guzek/narośl w okolicach łona - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-26, 18:57   #1
studentka prawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3
Arrow

guzek/narośl w okolicach łona - wątek zbiorczy


witam mam na wzgórku łonowym jakieś zgrubienie które boli mam 20 lat czy to może byc guz?
studentka prawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:06   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: guz

no jakiś guz/guzek to jest na pewno skoro sama go zdiagnozowałaś ale zeby poznac jego charkter trzeba zrobić biopsję. Długo go masz? Może to jakas infekcja..., moze zbiera sie w nim jakaś materia...?
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:29   #3
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez studentka prawa
witam mam na wzgórku łonowym jakieś zgrubienie które boli mam 20 lat czy to może byc guz?
Czy to zgrubienie zmienia wielkość w czasie cyklu? Jesli tak, to może być drobny wezeł chłonny - sama mam różnej wielkości i kiedys nieźle mnie taki guzek nastraszył
Jesli jest cały czas taki sam, albo się powieksza warto pokazać się lekarzowi.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 21:18   #4
mada13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 3
Dot.: guz

cze, ja mam podobny problem, tez mam guza w pachwinie,miałam go kilka miesiecy. Od bielizny się "starł" a potem znowu pojawił, tak juz dwa razy. Jak jeszcze raz sie pojawi to chyba pojde do lekarza bo ile mozna.A lat mam 22. Też będę wdzięczna za odp na to pyt
mada13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 12:37   #5
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: guz

hm, w pachwinie to może być węzeł chłonny, a to na wzgórku łonowym czy naprawdę nie byłoby lepiej pokazać lekarzowi?? szczególnie, jeśli boli?? prawdopodobieństwo zmiany złośliwej pewnie nie jest duże, ale przecież nie da się drogą forum uzyskać informacji 100%!
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 18:38   #6
teia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 7
GG do teia
Smile Narośl

witam!jakis czas temu zauwazylam, ze miedzy wejsciem do pochwy a odbytem pojawila sie dziwna narosl, jakby gulka, wlasciwie utworzyla sie raczej pod naskorkiem. nie boli mnie, w ogole jej nie czuje. jedynie czasem staje sie twarda i sie zwieksza a zaraz po tym jakby sie chowa i staje sie miekka. czy to moze byc cos powaznego??nie zauwazylam zeby rosla, jedynie jej wielkosc zmienia sie tak jak opisalam. bardzo prosze o pomoc
teia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 22:18   #7
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: pytanie do doktora, maly problem

najlepiej będzie jak obejrzy to lekarz tak on-line nie wszystko da sie stwierdzić
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 14:46   #8
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Narośl

Cytat:
Napisane przez teia
witam!jakis czas temu zauwazylam, ze miedzy wejsciem do pochwy a odbytem pojawila sie dziwna narosl, jakby gulka, wlasciwie utworzyla sie raczej pod naskorkiem. nie boli mnie, w ogole jej nie czuje. jedynie czasem staje sie twarda i sie zwieksza a zaraz po tym jakby sie chowa i staje sie miekka. czy to moze byc cos powaznego??nie zauwazylam zeby rosla, jedynie jej wielkosc zmienia sie tak jak opisalam. bardzo prosze o pomoc
Czy cierpisz na zaparcia?
Opisana przez ciebie gulka i objawy moga wskazywac iz masz doczynienia z zylakiem odbytu, czyli hemoroidem.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 16:24   #9
mychaolsztyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 73
Krosta...? Co to może byc HELP

Hej dziewczyny mam nadzieje ze mi pomożecie;( Ostatnio mialam na wardze sromowej kroste (cos jak pryszcz) nie wiem co to moze byc.Nie zaniedbuje siebie ni nic a tu takie cos. ;( Pomózcie
mychaolsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 17:26   #10
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

Może to być po prostu zwykła krostka, albo jakiś objaw np. grzybicy. Posmaruj ją jakąś maścią- na przykład tormentiolem i pobaczysz,czy po 1-2 dniach zmniejszy się lub zniknie. Jeśli nie- to wtedy wybierz się do lekarza.
Wydaje mi sie, że sama zniknie.
Pozdrawiam
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 17:31   #11
mychaolsztyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 73
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

a czy ta maść tormentiolem jest bez recepty?;] Bardzo dziekuje za odpowiedz
mychaolsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-25, 18:04   #12
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

Cytat:
Napisane przez mychaolsztyn
a czy ta maść tormentiolem jest bez recepty?;] Bardzo dziekuje za odpowiedz
Można go kupić bez receppty, tu jest opis maści:
INFORMACJA O LEKU DLA PACJENTA
TORMENTIOL®
maść
Skład: substancje czynne:
Tormentillae rhizomae extractum fluidum (Wyciąg płynny z kłącza pięciornika) 2,0 g
Sulfobituminian amonu 2,0 g
Czteroboran sodu 1,0 g
Tlenek cynku 20,0 g
substancje pomocnicze 100,0 g
Wazelina biała, Lanolina, Wanilina.
OPIS DZIAŁANIA
Preparat o skojarzonym działaniu: ściągającym, bakteriostatycznym i przeciwzapalnym. Działa wysuszająco na skórę, przyspiesza ziarninowanie i gojenie się ran.
WSKAZANIA
Stosuje się w leczeniu trudno gojących się ran, zmian ropnych na skórze, owrzodzeń żylakowatych podudzi, zmian zapalnych skóry.
PRZECIWWSKAZANIA
Uczulenie na składniki preparatu. Zła tolerancja kwasu borowego i jego pochodnych. Nie stosować u noworodków i niemowląt z uszkodzoną skórą lub przerwaną ciągłością skóry. Nie stosować w miejscowych odczynach poszczepiennych, zmianach skórnych w ospie wietrznej.
OSTRZEŻENIA
Ze względu na ciemną barwę maść może zabrudzić ubranie.
STOSOWANIE LEKU PODCZAS CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ
Ze względu na brak danych, preparat może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
ODDZIAŁYWANIE Z INNYMI LEKAMI (INTERAKCJE)
Nie stosować miejscowo łącznie z innymi lekami.
DAWKOWANIE I SPOSÓB STOSOWANIA
O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy miejsca zmienione chorobowo pokrywać cienką warstwą maści kilka razy dziennie aż do ustąpienia objawów.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Niekiedy może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, pieczenie, podrażnienie skóry.

Termin ważności upływa wraz z datą podaną na opakowaniu jednostkowym, nie stosować po terminie ważności.
SPOSÓB PRZECHOWYWANIA
Przechowywać w temperaturze do 25oC.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
DOSTĘPNE OPAKOWANIE
20 g
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 11:03   #13
mychaolsztyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 73
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

ok dzieki , jak narazie samo mi znika bez masci ale kupie na wszelki wypadek..
mychaolsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 13:22   #14
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

Ja mam chyba cos podobnego na wewnetrznej stronie
Dzizuz, zenujace troche pisac o takich rzeczach, ale troszke sie przestraszyłam. To jest taka krostka -guzek-okolo pol cm srednicy, boli okropnie (poczułam przy myciu dzis rano). To wyglada jakby pod skora byla kuleczka :-(
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 12:28   #15
s.tina
Raczkowanie
 
Avatar s.tina
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 67
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

Ash, dokładnie to samo zauwazyłam dzisija u siebie zdenerwowałam się i wystraszyłam... ale czy to nadal to samo co opisywała mycha?
s.tina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 14:22   #16
mychaolsztyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 73
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

u mnie to bylo cos jak pryszcz.białe na górze.wrrr tez troche bolało ale teraz juz samo mi zeszlo i tez nie wiem co o tym myslec.ale narazie sie nie zamartwiam.Dziewczyny moze spróbujcie tej maści co pisała wyżej jedna wizazanka życze powodzenia
mychaolsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 19:14   #17
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

Mialam kiedys podobny problem, poszlam z tym do ginekologa. Powiedzial, ze to jakis problem z ujsciem gruczolu lojowego i ze to sie czasami zdarza na przyklad pod wplywem otarc, golenia etc. Przepisal mi taka brudzaca masc, cos jakby jodyne w masci, po kilku uzyciach zeszlo. Wiec to chyba nic powaznego
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 11:16   #18
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

Mnie zeszło po kilku dniach samo
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 08:17   #19
szpilka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1
Polip w okolicach pochwy/odbytu

Niedawno zauważyłam u siebie nieregularną, niebolesną narośl przy odbycie od strony pochwy. Mam nadzieję, że jest to "tylko" niegroźny polip. Za 3 tygodnie mam umówioną wizytę u ginekologa i zastanawiam się, czy to on powinien zająć się tą zmianą czy konieczna jest wizyta u proktologa? na czym polega usunięcie takiej zmiany? Czy trzeba pozostać w szpitalu?
szpilka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-15, 20:54   #20
Asiula1
Raczkowanie
 
Avatar Asiula1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 277
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

Cytat:
Napisane przez mychaolsztyn
Hej dziewczyny mam nadzieje ze mi pomożecie;( Ostatnio mialam na wardze sromowej kroste (cos jak pryszcz) nie wiem co to moze byc.Nie zaniedbuje siebie ni nic a tu takie cos. ;( Pomózcie


Twój ginekolog może pobrać wymaz bezpośrednio z krostki ( owrzodzenia) i wtedy w laboratorium stwierdzą co to za bakteria wywołuje te zmiany chorobowe.

Pobranie moze nie być dla Ciebie miłe - bo lekarka może nakłóć krostke igłą ...ale będziesz wtedy wiedziała jakim antybiotykiem zwalaczać ten stan chorobowy.

Często takie zmiany powoduje gronkowiec ( ale nie ten najgorszy ) skórny ...nie jestem pewna czy to sie tak nazywa dokładnie, takie owrzodzenia mogą być skutkiem chorowania na owsiki... niestety mogą one roznieść bakterie własnie z kału w poblize narządów.

Oczywiscie są to tylko moje przypuszczenia ! odsyłam do lekarza bo tylko on moze podać trafną diagnozę!

Pozdrawiam
Asiula1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 19:47   #21
*irenka*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

dokładnie to samo mam tylko ze pozniej spod skóry wylazi na wierz i strasznie boli, i to juz długo się utrzymuje. Ja juz stosowałam maści z antybiotykiem i nie pomagaja nie mam pojecia skąd to świństwo się bierze i jestem załamana.
*irenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 20:26   #22
NiUśKa_
Rozeznanie
 
Avatar NiUśKa_
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa/Słupsk
Wiadomości: 711
Angry Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

tez cos takiego mialam...umiejscowione w pachwinie, w samym zgieciu.

ginekolog powiedzial, ze to prawdopodobnie czyrak i samo sie zbierze lub rozejdzie...
i tak sie zbieralo co ok 2 miesiace i wyciekala ropa, strasznie bolalo...

no wiec co mi tu ktos bedzie gadal, ze nic powaznego pomyslalam, poszlam do dermatologa, stwierdzil ze to cysta ropna...i odeslal do chirurga na zabieg usuniecia.

poszlam...

jednego dnia byl jakis taki co stwierdzil, ze on tylko na zastepstwie jest, a specjalizacje ma ortopeda i na tym sie nie zna. no to przyszlam na 2 dzien. dowiedzialam sie, ze dopuki rana ropieje nie mozna wyciac, bo to zainfekuje rane po usunieciu i bede miala jeszcze wieksza rane przez te bakterie.
po czym zaproponowal, ze oczysci rane i "moze to wystarczy".... i zaczal na zywca mi to wyciskac, az mama wpadla do gabinetu jak krzyczalam...

od tamtej pory strasznie sie boje isc do lekarza z czym innym niz przeziebienie. a z tym czyms mam poniekad spokoj - zbiera sie taka ropa raz na rok czy pol roku...

nie jest to przyjemne, ale ja z tym juz do lekarza nie pojde...

zycze lepszych lekarzy dziewczyny
NiUśKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 20:27   #23
NiUśKa_
Rozeznanie
 
Avatar NiUśKa_
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa/Słupsk
Wiadomości: 711
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

dodam, ze w miedzyczasie od dermatologa mialam jakas masc i antybiotyk, ale nie dzialalo wcale...
NiUśKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 15:44   #24
wizunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 10
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

hej! niestety to samo zauwazylam u siebie. gdy to zobaczylam na wardze sromowej to wycisnelam i poleciala ropa z krwia. po kilku dniach bylo juz zgojony , zostal maly strupek , ktory sam odlecial.nie bylo zadnej gulki , wszystko gladziutkie. ale dzisiaj znow to zauwazylam i wycisnelam. znow ropa. po wycisnieciu zostala mi taka ciemna krew, cos jak skrzep i nie wiem co mam dalej robic, a do ginekologa jakos wole nie isc (jeszcze nigdy nie bylam i chce isc dopiero za kilka miesiecy) . sprobujcie to jakos wytlumaczyc bo az sie boje
wizunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 16:58   #25
Asiula1
Raczkowanie
 
Avatar Asiula1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 277
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

Cytat:
Napisane przez wizunia
hej! niestety to samo zauwazylam u siebie. gdy to zobaczylam na wardze sromowej to wycisnelam i poleciala ropa z krwia. po kilku dniach bylo juz zgojony , zostal maly strupek , ktory sam odlecial.nie bylo zadnej gulki , wszystko gladziutkie. ale dzisiaj znow to zauwazylam i wycisnelam. znow ropa. po wycisnieciu zostala mi taka ciemna krew, cos jak skrzep i nie wiem co mam dalej robic, a do ginekologa jakos wole nie isc (jeszcze nigdy nie bylam i chce isc dopiero za kilka miesiecy) . sprobujcie to jakos wytlumaczyc bo az sie boje
MY nic na 100% nie zdiagnozujemy - musisz iśc do lekarza, jeśli problem bdzie długotrwaly i uciążliwy.
Może być 1000 wyjasnień do takiej krostki.
Ja juz powyzej napisałam co nalezy zrobić aby być pewnym co to takiego: należy pobrać wymaz z takiej krostki ( tzn, iść do ginekologa kiedy dana krostka będzie juz taka tuż przed pęknięciem- wtedy ginekolog nacisnie ją i wezmie wymaz do laboratorium) wtedy będzie wiadomo co powoduje wykwity i jakim antybiotykiem je leczyć!

Zapomniałam! jeśli sie zdecydujesz idź do prywatnego ginekologa... bo panstwowy moze potraktować Cię jak kosmitkę dlatego aby sie nie zrazić sugeruję iść do prywatnego gabinetu i to najlepiej takiego , który ma gdzieś blisko laboratorium.

Pozdrawiam

Edytowane przez Asiula1
Czas edycji: 2006-02-21 o 17:03 Powód: dodanie teksty
Asiula1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 18:09   #26
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

a może to od depilacji albo przeziębienia!
pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 19:27   #27
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

Też to miewam od jakiegoś czasu. Pojawia się i znika Troszkę boli, ale bez przesady. Zostawiam to w spokoju, bo bardzo mi to nie wadzi.
Myślę, że głownym powodem jest delikatność tych narządow. Są bardzo narażone na rożne podrażnienia i tak reagują *?*
Lepiej nie katować się wyciskaniem, a jeśli już działać, to maścią, jak dziewczyny wyżej pisały.
siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 19:38   #28
daisydee
Raczkowanie
 
Avatar daisydee
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 472
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

wejdzcie na strone www.hpv.pl byc może zaczyna sie wam lekka postać wirusa hpv ( hpv 6 lub 11 nieonkogenny), bo własnie tak on sie objawia- w okolicach intymnych powstaja tzw kłykciny, trzeba to KONIECZNIE LECZYĆ, także idzcie do lekarza czym prędzej!!!!!!!!!!!!
__________________
zaręczyny: 11.10.2008
ślub cywilny: 6.12.2008
ślub kościelny: 18.07.2009
daisydee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 22:50   #29
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Krosta...? Co to może byc HELP

ja potraktowałam skalpelem, boooolało, ale drugi raz sie nie zrobiło już
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 21:10   #30
Persefona1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 13
narośl przy odbycie- Pomocy!!

nie wiem czy wybrałam dobre forum ale nie mam pomysłu gdzie się zwrócić o pomoc. Mam jakąś narośl przy odbycie zabarwioną na czarno i kłuje mnie jak siadam i jak ogólnie sie poruszam. Czy to sa hemoroidy?? co mam z tym zrobic?? prosze o szybka odpowiedz!! bardzo się tym martwie, nawet sie popłakalam. Boje się zeby to nie pękło bo nie wiem co jest w środku
Persefona1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.