Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-17, 14:57   #661
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość


hahah skad ja to znam

ja też mojemu już nie pokazuję co kupiłam,a jak pyta:skąd to masz? to odpowiadam : aaaaaa już dawno to kupiłam,nie pamiętasz??

Anadun pojojcz trochę o to USG bo sama jestem ciekawa a poza tym powinno być tak ,że jak chcesz uSG to ma Ci lekarz zrobić i tyle,nie??

a ten film.... ale mi żal tej kobiety,taki mogli tworzyć piękny związek




A wiecie co tak trochę ze statystyk mamy 2 chłopców,dziweczynka,dwóc h chłopców,dziewczynka,to teraz kolej na chłopca szykujcie się mamy dziewczynek,bo jak mi się wydaje,że ma sie teraz chłopiec urodzić to rodzi sie dziewczynka
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 14:57   #662
dabbek
Raczkowanie
 
Avatar dabbek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 115
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
No to wiesz Dabbek coś z tym lekarzem jest nie ok...powinien Ci zrobić to USG wcześniej właśnie po to,żeby wiedzieć jak jest dziecko ułożone,a co by było gdybyś przyjechała z rozwarciem na 8 cm u dzieckiem odwórconym pośladkami już w kanale rodnym??oczywiście na pewno tak nie będzie,ale ja bym na Twoim miejscu gdziekolwiek zrobiła USG...
ja juz sama nie wiem, tłumaczę to sobie tak, ze nie pierwszą ciążę prowadzi i chyba wie co robi, ale z drugiej strony to jest pierwsza moja ciąża i ja wcale taka spokojna być nie mogę bo to dla mnie nie chleb powszedni jak dla niego. Za tydzień u niego będę na pewno i wtedy mu już nie odpuszczę tego usg przynajmniej dla mojego wewnętrznego spokoju

Cytat:
Napisane przez Amazonia23 Pokaż wiadomość
Mam dosłownie tak samo i lekarka mi mowila ze pod zebra nozki glowka na pecherz a tam na dole czesto czkawe czuje.
to może i u mnie jest wszystko w porządku i tylko niepotrzebnie się przejmuję

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
no ja mam USG co 3-4 tygodnie i na ostatnich dwóch właśnie tak wyła ułożona,a czuję pod ręką pod lewymi biodrami soć dużego,to nie mogą być nóżki,głowa albo pupa,ale głowa jest na dole,wiec tylko pupa pozostaje,a z drugiej strony czyli prawe zebra to czuję jak moje dziecko "chodzi" sobie nóżkami po ścianie macicy a Ty kiedy Andun masz USg??
ja właśnie to coś dużego mam z prawej strony u góry cały czas i to niby ma być główka wg mojego lekarza

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
ja też nie wiem co z moim żołąkiem no ale gdzieś tam na pewno jest
zgadzam się z Tobą, że najgorzej to tak gdybać jak to będzie - najlepiej wiedzieć co i jak ale nie martw się jakkolwiek będzie, będzie dobrze!!
ja jestem taki typ, co to się martwi jak nie ma żadnego do tego powodu a jak już jest to po nocach spać nie mogę i tylko warczę na wszystkich dookoła
__________________
dabbek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 14:59   #663
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Dabbek to całkiem mozliwe że ta główka to mała słodziutka dupeczka
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:08   #664
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez anadun Pokaż wiadomość
Kupiłam "tylko" 2 pary śpioszków, jedne półśpioszki, białe body i bluzeczkę Chyba nie pokażę mężowi, bo już miałam nie robić zakupów
Zanim odpisze, to tu już kilka kolejnych postów

USG to moja ginka na razie nie przewiduje, dopiero przed samym porodem ale moze jutro da się naciągnąć jak pojęczę ze się boję tego ułożenia

i przy okazji perełka ode mnie:
http://www.youtube.com/watch?v=fZn2f...eature=related
Filmik świetny.Poprawil mi humorA ja tez niektore zakupy chowam przed mezem.Nie musi o wszystkich wiedziec.

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
raspi - ja mam routera czy jakkolwiek się to nazywa piętro niżej i czasem jest u góry słaby zasięg i wtedy mnie wywala - zazwyczaj jak dużo na wizażu się opiszę

babcia miała dziś badania i póki co nie jest najgorzej i wody chyba nie ma w płucach ale i tak coś z nimi jest nie tak :/ mają jej robić jeszcze badania - ogólnie jest bardzo osłabiona ale jest szansa, że będzie dobrze!!!Mam taką nadzieję!!Dzięki za kciukole
No to bardzo dobre wiesci.I dobrze ze wody nie ma w tych plucach.Zobaczysz-bedzie dobrze!Jeszcze sie nacieszy prawnukamiAle nadal trzymam kciuki
A moj maz wrocil z zakupow.I kupil wszystko.Moge torbe pakowac i czekac te 3 tygodnie.Tylko spirytusu w aptece nie bylo.Wzielam te gaziki Leko a jesli sie nie sprawdza to bedziemy rozrabiac spirytus z monopolowegoAha i jak zobaczylam te podklady z BelliJakie one wielkie!!!Mial kupic podklady ginekologiczne ale w aptece nie bylo.Ale i tak zadowolona z niego jestem.Zakupy bardzo udane
__________________
80------70-----60-----55
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:08   #665
Jaga1111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 673
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
ja też mojemu już nie pokazuję co kupiłam,a jak pyta:skąd to masz? to odpowiadam : aaaaaa już dawno to kupiłam,nie pamiętasz??

Anadun pojojcz trochę o to USG bo sama jestem ciekawa a poza tym powinno być tak ,że jak chcesz uSG to ma Ci lekarz zrobić i tyle,nie??

a ten film.... ale mi żal tej kobiety,taki mogli tworzyć piękny związek




A wiecie co tak trochę ze statystyk mamy 2 chłopców,dziweczynka,dwóc h chłopców,dziewczynka,to teraz kolej na chłopca szykujcie się mamy dziewczynek,bo jak mi się wydaje,że ma sie teraz chłopiec urodzić to rodzi sie dziewczynka

Justynko jakie statystyki heheh Ale wsumie juz duzo z nas urodzilo bobasy a to dopiero Luty..heheh
Jaga1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:11   #666
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
ja też mojemu już nie pokazuję co kupiłam,a jak pyta:skąd to masz? to odpowiadam : aaaaaa już dawno to kupiłam,nie pamiętasz??
Ty niedobra
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:14   #667
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
ja też mojemu już nie pokazuję co kupiłam,a jak pyta:skąd to masz? to odpowiadam : aaaaaa już dawno to kupiłam,nie pamiętasz??

Anadun pojojcz trochę o to USG bo sama jestem ciekawa a poza tym powinno być tak ,że jak chcesz uSG to ma Ci lekarz zrobić i tyle,nie??

a ten film.... ale mi żal tej kobiety,taki mogli tworzyć piękny związek




A wiecie co tak trochę ze statystyk mamy 2 chłopców,dziweczynka,dwóc h chłopców,dziewczynka,to teraz kolej na chłopca szykujcie się mamy dziewczynek,bo jak mi się wydaje,że ma sie teraz chłopiec urodzić to rodzi sie dziewczynka
no albo 2 chłopców naraz

Cytat:
Napisane przez fizjo83 Pokaż wiadomość
Filmik świetny.Poprawil mi humorA ja tez niektore zakupy chowam przed mezem.Nie musi o wszystkich wiedziec.


No to bardzo dobre wiesci.I dobrze ze wody nie ma w tych plucach.Zobaczysz-bedzie dobrze!Jeszcze sie nacieszy prawnukamiAle nadal trzymam kciuki
A moj maz wrocil z zakupow.I kupil wszystko.Moge torbe pakowac i czekac te 3 tygodnie.Tylko spirytusu w aptece nie bylo.Wzielam te gaziki Leko a jesli sie nie sprawdza to bedziemy rozrabiac spirytus z monopolowegoAha i jak zobaczylam te podklady z BelliJakie one wielkie!!!Mial kupic podklady ginekologiczne ale w aptece nie bylo.Ale i tak zadowolona z niego jestem.Zakupy bardzo udane
wow to się mężulek spisał na zakupach ładnie!!!
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 15:15   #668
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Ty niedobra
e tam co niedobra mądra i sprytna

tu masz odcinek o rentgenie w ciąży i o zębach właśnie się natknełam na niego


http://www.tvp.pl/styl-zycia/zdrowie...i/wideo/odc-12
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:18   #669
asienka4495
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 256
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

dzień dobry...

lapochka81 dobrze,że z obrączką się wszystko wyjaśniło

buziaczekk super dzidziataki kochany urwisek

gabriella ja też mam taki brzuch zniekształconywszys cy mają powód do smiechu

rudalbn twój Tż jest żołnierzem?znam to baaardzo dobrze

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Dabbek to całkiem mozliwe że ta główka to mała słodziutka dupeczka
Ja to jakos nigdy nie wiem gdzie co,czym dostaję po wewnetrznej stronie

Sija,Sznapi GRATULACJEdzi ewczynki oby tak dalej

Co do porodówd wczoraj mam straszne bóle jak na @,głowa nie boli i temperaturka podskoczyła do 37 stopnibrzuch mnie ciągnie jak nie wiem co i śluz...dziwny jest.Może ja juz sobie cos wkręcam ale boje się

Wracam do nauki bo jeszcze 6 egzaminków w weekend i po sesji-chyba,że czegoś nie zalicze.
__________________

"Czekanie sprawia,że serce kocha mocniej."
asienka4495 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:18   #670
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
no albo 2 chłopców naraz
Myślisz, że to na Ciebie już przyszedł czas ??
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:19   #671
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
e tam co niedobra mądra i sprytna

tu masz odcinek o rentgenie w ciąży i o zębach właśnie się natknełam na niego


http://www.tvp.pl/styl-zycia/zdrowie...i/wideo/odc-12
No wlasnie to mam na mysli


A te odcinki super wlasnie ogladam
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 15:23   #672
dabbek
Raczkowanie
 
Avatar dabbek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 115
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Dabbek to całkiem mozliwe że ta główka to mała słodziutka dupeczka
dziękuję Ci bardzo - jeszcze chwilka i się tu przy Was uspokoję całkiem i uwierzę, że ta główka to jednak pupa jest i na odwrót
__________________
dabbek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:26   #673
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
Myślisz, że to na Ciebie już przyszedł czas ??
e noo póki co nie czuję nic takiego zapowiadającego. U mnie to trudno przewidzieć ze względu na bliźniaki ale jeszcze troszkę tak do 36tygodnia i ciąża donoszona będzie
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:29   #674
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Wlasnie takie zdjecie mialam robione jak to o ktorym wspomnial dentysta. Super te filmiki Sonera
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:30   #675
Amazonia23
Zakorzenienie
 
Avatar Amazonia23
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 856
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
ja też mojemu już nie pokazuję co kupiłam,a jak pyta:skąd to masz? to odpowiadam : aaaaaa już dawno to kupiłam,nie pamiętasz??

Anadun pojojcz trochę o to USG bo sama jestem ciekawa a poza tym powinno być tak ,że jak chcesz uSG to ma Ci lekarz zrobić i tyle,nie??

a ten film.... ale mi żal tej kobiety,taki mogli tworzyć piękny związek




A wiecie co tak trochę ze statystyk mamy 2 chłopców,dziweczynka,dwóc h chłopców,dziewczynka,to teraz kolej na chłopca szykujcie się mamy dziewczynek,bo jak mi się wydaje,że ma sie teraz chłopiec urodzić to rodzi sie dziewczynka
U mnie tak samo jest z zakupami wciskam kit że to juz dawno kupione....

dabbek na pewno wszystko oka i jeszcze chciałam napisać że dupcie wypina z prawej strony na wysokosci pepka moze ciut wyzej czasem i wtedy tak fajnie zniekształca mi ten brzuchol...
asienka4495 może to twoja kolej i na egzaminach sie nie zjawisz
__________________
Naszym marzeniem byłaś Ty. Spełniłaś wszystkie nasze sny. Stałaś się częścią naszego życia Jesteś największym cudem odkrycia. =>(Ami 09.04.2009r)<=

Ciuszki




Amazonia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:32   #676
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

no ja je kiedyś tutaj polecałam ale nie wiem czy zostały zauważone fajne są - szczególnie dla nas za granicą jak nie mamy możliwości ich oglądać w tv ale każda znajdzie tam coś dla siebie

no i można tam oglądać boso przes świat z Cejrowskim są wszystkie odcinki

PS łopatka boli codziennie najgorzej popołudniu i na wieczór ehs teraz leżę i nie pomaga tak boli
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:40   #677
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Sznapi gratulacje spory chlopak z Krystianka. Napisz jak bylo i jakies zdjecia podeslij

fizjo jak masz papier (znaczy sie konsultacje) od endokrynologa to ok , zrozumialam ,ze o on Ci to tlyko ustnie przekazal.

Tak czytam co piszecie i zastanawiam sie czy ja jakos niezrozumiale tlumacze.. Musze nad tym popracowac..
co do pozycji to jeszcze raz napisze, ze podnoszenie glowki i tulowia nic nie daje.(Ale jesli komus sie sprawdza, to czemu nie). Nie wiem jak z podnoszeniem calego lozeczka- wtedy glowa jest wyzej niz nozki a jednoczesnie nie ma przygiecia gornej czesci ciala do nozek-wiec to moze sie ewentualnie sprawdzac. Mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi..

emzeta ja doswiadczenie rowniez bardzo szanuje, ale zwroc uwage , ze wiekszosc mam ma doswiadczenia ze swoimi dziecmi i ewentulanie dziecmi znajomych. A badania prowadzone sa na duzo wiekszej liczbie dzieci- czyli to co na wstepie jest teoria potwierdza sie ( lub nie) w praktyce. A na dodatek nie ma wplywu czynnikow zaklocajacych (pora dnia, roznice miedzy dziecmi,roznice w karmieniu i wiele innych roznic,ktorych nie bierze sie pod uwage), a efekt ocenaniany jest za pomoca obiektywnych metod (a nie tylko obserwacji,ktora moze byc subiektywna).
Co do pozycji na brzuszku, to chyba napisalam, ze nie dotyczy to spania. Co do pozycji na boku, to zaznaczylam, ze warunkiem jest zabiezpieczenie przed przewroceniem sie na brzuszek (zabij mnie, ale nie mam pojecia w jaki sposob). Ja do snu bede ukladac tylko na wznak. Na boczku i na brzuszku tez, ale nie do spania.

buziaczekk cos trzeba wybrac. Jesli lekarz Dawidka jest specjalista pediatra (a nie lekarzem rodzinnym-moga byc dobrzy, ale jednak zazwyczaj maja mniejsze doswiadczenie z dziecmi) to ja bym wszelkie decyzje konsultowala wlasnie z nim. Internet moze byc wg mnie inspiracja, ale ja sprawdzam kazdy poglad, kazda rade i kazda opinie , z ktorym sie zetkne w necie. Na slowach pediatry mozesz polegac, w koncu w razie czego bierze odpowiedzialnosc za to, co mowi.

Wiolka taki maz to skarb

Sonera poradzisz sobie napewno trzymam kciuki za babcie.


Co do wagi dziecka to nie ma to zbytniego wplywu na ciezkosc porodu sn. Dziecko moze byc male a porod ciezki (jak u buziaczka na przyklad) i na odwrot. Moj Antek ma juz teraz ponad 3,2kg i spora glowke, ale nie jest to wskazanie do cc (na szczescie). choc, gdyby nie opcja znieczulenia to by mnie ta glowka przerazala.

Pocieszacie mnie, jaj uz zaczynalam dola lapac, ze nie potrafie okreslicz czy to raczka, nozka czy boczek malego tak mi sie wybrzusza i myslalam, ze to dlatego tak trudno wyczuc, bo jestem taka gruba. Mi sie wydawalo, ze juz sie w ostatnich tygodniach dziecko raczej nie przekreca, bo mam malo miejsca, ale czasem jak patrze co Antek z moim brzuchem wyrabia ( w sensie wybrzuszania) to mam watpliwosci... dabbek ja na Twoim miejscu tez bym wolala wiedziec przed, moze warto pojsc prywatnie i sie nie stresowac?

aha, do porodu nie trzeba w PL skierowania, ciekawe czemu Ci wypisal???

anadun najwieksze zadanie dla meza podczas porodui to bedzie wlozenie jalowych rekawiczek do przecinania pepowiny, widzialam, ze wcale nie jest to latwe , wiadomo emocje.. Moze przejdzcie sie po prostu do szpitala, w ktorym bedzic i popytajcie na miejscu. Wiem, ze sa roznice miedzy szpitalami w roznych kwestiach. Moj szpital ma np drzwi otwarte co 3-4 tyg i mozna wtedy popytac co i jak.

Judy dzielny chlopak. Ilosc fiolek moze nie ma tak duzego znaczenia ( to tylko nam sie wydaje, ze to duzo, z drugiej strony dosyc duzo Wam tego pobieraja, w PL najczesciej to sa max 3-4 probowki), ale samo pobranie krwi jest bardzo stresujace ( strach, bol), mi tez sie kiedys zdarzylo zaslabnac (dawno temu). A juz doklucie drugi raz wymaga nie lada odwagi! Fajnie, ze go jako mama potrafilas jakos do tego przekonac. Naprawde gratuluje, bo to duzy sukces!
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-02-17 o 15:44
memi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:40   #678
spicegirl
Zadomowienie
 
Avatar spicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 872
GG do spicegirl
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez Jaga1111 Pokaż wiadomość
szczerze to moge juz rodzic bo mam sile heheh
no to rodzimy !

czesc dziewczyny !!!!

Ale mam dzisiaj fantastyczny nastroj !!! Zaczal sie dzien nieciekawie, bo mi stopy strasznie spuchly i ledwie stalam, maz mi kazal zostac w domu, ale nie zostalam, bo pomyslalam, ze moja kolezanka pewnie 'chora' bedzie dzisiaj, bo przedwczoraj dostalismy dni chorobowe i wakacyjne, a ona zwykle wtey wlasnie chora jest Zwlaszcza, ze na facebooku miala opis, ze sie zle czuje (ona zawsze w opisie ma aktualne dolegliwosci)
No i przychodze dzisiaj do pracy i jej nie ma ! Wlaczylam sobie muzyczke i spokojnie pracuje, nikt mi nie opowiada nic, zyc nie umierac normalnie !
oprocz tego szefowi sie snilo, ze urodzilam
__________________
I'm very definitely a woman and I enjoy it. - Marilyn Monroe

Juleczka

Maleństwo




spicegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:47   #679
spicegirl
Zadomowienie
 
Avatar spicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 872
GG do spicegirl
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
Sznapi gratulacje spory chlopak z Krystianka. Napisz jak bylo i jakies zdjecia podeslij

Co do wagi dziecka to nie ma to zbytniego wplywu na ciezkosc porodu sn. Dziecko moze byc male a porod ciezki (jak u buziaczka na przyklad) i na odwrot. Moj Antek ma juz teraz ponad 3,2kg i spora glowke, ale nie jest to wskazanie do cc (na szczescie). choc, gdyby nie opcja znieczulenia to by mnie ta glowka przerazala.
Przegapilam cos? Sznapi urodzila? Jak duzy byl Krystianek?
__________________
I'm very definitely a woman and I enjoy it. - Marilyn Monroe

Juleczka

Maleństwo




spicegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 15:54   #680
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Witajcie dziewczyny!
Cocci śliczny wózek, fajnie że w końcu dotarł
a teraz od myślników, bo zapomniałaś kto....co...
- co do zęba, z tego co mi wiadomo NFZ pokrywa tylko kanałówki jedynek, za resztę się płaci( z dentystą przez całą ciązę byłam na bieżąco)
- czemu ten ząb ma być takie drogi, co Ci mają z Im robić?
- gratuluje kolejnej mamusi, ja Was dziewczyny podziwiam!Dzielne kobiety!
- trzymam kciuki za babcię Sonary
- Emilka dobrze, że z siostrą ok
- miss fredka, UWAŻAM że w tej pracy biurowej razem byłybyśmy niezastąpione wręcz, więc może dołączysz?
- dziękuję bardzo za pocieszenie dziewczynie z Lublina
- czemu co poniektóre mają takie trudne nicki-nie potrafię ich zapamiętać
- co do ruchów to ja najbardziej czuję po prawej stronie na górze brzucha nóżkę i też bym mogła dzidzię nazwać piętaszkiem
- śluzu też mam więcej i już nie wiem czy to codziennie rano odchodzi mi kawałek czopu, czy to poprostu śluz w dużo większej ilości
- czekam na wieści od lekarzy...bo któraś się dziś wybiera....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg miniminimini.jpg (34,7 KB, 40 załadowań)
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:55   #681
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

spicegirl prawie 3300g, a wlasnie sie zastanawialam czy Ty przypadkiem nie rodzisz A ta Twoja kolezanka jest niezwykla po prostu...Motyw z dolegliwosciami na facebooku mnie orzwalil. Przynajmniej spokoj mialas dzis w pracy, pracusiu Ty!

alkamor a ja nie twierdze, ze ktos powiedzial ze ulewanie to choroba, ale z doswiadczenia wiem, ze sie to podswiadomie traktuje jak objaw choroby( do tego stopnia, ze probuje sie na zapas zapobiegac temu ulewaniu i jak juz sie uda to uwaza sie to za sukces- zupelnie niepotrzebnie), i czesto to niepokoi.

monix a to w Krakowie jest inaczej. Ja mialam powtorke leczenia kanalowego siodemki i dentystka powiedziala mi, ze w ciazy NFZ pokrywa leczenie kanalowe kazdego zeba, nie tylko jedynek. Totez za to nie placilam. Niestety, ktrona juz byla mocno nadwyrezona, trzeba bylo robic jej rekonstrukcje i za to juz placilam. Jednak za samo opracowanie kanalow- nie.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-02-17 o 16:01
memi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:03   #682
dabbek
Raczkowanie
 
Avatar dabbek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 115
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
Pocieszacie mnie, jaj uz zaczynalam dola lapac, ze nie potrafie okreslicz czy to raczka, nozka czy boczek malego tak mi sie wybrzusza i myslalam, ze to dlatego tak trudno wyczuc, bo jestem taka gruba. Mi sie wydawalo, ze juz sie w ostatnich tygodniach dziecko raczej nie przekreca, bo mam malo miejsca, ale czasem jak patrze co Antek z moim brzuchem wyrabia ( w sensie wybrzuszania) to mam watpliwosci... dabbek ja na Twoim miejscu tez bym wolala wiedziec przed, moze warto pojsc prywatnie i sie nie stresowac?

aha, do porodu nie trzeba w PL skierowania, ciekawe czemu Ci wypisal???
moja córa od pierwszego usg była ułożona prawidłowo dlatego sama się zdziwiłam, że zmieniła pozycję dopiero teraz gdy ma tak mało miejsca do manewru a już tym bardziej, że aby wrócić do poprzedniej to znowu musi się tak wysilić, ale widocznie jest to możliwe chyba że lekarz się myli w ocenie

a co do tego skierowania to ja nie mam pojęcia jak to ma wyglądać, ale wyraźnie mi powiedział że na wszelki wypadek wypisze mi skierowanie i istotnie zapisał to w karcie ciąży i dopisał notkę o tym położeniu pośladkowym.
__________________
dabbek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:04   #683
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!
Cocci śliczny wózek, fajnie że w końcu dotarł
a teraz od myślników, bo zapomniałaś kto....co...
- co do zęba, z tego co mi wiadomo NFZ pokrywa tylko kanałówki jedynek, za resztę się płaci( z dentystą przez całą ciązę byłam na bieżąco)
- czemu ten ząb ma być takie drogi, co Ci mają z Im robić?
- gratuluje kolejnej mamusi, ja Was dziewczyny podziwiam!Dzielne kobiety!
- trzymam kciuki za babcię Sonary
- Emilka dobrze, że z siostrą ok
- miss fredka, UWAŻAM że w tej pracy biurowej razem byłybyśmy niezastąpione wręcz, więc może dołączysz?
- dziękuję bardzo za pocieszenie dziewczynie z Lublina
- czemu co poniektóre mają takie trudne nicki-nie potrafię ich zapamiętać
- co do ruchów to ja najbardziej czuję po prawej stronie na górze brzucha nóżkę i też bym mogła dzidzię nazwać piętaszkiem
- śluzu też mam więcej i już nie wiem czy to codziennie rano odchodzi mi kawałek czopu, czy to poprostu śluz w dużo większej ilości
- czekam na wieści od lekarzy...bo któraś się dziś wybiera....
sliczny bunionek a jaki zadowolony
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:07   #684
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

dabbek hmm moze to wlasnie o to polozenie posladkowe chodzi. Gdyby bylo glowkowe to moze nie musialby Ci pisac, bo jakby lekarz na porodowce sie nie wyznal to i tak urodzisz, a posladkami to roznie bywa. (CHoc nie jest to bezwzgledne wskazanie do cc,nawet u pierworodek, choc na ogol w PL raczej sie robi).
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014





memi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:08   #685
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
spicegirl prawie 3300g, a wlasnie sie zastanawialam czy Ty przypadkiem nie rodzisz A ta Twoja kolezanka jest niezwykla po prostu...Motyw z dolegliwosciami na facebooku mnie orzwalil. Przynajmniej spokoj mialas dzis w pracy, pracusiu Ty!

alkamor a ja nie twierdze, ze ktos powiedzial ze ulewanie to choroba, ale z doswiadczenia wiem, ze sie to podswiadomie traktuje jak objaw choroby( do tego stopnia, ze probuje sie na zapas zapobiegac temu ulewaniu i jak juz sie uda to uwaza sie to za sukces- zupelnie niepotrzebnie), i czesto to niepokoi.

monix a to w Krakowie jest inaczej. Ja mialam powtorke leczenia kanalowego siodemki i dentystka powiedziala mi, ze w ciazy NFZ pokrywa leczenie kanalowe kazdego zeba, nie tylko jedynek. Totez za to nie placilam. Niestety, ktrona juz byla mocno nadwyrezona, trzeba bylo robic jej rekonstrukcje i za to juz placilam. Jednak za samo opracowanie kanalow- nie.
Hm to może to jest zależne od miasta?województwa itd??
Bo np w niektórych szpitalach ZZo jest bezpłatne dostępne na życzenie, może z zębami jest tak samo?Za powtórną kanałówkę też nie płaciłam i za kanałowe leczenie jedynki równiez tylko za ząb z tyłu, ale właśnie nie wiem czy ja go przypadkiem przed ciążą kilka tygodni nie robiłam....hm...
edit: dziękuję Sonarahttp://praca.gazetaprawna.pl/artykul...omatologa.html
a tu przywileje dla cieżarnych u stomatologa
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55

Edytowane przez monix0
Czas edycji: 2009-02-17 o 16:14
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:10   #686
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez dabbek Pokaż wiadomość
u mnie na pęcherz to tak jakby rączki albo nóżki, bo to takie szybkie uderzenia. Wogóle cały brzuch mi sie krzywy zrobił teraz bo z prawej strony mam takie wybrzuszenie i to wg lekarza była główka własnie.
Nic juz nie wiem.
Dabbek, ja miałam ostatnio usg. Czułam małego podobnie jak Ty, raz na górze, raz niziutko na dole. Też się zastanawiałam co to za dziwne ułożenie. Czasem miałam nawet wrażenie, że bokiem leży, tzn. w poprzek.
Ale usg wykazało, że na dole jest główka (więc to ona uciska na pęcherz, a smyranie i uderzenia na dole to chyba w takim razie rączki ), na górze są nóżki (które kopią mnie w żołądek, żebra i czasami cycki, jak jestem bez stanika i cycki leżą na brzuchu ) i na górze ma jeszcze pupkę, która jest tym pojawiającym się na moim brzuchu na górze lekko po prawej stronie wybrzuszeniem
Tak więc nie martw się, może masz dzidzię już główką w dół, ale warto by było, żebyś zrobiła sobie ostatnie usg...

Cytat:
Napisane przez spicegirl Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny !!!!
Ale mam dzisiaj fantastyczny nastroj !!!
No to super, że masz super dzionek Podziwiam Cię, że jeszcze chodzisz do pracy. Choć z drugiej strony chętnie bym poszła, tylko że w mojej pracy jest straszny stres, presja czasu i najczęściej nie ma się czasu nawet na jedzenie, więc raczej nic z tego, gin mnie nie puści

A koleżanka opisująca swoje stany na facebooku mnie rozwaliła
Poniedziałek: dzisiaj boli mnie lewe ucho
Wtorek: mam bolesną menstruację
Środa: męczy mnie rozwolnienie
itd.
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:23   #687
dabbek
Raczkowanie
 
Avatar dabbek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 115
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
dabbek hmm moze to wlasnie o to polozenie posladkowe chodzi. Gdyby bylo glowkowe to moze nie musialby Ci pisac, bo jakby lekarz na porodowce sie nie wyznal to i tak urodzisz, a posladkami to roznie bywa. (CHoc nie jest to bezwzgledne wskazanie do cc,nawet u pierworodek, choc na ogol w PL raczej sie robi).
Pewno masz rację, bo nigdy niewiadomo na jakiego lekarza się trafi, gdy poród się nagle np w nocy zaczyna.

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Dabbek, ja miałam ostatnio usg. Czułam małego podobnie jak Ty, raz na górze, raz niziutko na dole. Też się zastanawiałam co to za dziwne ułożenie. Czasem miałam nawet wrażenie, że bokiem leży, tzn. w poprzek.
Ale usg wykazało, że na dole jest główka (więc to ona uciska na pęcherz, a smyranie i uderzenia na dole to chyba w takim razie rączki ), na górze są nóżki (które kopią mnie w żołądek, żebra i czasami cycki, jak jestem bez stanika i cycki leżą na brzuchu ) i na górze ma jeszcze pupkę, która jest tym pojawiającym się na moim brzuchu na górze lekko po prawej stronie wybrzuszeniem
Tak więc nie martw się, może masz dzidzię już główką w dół, ale warto by było, żebyś zrobiła sobie ostatnie usg...



No to super, że masz super dzionek Podziwiam Cię, że jeszcze chodzisz do pracy. Choć z drugiej strony chętnie bym poszła, tylko że w mojej pracy jest straszny stres, presja czasu i najczęściej nie ma się czasu nawet na jedzenie, więc raczej nic z tego, gin mnie nie puści

A koleżanka opisująca swoje stany na facebooku mnie rozwaliła
Poniedziałek: dzisiaj boli mnie lewe ucho
Wtorek: mam bolesną menstruację
Środa: męczy mnie rozwolnienie
itd.
Może faktycznie martwię się na zapas skoro u Was też podobnie się maleństwa zachowują a są dobrze ułożone.
__________________
dabbek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:30   #688
Amazonia23
Zakorzenienie
 
Avatar Amazonia23
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 856
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Dziewczyny całkiem przypadkowo znalazłam cos takiego na allegro to yczy sie tego spania na boczku...
http://www.allegro.pl/item549251545_...nu_nowosc.html
__________________
Naszym marzeniem byłaś Ty. Spełniłaś wszystkie nasze sny. Stałaś się częścią naszego życia Jesteś największym cudem odkrycia. =>(Ami 09.04.2009r)<=

Ciuszki




Amazonia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:33   #689
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
no ja je kiedyś tutaj polecałam ale nie wiem czy zostały zauważone fajne są - szczególnie dla nas za granicą jak nie mamy możliwości ich oglądać w tv ale każda znajdzie tam coś dla siebie

no i można tam oglądać boso przes świat z Cejrowskim są wszystkie odcinki

PS łopatka boli codziennie najgorzej popołudniu i na wieczór ehs teraz leżę i nie pomaga tak boli
Strasznie fajne

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
a teraz od myślników, bo zapomniałaś kto....co...
- co do zęba, z tego co mi wiadomo NFZ pokrywa tylko kanałówki jedynek, za resztę się płaci( z dentystą przez całą ciązę byłam na bieżąco)
- czemu ten ząb ma być takie drogi, co Ci mają z Im robić?
-
O prosze jaki piekny brzusio

A co do zeba, to chodzi o czyszczenie kanalow pod mikroskopem. Maz jednak bedzie w pracy rozmawial i pytal czy ta cena to przypadkiem nie za wysoka
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:36   #690
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Finał czy też never ending story:) Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 IV

Cytat:
Napisane przez Amazonia23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny całkiem przypadkowo znalazłam cos takiego na allegro to yczy sie tego spania na boczku...
http://www.allegro.pl/item549251545_...nu_nowosc.html
Nie wiem ..do mni etakie wynalazki jakos nie przemawiaja stawiam na minimalizm
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.