czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dluzej?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Jak dlugo trzymasz odzywke na wlosach zanim ja spluczesz?
wcale nie uzywam odzywek; 4 2,63%
trzymam zgodnie z zaleceniami producenta; 29 19,08%
trzymam krocej niz zaleca producent- nie mam czasu na zabawe z odzywka; 11 7,24%
trzymam nieco dluzej niz zaleca producent; 65 42,76%
trzymam duuuzo dluzej niz zaleca producent 43 28,29%
Głosujący: 152. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-07, 12:15   #1
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461

czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dluzej??


Witam kochane dziewczynki!
Jako, ze na wiekszosci odzywek do wlosow jest podany okreslony czas trzymania ich na glowie, zwykle ogranicza sie on do 5-10 minut. Zawsze mi sie wydawalo, ze producenci, wiedzac jak bardzo cenny jest nasz czas we wspolczesnym swiecie, zwyczajnie ograniczaja go do minimum jesli chodzi o dlugosc trzymania ich na naszych wlosach. Dlatego ja zawsze trzymam takie specyfiki na glowie nieco dluzej. Wydaje mi sie, ze im bardziej wstrzymuje sie ze splukiwaniem, tym wiecej odzywczych skladnikow w nie wniknie. A jakie sa fakty? jak to naprawde jest z czasem trzymania takich odzywek na glowach i jaki ma to wplyw na nasze wlosy? Czy rzeczywiscie rezultaty sa lepsze, czy to poprostu cos, co sobie same najwyrazniej wmawiamy?
Bardzo was prosze o opinie- jak to jest z wami i waszymi wloskami??
z gory wielgasne dzieki, buziaczki
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 12:51   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Ja trzymam się zaleceń producenta. Przetrzymywanie odżywki może dać odwrotny od zamierzonego skutek, poza tym oprócz substancji odżywczych jest tu również sporo chemii. A jeśli chcę dłużej potrzymac sobie coś na włosach, wtedy nakładam maskę
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 15:30   #3
Blondyna120
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 120
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

tyle ile pisze na opakowaniu...ale zazwyczaj 2-3 min.
Blondyna120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 18:30   #4
agaagnes2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 12
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

ja troszke przetrzymuje
agaagnes2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 19:37   #5
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

jest napisane chwile to trzymam chwile - dosłownie.
zaraz idę umyć wlosy to potrzymam dłużej :P
Ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:01   #6
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

różnie to bywa, ale zazwyczaj nieco dłużej, a czasem zdarza mi się nawet na 15 minut. najdłużej trzymam maski. wg mnie naprawdę jest różnica w odzywieniu im dłużej się trzyma odżywkę
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:58   #7
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Ja trzymam bardzo różnie - czasem 3 minuty (minimum), 10-15, 30 (najczęsciej) - zależy ile mam czasu I czytałam że odzywki/maski działają tylko przez pierwsze 30min i dłuższe trzymanie nie ma sensu.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 02:06   #8
looska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 142
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Dokładnie nie wiem ile trzymam, ale przypuszczam, ze jakieś 3 minuty (najczęściej żeby nie marnować czasu myję wtedy zęby ). 5-10 minut? A nie mówisz o maskach. Na odżywkach najczęściej piszą żaby trzymać je minutę. Mnie się wydaje, że 3 minuty to czas najlepszy. Dłużej raczej nie ma sensu. Mam maskę do włosów, którą trzyma się 5-10 minut. Jest to maska do włosów suchych i zniszczonych, a ja takich nie posiadam, ale lubię mocne kosmetyki, bo zazwyczaj wiać po nich lepsze efekty. I potrzymałam tą na głowie maskę 15 minut. Włosy były...miękko-suche. Dwie sprzeczności, ale właśnie takie w dotyku były. Dziwne, okropnie wyglądały. I teraz trzymam zawsze 5 minut .
looska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 17:17   #9
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

ja sie staram trzymać zaleceń producenta
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 19:06   #10
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Ja trzymam najczęściej godzinę, czasem kilka. Nie liczę się z tym, co pisze producent, w ogóle nie czytam co za kosmiczne obietnice są na etykietce, interesuje mnie przede wszystkim skład. Jeśli jest dużo chemii, faktycznie przetrzymywanie odżywki/maski zbyt długo może mieć złe skutki, ale w przypadku kosmetyków prawie pozbawionych konserwantów i śmieci (), nie widzę przeszkód.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 19:58   #11
dzasmina89
Zakorzenienie
 
Avatar dzasmina89
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rz-ów
Wiadomości: 3 215
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Zależy kiedy nie raz 5min, a czasami 15 jak mi się nie spieszy ze spłukaniem.
Zauważyłam im dłużej sie trzyma to nie ma zadowalającego efektu, a wręcz odwrotny..
Przeważnie staram sie i tak ok 3 min dłuzej trzymać ..
__________________
Liczą sie myśli, pragnienia ..
Liczą sie uczucia i marzenia ..

dzasmina89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-13, 10:31   #12
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

ja nie cierpie trzymac długo czegos na włosach srednio 1-3min.
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 11:28   #13
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

od 15 minut do 3 h
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 13:04   #14
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Mnie również interesuje głównie skład odżywek/masek. Są takie, które mogę zostawić na noc, spłukać rano i włosy są z tego powodu szczęśliwe. Nie wyobrażam sobie jednak trzymania na swoich włosach długo jakiegoś wygładzacza lub obciążacza. Wszystko należy dobierać indywidualnie.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 13:25   #15
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Ja raczej trzymam tak jak zaleca producent, czasami mi się zdarza "przetrzymać". Raczej nie powinno się tego robić bo włosy matowieją.
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 20:03   #16
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

czytając Wasze wypowiedzi raczej sie nie ucieszyłam bo właśnie sie zastanawiałam czy mogę taką maskę/odżywkę zostawić na włosach przez całą noc,mam dość mocno zniszczone włosy i zanim je zetnę chciałabym spróbować je jeszcze trochę podratować.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 20:12   #17
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Cytat:
Napisane przez Kiya Pokaż wiadomość
czytając Wasze wypowiedzi raczej sie nie ucieszyłam bo właśnie sie zastanawiałam czy mogę taką maskę/odżywkę zostawić na włosach przez całą noc,mam dość mocno zniszczone włosy i zanim je zetnę chciałabym spróbować je jeszcze trochę podratować.
Zalezy jaka maske, wiekszosci nie radzilabym zostawiac na tak dlugo ze wzgledu na chemie i konserwanty, lepiej nadaja sie do tego domowe mazidla.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 20:19   #18
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

maski sklepowe,na kręcenie domowych nie mam czasu,ewentualnie zastanawiam sie nad Waxem choć jego działanie raczej mnie nie zachwyca.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 20:25   #19
Milunia150
Rozeznanie
 
Avatar Milunia150
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: prawie Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Z tych sklepowych tyle ile pisze na opakowaniu.
Domowe do 2 godzin.
__________________

Milunia150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 07:20   #20
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Tyle ile zaleca producent ale nie jakoś super dokładnie Staram się nie przetrzymywać.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 11:28   #21
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Cytat:
Napisane przez Kiya Pokaż wiadomość
zastanawiam sie nad Waxem choć jego działanie raczej mnie nie zachwyca.

ja stosuje wax od daaawna, kiedys chcialam sama sobie pomoc i trzymałam go znacznie dłuzej (godzine, dwie) efekt po niedługim czasie odwrotny - wlosy suche, matowe.
Teraz trzymam sie zalecen producenta - wax do pol godziny - efekty lepsze niz trzymalam 1,5h

zwykłe sklepowe gdzie napisane jest aby trzymac po pare minut - zazwyczaj 10 trzymanie max
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 11:34   #22
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Zawsze trzymam troszkę dłużej.
Od 5 do 10 min zazwyczaj
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 12:58   #23
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Trzymam zazwyczaj tyle,ile trzeba.Zalecenia producenta po cos jednak sa umieszczone na opakowaniach
Mam zawsze kilka odzywek i maseczek w domu.Zazwyczaj wybieram ta,na ktora mam obecnie czas.Jesli musze umyc wlosy na szybko-uzywam odzywki,ktora natychmiast sie splukuje.Jesli troszke wiecej-uzywam ta,ktora trzeba troszke potrzymac,lub maske,ktora powinna byc na wlosach ok.10 min.Jesli mam duuzoo czasu-uzywam WAX'a Przez to moje uzywanie moze nie jest zbyt regularne,bo zmieniam odzywki i nieczego nie stosuje "ciagle",ale tak jest mi wygodniej i mimo wszytsko latwo jest mi zaobserwowac dzialanie danego specyfiku
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 15:33   #24
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

generalnie nie ma przeciwwskazan do dlugiego trzymania na wlosach odzywki, najwyzej wlosy beda obciazone, zdarzalo mi sie spac w waxie i nic sie nie dzialo. jesli siedzisz w wannie z goraca woda, im dluzej posiedzisz tym lepiej zadziala odzywka, jesli bierzesz letni prysznic - mysle ze wystarczy trzymac tyle ile jest na opakowaniu, dodatkowe stanie chyba nic nie da. tak mi sie przynajmniej wydaje pozdrawiam
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 10:20   #25
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

ja trzymam okolo minute. Sama nie wiem czy to akurat czy przetrzymuje. Obecnie uzywam kallosa i na nim pisze potrzymać chwilę, tyle ze jak wiadomo dla każdego chwila to co inego

a co do przetrzymania to owszem szkodzi. Kiedyś uzywajac pewnej odzywki i przetrzymując zwyczajnie po kilku uzyciach moje wlosy przestaly na nia reagowac , ale to oczywiscie wszystko jeszcze zalezy jaka odżywka tych kupych nie radzę przetrzymywać
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 10:53   #26
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Jeśli używam maski to trzymam minimum poł godziny, co do zwykłych odżywek-różnie. Jesli nie mam czasu to chwilę po nałozeniu spłukuję (ok 1min) a jesli mam troche czasu to nawet do 15 minut.
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 11:20   #27
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Ja myję włosy, nakładam odżywkę i trzymam ją podczas kąpieli, mycia zębów i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Zmywam dopiero przed wyjściem z łazienki.

Czyli przetrzymuję.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 16:29   #28
zazazyza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 41
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

A ja staram się nie przetrzymywać dłuzej niz zaleca producent. Mysle, ze specyfiki te zostały dobrze przebadane i czas podany na opakowaniu jest optymalny. A po co niepotrzebnie narazać włosy na przeciążenie zbyt długim trzymaniem odżywki na włosach. Raz przetrzymałam 20 minut bo jak nałożyłam odżywkę zadzwonił telefon. Do nastepnego mycia miałam sianko na głowie. Ale ja mam delikatne i nieco suche włoski, wolę na nie uważać.
zazazyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 19:30   #29
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Trochę przetrzymuję odzywkę, ale nie za długo
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 19:56   #30
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: czas trzymania odzywki na wlosach- jak dlugo? czy przetrzymujecie ja troszke dl

Trzymam dłużej bo mi się wydaje, że lepiej działa
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.