Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-13, 17:29   #2941
Mokka_83
Wtajemniczenie
 
Avatar Mokka_83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: duży pokój
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Pokaż wiadomość
Noooo! To mamy tak samo Też się zastanawiałam nad tymi miesiącami. Każdy kalendarz liczy mi inaczej. Czyli co? Zaczynamy 5 miesiąc ciąży? Jestem za!
Absolutnie Od jutra 5 miesiąc Czyli jeszcze 6 godzin

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Chanel_Coco Pokaż wiadomość
Dzięki za ten teledysk, jakoś nigdy na niego nie trafiłam, choć kawałek zawsze bardzo mi się podobał.
Poryczałam się jak bóbr...
kurcze, ja też tego teledysku nigdy nie widziałam i tez się poryczałam
__________________
Leonek
Mokka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 17:42   #2942
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Teraz sprawdzam i ile stron tyle różnych systemów liczenia 'który to miesiąc'. Zgłupiałam już całkowicie.
Swoją drogą liczenie miesiecy wg systemu - miesiąc od ostatniej miesiączki ma sens. Skoro miałam ją 14 czerwca no to, pasowałoby bym jutro zaczynała 5 miesiąc. Chociaż jak skakałam po różnych stronach to np. znalazłam na amerykańskiej podział na 10 miesięcy ciąży, albo zaczynający się od 0 (1-4tc).... Wariactwo.
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 18:08   #2943
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
U mnie 17 tydzień, to już 5 miesiąc, czy jak?
od 18 tyg

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
A co do świąt - to mnie też wkurza to, że odkąd jesteśmy z Tżtem trzeba je dzielić na dwa domy A najgorsze jest jeszcze to, że moi rodzice mieszkają 300km od nas, więc tak sobie w święta jeździmy w tę i z powrotem (bo teściowie mieszkają w tym mieście co my). A oczywiście jednych i drugich rodziców trzeba zaliczyc W sumie pewnie możnaby ustalić tak - że jednego roku jedziemy do tesciów a drugiego do rodziców - ale powiem szczerze że ja sobie nie wyobrażam nie spotkać się z rodzicami w świeta U teściów to ledwo siedzę - zawsze jest tak sztywno. Trzeba jeść danie po daniu, tak jak teściowa podaje i żadnej dowolności A w moim domu rodzinnym to zawsze luz blus - wszystkie potrawy wyjazd na stół od razu i każdy pałaszuje co chce
no to my tak wlasnie mamy zamiar, tylko akurat wyjdzie ze w tym roku znowu bedziemy u moich, bo jak przyjada ci z zagranicy to my ich widziec nie chcemy

Cytat:
Napisane przez Chanel_Coco Pokaż wiadomość
za wizytę i za potwierdzenie siusiaka, teraz możesz już śmiało imię wybierać i kompetować wyprawkę dla chłopczyka A fotki cudaśne i opis taki fachowy
no ciuchy to ja chce uniwersalne zeby bylo na drugie kiedys imie ja juz swoja propozycje mam tylko tż musi to przemyslec a obawiam sie ze to potrwa

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
Absolutnie Od jutra 5 miesiąc Czyli jeszcze 6 godzin
no widze ze trzeci system wprowadzacie

straszny ten teledysk ;(
__________________


Edytowane przez Dragusia88
Czas edycji: 2012-10-13 o 18:16
Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 18:19   #2944
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
no ja też się własnie nad tym zastanawiałam I doszłam do wniosku, żemiast liczyć na tygodnie (co na różnych stronach traktowane jest różnie), po prostu będe liczyć misiące zgodnie z kalendarzem - czyli jeśli pierwszy dzień miesiączki miałam 14 czerwca, to 4 miesiąc kończy mi się 13 października (czyli dziś), a od 14 października (czyli od jutra) będzie lecia już 5 miesiąc
no tak, ale tp nie masz na 13.03, czyli tak jak wg twoich obliczeń skończysz 9 miesiąc po tej dacie, a do planowanego tp będziesz mówić, że jesteś w 10 miesiącu ciąży, czy będziesz 1,5 m-ca w 9 m-cu?

Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Pokaż wiadomość
Teraz sprawdzam i ile stron tyle różnych systemów liczenia 'który to miesiąc'. Zgłupiałam już całkowicie.
Swoją drogą liczenie miesiecy wg systemu - miesiąc od ostatniej miesiączki ma sens. Skoro miałam ją 14 czerwca no to, pasowałoby bym jutro zaczynała 5 miesiąc. Chociaż jak skakałam po różnych stronach to np. znalazłam na amerykańskiej podział na 10 miesięcy ciąży, albo zaczynający się od 0 (1-4tc).... Wariactwo.
ja liczę wg pierwszej rozpiski na pierwszej stronie naszego wątku, to najpopularniejsza metoda. i tak niczego się nie przeskoczy, a rozbieżności wynikają z tego, że ciąża trwa 40 tygodni, a nie dokładnie 9 miesięcy od OM. dla mnie 5 miesiąc zacznę w skończonym 18 tygodniu, czyli jak suwaczek mi powie, że minęło 18 tygodni ciąży.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 18:22   #2945
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość

ja liczę wg pierwszej rozpiski na pierwszej stronie naszego wątku, to najpopularniejsza metoda. i tak niczego się nie przeskoczy, a rozbieżności wynikają z tego, że ciąża trwa 40 tygodni, a nie dokładnie 9 miesięcy od OM. dla mnie 5 miesiąc zacznę w skończonym 18 tygodniu, czyli jak suwaczek mi powie, że minęło 18 tygodni ciąży.
Dziękuję No to jeszcze tydzień mi został ))
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 18:31   #2946
Mi6ka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 694
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
za wizyte to kiedy pani doktor obiecała podać płeć ?
Powiedział, że ok 20 tygodnia, wizytę mamy w 19 tyg następną, więc mam nadzieję, że wtedy. Potem to już tylko testy połówkowe, ale już nie mogę się doczekać, więc dla pewności chyba zjem czekoladę przed wizytą i będę liczyć, że dzidzia będzie się obracać we wszystkie strony i pokaze mamusi co i jak

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
A co do świąt - to mnie też wkurza to, że odkąd jesteśmy z Tżtem trzeba je dzielić na dwa domy A najgorsze jest jeszcze to, że moi rodzice mieszkają 300km od nas, więc tak sobie w święta jeździmy w tę i z powrotem (bo teściowie mieszkają w tym mieście co my). A oczywiście jednych i drugich rodziców trzeba zaliczyc W sumie pewnie możnaby ustalić tak - że jednego roku jedziemy do tesciów a drugiego do rodziców - ale powiem szczerze że ja sobie nie wyobrażam nie spotkać się z rodzicami w świeta U teściów to ledwo siedzę - zawsze jest tak sztywno. Trzeba jeść danie po daniu, tak jak teściowa podaje i żadnej dowolności A w moim domu rodzinnym to zawsze luz blus - wszystkie potrawy wyjazd na stół od razu i każdy pałaszuje co chce
Jezu my też tak zawsze robiliśmy, ale w te święta powiedziałam, że jade do rodziców i mam gdzieś co innego, choc w sumie tesciow mam fajnych...Ale i tak wole do swoich, wiadomo No i w koncu to ja jestem ciezarna-wariatka, to duzo mi sie teraz wybacza i tylko zeby sie "nie denerwowala" trzeba korzystac
Mi6ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 18:36   #2947
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

My też w tym roku pierwsze wspólne święta... nie wiem jak to pogodzić... problem w tym, że moi rodzice nie są razem i nie chcę mamy zostawić samej.... dlatego myślę, że Wigilia będzie z moją mamą... Hihih ale Wielkanoc spędzamy u siebie Bo albo będę tuż przed, albo tuż po pojawieniu się dzidziusia

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Ja z samego rana poszłam do przychodni na badania, ale niestety na darmo, bo przychodnia zamknięta. A tak grzecznie swe siuśki poranne wiozłam....
Uwielbiam jeździć z siuśkami w torebce Zawsze mnie to śmieszy
W ogóle ostatnio dostałam probówkę na mocz... i tak patrzę na panią i pytam czy pojemniczków standardowych już nie ma? Na co ona, że tylko tyle potrzeba i że epoka słoiczków minęła... No i postanowiłam, że będę twarda i nasiusiam rano wprost do tej probóweczki... nie chcę mówić jak to się skończyło... owszem, materiał do badań złapałam... ale co się naklęłam przy tym

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
zawsze płaczę jak leci teledysk nickelback-lullaby http://www.youtube.com/watch?v=4OjiOn5s8s8 ) a co dopiero na żywo.
Dziękuję, rozmazałam się
Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiem już co mam robić, tak mnie bolą plecy(górna część jeszcze wyżej niz zapięcie od biustonosza) i ramiona, tak jak by mięśnie tego po prostu nie idzie wytrzymać, nie mogę się nawet położyć bo ból jest naprawde nie do wytrzymania. Normalnie płaczę z bólu, nie mam pojęcia co to może być i co mogłoby pomóc Jeszcze sobota dzisiaj ani lekarza ani nic
O biedaczku. A może właśnie ciepła kąpiel, prysznic , jakieś okłady, termoforek na to bolące miejsce? Wiem, że ciepła woda łagodzi ból...

Nogi mi zaraz do dupci wejdą. Postanowiłam, że wrócę z plot u koleżanki na piechotę... i tak szłam, szłam, szłam, szłam... pół miasta zlazłam... jeszcze mnie troszkę brzusio zaczął pobolewać... tak z boku.

Czy Wy też macie takie ciągnięcie w dole brzuszka i po bokach, jak leżycie i się np na bok przewracacie szybko? To te więzadła macicy?
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett

Edytowane przez Sorceresss
Czas edycji: 2012-10-13 o 18:39
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 18:40   #2948
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
... owszem, materiał do badań złapałam... ale co się naklęłam przy tym
podziwiam. ja przelewam. stwierdzilam, ze sa dyskryminujace
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 18:45   #2949
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
podziwiam. ja przelewam. stwierdzilam, ze sa dyskryminujace
zawsze miałam te ładne pojemiczki... więc liczyłam, że podołam... kto by pomyślał, że jednak nie... było za późno już, żeby rezygnować
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 18:58   #2950
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

hm.... nie wiem ale do mnie jeszcze nowe pojemniki na mocz nie dotarly jestem do tyłu
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 18:59   #2951
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

ehhh Julia znowu chora, gorączka 38,5 i wymiotowała ( już wczoraj nie była w przedszkolu bo kaszlała, dziś gorzej.
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 19:03   #2952
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

co do świąt u nas w pierwsze jeździliśmy od jednych do drugich
a w kolejne rodzice obu stron zaproponowali wspólną wigilię

notabene chciałabym już święta

a teraz to chcę ciasto z kremem albo torta ;(
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 19:05   #2953
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
a teraz to chcę ciasto z kremem albo torta ;(
Ty to masz ten doktorat w kieszeni - taka mądra jesteś Ja też chce i to ciastko i torta... bardzo, bardzo
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 19:19   #2954
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
to jak się urodzi dziecko to nie jest już koniec? trzeba jeszcze rodzić łożysko? jejku jak ja mało wiem na ten temat
no trzeba trzeba, ale najwięcej o tym nam chyba powiedzą doświadczone mamy

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
Zmienil pozycje teraz lezy pod pepkiem tak wzdluz wiec juz wiem czemu tam czuje tak dziwnie ale juz wiem ze to dzidziol
brawa za wizytę dziwne uczucie czyli jakie?

monicca zdrowiej szybko

Dragusia w którym jesteś tygodniu?

czarny flamaster a nie możecie spędzić świąt z Twoją rodzinką?

klementyna gratuluję synka

Co do Świąt to spędzamy wigilię u moich rodziców, pod wieczór pierwszego dnia świąt wracamy do naszej miesjcowości (120km) i jedziemy do TŻta ciotki (+dziadek) bo tam są zawsze jego rodzice, i drugi dzień świąt u rodziców TŻta. Teraz fajnie wypada wigilia ( w poniedziałek) więc już od piątku będę u siebie w rodzinnym domku

Mam wózek i łóżeczko
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 19:29   #2955
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Pokaż wiadomość
Teraz sprawdzam i ile stron tyle różnych systemów liczenia 'który to miesiąc'. Zgłupiałam już całkowicie.
Swoją drogą liczenie miesiecy wg systemu - miesiąc od ostatniej miesiączki ma sens. Skoro miałam ją 14 czerwca no to, pasowałoby bym jutro zaczynała 5 miesiąc. Chociaż jak skakałam po różnych stronach to np. znalazłam na amerykańskiej podział na 10 miesięcy ciąży, albo zaczynający się od 0 (1-4tc).... Wariactwo.
ja liczę miesiące w oparciu o wyznaczony termin ,czyli jeśli mam na 8 marca to każdego 8 dnia miesiaca kończę kolejny miesiąc ... czyli 8 lipca miałam ostatni dzień 1 mies,8 sierp.kończyłam 2 mies.,8 wrześ- 3 mies,8 paż.kończyłam 4 i tym sposobem jestem w 5 mies a 8 marca zakończę 9 miesiąc i ...urodzę (... poprzednie 2 porody też zakończyłam w terminie więc liczę ,że teraz też.. )
Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
ehhh Julia znowu chora, gorączka 38,5 i wymiotowała ( już wczoraj nie była w przedszkolu bo kaszlała, dziś gorzej.
...oj współczuje.... znowu .... moja natomiast wczoraj wyzdrowiała..... tak to jest z tymi dziećmi......
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 19:36   #2956
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

klementyna gratuluję

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Jakoś mi źle, niedobrze... boli głowa... WRRRRR.... Na 15 do koleżanki się umówiłam więc mam nadzieję, że jakoś się tam dotoczę... Zostawię ten burdel w mieszkaniu, a co!
O rany miałam tak samo, wracaliśmy autem i zrobiło mi się tak niedobrze że
otworzyłam drzwi i na czerwony.... niezłe atrakcje

Co do świąt, spędzamy z moją rodziną, jestem jedynaczką, a mój Mąż przepada za moją rodzinką i po kilku latach woli święta u nas. Więc jest git
__________________
Dziedzic
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 19:42   #2957
anna maria 79
Raczkowanie
 
Avatar anna maria 79
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 213
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

witam na sam koniec dnia...do dupy...mąż czyta książkę Miśkowi na dobranoc, który ma anginę i gorączkuje...i tak się zastanawiam co zrobię jak mnie zarazi...i jeszcze mi ciasto jogurtowe z galaretką nie wyszło...przepraszam że nie odpisuję idę spać mam dość
dobrej nocy
anna maria 79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 19:45   #2958
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez anna maria 79 Pokaż wiadomość
witam na sam koniec dnia...do dupy...mąż czyta książkę Miśkowi na dobranoc, który ma anginę i gorączkuje...i tak się zastanawiam co zrobię jak mnie zarazi...i jeszcze mi ciasto jogurtowe z galaretką nie wyszło...przepraszam że nie odpisuję idę spać mam dość
dobrej nocy
w ogóle to brawa za chęć robienia ciasta co tam ze nie wyszło pewnie i tak zjedli i zdrówka dla Miśka
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 19:46   #2959
anna maria 79
Raczkowanie
 
Avatar anna maria 79
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 213
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

dzięki Ptaszysko zdrówka wszystkim i udanej niedzieli odpoczywajcie dziewczyny brzuszkami do góry...
anna maria 79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 19:50   #2960
bmma
Zadomowienie
 
Avatar bmma
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kęty
Wiadomości: 1 905
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez anna maria 79 Pokaż wiadomość
dzięki Ptaszysko zdrówka wszystkim i udanej niedzieli odpoczywajcie dziewczyny brzuszkami do góry...
Dziękujemy...wzajemnie. ja już się słucham i kładę
__________________

Kinga 22-02-2013

Maciek 12-08-1997

bmma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 19:57   #2961
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość

ale mnie wystrzaszyłas tym wstępem Już się balam, ze cos zlego A tu pączki

dziś już za to nie pachniało pączkami

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość

...oj współczuje.... znowu .... moja natomiast wczoraj wyzdrowiała..... tak to jest z tymi dziećmi......
no niestety

Cytat:
Napisane przez anna maria 79 Pokaż wiadomość
witam na sam koniec dnia...do dupy...mąż czyta książkę Miśkowi na dobranoc, który ma anginę i gorączkuje...i tak się zastanawiam co zrobię jak mnie zarazi...i jeszcze mi ciasto jogurtowe z galaretką nie wyszło...przepraszam że nie odpisuję idę spać mam dość
dobrej nocy
nie smutaj się

ja też zdołowana, nie chce mi się nic, tylko ryczę. Mąż w pracy, ja sama siedzę i ryczę.
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 20:10   #2962
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

anna maria -też życzę zdrowia dla małego ,no i dla Ciebie ...
jak moja ninka teraz miała jakiegoś wirusa to miała tylko gorączkę ale ponad 39 ...na szczęście minęło jej to i nikt z nas się nie zaraził......


wiecie znalazłam kołysankę którą puszczałam i kubie i nince gdy byli w brzuchu-przeczytałam,że muzyka poważna powoduje "wzrost inteligencji" ,więc uparcie ok.2 razy dziennie słuchawki na brzuchol i puszczałam tak ok 20 min. a brzuch wtedy pływał ,tańczył albo nóżka gdzie niegdzie się wypychała a na koniec ciąży tyłeczek (bo to było coś większego i okrągłego na górze brzucha ..-oj to już bolało...)
jak tego słucham i zamykam oczy mam przeniesienie w czasie...... teraz chyba kolej na trzeciego inteligętnego dzieciaczka......
http://nihonka.wrzuta.pl/audio/08w9U...ms_-_kolysanka
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 20:13   #2963
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

też puszczałam Julci ją
i potem przy każdym karmieniu wieczornym nuciłam do snu
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 20:16   #2964
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
też puszczałam Julci ją
i potem przy każdym karmieniu wieczornym nuciłam do snu
...tak jest piękna ..... no i działa-po niej naprawdę są mądre dzieci
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 20:42   #2965
Mokka_83
Wtajemniczenie
 
Avatar Mokka_83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: duży pokój
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
od 18 tyg

no to my tak wlasnie mamy zamiar, tylko akurat wyjdzie ze w tym roku znowu bedziemy u moich, bo jak przyjada ci z zagranicy to my ich widziec nie chcemy
no ale przynajmniej macie wymówkę
Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
no tak, ale tp nie masz na 13.03, czyli tak jak wg twoich obliczeń skończysz 9 miesiąc po tej dacie, a do planowanego tp będziesz mówić, że jesteś w 10 miesiącu ciąży, czy będziesz 1,5 m-ca w 9 m-cu?



ja liczę wg pierwszej rozpiski na pierwszej stronie naszego wątku, to najpopularniejsza metoda. i tak niczego się nie przeskoczy, a rozbieżności wynikają z tego, że ciąża trwa 40 tygodni, a nie dokładnie 9 miesięcy od OM. dla mnie 5 miesiąc zacznę w skończonym 18 tygodniu, czyli jak suwaczek mi powie, że minęło 18 tygodni ciąży.
no cóż... Ale prawda jest taka, że to nie ja wymysliłam, że wiek ciąży liczy sie od OM - to wymyślili lekarze I prawda jest też taka, że jak się spojrzy w kalendarz - to przy takim liczeniu ciąża faktycznie trwa około 9 m-cy i tydzień Natomiast żeby ciąża trwała niepelne 9 miesięcy - musiałybyśmy liczyć od owulacji...ale tak chyba żadna z nas nie liczy
Tak więc nie zmóżdżalam się nad tym za bardzo - tylko po prostu spojrzałam w kalnedarz, bo tak mi bylo najprościej
Ale oczywiście jeśli o mnie chodzi - to niech sobie kazda z nas liczy jak jej wygodnie
Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
ehhh Julia znowu chora, gorączka 38,5 i wymiotowała ( już wczoraj nie była w przedszkolu bo kaszlała, dziś gorzej.
biedulka
Cytat:
Napisane przez anna maria 79 Pokaż wiadomość
witam na sam koniec dnia...do dupy...mąż czyta książkę Miśkowi na dobranoc, który ma anginę i gorączkuje...i tak się zastanawiam co zrobię jak mnie zarazi...i jeszcze mi ciasto jogurtowe z galaretką nie wyszło...przepraszam że nie odpisuję idę spać mam dość
dobrej nocy
to ja Cię pocieszę, że mi wczoraj drożdżowe ze śliwakmi nie wyszlo - zakalec jak ta lala
__________________
Leonek
Mokka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 21:04   #2966
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
brawa za wizytę dziwne uczucie czyli jakie?

Dragusia w którym jesteś tygodniu?
w 20 tyg
uczucie takiego jakby ucisku,ścisku no nie wiem

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
ehhh Julia znowu chora, gorączka 38,5 i wymiotowała ( już wczoraj nie była w przedszkolu bo kaszlała, dziś gorzej.
biedna dużo zdrówka
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 21:25   #2967
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogę w ciąży zjeść makrelę wędzoną? Od samego początku mam na nią mega chęci, w końcu kupiłam, ale ciągle się zastanawiam czy mogę....
Ja jadłam. Nie dajmy się zwariować. Wszystko z umiarem.

Co do świąt. My mamy ten sam system, co Mokka. Tylko i jedni, i drudzy rodzice są w innych miastach. Dużo jest w święta jeżdżenia, bo spędzamy każde po trochu u jednych i drugich, tyle że na zmianę. Też nie wyobrażam sobie nie spotkać się w ogóle ze swoją rodziną w święta.


Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Pokaż wiadomość
Teraz sprawdzam i ile stron tyle różnych systemów liczenia 'który to miesiąc'. Zgłupiałam już całkowicie.
Swoją drogą liczenie miesiecy wg systemu - miesiąc od ostatniej miesiączki ma sens. Skoro miałam ją 14 czerwca no to, pasowałoby bym jutro zaczynała 5 miesiąc. Chociaż jak skakałam po różnych stronach to np. znalazłam na amerykańskiej podział na 10 miesięcy ciąży, albo zaczynający się od 0 (1-4tc).... Wariactwo.
Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
od 18 tyg
Dzięki. W sumie to i lepiej, bo brzuch mam jakiś niewielki.

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Uwielbiam jeździć z siuśkami w torebce Zawsze mnie to śmieszy
W ogóle ostatnio dostałam probówkę na mocz... i tak patrzę na panią i pytam czy pojemniczków standardowych już nie ma? Na co ona, że tylko tyle potrzeba i że epoka słoiczków minęła...
Yyyy, hardcore. Ja dostaję plastikowe pojemniczki albo je sama kupuję. Do probówki...niewykonalne
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 21:43   #2968
joanna200
Rozeznanie
 
Avatar joanna200
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 951
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
witam z rana. Melduje ze moj synek wciaz jest synkiem hehe. Wiec chyba juz sie nie zmieni. I ja i tz i gin widzielismy siusiaka mamy na zdj wiec juz chyba mozemy byc pewni. Batonik przed wizyta pomogl bo maluch sie ruszal hehe. Fajne dlupie raczki i nozki ma. Piete pokazal hehe. Wrzuce foty ale nie wiem kiedy bo jest weekend i trzeba sie z tztem o kompa bic :p Co jeszcze serce ladnie bije 138 uderzen. Wymiary glowy brzucha nog okey. Waga ok 350gram. Lozysko dobrze pepowina tez. Zmienil pozycje teraz lezy pod pepkiem tak wzdluz wiec juz wiem czemu tam czuje tak dziwnie ale juz wiem ze to dzidziol
super wiadomości..

Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
padłam..

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
za wizyte to kiedy pani doktor obiecała podać płeć ?

a oto foteczki mam nadzieje że będzie widać
woow.. pięknie widać wszystko.. super..

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Jestem i ja po wizycie. I chyba wiem juz płec, przez chwile nam tylko mignęło i widziałam i ja i lekarka,a potem sie wypięło i guzik chciało pokazac....Ale przez chwile obie widziałyśmy Zatem tak jak tradycja forumowa nakazuje, najprawdopodobniej....uwa ga, uwaga chwila napięcia......tak, jest to chłopaczek Potwierdzenie za miesiąc. Ale dziś widziałyśmy siusiaka. Zdziwiła mnie tylko lekarka, bo powiedziała, że dzidziol nie mieści sie już w USg wiec nie mierzymy już go tylko będziemy tylko wazyć. Myslałam, ze mierzy sie do końca ciąży. ALe dzidziol wazy 251 gram Po raz pierwszy miałam mierzone: obwody głowki, brzucha, dlugosci nóg itp. Wszystko w ranicach normy głowa tylko ciut wieksza, ale lekarka mowila, ze troche zle sie jej zmierzyła, bo sie poruszył. Ogólnie to mimo,ze zjadłam 2 cukierki, mało ruchawe dzieciątko było. Pytałam o połowkowe to powiedziała, ze będe miała za 4 tyg czyli po 22 tyg, bo wtedy najlepiej widac, zrobi mi ona, a potem wyśle mniee jszcze do kolegi( p. Błazukiewicz, podobno specjalista w USG). Pytała mnie jeszce czy czuje ruchy, to mowiłam, że mam bąbelki Poza tym na wydruku z USG mam że wedłu Om termin 13.03 a wedłu USG 8 marzec 13- imieniny mojej mamy, 8-dzien kobiet No i nadal mam nadżerkę i jakas infekcje i dostałam globulki bETADINA, ale na opakowaniu jest napisane, ze nie zaleca sie w ciązy ze względu na jod...;/ I sama nie wiem, chociaz na forach pisza, ze ulotki sa nieaktualne. Poza tym waże 62kg czyli już 4kg na plusie ;o I to tyle z relacji z wizyty, nastepna dopiero 10.XI. Dziekuję za kciuki
brawo za dobre wieści i synusia..

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
ehhh Julia znowu chora, gorączka 38,5 i wymiotowała ( już wczoraj nie była w przedszkolu bo kaszlała, dziś gorzej.
zdrówka dla córci..

nie miałam czasu cały dzień zajrzeć.. a teraz już padam..
dzień mi minął leniwie.. do 12 w łóżku, zakupy, spacer, kawka u rodziców i teraz łóżko..
więc zostaję w tym łóżku i dobranoc życzę..
__________________

joanna200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 22:29   #2969
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
mi też chyba obudził się we mnie mocny instynkt macierzyński, bo oczy mam mokre już jak widzę jakiegoś bobasa w tv (zawsze płaczę jak leci teledysk nickelback-lullaby http://www.youtube.com/watch?v=4OjiOn5s8s8 ) a co dopiero na żywo.
Chyba mam tak samo. Dziś podczas oglądania Mam talent dwa razy oczy mi naszły łzami
Zdziwiłam się bo zwykle dzieci mnie nie rozczulają - znaczy nie w ten sposób żeby nad każdym niemowalakiem w reklamie, zdjęciu itp pieścić się..tiu tiu tiu ale nie to że jestem nieczuła nad swoim pewnie będę . Nie mogę tylko zdzierżyć niektórych reklam ale nie ze względu na dzieci, bo te są słodkie ale te mamusie lektorki swoimi tekstami mnie irytują hmm..

tu na forum jest inaczej, lubię was czytać bo macie takie normalne podejście do życia i o swoich maluszkach tez fajnie piszecie

A swoją drogą zamiast dziś męczyć Bravehearta , od półtorej godziny nadrabiam wątek . Specjalnie napisałam męczyć bo podchodzę do tego filmu juz chyba z 4 raz i jakoś nie mogę się wciągnąć..(co się nie mieści w głowie TŻ-etowi... dla niego to jest film kultowy
Chyba wolę Robin Hooda i Króla Artura

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Korzystając jeszcze z chwili że dotarłam na koniec wątku, chciałam się jeszcze spytać i poradzić o dwie rzeczy
Jedna dotyczy drętwiejącej lewej dłoni. Od ok tygodnia drętwieje mi lewa dłoń parę razy w ciągu dnia (ok 3-7). Jak siedzę przy laptopie (a to dziwne bo wtedy spoczywa sobie grzecznie na udzie a prawą mam non stop podniesioną), jak leżę w łóżku i oglądam v a nawet jak chodzę - przy czym nigdy nie jest obciążona

Druga rzecz to kwestia mebelków. Jesteśmy z mężem dopiero na początku budowania domu, pewnie wprowadzimy się gdzieś za 2 lata. W domku gdzie teraz mieszkamy mamy dwa pokoje -jeden tzw gościnny i sypialnia - jest duża ale i tak myślałam o dokupieniu tylko niezbędnych rzeczy - łóżeczka i komody z przewijakiem oraz kołyski do 6 m-ca w której maluch będzie spał blisko mnie na początku.
No i teraz nie wiem:
- W sumie większa szafa też by się zmieściła ale czy rzeczywiście jest potrzebna?
- bardzo mi się podobają białe lub transparentne mebelki i wtedy komoda i szafa by pasowałą do przyszłego pokoju w nowym domku. Ale w pokoju mamy boazerię i meble koloru wenge... i tak średnio mi to pasi białe do brązu.

Ostatnio zrobiłam rekonesans po sklepach , obejrzałam sobie łóżeczka na zywo i podobają mi się te http://www.drewex.com/asortyment_3-419,pokoj_HIPPO.html Nie są typowo białe ale tak jakby kremowe
I te łóżeczko mi się spodobało i nawet kolor by chyba pasował : http://dino.sklep.pl/nowy/drewex-moc...ug-p-5446.html

Z takich bardziej praktycznych to fajne jest to : http://allegro.pl/klups-lozeczko-rad...694772470.html
Ogólnie łóżko mi się nie podoba ale fajnie się buja.. i już sobie wyobraziłam sytuację jak kładę śpiącego maluszka do łózeczka..a tu ciach on się nagle budzi i płaczę to ja od razu szru do łóżeczka i kołyszę

A jakie łóżeczka planujecie wy kupić? Będę wdzięczna za linki i porady czemu akurat to łóżeczko.
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 22:47   #2970
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz,II

A ja właśnie zobaczyłam Bravehearta i chyba powoli będe kładła się spać, bo jutro do pracy

Co do mebli, ciuszków, gadżetów chyba nie będę się nigdy wypowiadać, bo nie kupujemy ich jeszcze. Oglądałam już na allegro łóżeczka, ale kieruję się głównie ceną. Moja mama miała zwykłe łóżeczko i jakoś z braćmi daliśmy radę przeżyć więc nie widzę sensu inwestowania w 8 cud świata
Pewnie w okolicach Nowego Roku zainteresujemy się na poważnie wózkiem. Zależy mi przede wszystkim by było wielofunkcyjne czyli 3w1- gondola, spacerówka i nosidełko. Zwariuję jak nie będzie nosidełka, bo nie mam zamiaru siedzieć tylko w domu )
Po zrobieniu kuchni i ogarnięciu dużego pokoju weźmiemy się chyba za pokoje (może teściowie opróżnią już swój) i myślę, że jeden zrobimy pod kątem dziecka. Ale na to jeszcze czas )
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.