Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-15, 12:31   #1081
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Sahira - ja też mam tłustą cerę
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 12:47   #1082
Galadriella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
Dzięki SweetPea
Swietna ta stronka, jest bardzo dużo info!
Ceny przystępne, bo bez VATu (dolicza dopiero przy płatności).
A za przesyłkę w ramach UK 4 produktów (w sumie ze 350 g) o wartości niewiele ponad 10 funtów policzyło mi 5,50 funta...
Nie to żebym zniechęcała, ale poczekaj z zachwytami aż do checkout
Galadriella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 13:01   #1083
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Hmmm narazie buszuję na mazidłach... z taką miną
Żebym to ja jeszcze wiedziała co powinnam na pierwszy raz zamówić... No ale czytam czytam i czytam i niedługo będę wszystko wiedzieć hyhyhy
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 14:51   #1084
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

przyszla do mnie paczka - z gratisem bardzo jestem ciekawa jego dzialania - to

Olej z owoców rokitnika 100%

__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 16:13   #1085
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja też dziękuję za rady, to moje 1 zamówienie, mam nadzieję, że nie ostatnie. Ciekawe, czy ich serum zastąpi mi Flavo C Aurigi...
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:53   #1086
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
Właśnie szykuję się do złożenia pierwszego zamówienia na BU

Potrzebuję jednak rady doświadczonych, co do oleju z kocanki:
a więc, zawsze kiedy zaczyna się zima ( a w tym roku przyszła zdecydowanie za wcześnie...) moje dłonie są bardzo zaczerwienione. Podrażnione przebywaniem na zewnątrz- pomimo noszenia rękawiczek- nawet w domu nie wracają do swego naturalnego koloru. I nie chodzi o złe nawilżenie bo krem do rąk to jedna z tych rzeczy, z którymi się nie rozstaję. Zastanawiałam się czy olej z kocanki dodawany do kremu lub stosowany samodzielnie mógłby pomóc ?
Ja mam podobnie.Jak byłam kiedyś u dermatologa,tyle że wiosną jakoś,to lekarka stwierdziła,że pewnie miałam odmrożone kiedyś te ręce i w sumie to możliwe(zdarzało się zapomnieć o rękawiczkach ).Miałam do niej iść na jesieni po jakiś drogi i tłusty krem.
Tyle,że teraz nie bardzo mam kasę na to ani ochotę i pomyślałam że kupię coś mazidłowego.Myślałam raczej o jakimś maśle: shea czy mango, kocanka jakoś nie przyszła mi do głowy i nie wiem czy by się tu sprawdziła.

A co do kremów,to ja w tamtym roku kupiłam krem ochronny na zimę,typowy tłuścioch.Myślę,że lepiej używać właśnie jakiegoś tłustego smarowidła przed wyjściem na dwór niż kremów do rąk o działaniu nawilżającym. Po powrocie do domu,jak nie zależy Ci na czasie,możesz spróbować maści z witaminą A,tłusta,ale tania i ładnie regeneruje.
__________________



Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2009-10-15 o 19:12
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 19:29   #1087
margotber
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 133
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cześć, jestem nowicjuszką w kwestii naturalnych kosmetyków i mam do Was pytanie, co powinnam wybrać do mojej cery. Mam cerę mieszaną - tłusta strefa T, 31 lat bez większych problemów skórnych. Poczytałam, ale wolę zgłosić sie do osób, które się na tym znają. Drugie moje pytanie dotyczy pudrów prezentowanych na ich stronach, czy coś więcej możecie o nich powiedzieć.
Dzięki z góry za informacje, cieplutko pozdrawiam.
Gosia
margotber jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-16, 10:54   #1088
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Ja mam podobnie.Jak byłam kiedyś u dermatologa,tyle że wiosną jakoś,to lekarka stwierdziła,że pewnie miałam odmrożone kiedyś te ręce i w sumie to możliwe(zdarzało się zapomnieć o rękawiczkach ).Miałam do niej iść na jesieni po jakiś drogi i tłusty krem.
Tyle,że teraz nie bardzo mam kasę na to ani ochotę i pomyślałam że kupię coś mazidłowego.Myślałam raczej o jakimś maśle: shea czy mango, kocanka jakoś nie przyszła mi do głowy i nie wiem czy by się tu sprawdziła.

A co do kremów,to ja w tamtym roku kupiłam krem ochronny na zimę,typowy tłuścioch.Myślę,że lepiej używać właśnie jakiegoś tłustego smarowidła przed wyjściem na dwór niż kremów do rąk o działaniu nawilżającym. Po powrocie do domu,jak nie zależy Ci na czasie,możesz spróbować maści z witaminą A,tłusta,ale tania i ładnie regeneruje.
Krem używany jest przede mnie na okrągło: po myciu dłoni, przed wyjściem na zewnątrz, na noc etc. Stosuję różne kremy - ochronne też i skutek jest ten sam. Maść znam, bo czasami używam na skórki wokół paznokci, najczęściej na noc. Odrzuca mnie zapach więc wysmarowanie nią całych dłoni będzie ciężkim przeżyciem
O oleju z kocanki pomyślałam raczej w kontekście "nocnej regeneracji" przeciw zaczerwienieniu, wzmocnieniu naczynek, a nie ochronie przed zimnem.
W takim razie ponawiam pytanie: czy kocanka może pomóc na dłonie?
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...

Edytowane przez Martiq:)
Czas edycji: 2009-10-16 o 10:55 Powód: literówka
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 12:33   #1089
Parsifal
Zadomowienie
 
Avatar Parsifal
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 459
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

może napisz do BU, oni powinni wiedzieć czy kocanka Ci pomoże
__________________


Odwyk od zakupów kosmetycznych!
Parsifal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 14:06   #1090
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Miłe Wizażanki, czy któraś z Was przetestowała już może nowy egzotyczny olejek myjący? Jestem bardzo ciekawa opinii i wrażeń , szczególnie zapachowych
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 19:45   #1091
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

dziewczyny mam pilne pytanie

czy mozna łączyć serum Lemon (kwas salicylowy) z tonikiem rozano-mlecznym AHA 8%??

tzn najpierw uzylabym toniku, a potem skore posmarowalabym Lemonem??
to są dwa rozne kwasy, czy tak mozna? bo nie wiem czy kupowac?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-16, 19:47   #1092
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez dorotka z krainy ozz Pokaż wiadomość
Miłe Wizażanki, czy któraś z Was przetestowała już może nowy egzotyczny olejek myjący? Jestem bardzo ciekawa opinii i wrażeń , szczególnie zapachowych
Olejek lada dzień u mnie będzie. Podzielę się wrażeniami.

A czy używał ktoś peelingu bursztynowego?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 20:15   #1093
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
Krem używany jest przede mnie na okrągło: po myciu dłoni, przed wyjściem na zewnątrz, na noc etc. Stosuję różne kremy - ochronne też i skutek jest ten sam. Maść znam, bo czasami używam na skórki wokół paznokci, najczęściej na noc. Odrzuca mnie zapach więc wysmarowanie nią całych dłoni będzie ciężkim przeżyciem
O oleju z kocanki pomyślałam raczej w kontekście "nocnej regeneracji" przeciw zaczerwienieniu, wzmocnieniu naczynek, a nie ochronie przed zimnem.
W takim razie ponawiam pytanie: czy kocanka może pomóc na dłonie?
Ale nie wiem,czy w przypadku czerwonych rąk z powodu odmrożenia kiedyś,to jest to sprawa naczyniowa. Przecież naczynka rozszerzają się jak jest gorąco,zwężają jak jest zimno.A u mnie(nie wiem czy u Ciebie też) jest tak,że jak jest zimno to robią się czerwone i podrażnione na długo.Natomiast w trakcie roku nie mam problemu z rękami,o ile nie przesadzę z myciem,detergentami,itd. Moim zdaniem to raczej jakieś uszkodzenie struktury skóry i dlatego nie wiem czy kocanka załatwi sprawę. Może ktoś nam tu odpowie?Albo napisz do BU.Oni powinni coś polecić.
Znalazłam na mazidłach witaminkę B3 i tam jest w komentarzach właśnie o jakimś serum na ręce czerwone od zimna.Napisałam posta na wątku mazidłowym.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 21:01   #1094
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
to są dwa rozne kwasy, czy tak mozna? bo nie wiem czy kupowac?
Kompletnie się nie znam na kwasach, ale spotkałam się z wątkiem na LU, kóry może być pomocny: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ie,t11344.html
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 18:19   #1095
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Ale nie wiem,czy w przypadku czerwonych rąk z powodu odmrożenia kiedyś,to jest to sprawa naczyniowa. Przecież naczynka rozszerzają się jak jest gorąco,zwężają jak jest zimno.A u mnie(nie wiem czy u Ciebie też) jest tak,że jak jest zimno to robią się czerwone i podrażnione na długo.Natomiast w trakcie roku nie mam problemu z rękami,o ile nie przesadzę z myciem,detergentami,itd. Moim zdaniem to raczej jakieś uszkodzenie struktury skóry i dlatego nie wiem czy kocanka załatwi sprawę. Może ktoś nam tu odpowie?Albo napisz do BU.Oni powinni coś polecić.
Znalazłam na mazidłach witaminkę B3 i tam jest w komentarzach właśnie o jakimś serum na ręce czerwone od zimna.Napisałam posta na wątku mazidłowym.
U mnie jest podobnie: problem pojawia się tylko zimą. To nie ja pisałam o odmrożeniu (osobiście nie przypominam sobie aby mnie to spotkało, dlatego powątpiewam). Nie upieram się przy kocance - tak tylko "głośno" się zastanawiam
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 01:21   #1096
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
U mnie jest podobnie: problem pojawia się tylko zimą. To nie ja pisałam o odmrożeniu (osobiście nie przypominam sobie aby mnie to spotkało, dlatego powątpiewam). Nie upieram się przy kocance - tak tylko "głośno" się zastanawiam
Ja pisałam,że mi dermatolog powiedziała,że takie czerwienienie i podrażnienie rąk zimą to prawdopodobnie kwestia tego,że kiedyś były odmrożone. Ja nie miałam jakoś tak klasycznie odmrożonych,ale zdarzało mi się chodzić bez rękawiczek,potem były czerwone i podrażnione i możliwe,że skóra się uszkodziła i teraz jest taki efekt(nawet w rękawiczkach). Specjalistką nie jestem,ale dla mnie ma to sens.

Może ktoś jeszcze się wypowie i coś nam poradzi.Pisałam już na wątku mazidłach pytanie o serum do rąk z witaminą b3.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 19:09   #1097
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Ja pisałam,że mi dermatolog powiedziała,że takie czerwienienie i podrażnienie rąk zimą to prawdopodobnie kwestia tego,że kiedyś były odmrożone. Ja nie miałam jakoś tak klasycznie odmrożonych,ale zdarzało mi się chodzić bez rękawiczek,potem były czerwone i podrażnione i możliwe,że skóra się uszkodziła i teraz jest taki efekt(nawet w rękawiczkach). Specjalistką nie jestem,ale dla mnie ma to sens.

Może ktoś jeszcze się wypowie i coś nam poradzi.Pisałam już na wątku mazidłach pytanie o serum do rąk z witaminą b3.

Wasza sytuacja widze że i tak jest łagodniejsza od mojej, więc Wam pewnie szybciej uda sie to wyleczyc
ale opisze jak swoje rece wyleczylam

Mialam byc moze odmrozone, zawsze czerwone, sine rece. Problem nie byl tylko w zimie (chociaz pewnie od zimy sie wszytsko zaczelo;p) ale wiosna, latem, jesienia - zawsze mi czerwienialy, przy jakims wysilku i cieple to juz wogole.
Kremy na to zadne nie pomagaly, bo kupowalam mase roznych mazidel (bardzo mi to przeszkadzalo wiec imalam sie wszelkich sposobow) dopiero dwie zimy, i dwa lata takiego pozadnego zabezpieczania rak - nie wychodzilam gdy byl mroz z domu, zaladalam dwie pary rekawiczek (byle luznych by palcow nie cislo) rece do kieszeniu, gruba warstwa kremow no i zawsze jak wracalam do domu to mycie rak w letniej wodzie, potem coraz cieplejszej no i jakos minelo

mysle ze powierzchniowo nic na to nie pomoze, bo wlasnie mi te kremy nic nie dawaly chociaz zawsze cos tam wybielic potrafia i pewnie pomoga, to jakby problem naczyn krwionosnych a nie skory
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 22:13   #1098
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Wasza sytuacja widze że i tak jest łagodniejsza od mojej, więc Wam pewnie szybciej uda sie to wyleczyc
ale opisze jak swoje rece wyleczylam

Mialam byc moze odmrozone, zawsze czerwone, sine rece. Problem nie byl tylko w zimie (chociaz pewnie od zimy sie wszytsko zaczelo;p) ale wiosna, latem, jesienia - zawsze mi czerwienialy, przy jakims wysilku i cieple to juz wogole.
Kremy na to zadne nie pomagaly, bo kupowalam mase roznych mazidel (bardzo mi to przeszkadzalo wiec imalam sie wszelkich sposobow) dopiero dwie zimy, i dwa lata takiego pozadnego zabezpieczania rak - nie wychodzilam gdy byl mroz z domu, zaladalam dwie pary rekawiczek (byle luznych by palcow nie cislo) rece do kieszeniu, gruba warstwa kremow no i zawsze jak wracalam do domu to mycie rak w letniej wodzie, potem coraz cieplejszej no i jakos minelo

mysle ze powierzchniowo nic na to nie pomoze, bo wlasnie mi te kremy nic nie dawaly chociaz zawsze cos tam wybielic potrafia i pewnie pomoga, to jakby problem naczyn krwionosnych a nie skory
Dzięki za odpowiedź.Mi ta lekarka powiedziała,że właśnie jakiś tłusty krem mi przepisze,tyle że w tym roku muszę się jakoś przemęczyć,bo to miał być jakiś bardzo drogi krem,a ja bez kasy. I właśnie coś mówiła,że jak parę zim przetrzymam to potem mi to przejdzie.Zapomniałam o tym wcześniej.Twoja wypowiedź wygrzebała to z mojej pamięci.
Wyszukałam w googlu odmrożenie i znalazłam na wdzięk.info fragment takiego artykułu,że do wspomagania leczenia domowego odmrażeń polecają m.in. arnikę,czyli ma to związek z naczyniami.
Zresztą jakby nie było,oleje zawsze odżywiają i chronią skórę, więc na pewno nie zaszkodzi.

Podbijam pytanie na temat żelu hialuronowego 1%. Można go stosować rano,przed wyjściem z domu jeśli jest mróz? Czy skoro jest to roztwór wodny to absolutnie nie?
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 18:08   #1099
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witam was moje drogie Wizażanki . Szykuję się właśnie do stworzenia sobie kremu idealnego po kwasach i ogólnie na zimę. Mam pewien plan aczkolwiek niewiem czy sie on powiedzie bo niewiem czy tak można robić. Otóż mam kremik bardzo z resztą naturalny ma skład i jest super ( pollena eva krem intynsywnie nawilżający) i bardzo mi on się spodobał ale chciałabym go jeszcze ulepszyć, jako że jest to naprawde lekki kremik ( przynajmniej dla mnie) i co dziwne mnie nie zapycha. Chciałabym zrobić tak :
Codziennie mieszać małą porcję ( jednorazową ) kremu z 2-3 kropelkami oleju z orzecha włoskiego, dodając troszeczkę mocznika ( on chyba jest w proszku ten mazidłowy? ) oraz wyciągu z aloesu ( aloe active ) i kapkę wyciągu z kasztanowca ( też w proszku) dwa razy w to wszystko prysnąć wodą termalną i wymieszać taką mieszankę i na buziaka. NO i myślę też o dodaniu odrobineczki alantoiny
Czy to jest wszystko w porządku?? Czy taka mieszanka mi zadziała, rozpuści się itd??
Na mazidłach jest napisane że wszystkie te składniki rozpuszczają się w wodzie, a w kremie jest woda, z resztą dodam jeszcze termalki. Czy dobrze myślę? Zaznaczam ze nie dodam konserwantu żadnego bo będzie to porcja tylko jednorazowa.
Na mój łeb wszystko powinno być okej, ale może Wy mnie naprowadzicie bardziej, czy tak wogóle można zrobić Dziękuje z góry i całuje
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-22, 12:30   #1100
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

witam,
ja mam takie małe pytanko otóż zawsze stosowałam serum flavo c które mi sie niedawno skonczyło i kusi mnie teraz to nowe serum RENEW z retinolem i zakup jakiegoś kwasu

Wszystko to do walki przeciw zmarszczkom ale jak tu czytam to przeważnie dziewczyny kupują te kwasy bo mają wypryski a moja paszcza nawet nie wie co to krosteczka jest bardzo sucha i troche wrażliwa i dlatego sie zastanawiam czy kwasy jako kosmetyk przeciwzmarszczkowy mogą być bo jeżeli ich główne zadanie to zwalczanie niedoskonałości to chyba odpuszcze
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 15:20   #1101
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
witam,
ja mam takie małe pytanko otóż zawsze stosowałam serum flavo c które mi sie niedawno skonczyło i kusi mnie teraz to nowe serum RENEW z retinolem i zakup jakiegoś kwasu

Wszystko to do walki przeciw zmarszczkom ale jak tu czytam to przeważnie dziewczyny kupują te kwasy bo mają wypryski a moja paszcza nawet nie wie co to krosteczka jest bardzo sucha i troche wrażliwa i dlatego sie zastanawiam czy kwasy jako kosmetyk przeciwzmarszczkowy mogą być bo jeżeli ich główne zadanie to zwalczanie niedoskonałości to chyba odpuszcze
kwasy typowo przeciwzmarszczkowe nie są, raczej na niedoskonałości i przebarwienia. ale skoro złuszczają, to w pewnym stopniu odnawiają skórę. jeśli masz skórę suchą i wrażliwą, do tego brak skłonności do zanieczyszczeń, to najlepszy będzie kwas PHA, ewentualnie AHA. natomiast BHA to raczej dla tłustych, zanieczyszczonych cer.
serum z retinolem powinno byc ok. pamiętaj tylko o filtrach na dzień, żeby nie dostac przebarwień

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Witam was moje drogie Wizażanki . Szykuję się właśnie do stworzenia sobie kremu idealnego po kwasach i ogólnie na zimę. Mam pewien plan aczkolwiek niewiem czy sie on powiedzie bo niewiem czy tak można robić. Otóż mam kremik bardzo z resztą naturalny ma skład i jest super ( pollena eva krem intynsywnie nawilżający) i bardzo mi on się spodobał ale chciałabym go jeszcze ulepszyć, jako że jest to naprawde lekki kremik ( przynajmniej dla mnie) i co dziwne mnie nie zapycha. Chciałabym zrobić tak :
Codziennie mieszać małą porcję ( jednorazową ) kremu z 2-3 kropelkami oleju z orzecha włoskiego, dodając troszeczkę mocznika ( on chyba jest w proszku ten mazidłowy? ) oraz wyciągu z aloesu ( aloe active ) i kapkę wyciągu z kasztanowca ( też w proszku) dwa razy w to wszystko prysnąć wodą termalną i wymieszać taką mieszankę i na buziaka. NO i myślę też o dodaniu odrobineczki alantoiny
Czy to jest wszystko w porządku?? Czy taka mieszanka mi zadziała, rozpuści się itd??
Na mazidłach jest napisane że wszystkie te składniki rozpuszczają się w wodzie, a w kremie jest woda, z resztą dodam jeszcze termalki. Czy dobrze myślę? Zaznaczam ze nie dodam konserwantu żadnego bo będzie to porcja tylko jednorazowa.
Na mój łeb wszystko powinno być okej, ale może Wy mnie naprowadzicie bardziej, czy tak wogóle można zrobić Dziękuje z góry i całuje
to raczej pytanie na wątek mazidłowy, a nie BU. wydaje mi się, że trochę przedobrzysz dodając tylu rzeczy do gotowego kremu. najlepsze są proste, krótkie składy. nie wzbogacałam nigdy gotowych kremów, więc nie mam pewności, czy uda się taka mieszanka. zadaj może to pytanie na wątku mazidłowym, tam może dziewczyny się wypowiedzą
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 16:34   #1102
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Wczoraj wymieszałam: serum Flavo, serum granat i olejek myjący. Pierwszy raz i nieporadnie - sporo czasu mi zajęło to wszystko, ale się starałam zrobić to dokładnie .
Do serum z wit. C dodałam - zgodnie z zaleceniami - ok. 50 kropli spirytusu, co ma odpowiadać ok. 2,5 % stężeniu. Na stronie zapewniano, że taka ilość nie szkodzi nawet wrażliwej cerze, ale mi się wydaje, że to strasznie dużo! W kosmetykach unikam dodatku alkoholu, a w moim serum strasznie go czuć. Nie wiem, może jednak dodałam za dużo? Podczas aplikacji skóra trochę piecze, ale może to kwas askorbinowy?
Co myślicie?
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 17:38   #1103
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
kwasy typowo przeciwzmarszczkowe nie są, raczej na niedoskonałości i przebarwienia. ale skoro złuszczają, to w pewnym stopniu odnawiają skórę. jeśli masz skórę suchą i wrażliwą, do tego brak skłonności do zanieczyszczeń, to najlepszy będzie kwas PHA, ewentualnie AHA. natomiast BHA to raczej dla tłustych, zanieczyszczonych cer.
serum z retinolem powinno byc ok. pamiętaj tylko o filtrach na dzień, żeby nie dostac przebarwień
to chyba dam sobie spokój z tymi kwasami, zakupie tylko serum bo krem z filtrem już mam
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 18:15   #1104
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
to chyba dam sobie spokój z tymi kwasami, zakupie tylko serum bo krem z filtrem już mam
ale ja nie chciałam Cię zniechęcić do kwasów tonik z PHA jest naprawdę bardzo fajny, bardzo łagodnie złuszcza naskórek bez widocznego łuszczenia się. do tego fajnie nawilża, z tego, co wiem, to jest polecany do takiej cery, jak Twoja, więc śmiało próbuj
poza tym po kwasie inne kosmetyki lepiej się wchłaniają i skuteczniej działają
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png

Edytowane przez bosti
Czas edycji: 2009-10-22 o 18:17
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 19:59   #1105
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

a ja polecam PHA, stosuje go juz jakis czas i jestem bardzo zadowolona

kopiuje ze strony http://www.zrobsobiekrem.pl/?kwasy-pha,40
PHA są więc polecane dla osób o bardzo wrażliwej skórze oraz przy chorobach skóry przy których nie może być efektu podrażnienia (rozszerzone naczynka krwionośne, trądziku różowatego itp.).
Kwasy PHA w kosmetykach
- silne właściwości nawilżające
- antyutleniacze - neutralizują niszczące skórę wolne rodniki
- wpływają pozytywnie na syntezę kolagenu i elastyny
- złuszczają zbędne, zrogowaciałe komórki naskórka
Przy stosowaniu kwasów PHA nie jest wymagane równoczesne stosowanie filtrów ochronnych UV. Ponadto badania wskazują na stosowanie kwasów PHA jako środków ochronnych przy terapiach z kwasami AHA.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 17:54   #1106
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

no to jednak zamówię te kwasy bo jak nie spróbuje to potem jak zwykle bedę załować, mam nadzieje ze moja skóra bedzie dobrze je tolerować .
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 18:21   #1107
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
a ja polecam PHA, stosuje go juz jakis czas i jestem bardzo zadowolona

kopiuje ze strony http://www.zrobsobiekrem.pl/?kwasy-pha,40
PHA są więc polecane dla osób o bardzo wrażliwej skórze oraz przy chorobach skóry przy których nie może być efektu podrażnienia (rozszerzone naczynka krwionośne, trądziku różowatego itp.).
Kwasy PHA w kosmetykach
- silne właściwości nawilżające
- antyutleniacze - neutralizują niszczące skórę wolne rodniki
- wpływają pozytywnie na syntezę kolagenu i elastyny
- złuszczają zbędne, zrogowaciałe komórki naskórka
Przy stosowaniu kwasów PHA nie jest wymagane równoczesne stosowanie filtrów ochronnych UV. Ponadto badania wskazują na stosowanie kwasów PHA jako środków ochronnych przy terapiach z kwasami AHA.
O jak nie trzeba używać filtrów to się skuszę.PHA pomagają na niedoskonałości i przebarwienia?
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 18:36   #1108
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
O jak nie trzeba używać filtrów to się skuszę.PHA pomagają na niedoskonałości i przebarwienia?
kliknij w podany link i poczytaj o glukonolaktonie i kwasie laktobionowym.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 23:23   #1109
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

dziewczyny, mam nadzieje ze to właściwy watek jeżeli chodzi o moje pytanie a jak nie to nie bijcie

potrzebuje hydrolatu z BU ale kupowanie jednego przy kosztach przesyłki średnio mi sie opłaca tak wiec moze ktoras wizazanka z Krakowa mogłaby podpiąć mnie do swojego zamówienia? Ewentualnie ja moge takie zlozyc aby podzielic sie kosztami( uczciwie pisze ze raczej chodzi o małe zamowienie gdyz z racji tego ze pracuje, nie moge poswiecic na to zbyt wiele czasu ). Ktos chetny? Prosze o info
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 12:21   #1110
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

kochane mam do was pytanie w sprawie toniku " Tonik z kwasem PHA 6%" na mnie narazie działa bardzo dobrze. stosuje codziennie na noc, i chciałabym go stosować dalej ale mam pytanie czy przy dluzszym czasie w stosowaniu nie zaszkodzi mi? to w koncu kwas? badrdzo prosze o odpowiedz...
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.