sobie ew wybrać datę dostawy oczywiście o ile wcześniej nie wyjdą inne kwiatki.
No i tyle.

idę nadrabiać, co naklikałyscie
to udana wizyta

Cytat:
Napisane przez basia85 Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny lapiej juz mi się zrobiło jak to z siebie wyrzuciałam ja wiem że mozna przeoczyć bo mi też się to zdaża ale to chodziło o wizyte może dlatego tak to na mnie na smutno podziałało a na dodatek dalej niewiem kto mieszka w brzuszku bo niemiałam usg robionego bo moja gin uważa że jak wszytsko jest wporządku co wynika z badania bo szyjka wysoko twarda i pozamykana na wszytskie spusty twardnień brzucha nie ma ruchy wporządku serducho było słychac porządnie a nawet dzidizuś się wkurzył i tak mocno kopnoł w ten przyrząd hehe że aż z połążą sie uśmiałyśmy to niema co męczyć dzidzie usg.mąż był ze mną na wizycie myślał że poogląda bobaska a tu lipa wszyscy pod telefonami czekali na wiadomośc o płci ale niestety się niedowiedzieli.nastepna wizyta dopiero 5 marca niby niedługo bo tylko 3 tyg ale my chcielismy juz teraz widziec maleństwo i dowiedzieć się płeć żeby wkońcu zakupy robic no cóż chyba pokupimy wszystko w neutralnych kolorach.wsumie nieważne jaka płeć powinniśmy się cieszyć że wszytsko wporządku a przeciez już zostało mniej niż więcej i dzidiza będzie znami
OJJ i widzisz ty bedziesz isc na wizyte 5 marca a ja bede maila terminek porodu

wlasnie zjadlam...GOłabki z sosikiem ...ohchchch Mniamnia

ide sie polozyc bo mnie krzyz boli bede wieczorkiem buzka dla wszytkich
Jaga1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:38   #4822
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez basia85 Pokaż wiadomość
Charlotte sory za bark interpunkcji i duzych liter jakoś niezwróciłam na to uwagi może dlatego męczą was moje posty heheehehehe obiecuje poprawe .Masz racje są lepsze wiadomości ale jak się człowiek na coś nastawi to potem ma taki chwilowy dyskomfort.Ja jestem w 29 tyg i 1 dzień.
Eeeee, to na następnym usg na pewno dzidziuś Wam się pokaże, a z drugiej strony zawsze się zastanawiam, czy nie byłoby fajniej usłyszeć tradycyjny okrzyk "dziewczynka!", albo "mają państwo syna!" Ma to coś w sobie Moja koleżanka z bloku właśnie do końca nie wiedziała, co się w jej brzuszku ukrywa

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
ciekawie to brzmi. penwi epo badaniach stwierdzą, ze stres matki ma wpływ na dziecko
Pewnie tak

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
wiecie co ?? a ja wam powiem, że po pierwsze i tak każda będzie robiła jak jej i bobasowi będzie wygodniej.Zresztą gdyby człowiek słuchał wszystkiego to by zgłupiał....nie wiedziałby czy się myć czy nie, co jeść a co nie.Bo jak posłuchać wszystkiego i skumulować to po pierwsze jedno zaprzecza drugiemu a poza tym wychodzi na to wtedy, że NIC NIE WOLNO!! także ja myślę, że nie ma się chyba co stresować....
No pewnie! Dlatego napisałam, że "Ale oczywiście wszystko trzeba wypróbować samemu i dojść do własnych wniosków i opinii" no i robic po swojemu, być w zgodzie z własnymi poglądami i matczyną intuicją
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:42   #4823
basia85
Raczkowanie
 
Avatar basia85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

właśnie znalazłam smoczek który dała mi kiedyś bratowa zapomniałam o nim.Jest w kolorze różowym czyzby to jakiś znak , że w brzuszku dziewczynka zobaczymy .Smoczek jest z firmy Nuby i czytałm na odwrocie że smoczek imituje ruch matczynej piersi i pisze że posiada wypustki do gryzienia , które masuja dziąsła niemowlęcia wspomagając tym samym proces ząbkowania.Zobaczymy może jakiś fajny będzie , ale ja mam i tak nadzieje , że jednak niebęde musiała dawać dzidzi smoczka.
dobra zabieram się za porządki i wkońcu za jakiś obiad.

edit: charlotte no właśnie my po wczorajszym zaczęliśmy się zastanawiac czy poprosty nieuzbroić się w cierpliwość i mieć niespodzianke.Moja szwagierka tak miała i powiedziała , że jest to super przezycie!Zobaczymy czas pokaże do nasteponej wizyty mamy czas na zastanowienie.
__________________
NARESZCIE RAZEM
MILENKA JEST CUDOWNA

Edytowane przez basia85
Czas edycji: 2009-02-12 o 13:45
basia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:44   #4824
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez Tim3Pink Pokaż wiadomość
acha dziewczyny zapomniałabym spytac!

wy cos mowilyscie o jakichs ochraniaczach na lozko szpitalne o jakichs ceratach czy czyms takim>? jak to sie nazywa i gdzie to moge kupic? i ile tego mi trzeba?
tim, no bez przesady proszę tu! W szpitalu to mają!!!! moze im jeszcze zanieść własny wenflon i stojak na kroplówkę???? sorki, ale zaczynacie popadać troszkę w przesadę... Z resztą, nawet jak nie mają, to na każde wasze życzenie muszą zmienić Wam pościel.

basiu - dziękuję, kochana.
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:49   #4825
Tim3Pink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

hehe nie no, ale czytalam gdzies o czym takim i nawet nie wiem czy to tu
i sama nie wiem co to bylo dokladnie ale myslalam ze ktos skojarzy moze o co mi chodzi ale zreszta to potrzebne nie jest a myslalam ze jest

edit: sama nie wiem o co mi chodziło wiec wytnijmy tego posta haha
__________________
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.



Edytowane przez Tim3Pink
Czas edycji: 2009-02-12 o 13:50
Tim3Pink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:05   #4826
basia85
Raczkowanie
 
Avatar basia85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

no i prosze jaka cisza bardzo ładnie dziewczyny przynajmniej ze spokojem mogę dalej sprzątać .
__________________
NARESZCIE RAZEM
MILENKA JEST CUDOWNA
basia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:05   #4827
rudalbn
Rozeznanie
 
Avatar rudalbn
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 816
GG do rudalbn
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez basia85 Pokaż wiadomość
witam mamuski!!
jestem zawiedzina i można powiedziec że zła a to dlatego że ja staram się nadrabiać posty siedze przed kompem czyasem zajmuje mi to 2 godziny potem staram sie odpisywać i to z pamięci bo nieumie wielocytowac trzymam kciuki za te które tego potrzebują pocieszam te które mają doła może mało się udzielam ale przez to że zanim nadrobie to już niemam sił wysiedzieć dalej przy kompie ale mimo wszytsko czytam i odpisuje w miare możliwości.żadko zdaża sie żeby któraś odpisała na mojego posta ale najbardziej zaskoczyłam się bo we wtorek pisałm że w środe mam wizyte u gin i prosiłam żebyście trzymały kciuki i że się stresuje i ku mojemu zdziwieniu niebyło kompletnie żadnego odzewu dlatego stwerdziłam że niebęde się juz udzielać bo może was nudzą moje posty.wiecie to naprawde jest przykre kiedy czekasz że ktoś ci napisze tak jak piszemy wszystkim że trzymam kciuki itp a tu cisza nawet niewiecie jak mi smutno .sorry że wam to pisze wsumie nawet niewiem po co ale mam nadzieje że mi ulży.

a co do urlopu dla męża to jest tak że opieki niedostaje się na żone tylko na dziecko w czasie kiedy żona dochodzi do siebie po porodzie i takie zwolnienie wystawia lekarz mój brat tak wyciągnął od lekarza 2 tyg chociaz bratowa rodziła sn.można naściemniac lekarzowi że żona niema sił opiekawać się dzieckiem i on wystawai wtedy ojcu opieke.
a co do kosmetyków to własnie tez słyszałanm że jonson uczula a jak byłam mała i umyłam włosy szamponem z tej firmy to dostałam wszów tak przynajmniej stwierdził lekarz że to po tym szamponie i wtedy też właśnie ta seria szamponów została wycofana z rynku dlatego ja mam chłodny stosunek do tej firmy i trzymam się od niej z daleka a dziecko będe myła w bambino.

sory za tak długiego posta ale musiałam wyrzucić z siebie co mnie bolało
basia nie gniewaj się na nas przy takiej ilości postów ciężarne sklerotyczne mamuśki albo zapomną albo przeoczą czasem niestety ale już się nie gniewaj i pisz do nas dużo, jak będziesz duuużo pisać napewno nie przeoczymy


Cytat:
Napisane przez Malga19
A moze byc wsumie Co z dobrywch wiesci to to ze mi sie Paweł oswiadczył w sobote:jupi : Ale nadal cierpie tak wewnetrznie....tz.. niby sie ciesze ale jednak mam mase niepewnosci..... Pozdrawiam
: jupi: fajnię Cię znowu widzieć i cieszymy się z dobrych wieści





no i nie wiem co jeszcze miałam wam napisać, siedzę w pracy nic się nie dzieje piszcie coś ....
rudalbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:09   #4828
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

ufff doczytałam

Cytat:
Napisane przez Malga19 Pokaż wiadomość
Pozdtawiam was dziewczynki i trzymma kicuki za wasze dzidziolki
witaj, jak samopoczucie? gratulacje z okazji zaręczyn

Cytat:
Napisane przez basia85 Pokaż wiadomość
witam mamuski!!
jestem zawiedzina i można powiedziec że zła
o tak, należy nam się ale tak jak już dziewczyny napisały, przy takiej wielkiej dziennej produkcji nie na wszystkie posty można odpowiedzieć i nieraz część pytań i próśb zostaje bez odezwu (tak jak moje o ciśnienie ) czasem trzeba na nas pokrzyczeć to się na pewno wszystkie skruszone odezwiemy

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Dzien dobry

Mam teraz chwilke bo mlody spi napity wydoil butle mojego mleka 85 ml ja nie wyrobie z tym moim marnym mlekiem bo nie mam nawalu leci skromnie a on tyle wypija juz ja jak mialam miesiac to pilam 30 ml a ten cwaniak ma 2,5 tyg i doi 80 ml
ale głodomorek super, a ile już w sumie przybrał od wyjścia ze szpitala?

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
na wizycie....
dobre wieści mam nadzieję, że faktycznie nie będą za długo czekać skoro i tak ma być poród wywoływany

Cytat:
Napisane przez szczęśliwa_82 Pokaż wiadomość
Wiecie co?Dziś rano rozmawiałam z moim Tż i trochę się ścieliśmy na temat szkoły rodzenia.
gdzie chodzisz do tej szkoły?? u nas w ciągu 2-godzinnych zajęć tylko jakieś 15-20 minut ćwiczeń było i to większość oddechowych. Ja już pod koniec nie dawałam prawie rady z niektórymi ćwiczeniami gimnastycznymi, bo mi brzuszek przeszkadzał

Cytat:
Napisane przez basia85 Pokaż wiadomość
dalej niewiem kto mieszka w brzuszku bo niemiałam usg robionego bo moja gin uważa że jak wszytsko jest wporządku co wynika z badania bo szyjka wysoko twarda i pozamykana na wszytskie spusty twardnień brzucha nie ma ruchy wporządku serducho było słychac porządnie a nawet dzidizuś się wkurzył i tak mocno kopnoł w ten przyrząd hehe że aż z połążą sie uśmiałyśmy to niema co męczyć dzidzie usg
szkoda, że nie poznaliście płci, ale grunt, że wszystko OK
ja też byłam troche zawiedziona, że nie miałam usg na ostatniej wizycie, no ale mój lekarz też z tych co jak najmniej ingerencji uznaje

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
ja połoznej u ginki opowiedziałam ten mój sen z zupą, to tak sie śiała, ze nie mogła mi KTG zamontować na brzuchu...
...
i dziekuje bardzo, jako jedyna na razoe zayuwazylaś opis mojej wizyty.
...
sija - taniej Ci wyjdzie kółko nadmuchiwane do pływania, a w dodatku przyda się, jak z malcem będziesz szła popływac.

no ja też zauważyłam, tylko jeszcze nie zdążyłam odpisać
hmmm a ciekawy pomysł z tym kołem, tylko już nie mam bardzo kiedy połazić po sklepach, a w środku zimy może być ciężko dostać takie kółeczko

Cytat:
Napisane przez Tim3Pink Pokaż wiadomość
achhhh zem sie wstydu najadła!!! myslalam, ze malarze pojechali po cos do sklepu bo auta nie bylo, wchodze taka rozpedzona do tego pokoju otwieram drzwi a gosc centralnie za drzwiami na drabinie malo zem go nie wypierniczyla z tym wszystkim haha buraka szczelilam i poszłammm
...
sija nie biore nic takiego na brzuch a czemu nie wiem, bo nie mam? a jak bym nawet miala to pewnie bym nie brala bo bym zapomniala ze mam hahaha
to dobrze, że koleś nie spadł, dopiero by było nieciekawie, jakby sobie coś połamał
a widze, że masz tak jak ja - zapominam nawet o magnezie czasem

Cytat:
Napisane przez szczęśliwa_82 Pokaż wiadomość
A miałam was zapytać,czy kupujecie śpiworek dla maluszka?
Ja nie tyle kupiłam, co dostałam - taki bez rękawów, choć przyznam szczerze, że bardziej mi się podobają takie z rękawkami - chyba któraś taki posiada, bo wydaje mi się, że widziałam na zdjęciach z wyprawkami. Na początku maluszek będzie spać w rożku, a później to zobacze czy się przyda taki śpiworek

Chyba znowu mi wcięło jakieś zaznaczone posty, z tego co pamiętam:
Tim3Pink śliczna pościel, ale faktycznie na duuużo później
nie wiem czy to o to pytałaś: http://www.allegro.pl/item549909073_...x60_5_szt.html

Ktoś pytał czy kupujemy całe komplety pościeli z poduszką - ja kupiłam, bo podusia będzie na później i nie będę musiała robić oddzielnych zakupów

Cocci a czemu Ci smutno? tak mi się wydawało, że masz jakiś nijaki humorek, jak rano wpadłam na sekundkę podczytać - jak czytnęłam Twojego posta to mi się taki jakiś wydał bez wyrazu mam nadzieję, że Cię zimowa deprecha nie dopadła?
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."


Edytowane przez sija
Czas edycji: 2009-02-12 o 14:11 Powód: dopisek
sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:09   #4829
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

basia - no widzisz, juz tak jets, jak ja jestem, to wszyscy po kątak uciekają. A jak wyjdę po Magde do przedszkola, to półtorej str nacykają...

tim - moze chodziło o te podkłądy jednorazowe do przewijania, ze je można rozłożyć sobie na łóżko, zeby nie zaplamić pościeli, ale swojej...
przepraszam, ze na Ciebie nawarczałam.

uswiadomiłam sobie, że dopiero za 4tyg coś się u mnei wyklaruje.. matko.... a ja przez to połączenie miesięcy tutaj mam wrazenie, ze na wylocie jestem....
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:12   #4830
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez sija Pokaż wiadomość
dobre wieści mam nadzieję, że faktycznie nie będą za długo czekać skoro i tak ma być poród wywoływany

no ja też zauważyłam, tylko jeszcze nie zdążyłam odpisać
hmmm a ciekawy pomysł z tym kołem, tylko już nie mam bardzo kiedy połazić po sklepach, a w środku zimy może być ciężko dostać takie kółeczko


Cocci a czemu Ci smutno? tak mi się wydawało, że masz jakiś nijaki humorek, jak rano wpadłam na sekundkę podczytać - jak czytnęłam Twojego posta to mi się taki jakiś wydał bez wyrazu mam nadzieję, że Cię zimowa deprecha nie dopadła?
no smutno mi przez to, co napisałam w poście wyżej.
dzięi za zauwazenie. Z braku odzewu zrobilo mi sięjeszcze smutniej....

a co do kółeczka - na allegro penwie kupisz za grosze. poza tym w sportowych sklepach musza byc.
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.