Mamy sierpniowe 2018 cz. IV - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-01, 16:14   #1141
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Jak dziś prasowalam to kilka rzeczy na metce miało 74 a rzeczywiście było to 62

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 17:00   #1142
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Hej hej! Ja dziś leniwie w domu, tylko pocwiczylam trochę z piłką, żeby cukry spadły po śniadaniu (aktywność fiz. super na to wpływa) wczoraj jadłam pyszna pizzę i cukier niziutki, ale pospacerowalam z tż później. A na deser lody włoskie I przyznam że zjadłam tylko pół, bo wydał mi się taki słodki, że nie dałam rady ( wcześniej wciagnełabym 2 od razu )
Ja liczę na rozwiązanie na koniec lipca/pierwsze dni sierpnia, nie chciałabym po terminie. Choć znajoma pierworodka urodzila w czerwcu dopiero w 41+4 i to po i indukcji, która niewiele pomogła miała cc. Więc różnie moze byc.

Gratuluję rozpoczętych tygodni, idziemy jak burza! Mnie każda aplikacja inaczej pokazuje, ale według om dziś 35+1. Czyli zaczęłam 9 miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 17:22   #1143
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Party_girl, jak w tą stronę błąd to spodnie poczekają aż synek podrośnie chyba, że to jakieś sezonowe np letnie to lipa jak będą dobre na zime.

Panterka jak ty masz do 74 poprasowane to niezła jesteś, przecież to już praktycznie ubranka na roczek

Ja dopiero w 33tyg, a czuję się chyba jak w 40(nie wiem co będzie jak dotrwam do 40:p). Czuję, że urodzę wcześniej i chyba byłoby mi to na rękę, tak na początku sierpnia, żeby jeszcze te 4 tygodnie wytrzymać tylko

Czy wasze dzieci też są aż tak nisko? Ja moją czuje już na wysokości tego miejsca gdzie włosy łonowe rosną...jak wczoraj leżałam na plecach to było widać tam takie wybrzuszenie (główkę młodej). Co ona tam zamierza siedzieć tak niziutko jeszcze tyle czasu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 18:13   #1144
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

SYLWIA bo mi siostra co chwila po 7 mięsiecznym daje a jej chłopak sporu i mama z sh przynosi sukienki, spódnice. Mam jeszcze siatkę od 84 aż do 116 niektóre Ja tylko musiałam kupić 56

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 18:20   #1145
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Ja dzisiaj też jakoś jestem w kiepskim humorze. Chyba mam dość mieszkania z rodziną tż, nie to ze coś do nich mam... poprostu chciałabym sobie już pobyć sama i robić wszystko po swojemu... Jak sobie pomyśle że jeszcze napewno z 2-3 to mi sie odechciewa wszystkiego

Mi nikt nie mówił nic ze nie moge dotykać brzuszka, bardzo często głaskam teraz jak mam obserwować ruchy to jak przez dłuższą chwili ich nie czuje to sama ją budze zeby dala znać ze ma sie dobrze

Cieszę się że jutro przyjdzie mój wozek <3 Mam nadzieję że wszystko będzie z nim okej bo to używany wozek (gwarancja do 2019 listopad) mogę otworzyć i sprawdzić paczkę z płatnościa za pobraniem ?? Firma kurierska dhl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Party_girl, jak w tą stronę błąd to spodnie poczekają aż synek podrośnie chyba, że to jakieś sezonowe np letnie to lipa jak będą dobre na zime.

Panterka jak ty masz do 74 poprasowane to niezła jesteś, przecież to już praktycznie ubranka na roczek

Ja dopiero w 33tyg, a czuję się chyba jak w 40(nie wiem co będzie jak dotrwam do 40:p). Czuję, że urodzę wcześniej i chyba byłoby mi to na rękę, tak na początku sierpnia, żeby jeszcze te 4 tygodnie wytrzymać tylko

Czy wasze dzieci też są aż tak nisko? Ja moją czuje już na wysokości tego miejsca gdzie włosy łonowe rosną...jak wczoraj leżałam na plecach to było widać tam takie wybrzuszenie (główkę młodej). Co ona tam zamierza siedzieć tak niziutko jeszcze tyle czasu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czuje i nisko i wysoko Ale tak jak piszesz czasem przerażająco nisko:O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 18:21   #1146
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Party_girl, jak w tą stronę błąd to spodnie poczekają aż synek podrośnie chyba, że to jakieś sezonowe np letnie to lipa jak będą dobre na zime.

Panterka jak ty masz do 74 poprasowane to niezła jesteś, przecież to już praktycznie ubranka na roczek

Ja dopiero w 33tyg, a czuję się chyba jak w 40(nie wiem co będzie jak dotrwam do 40:p). Czuję, że urodzę wcześniej i chyba byłoby mi to na rękę, tak na początku sierpnia, żeby jeszcze te 4 tygodnie wytrzymać tylko

Czy wasze dzieci też są aż tak nisko? Ja moją czuje już na wysokości tego miejsca gdzie włosy łonowe rosną...jak wczoraj leżałam na plecach to było widać tam takie wybrzuszenie (główkę młodej). Co ona tam zamierza siedzieć tak niziutko jeszcze tyle czasu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dopiero?! To JUŻ 33 tc jest nisko, ale bardziej to odczuwam jak gin zjeżdża sondą do badania, aż tak główki nie wypycha. I z ciśnieniem na pęcherz, mam jak Stella, boję się dłuższych spacerów bo jak mnie uciśnie to mam wrażenie jakbym miała na miejscu się posiusiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 18:35   #1147
aga_89_4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 252
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Hej dziewczyny! Dużo zdrowia dla wszystkich chorowitek, mam nadzieję że dziś już się lepiej czujecie i że wszelkie choroby i przeziębienia poszły precz
Gratuluję Wam też kolejnych skończonych tygodni! Nie wiem jak Wam, ale mi po skończonym 30 tyg. to ten czas tak szybko leci :O nim się obejrzymy to będziemy rodzić
Aniu trzymam za Ciebie kciuki, wiem że tęsknota za Asią jest dobijająca ale pomyśl sobie że to już końcówka. Te ostatnie tygodnie to taka ostatnia prosta którą trzeba przetrzymać a potem będziecie się cieszyć sobą już we czwórkę
aga_89_4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-01, 18:37   #1148
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

moj tez czasami mnie tam nisko smyra, ale czytalam, ze dzieci jeszcze sie ukladaja, wiec spokojnie


zrobilam zamowienie online w smyku, butelki, pieluchy, higiena i 700 zl przy czym byloby 1000 zl, dzieki promocjom oszczedzilam, takie duperele, a tyle kasy


jeszcze bede teraz zamawiala pielegnacje biodermy


jakich srodkow uzywacie do prania, jakich firm?
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 18:39   #1149
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Na fb dwie sierpniówki znów urodziły... Ja miałam wczoraj mega ochotę iść na siłownie ehh. A dziś odkryłam rozstępy na tyłku. Paradoksem jest to, że mi zmalał na potęgę i mam klasyczne płaskodupie a rostępy się pokazały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Edit - 3sierpniówki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 18:39   #1150
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
moj tez czasami mnie tam nisko smyra, ale czytalam, ze dzieci jeszcze sie ukladaja, wiec spokojnie


zrobilam zamowienie online w smyku, butelki, pieluchy, higiena i 700 zl przy czym byloby 1000 zl, dzieki promocjom oszczedzilam, takie duperele, a tyle kasy


jeszcze bede teraz zamawiala pielegnacje biodermy


jakich srodkow uzywacie do prania, jakich firm?
Ja mam lovele pewnie jak większość zresztą ten zapach mi najbardziej podchodzi.

Wozek chyba wypiore w zwykłym płynie do prania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 18:40   #1151
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Dopiero?! To JUŻ 33 tc jest nisko, ale bardziej to odczuwam jak gin zjeżdża sondą do badania, aż tak główki nie wypycha. I z ciśnieniem na pęcherz, mam jak Stella, boję się dłuższych spacerów bo jak mnie uciśnie to mam wrażenie jakbym miała na miejscu się posiusiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dopiero, bo myślałam, że tak nisko to tuż przed porodem się czuje dopiero:p No na usg w szpitalu już była tak nisko, bo mi lekarze kazali majtki obniżać a ja chodzę w niskich raczej niż w takich po pępek

Dzisiaj mała ma dzień lenia. Rusza się sukcesywnie co jakiś czas, ale tak na siłę jak ją obudzę lub jak jest głodna. Jak się zabiorę do liczenia ruchów na spokojnie to przy 5 zasypia...a nie umiem się skupić na tym, żeby je liczyć jak np. prasuję, czy gotuję obiad (a ta wtedy akurat kopie...). Ale wybaczam, bo dzisiaj taki dzień, że sama spałam 2 godzinki popołudniu .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-01, 18:45   #1152
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Ja mam lovele pewnie jak większość zresztą ten zapach mi najbardziej podchodzi.

Wozek chyba wypiore w zwykłym płynie do prania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



a kosmetyki do pielegnacji bobaskow, ja sie tak zafixowalam na bioderme, ale moze cos innego wybiore w sumie
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 18:48   #1153
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Na fb dwie sierpniówki znów urodziły... Ja miałam wczoraj mega ochotę iść na siłownie ehh. A dziś odkryłam rozstępy na tyłku. Paradoksem jest to, że mi zmalał na potęgę i mam klasyczne płaskodupie a rostępy się pokazały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Edit - 3sierpniówki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No coś Ty :O na kiedy terminy? Wszystko dobrze? Powiedziałam to Mężowi i się wystraszył, powiedział, że mi zabiera telefon:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 18:51   #1154
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
a kosmetyki do pielegnacji bobaskow, ja sie tak zafixowalam na bioderme, ale moze cos innego wybiore w sumie
Ja kupiłam chusteczki babydream niebieskie i zielone, mam oliwke hippa, oilatum do kąpieli, krem oilatum, bephanten maść, sudocrem, i szampon mustella na ciemieniuche ale to koleżanka mi dała bo ona raz użyła i jej synkowi odrazu zeszło zastanawiam się tylko czy nie w tym oilatum bo niektórzy mówią że to jak smarowanie noworodka krem na zmarszki A inni chwalą... tylko wtedy to już sam emolient bez oliwki.

Zobaczymy, będę testować w trakcie różne kosmetyki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
No coś Ty :O na kiedy terminy? Wszystko dobrze? Powiedziałam to Mężowi i się wystraszył, powiedział, że mi zabiera telefon:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jak pokazałam mojemu to mi torbę przyniósł żebym się pakowala 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 18:52   #1155
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
No coś Ty :O na kiedy terminy? Wszystko dobrze? Powiedziałam to Mężowi i się wystraszył, powiedział, że mi zabiera telefon:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nawet nie wiem na kiedy dokladnie miały termin. Jednej odeszly wody a cała ciąża przebiegała bez zarzutu. Druga cytuje "Cześć Dziewczyny! I my z sierpniowych jestesmy lipcowe, a o mały włos nawet nie czerwcowe Wczoraj wyszłam z 5-dniowej obserwacji ze szpitala. W domu dostałam krwawego plamienia. Zaczął mnie boleć krzyż i po niczym nie przechodził. Pojechałam więc do szpitala (na wszelki wypadek do tego, w którym zamierzałam rodzić). Okazało się, że miałam skurcze krzyżowe i zaczął się poród - nie do zatrzymania, nawet pessar nie wytrzymał i częściowo się zsunął. Rodziłam całą noc i o 4.45 siłami natury urodziłam moją ukochaną Lilę Okazało się, że złapałam jakąś infekcję, bo w badaniach wyszło mi crp 50 i leukocytoza, mimo że 2 dni wcześniej miałam crp 5 i dobre wyniki. Na ten moment i ja, i Lila dostajemy antybiotyki. Infekcja też prawdopodobnie spowodowała wcześniejszy poród.Lila miała podejrzenie hipotrofii - ma 52 cm i 2650 g, dlatego nie martwcie się na zapas! Ssie piersi, dostała 10/10 pkt. Czekamy jeszcze na badania w kierunku infekcji, ale lekarze patrząc na nią są dobrej myśli - miała według nich dobry start (tydzień wcześniej dostała sterydy na płuca). Trzymajcie kciuki, żeby infekcji nie było, bo juz tylko o to się martwię.Na ten moment z inkubatorka przeszła już do łóżeczka, choć nadal ma antybiotykoterapię. A ja jestem bardzo szczęśliwa mimo zaskakującej i bardzo długiej nocy. I wiem, że to był najlepszy wybór szpitala, jakiego mogłam dokonać "
A ta trzecia nic więcej nie napisała



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 18:59   #1156
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Ja kupiłam chusteczki babydream niebieskie i zielone, mam oliwke hippa, oilatum do kąpieli, krem oilatum, bephanten maść, sudocrem, i szampon mustella na ciemieniuche ale to koleżanka mi dała bo ona raz użyła i jej synkowi odrazu zeszło zastanawiam się tylko czy nie w tym oilatum bo niektórzy mówią że to jak smarowanie noworodka krem na zmarszki A inni chwalą... tylko wtedy to już sam emolient bez oliwki.

Zobaczymy, będę testować w trakcie różne kosmetyki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Ja jak pokazałam mojemu to mi torbę przyniósł żebym się pakowala 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest panika
Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
A nawet nie wiem na kiedy dokladnie miały termin. Jednej odeszly wody a cała ciąża przebiegała bez zarzutu. Druga cytuje "Cześć Dziewczyny! I my z sierpniowych jestesmy lipcowe, a o mały włos nawet nie czerwcowe Wczoraj wyszłam z 5-dniowej obserwacji ze szpitala. W domu dostałam krwawego plamienia. Zaczął mnie boleć krzyż i po niczym nie przechodził. Pojechałam więc do szpitala (na wszelki wypadek do tego, w którym zamierzałam rodzić). Okazało się, że miałam skurcze krzyżowe i zaczął się poród - nie do zatrzymania, nawet pessar nie wytrzymał i częściowo się zsunął. Rodziłam całą noc i o 4.45 siłami natury urodziłam moją ukochaną Lilę Okazało się, że złapałam jakąś infekcję, bo w badaniach wyszło mi crp 50 i leukocytoza, mimo że 2 dni wcześniej miałam crp 5 i dobre wyniki. Na ten moment i ja, i Lila dostajemy antybiotyki. Infekcja też prawdopodobnie spowodowała wcześniejszy poród.Lila miała podejrzenie hipotrofii - ma 52 cm i 2650 g, dlatego nie martwcie się na zapas! Ssie piersi, dostała 10/10 pkt. Czekamy jeszcze na badania w kierunku infekcji, ale lekarze patrząc na nią są dobrej myśli - miała według nich dobry start (tydzień wcześniej dostała sterydy na płuca). Trzymajcie kciuki, żeby infekcji nie było, bo juz tylko o to się martwię.Na ten moment z inkubatorka przeszła już do łóżeczka, choć nadal ma antybiotykoterapię. A ja jestem bardzo szczęśliwa mimo zaskakującej i bardzo długiej nocy. I wiem, że to był najlepszy wybór szpitala, jakiego mogłam dokonać "
A ta trzecia nic więcej nie napisała



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, super, że wszystko dobrze bardzo ładne wymiary jak na tyle wcześniejszy poród

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:02   #1157
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

No i mój tż tez zaczął panikowac, czemu torba nie do końca spakowana
Co do ruchów ja czuje najbardziej te wysoko, ale wczoraj miałam odczucie jakby mi się odbijała od miednicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:03   #1158
Bitamina
Raczkowanie
 
Avatar Bitamina
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Warszawa/Grochów
Wiadomości: 253
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Długo będziesz bez Tżta?
Hej, hej, ja tam oficjalnie wg om sierpniówka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do środy - jakoś tak dość łyso mi, chociaż jak zwykle mam dużo do robienia w międzyczasie - jutro nagranie radiowe i lekarz, środa moje 9 podejście do prawka Ale dzisiaj jakiś mętny dzień, ledwo do sklepu wyszłam, cały dzień się snuję.

Ja ruchy czuję cały czas raczej wysoko, dlatego sądzę, że nici z przekręcenia się - potwierdzę Wam jutro.

Sylwia
moja się przez ostatnie dni jakoś tak niemrawo ruszała i zaczęłam się mocno martwić - ale poczytałam trochę, żeby pić naprawdę dużo wody. Stwierdziłam, że mi to nie zaszkodzi, biorąc pod uwagę ze ja naprawdę mało piję i w ciąży też się nie umiałam przestawić, żeby pić szklankami. A od dwóch dni, jak zaczęłam się intensywnie nawadniać, od razu żywsze mam dziecko. Nie wiem, może to szamański sposób, ale u mnie zadziałało
Bitamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:12   #1159
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
Do środy - jakoś tak dość łyso mi, chociaż jak zwykle mam dużo do robienia w międzyczasie - jutro nagranie radiowe i lekarz, środa moje 9 podejście do prawka Ale dzisiaj jakiś mętny dzień, ledwo do sklepu wyszłam, cały dzień się snuję.

Ja ruchy czuję cały czas raczej wysoko, dlatego sądzę, że nici z przekręcenia się - potwierdzę Wam jutro.

Sylwia
moja się przez ostatnie dni jakoś tak niemrawo ruszała i zaczęłam się mocno martwić - ale poczytałam trochę, żeby pić naprawdę dużo wody. Stwierdziłam, że mi to nie zaszkodzi, biorąc pod uwagę ze ja naprawdę mało piję i w ciąży też się nie umiałam przestawić, żeby pić szklankami. A od dwóch dni, jak zaczęłam się intensywnie nawadniać, od razu żywsze mam dziecko. Nie wiem, może to szamański sposób, ale u mnie zadziałało
tu chodzi o wody plodowe, dlatego trzeba duzo pic, najlepiej muszynianke, bo 'klasyczne' mineralne przeplywaja przez nasz organizm jak przez sitko, albo dosypac do wody sol himalajska
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-01, 19:14   #1160
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
Do domu przywiozłam instrukcję i puste pudełko, kocyk został w autobusie.
A gdyby napisać na FB MZK?

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
a kosmetyki do pielegnacji bobaskow, ja sie tak zafixowalam na bioderme, ale moze cos innego wybiore w sumie
Do prania kupuję lovelę, najlepiej mi pachnie, mam też Ariel baby, ale ten zapach mnie drażni.

Do kąpieli małej kupię olej kokosowy, jak trzeba będzie oliwkę to hipp. Na ciemieniuchę stosowałam bepanthen, był ok, ale miała nawrót jak już miała sporo dłuższe włosy i wtedy sprawdził się emolium na ciemieniuchę.
Chusteczki na sam początek kupiłam water wipes, z myślą o szpitalu, bo w domu będą te duże waciki z wodą. Planuję jeszcze Nacomi z cynkiem na lajtowe odparzenia, na hardkorowe działał u nas tylko sudocrem.

Ja dzisiaj mam 33+1, niby do terminu kupa czasu, ale torbę częściowo zapakowałam.
Jutro mam USG, dowiem się jaka waga i popytam o przepływy.

Chloe, zamierzam rodzić w szpitalu Raszei - to plan A. Jeśli stamtąd mnie odeślą np. z uwagi na obłożenie, to wtedy Polna. W czerwcu koleżankę po cc wypisali wcześniej z Raszei (tam trzymają 5 dób, na Polnej 3), właśnie ze względu na obłożenie.

W poprzedniej ciąży obiło mi się o uszy, że brzucha się nie głaszcze, ale mój głaskany nosiłam do 41+1, więc nie do końca wierzyłam.
Teraz też głaszczę jak dupkę wystawi, jak mogłabym nie pogłaskać Głaszcze też mąż i córka, ale ona woli robić pierdzioszki

Chloe, niezłe masz przeboje z tą córką tż, szkoda mi tej dziewczynki, na trudny okres dojrzewania nałożyły się zmiany w jej życiu, a z tego co piszesz, wsparcia od matki nie ma, odnoszę wrażenie, że jej problemy to dzieło matki.

Berenika, ja od początku uważam, że powinniście zamienić się z bratem tż miejscami, skoro zna Waszą sytuację, powinien był sam z tym wyjść, no ale musieliby zrezygnować z wygody własnego mieszkania. Ja wiem, że to rodzina Twojego męża, i to najbliższa, ale i tak nie masz ochoty na kontakty z nimi, więc ja bym chyba postawiła sprawę jak najjaśniej można - wyznaczyć termin wyprowadzki. Niech sobie potem gadają ile chcą, najważniejsza teraz jesteś Ty i komfort Twojej rodziny.

Ania, trzymam kciuki za szybkie wyleczenie infekcji, ważne, że jesteś pod opieką, ale rozumiem tęsknotę za córeczką.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:15   #1161
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

O tak, Muszynianka najlepsza jeżeli chodzi o smak i wartościowość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:17   #1162
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
No i mój tż tez zaczął panikowac, czemu torba nie do końca spakowana
Co do ruchów ja czuje najbardziej te wysoko, ale wczoraj miałam odczucie jakby mi się odbijała od miednicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

moj maluszek sie rusza po calosci ogolnie, z boku, przy zebrach, na dole, kolo pepka,ma 2 razy dziennie czkawke, po czyms slodkim zawsze, czasami puknie, czasami faluje, nie dokucza ogolnie
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:17   #1163
Bitamina
Raczkowanie
 
Avatar Bitamina
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Warszawa/Grochów
Wiadomości: 253
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Jwjku, a tych sierpniówek-lipcówek coraz więcej, kolejna opublikowała post. Niesamowite...
Tak, piję muszyniankę i naprawdę lepiej jakoś mi ten brzuchol się rusza, od razu człowiek ciut spokojniejszy.
Bitamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:27   #1164
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

CHLO pierwszym razem kupiłam bobibni na promo w rosman potem lovela 5l z Tesco tez na promocji a do płukania eden sensitive z dzieckiem na opakowaniu ale plukalam tylko większe rozmiary. Do pielęgnacji mam nivea, babydream i bambino. Chusteczki mam dada, babydream pieluchy tak samo plus jedna paczka pampers. Kosmetyków pewnie też od taty dostane zza granicy.

ANGE hehe mój jak zobaczył usg, wage i usłyszałam że 2tyg większa jest to mu się gorąco zrobiło i zaraz dopytywal co jeszcze do torby brak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Mi od muszynianki lepiej "2" idzie ale częściej zgage po niej mam więc rzadko pijam ostatnio dobrze mi wchodzi z carfur "jozefianka"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:30   #1165
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Piję przefiltrowaną kranówkę, przelewam do półlitrowego bidonu, ale już przestałam liczyć ile wypijam, 2 litry raczej na pewno, na pewno te pół litra schodzi jak idę na zakupy i z powrotem (2 km w obie strony).

Mała rusza się bardzo intensywnie, szczególnie po czereśniach, truskawkach i lodach. Czuję ją mocno w dole, na górze jak wypchnie stopę w okolicy żeber, w pierwszej ciąży córka szklankę potrafiła z brzucha prawie strącić, ale teraz mam łożysko wysoko z przodu i bardziej chyba tłumi.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:39   #1166
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
A gdyby napisać na FB MZK?



Do prania kupuję lovelę, najlepiej mi pachnie, mam też Ariel baby, ale ten zapach mnie drażni.

Do kąpieli małej kupię olej kokosowy, jak trzeba będzie oliwkę to hipp. Na ciemieniuchę stosowałam bepanthen, był ok, ale miała nawrót jak już miała sporo dłuższe włosy i wtedy sprawdził się emolium na ciemieniuchę.
Chusteczki na sam początek kupiłam water wipes, z myślą o szpitalu, bo w domu będą te duże waciki z wodą. Planuję jeszcze Nacomi z cynkiem na lajtowe odparzenia, na hardkorowe działał u nas tylko sudocrem.

Ja dzisiaj mam 33+1, niby do terminu kupa czasu, ale torbę częściowo zapakowałam.
Jutro mam USG, dowiem się jaka waga i popytam o przepływy.

Chloe, zamierzam rodzić w szpitalu Raszei - to plan A. Jeśli stamtąd mnie odeślą np. z uwagi na obłożenie, to wtedy Polna. W czerwcu koleżankę po cc wypisali wcześniej z Raszei (tam trzymają 5 dób, na Polnej 3), właśnie ze względu na obłożenie.

W poprzedniej ciąży obiło mi się o uszy, że brzucha się nie głaszcze, ale mój głaskany nosiłam do 41+1, więc nie do końca wierzyłam.
Teraz też głaszczę jak dupkę wystawi, jak mogłabym nie pogłaskać Głaszcze też mąż i córka, ale ona woli robić pierdzioszki

Chloe, niezłe masz przeboje z tą córką tż, szkoda mi tej dziewczynki, na trudny okres dojrzewania nałożyły się zmiany w jej życiu, a z tego co piszesz, wsparcia od matki nie ma, odnoszę wrażenie, że jej problemy to dzieło matki.

Berenika, ja od początku uważam, że powinniście zamienić się z bratem tż miejscami, skoro zna Waszą sytuację, powinien był sam z tym wyjść, no ale musieliby zrezygnować z wygody własnego mieszkania. Ja wiem, że to rodzina Twojego męża, i to najbliższa, ale i tak nie masz ochoty na kontakty z nimi, więc ja bym chyba postawiła sprawę jak najjaśniej można - wyznaczyć termin wyprowadzki. Niech sobie potem gadają ile chcą, najważniejsza teraz jesteś Ty i komfort Twojej rodziny.

Ania, trzymam kciuki za szybkie wyleczenie infekcji, ważne, że jesteś pod opieką, ale rozumiem tęsknotę za córeczką.
kurcze ja zamowilam chusteczki pampers w smyku, 2 rodzaje do wyprobowania, waciki organiczne bo fajne opinie mialo i czytalam swietne oceny plynu micelarnego dla noworodkow biodermy, myslalam, ze tak bede nawilzac go kilka razy dziennie, ale teraz mam metlik w glowie

zrobilam sobie liste: delikatne mydlo, oliwka natluszczajaca, ochronny krem na buzke, lagodny szampon, balsam i krem do pupy


a jesli chodzi o corke tz, to ja od poczatku twierdze, ze ona nie jest przygotowana na to co ja czeka i uwazam, ze mama powinna zadbac o to by czuja sie komfortowo z ta sytuacja, a nie jeszcze ja negatywnie nastawiac i opowiadac, ze maly bedzie plakal po nocach i tata nie bedzie mial dla niej czasu.....
ja bym zrobila wszystko by moje dziecko zrozumialo sytuacje i czulo sie z tym wszystkim ok, jest zagubiona i to widac, smuci mnie troche to, ze jak zaczniemy temat Aleksa, czy sie przytulimy to ona zamiast sie cieszyc to jest sfochowana i obrazona
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:46   #1167
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
kurcze ja zamowilam chusteczki pampers w smyku, 2 rodzaje do wyprobowania, waciki organiczne bo fajne opinie mialo i czytalam swietne oceny plynu micelarnego dla noworodkow biodermy, myslalam, ze tak bede nawilzac go kilka razy dziennie, ale teraz mam metlik w glowie

zrobilam sobie liste: delikatne mydlo, oliwka natluszczajaca, ochronny krem na buzke, lagodny szampon, balsam i krem do pupy


a jesli chodzi o corke tz, to ja od poczatku twierdze, ze ona nie jest przygotowana na to co ja czeka i uwazam, ze mama powinna zadbac o to by czuja sie komfortowo z ta sytuacja, a nie jeszcze ja negatywnie nastawiac i opowiadac, ze maly bedzie plakal po nocach i tata nie bedzie mial dla niej czasu.....
ja bym zrobila wszystko by moje dziecko zrozumialo sytuacje i czulo sie z tym wszystkim ok, jest zagubiona i to widac, smuci mnie troche to, ze jak zaczniemy temat Aleksa, czy sie przytulimy to ona zamiast sie cieszyc to jest sfochowana i obrazona
Poczytaj blog "sroka o", znajdziesz tam masę analiz serii dla dzieci. W skrócie: babydream jest w większości ok, reszty nie pamiętam najwygodniej mi kupować w rossmannie, z rabatem rossnę się opłaca.
Szamponu bym nie kupowała osobnego dopóki się włos nie sypnie, starczy na początek to, czym myjesz ciało. Krem na zimę miałam Alphanova i Mustela, z Musteli też super sztyft, smarowałam nim nosek, poliki i usta małej i własne
Przy dwulatce z bujnym włosem używam płynu do kąpieli i włosów babydream z pompką 500 ml, jest super.
Biodermę możesz kupić, jak do dziecka nie zużyjesz to wylejesz na siebie, nie powinno się zmarnować Ja kupiłam płyn micelarny alphanova, przemywałam małej buzię chyba z miesiąc, potem szybciej było umyć, resztę zużyłam na siebie.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:54   #1168
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Moja aplikacja mówi, ze w 35tyg dziecko dużo śpi i dużo śni. Ja się pytam kiedy śpi? Od 19:00 cały czas się wierci, prawy bok mam już tak obkopany że dramat. To samo było wieczorem dnia poprzedniego, w nocy o 2, rano, w kościele od 9:30, u teściowej na kawie i teraz.... Was to też tak boli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 19:59   #1169
Bitamina
Raczkowanie
 
Avatar Bitamina
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Warszawa/Grochów
Wiadomości: 253
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

AndziaHa, może Twojemu dziecku śni się bieganie ;P
Bitamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 20:00   #1170
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
Jwjku, a tych sierpniówek-lipcówek coraz więcej, kolejna opublikowała post. Niesamowite...
Tak, piję muszyniankę i naprawdę lepiej jakoś mi ten brzuchol się rusza, od razu człowiek ciut spokojniejszy.
Szczęście, że nie jestem w takiej grupie a u nas spokój bardzo biorę do siebie takie emocje...
Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Moja aplikacja mówi, ze w 35tyg dziecko dużo śpi i dużo śni. Ja się pytam kiedy śpi? Od 19:00 cały czas się wierci, prawy bok mam już tak obkopany że dramat. To samo było wieczorem dnia poprzedniego, w nocy o 2, rano, w kościele od 9:30, u teściowej na kawie i teraz.... Was to też tak boli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, mój mało, że leniwy to łożysko z przodu. Masz małego wiercipiętkę ♡

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-04 09:49:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.