stopniowanie zależenia na kimś xD - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 12:30   #1
2-B
Rozeznanie
 
Avatar 2-B
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 515

stopniowanie zależenia na kimś xD


Domyślam się, że takich wątków jest multum na tym forum, ale do założenia tego skłoniła mnie rozmowa z moim chłopakiem otóż..

ostatnio rozmawialiśmy, a raczej rozkminialiśmy pojęcie miłości.. doszliśmy do wniosku, że miłości się nie stopniuje, więc albo się kogoś kocha albo nie.. ale.. mój chłopak stwierdził, że w tej miłości może nam na danej osobie zależeć bardziej lub mniej, np. ze względu na wady, nie takie dogadywanie się jakie byśmy chcieli, sprawione przykrości itp. Nie bardzo potrafiłam to zrozumieć, bo ja wychodzę z założenia, że miłość (a więc i zależenie) jest z założenia bezgraniczne, więc nie wiem jak można stopniować to całe zależenie na kimś. Zaczęliśmy rozkładać to na czynniki pierwsze i mój chłopak żeby mi to lepiej zobrazować wysnuł taką teorię na podstawie własnych doświadczeń, że np. poprzednią dziewczynę kochał, ale zależało mu na niej mniej niż na mnie, m.in stworzył takie cuś:
imię=miłość+przeciętne zależenie
moje imię=miłość+ogromne zależenie

powiem szczerze, że się pogubiłam w jego rozumowaniu i jestem ciekawa co wy myślicie na temat rozkminy mojego chłopaka

Dodam jeszcze, że... tak, tak wiem, że to trochę głupie, ale co tam.. pofilozofować sobie można xD
__________________
Stop looking, start seeing...

Edytowane przez 2-B
Czas edycji: 2011-09-05 o 12:36
2-B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 12:54   #2
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

Nie, nie rozumiem Jego roku rozumowania. Gdyby powiedział, że według niego istnieją etapy związku, takie poziomy, aż poczuje się, że to miłość - to jak najbardziej bym się zgodziła. Ale miłość i przeciętne zaangażowanie to nie miłość. To nadawanie czemuś bardzo przeciętnemu zbyt wysokiej rangi. Ile Twój chłopak ma lat?
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 12:56   #3
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

była: imię=miłość+przeciętne zależenie
ty (obecna): imię=miłość+ogromne zależenie
przyszła: imię=miłość+ przeogromne zależenie...


Ile wy macie lat ? dziwne teorie wysnuwa twój tż
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 13:07   #4
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

Cytat:
Napisane przez 2-B Pokaż wiadomość
Domyślam się, że takich wątków jest multum na tym forum, ale do założenia tego skłoniła mnie rozmowa z moim chłopakiem otóż..

ostatnio rozmawialiśmy, a raczej rozkminialiśmy pojęcie miłości.. doszliśmy do wniosku, że miłości się nie stopniuje, więc albo się kogoś kocha albo nie.. ale.. mój chłopak stwierdził, że w tej miłości może nam na danej osobie zależeć bardziej lub mniej, np. ze względu na wady, nie takie dogadywanie się jakie byśmy chcieli, sprawione przykrości itp. Nie bardzo potrafiłam to zrozumieć, bo ja wychodzę z założenia, że miłość (a więc i zależenie) jest z założenia bezgraniczne, więc nie wiem jak można stopniować to całe zależenie na kimś. Zaczęliśmy rozkładać to na czynniki pierwsze i mój chłopak żeby mi to lepiej zobrazować wysnuł taką teorię na podstawie własnych doświadczeń, że np. poprzednią dziewczynę kochał, ale zależało mu na niej mniej niż na mnie, m.in stworzył takie cuś:
imię=miłość+przeciętne zależenie
moje imię=miłość+ogromne zależenie

powiem szczerze, że się pogubiłam w jego rozumowaniu i jestem ciekawa co wy myślicie na temat rozkminy mojego chłopaka

Dodam jeszcze, że... tak, tak wiem, że to trochę głupie, ale co tam.. pofilozofować sobie można xD
Twój chłopak ma dziwne rozkminy.

Dla mnie to normalne i naturalne, że każda miłość jest inna, tak samo każdy zwiazek jest inny. I tak samo normalne i naturalne jest to, że za najsilniejszy, najwspanialszy uważa się obecny związek. Nie wyobrażam sobie usłyszeć od partnera, że kocha mnie tak samo jak byłą, ale na niej bardziej mu zależało i nie wyobrażam sobie też czegoś takiego powiedzieć.

Wydaje mi się,że zawsze tak jest iż aktualny związek odbieramy najmocniej. Parę lat później, po jego zakończeniu i będąc już z kimś innym możemy patrzeć w przeszłość i myśleć "Wtedy nie byłam tak zaangażowana jak teraz" ale prawda jest taka, że po prostu inaczej odbieramy ten związek i emocje z perspektywy czasu.


Tak więc wydaje mi się, że odczucia twojego chłopaka są prawidłowe - wie, ze kochał tę dziewczynę, ale z perspektywy czasu emocje opadły i teraz wydaje mu się, ze zależało mu mniej (a mogło zależeć równie mocno, jak na tobie, tylko że teraz już tego po prostu nie czuje, więc to logiczne, że tak nie uważa). Natomiast dorabianie do tego filozofii to już przekombinowanie
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 13:58   #5
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

Ale bez sensu... Masakra. Każdy związek, o ile się kogoś kocha, wiaze się z zaangażowaniem. Z perspektywy czasu wydaje nam się, że kolejne uczucie jest silniejsze, ale to złudzenie. I nie ma żadnej reguły, tak poza tym.
__________________
Aga walczy o idealną sylwetkę !
-> cel: 54 kg

moje recenzje -> https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...ent=boangelina
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 14:10   #6
2-B
Rozeznanie
 
Avatar 2-B
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 515
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

Ma 24 lata. Też uważam, że nie ma czegoś takiego jak miłość + stopniowanie zależenia na kimś xD z tym, że mu nie chodzi o to, że jedno uczucie jest silne, a drugie nie. On na to patrzy pod kątem, że dobra.. jest chłopak i dziewczyna, chłopak kocha dziewczynę, ale różnią się od siebie, niezbyt dobrze się dogadują, dziewczyna robi mu różne przykrości itp. Chłopak po pewnym czasie poznaje drugą dziewczynę, w której też się zakochuje, ale z tą dogaduje się super, bardzo do siebie pasują, ma poczucie, że to jest to. I mój chłopak chyba jakoś tak to rozumuje, że mimo, iż się obie dziewczyny kochało to na jednej mogło zależeć bardziej, a na drugiej mniej.

,,Nie wyobrażam sobie usłyszeć od partnera, że kocha mnie tak samo jak byłą, ale na niej bardziej mu zależało i nie wyobrażam sobie też czegoś takiego powiedzieć.''
nie, nie.. on mi powiedział, że to na mnie bardziej mu zależy :P
__________________
Stop looking, start seeing...

Edytowane przez 2-B
Czas edycji: 2011-09-05 o 14:13
2-B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 14:21   #7
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

No ja tez strednio rozumiem.. kurcze albo mi na kims zalezy albo nie.. chyba ze w kwestii malzonki to rozgraniczal czy co no pogubilam sie
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-05, 14:41   #8
Cristinedeville
Raczkowanie
 
Avatar Cristinedeville
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 235
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

Tez raczej sie zgadzam z Wami ale tak sobie mysle...


Jak to jest?

Jestes z kims pol roku, spotykacie sie(nie mieszkacie razem, nie macie jeszczeplanow na pozniej itp) a jestescie ze soba 5 lat mieszkacie razem i myslicie o slubie.

Bo ja tak mysle ze w takim krotszym zwiazku moze mniej ludziom na sobie zalezec:P



EDIT:
Ta kjeszcze do tego co pisalam, powiedzmy ze cos sie w zwiazku psuje i nie mamy sil sie juz starac ale nie chcemy sie rozstawac to moze nam zalezec mniej nic wczesniej ale nadal zalezec?



Ta ktylko probuje rozkminic bo w sumie sama nie myslalm nad tym nigdy.
__________________
5D II + 40D +35 1.4 + 50 1.4 + 70-200 4.0 + 100 2.8 + 17-40 4.0

Edytowane przez Cristinedeville
Czas edycji: 2011-09-05 o 14:42 Powód: Dopisek:
Cristinedeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 15:24   #9
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

Cytat:
była: imię=miłość+przeciętne zależenie
ty (obecna): imię=miłość+ogromne zależenie
przyszła: imię=miłość+ przeogromne zależenie...
jak wyżej.. powiedział tak, żeby ci było miło, potencjalnej następnej dziewczynie powie to samo o tobie [że było przeciętnie].
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:54   #10
2-B
Rozeznanie
 
Avatar 2-B
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 515
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

Ojej.. tu nie chodzi o to, że powiedział mi tak żeby mi było miło, a tak naprawdę to jest kłamstwo. Na pewno tak nie jest, więc proszę się powstrzymać od oceniania mojego chłopaka pod tym kątem

Poza tym temat nie tego dotyczy. Pofilozofowaliśmy jeszcze trochę i mój chłopak przeciętność zależenia () określił tak, że np. na początku jest fajnie, wszystko się układa, jest płomienne uczucie, ale później zaczyna się psuć i tak jak wspomniała tu któraś z wizażanek, jak zaczyna się naprawdę psuć (i ten stan trwa dość długi okres czasu), druga osoba nas rani, to w końcu mimo tego, że kogoś nadal kochamy to powoli przestaje nam na tej osobie zależeć.

Swoją drogą to z tego co zdążyłam go poznać to mój chłopak jest bardzo uczuciową osobą i chyba nie potrafi za bardzo odróżnić takich etapów jak zauroczenie, zakochanie i w końcu miłość. Dla niego chyba to po prostu miłość i koniec i w sumie to zabawne, jak faceci (albo tylko mój) mają dziwny sposób pojmowania niektórych rzeczy
__________________
Stop looking, start seeing...
2-B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 21:02   #11
firstdayofherlife
6 lat z wizażem:)
 
Avatar firstdayofherlife
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ukochane miasto Warszawa <3
Wiadomości: 808
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

Jak przejrzałam ten wątek to przypomniała mi się z kolei 'rozkminka' mojego chłopaka, na temat jego byłej i mnie. wspomniał że byłą traktował tylko jako kobietę swoją a mnie jak kobietę marzeń+ bardziej mu na mnie zalezy i niby bardziej kocha. niby milo slyszec ale ja uwazam ze kazda milosc jest inna i ciężko porównywac wartosc więc stąd moje niemiłe odczucia po takich filozoficznych rozmyslaniach:c onfused:
firstdayofherlife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-05, 21:31   #12
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

Cytat:
Napisane przez Cristinedeville Pokaż wiadomość
Tez raczej sie zgadzam z Wami ale tak sobie mysle...


Jak to jest?

Jestes z kims pol roku, spotykacie sie(nie mieszkacie razem, nie macie jeszczeplanow na pozniej itp) a jestescie ze soba 5 lat mieszkacie razem i myslicie o slubie.

Bo ja tak mysle ze w takim krotszym zwiazku moze mniej ludziom na sobie zalezec:P



EDIT:
Ta kjeszcze do tego co pisalam, powiedzmy ze cos sie w zwiazku psuje i nie mamy sil sie juz starac ale nie chcemy sie rozstawac to moze nam zalezec mniej nic wczesniej ale nadal zalezec?



Ta ktylko probuje rozkminic bo w sumie sama nie myslalm nad tym nigdy.
Mi to sie chyba wydaje ze w zwiazku z krotsszym stazem to wiecej ;D hehe

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez firstdayofherlife Pokaż wiadomość
Jak przejrzałam ten wątek to przypomniała mi się z kolei 'rozkminka' mojego chłopaka, na temat jego byłej i mnie. wspomniał że byłą traktował tylko jako kobietę swoją a mnie jak kobietę marzeń+ bardziej mu na mnie zalezy i niby bardziej kocha. niby milo slyszec ale ja uwazam ze kazda milosc jest inna i ciężko porównywac wartosc więc stąd moje niemiłe odczucia po takich filozoficznych rozmyslaniach:c onfused:
W zasadzie tez prawda,ze kazda milosc jest jednak inna bo inni są ludzie..moze o to mu chodzilo ?
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 21:52   #13
2-B
Rozeznanie
 
Avatar 2-B
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 515
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

Może właśnie chodziło mu o to, o czym mówił mój chłopak. Tamtą kochał, ale ty oprócz tego, że ciebie też kocha, to jesteś dla niego swego rodzaju ideałem kobiety i dlatego 'tak jakby' zależy mu na tobie bardziej.

A kij wie zresztą.. sama się w tym gubię
__________________
Stop looking, start seeing...

Edytowane przez 2-B
Czas edycji: 2011-09-05 o 21:54
2-B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 22:00   #14
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: stopniowanie zależenia na kimś xD

A ja myślę,że nie ma sensu tak siedzieć i "rozkminiać" każdego zdania wypowiedzianego przez faceta. Bo można dojść do różnych dziwnych wniosków .
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.