Mamy sierpniowe 2018 cz. IV - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-03, 13:42   #1471
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
a wiesz co Stella - mojej kuzynce odmowil chrztu! Nie mieli slubu koscielnego i proboszcz uznal, ze skoro nie chca sie pobrac w kosciele to chrztu tez nie da. Tak w sumie ma to troche sens, bo inna sytuacja gdy ktos nie moze wziac slubu koscielnego a inna gdy nie ma przeszkod. Nikt nikogo do chrztu nie przymusza, a skoro i tak sie nie chodzi do kosciola i nie widzi potrzeby innych sakramentow.. takie moje zdanie

Znaczy tak jak też nie rozumiem ślubów czy chrztów u osób które są średnio zaprzyjaźnione z kościołem ale to co zrobił proboszcz o którym piszesz to było nadużycie kompetencji. Myślę że poinformowanie go że kuria się o wszystkim dowie skutecznie skłoniłoby go do zmiany decyzji.
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 13:50   #1472
Nicole03
Rozeznanie
 
Avatar Nicole03
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 683
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Angelajnaa i Chloestic fajne fury, oby zawartość tej fury też podzielała nasze zachwyty i nie darła w nich jak poparzona

Bambi jeszcze tylko chwila i będziesz odpoczywać

Gosia gratuluje przekroczenia magicznej granicy (jak dla mnie).

Party trzymaj się! Ja z córką w 37 tc już wyszłam w dwupaku. Niech będzie tak jak chcesz!

Ania oby te wyniki były jak najszybciej i niech zaczną Cię leczyć.

Limonka u mnie płytki też lecą w dół. Ciekawa jestem co Twoja ginekolog na to powie

Olajadetektyw my też z Tz jesteśmy sknerami, oczywiście mamy zdrowe podjeście to kasy jeśli chodzi o zdrowie czy jedzenie, ale w wielu kwestiach jesteśmy bardzo oszczędni.

Do nas wczoraj przyszło łóżeczko chicco, dzisiaj dojdzie wózek "do miasta".

A ja mam dylemat. Rozważam wyjazd do teściów 400 km od domu, na tydzień z córką (Tż w tym czasie w delegacji, więc w domu byłabym sama). Teściowie bardzo spoko, zajmą się małą, u nich mam też wszytskie dzidziusiowe rzeczy, teściowa twierdzi, że wszytsko popierze i poprasuje, więc przywioze gotowe do siebie. W razie czego godzinka drogi i jestem w Gdańsku, szwagier byłby w gotowości. Pojechały byście na moim miejscu?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie , jedz co bedziesz sama siedziala. Jal teściowa jest ok to sobie odpoczniesz przynajmniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nicole03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 14:20   #1473
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomości: 1 411
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Znaczy tak jak też nie rozumiem ślubów czy chrztów u osób które są średnio zaprzyjaźnione z kościołem ale to co zrobił proboszcz o którym piszesz to było nadużycie kompetencji. Myślę że poinformowanie go że kuria się o wszystkim dowie skutecznie skłoniłoby go do zmiany decyzji.
Zwrocili sie ostatecznie do prpboszcza z innego kosciola i tam ochrzcili.
Tak samo sprawa chrzestnych : niby powinni byc "przepisowo kobieta i mezczyzna, albo: 1 mezczyzna , albo: 1 kobieta.
Znajoma za wszelka cene chciala 2 kobiety i tak dlugo szukala ksiedza az jeden jej to zaakceptowal
bambi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 14:30   #1474
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Zwrocili sie ostatecznie do prpboszcza z innego kosciola i tam ochrzcili.
Tak samo sprawa chrzestnych : niby powinni byc "przepisowo kobieta i mezczyzna, albo: 1 mezczyzna , albo: 1 kobieta.
Znajoma za wszelka cene chciala 2 kobiety i tak dlugo szukala ksiedza az jeden jej to zaakceptowal

To się da obejść bo wtedy jedno jest chrzestnym a drugie świadkiem chrztu przy czym nie ma wtedy praw i obowiązków przysługujących chrzestnemu.
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 14:43   #1475
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
To się da obejść bo wtedy jedno jest chrzestnym a drugie świadkiem chrztu przy czym nie ma wtedy praw i obowiązków przysługujących chrzestnemu.
Praw i obowiązków prócz wychowania w wierze to chrzestni nie mają w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 14:48   #1476
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Ja po wizycie, dziś 35+2, mały waży 2400 wszystko pozamykane ładnie, więc chyba jeszcze nie urodze


My po lekarzu, tylko gardła czerwone, dostali inhalacje z nebbudu i syrop na kaszel, ale... Jeśli w ciągu tygodnia nie przejdzie, to trzeba będzie zrobić badania na krztusiec, bo kaszel taki podobny jak przy tym..

Przepakowałam dziś torbę, tzn rozłożyłam na dwie: dla mnie i małego i od razu lepiej, wszystko się mieści bez upychania

U mnie dziś 34+1

Jutro idę na pedicure, pierwszy raz w życiu, nie mogę się doczekać

Za dwa tygodnie będzie u mnie równy miesiąc do terminu, 14go znaczy się. Mamy imprezę imieninową moich rodziców. Pewnie będę jedyną która nie pije i będę prowadzić Tyle dobrego, że na ukos od domu rodziców jest szpital
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 15:13   #1477
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Praw i obowiązków prócz wychowania w wierze to chrzestni nie mają w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I właśnie o tym piszę, dlatego czasem jest to furtka na bycie świadkiem chrztu dla osoby niewierzącej ale to już bardzo naciągane. Podobnie sprawa wygląda ze ślubem jednostronnym.
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-03, 15:30   #1478
malaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 366
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Zwrocili sie ostatecznie do prpboszcza z innego kosciola i tam ochrzcili.
Tak samo sprawa chrzestnych : niby powinni byc "przepisowo kobieta i mezczyzna, albo: 1 mezczyzna , albo: 1 kobieta.
Znajoma za wszelka cene chciala 2 kobiety i tak dlugo szukala ksiedza az jeden jej to zaakceptowal
W Holandii za chrzestnych można wziąć właśnie 2 kobiety lub 2 mężczyzn.

Sent from my LG-D331 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Gosia gratulacje 36 tyg!

Bambi wspolczuje Ci strasznie, u nas tez upały, wiec mogę sobie wyobrazić jak to ciężko teraz w pracy siedzieć.

Dziewczyny wózki są super! Gratulacje!

Sent from my LG-D331 using Wizaz Forum mobile app
malaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 15:51   #1479
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Chloestic piękny ten otulacz

A rożek z minky wg mnie za gruby, taki miałam jak rodziłam w październiku.

Witaminę d zamówiłam d-vitum, ale w psikadle
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc

Edytowane przez krolewna1986
Czas edycji: 2018-07-03 o 15:59 Powód: Dubel
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 16:00   #1480
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;84585406]

My po lekarzu, tylko gardła czerwone, dostali inhalacje z nebbudu i syrop na kaszel, ale... Jeśli w ciągu tygodnia nie przejdzie, to trzeba będzie zrobić badania na krztusiec, bo kaszel taki podobny jak przy tym..

Przepakowałam dziś torbę, tzn rozłożyłam na dwie: dla mnie i małego i od razu lepiej, wszystko się mieści bez upychania

U mnie dziś 34+1

Jutro idę na pedicure, pierwszy raz w życiu, nie mogę się doczekać

Za dwa tygodnie będzie u mnie równy miesiąc do terminu, 14go znaczy się. Mamy imprezę imieninową moich rodziców. Pewnie będę jedyną która nie pije i będę prowadzić Tyle dobrego, że na ukos od domu rodziców jest szpital [/QUOTE]


Ja ostatnio zaczęłam mieć ochotę na alko Tak jak przez całą ciążę mnie odrzucało, tak teraz mi się chce jak jestem gdzieś w towarzystwie pijących. Ta zachcianka jednak nie zostanie spełniona


Forester, jak do teściów to ja bym pojechała - co będziesz się sama z córką męczyć - jak się dobrze czujesz to czemu nie. Ty jeszcze masz trochę czasu do tp.



Ja to już oszalałam , im bliżej tp, tym mi się wydaje ,że wszystko mi się potrzebne. Kupię chyba pościel do wózka, nie mogę się powstrzymać, chociaż wszyscy piszą ,że niepotrzebna


No właśnie nie wiem czy kupić te końcówki od laktatora, bo bardzo drogo wychodzą.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 16:03   #1481
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;84585406]

My po lekarzu, tylko gardła czerwone, dostali inhalacje z nebbudu i syrop na kaszel, ale... Jeśli w ciągu tygodnia nie przejdzie, to trzeba będzie zrobić badania na krztusiec, bo kaszel taki podobny jak przy tym..

Przepakowałam dziś torbę, tzn rozłożyłam na dwie: dla mnie i małego i od razu lepiej, wszystko się mieści bez upychania

U mnie dziś 34+1

Jutro idę na pedicure, pierwszy raz w życiu, nie mogę się doczekać

Za dwa tygodnie będzie u mnie równy miesiąc do terminu, 14go znaczy się. Mamy imprezę imieninową moich rodziców. Pewnie będę jedyną która nie pije i będę prowadzić Tyle dobrego, że na ukos od domu rodziców jest szpital [/QUOTE]Dobrze że nie antybiotyk ! Oby im przeszło raz dwa
Mamy tego samego dnia termin:P ciekawe która trafi na porodowke pierwsza
Pedicure... zmora ja mam takie laskotki ze jak tylko ktoś mnie dotknie to odruchowo macham nogami, więc jak tylko frez dotyka mojej stopy to muszę się mocno skupić żeby siedzieć spokojnie no ale efekt WOW
Raz miałam robiony skalpelem:P polecam

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Też mam ciężko z dodatkami bo mam wózek w groszki więc inny kocyk niż gładki dla mnie już totalnie się gryzie

Ja kupiłam tylko jedno białe prześcieradło do wózka, będę często prała najwyżej.

Rożek też kupiłam z jednej strony szare minky a z drugiej groszki żeby mi pasował do wózka i jako kołderka do niego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mam jeden rożek, jak sie okaze przydatny to dokupie dzisiaj go wypralam, 30 min na słoneczku i suchy

Ja też mam d-vitum tylko kropelki chyba, taka pompka jest w opakowaniu:P

Swoją drogą CHLOE co radzisz na zniszczone paznokcie ?
Myślałam że mam twarde i mocne pazurki a jak zdjęłam hybryde, hardy i te wszystkie mega bazy proteinowe to okazalo sie ze mam paznokcie jak bibuła
A co do prania... to póki mama Ci oferuje pomoc to korzystaj !! mi już plecy wysiadaja, a właśnie zarządziłam przerwę... ubranka muszę dziś skończyć. Jutro się biorę za pieluchy i te inne pokrowce:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-03, 16:05   #1482
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Dobrze że nie antybiotyk ! Oby im przeszło raz dwa
Mamy tego samego dnia termin:P ciekawe która trafi na porodowke pierwsza
Pedicure... zmora ja mam takie laskotki ze jak tylko ktoś mnie dotknie to odruchowo macham nogami, więc jak tylko frez dotyka mojej stopy to muszę się mocno skupić żeby siedzieć spokojnie no ale efekt WOW
Raz miałam robiony skalpelem:P polecam

Ja też mam jeden rożek, jak sie okaze przydatny to dokupie dzisiaj go wypralam, 30 min na słoneczku i suchy

Ja też mam d-vitum tylko kropelki chyba, taka pompka jest w opakowaniu:P

Swoją drogą CHLOE co radzisz na zniszczone paznokcie ?
Myślałam że mam twarde i mocne pazurki a jak zdjęłam hybryde, hardy i te wszystkie mega bazy proteinowe to okazalo sie ze mam paznokcie jak bibuła
A co do prania... to póki mama Ci oferuje pomoc to korzystaj !! mi już plecy wysiadaja, a właśnie zarządziłam przerwę... ubranka muszę dziś skończyć. Jutro się biorę za pieluchy i te inne pokrowce:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się śmieje, że frezarka to za karę, bo z reguły się spóźniam 2-3 minuty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 16:10   #1483
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Ja się śmieje, że frezarka to za karę, bo z reguły się spóźniam 2-3 minuty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale swoją drogą i mi by się przydało pójść bo co jak co, ale sama sobie tak nie zrobię porządnie mimo największych chęci. Do tego teraz jak wyszły mi te kiepskie przepływy, a lekarz powiedział ze moze to być wina tego ze ta pepowina sie gdzieś przycisnela to myślę że moje wygibasy będą średnio wskazane

Wracam do prasowania. Muszę zostawić ten etap życia za sobą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 16:15   #1484
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Ale swoją drogą i mi by się przydało pójść bo co jak co, ale sama sobie tak nie zrobię porządnie mimo największych chęci. Do tego teraz jak wyszły mi te kiepskie przepływy, a lekarz powiedział ze moze to być wina tego ze ta pepowina sie gdzieś przycisnela to myślę że moje wygibasy będą średnio wskazane

Wracam do prasowania. Muszę zostawić ten etap życia za sobą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem umówiona na 23.07 akurat przed ginem. Tradycyjnie zrobię hybrydę ale tym razem już francuski. Plus taki że na dłoniach mam swoje paznokcie, minus taki że łamliwe i nic mi się na nich nie trzyma.
Powiem Ci, że ja bym się niezastanawiala na Twoim miejscu. To może być nasz ostatni relax...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 16:15   #1485
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Dostałam od koleżanki 2 laktatory avent - elektyczny i ręczny: czy wy macie używane laktatory? Kupujecie te końcówki gumowe czy tylko sterylizujecie używane? Policzyłam koszt tych końcówek to mi wyszło prawie 100 zł a nawet nie wiem czy będę używać.
W ulotce mojego laktatora jest bardzo dużo na temat higieny i sterylizacji nawet nowego sprzętu i informacja że absolutnie nie można używać części, które stosował ktoś inny.
Z drugiej strony trudno, żeby producent promował przekazywanie dalej rzeczy, które chce sprzedać. Ale ja bym chyba kupiła jednak nowe te elementy, które mają styczność z mlekiem.

Cytat:
Napisane przez limonka84 Pokaż wiadomość
Znajoma mnie dziś poinformowała, że razem z innymi dziewczynami chcą mi zorganizować w połowie lipca imprezę z okazji narodzin dziecka. Kompletnie mnie tym zaskoczyła, nie planowałam niczego takiego. Z jednej strony to miłe, ale chyba wolałabym zaprosić wszystkich już po porodzie, sama nie wiem...
Ja byłam na takiej imprezie u znajomej, też wydawało mi się to trochę niepotrzebne, ale koniec końców spotkanie było naprawdę super. A jeszcze jak ktoś je organizuje dla Ciebie - możesz siedzieć i księżniczkować, trzeba korzystać z okazji póki możemy
ronja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 16:46   #1486
fikumiku1
Raczkowanie
 
Avatar fikumiku1
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 299
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Ciekawa jestem jak ta higiena ma się do laktatorow w szpitalach których używają setki kobiet.. może są jak8s inaczej zbudowane?
Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
W ulotce mojego laktatora jest bardzo dużo na temat higieny i sterylizacji nawet nowego sprzętu i informacja że absolutnie nie można używać części, które stosował ktoś inny.
Z drugiej strony trudno, żeby producent promował przekazywanie dalej rzeczy, które chce sprzedać. Ale ja bym chyba kupiła jednak nowe te elementy, które mają styczność z mlekiem.



Ja byłam na takiej imprezie u znajomej, też wydawało mi się to trochę niepotrzebne, ale koniec końców spotkanie było naprawdę super. A jeszcze jak ktoś je organizuje dla Ciebie - możesz siedzieć i księżniczkować, trzeba korzystać z okazji póki możemy
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Chloestic piękny ten otulacz

A rożek z minky wg mnie za gruby, taki miałam jak rodziłam w październiku.

Witaminę d zamówiłam d-vitum, ale w psikadle
Ja też używam w psiku bo te twist offy są uciążliwe i balabym się ze mi kapsulka wpadnie do buzi niechcący

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
ja wieczorem bede prala, czesc mama mi zabrala, ale musze przed praca podjechac jeszcze do smyka, kupic ze 3 rzeczy w rozmiarze 46, bo cos czuje, ze Aleks nie bedzie nalezal do najwiekszych i w tym co chcialam wziac to sie utopi...


dzis przyszlo kolejne zamowienie z tiny star, chce to do szpitala wziac, rozek, ktory moze byc kocykiem tez i otulacz z podusia plaska dla niemowlat





w ogole to byla mojego tz wyslala skarge i pismo, dzis to dostal, chodzi o rozwod koscielny, 5 lat sa po rozwodzie cywilnym, ona teraz chce koscielny i bedzie musial jezdzic na jakies spotkania, troche sie stresuje bo jakos dziwnie ponagla i jej sie spieszy, a nie ma zadnego partnera, wiec nie chodzi o kolejny slub....jestem ateistka, nie znam sie na kosciele w ogole, chce ochrzcic synka tylko dlatego, ze uwazam, ze sam sobie wybierze jaka wiara i co dla niego najlepsze, boje sie, ze to wszystko ma drugie dno i ze bedzie probowala nam jakos zaszkodzic, tylko nie znam sie na tym kompletnie
Akurat łatwiej się ochrzcic na "starość " niż dokonać apostazji. Znajomy chciał wyjść oficjalnie z kościoła z uwagi na swoją orientację seksualną ale odpuścił po dłuższych staraniach....

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
fikumiku1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 16:48   #1487
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Dobrze że nie antybiotyk ! Oby im przeszło raz dwa
Mamy tego samego dnia termin:P ciekawe która trafi na porodowke pierwsza
Pedicure... zmora ja mam takie laskotki ze jak tylko ktoś mnie dotknie to odruchowo macham nogami, więc jak tylko frez dotyka mojej stopy to muszę się mocno skupić żeby siedzieć spokojnie no ale efekt WOW
Raz miałam robiony skalpelem:P polecam



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez jestem ciekawa, ktora pierwsza w pierwszej ciąży lekarz przepowiadał mi poród dwa tygodnie przed terminem, mimo że ciąża wzorowa i po terminie był mocno zdziwiony, że szyjka długa zamknięta, zero rozwarcia... w drugiej ciąży byłam dwa tygodnie przed tp na wizycie, to inny gin stwierdził, że do porpdu daleko bo nic kompletnie się nie dzieje i skoro pierwsza ciążę przenosilam,to drugą pewnie też. Urodziłam trzy dni po wizycie. Nie będę teraz słuchała przepowiedni lekarza
Co do pedicure to ja prawie nigdzie mie mam laskotek, a na stopach to już w ogóle, można smyrac, masowac i mi to sprawia przyjemność. Jak mąż przyjeżdża to codziennie mu podstawiam stopy do masowania i odplywam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 17:06   #1488
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Czy któraś z was kupowała może biustonosze z Lidla? Jaka tam jest rozmiarówka? Są od poniedziałku znowu takie do karmienia, nawet spoko na sam początek, ale obwody się zaczynają od 85, to strasznie dużo. Tak zawyżają, czy to taki plus size?

https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?id=773&week=2
ronja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 17:12   #1489
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
Czy któraś z was kupowała może biustonosze z Lidla? Jaka tam jest rozmiarówka? Są od poniedziałku znowu takie do karmienia, nawet spoko na sam początek, ale obwody się zaczynają od 85, to strasznie dużo. Tak zawyżają, czy to taki plus size?

https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?id=773&week=2

Są trochę zaniżone , aczkolwiek musisz przymierzyć. Każda partia zresztą jest inna, bo inne fasony - nie ma rady trzeba mierzyć. Szkoda ,że taka słaba rozmiarówka.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-03, 17:19   #1490
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;84588036]Tez jestem ciekawa, ktora pierwsza w pierwszej ciąży lekarz przepowiadał mi poród dwa tygodnie przed terminem, mimo że ciąża wzorowa i po terminie był mocno zdziwiony, że szyjka długa zamknięta, zero rozwarcia... w drugiej ciąży byłam dwa tygodnie przed tp na wizycie, to inny gin stwierdził, że do porpdu daleko bo nic kompletnie się nie dzieje i skoro pierwsza ciążę przenosilam,to drugą pewnie też. Urodziłam trzy dni po wizycie. Nie będę teraz słuchała przepowiedni lekarza
Co do pedicure to ja prawie nigdzie mie mam laskotek, a na stopach to już w ogóle, można smyrac, masowac i mi to sprawia przyjemność. Jak mąż przyjeżdża to codziennie mu podstawiam stopy do masowania i odplywam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Masochistka! Haha mnie to laskocze wszystko, stopy na pewno są na pierwszym miejscu br...

Ja nie wiem sama jak sie czuje przed porodem wydaje mi się że brzuch mi opadł, wcześniej był taki bardziej wystający teraz taki wiszący.

Przyszły mi te staniki z h&m do karmienia (nocne bez fiszbin) któraś z Was prosiła żebym dala znać jak przyjda jak rozmiarówka ale nie pamiętam ktora
Są bardzo wygodne, to napewno. Ja zamówiłam rozmiar L, miseczki są trochę za duże ale myślę że jak powiększa mi sie piersi po porodzie to będzie idealnie. Dla porównania stanik który kupiłam do karmienia tylko z fiszbibami mam w rozmiarze 85C.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 17:53   #1491
aga_89_4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 252
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio zaczęłam mieć ochotę na alko Tak jak przez całą ciążę mnie odrzucało, tak teraz mi się chce jak jestem gdzieś w towarzystwie pijących. Ta zachcianka jednak nie zostanie spełniona
Mnie ostatnio tak naszło na białe wino - nie mogłam wybić go sobie z głowy a całą ciążę nawet nie myślałam o alkoholu, nie był mi potrzebny Jeszcze trochę musimy poczekać hehe
aga_89_4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 17:55   #1492
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Ja się przejdę do tego lidla, bo nie mam jeszcze takiego miękkiego stanika, a 25 zł to nie majątek.


Dziewczyny jakie kupiłyście łózeczka drewniane? Z komodami już od razu?

Ja mam te chicco w sypialni, ale chcialam moze juz drewniane kupic ,zeby sobie stalo w pokoju dziecka.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 17:57   #1493
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Lozeczko mamy z dodatkowa szuflada, a komode jest kupiona calkiem osobno. Generalnie mamy jeden wielki misz masz w sypialni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 19:20   #1494
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Też mam ciężko z dodatkami bo mam wózek w groszki więc inny kocyk niż gładki dla mnie już totalnie się gryzie

Ja kupiłam tylko jedno białe prześcieradło do wózka, będę często prała najwyżej.

Rożek też kupiłam z jednej strony szare minky a z drugiej groszki żeby mi pasował do wózka i jako kołderka do niego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

no wszystko gladkie trzeba wybierac, Ty mozesz jeszcze sobie z misiami np do groszkow, a mi do tego moro to ledwo co pasuje, dostalam linki sklepow od kolezanki i zaraz bede szukac


Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
CHLO dokładnie te same co pisze Julia http://www.mwl.net.pl/Literki a motylki takie https://allegro.pl/dekoracja-ozdoba-...MjA5MzU0ZjU%3D nie wiem ile i których użyje w naszym domu a reszta będzie do kącika u mamy w mieszkaniu ale umieszczę w ramce 3d żeby ściany jej nie niszczyć zwłaszcza że w niespodziance jak będzie na działce Tż ze mną ponaluje jej cały pokój na biało tak jak chciała mieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ah widzialam je, tez sa sliczne, ladnie ozdobia kacik czy pokoj


Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
a wiesz co Stella - mojej kuzynce odmowil chrztu! Nie mieli slubu koscielnego i proboszcz uznal, ze skoro nie chca sie pobrac w kosciele to chrztu tez nie da. Tak w sumie ma to troche sens, bo inna sytuacja gdy ktos nie moze wziac slubu koscielnego a inna gdy nie ma przeszkod. Nikt nikogo do chrztu nie przymusza, a skoro i tak sie nie chodzi do kosciola i nie widzi potrzeby innych sakramentow.. takie moje zdanie

prawda jest taka, ze temat kosciola to jeden z tych, ktorych poruszac sie nie powinno ja widze to troche inaczej, jako osoba niewierzaca nie neguje wiary, nie osądzam, ale wiem jedno, osądzają dzieci, oceniają dzieci, czy nawet rodzice......chce by moj synek poszedl do komunii, bo dla wiekszosci dzieci to wydarzenie w stylu dostanie prezentow, impreza itp itd, nie chce by czul sie odtracony, czy inny, bo on nie zrozumie mojego podejscia, chce tez by sam sobie wybral w co wierzyc, a w co nie......nie mysle tu o sobie, swoim mysleniu, a bardziej o tym jak moj synek bedzie sie czul za te kilka lat


nie chce ochrzcic siebie, tylko jego, wiec moim zdaniem, to ze ktos nie ma slubu koscielnego ma sie nijak do wszystkiego, tymbardziej, ze idac takim tokiem myslenia, to zero seksu przed slubem, zero mieszkania razem przed slubem itp itd bo to wbrew temy co kosciol glosi i wymaga


Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Chloestic piękny ten otulacz

A rożek z minky wg mnie za gruby, taki miałam jak rodziłam w październiku.

Witaminę d zamówiłam d-vitum, ale w psikadle

a ja Ci powiem, ze ten rozek jest cieniutki jakis taki wlasnie, az jestem zdziwiona




Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Dobrze że nie antybiotyk ! Oby im przeszło raz dwa
Mamy tego samego dnia termin:P ciekawe która trafi na porodowke pierwsza
Pedicure... zmora ja mam takie laskotki ze jak tylko ktoś mnie dotknie to odruchowo macham nogami, więc jak tylko frez dotyka mojej stopy to muszę się mocno skupić żeby siedzieć spokojnie no ale efekt WOW
Raz miałam robiony skalpelem:P polecam

Ja też mam jeden rożek, jak sie okaze przydatny to dokupie dzisiaj go wypralam, 30 min na słoneczku i suchy

Ja też mam d-vitum tylko kropelki chyba, taka pompka jest w opakowaniu:P

Swoją drogą CHLOE co radzisz na zniszczone paznokcie ?
Myślałam że mam twarde i mocne pazurki a jak zdjęłam hybryde, hardy i te wszystkie mega bazy proteinowe to okazalo sie ze mam paznokcie jak bibuła
A co do prania... to póki mama Ci oferuje pomoc to korzystaj !! mi już plecy wysiadaja, a właśnie zarządziłam przerwę... ubranka muszę dziś skończyć. Jutro się biorę za pieluchy i te inne pokrowce:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

oj ja to sie w ogole nie znam na paznokciach, zakladam zele od x czasu, bo moje sa mega lamliwe i na temat paznokci to nie wiem nic oprocz tego jak chce miec je zrobione






wiec powiem Wam, ze jestem wykonczona, bylam w pracy na makijazu i fryzurce probnej slubnej i pani mnie wykonczyla, taka gadula, caly czas mowila, fajna kochana babeczka, ale wicher, a ja nie dosc, ze fizyczna praca, psychiczna praca, kombinowanie jak zrobic to wszystko o co prosi i jeszcze 100000 pytan do.....padam na twarz




odebralam kosmetyki z biodermy, sa mega <3


musze jeszcze zaczac pranie, zwariuje
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 19:27   #1495
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Skończyłam prasowanie, 7 godzin przy desce z 4 przerwami to stanowczo za długo ! Ale mam z głowy WSZYSTKO co związane z praniem, prasowaniem. No chyba że coś dokupie typu pieluchy tetrowe lub te przescieradelka do wozka/kosza bo tam jest mniej więcej taki sam materac

Mam już wyniki z labo, w końcu nic się nie świeci na czerwono i nie mam bakteri w moczu cud.

Dziewczyny które już rodziły, ile wkładek laktacyjnych wziąć do szpitala ? Ile mniej więcej dziennie ich się zużywa w tych pierwszych dniach?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 19:37   #1496
tezewe
Raczkowanie
 
Avatar tezewe
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 89
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cześć dziewczyny
Wracam po dlugiej przerwie. Z czytaniem staralam sie być na bieżąco aco, ale kilkanascie już chyba razy próbowałam odpisać i zawsze coś stawało mi na przeszkodzie.

Tydzień temu bylam u mojej gin. Generalnie ok, chyba az za dobrze bo szyjka sie wydluzyla, dziecko wysoko, zadnych skurczy i innych symptomów konca ciazy nie ma.
Maluch ma się dobrze. Mialam pobrany tez material na GBS. Dzis odebralam wynik, naszczescie negatywny, ale cos mi sie kojarzy, ze jest on wazny tylko 5tyg wiec chyba sie z nim pospieszyla
Problemy za to mamy ze starszakiem, ciagle coś. Tyle nerwow mnie ostatnio ten moj mały chłop kosztuje, ze chyba oswieje.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Skończyłam prasowanie, 7 godzin przy desce z 4 przerwami to stanowczo za długo ! Ale mam z głowy WSZYSTKO co związane z praniem, prasowaniem. No chyba że coś dokupie typu pieluchy tetrowe lub te przescieradelka do wozka/kosza bo tam jest mniej więcej taki sam materac

Mam już wyniki z labo, w końcu nic się nie świeci na czerwono i nie mam bakteri w moczu cud.

Dziewczyny które już rodziły, ile wkładek laktacyjnych wziąć do szpitala ? Ile mniej więcej dziennie ich się zużywa w tych pierwszych dniach?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaaaazdro, ja co prawda ubranka mam w wiekszosci poprane ale zostaly mi jeszcze przescieradla, kocyki pieluszki i generalnie wszystko pozostale, a potem to poprasowac... No nie mam za grosz motywacji.

O ja tez robilam badanie ogolne a potem posiew dla potwierdzenia i bakterii brak. Ufff bo 2 tyg temu wyszedł mi paskudny mocz i juz trzymalam w rwku receptę na antybiotyk od gin. Na szczęście nie wykupilam go tylko zbadalam jeszcze raz

Jeśli chodzi o wkladki to ciezko powiedziec. Ja mimo ze biust mialam w rozmiarze xxxxxxxl, chyba mleka mialam nie wiele wkladki byly całkowicie zbędne, natomiast kolezanka z sali juz w drugiej dobie miala nawal i u niej szly jak woda, co chwile wymieniala.

Edytowane przez tezewe
Czas edycji: 2018-07-03 o 20:01
tezewe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 19:38   #1497
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Mnie też już zrobiła gbs.
Zrobiłam mocz,białka nie ma,a stopy mam takie banie że ledwo chodzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 19:39   #1498
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Skończyłam prasowanie, 7 godzin przy desce z 4 przerwami to stanowczo za długo ! Ale mam z głowy WSZYSTKO co związane z praniem, prasowaniem. No chyba że coś dokupie typu pieluchy tetrowe lub te przescieradelka do wozka/kosza bo tam jest mniej więcej taki sam materac

Mam już wyniki z labo, w końcu nic się nie świeci na czerwono i nie mam bakteri w moczu cud.

Dziewczyny które już rodziły, ile wkładek laktacyjnych wziąć do szpitala ? Ile mniej więcej dziennie ich się zużywa w tych pierwszych dniach?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co ja pamiętam to ja chyba nawet wkładek wtedy nie miałam. Nawał miałam już domu. Weź z 10-12 sztuk. A jak coś yo gdzieś na wierzchu żeby tż dowiozl..

Sent from my LG-K220 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 19:43   #1499
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Angelajna brawo masz już z głowy. Ja jeszcze się za pranie nie zabrałam nawet


Ja też miałam nawał w domu dopiero , w szpitalu nawet stanika nie nosiłam , nie pomyślałam nawet o tym.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 19:45   #1500
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Mnie też już zrobiła gbs.
Zrobiłam mocz,białka nie ma,a stopy mam takie banie że ledwo chodzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fizjoterapeutka w szkole rodzenia mówiła mi, że to może być spowodowane tym ze sie pije za mało wody i organizm sobie ją celowo zatrzymuje i się puchnie.
Cytat:
Napisane przez tezewe Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Wracam po dlugiej przerwie. Z czytaniem staralam sie być na bierzaco, ale kilkanascie już chyba razy próbowałam odpisać i zawsze coś stawało mi na przeszkodzie.

Tydzień temu bylam u mojej gin. Generalnie ok, chyba az za dobrze bo szyjka sie wydluzyla, dziecko wysoko, zadnych skurczy i innych symptomów konca ciazy nie ma.
Maluch ma się dobrze. Mialam pobrany tez material na GBS. Dzis odebralam wynik, naszczescie negatywny, ale cos mi sie kojarzy, ze jest on wazny tylko 5tyg wiec chyba sie z nim pospieszyla
Problemy za to mamy ze starszakiem, ciagle coś. Tyle nerwow mnie ostatnio ten moj mały chłop kosztuje, ze chyba oswieje.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------



Zaaaazdro, ja co prawda ubranka mam w wiekszosci poprane ale zostaly mi jeszcze przescieradla, kocyki pieluszki i generalnie wszystko pozostale, a potem to poprasowac... No nie mam za grosz motywacji.

O ja tez robilam badanie ogolne a potem posiew dla potwierdzenia i bakterii brak. Ufff bo 2 tyg temu wyszedł mi paskudny mocz i juz trzymalam w rwku receptę na antybiotyk od gin. Na szczęście nie wykupilam go tylko zbadalam jeszcze raz

Jeśli chodzi o wkladki to ciezko powiedziec. Ja mimo ze biust mialam w rozmiarze xxxxxxxl, chyba mleka mialam nie wiele wkladki byly całkowicie zbędne, natomiast kolezanka z sali juz w drugiej dobie miala nawal i u niej szly jak woda, co chwile wymieniala.
No wiesz to będzie moje pierwsze dzieciątko więc ja nie mam obowiązków związanych ze starszakami. W tych sprawach nam pierworodkom trochę łatwiej też długo zwlekałam z tym praniem... cieszę się że mam to za sobą

No mi nigdy nie zleciał posiewu mimo bo zawsze mówił że bakterie mogą być... A polozna twierdzila ze powinien bo skoro zawsze wychodził to coś jest na rzeczy ale zwróć lekarzowi uwagę... ;P

To wezmę sobie 10szt i się zobaczy myślę że więcej wrazie czego nie pójdzie mi pierwszego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Z tego co ja pamiętam to ja chyba nawet wkładek wtedy nie miałam. Nawał miałam już domu. Weź z 10-12 sztuk. A jak coś yo gdzieś na wierzchu żeby tż dowiozl..

Sent from my LG-K220 using Wizaz Forum mobile app
Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Angelajna brawo masz już z głowy. Ja jeszcze się za pranie nie zabrałam nawet


Ja też miałam nawał w domu dopiero , w szpitalu nawet stanika nie nosiłam , nie pomyślałam nawet o tym.
Dzięki! Wezme wrazie czego 10szt a stanik planuje wziąć ten nocny bez fiszbin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-04 09:49:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.