Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-25, 18:33   #4171
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

buu ale pusto
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:35   #4172
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość

położna środowiskowa -przynajmniej w moim rejonie- ma obowiązek przyjść kilka razy (nie pamiętam ile) , mierzy ,waży maleństwo, sprawdza pępuszek i dogląda w razie czego krocze czy dobrze się goi i ściąga mamie szwy , poza tym informuje o terminach szczepień, badań (bioderka) i witaminach(przekazuje nawet recepty) D i K(tą ostatnią podaje się jeśli mama karmi piersią) i ogólnie służy pomocą(kąpiele,przewijani e ,karmienie) ..... u mnie jak urodziłam ninkę to i tak musiała "odbębnić" kilka wizyt pomimo,że nie potrzebowałam już jej rad ani pomocy(tylko do ściągnięcia szwów była mi potrzebna) ,pewnie teraz też tak będzie....
nie jestem przekonana czy nadal tak est- bo wielkie zmiany weszły przeciez w styczniu, i limity wizyt tez się miały zmienić- nie interesowałam się wówczas tym, a szkoda.

Dziewczyny a mam pytanie,, bo tak piszecie o tej muzyce, o grających zabawkach- a lubicie to? Bo ja się tak katowalam przy pierwszej ciąży róznymi zalecanymi dla ciężarówek płytkami z muzyczką- szczerze ich nienawidząc- moje dziecko- po urodzeniu usypiało normalnie przy radiu albo przy Cohenie.
Tak samo jeśli chodzi o te wszystkie akcesoria-"grajki" na to mówię- po przespanych kilku godzinach w nocy miałam ochotę ☠☠☠☠nąć tym dziadostwem w kąt bo tak mnie dźwięki drażniły...
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:56   #4173
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

a ja wpierw ugotowałam obiadek, siostra drzemała, zjadłyśmy a potem yhmm o dziwo udało m się ja na partyjkę ''REMIKA'' namówić - oczywiście 2 razy przegrałam ale 1 wygrałam

i własnie po mało zaczynam się pakować do walizki, żeby jutro tego w pospiechu nie robić.

ale faktycznie ten weekend był marniutki pod względem postów . szlo to zauważyć hihi

no nic kochaniutkie
życzę udanej nocy jak coś

i oczywiście
za wizyty jeśli są jakieś jutro
i za jutrzejsze nowe tygodnie

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

a ja wpierw ugotowałam obiadek, siostra drzemała, zjadłyśmy a potem yhmm o dziwo udało m się ja na partyjkę ''REMIKA'' namówić - oczywiście 2 razy przegrałam ale 1 wygrałam

i własnie po mało zaczynam się pakować do walizki, żeby jutro tego w pospiechu nie robić.

ale faktycznie ten weekend był marniutki pod względem postów . szlo to zauważyć hihi

no nic kochaniutkie
życzę udanej nocy jak coś

i oczywiście
za wizyty jeśli są jakieś jutro
i za jutrzejsze nowe tygodnie
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 19:29   #4174
joanna200
Rozeznanie
 
Avatar joanna200
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 951
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Witam!
Zakupiłam wczoraj sukienke na ślub cywilny w styczniu w rozmiarze 34/xs mama mi ją tylko w pasie troche poszerzy
pochwal się..


Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
jest widoczna, cały czas od początku i rośnie.

ja się martwię że serduszko może być powiązane z kością i że to jakiś już zespoł wad a nie anomalie ale tego tak naprawdę nie wiem i nikt tego tak nie ujął ;( ale wiecie jak jest myśli robią co chcą.
będzie dobrze.. trzymam mocno..

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Pisze z nowego mieszkania Jedziemy zaraz do rodziców na obiad i moze dzis spędzimy tu pierwsza noc....;DA moze jutro zobaczymy.
no to udanej pierwszej nocy..


ja jestem wykończona po dzisiejszym dniu..
zaraz kładę córę i sama spadam spać.. jakiś koszmar dziś..
__________________

joanna200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 19:38   #4175
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
nooo... miałaś nam pokazać A do ślubu to jeszcze 1,5 m-ca... mama poszerzy Ci aż o taki zapas? Bo brzuszki to nam teraz w ekspresowym tempie rosną
Zaraz zrobie zdjęcie akurat tak jest ta sukienka uszyta ze moge zrobic zapas jaki mam ochote bo jest jakby jedna na drugiej warstwie a ta druga jest luźna, cięzko wytłumaczyć ale problemu nie będzie i nie będzie mnie napewno ściskać
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 20:01   #4176
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Nocujemy u siebie zapamiętam sen i jutro opowiem;p
Spokojnej nocy
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 20:30   #4177
Mi6ka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 694
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Jeju, faktycznie nic sie nie dzieje. Tak sie tylko zastanawiam, czy dlatego, ze tez macie taki fatalny dzien jak ja, czy dlatego, ze taki dobry i takie zajete jestescie
ehh no nic, no to powoli schodze z neta i klade sie spac, moze jutro bedzie lepszy dzien. Wizyta bedzie, wiec moze da mi nowe sily To dobrych snow wszystkim zycze do jutra
Mi6ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 20:50   #4178
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
Jeju, faktycznie nic sie nie dzieje. Tak sie tylko zastanawiam, czy dlatego, ze tez macie taki fatalny dzien jak ja, czy dlatego, ze taki dobry i takie zajete jestescie
ehh no nic, no to powoli schodze z neta i klade sie spac, moze jutro bedzie lepszy dzien. Wizyta bedzie, wiec moze da mi nowe sily To dobrych snow wszystkim zycze do jutra
ja się mam jak to mówił Kłapouchy: jak groch przy drodze.

także mało rozmowna jestem
__________________
25.02.2010
25.04.2010.
25.10.2010. zaręczyny
15.10. 2011.
21.02.2013. Natalka 31 tc. 1190 g 40 cm

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hhaev4h7a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h7pw9dmdz.png

http://s10.suwaczek.com/20111015650114.png
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 22:06   #4179
Leonikowa
Rozeznanie
 
Avatar Leonikowa
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 612
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

dziewczyny widziałam, że pisałyście na temat położnej a więc na stronie szkoły rodzenia do której będę uczęszczać pisze tak:

BEZPŁATNIE pacjentki posiadające deklarację do położnej w Przychodni Lekarskiej Szombierki w ramach realizowanej edukacji przedporodowej (poradnictwo finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia) Ciężarne z Bytomia i miast ościennych zainteresowane kursem bezpłatnym mogą złożyć deklarację Wyboru Położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej tylko na okres uczestnictwa w Szkole Rodzenia i po jego zakończeniu kolejny raz złożyć deklarację w przychodni, z której dotychczas korzystały- wówczas udział w zajęciach jest zupełnie bezpłatny.
Jak to działa?
Każda kobieta ma prawo w jednym roku kalendarzowym dwukrotnie i bezpłatnie zmienić położną POZ. Dzięki temu w bezpłatnych kursach mogą uczestniczyć również ciężarne, które korzystały dotąd z innych przychodni. Decydując się na edukację przedporodową w Przychodni Lekarskiej Szombierki mogą panie korzystać z dotychczasowego lekarza pierwszego kontaktu i innych specjalistów w swojej przychodni, zmieni się tylko położna. Deklaracja Wyboru Położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej i edukacja przedporodowa, to zupełnie oddzielne świadczenie i zgodnie z aktualnym stanem prawnym nie obowiązuje rejonizacja, każda z pań może korzystać z wizyt u lekarza rodzinnego w miejscu zamieszkania, a edukację przedporodową realizować w innym miejscu.

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

http://www.nfz-lodz.pl/index.php/dla...35-poona-poz#A

Opieka nad kobietą w ciąży
Położna prowadzi także edukację kobiet w ciąży, w tym kobiet w ciąży wysokiego ryzyka, przygotowuje kobiety do porodu, także do porodu rodzinnego.Począwszy od 21. tygodnia ciąży do terminu rozwiązania, położna prowadzi edukację przedporodową z częstotliwością nie większą niż:
  • 1 raz w tygodniu w okresie od 21. do 31. tygodnia ciąży,
  • 2 razy w tygodniu w okresie od 32. tygodnia ciąży do terminu rozwiązania.


Opieka nad matką i noworodkiem
Po porodzie położna opiekuje się kobietą w okresie połogu (czyli do 42. dnia po porodzie) i noworodkiem do ukończenia drugiego miesiąca życia.
Położna zobowiązana jest do co najmniej 4 a maksymalnie 6 wizyt patronażowych w okresie dwóch miesięcy kalendarzowych. Pierwsza wizyta odbywa się w ciągu 48 godzin od powrotu matki z dzieckiem ze szpitala do domu.

podstawa prawna: Zarządzenie nr 74/2010/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 1 grudnia 2010 r. w sprawie określenia warunków i realizacji umów o udzielanie świadczeń w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna
W ramach wizyt patronażowych położna POZ powinna w szczególności przeprowadzić
:postępowanie umożliwiające tworzenie więzi matki z dzieckiem i prawidłowe rozpoczęcie karmienia piersią,pomiary masy i długości ciała, obwodu głowy i klatki piersiowej,profilaktykę zakażeń przedniego odcinka oka,
  • obserwację i ocenę rozwoju fizycznego w zakresie: adaptacji do środowiska zewnętrznego, stanu skóry i błon śluzowych, pępka, wydalin, wydzielin, rozwoju psychoruchowego, funkcjonowania narządów zmysłów,
  • ocenę odruchów noworodka, sposobu oraz technik karmienia,
  • wykrywanie objawów patologicznych,
  • ocenę relacji rodziny z noworodkiem,
  • prowadzenie edukacji zdrowotnej i udzielanie porad w zakresie: pielęgnacji noworodka, karmienia piersią, szczepień ochronnych, badań profilaktycznych, opieki medycznej, socjalnej oraz w zakresie laktacji, kontroli płodności, samokontroli,
  • promowanie zachowań prozdrowotnych rodziców,
  • identyfikowanie czynników ryzyka w rodzinie,
  • formułowanie diagnozy i ustalenie hierarchii podejmowanych działań.
Po zakończeniu wizyt patronażowych położna przekazuje opiekę nad niemowlęciem pielęgniarce podstawowej opieki zdrowotnej.
podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 października 2005 r. w sprawie zakresu zadań lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej Dz. U. z 2005 r. Nr 214, poz. 1816

__________________
jesteśmy razem od 11.03.2007r.
zaręczyny
24.09.2011r.

LEONEK 2.03.13.
Leonikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 05:44   #4180
kwiatuszekkk21
Zadomowienie
 
Avatar kwiatuszekkk21
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 807
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Witam po weekendzie

przesiedziałam sobotę i niedzielę na uczelni i chyba dziś w nagrodę po pracy będę się wylegiwać i nic innego nie robić dobrze, że mało pisałyście, może wyrobię się z nadrabianiem

a i muszę Wam powiedzieć, że warto słuchać własnego instynktu. Po zajęciach w sobotę byłam tak zmęczona, że zaczęłam kombinować jakby tu w niedziele coś opuścić jako, że najpierw miałam 4 godz naprawdę nudnego przedmiotu pomyślałam, że sobie odpuszczę. Tylko kurcze ciągle dręczyło mnie przeczucie, że babka zrobi listę... a już na jednej mnie nie ma. koniec końców-pojechałam. Przesiedziałam godzinkę i jako że nie puściła listy, stwierdziłam, że już nie puści i po przerwie się ewakuowałam. poleciałam do galerii poszukać kozaków na płaskiej podeszwie... Wracam i co się okazuje? Była lista ależ byłam zła. Na 2 listy na żadnej mnie nie ma a przedmiot trudny do zaliczenia. Na szczęście później dziewczyny trochę mnie pocieszyły, bo podobno rok temu w ogóle zwalniała z egzaminu dziewczyny w ciąży i karmiące oby to była prawda


miłego dnia wszystkim
__________________
09.03.13
kwiatuszekkk21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 06:26   #4181
Mi6ka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 694
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Czesc dziewczyn A ja wstalam rano, zrobilam mezowi wypasione sniadanko, ale przedtem musialam sie zwazyc, jako, ze dzis mam wizyte....I wiecie co poskoczylo mi ok 2,5 kg w niecaly miesiac No i to bylo ostatnie wypasione sniadanko, od dzis owsianka, potem owoce, warzywa, chude miesko i ryby + kasze i zupy. Mam gdzies. To juz razem 6,5 kg od poczatku (22TC), no szok jak waga teraz zaczela skokowo rosnac ;(


Ehhh no to dzis przynajmniej uczciwie pocwicze na zajeciach dla ciezarnych W koncu jestem zdrowa, to moge pojsc

Milego dnia kobitki, chyba sie jeszcze przespie godzinke
Mi6ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 06:45   #4182
LiwkaO
Wtajemniczenie
 
Avatar LiwkaO
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 028
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Hej Laseczki! Ja dziś świętuje! rozpoczynam 28 tydzień a co za tym idzie III trymestr))
o 9 mam wizytę ciekawe ile mała już waży

Trzymam kciuki mocno za dzisiejsze wizyty!
__________________
"Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce.
Na zawsze."
Moje 55 cm szczęścia...
Michalinka - ur. 12.02.2013r.



LiwkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 06:57   #4183
booziaczek
Zadomowienie
 
Avatar booziaczek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 605
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

to widze ze dzień wizyt ja tez ide na popołudnie ok 1 mam byc tym razem ide ze sobą a co do kolejnego usg to maz sobie zazyczył ze chce zobaczyc malca i to najlepiej w 3d i teraz do mikolaja musze znalesc gabinet co takie wykonuje

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
tak amniopunkcja.
bedzie dobrze trzymam kciuki

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Hej Laseczki! Ja dziś świętuje! rozpoczynam 28 tydzień a co za tym idzie III trymestr))
o 9 mam wizytę ciekawe ile mała już waży

Trzymam kciuki mocno za dzisiejsze wizyty!
gratki za tygodnie u mnie niby 23 tydz sie zaczyna wedg lekarza zaczoł sie w piatek
__________________
You must have known that I was lonely
Because you came to my rescue
And though I know that this is heaven
How could so much love be inside of you






booziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 07:05   #4184
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Dzien dobry

witam sie leniwie poweekendowo
ojjj ciezko bylo wstac o 7.. powieki nadal ciezkie, nastepnym razem wizyty lekarskie bede zapisywac na popoludnie.. no kto to widzial, tak wczesnie rano sciagac ciezarna z lozka

U nas pogoda wstretna, co znowu odczulam migrena ale dzisiaj juz dobrze
a w piatek w nocy zlapal mnie po raz pierwszy od wielu lat skurcz lydki! bol nie do opisania, na nastepny dzien kupilam tabletki z magnezem.. mam nadzieje, ze skurcze sie nie powtorza

Ahh i coraz czesciej czuje mojego robaczka pelzajacego w brzuszku, a na mocne kopniaczki czekam jak na gwiazdke z nieba moj maz tez juz nie moze sie doczekac, by to poczuc

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Hej Laseczki! Ja dziś świętuje! rozpoczynam 28 tydzień a co za tym idzie III trymestr))
o 9 mam wizytę ciekawe ile mała już waży

Trzymam kciuki mocno za dzisiejsze wizyty!
III Trymestr gratuluje!
Kciuki oczywiscie mocno zacisniete
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 07:08   #4185
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Hej Laseczki! Ja dziś świętuje! rozpoczynam 28 tydzień a co za tym idzie III trymestr))
o 9 mam wizytę ciekawe ile mała już waży

Trzymam kciuki mocno za dzisiejsze wizyty!
USG czy zwykłą ? W którym tygodniu po połówkowym poszłyście na następną wizytę USG ? Mi lekarz polecił aby je wykonała w 27 /28 tyg - oczywiście na własny koszt, kurczę czemu już nie nfz nie rozumiem tego
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 07:12   #4186
LiwkaO
Wtajemniczenie
 
Avatar LiwkaO
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 028
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
USG czy zwykłą ? W którym tygodniu po połówkowym poszłyście na następną wizytę USG ? Mi lekarz polecił aby je wykonała w 27 /28 tyg - oczywiście na własny koszt, kurczę czemu już nie nfz nie rozumiem tego
Liczę, że dziś będzie USG bo ostatnio nie miałam. U mnie jakoś wychodzi co drugą wizytę z USG a tak to na moment tylko podglądanie czy wszystko ok
__________________
"Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce.
Na zawsze."
Moje 55 cm szczęścia...
Michalinka - ur. 12.02.2013r.



LiwkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 07:40   #4187
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Witajcie, wczoraj mnie nie było miałam gości i kochanego urwisa 1,5letniego oj dał w kość cioci
A dzisiaj leniwy dzień się zapowiada...

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
http://store.orsay.com/viewCatalog.s...Type%3Dlimited
ta za 104,95 Ten kawowy kolor Wiązanie akurat wypada tak fajnie, że na brzuszek jest miejsce pod nim i jest sporo zapasu jak podrośnie Ja noszę z Orsay'a ciuchy w rozmiarze 34 i spokojnie w rozmiarze 34 tę kurtkę mogłam wziąć, bo było dużo zapasu Ale Tż doradził żebym wzięla 36, bo nigdy nie wiadomo jak to będzie w marcu

no właśnie... ja juz nie wiem jak to jest z tą połozną środowiskową Bo jak byliśmy na szkole rodzenia, to ta położna powiedziała że teraz ona będzie moja położną i ona coś tam gdzieś zgłasza Jak dla mnie to akurat lepiej, bo wolę żeby przychodziła taka osoba która będę już znała Poza tym ta położna ze szkoły rodzenia będzie przychodziła aż 4-6 razy po porodzie, więc super Bo ta środowiskowa to chyba tylko raz przychodzi?
Kurteczka ładna
A co położnej to środowiskowa też przychodzi więcej razy. Np moja znajoma mówiła, że była u niej nawet jak mały skończył 4 miesiące jak się wprowadza dodatkowe jedzenie. To mówiła co i jak.

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
mi jutro przyjdzie huśtawka
A możesz przypomnieć jaką Ty zamawiałaś? Bo mówiłaś ze nowa 500zł a znalazłam na allegro taką i nawet mi się podoba.Może bym zamówiła.
http://allegro.pl/fisher-price-husta...786712584.html
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 07:56   #4188
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

hej dziewczyny

fakt cisza przez weekend na forum aż dziwnie tak ... myśmy spędzili weekend z rodzicami, dużo pomogliśmy w domu... miałam małe spięcie z tatą ale że oboje jesteśmy bardzo stanowczy to efekt był jak był... teraz jest ok, ale nadal uważam że miałam rację oczywiście teściowa fucała że nie byliśmy na weekend u nich, bo oczywiście trzeba było coś zrobić i wyręczyć się nami... systematycznie dopada ją chęć sprzątania ok godz 16/17 w sobotę czyli mniej więcej wtedy kiedy przyjeżdżamy... masakra, od rano sobie chodzi myje głowę itd itd. a tu bach klamoty wywleczony na czas naszego przyjazdu, od odkurzaczy, ścier na podłodze i firanek do zawieszenia i mycia okien ... głupia byłam bo jej pomagałam wszystko robić, ale pomagać to nie kur*a robić wszystko za kogoś, więc ostatnio po prostu nie zrobiliśmy nic, wyszliśmy z domu, wróciliśmy o 22giej a ta leży a kubeł z mopem stoi w wejściu ja nie wiem czy ona miała nadzieje, że my to bd sprzątać do północy mąż doszedł do wniosku, że teraz to bd do nich przyjeżdżać tylko w nd na obiad u mnie w domu obie sprzątamy z mamą, zaczynamy od 10tej i dom 200m2 wysprzątany jest do max 14 ale pracujemy obie! a nie że ja zapierdzielam a ona siedzi i pije kawę, albo robi spaghetti przez 3h
ehhhh... się wygadałam i to i tak za mało żeby opisać całą sytuację...

poza tym dziewczyny mam dość - ZAPARCIA ...

zjadłam wczoraj 8 kiwi, wypiłam jogurt naturalny activia i rano na czczo wodę przegotowaną letnia z cytryną - efekt? NIC! kompletnie NIC... zaaplikowałam sb wczoraj też czopek glicerynowy, trzymałam uparcie 50minut, poszłam do wc to myślałam, że umrę... jezu aż się przestraszyłam, czy nie stanie się coś smykowi ... taaaaaaak mnie skręcało w podbrzuszu, że byłam pewna, że zaraz urodzę! taki mega ból jak przy miesiączkowaniu potem położyłam się płasko i po 15minutach przeszło ... tylko nadal nic nie zrobiłam wc a wiem że muszę

acha... i cały weekend spacerowaliśmy z mężusiem, bo u nas piękna słoneczka polska jesień przeszliśmy w sumie chyba z 10km.. ależ się fantastycznie czułam! i pojawił się temat porodu że tak powiem od strony bardziej technicznej... jeszcze oglądając 'porodówka' na tlc...
i jakoś tak doszło do rozmowy czy mąż bd rodził z nami ... i z jednej strony on bardzo by chciał ale z drugiej widzę że troszkę się waha... z drugiej strony ja też baaardzo bym chciała ale z drugiej strony troszkę się boję jak on to zniesie... tyle się czyta o późniejszych traumach facetów... absolutnie nie bd go do niczego zmuszać lub wywierać presję...
a Wy jak rodzicie a dokładniej to z kim???
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 07:56   #4189
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Witajcie kochane!

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty

Postanowiłam, że wybiorę się dziś na chwilę odwiedzić dziewczyny w pracy. Przy okazji zrobię drobne zakupy. Ale wpierw zmywanie, pranie, ogarnianie mieszkania.
Jutro z mężem mamy 3 rocznicę związku, a on mi mówi ostatnio, że nie wie czy nie będzie grał jakieś imprezy.... Nic tylko się pochlastać.
Brzuszek robi się coraz większy. Wczoraj smarowałam go kremem w łazience i w lustrze zobaczyłam jaki fajowy ) Kocham te dodatkowe kilogramy Sławuś stał się też bardziej aktywny ostatnimi dniami, chyba pogoda za oknem się poprawiła A mi zaś hormony szaleją i mam humory- nawet mąż mi to powiedział

myaja
My z mężem bardzo chcemy by był obecny przy porodzie. Nie boję się o niego, hehe. A tak to kto przyjdzie ten będzie. Jakoś nie przykładam wagi do położnej. Ważne jest tylko dla mnie by mój lekarz prowadzący zajrzał choć na 5 minut
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek

Edytowane przez czarny flamaster
Czas edycji: 2012-11-26 o 07:58
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 08:13   #4190
joanna200
Rozeznanie
 
Avatar joanna200
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 951
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyn A ja wstalam rano, zrobilam mezowi wypasione sniadanko, ale przedtem musialam sie zwazyc, jako, ze dzis mam wizyte....I wiecie co poskoczylo mi ok 2,5 kg w niecaly miesiac No i to bylo ostatnie wypasione sniadanko, od dzis owsianka, potem owoce, warzywa, chude miesko i ryby + kasze i zupy. Mam gdzies. To juz razem 6,5 kg od poczatku (22TC), no szok jak waga teraz zaczela skokowo rosnac ;(
za wizytę..
ee tam kilogramy..

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Hej Laseczki! Ja dziś świętuje! rozpoczynam 28 tydzień a co za tym idzie III trymestr))
o 9 mam wizytę ciekawe ile mała już waży

Trzymam kciuki mocno za dzisiejsze wizyty!
i

Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Pokaż wiadomość

Postanowiłam, że wybiorę się dziś na chwilę odwiedzić dziewczyny w pracy. Przy okazji zrobię drobne zakupy. Ale wpierw zmywanie, pranie, ogarnianie mieszkania.
Jutro z mężem mamy 3 rocznicę związku, a on mi mówi ostatnio, że nie wie czy nie będzie grał jakieś imprezy.... Nic tylko się pochlastać.
Brzuszek robi się coraz większy. Wczoraj smarowałam go kremem w łazience i w lustrze zobaczyłam jaki fajowy ) Kocham te dodatkowe kilogramy Sławuś stał się też bardziej aktywny ostatnimi dniami, chyba pogoda za oknem się poprawiła A mi zaś hormony szaleją i mam humory- nawet mąż mi to powiedział
gratulacje..


dzień dobry..
ja dziś wcześniej wstałam, bo wybieram się na galerię na jakieś zakupy.. mam nadzieje, że będą udane..

miłego dnia i do później..
__________________

joanna200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 08:14   #4191
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

fakt cisza przez weekend na forum aż dziwnie tak ... myśmy spędzili weekend z rodzicami, dużo pomogliśmy w domu... miałam małe spięcie z tatą ale że oboje jesteśmy bardzo stanowczy to efekt był jak był... teraz jest ok, ale nadal uważam że miałam rację oczywiście teściowa fucała że nie byliśmy na weekend u nich, bo oczywiście trzeba było coś zrobić i wyręczyć się nami... systematycznie dopada ją chęć sprzątania ok godz 16/17 w sobotę czyli mniej więcej wtedy kiedy przyjeżdżamy... masakra, od rano sobie chodzi myje głowę itd itd. a tu bach klamoty wywleczony na czas naszego przyjazdu, od odkurzaczy, ścier na podłodze i firanek do zawieszenia i mycia okien ... głupia byłam bo jej pomagałam wszystko robić, ale pomagać to nie kur*a robić wszystko za kogoś, więc ostatnio po prostu nie zrobiliśmy nic, wyszliśmy z domu, wróciliśmy o 22giej a ta leży a kubeł z mopem stoi w wejściu ja nie wiem czy ona miała nadzieje, że my to bd sprzątać do północy mąż doszedł do wniosku, że teraz to bd do nich przyjeżdżać tylko w nd na obiad u mnie w domu obie sprzątamy z mamą, zaczynamy od 10tej i dom 200m2 wysprzątany jest do max 14 ale pracujemy obie! a nie że ja zapierdzielam a ona siedzi i pije kawę, albo robi spaghetti przez 3h
ehhhh... się wygadałam i to i tak za mało żeby opisać całą sytuację...

poza tym dziewczyny mam dość - ZAPARCIA ...

zjadłam wczoraj 8 kiwi, wypiłam jogurt naturalny activia i rano na czczo wodę przegotowaną letnia z cytryną - efekt? NIC! kompletnie NIC... zaaplikowałam sb wczoraj też czopek glicerynowy, trzymałam uparcie 50minut, poszłam do wc to myślałam, że umrę... jezu aż się przestraszyłam, czy nie stanie się coś smykowi ... taaaaaaak mnie skręcało w podbrzuszu, że byłam pewna, że zaraz urodzę! taki mega ból jak przy miesiączkowaniu potem położyłam się płasko i po 15minutach przeszło ... tylko nadal nic nie zrobiłam wc a wiem że muszę

acha... i cały weekend spacerowaliśmy z mężusiem, bo u nas piękna słoneczka polska jesień przeszliśmy w sumie chyba z 10km.. ależ się fantastycznie czułam! i pojawił się temat porodu że tak powiem od strony bardziej technicznej... jeszcze oglądając 'porodówka' na tlc...
i jakoś tak doszło do rozmowy czy mąż bd rodził z nami ... i z jednej strony on bardzo by chciał ale z drugiej widzę że troszkę się waha... z drugiej strony ja też baaardzo bym chciała ale z drugiej strony troszkę się boję jak on to zniesie... tyle się czyta o późniejszych traumach facetów... absolutnie nie bd go do niczego zmuszać lub wywierać presję...
a Wy jak rodzicie a dokładniej to z kim???
Co do zaparć to ostanio położna mówiła, że gotowane jabłko pomaga. Nie sprawdzałam bo na razie odpukać nie mam.

A co do porodu to od zawsze uważałam, że sama będę rodzić. Teraz trochę mi się zmieniło i bardzo bym chciała aby był TŻ. Jednak on zapewne punktu kulminacyjnego by nie wytrzymał i jak to się śmieję to ja musiałabym go trzymać za rękę nie na odwrót więc chcę żeby był przy porodzie (bo różnie bywa i kilka godzin się leży i nic się nie dzieje) więc tak żeby mi towarzystwa dotrzymał a jak się zacznie na serio to wyjdzie. Będę miała swoją położną więc jakoś może przeżyję
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 08:19   #4192
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

hej
trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty
Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Hej Laseczki! Ja dziś świętuje! rozpoczynam 28 tydzień a co za tym idzie III trymestr))
o 9 mam wizytę ciekawe ile mała już waży

Trzymam kciuki mocno za dzisiejsze wizyty!
za III Trymestr i kciuki za wizyte

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
USG czy zwykłą ? W którym tygodniu po połówkowym poszłyście na następną wizytę USG ? Mi lekarz polecił aby je wykonała w 27 /28 tyg - oczywiście na własny koszt, kurczę czemu już nie nfz nie rozumiem tego
mi po połówkowym kazała teraz w 30 tc zrobic usg

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
i jakoś tak doszło do rozmowy czy mąż bd rodził z nami ... i z jednej strony on bardzo by chciał ale z drugiej widzę że troszkę się waha... z drugiej strony ja też baaardzo bym chciała ale z drugiej strony troszkę się boję jak on to zniesie... tyle się czyta o późniejszych traumach facetów... absolutnie nie bd go do niczego zmuszać lub wywierać presję...
a Wy jak rodzicie a dokładniej to z kim???
oczywiście z meżem nie martw się da sobie radę, no chyba że stanowczo ci powie że nie chce to ja bym nie namawiała
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 08:44   #4193
LiwkaO
Wtajemniczenie
 
Avatar LiwkaO
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 028
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
mąż doszedł do wniosku, że teraz to bd do nich przyjeżdżać tylko w nd na obiad

poza tym dziewczyny mam dość - ZAPARCIA ...

zjadłam wczoraj 8 kiwi, wypiłam jogurt naturalny activia i rano na czczo wodę przegotowaną letnia z cytryną - efekt? NIC! kompletnie NIC... zaaplikowałam sb wczoraj też czopek glicerynowy, trzymałam uparcie 50minut, poszłam do wc to myślałam, że umrę... jezu aż się przestraszyłam, czy nie stanie się coś smykowi ... taaaaaaak mnie skręcało w podbrzuszu, że byłam pewna, że zaraz urodzę! taki mega ból jak przy miesiączkowaniu potem położyłam się płasko i po 15minutach przeszło ... tylko nadal nic nie zrobiłam wc a wiem że muszę

acha... i cały weekend spacerowaliśmy z mężusiem, bo u nas piękna słoneczka polska jesień przeszliśmy w sumie chyba z 10km.. ależ się fantastycznie czułam! i pojawił się temat porodu że tak powiem od strony bardziej technicznej... jeszcze oglądając 'porodówka' na tlc...
i jakoś tak doszło do rozmowy czy mąż bd rodził z nami ... i z jednej strony on bardzo by chciał ale z drugiej widzę że troszkę się waha... z drugiej strony ja też baaardzo bym chciała ale z drugiej strony troszkę się boję jak on to zniesie... tyle się czyta o późniejszych traumach facetów... absolutnie nie bd go do niczego zmuszać lub wywierać presję...
a Wy jak rodzicie a dokładniej to z kim???
Brawo za myśl męża

Co do zaparć nie pomogę bo mnie nie męczą.

A co do rodzenia z TŻ to ja nie wiem...waham się i widzę, że TŻ coraz bardziej. Nie będę naciskać. Jego zapewne i tak nie bedzie na miejscu tylko będzie gdzieś w Polsce, więc na pewno zabiorę ze sobą siostrę, by była przy mnie chociaż w tych pierwszych fazach

--------------------------
Ja po wizycie...wsio ok nie było USG bo będzie na następnej wizycie. Ale na szybko dzidzia obejrzana. Miśka pozostała Miśką co mnie bardzo cieszy Posłuchałam serduszka. Wyniki wszystkie dobre - gin. powiedziała, że bardziej do wojska niż na porodówkę powinnam jechać haha. Dostałam próbkę syropu prenalen magnez na skurcze łydek. Zobaczymy czy pomoże. I w sumie 8kg na plusie. Gin powiedziała, że wcale nie dużo więc jej wierzę
__________________
"Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce.
Na zawsze."
Moje 55 cm szczęścia...
Michalinka - ur. 12.02.2013r.



LiwkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 08:50   #4194
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
--------------------------
Ja po wizycie...wsio ok nie było USG bo będzie na następnej wizycie. Ale na szybko dzidzia obejrzana. Miśka pozostała Miśką co mnie bardzo cieszy Posłuchałam serduszka. Wyniki wszystkie dobre - gin. powiedziała, że bardziej do wojska niż na porodówkę powinnam jechać haha. Dostałam próbkę syropu prenalen magnez na skurcze łydek. Zobaczymy czy pomoże. I w sumie 8kg na plusie. Gin powiedziała, że wcale nie dużo więc jej wierzę
za wizytę i za Miśkę
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 08:51   #4195
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
Witam po weekendzie

przesiedziałam sobotę i niedzielę na uczelni i chyba dziś w nagrodę po pracy będę się wylegiwać i nic innego nie robić dobrze, że mało pisałyście, może wyrobię się z nadrabianiem

a i muszę Wam powiedzieć, że warto słuchać własnego instynktu. Po zajęciach w sobotę byłam tak zmęczona, że zaczęłam kombinować jakby tu w niedziele coś opuścić jako, że najpierw miałam 4 godz naprawdę nudnego przedmiotu pomyślałam, że sobie odpuszczę. Tylko kurcze ciągle dręczyło mnie przeczucie, że babka zrobi listę... a już na jednej mnie nie ma. koniec końców-pojechałam. Przesiedziałam godzinkę i jako że nie puściła listy, stwierdziłam, że już nie puści i po przerwie się ewakuowałam. poleciałam do galerii poszukać kozaków na płaskiej podeszwie... Wracam i co się okazuje? Była lista ależ byłam zła. Na 2 listy na żadnej mnie nie ma a przedmiot trudny do zaliczenia. Na szczęście później dziewczyny trochę mnie pocieszyły, bo podobno rok temu w ogóle zwalniała z egzaminu dziewczyny w ciąży i karmiące oby to była prawda


miłego dnia wszystkim
i własnie za to studenci nie nawidzą wykładowców a większość tego dalej nie rozumie. Na pocieszenie powiem ci że kiedyś prowadziłam z koleżanką ćwiczenia do zajęć z których wykład miała Pan prof... i co? i prof sobie zrobił listę na wykładzie bo było 20 os. i co? i pretensje do mnie i do kolezanki ze tak mało i konsekwencje z nas chciał wyciągać. Skończyło sie tym ze zrobiłyśmy wykład studentom ze dla własnego dobra żeby chodzili na zajecia niech się umawiają kto idzie bo potem sie skończy że zaliczenie nie będziemy my układać a prof.... paranoja.... a kolezanka chodziła i sprawdzala czy studentów przybylo bo jej prof kazal....
__________________
25.02.2010
25.04.2010.
25.10.2010. zaręczyny
15.10. 2011.
21.02.2013. Natalka 31 tc. 1190 g 40 cm

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hhaev4h7a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h7pw9dmdz.png

http://s10.suwaczek.com/20111015650114.png
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 08:53   #4196
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Bry !

za skończone tygodnie no i kciuki za wizyty


Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
poza tym dziewczyny mam dość - ZAPARCIA ... [/B]
zjadłam wczoraj 8 kiwi, wypiłam jogurt naturalny activia i rano na czczo wodę przegotowaną letnia z cytryną - efekt? NIC! kompletnie NIC... zaaplikowałam sb wczoraj też czopek glicerynowy, trzymałam uparcie 50minut, poszłam do wc to myślałam, że umrę... jezu aż się przestraszyłam, czy nie stanie się coś smykowi ... taaaaaaak mnie skręcało w podbrzuszu, że byłam pewna, że zaraz urodzę! taki mega ból jak przy miesiączkowaniu potem położyłam się płasko i po 15minutach przeszło ... tylko nadal nic nie zrobiłam wc a wiem że muszę
A tylko to co piszesz jadłaś, a poza tym co jadłaś od ostatniej wizyty w kibelku ?
Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość

i jakoś tak doszło do rozmowy czy mąż bd rodził z nami ... i z jednej strony on bardzo by chciał ale z drugiej widzę że troszkę się waha... z drugiej strony ja też baaardzo bym chciała ale z drugiej strony troszkę się boję jak on to zniesie... tyle się czyta o późniejszych traumach facetów... absolutnie nie bd go do niczego zmuszać lub wywierać presję...
a Wy jak rodzicie a dokładniej to z kim???
No ja z Mężem, on chce, a ja się też nie martwię o niego. Niech on się lepiej o mnie martwi, bez przesady ja mam rodzić, a on ma stać tam tylko i zawsze może wyjść...

Co do teściowej to jakaś chora sytuacja, nie kumam, dlaczego w ogóle sprzątaliście jej w domu, jak kobieta sprawna i nie chora obłożnie

No a u nas piękne słońce, więc kawusia
__________________
Dziedzic
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 08:55   #4197
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Ja po wizycie...wsio ok nie było USG bo będzie na następnej wizycie. Ale na szybko dzidzia obejrzana. Miśka pozostała Miśką co mnie bardzo cieszy Posłuchałam serduszka. Wyniki wszystkie dobre - gin. powiedziała, że bardziej do wojska niż na porodówkę powinnam jechać haha. Dostałam próbkę syropu prenalen magnez na skurcze łydek. Zobaczymy czy pomoże. I w sumie 8kg na plusie. Gin powiedziała, że wcale nie dużo więc jej wierzę
za wizyte no myslę ze 8 kg w twoim wieku ciążowym nie dużo ja mam mniej t.c. za sobą a też tyle mam
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 08:56   #4198
Mi6ka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 694
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Hej Laseczki! Ja dziś świętuje! rozpoczynam 28 tydzień a co za tym idzie III trymestr))
o 9 mam wizytę ciekawe ile mała już waży

Trzymam kciuki mocno za dzisiejsze wizyty!
o to gratulacje i za wizyte
Mi6ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 08:59   #4199
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Hej Laseczki! Ja dziś świętuje! rozpoczynam 28 tydzień a co za tym idzie III trymestr))
o 9 mam wizytę ciekawe ile mała już waży

Trzymam kciuki mocno za dzisiejsze wizyty!
WOW jak Ty daleko juz zaszłaś

My po nocy w nowym mieszkaniu, sniły mi się same głupoty, ale to nic;p Teraz mąz w pracy a ja mam sporo "drobnej"roboty... Ale będzie pięknie- jeszcze z 2-3 dni
3mam kciuki za wizyty!
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 09:16   #4200
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 cz. III

cześć ,
ja dzisiaj się w ogóle nie wyspałam a raczej My -wszyscy (oprócz tż ..) , kuba wczoraj pod poduszkę włożył ząbek i czekał na wróżkę zębuszkę ..... ja robiłam podchody a on spał czuwająco ... i do tego ninka - co jakiś czas - " mama JUŻ ????" -w środku nocy .... bo obiecałam jej ,że na dzisiejsze fotki w przedszkolu może iść w rozpuszczonych włosach(nie pozwalam na co dzień bo ma bardzo długie ) i tak się tym nakręciła ,że nie mogła spać ....
no ale ta radość.... . z kubą ćwiczymy recytacje "króla maciusia.."- aż mnie gardło boli od mówienia - współczuje nauczycielom tak ciągle nawijać .....
Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
. Wracam i co się okazuje? Była lista ależ byłam zła. Na 2 listy na żadnej mnie nie ma a przedmiot trudny do zaliczenia. Na szczęście później dziewczyny trochę mnie pocieszyły, bo podobno rok temu w ogóle zwalniała z egzaminu dziewczyny w ciąży i karmiące oby to była prawda
to za zwolnienie z egzaminów...
Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyn A ja wstalam rano, zrobilam mezowi wypasione sniadanko, ale przedtem musialam sie zwazyc, jako, ze dzis mam wizyte....I wiecie co poskoczylo mi ok 2,5 kg w niecaly miesiac No i to bylo ostatnie wypasione sniadanko, od dzis owsianka, potem owoce, warzywa, chude miesko i ryby + kasze i zupy. Mam gdzies. To juz razem 6,5 kg od poczatku (22TC), no szok jak waga teraz zaczela skokowo rosnac ;(
za wizytę .
nie przytyłaś dużo .
Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Hej Laseczki! Ja dziś świętuje! rozpoczynam 28 tydzień a co za tym idzie III trymestr))
wow 28 !!!
za wizytę .
Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
a Wy jak rodzicie a dokładniej to z kim???
co do takiego sprzątania - to legalnie sobie odpuść - to Tobie już powinni pomagać ....
co zaparć to nie pomogę - nie mam.Myślę ,że dieta powinna pomóc i ruch ale jeśli faktycznie nie pomaga-to trzeba chyba poradzić się lekarza.
co do porodu to tż zawsze był ze mną - ale nie z mojej potrzeby a ze swojej - chciał zobaczyć dzidziusia ,przeciąć pępowinę .... myślę ,że jednak ktos sie przyda przy porodzie bo to jakby zawsze jest świadek(lepiej wtedy traktują -bo muszą się pilnować )no i zawsze w razie czego pomoże np zawoła kogo trzeba... no ale dla mnie najważniejsza jest i tak położna .
Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Pokaż wiadomość
Jutro z mężem mamy 3 rocznicę związku, a on mi mówi ostatnio, że nie wie czy nie będzie grał jakieś imprezy.... Nic tylko się pochlastać.
Brzuszek robi się coraz większy. Wczoraj smarowałam go kremem w łazience i w lustrze zobaczyłam jaki fajowy ) Kocham te dodatkowe kilogramy Sławuś stał się też bardziej aktywny ostatnimi dniami, chyba pogoda za oknem się poprawiła A mi zaś hormony szaleją i mam humory- nawet mąż mi to powiedział
gratuluje rocznicy . trzymam kciuki abyście jednak znależli czas dla siebie - a jeśli nie to zawsze można przełożyć ... my tak czasami robimy bo z dziećmi ,pracą nie zawsze idzie zaplanować coś konkretnego w dany dzień...

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Ja po wizycie...wsio ok nie było USG bo będzie na następnej wizycie. Ale na szybko dzidzia obejrzana. Miśka pozostała Miśką co mnie bardzo cieszy Posłuchałam serduszka. Wyniki wszystkie dobre - gin. powiedziała, że bardziej do wojska niż na porodówkę powinnam jechać haha. Dostałam próbkę syropu prenalen magnez na skurcze łydek. Zobaczymy czy pomoże. I w sumie 8kg na plusie. Gin powiedziała, że wcale nie dużo więc jej wierzę
za małą !!!
Cytat:
Napisane przez ObserwujeCie Pokaż wiadomość
No ja z Mężem, on chce, a ja się też nie martwię o niego. Niech on się lepiej o mnie martwi, bez przesady ja mam rodzić, a on ma stać tam tylko i zawsze może wyjść...
- myślę identycznie .
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.