Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-09, 20:30   #1321
TajSunset
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

hej kobiety
mam do Was pytanie...czy któraś z Was ma może zaburzenia związane z apetytem? zostało mi jeszcze 9 tabletek do końca... a mnie mdli, i ostatnio wcale nie chce mi się jeść :/ poza tym, bolą mnie piersi od paru dni...Dziewczyny,czy może to być spowodowane tym, że organizm się buntuje przeciwko tabletkom ( biorę Yasmin już ze dwa lata... )? Poza tym biorę od tygodnia Skrzypovitę i się zastanawiam,czy od tego mnie tak nie ''muli''...liczę na Was, kobiety Antyschizowiaczki dzięki z góry!
TajSunset jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 20:36   #1322
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

TajSunset, nic nie da się stwierdzić w tym przypadku na pewno. Jesli takie mdłości zdarzyly Ci się jednorazowo, to to może być cokolwiek. Może zbliżające się krwawienie, może tak skrzypowita (w co wątpię)... a jeśli będzie się powtarzało, to może sygnał, że organizm jest w jakiśtam sposób "zmęczony" hormonami i trzeba pomyśleć nad zmianą tabletek, lub przerwą jeśli na dłuższą metę te mdłości będą uciążliwe...
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 09:00   #1323
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Do dziewczyn, które myślały o plasterkach, żeby "oszczędzić" wątrobę i uniknąć problemów z nogami takie jak żylaki, zakrzepy itp...

oto co mnie zbulwersowało: Mój uroczy ginekolog (którego notabene bardzo lubię i ufam mu, choć teraz trochę mniej) zachwalał plastry, że to świetne rozwiązanie dla osób takich ja jak ja, które mają problemy z żyłami i złe wyniki wątroby. Widząc, że się waham, dał mi darmowe opakowanie plastrów i jakieś wybajerzone broszurki z płytą. Zachwycona wróciłam do domu i wzięłam się za czytanie ULOTKI dołączonej do opakowania Evry...
i o to, co przeczytałam:
"wszystkie złożone hormonalne leki antykonc. stwarzają ryzyko, które potencjalnie prowadzić może do kalectwa lub śmierci. NIE MA DOWODÓW na to, że plaster taki jak Evra jest bezpieczniejszy niż złożone, doustne leki antykonc." :/ no to co za ściemę wciska mój ginekolog i inni zachwalający plastry, skoro w samej ulotce są jasne wymienione takie same zagrożenia jak przy braniu piguł
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 09:22   #1324
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Dzięki operacji mam dodatkowo obciążoną wątrobę i właśnie ginekolog mamy sugerował, żebym antykoncepcję zaczęła od plastrów, bo mają mniejszą dawkę hormonów, omijają żołądek i wchłaniają się bezpośrednio przez skórę, czyli jakby miało to łagodniejszy przebieg niż łykanie tabletek. Może coś w tym jest. Taka informacja w ulotce mnie nie dziwi, bo nie mogą dać gwarancji przecież... Przecież to nadal hormony, ale w innej formie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 09:25   #1325
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Ajtam po co będziesz wracać do antykoncepcji hormonalnej skoro na gumkach jest Ci okej? Zdrowie jest ważniejsze to przede wszystkim ! A poza tym gumki też są fajne, ja kiedyś byłam zmuszona odstawić tabletki na pół roku, używaliśmy wtedy gumek i kupowaliśmy sobie jakieś różne kolory, smaki, tez fajnie było Fakt, że mnie zawsze denerwowało przerywanie "akcji" w celu odpakowania gumiaka i jego założenia, ale ja to w ogóle jestem w gorącej wodzie kąpana :P Owszem, chętnie wróciłam potem do tabletek, ale gdybym nie mogła ich brać, wcale bym się nie smuciła tym, gumeczki są równie skuteczne i fajne A już w ogóle najfajniejsze to być zdrowym ! Więc nawet sie nie zastanawiaj i nie ryzykuj swoim zdrowiem !
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 11:42   #1326
poolinkaa
Raczkowanie
 
Avatar poolinkaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 304
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

wontrubko dziewczyny mają rację. Plastry mimo że mają tych hormonów mniej ale je mają, lecz wątroby nie obciążają.
Zdrowie powinno być najważniejsze, a jak pisałaś do gumek zmieniłaś nastawienie, to więc co chcieć więcej
__________________
"nie bój sie uwierz w siebie masz juz wszystko poczuj więc , ze przed Tobą cała przyszłość "
poolinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 07:06   #1327
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

hej ja po 4 miesiacach brania yasminnelli postanowilam je odstawic ogolnie czuje sie po nich ok, ale po prostu siada mi na psychike to ze piersi moje wygladaja jak balony czuje sie okropnie z tym, i lapie coraz czesciej doly i czuje sie zle ;( nnie wiem czy sa jakiwes tabletki, po ktorych moje piersi beda staly w miejscu a nie bede spuchniete mam rozmiar D a przy tabletkach to i w E wchodzi, przy mojej sylwestce wyglada to komicznie

Miala ktoras z was takie problemy ? bo ja sobie z nimi nie radze najgorsze jest to ze boje sie ze jak odstawie tabletki to moje piersi dalej beda takie spuchniete i duze
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-11, 07:59   #1328
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

czuczenka, wnioskuję, że jesteś bardzo szczupłą osobą, skoro twierdzisz, że wygląda to "komicznie"? Uwierz, że ja również jestem dość szczupła i noszę na stałe E. Taka moja uroda. Trzeba to zaakceptować i już. ;-) Mi na szczęście po tabletkach biust nie urósł, bo wtedy to nie wiem co bym zrobiła, szczególnie, że obwód pod biustem mam przeważnie 65, czasem 70.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 08:33   #1329
poolinkaa
Raczkowanie
 
Avatar poolinkaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 304
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

czuczenka poczekaj do pół roku. kiedyś jakiś lekarz mi powiedział, lub gdzieś przeczytałam żeby poczekać z odstawieniem tabletek po 6 miesiącach...
__________________
"nie bój sie uwierz w siebie masz juz wszystko poczuj więc , ze przed Tobą cała przyszłość "
poolinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 08:58   #1330
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez poolinkaa Pokaż wiadomość
czuczenka poczekaj do pół roku. kiedyś jakiś lekarz mi powiedział, lub gdzieś przeczytałam żeby poczekać z odstawieniem tabletek po 6 miesiącach...
takie przedłużanie nie ma sensu w przypadku, gdy z problemem związane są tez lekkie zaburzenia psychiczne. dla niektórych to wydaje się być niczym, ale jeśli czuje się coraz gorzej to lepiej odstawić teraz, gdy jeszcze na stałe nie zmieniła swojego patrzenia na ciało... niby nic, a może namieszać w psychice i to bardzo.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 10:08   #1331
peekaaboo
Przyczajenie
 
Avatar peekaaboo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Ja biore tabletki juz 7 miesiac i dopiero w zeszłym piersi mi przestały puchnąć, czyli ogólnie przez 5 miesiecy ciągle sie powiekszaly ;o , po troszku powolutku ale jednak "przed" i "po" różnica jest i to nie mała. Tak czy owak to zastopowało i nie sądze żeby miało wrócić - co miało ursnąć, urosło, trzeba zaaceptować i traktować jako atut
peekaaboo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-11, 12:22   #1332
demo mnie samej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 40
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

.

Edytowane przez demo mnie samej
Czas edycji: 2011-09-14 o 18:04
demo mnie samej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 13:03   #1333
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Ja współżyłam zawsze do końca, ale z moim poprzednim facetem, także to było około rok czasu jak tylko tabletki mnie zabezpieczały i było ok, nie zaciążyłam Ale to było daaawno i z obecnym facetem choć stosuję tabletki to troche sie bałam przełamać, nie wiem w sumie czemu, ale właśnie w tym miesiącu w końcu to zrobiliśmy do końca :P no ale nie wiem jeszcze z jakim "efektem" bo krwawienie z odstawienia mam dopiero za tydzień, także czekam
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 13:39   #1334
peekaaboo
Przyczajenie
 
Avatar peekaaboo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

ja w pierwszym miesiącu miałam opory i troche sie bałam jesczse ale już potem normalnie lecieliśmy na całość bo właśnie po to chyba sie je bierze ;p no i jak do tej pory jest ok więc mysle że nie masz co sie stresować
peekaaboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 13:50   #1335
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

na początku jest obawa- to normalne... ale warto się rpzełamac. w końcu bierze się tabletki po to, by w pełni (dosłownie i w przenośni) cieszyć się z seksu, czyż nie? na początku człowiek się denerwuje, ale jak zrozumie, ze nie ma ryzyka, ze ciąży nie ma to zaczyna się w pełni korzystać z tego, co dają nam tabletki.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 14:06   #1336
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

A czemu LuciousElegance nic się nie odzywa co tam z jej schizami?
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 16:24   #1337
LusciousElegance
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 542
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

schizy się troche uspokoiły nie biorę już tabletek, czekam na krwawienie, które mam nadzieje będzie we wtorek. Brzuch mnie boli trochę jak na okres, zobaczymy
LusciousElegance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 18:32   #1338
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

... no to dołączam do tych, które próbują się nie schizować.
Wszelkiego rodzaju wsparcie przyda się bardzo,bardzo


i jak to możliwe, że dopiero teraz znalazłam ten temacik ?
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 19:02   #1339
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Dziewczyny! Pomocy.... Na innym wątku nie dostałam odp, a że tu ciągle ktoś odpisuje, to pytam.
Wzięłam tabletke i jakieś 10-15 min po niej wypiłam szklankę soku grapefruitowego do posiłku. Sok kupny, z kartonu. Jest czego się bać? Brać dalej tabletki czy może już przerwę robić, bo to trzeci tydzień?
__________________


Edytowane przez keira2008
Czas edycji: 2011-09-11 o 19:03
keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-11, 19:08   #1340
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez keira2008 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Pomocy.... Na innym wątku nie dostałam odp, a że tu ciągle ktoś odpisuje, to pytam.
Wzięłam tabletke i jakieś 10-15 min po niej wypiłam szklankę soku grapefruitowego do posiłku. Sok kupny, z kartonu. Jest czego się bać? Brać dalej tabletki czy może już przerwę robić, bo to trzeci tydzień?
Kiedyś powiedziałabym, że nie ma się czego bać, ale po tym wątku o ciąży przez sok... może zrób przerwę.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 19:09   #1341
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Ej, bez przesady. Tamta to piła namiętnie soczki kilka razy dziennie przez dwa miesiące!!! Taka jedna sprawa nie powinna nic zaszkodzić moim zdaniem.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 19:11   #1342
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

A jak przerwę to liczyć od kiedy? Od wczoraj odpowiednio przyjętej tabletki czy tej dzisiejszej wziętej chwile przed wypiciem soku? I czy ten sok nie będzie miał wpływu na ochronę antykoncepcyjną w przerwie?

Bo czytałam, że jak sok ma wpływać na działanie to sok ze świeżego owocu, a nie z kartonu, gdzie prawie sama woda, a soku niewiele.
__________________


Edytowane przez keira2008
Czas edycji: 2011-09-11 o 19:12
keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 19:12   #1343
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez keira2008 Pokaż wiadomość
A jak przerwę to liczyć od kiedy? Od wczoraj odpowiednio przyjętej tabletki czy tej dzisiejszej wziętej chwile przed wypiciem soku? I czy ten sok nie będzie miał wpływu na ochronę antykoncepcyjną w przerwie?

Bo czytałam, że jak sok ma wpływać na działanie to sok ze świeżego owocu, a nie z kartonu, gdzie prawie sama woda, a soku niewiele.
Dzisiaj jako pierwszy dzień przerwy. W takim układzie nie będzie miał znaczenia ten sok.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 19:16   #1344
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

No to więc zrobie tą przerwę... Ale czy mi nie rozreguluje nic, bo niby te związki zawarte w soku z grapefruita podwyższają poziom hormonów czy coś takiego, a potem to organizm odczuwa jakby się tabletki nie wzięło. Czy na pewno będzie wszystko ok i uniknę ciąży? Oj... bo schizuje się strasznie.
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 19:19   #1345
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez keira2008 Pokaż wiadomość
No to więc zrobie tą przerwę... Ale czy mi nie rozreguluje nic, bo niby te związki zawarte w soku z grapefruita podwyższają poziom hormonów czy coś takiego, a potem to organizm odczuwa jakby się tabletki nie wzięło. Czy na pewno będzie wszystko ok i uniknę ciąży? Oj... bo schizuje się strasznie.
Wypiłaś sok raz, i to kupowany. A tamta wyciskała sobie codziennie i piła dużo miesiącami... to różnica Będzie ok.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 19:22   #1346
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Dziekuje bardzo, uspokoiłaś mnie Więc robię przerwę i czekam na krwawienie.
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 20:07   #1347
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

A dla mnie to bez sensu. W ulotce nie pisze nic o zakazie picia soków z czegokolwiek! Poza tym, to sok, napój owocowy konkretnie ujmując. Ona WYCISKAŁA ZE ŚWIEŻYCH OWOCÓW, gdzie była masa witamin, w tym witamina C. To miało wpływ na zachwianie ochrony. Taki soczek w kartoniku to praktycznie sama chemia. Jak ma to zaburzyć cykl tabletkowy? -,- Chyba co druga byłaby tu w ciąży w takim razie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 20:15   #1348
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Zgadzam się z Lią, ja pije dużo soków owocowych i lubie tez grejfruty i nawet nie myśle o tym że to ma wpływ, w ogole sie nie masz czym przejmować keira.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 20:35   #1349
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Dzięki dziewczyny, jestem już spokojna
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 20:46   #1350
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ II

Proszę. Nie dajmy się zwariować. Tabletki mają nam dawać przyjemność z seksu bez ograniczania się. Wiadomo, że trzeba zwracać uwagę na pewne rzeczy (wymioty, biegunki, antybiotyki), ale to są już skrajności (jak na przykład Laurka kiedyś pytała o wpływ ?maseczek? na ochronę... ). Dziewczyna miała pecha. Było o tym zresztą tu wspominane na długo zanim ona zaczęła pić te świeże soczki.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.