Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-01, 16:12   #331
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Maybelline, Pure.Liquid Mineral Foundation (Mineralny podkład w płynie)

Cytat:
Napisane przez ciocco Pokaż wiadomość
Aha, dzięki
A czy któraś z Was testowała go już na sobie, bo na KWC jest tylko jedna opinia
Jest już wątek o mineralnym Maybelline, skorzystaj z wyszukiwarki Tam dziewczyny opisują swoje spostrzeżenia, zadają pytania Pozdrawiam
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 17:54   #332
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Maybelline, Pure.Liquid Mineral Foundation (Mineralny podkład w płynie)

Cytat:
Napisane przez Kofcia Pokaż wiadomość
Czy zawiera minerały?
Wg. mnie nie, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, to co udało mi się ze składu rozszyfrować:

Aqua,
Cyclopentasiloxane, -silikon
Dimethicone, -silikon, poprawia sensoryczne odczucie na skórze, kondycjonuje, nadaje połysk
Ethylhexyl, -emolient, nawilżacz
Methoxycinnamate, -filtr UV B
Glycerin, -humekant , utrzymuje wilgoć skóry , przy odpowiednim nawilżeniu powietrza bezpieczna, ale gdy powietrze jest suche, pobiera wilgoć z wewnątrz skóry może prowadzić do wysuszenia od środka
Isotridecyl Isononanoate, - Lekki, nietłusty emolient, o doskonałym rozprowadzaniu i właściwościach aplikacyjnych, będący estrem rozgałęzionego kwasu i rozgałęzionego alkoholu. Dobry rozpuszczalnik silikonów.
PEG-9 Polidimethylsiloxethyl Dimethicone, -silikon
Disteardimonium Hectorite, -zagęszczacz pochodzenia roślinnego
Dimethicone/Poliglycerin-3 Crosspolymer, -silikon
Sodium Chloride, - chlorek sodu (sól)
Phenoxyethanol, -Konserwant o dużej aktywności przeciw mikroorganizmom gram-ujemnym
Methylparaben, -Rozświetla cerę i nadaje jej przejrzystość, absorbuje wilgoć na skórze, stwarza wrażenie naturalnego wyglądu.
Disodium Stearoyl Glutamate, -sól nieorganiczna
Chlorphenesin, - Łagodny konserwant o szerokim spektrum działania, stosowany w kombinacji z innymi konserwantami
Disodium EDTA, -pozwala innych chemikaliom wnikać w głąb skóry
Acrylates Copolymer, -zagęszczacz
Propylparaben, -konserwant
Tocopherol, -antyoksydant, stabilizator dla witaminy A
Ascorbyl Palmitate, -antyoksydant (związki chemiczne wykazujące zdolność neutralizowania wolnych rodników.)
Aluminium Hydroxide, -emolient, subs. nawilżająca i zagęszczająca
PEG-9, -polimer,
Ethylparaben, -konserwant
Butylparaben [ /- MAY CONTAIN: CI 77891 / Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / Iron Dioxides], (F.I.L D28659/1).
Przede wszystkim to kosmetyk pseudo mineralny i nie wiele ma wspolnego z typowymi mineralami np.Rhea,EDM itd.

Na przyszlosc prosze zapoznac sie z JUZ istniejacymi watkami i nie zasmiecac Forum,polecam tez podforum o kosmetykach mineralnych
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 19:12   #333
aven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 227
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę:

semi di lino diamante alfaparf - illuminating smoothing cream

skład:

water, Cyclomethicone, cyclopentasiloxane, vp/va copolymer,phenyl propyl trimethicone, dimethiconol,carbomer,pro pylene glycol,parfum, triethanolamine, panthenol, imidazolidinyl urea, CI77891 titanium dioxide, MICA, SILICON DIOXIDE, TOCOPHERYL ACETATE, SORBIC ACID, SODIUM METHYLPARABRN, SODIUM DEHYDROACETATE, TETRASODIUM EDTA, DIAMOND POWDER, LINSEES ACID, LINALOOL, LIMONE, ALPHA_ISOMETHYL IONONE, CITRAL, HYDROXYCITRONELLAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, EVERNIA PRUNASTRI (OAK MOSS) EXTRACT.

Dziękuje.

Edytowane przez aven
Czas edycji: 2009-02-01 o 19:14
aven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 23:18   #334
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kofcia - ten podkład zupełnie nie powinien nosić nazwy "mineralny"! A Ethylhexyl Methoxycinnamate to jeden związek, a nie 2 osobne
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-02, 11:15   #335
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam!Również podłączam się do prośby o analizę składu.
Jest to krem firmy Inter-Fragrances,Ginkgo program,krem nawilżający do cery suchej i wrażliwej.
A teraz skład:
Aqua,Cetearyl Isononanoate,Octyldodecan ol,Glyceryl Stearate,PEG-20,Stearic Acid,
Glycerin,Ceteareth-20,Shea Butter(Butyrospermum parkii),Cetearyl Alcohol,Urea,
Cyclomethicone,Lecithin(a nd)Cholesterol(and) Decetyl Phosphate(and) Calendula Officinalis,Triethanolami ne,Carbomer,Jojoba(Buxus chinensis) Oil,Chlorhexidine Digluconate,Phenoxyethano l,Methylparaben,Propylpar aben,Propylene Glycol (and) Gingko biloba,Parfum,Allantoin.

Kupiłam go głównie ze względu na to,że ma propylene glycol na końcu,a z tego co zauważyłam to moja twarz po nim wariuje.
Ten krem mnie narazie nie uczulił,choć idealnie nie jest.
I stąd moje pytanie,czy ten krem naprawdę nawilża(mam czasem uczucie,że raczej natłuszcza)?I czy pomaga coś na naczynka(mam słonność do "buraczenia")?
Czasem mam wrażenie że jest troche lepiej,ale nie wiem czy to zasługa kremu czy zmiany pielęgnacji?
Aha,i czy może zapychać (czoło,nos i brodę ma tłustę,ze skłonnością do zaskórników)?

Ps.czy ten alkohol w składzie nie wysusza dodatowo skóry?

Przepraszam za ilość pytań.Niestety mam strasznie problematyczną cerę.
Pozdrawiam
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-02, 11:40   #336
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę składu tego kremu,pod kątem nawilżania oraz zapychania.
Z góry dziekuję.

Lancaster, Revolcanic Deep Moisturizing Cream (Dry Skin)

Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Glycerin, Beheneth-25, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Alcohol Denat., Corn Starch Modified, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Dimethicone, Squalane, Hydrolyzed Soy Protein, Volcanic Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Polymethacrylate, Polysorbate 60, Benzophenone-4, Menthyl Lactate, Propylene Glycol, Tetrasodium EDTA, Crithmum Maritimum Extract, Sorbitan, Isostearate, Mica, Palmitoyl Oligopeptide, Angelica Archangelica Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Pongamia Pinnata Extract, Chlorphenesin, Methylparaben, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum), Titanium Dioxide (CI 77891), Tin Oxide (CI 77861), FD&C Blue No.1 (CI 42090)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 04545183701[1].jpg (13,7 KB, 1 załadowań)
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-02, 13:18   #337
mimosa
Rozeznanie
 
Avatar mimosa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 650
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, bardzo proszę o krótka analizę składu nowego kremu Avonu Anew Rejuvenate Day Revitalizing Cream SPF 25, pod kątem możliwości wywołania podrażnień (cery suchej, wrażliwej, lekko naczyńkowej.) Jego skład chemiczny właśnie pojawił sie na stronie amerykańskiej.
Bardzo lubiłam kremy Retroactive, i służyły mi, podczas gdy seria Alternative wywołuje u mnie podrażnienia, łuszczenie i pieczenie. Podrażnił mnie też Rejuvenate na noc, oraz część "dzienna" Rejuvenate pod oczy. Nie drażni mnie Serum R. Mam podejrzanego - składniki o nazwie THIODIPROPIONIC ACID i DILAURYL THIODIPROPIONATE, prawdopodobnie konserwanty (?) - akurat występują w tych kremach Anew, które mi nie służą, a nie występują w tych, które moja skóra lubi... Co o tym sądzicie??

Zresztą, skład jest bogaty:


OCTINOXATE (7.5%), OCTISALATE (5.0%), AVOBENZONE (3.0%),OXYBENZONE (3.0%), WATER/EAU, DIMETHICONE, ISODECYL ISONONANOATE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER DILAURYL THIODIPROPIONATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, THIODIPROPIONIC ACID, SALICYLIC ACID, ECLIPTA PROSTRATA EXTRACT, GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) EXTRACT, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7, SODIUM HYALURONATE, PHYLLANTHUS EMBLICA FRUIT EXTRACT, FOENICULUM VULGARE (FENNEL) SEED EXTRACT, YEAST EXTRACT/EXTRAIT DE LEVURE, SACCHAROMYCES LYSATE EXTRACT, KAEMPFERIA GALANGA ROOT EXTRACT, SACCHAROMYCES FERMENT FILTRATE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SORBITAN ISOSTEARATE, SILICA, STEARETH-20, LACTOFERRIN, PHOSPHOLIPIDS, ISOHEXADECANE, HYDROGENATED LECITHIN, PHENOXYETHANOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
CARBOMER, TROMETHAMINE, POLYSORBATE 60, METHYLPARABEN, DISODIUM EDTA, PROPYLPARABEN, PARFUM/FRAGRANCE, MICA/CI 77019, TITANIUM DIOXIDE/CI 77891


mimosa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 16:54   #338
chilipepper
Raczkowanie
 
Avatar chilipepper
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 110
Skład chemiczny kremów - zapychanie porów

Witam
Bardzo bym prosiła kogoś, kto ma pojęcie o składach chemicznych kosmetyków o podpowiedź, co w niżej wymienionych kremach jest "nie tak"
Mam mieszaną skórę, jak się niedawno okazało bardzo skłonną do "zapychania".
Po pierwszym/ kilku pierwszych dniach stosowania n/w kremów na twarzy pojawiły się podskórne stany zapalne - swędzące, bolące i czerwone
Taka reakcja była na te dwa kremy: Bielenda, Ogórek i Limonka (nawilżający) oraz Ziaja PRO Nawilżający.


Bielenda, Ogórek i Limonka (nawilżający)

Skład 1: Aqua, Ethylhexyl stearate, Glycerin, Glyceryl stearate SE, C12-15 alkyl benzoate, Cetearyl alcohol, Biosaccharide gum-1, Glyceryl Stearate, Ceteareth-18, Propylene glycol, Citrus Aurantifolia Fruit Extract, Cucumis Sativus Fruit Extract, Salvia officinalis herb Extract, troclosan, calcium silicilate, Dimethicone, ceteth-20, Cetyl alcohol, Stearteh-20, PEG-75 stearate, Disodium EDTA, Cotric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromi 2-nitropropane-1,3 Diol, parfun, Butylphenyl methylpropional, Limolene, Linalool, CI 19140, Ci 42090 (15.11.2008)

Ziaja PRO Nawilżający

Skład 2: Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra Extract, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Triethanolamine.


Co wspólnego, czego muszę się wystrzegać, co zapycha pory, mają oba kremy??
Bardzo proszę o odp

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-02-16 o 19:36
chilipepper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 17:11   #339
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Skład chemiczny kremów - zapychanie porów

Jest wątek na Biochemii o analizie składów.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 18:08   #340
leichenwagen160
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 33
Dot.: Skład chemiczny kremów - zapychanie porów

A jak ogólnie wygląda cera po zastosowaniu tych kosmetyków? Jest sucha czy wręcz przeciwnie? często zaglądam na strony chemiczne by poznać składy kosmetyków , z tego co wyczytała wszelakie parabeny najcześciej wywołują reakcje alergiczne i stany zapalne skóry. Jednak myśle powinnaś sie skonsultować z dermatologiem, kosmetologiem lub farmaceutą. Fachowcy muszą posiadać wiedze na ten temat. Nie lekceważ zmian skórnych bo zawsze lepiej zapobiegać niż leczyc a częto jest tak ze 100 razy używałyśmy jakiegos kosmetyku i nie szkodzil a za 101 jest jakas negatywna reakcja skórna
leichenwagen160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 18:12   #341
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy coś w tym produkcie może zapchać lub wysuszyć? Czy oprócz miki nic nie zaszkodzi naczynkom?



Jane Iredale- Amazing Base (jest to podkład do twarzy w pudrze, coś na wzór minerałow)


Active ingredients: Titanium Dioxide (CI 77891) 6%, Zinc Oxide (CI 77947) 6%
Ingredients: Bismuth Oxychloride (CI 77163), Mica.
May contain: Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499), Manganese Violet (CI 77742), Carmine (CI 75470), Boron Nitride.

To jest skład z mojego opakowania, na stronie USA jest wypisany skład troszkę inny (może zmienili, gdyż ja swój zakupiłam ponad rok temu):


Active Ingredients: Titanium Dioxide, Zinc Oxide. Ingredients: Mica, Boron Nitride, Zinc Stearate, Dimethicone, Stearic Acid, Plankton Extract, Algae Extract, Pomegranate Extract. May Contain: Iron Oxides, Ultramarines.


Z góry bardzo dziękuję!

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2009-02-03 o 18:13
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 20:12   #342
chilipepper
Raczkowanie
 
Avatar chilipepper
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 110
Dot.: Skład chemiczny kremów - zapychanie porów

Cytat:
Napisane przez leichenwagen160 Pokaż wiadomość
A jak ogólnie wygląda cera po zastosowaniu tych kosmetyków? Jest sucha czy wręcz przeciwnie? często zaglądam na strony chemiczne by poznać składy kosmetyków , z tego co wyczytała wszelakie parabeny najcześciej wywołują reakcje alergiczne i stany zapalne skóry. Jednak myśle powinnaś sie skonsultować z dermatologiem, kosmetologiem lub farmaceutą. Fachowcy muszą posiadać wiedze na ten temat. Nie lekceważ zmian skórnych bo zawsze lepiej zapobiegać niż leczyc a częto jest tak ze 100 razy używałyśmy jakiegos kosmetyku i nie szkodzil a za 101 jest jakas negatywna reakcja skórna

Dziękuję bardzo za odpowiedź
To są kremy nawilżające, zaraz po zastosowania ładnie się wchłaniały, cera lepiej wyglądała, nie czułam nieprzyjemnego ściągnięcia. Jednak kolejnego dnia, po umyciu twarzy, była jeszcze bardziej ściągnięta i sucha niż zwykle - przesuszona wręcz. Dziś, po kilku dniach zaledwie używania kremu nawilżającego Bielendy moja twarz wygląda koszmarnie - mam kilkanaście miejsc z bolącymi, czerwonymi zmianami - stany zapalne, głębokie, podskórne. Od razu zmieniłam krem (ratuję się teraz siarkowym i naświetlaniem lampą leczniczą Bioptron). Dobrze, że teraz nigdzie nie wychodzę z domu
Jasne, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale ja po prostu nie wiem co powoduje u mnie takie zatkanie porów (to ewidentnie nasilenie zmian trądzikowych, raczej nie alergia).
chilipepper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 20:57   #343
leichenwagen160
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 33
Dot.: Skład chemiczny kremów - zapychanie porów

Mysle tak nad Twoim problemem hhmmm. przegladalas sklady kosemtykow? jest duzo takich stron i trzeba troszke nad tym poseidziec. ja kiedys tez tak robilam skladnik po skladniku kiedy niepokoily mnei reakcje skory
http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm tu taka jedna stronka

Kiedys pojawily mi sie takie czerwone jakby hmm gulki podskorne i to byl efekt przesuszenia ale kurcze te kremy nawilzajace nie powinny takiego negatywnego efektu robic....:/

A tak wogole moja droga chilipepper do pielegnacji skory to polecam olivke dla dzieci nivea albo johnsons. ja przez jakis czas tak stosowalam i stosuje tyle ze nie codziennie ale tak ze 2 , 3 razy na tydzi wieczorem na umyta buzke smaruje olivke rano mam cere taka super w dotyku i taka gladziutka ze szoklepsze niz jakikolwiek krem ale to tak na przyszlosc. teraz najwazniejsze zebys sie z tym uporala.
leichenwagen160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 21:08   #344
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Skład chemiczny kremów - zapychanie porów

Skład 2: Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra Extract, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Triethanolamine.

W pierwszym nie mam pojęcia, ale w drugim prawdopodobnie to Isopropyl Myristate , może też być Isoparaffin (pochodna parafiny, niektórych zapycha). Polyacrylamide nie jest też najlepszym składnikiem, dziewczyny, które znają sie dobrze na biochemii kręcą na niego nosem, gdyż jest podejrzewany o działanie rakotwórcze.

Mam nadzieje, że odrobinę pomogłam (kiedyś sama dla siebie trochę sie tym zainteresowałam). O resztę musiałabyś zapytać prawdziwe znawczynie (jest wątek na biochemii o analizie składów, wpisz w wyszukiwarkę )

pozdrawiam
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 07:55   #345
sentient
Rozeznanie
 
Avatar sentient
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Od jakiegoś czasu stan mojej cery jakby się pogorszył. Dużo nierówności, niezdrowy koloryt.. Czy ten krem mogł jakoś zaszkodzić? Z góry dziękuję za pomoc

Olay, Complete Care, Multi - Radiance Cream SPF 15


Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Diethicone, Titanium Dioxide, Mica, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, Cetearyl Glucoside, Caprylic/Capic Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, C12-13 Pareth-3, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propoylparaben, Tin Oxide Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool
__________________
Wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=34900032

I.Miyakke - Le Feu Light, CdG, Soir de Lune, Max Factor: FLE, 2000 Calorie
sentient jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 09:57   #346
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

a ja jakbym mogła się przypomniec...bardzo m izależy żeby sprawdzic czy te kremy, których pisałam mają swoje właściwości? I jak składy mają się do wymagającej cery trądzikowej. Prosze o pomoc, bo sama to się licho znam na składach...

Avene, Clean- Ac Krem nawilżający i łagodzący podrażnienia- pielęgnacja towarzysząca kuracji przeciwtrądzikowej:

SKŁAD: Skład: Avene aqua, caprylic/capric trygliceride, carthamus tinctorius, butylene glycol, sucrose stearate, butyrosperm parkil, glycerin, simmondsia chinesis, sucrose distearate, stearyl alcohol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, bht, bisabolol, butylparaben, cyclomethicone, dimethicone crosspolymer, disodium edta, parfum, isobutylparaben, isopropylparaben, phenoxyethanol, triethanolamine, xanthan gum, zinc gluconate.

AA Therapy Trądzik- krem matujący na dzień z kwasem azelainowym i witaminą A do skóry trądzikowej i łojotokowej

SKŁAD:
Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Propylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Di C12-13 Alkyl Malate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Tridecyl Salicylate, Glyceryl Stearate Citrate, Nylon-12, Glycerin, Caprylyl Methicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Butylene Glycol, Allantoin, Azelaic Acid, Retinyl Palmitate, Glycyrrhetinic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Disodium Phosphate, PEG-35 Castor Oil, Lecithin, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate.

z góry dziękuję za fatygę...
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 14:30   #347
chilipepper
Raczkowanie
 
Avatar chilipepper
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 110
Dot.: Skład chemiczny kremów - zapychanie porów

Dzięki za rady Teraz dużo uważniej będę się przyglądała składom wszelkich kosmetyków.
chilipepper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 07:29   #348
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o przeanalizowanie składu Krem na dzień liftingujący + UV Ziaja Anno D'oro
Ma bardzo długi skład, co mnie trochę przeraża (mam wrażliwą, skłonną do alergii skórę, która traci jędrność (wiek), a przy tym naczynkową).

Skład:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isohexadecane, Glycerin,
Aluminium Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane,
Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Palm Kernel Oil,
PEG-20 Stearate, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Carbomer,
Polysorbate 20, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Octocrylene,
Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrolyzed Rice Protein,
Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol,
Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Lecithin, Ursolic Acid, Xanthan Gum,
Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate,
Zea Mays (Corn) Kernel Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben,
Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum,
Limonene, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Sodium Hydroxide.


Z góry dziękuję
A tak nawiasem mówiąc - dziewczyny które analizujecie te wszystkie składy - JESTEŚCIE WIELKIE . Dla mnie to wciąż czarna magia mimo, że poczytuję biochemię tu na wizażu i staram się czegoś nauczyć.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 18:20   #349
(:martyna:)
Raczkowanie
 
Avatar (:martyna:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 89
GG do (:martyna:)
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

serdecznie witam dziewczynki! proszę o analizę składu Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy

Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene


i jeszcze pytanko: czy krem Waszym zdaniem jest dla młodych czy starszych osób? pozdrawiam.
__________________
Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby:
albo tak, jakby nic nie było cudem,
albo tak, jakby cudem było wszystko.

Albert Einstein

Edytowane przez (:martyna:)
Czas edycji: 2009-02-06 o 18:21
(:martyna:) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 19:37   #350
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez sylwusia3688 Pokaż wiadomość
Przypominam się i proszę o analizę.
pod względem zapychania? odpada... za dużo tu potencjalnych zapychaczy i do tego za wysoko w składzie. taka mieszanka to nie dla cer ze skłonnościami do krost
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 19:48   #351
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez (:martyna:) Pokaż wiadomość
serdecznie witam dziewczynki! proszę o analizę składu Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy

Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene

i jeszcze pytanko: czy krem Waszym zdaniem jest dla młodych czy starszych osób? pozdrawiam.
Parabeny to niestety powszechne konserwanty i ciężko ich uniknąć, ale najgorszym składnikiem jest 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, niezbyt mile widziany. Poza tym możemy być dumni z ceny tego rodzimego produktu, ile w nim natury, brak często występujących w tanich kremach zapychaczy Powinien mieć lekką konsystencję i szybko się wchłaniać, ale niekoniecznie intensywnie nawilżać. Dla młodych ludzi w sam raz.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 09:23   #352
sylwusia3688
Rozeznanie
 
Avatar sylwusia3688
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 579
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
pod względem zapychania? odpada... za dużo tu potencjalnych zapychaczy i do tego za wysoko w składzie. taka mieszanka to nie dla cer ze skłonnościami do krost
Dziękuję
__________________
Zaczynam nowe życie...

Jillian
Tiffoczki
Mel B
Zumba
sylwusia3688 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 12:26   #353
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Witam!Również podłączam się do prośby o analizę składu.
Jest to krem firmy Inter-Fragrances,Ginkgo program,krem nawilżający do cery suchej i wrażliwej.
A teraz skład:
Aqua,Cetearyl Isononanoate,Octyldodecan ol,Glyceryl Stearate,PEG-20,Stearic Acid,
Glycerin,Ceteareth-20,Shea Butter(Butyrospermum parkii),Cetearyl Alcohol,Urea,
Cyclomethicone,Lecithin(a nd)Cholesterol(and) Decetyl Phosphate(and) Calendula Officinalis,Triethanolami ne,Carbomer,Jojoba(Buxus chinensis) Oil,Chlorhexidine Digluconate,Phenoxyethano l,Methylparaben,Propylpar aben,Propylene Glycol (and) Gingko biloba,Parfum,Allantoin.

Kupiłam go głównie ze względu na to,że ma propylene glycol na końcu,a z tego co zauważyłam to moja twarz po nim wariuje.
Ten krem mnie narazie nie uczulił,choć idealnie nie jest.
I stąd moje pytanie,czy ten krem naprawdę nawilża(mam czasem uczucie,że raczej natłuszcza)?I czy pomaga coś na naczynka(mam słonność do "buraczenia")?
Czasem mam wrażenie że jest troche lepiej,ale nie wiem czy to zasługa kremu czy zmiany pielęgnacji?
Aha,i czy może zapychać (czoło,nos i brodę ma tłustę,ze skłonnością do zaskórników)?

Ps.czy ten alkohol w składzie nie wysusza dodatowo skóry?

Przepraszam za ilość pytań.Niestety mam strasznie problematyczną cerę.
Pozdrawiam
To i ja się przypominam i proszę o analizę.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 12:48   #354
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę czy ten krem jest ewentualnym zapychaczem i czy spełni funkcję ujędrnienia:
Skład: aquam glycerin, cyclohexasiloxane, isononyl isononanoate, alcohol denat, prunus armeniaca kernel oil, polysorbate-20, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, ammonium polyacrylolyldimethyl taurate, BHT, c13-14 isoparaffin, magnesium gluconate, cinnamic acid, disodium EDTA, phloroglucinol trimethyl ether, hydroxypropyl tetrahydropyrantriol, laureth-7, hydrolyzed soy protein, vitreoscilla ferment, xanthan gum, lactobacillus ferment, fagus sylvatica extr., polyacrylamide, acrylates copolymer, methylparaben, phenoxyethanol, propylene glycol, ethylparaben, capryl glycol/caprylyl glycol, isobutylparaben, propylparaben, butylparaben, CI 19140, CI 42090, parfum.(16.11.2007)
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 17:21   #355
ulag&m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 15
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,

Nie jestem leniem, probowalam sama, ale dodatkowe opinie ulatwia zycie.

Czy ten krem nadaje sie do cery baaardzo sklonnej do zapychania, zaskornikow, malych krostek.
Dzieki z gory za odpowiedz!


Zarqa, Pure Skin Cream with antibacterial Dead Sea minerals complex.

-Aqua, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Arachidyl Alkohol, Cetyl Alkohol, Behenyl Alcohol, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Gel, Maris Salt, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Arachidyl Glucoside, Polysorbate 80, Sulfur, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum.

Mnie osobiscie niepokoja: Caprylic/Capric Triglyceride i alkohole na poczatku, co do reszty to nie jestem pewna.
ulag&m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 17:28   #356
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
czy którykolwiek ze składników kremu La Roche Posay Hydraphase Yeux (ten do okolic oczu) może powodować pod oczami (nie na samej powiece, tylko zaraz pod nią) uczulenie w postaci czerwonych, drobnych kropeczek (płaskie - niby piegi) i krostek (jakby kaszka, w kolorze skóry)? mam oba objawy na raz.

Skład: Aqua, Glycerin, Glycine Soja, Polyacrylamide, Sodium Hyaluronate, Retinyl Palmitate, C13-14 Isoparaffin, Sodium Hydroxide, Caffeine, Chlorphenensin, Carbomer, Disodium EDTA, Methylparaben, Laureth-7 (Code F.I.L.: B3235/1)

po parabenach czasem mam nieprzyjemności, ale nie aż takie i nie w tej postaci. nie sądzę, żeby polyacrylamide niosło ze sobą aż tyle acrylamide, poza tym acrylamide ma być kancerogenny a nie wysypko-genny nie wiem, co to ten retinyl palmitate, isoparaffin też mi kropek czerwonych nie robi, już sama nie wiem... już wszystko doleczyłam i dzisiaj posmarowałam znów oczy i kropki po paru godzinach się pokazały. w recenzjach tego kremu znalazłam tylko jedną, w której również mowa była o czerwonych punkcikach... czy ja znajdę kiedykolwiek jakiś fajny krem pod oczy?!
Kup sobie krem flos lek z serii hypoalergicznej.I skoncza sie twoje problemy.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:39   #357
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Kup sobie krem flos lek z serii hypoalergicznej.I skoncza sie twoje problemy.
do polskich produktów nie mam dostępu... poza tym od paru dni chrzanię wszystko, co specjalne pod oczy, i smaruję się kremem do twarzy również w okolicach oczu. póki co jest ok i nie mam zamiaru inwestować w kolejne cuda... ach......... ale dzięki za dobre chęci
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:48   #358
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziwne, że firma apteczna pakuje tak wysoko w składzie (i w ogóle!) polyacrylamide...
Kiedyś sądziłam, że kosmetyki apteczne to samo zdrowie dla skóry
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:10   #359
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
proszę o analizę czy ten krem jest ewentualnym zapychaczem i czy spełni funkcję ujędrnienia:
Skład: aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, isononyl isononanoate, alcohol denat, prunus armeniaca kernel oil, polysorbate-20, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, ammonium polyacrylolyldimethyl taurate, BHT, c13-14 isoparaffin, magnesium gluconate, cinnamic acid, disodium EDTA, phloroglucinol trimethyl ether, hydroxypropyl tetrahydropyrantriol, laureth-7, hydrolyzed soy protein, vitreoscilla ferment, xanthan gum, lactobacillus ferment, fagus sylvatica extr., polyacrylamide, acrylates copolymer, methylparaben, phenoxyethanol, propylene glycol, ethylparaben, capryl glycol/caprylyl glycol, isobutylparaben, propylparaben, butylparaben, CI 19140, CI 42090, parfum.(16.11.2007)
Proszę podawać nazwy kremów!

Trochę chemii tu jest, pewnie dlatego może skutecznie działać ujędrniająco :/

Poliakrylamid, szeroki wachlarz parabenów i alkohol zaraz na samym początku składu nie zachwycają. Nie wygląda na zapychacz, choć spodziewam się gęstej konsystencji. Może podrażniać wrażliwe oczy. Sądząc po ilości udziwnień w składzie, pewnie i cena niemała... Wrzucam skład w wyszukiwarkę i otrzymuję Vichy, NeOvadiol, Krem na noc. Bez próbek bym nie próbowała.


cloche - pod oczy możesz używać wszystkiego, to mit że należy używać osobnych kremów, zazwyczaj to i tak zwykłe kremy, tylko rozcieńczone. Ja zwracam uwagę tylko na migrowanie do oczu. W sumie do oczu również polecam produkty Flos Lek, bo nic po nich nie piecze ani nie puchnie.

capuccino - jak widać po podanym wyżej składzie, kosmetyki apteczne to nieraz niezła chemia. Może dlatego są skuteczne, a niektórych z kolei strasznie podrażniają?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-02-07 o 19:11
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:44   #360
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałam poprosić o pomoc w rozszyfrowaniu składu filtru Biodermy Akn Mat 40
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...&produkt=24470

Mam cerę skłonną do ciągle pojawiających się krostek i do tego słabe naczynka.
Szukałam filtru bez alkoholu denat ze względu na naczynka oraz bez filtra przenikającego. No i oczywiście aby nie działał komedogennie i nie świecił się za bardzo
Po przeszukaniu KWC znalazłam filtr Bioderm. Przeanalizowałam skład i wiem, że dwa pierwsze warunki spełnia. Nie widzę też składników które mogły by mnie zapchać, ale chciałam prosić o opinie bardziej doświadczonych.

W KWC nie ma składu kremu dlatego go wklejam
Czy sądzicie, że na zwykłe miejskie warunki (jeśli chodzi o ochronę UV) kremik się sprawdzi?

Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ptfe, methyl methacrylate crosspolymer, c20-22 alkyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, silica, tridecyl salicylate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, glycolic acid, ginkgo biloba leaf extract, citric acid, dodecyl gallate, c20-22 alcohols, decyl glucoside, propylene glycol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, xanthan gum, caprylic/capric triglyceride, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, parfum.

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2009-02-07 o 19:49
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.