Koty - część VIII - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-16, 20:27   #4261
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość


polecam
Jak mówisz, to niech stracę
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 20:30   #4262
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez ziarnko piasku Pokaż wiadomość
o to, to! tylko u nas to po Smilli było, ubrudzony ogon i jeżdżenie pupą po dywanie :/ wieczorem prysznic miała, bo mimo wytartego na mokro ogona ciągle mi smierdziała
Jesli z chrupkami jest problem to moze ich nie dawaj? Wystarczy dobra mokra, miesko.

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Jak mówisz, to niech stracę
Kup, kup. Zobaczysz jaki bedzie szal Za taka cene ja zawsze dorzucam do zamowienia.
Czasem te zamowienia z wedka troszke dluzej ida.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 20:30   #4263
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Petrycja Pokaż wiadomość
Miał coś w żołądku, nie jadł i wymiotował cały czas.

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------



U mnie niedawno była siostra, spała w drugim pokoju, Berek z nią już położył się spać, ja wróciłam koło 22. Kot pobiegł wtedy do mnie na łóżko, ja ucieszona, że jednak z pańcią będzie spał. A tu siostra wchodzi i mówi, że ciocia mu kurczaka kupi jutro jak z nią będzie spał a ten znów do niej wrócił , więc to nie zawsze chyba z kotami jest
To dobrze, że już po wszystkim.


A jednak ! Koty są 'fałszywe'
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 20:34   #4264
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część VIII

Ah ten kurczak
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 20:41   #4265
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Jesli z chrupkami jest problem to moze ich nie dawaj? Wystarczy dobra mokra, miesko.

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------



Kup, kup. Zobaczysz jaki bedzie szal Za taka cene ja zawsze dorzucam do zamowienia.
Czasem te zamowienia z wedka troszke dluzej ida.
Myślę też, że może za szybko wszystkiego było na raz: Porta 21, Applaws , Cosma, odrobaczenie, pasta, Applaws, Smilla...

I jak już było wspomniane: najpierw wizyta u weta, później karma.


A dlaczego dłużej?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 20:46   #4266
ziarnko piasku
Zadomowienie
 
Avatar ziarnko piasku
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: West Midlands, UK
Wiadomości: 1 142
Dot.: Koty - część VIII

też o tym pomysłam, że za dużo zmian w krótkim czasie i zmiany całkowite, nie poprzez mieszanie starej karmy z nową...
__________________
We all fall to the floor at some point.
It's how you pick yourself up.
That's the real challenge.
Isn't it?


ziarnko piasku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 21:15   #4267
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez ziarnko piasku Pokaż wiadomość
też o tym pomysłam, że za dużo zmian w krótkim czasie i zmiany całkowite, nie poprzez mieszanie starej karmy z nową...
Trudno nie podać nowej karmy od razu, skoro jest podejrzenie, że stara szkodzi...

Niepokoi mnie, że Twoja kicia zaczęła wymiotować dopiero po miesiącu na Porcie, u mnie się zaczęło po tygodniu, gdy przeszliśmy na dawkowanie 100% Porty. Wymiotowała na drugi dzień po zjedzeniu Applawsa, bo jak ma podrażniony żołądek, to naturalne, że będzie rzygać także i nową karmą. U mnie objawy nie ustąpiły z dnia na dzień, ale szybko z rzygania raz-dwa dziennie zrobiło się raz w tygodniu, a potem coraz rzadziej. Poza tym u mnie nie było wymiotów jedzeniem, może parę niestrawionych chrupek, ale głównie śluz i woda. Niepokoi mnie też biegunka, u mnie jej nie było. Musisz wziąć pod uwagę, że czymś się zaraziła albo coś połknęła. Za długo to trwa.

To kotka wychodząca? Kiedy była sterylizowana? Jakie masz rośliny w domu?

Mój kot u weta dostał antybiotyk i środek przeciwwymiotny. Środek miał zapobiec nie powtarzaniu wymiotów, tylko odwodnieniu, dostawał go parę razy, a potem zmieniłam karmę, bo trafiłam do wetki, która miała inny pomysł leczenia. Miał robione 2x badania krwi.

Siemię lniane nie zaszkodzi, a osłoni trochę żołądek, polecam. Kocur dostawał na początku RC Gastro Intestinal, to z serii weterynaryjnej oraz karmę mokrą. Nie jadł suchego z miski, tylko z kuli na przysmaki, z której sam sobie musiał wytoczyć chrupki, dzięki czemu jadł wolniej i nie drażnił tak żołądka. Potem przeszłam na nieco tańszą karmę zbożową (Almo Nature albo Happy Cat, nie pamiętam) i wprowadzałam bezzbożówki, które wcześniej normalnie jadł, tj. Orijen, Taste Of The Wild. Obecnie obydwa moje koty jedzą Power Of Nature Active Cat, ma wysoką zawartość mięsa i przystępną cenę.

Pełnowartościowa mokra karma powinna kotu wystarczyć, ale uwaga, nie każda mokra karma taka jest. Poza tym żywienie puszkami jest droższe niż weterynarz.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2014-03-16 o 21:16
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 21:22   #4268
ziarnko piasku
Zadomowienie
 
Avatar ziarnko piasku
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: West Midlands, UK
Wiadomości: 1 142
Dot.: Koty - część VIII

Kotka raczej nie wychodząca - nie była na zewnątrz odkąd się zrobiło zimno, od paździenika czy listopada nie wychodziła w ogóle, wysterylizowana w lipcu ubiegłego roku jak miała 8 miesięcy, nie zdążyła mieć chyba pierwszej rui. Nie mam roslin w domu nie mogła nic podejrzanego zjesc dlatego na 99% obwiniam suchą karmę. Aż się zastanawiam czy nie kupić jej tego co miała kiedys - Purina One czy Iams- też jakies syfy pewnie ale nie wymiotowała po nich.
Rozwolnienie przychodzi od razu z wymiotami, tzn po Smilli tak było, wczoraj po suchym Applawsie tylko wymiotowała, chrupki praktycznie nie pogryzione...
__________________
We all fall to the floor at some point.
It's how you pick yourself up.
That's the real challenge.
Isn't it?



Edytowane przez ziarnko piasku
Czas edycji: 2014-03-16 o 21:56
ziarnko piasku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 21:30   #4269
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część VIII

Tylko z sucha sa problemy? Czy po mokrej tez wymiotuje?

Len do dobry pomysl. Jak nie zechce jesc samego to zmieszaj z karma.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 21:34   #4270
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Trudno nie podać nowej karmy od razu, skoro jest podejrzenie, że stara szkodzi...


Jakie masz rośliny w domu?
Racja. Czasem pomaga kilkugodzinna głodówka, ale to też trzeba robić z głową, bo później kot może jeść zbyt łapczywie i nadal wymiotować, a interpretacja będzie błędna.


Też myślałam o roślinach, ale wymioty po roślinach są raczej wodniste, a nie treściwe. A jak wymiotuje po karmie, to pewnie widać było tę karmę, tak, ziarnko piasku?

O, doczytałam. Smilla ma duże chrupki w porównaniu do Applawsa, dlatego zamówiłam raz i koniec. U mnie też zdarzało się, że Cham zwymiotował po karmie, ale to było raz, góra 2 razy. Teraz nawet kupiłam nową karmę, dałam początkowo jako przysmak i wszystko w porządku. Ani wymiotów, ani biegunki.

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2014-03-16 o 21:39
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 21:41   #4271
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część VIII

Wymioty u kota mogą być spowodowane przez wiele rzeczy, skupianie się na karmie to moim zdaniem zły tok rozumowania. Możesz napisać mniej więcej jak często kotka wymiotuje, ile razy w miesiącu?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 21:49   #4272
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VIII

Nimfa - na szczęście nie wiem, jak wyglądają wymioty po roślinach, strzelam w ciemno. Daniels u rodziców zjadał różne kwiatki uważane za szkodliwe i kompletnie nic mu się nie działo.
U mnie lepiej spisują się duże chrupki, koty wolniej jedzą, rozgryzają parę razy tymi swoimi nieprzystosowanymi ząbkami zamiast połykać. Niunia wsuwała kociakową karmę jak buldożer.

ziarnko piasku
- nie możesz pisać, że na pewno nic nie zjadła, bo... to kot Na pewno zjada muchy i pająki, wącha co przynosicie na butach... Dziś przyłapałam swojego na lizaniu parkietu. Powiedziałam mu "hej, wiem, że całowanie z palaczem to jak lizanie chodnika, ale o co chodzi z parkietem?"

esfira - przyczyn może być mnóstwo... Ostatnie rzyganie Burego przeszło po sterylce Małej. Chyba go jej PMS dobijał
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2014-03-16 o 22:11
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 21:55   #4273
ziarnko piasku
Zadomowienie
 
Avatar ziarnko piasku
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: West Midlands, UK
Wiadomości: 1 142
Dot.: Koty - część VIII

Jeszcze mi się przypomniało, że dostała ten przysmak Dreamies czy jakoś tal i wszystko było ok. Wymioty są po Porcie zielonej, Smilli i Applawsie - brązowe z chrupkami. Applaws ma małe chrupki a chyba je wczoraj łykała w całości. Kulę na przysmaki mamy - gdzieś... znaczy się nie widziałam od trzech czy czterech dni więc pewnie leży pod kanapą albo pod jakimś meblem. Myślicie żeby jej sprobować dać Applaws po mału, po kilka chrupek jak przysmak, nie wiem- nie więcej niż 5 na jeden raz i obserwować?
__________________
We all fall to the floor at some point.
It's how you pick yourself up.
That's the real challenge.
Isn't it?


ziarnko piasku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 22:01   #4274
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
Wymioty u kota mogą być spowodowane przez wiele rzeczy, skupianie się na karmie to moim zdaniem zły tok rozumowania. Możesz napisać mniej więcej jak często kotka wymiotuje, ile razy w miesiącu?
esfira, autorka wspomniała, że kot nie wychodzi od. ok. października. Czy możliwe jest, że jak jeszcze wychodziła, to mogła załapać jakieś robale czy coś, co ujawnia się teraz? Bo to, że odrobaczyła kota, to chyba nic nie daje, tzn: tabletkę można kupić bez konsultacji kota z wetem, a kot np. mógł załapać jakieś pasożyty...
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 22:04   #4275
ziarnko piasku
Zadomowienie
 
Avatar ziarnko piasku
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: West Midlands, UK
Wiadomości: 1 142
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
Wymioty u kota mogą być spowodowane przez wiele rzeczy, skupianie się na karmie to moim zdaniem zły tok rozumowania. Możesz napisać mniej więcej jak często kotka wymiotuje, ile razy w miesiącu?
Wymiotuje po zjedzeniu suchej karmy... tak to wygląda... dzisiaj przyszedł mój były do dziecka i dał kotu z rozpędu supermarketową saszetkę mokrego jedzenia i wszystko było ok (o dziwo), bo ode mnie Lily dostaję puszkę Porty Holistic, Applaws kurczak z ryżem, Animoda jakiś taki pasztet albo Cosma ale cosmą to raczej gardzi wczoraj po zwymiotowaniu suhym applawsem zabralam sucha karmę i już nie wymiotowała, przez parę dni jak czekałam na paczkę z zooplusa też nie miała żadnego suchego jedzenia i był spokój z wymiotami...
__________________
We all fall to the floor at some point.
It's how you pick yourself up.
That's the real challenge.
Isn't it?


ziarnko piasku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 22:05   #4276
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nimfa - na szczęście nie wiem, jak wyglądają wymioty po roślinach, strzelam w ciemno. Daniels u rodziców zjadał różne kwiatki uważane za szkodliwe i kompletnie nic mu się nie działo.
U mnie lepiej spisują się duże chrupki, koty wolniej jedzą, rozgryzają parę razy tymi swoimi nieprzystosowanymi ząbkami zamiast połykać. Niunia wsuwała kociakową karmę jak buldożer.
Cham raz czy 2 zeżarł kwiatka. Wymiotował wtedy bardzo wodnistym płynem (biały lub żółty) . Tak samo, jak nosił kiedyś w pysku mydło



Wygrzebałam z II części. Marzę o takiej wolierze dla kotów
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2911

Kot jednej z wizażanek na spacerku

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2561

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2563

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2014-03-16 o 22:15
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 06:17   #4277
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VIII

Moja Sonia ZAWSZE jak ma pogorszone wyniki wątroby wymiotuje na brązowo chrupkami zaraz po ich zjedzeniu, jak wymiotuje inaczej to się nie przejmuję, ale jak tak to wiem co się dzieje... Ja bym nie była taka pewna, że wymioty są od karmy, wcześniej trzeba by jej zrobić badania jak tu dziewczyny już pisały wyżej.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 07:30   #4278
sheena84
Rozeznanie
 
Avatar sheena84
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 808
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
O tą imitację dźwięków ptaków. Rzeczywiście imituje? I jak- przez machanie? Masz tę wędkę? W miarę mocna jest?

Szukam dla kotów nowych zabawek i zastanawiam się nad tą. Ostatnią wędkę koty szybko rozpracowały
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zaba...la_kota/384116
u Nas sprawdza sie ta wedka z drewnianym trzonkiem - wczesniej mielismy inna z plastikowym i zostala pogryziona...
sheena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:25   #4279
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Moja Sonia ZAWSZE jak ma pogorszone wyniki wątroby wymiotuje na brązowo chrupkami zaraz po ich zjedzeniu, jak wymiotuje inaczej to się nie przejmuję, ale jak tak to wiem co się dzieje... Ja bym nie była taka pewna, że wymioty są od karmy, wcześniej trzeba by jej zrobić badania jak tu dziewczyny już pisały wyżej.
Hej Właśnie sobie o Was ostatnio myślałam
A czym teraz karmisz?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 08:33   #4280
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VIII

Monika - hehe, ja też poznaję chorobę swojego kota po jego wymiotach

Przez cały weekend miałam taką kocią miłość i 2 miziaki, że aż się zastanawiam, co mi dzisiaj zepsują... Wczoraj poszedł drapak. Dziś może karnisze?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:42   #4281
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część VIII

A mój tak rano prosił żebym nigdzie nie szła Aż mi się płakać chciało. Tak fajnie się pyszczkiem wtulił w moją rękę
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:43   #4282
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez sheena84 Pokaż wiadomość
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zaba...la_kota/384116
u Nas sprawdza sie ta wedka z drewnianym trzonkiem - wczesniej mielismy inna z plastikowym i zostala pogryziona...
O, fajna Dla 3 kotów naraz


A u mnie od rana działa monitoring
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg monitoring (1).jpg (38,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg monitoring (2).jpg (39,6 KB, 13 załadowań)
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:44   #4283
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez ziarnko piasku Pokaż wiadomość
Wymiotuje po zjedzeniu suchej karmy... tak to wygląda... dzisiaj przyszedł mój były do dziecka i dał kotu z rozpędu supermarketową saszetkę mokrego jedzenia i wszystko było ok (o dziwo), bo ode mnie Lily dostaję puszkę Porty Holistic, Applaws kurczak z ryżem, Animoda jakiś taki pasztet albo Cosma ale cosmą to raczej gardzi wczoraj po zwymiotowaniu suhym applawsem zabralam sucha karmę i już nie wymiotowała, przez parę dni jak czekałam na paczkę z zooplusa też nie miała żadnego suchego jedzenia i był spokój z wymiotami...
Kleofas wymiotował całymi kawałkami karmy suchej praktycznie zaraz po jedzeniu gdy był mały i wszystko połykał bez gryzienia. Może tak jej smakuje, że zapomina o gryzieniu

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Cham raz czy 2 zeżarł kwiatka. Wymiotował wtedy bardzo wodnistym płynem (biały lub żółty) . Tak samo, jak nosił kiedyś w pysku mydło
Dokładnie wodnisty płyn a w nim płatki lilii w moim przypadku Zaczął rzygać z takim odrzutem, że sam się zdziwił.
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:51   #4284
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Gosia X Pokaż wiadomość
Kleofas wymiotował całymi kawałkami karmy suchej praktycznie zaraz po jedzeniu gdy był mały i wszystko połykał bez gryzienia. Może tak jej smakuje, że zapomina o gryzieniu



Dokładnie wodnisty płyn a w nim płatki lilii w moim przypadku Zaczął rzygać z takim odrzutem, że sam się zdziwił.
Nie wiem dokładnie czy to w przypadku psów czy kotów czy w obu, ale czasem zaleca się chrupki o większych wymiarach, żeby zwierzak musiał je pogryźć, a nie połykać . Gorzej, jak pies/kot ich dobrze nie rozgryza i połyka zbyt duże kawałki.


O tak, Cham też tak miał. Nawet się przestraszył A ja razem z nim
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:52   #4285
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VIII

Fakt, potrafią mieć niezły wyrzut
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 09:05   #4286
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Koty - część VIII

Moja Suzi tez tak ostatnio rzygnęła po chrupkach, że aż ją odrzuciło do tyłu... przerażona uciekła do pokoju... na szczęście to się zdarzyłotylko raz.. cos tam nie pogryzła..

A ja zdjęłam Olimpii kubraczek i od pół godziny się myje non stop.. najgorsze jest to, że zrobiła jej się gulka w miejscu szycia.. jedziemy po południu do weta.. mam nadzieję, że to nie przepuklina..
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 09:14   #4287
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość

A ja zdjęłam Olimpii kubraczek i od pół godziny się myje non stop.. najgorsze jest to, że zrobiła jej się gulka w miejscu szycia.. jedziemy po południu do weta.. mam nadzieję, że to nie przepuklina..
A może to lizać? Mój pies po operacji miał kategoryczny zakaz lizania . Może nie powinna tego podrażniać?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 09:17   #4288
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
A ja zdjęłam Olimpii kubraczek i od pół godziny się myje non stop..
Wcale jej się nie dziwię

Mój brudas nie mył się nawet po samym zabiegu, ale ma na swoich usługach myjnię automatyczną, która zrobiła to za nią.

Fajna szczecinka jej odrosła na brzuszku?
Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
najgorsze jest to, że zrobiła jej się gulka w miejscu szycia.. jedziemy po południu do weta.. mam nadzieję, że to nie przepuklina..
o kurczę, kciuki trzymam!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 09:19   #4289
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
A może to lizać? Mój pies po operacji miał kategoryczny zakaz lizania . Może nie powinna tego podrażniać?
Pilnuję jej, żeby tego nie lizała.. ona się myję ogólnie, ale tego jej nie pozwalam..
Dam jej po prostu chwilę odetchnąć bez tego, bo już przyszła i miauczała patrząc na mnie błagalnym wzrokiem.. za jakiś czas, jak już nie będę miała czasu, żeby przy niej siedzieć non stop, to znów jej ubiorę... wolę, żeby z tym nie szalała, skoro coś tam się buduje...

Oooo... jaka wdzięczność teraz... miziak i mruczas do ucha...

Malla, szczecinka jest super... i ta niebieska skórka..
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015



Edytowane przez meire
Czas edycji: 2014-03-17 o 09:20
meire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:08   #4290
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
Pilnuję jej, żeby tego nie lizała.. ona się myję ogólnie, ale tego jej nie pozwalam..
Dam jej po prostu chwilę odetchnąć bez tego, bo już przyszła i miauczała patrząc na mnie błagalnym wzrokiem.. za jakiś czas, jak już nie będę miała czasu, żeby przy niej siedzieć non stop, to znów jej ubiorę... wolę, żeby z tym nie szalała, skoro coś tam się buduje...

Oooo... jaka wdzięczność teraz... miziak i mruczas do ucha...
Acha Mój Majlo miał tak samo. Jak wet ściągnął mu opatrunek i zaczął gładzic po szwach, to tak patrzył wdzięcznym wzrokiem, bo go swędziało
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-10 10:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.