plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-09, 06:50   #1291
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie
Dwóch różnych ginekologów powiedziało mi inaczej - czy można nie robić przerwy między opakowaniami? Tak jak przy tabletkach można ominąć 7 dni przerwy.
Jak Wam powiedzieli Wasi lekarze?
Z własnego doświadczenia nie wiem, ale koleżanka zawsze jechała po 2 opakowania cięgiem. Dziwiło mnie to bo po 1 zawsze miała plamienia, mniejsze większe, po 2 drożej wychodzi.
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 13:45   #1292
ewelina5846
Raczkowanie
 
Avatar ewelina5846
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cześć dziewczyny Mój ginekolog tak samo jak przy tabletkach zaleca mi stosowanie czterech opakowań pod rząd (!). Aktualnie jestem przy trzecim i od samego początku nie miałam żadnych plamień ani innych dolegliwości. Nigdy nie miałam problemów z antykoncepcją.
Jeżeli też chcecie mieć okres 3 razy do roku to polecam ale przedyskutujcie to wcześniej ze swoim lekarzem.
ewelina5846 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 14:06   #1293
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ewelina5846 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Mój ginekolog tak samo jak przy tabletkach zaleca mi stosowanie czterech opakowań pod rząd (!). Aktualnie jestem przy trzecim i od samego początku nie miałam żadnych plamień ani innych dolegliwości. Nigdy nie miałam problemów z antykoncepcją.
Jeżeli też chcecie mieć okres 3 razy do roku to polecam ale przedyskutujcie to wcześniej ze swoim lekarzem.
To wybacz, chodzisz do konowała bo nie zaleca się więcej niż 3 pod rząd. Ba! Nie powinno się łączyć opakowań jak nie ma takiej potrzeby.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 17:53   #1294
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ewelina5846 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Mój ginekolog tak samo jak przy tabletkach zaleca mi stosowanie czterech opakowań pod rząd (!). Aktualnie jestem przy trzecim i od samego początku nie miałam żadnych plamień ani innych dolegliwości. Nigdy nie miałam problemów z antykoncepcją.
Jeżeli też chcecie mieć okres 3 razy do roku to polecam ale przedyskutujcie to wcześniej ze swoim lekarzem.
Zdecydowanie zmień lekarza
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 19:33   #1295
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Z własnego doświadczenia nie wiem, ale koleżanka zawsze jechała po 2 opakowania cięgiem. Dziwiło mnie to bo po 1 zawsze miała plamienia, mniejsze większe, po 2 drożej wychodzi.
Może jej plastry dobrze cyklu nie trzymają skoro ma plamienia? Dziwne..
Drożej wychodzi, fakt, ale zastanawiałam się czy w razie wyjazdu plastrami też można przesunąć termin miesiączki

dzięki za odpowiedź!
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 19:36   #1296
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Może jej plastry dobrze cyklu nie trzymają skoro ma plamienia? Dziwne..
Drożej wychodzi, fakt, ale zastanawiałam się czy w razie wyjazdu plastrami też można przesunąć termin miesiączki

dzięki za odpowiedź!
Nie jej nie trzymają cyklu tylko jak się łączy opakowania to na takie skutki uboczne trzeba się nastawić.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 20:09   #1297
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie jej nie trzymają cyklu tylko jak się łączy opakowania to na takie skutki uboczne trzeba się nastawić.
Dokładnie Tak samo jest w przypadku tabletek. Nie ma też na to reguły, plamienia mogą być, ale nie muszą.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 20:54   #1298
ewelina5846
Raczkowanie
 
Avatar ewelina5846
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
To wybacz, chodzisz do konowała bo nie zaleca się więcej niż 3 pod rząd. Ba! Nie powinno się łączyć opakowań jak nie ma takiej potrzeby.
Dlaczego nie powinno się tak robić? Ot mojemu doktorowi ufam najbardziej, a przeszłam już przez parę gabinetów, więc wiem co mówię . Tak jak napisałam może nie każdemu się zaleca, więc lepiej poradzić się swojego lekarza prowadzącego.
Wpiszcie sobie w google "miesiączka raz na kwartał". Nie jest to taka nowość, choć faktycznie nie spotkałam zbyt wielu dziewczyn stosujących antykoncepcję w ten sposób.
Pozdrawiam
ewelina5846 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 21:05   #1299
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ewelina5846 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie powinno się tak robić? Ot mojemu doktorowi ufam najbardziej, a przeszłam już przez parę gabinetów, więc wiem co mówię . Tak jak napisałam może nie każdemu się zaleca, więc lepiej poradzić się swojego lekarza prowadzącego.
Wpiszcie sobie w google "miesiączka raz na kwartał". Nie jest to taka nowość, choć faktycznie nie spotkałam zbyt wielu dziewczyn stosujących antykoncepcję w ten sposób.
Pozdrawiam
To, przez ile gabinetów przeszłaś ani trochę nie świadczy o tym, że Twój lekarz jest dobry.
I wybacz ale wystarczyłoby żebyś ulotkę przeczytała.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 21:22   #1300
ewelina5846
Raczkowanie
 
Avatar ewelina5846
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
To, przez ile gabinetów przeszłaś ani trochę nie świadczy o tym, że Twój lekarz jest dobry.
I wybacz ale wystarczyłoby żebyś ulotkę przeczytała.
Myślę, że właśnie takie porównywanie lekarzy daje nam obraz jak powinno się być traktowanym jako pacjent Przecież nie będę Ci się tłumaczyła z moich intymnych spraw udawadniając Ci, że mój doktor jest po prostu dobry I nie piszę tu doktor jak to potocznie mamy w zwyczaju nazywać lekarzy. Mój faktycznie ma ten stopień naukowy
Argument, że mam przeczytać ulotkę jest dla mnie żaden znam ją prawie na pamięć.
ewelina5846 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 22:51   #1301
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
To, przez ile gabinetów przeszłaś ani trochę nie świadczy o tym, że Twój lekarz jest dobry.
I wybacz ale wystarczyłoby żebyś ulotkę przeczytała.
Jeśli dobrze ją leczy, jeśli przeszła przez kilka gabinetów i właśnie on jest najlepszy to dlaczego ma nie twierdzić, że jest dobry? Właśnie to jest wyznacznik tego czy jakiś lekarz jest lub nie jest dobry - doświadczenie. Jeśli sposób jaki jej polecił jest dobrany dobrze do jej organizmu, nie dzieje się jej krzywda to jakie masz wykształcenie i wiedzę medyczną żeby to podważać? Jeśli możesz pochwalić się magistrem (lub wyżej) z medycyny to co innego.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)

Edytowane przez Dikej
Czas edycji: 2015-04-09 o 22:53
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 10:29   #1302
Ejrene0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 31
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Drożej wychodzi, fakt, ale zastanawiałam się czy w razie wyjazdu plastrami też można przesunąć termin miesiączki

Można, mi termin miesiączki przypadał akurat na czas wyjazdu, skonsultowałam z moją ginekolog, kazała użyć 4 plastrów pod rząd i potem normalnie zrobić przerwę. U mnie akurat wszystko fajnie zadziałało, nie miałam żadnych plamień, a krwawienie przyszło dokładnie tydzień później
Ejrene0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 15:22   #1303
madziuleczka_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: poprawa stanu cery i plastry evra

Ja używałam tych plastrów i nie polecam. Strasznie źle się po nich czułam, miałam bóle brzucha, mdłości, byłam ospała, osłabiona i nerwowa.

Edytowane przez madziuleczka_90
Czas edycji: 2015-04-10 o 15:34
madziuleczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 20:02   #1304
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie
Dwóch różnych ginekologów powiedziało mi inaczej - czy można nie robić przerwy między opakowaniami? Tak jak przy tabletkach można ominąć 7 dni przerwy.
Jak Wam powiedzieli Wasi lekarze?
Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Może jej plastry dobrze cyklu nie trzymają skoro ma plamienia? Dziwne..
Drożej wychodzi, fakt, ale zastanawiałam się czy w razie wyjazdu plastrami też można przesunąć termin miesiączki

dzięki za odpowiedź!
mój ginekolog powiedział, że można plastrami tak samo jak i tabletkami przesunąć sobie krwawienie, czyli nie robić przerwy między opakowaniami. ale jako że ja dopiero zaczynam to mam na początku nie kombinować
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 08:05   #1305
przewrotneananasy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomiędzy lubuskim a wielkopolską:)
Wiadomości: 102
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Hej! Chciałam sie zapytać jakie macie doświadczenia z opuchlizną bo nie wiem co robić. Plastry stosuję 2 miesiące (jutro powinnam odkleić ostatni plaster z 2 opakowania). Przedwczoraj mialam wrażenie, że jedna noga jest podpuchnięta. Ale, że nic nie było widać (tylko uczucie, jakbym miała za malo skóry, takie rozpychanie) a ja cały dzień spędziłam przy biurku to machnęłam ręką. Wystraszyłam się dopiero wczoraj, po odkryciu, że kostka jest lekko opuchnięta. Widać wyraźnie, że opuchlizna choć mała, to jednak jest. Noga nie boli. Tydzień temu robiłam badanie, koagulogram i nic nie wykazało. Nie wiem co robić, najchętniej zerwałabym ten plaster już teraz. Co o tym myślicie?
przewrotneananasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 15:58   #1306
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez przewrotneananasy Pokaż wiadomość
Hej! Chciałam sie zapytać jakie macie doświadczenia z opuchlizną bo nie wiem co robić. Plastry stosuję 2 miesiące (jutro powinnam odkleić ostatni plaster z 2 opakowania). Przedwczoraj mialam wrażenie, że jedna noga jest podpuchnięta. Ale, że nic nie było widać (tylko uczucie, jakbym miała za malo skóry, takie rozpychanie) a ja cały dzień spędziłam przy biurku to machnęłam ręką. Wystraszyłam się dopiero wczoraj, po odkryciu, że kostka jest lekko opuchnięta. Widać wyraźnie, że opuchlizna choć mała, to jednak jest. Noga nie boli. Tydzień temu robiłam badanie, koagulogram i nic nie wykazało. Nie wiem co robić, najchętniej zerwałabym ten plaster już teraz. Co o tym myślicie?
Przy pierwszych dwóch opakowaniach też tak miałam. Jakby mi rozrywało nogi, jeśli badania nic nie wykazały to poczekaj. Jeśli nie przejdzie wtedy zwróć się do ginekologa o zmianę antykoncepcji.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 16:27   #1307
karolcia451
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 16
Dot.: Plaster evra

Cześć Czy któraś z Was z okolic Łodzi ma moze do odsprzedania opakowanie plastrów Evra? Nie mam jak dostać sie do mojej ginekolog, a niestety nie moge isc prywatnie. We wtorek musze nakleić nowy plasterek, a teraz mam tydzien bez plastra.
karolcia451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 16:47   #1308
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez karolcia451 Pokaż wiadomość
Cześć Czy któraś z Was z okolic Łodzi ma moze do odsprzedania opakowanie plastrów Evra? Nie mam jak dostać sie do mojej ginekolog, a niestety nie moge isc prywatnie. We wtorek musze nakleić nowy plasterek, a teraz mam tydzien bez plastra.
A nie wystarczy, że zadzwonisz do rejestracji swojego gabinetu ginekologicznego, że potrzebujesz receptę? U mnie tak jest, że nie trzeba iść do ginekolog, dzwonisz, mówisz nazwisko, na co recepta, lekarka w wolnej chwili wypisuje (np. między pacjentkami) i na następny dzień recepta jest do odebrania w rejestracji.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 16:56   #1309
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
A nie wystarczy, że zadzwonisz do rejestracji swojego gabinetu ginekologicznego, że potrzebujesz receptę? U mnie tak jest, że nie trzeba iść do ginekolog, dzwonisz, mówisz nazwisko, na co recepta, lekarka w wolnej chwili wypisuje (np. między pacjentkami) i na następny dzień recepta jest do odebrania w rejestracji.
Poza tym takie odsprzedawanie nie jest legalne.

A jak jest tak wielka potrzeba to i rodzinny wystawi receptę na jedno opakowanie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 17:03   #1310
karolcia451
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 16
Dot.: Plaster evra

Dzis mi powiedziała ze lekarka bedzie dopiero w środę, a poza tym oni nie wypisują recept samych tylko musi byc pełna wizyta
karolcia451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 17:11   #1311
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez karolcia451 Pokaż wiadomość
Dzis mi powiedziała ze lekarka bedzie dopiero w środę, a poza tym oni nie wypisują recept samych tylko musi byc pełna wizyta
Internista ma obowiązek wypisać Ci receptę na jedno opakowanie ięc zamiast się użalać w internecie idź do swojej przychodni. Trzeba było myśleć przed faktem a nie na ostatnią chwilę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 08:19   #1312
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dziewczyny, od miesiąca mam problem z krwią w kale. Myślicie, że może mieć to coś wspólnego z plastrami anty?

Dzisiaj o 11.30 idę do lekarza ogólnego, więc zapytam o to.

Plastry chcę odstawić w sierpniu, ale jeszcze mogą mieć coś wspólnego z tą krwią to odstawię już teraz.
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 10:33   #1313
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od miesiąca mam problem z krwią w kale. Myślicie, że może mieć to coś wspólnego z plastrami anty?

Dzisiaj o 11.30 idę do lekarza ogólnego, więc zapytam o to.

Plastry chcę odstawić w sierpniu, ale jeszcze mogą mieć coś wspólnego z tą krwią to odstawię już teraz.
Po co pytać o tak poważną rzecz na forum skoro za dwie i pół godziny ma się wizytę lekarską?
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 11:15   #1314
ewelina5846
Raczkowanie
 
Avatar ewelina5846
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Internista ma obowiązek wypisać Ci receptę na jedno opakowanie ięc zamiast się użalać w internecie idź do swojej przychodni. Trzeba było myśleć przed faktem a nie na ostatnią chwilę.
Od kiedy internista ma takie obowiązki? Jeżeli dziewczyna nie ma zaświadczenia od ginekologa, że stosuje antykoncepcję, to internista nic nie musi a jedynie może z dobrej woli. Więc nie pisz głupot i przestań chamsko odpowiadać na pytania dziewczyn, bo nie jesteś pępkiem świata.
ewelina5846 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 11:26   #1315
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Po co pytać o tak poważną rzecz na forum skoro za dwie i pół godziny ma się wizytę lekarską?
Bo to, że lekarz ogólny to nie ginekolog?

I może któraś z dziewczyn miała taki problem...

Chyba lepiej zapytać i może dowiedzieć się czegoś nowego niż nie pytać
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 11:46   #1316
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Bo to, że lekarz ogólny to nie ginekolog?

I może któraś z dziewczyn miała taki problem...

Chyba lepiej zapytać i może dowiedzieć się czegoś nowego niż nie pytać
Każdy przypadek jest wyjątkowy. Krew w kale może oznaczać wiele- krwawienie z przewodu pokarmowego, zapalenie jelita, wrzody, hemoroidy aż do raka idąc. Lekarz ogólny NA PEWNO będzie wiedział jeśli antykoncepcja mogła wywołać Twoje krwawienie. Choć szczerze wątpię by plastry miały jakikolwiek na to wpływ. Na dobrą sprawę z krwią w kale powinno się dostać skierowanie do gastrologa.
Na pewno większą wiedzę będzie mieć lekarz, który ukończył medycynę niż Iksińska z forum, która mogła mieć hemoroidy.

Zastanawia mnie od jakiegoś czasu dlaczego tak wiele osób ufa bardziej ludziom z Internetów niż wykształconego lekarzowi.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 12:25   #1317
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Byłam już u lekarki, dała mi skierowanie do proktologa.

Co do plastrów to powiedziała, że możliwe i żebym skonsultowała to z ginekologiem, więc pojadę do mojej gin. w poniedziałek.

Ja nie ufam bardziej Internetowi niż lekarzowi tylko po prostu PYTAM. Po to jest forum, żeby PYTAĆ

I wiem co może oznaczać krew w kale.
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 14:24   #1318
karolcia451
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 16
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez ewelina5846 Pokaż wiadomość
Od kiedy internista ma takie obowiązki? Jeżeli dziewczyna nie ma zaświadczenia od ginekologa, że stosuje antykoncepcję, to internista nic nie musi a jedynie może z dobrej woli. Więc nie pisz głupot i przestań chamsko odpowiadać na pytania dziewczyn, bo nie jesteś pępkiem świata.

Dzięki tak jak mówisz potrzebuje zaświadczenie od ginekologa ze stosuje taka antykoncepcję
karolcia451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 16:45   #1319
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez karolcia451 Pokaż wiadomość
Dzięki tak jak mówisz potrzebuje zaświadczenie od ginekologa ze stosuje taka antykoncepcję
Jak internista jest problematyczny to nie wypisze a i są złośliwi. Każdy normalny wypisuje a i sami mówią, że jedno opakowanie to przypadek wyjątkowy i wypisują.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelina5846 Pokaż wiadomość
Od kiedy internista ma takie obowiązki? Jeżeli dziewczyna nie ma zaświadczenia od ginekologa, że stosuje antykoncepcję, to internista nic nie musi a jedynie może z dobrej woli. Więc nie pisz głupot i przestań chamsko odpowiadać na pytania dziewczyn, bo nie jesteś pępkiem świata.
Jakoś wisi mi zdanie nowej użytkowniczki rzucającej się jak ryba na piasku Poza tym nigdzie i nigdy nie twierdziłam, że jestem pępkiem świata
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 19:32   #1320
ewelina5846
Raczkowanie
 
Avatar ewelina5846
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Jak internista jest problematyczny to nie wypisze a i są złośliwi. Każdy normalny wypisuje a i sami mówią, że jedno opakowanie to przypadek wyjątkowy i wypisują.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------


Jakoś wisi mi zdanie nowej użytkowniczki rzucającej się jak ryba na piasku Poza tym nigdzie i nigdy nie twierdziłam, że jestem pępkiem świata

Nienormalny, bo co? Bo nie ma podstaw do przepisania specyfiku, który mógłby zaszkodzić jej zdrowiu? Może ona trafiła na tak beznadziejnego według Ciebie lekarza i co ma zrobić w tej sytuacji? Rozumiem, że Ty jesteś taka święta, że nie masz sobie nic do zarzucenia i spokojnie osądzasz innych.

Skoro wisi Ci to po co jeszcze się wdajesz w dyskusję? Możesz spokojnie zająć się udzielaniem rad na pozostałych wątkach, w których bierzesz udział. Widzę, że nie tylko tu czujesz wyższość nad innymi. Powinnaś zastanowić się czemu służą fora. Pozdrawiam, już z Tobą skończyłam. Nie zamierzam karmić trolla
ewelina5846 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.