Maszyna do szycia - pomoc - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-15, 09:39   #481
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Zupełnie nie potrafię pomóc w kwestii modelu maszyny, ale nie wiem po co Ci instrukcja, ja moją kiedyś przeczytałam ale nic to nie wniosło do mojej wiedzy, teraz to nawet nie wiem czy jeszcze gdzieś ta instrukcja leży. Jeżeli czegoś nie wiesz to pytaj nas instrukcja jest zbędna.
Jeśli chodzi o olej to psikasz nim w każdy otworek w obudowie.

Zamiast nowej maszyny ja bym raczej radziła overlock, no chyba że zależy Ci na 20 ozdobnych szwach (które nie wiadomo do czego będziesz wykorzystywać). Podejrzewam że Twoja stara maszyna jest wielokrotnie wytrzymalsza niż nowe konstrukcje.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 13:19   #482
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez Vila1987 Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny, na razie zostanę przy tej standardowej stopce, popróbuję trochę i najwyżej dokupię jeszcze jakieś inne.

W przyszłości, jeśli będę dużo szyć, to pewnie kupię sobie nową maszynę.

Kupiłam dzisiaj igły i olej do maszyny i parę drobiazgów. problem mam ze znalezieniem instrukcji do mej maszyny. Pomożecie? Nie wiem jaki to model. Wygląda identycznie jak ta:
Tu masz instrukcję do tej Twojej, bądz bardzo podobnego modelu -

http://mnirek3.bloog.pl/?ticaid=6d346

oraz tu -

http://lucznik.slomnicki.net/
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 12:46   #483
agapt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Witam wszystkich jestem nowa na forum jednak bardzo proszę o pomoc czy maszyna arka radom 9050 jest dobrym wyborem, dużo naczytałam się na temat maszyn robionych w Chinach więc boję się, że pieniądze wyrzucę w "błoto" a jest to dla mnie nie mały wydatek. Do tego jest to maszyna elektroniczna więc tu dodatkowy "strach" bo im więcej elektroniki tym gorzej z naprawą, dodatkowe wątpliwości mam jeśli chodzi o dostępność stopek do tejże maszyny, szukam i nigdzie nie mogę znaleźć dedykowanych dla tej firmy a może są stopki "standardowe", które pasują do wszystkich maszyn bez względu na firmę ?
Pewnie już te tematy były przez Was poruszane ale czytam gdzie się da i mam coraz większy mętlik w głowie . Błagam pomóżcie .
agapt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 13:12   #484
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

nie wypowiem czy ta maszyna jest dobra czy nie, niestety az tak sie nie znam. co do stopek to jest tak, ze aktualnie większość firm stosuje w maszynach domowych tzw system MATIC - to sa takie stopki zatrzaskowe. Jeżeli ta maszyna ma taki system to stopki dostępne na rynku będą pasować, jezeli jednak nie ma tego systemu można kupić uchwyt MATIC i po problemie

załączam zdjęcie takiej stopki i uchwytu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 576.jpg (9,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 577.jpg (4,3 KB, 1 załadowań)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 13:13   #485
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Igły maszynowe są standardowe do wszystkich maszyn. Różnice dotyczą zastosowania do różnych materiałów.


z tą różnicą, ze igły maszynowa mogą mieć kolbę półpłaską lub okrągłą...
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 13:21   #486
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
nie wypowiem czy ta maszyna jest dobra czy nie, niestety az tak sie nie znam. co do stopek to jest tak, ze aktualnie większość firm stosuje w maszynach domowych tzw system MATIC - to sa takie stopki zatrzaskowe. Jeżeli ta maszyna ma taki system to stopki dostępne na rynku będą pasować, jezeli jednak nie ma tego systemu można kupić uchwyt MATIC i po problemie

załączam zdjęcie takiej stopki i uchwytu.
Wisnia a czy do uchwytu MATIC pasują stopki JANOME ? Nabyłam Singera a on niestety ma 1 mm zatrzask i tak kombinuję by dokupić uchwyt MATIC i wpadło mi w oko kilka stopek szybkowymiennych Janome lecz nie wiem czy będą pasowały - na oko wygląda , że tak .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 13:32   #487
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

sama nie wiem ;-)
Wiem tylko, ze sa dwa typy uchwytów do systemu MATIC - niski i wysoki. chyba jest tak, ze wysoki jest do starszych maszyn a niski do nowszych.
I druga rzecz jaka wiem, ze sa stopki Janome do maszyn z chwytaczem wahadłowym i rotacyjnym.
I jak patrze na jedne i drugie stopki Janome to pasują do systemu MATIC na 99,99% ;-)
A uchwyt MATIC daje to, ze jak masz maszynę, bez tego uchwytu to musisz mieć specjalną stopkę z uchwytem do tego ramienia do mocowania stopek. W systemie matic poprostu odpinasz stopke i wsadzasz nowa. No to logicznie myslac powinny pasowac.
Raczej bym sie martwia jaki uchwyt MATIC kupic, ale o to mozna zapytac na eti.com.pl - oni sa bardzo pomocni i maja duzo stopek i uchwytów.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-18, 13:33   #488
agapt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Dziękuję kamień spadł mi z serca. Rozumiem , że zakup tej maszyny to będzie ryzyk-fizyk ale teraz przynajmniej wiem o co chodzi z tymi stopkami .
agapt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 13:45   #489
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
sama nie wiem ;-)
Wiem tylko, ze sa dwa typy uchwytów do systemu MATIC - niski i wysoki. chyba jest tak, ze wysoki jest do starszych maszyn a niski do nowszych.
I druga rzecz jaka wiem, ze sa stopki Janome do maszyn z chwytaczem wahadłowym i rotacyjnym.
I jak patrze na jedne i drugie stopki Janome to pasują do systemu MATIC na 99,99% ;-)
A uchwyt MATIC daje to, ze jak masz maszynę, bez tego uchwytu to musisz mieć specjalną stopkę z uchwytem do tego ramienia do mocowania stopek. W systemie matic poprostu odpinasz stopke i wsadzasz nowa. No to logicznie myslac powinny pasowac.
Raczej bym sie martwia jaki uchwyt MATIC kupic, ale o to mozna zapytac na eti.com.pl - oni sa bardzo pomocni i maja duzo stopek i uchwytów.
Dokupiłam stopkę do wszywania krytych zamków z niskim to uchwyt chyba też będzie taki . Planuje zakupy w Strima - mają większy wybór podwójnych igieł 4mm. Dziękuję za odpowiedź Poprzestanę tym czasem na uchwycie i stopce MATIC .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 13:48   #490
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

hmmm.. może gdzieś w necie sa jakieś informacje - ktoś napisał recenzję czy coś. Warto poszukać.
Sprawdziłam ile kosztuje ta maszyna i powiem tak jeżeli nie potrzebujesz tej elektronicznych bajerów to można kupić dobrą maszynę taniej, dodam, ze nie jestem pracownikiem firmy eti, tam robię zakupy, dlatego posiłkuję się ich stroną, w sytuacji gdybym miała wybierać jakąs inna niż ta arka to sama popatrz: http://eti.com.pl/Promocja-3.html

jeżeli potrzebujesz ten komputer w maszynie to możesz zaryzykować z tą arka, chociaż ja powiem tak, ostatnio koleżanka sprzedawała taka maszynę z opcja hafciarki czyli z komputerem maszyna marki singer, sprzedawała bo okazało się, że sa duże problem z oprogramowaniem i ogóle nie mogła korzystać z tych dodatkowych opcji.

Nie wiem do czego maszyna jest Ci potrzebna i jak jesteś zaawansowana w szyciu więc ciężko mi doradzić... ja mam prostą maszynę Toyoty, żadnej elektroniki, na moje szycie ubrań i torebek jest ok a kosztowała chyba 600 tylko.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------


Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość


Dokupiłam stopkę do wszywania krytych zamków z niskim to uchwyt chyba też będzie taki . Planuje zakupy w Strima - mają większy wybór podwójnych igieł 4mm. Dziękuję za odpowiedź Poprzestanę tym czasem na uchwycie i stopce MATIC .


tylko uważaj, strima podaje ceny netto dopiero pod spodem brutto. ale masz racje, maja spory wybór.

Edytowane przez Wisnia
Czas edycji: 2011-10-18 o 13:49
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 14:25   #491
agapt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
hmmm.. może gdzieś w necie sa jakieś informacje - ktoś napisał recenzję czy coś. Warto poszukać.
Sprawdziłam ile kosztuje ta maszyna i powiem tak jeżeli nie potrzebujesz tej elektronicznych bajerów to można kupić dobrą maszynę taniej, dodam, ze nie jestem pracownikiem firmy eti, tam robię zakupy, dlatego posiłkuję się ich stroną, w sytuacji gdybym miała wybierać jakąs inna niż ta arka to sama popatrz: http://eti.com.pl/Promocja-3.html

jeżeli potrzebujesz ten komputer w maszynie to możesz zaryzykować z tą arka, chociaż ja powiem tak, ostatnio koleżanka sprzedawała taka maszynę z opcja hafciarki czyli z komputerem maszyna marki singer, sprzedawała bo okazało się, że sa duże problem z oprogramowaniem i ogóle nie mogła korzystać z tych dodatkowych opcji.

Nie wiem do czego maszyna jest Ci potrzebna i jak jesteś zaawansowana w szyciu więc ciężko mi doradzić... ja mam prostą maszynę Toyoty, żadnej elektroniki, na moje szycie ubrań i torebek jest ok a kosztowała chyba 600 tylko.
W zasadzie to zamierzam dopiero zacząć moją przygodę z szyciem (na początek jakieś drobne ciuszki dla dzieci jakieś pidżamki, spódniczki, jakieś drobne poprawki itp. coby się podszkolić a później się okaże ) , ale pomyślałam sobie, że takią maszynę elektroniczną będzie prościej obsługiwać niż operować maszyną z tymi wszystkimi pokrętełkami Pewnie się mylę dlatego zasięgam porady kogoś zaawansowanego
agapt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-18, 14:31   #492
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez agapt Pokaż wiadomość
W zasadzie to zamierzam dopiero zacząć moją przygodę z szyciem (na początek jakieś drobne ciuszki dla dzieci jakieś pidżamki, spódniczki, jakieś drobne poprawki itp. coby się podszkolić a później się okaże ) , ale pomyślałam sobie, że takią maszynę elektroniczną będzie prościej obsługiwać niż operować maszyną z tymi wszystkimi pokrętełkami Pewnie się mylę dlatego zasięgam porady kogoś zaawansowanego
z mojego punktu widzenia taki kombajn elektroniczny jest trudniejszy, mimo ze jestem umysł ścisły to wole proste urządzenia siostra moja ma maszynę Janome z masa elektroniki i jakoś sobie z tym nie radze. Gdybym nigdy nie szyła i nie miała żadnej wiedzy na ten temat to kupiłabym prostą maszynę, zwykła taka, z większa ilością ściegów, bo to czasem życie ułatwia. Miałabym pewność, ze elektronika sie nie popsuje, ze maszyna będzie prosta w obsłudze, bo te pokrętła działają bardzo prosto, a przy okazji maszyna jest sporo tańsza niż taka z elektronika. Jak masz tyle kasy co na tą arkę to może lepiej zainwestować w dobrą dobrą zwykłą maszynę?
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 12:08   #493
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez Vila1987 Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny, na razie zostanę przy tej standardowej stopce, popróbuję trochę i najwyżej dokupię jeszcze jakieś inne.

W przyszłości, jeśli będę dużo szyć, to pewnie kupię sobie nową maszynę.

Kupiłam dzisiaj igły i olej do maszyny i parę drobiazgów. problem mam ze znalezieniem instrukcji do mej maszyny. Pomożecie? Nie wiem jaki to model. Wygląda identycznie jak ta:
Na pierwszy rzut oka myslalam, ze jest identyczna jak moja czyli model 451 A czy na pewno Twoja wyglada jak na zdjeciu? Moja wyglada tak jak ta w zalaczniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moj lucznik.jpg (54,5 KB, 24 załadowań)
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 15:54   #494
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Pomocy Kupiłam sobie małą maszynę na allegro, żeby się pouczyć i tak jak się strasznie cieszyłam dziś rano, że przyszła, tak już mam jej serdecznie dość, bo niestety... Nie umiem. Na youtube znalazłam filmiki dzięki którym w ogóle udało mi się poradzić sobie z dolną i górną szpulą, nawinięciem na igłę, bo niestety instrukcję mam tylko po niemiecku.
Ale jak przyszło do szycia, to pojawiły się schody. Czy ktoś ma może taką (lub podobną miniaturę, bo mimo różnic kolorystycznych chyba są identyczne)?? Mógłby mi ktoś może wrzucić dokładne zdjęcia dobrze ustawionej maszyny? Igły, szpulek, tego pokrętła nieszczęsnego? U mnie sytuacja ma się tak....

Przy ustawieniu maszyny jak na zdjęciu 1 - szwy wychodzą takie jak na zdjęciu 2 i 3 (z jednej strony niby ładne, ale z drugiej - zdjęcie niewyraźne - gęste i luźne, prujące się momentalnie)

Natomiast przy ustawieniu jak na zdjęciu 4 - szwy wchodzą takie jak na zdjęciach 5 i 6 (raz lepsze raz gorsze, cienkie i dość równe ale też się prują) i do tego bez przerwy przy szyciu małego kawałeczka nić wypada z igły...

A zdjęcie ostatnie pokazuje jak wyglądają nawleczone nici, dolna wychodzi przez tą dziurkę pod stopką, a górna nawleczona na igłę (do tego mi się udało dojść dzięki youtube)

Pomocy!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (42,7 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (86,7 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (45,9 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (44,1 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (68,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (70,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (41,7 KB, 32 załadowań)
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy własny samochód

Edytowane przez lagerfeldised
Czas edycji: 2011-10-26 o 15:56
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 16:01   #495
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

jeśli mam być szczera to nie spodziewałabym się po tej maszynie, że będzie szyć lepiej niż to co piszesz. To jest zabawka a nie coś co szyje porządnie....


[edit]

juz piszę czemu tak uważam.
każda maszyna, nawet taka tania ma możliwość regulacji napięcia nitki górnej i dolnej. Rożnie jest to realizowane, ale zawsze da się to zrobić. A jest to potrzebne do szycia tkanin różnej grubości. Każda tkanina wymaga różnego napięcia nici. A w Twojej niestety nie widać żadnych tego typu regulacji stąd pewnie problem szycia takiego parcianego paska. A próbowałaś szyć inną tkaninę?

Edytowane przez Wisnia
Czas edycji: 2011-10-26 o 16:22
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 17:07   #496
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Dziękuję za szybką odpowiedź!

Próbowałam z innymi tkaninami (cieńszymi i grubszymi warstwami 100% bawełny) i w zależności od tego gdzie dam szpulkę z nicią, to albo mi się to zwyczajnie nie szyje - długie "oczka", szew się pruje, albo wypada mi nić z igły, albo jakieś inne jaja ze szwem.
Dlatego właśnie najpierw zrzuciłam winę na siebie i postanowiłam zapytać co ja mogłam źle zrobić, bo przecież zwykły kawałek bawełny nawet taka mniejsza maszyna chyba powinna zszyć? Tak czy inaczej maszynę potrzebuję głównie do takich właśnie parcianych pasków, więc już i tak koszmarnie żałuję, że nie oszczędziłam i nie kupiłam normalnej... Ale wyglądała nieźle, cena z przesyłką ponad 100zł, więc sądziłam, że to nie jest taka zwykła zabaweczka.... Ale ja jestem impulsywnym zakupowiczem, zawsze szybko klikam, a potem żałuję


Ale przy kilku próbach udało mi się dwie warstwy tego paska zszyć tak, że miejscami było ciężko pruć... Więc może jest jakaś nadzieja, że faktycznie jak dobrze wszystko ustawię, to będzie szyła, nawet jeżeli niezbyt pięknie, byle się nie pruło.


A tak swoją drogą, na przyszłość może. Jaką maszynę polecacie do 300zł? Przeglądałam wątek i wiem, że te tańsze maszyny nie mają najlepszych opinii, ale jednak nie wiem tak naprawdę czy będę konsekwentna w swoich planach, te ponad 100zł za "mini maszynę" wydało mi się dość sporo, dlatego te ok 300 za kolejną to już max. Jeżeli coś zaczęłoby mi wychodzić, to dopiero pomyślę o profesjonalnym sprzęcie.
Czy lepszy byłby któryś z tych Łuczników:

http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...885686475.html
http://allegro.pl/nowa-maszyna-do-sz...898835021.html
http://allegro.pl/nowa-maszyna-do-sz...898835353.html
http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...884654293.html

Czy może w podobnej cenie innych firm?
http://allegro.pl/aeg-795-maszyna-do...899187881.html
http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...887403897.html
http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...874037510.html
http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...885432878.html
http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...895638680.html
http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...895638703.html
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy własny samochód

Edytowane przez lagerfeldised
Czas edycji: 2011-10-26 o 17:48
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 18:05   #497
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Zdjęcia niestety bardzo niewyraźne.
Podpisuję się pod słowami poprzedniczki, maszyna tego typu to raczej gadżet/zabawka. Nie oczekiwałabym od niej super rezultatów.
Ze względu na słabą jakość zdjęć, nie jestem w stanie powiedzieć co może być przyczyną, ale wydaje mi się że masz za mocno naprężoną górną nić w stosunku do tej z bębenka.
Weź kontrastową nić i spróbuj przeszyć nią zwykły kawałek bawełnianej tkaniny. Jeżeli zrywa Ci górną nić, tę z igły, to może właśnie przyczyna tkwi w jej niewłaściwym - za mocnym naprężeniu. Poluzuj ją. Do regulacji, służy to pokrętło po środku maszyny. Pociągnij delikatnie nić, powinna bez problemów "przechodzić" bez zrywania. Powinna stawiać lekki opór, ale bez zrywania. Teraz spróbuj to samo z bębenkiem. Czujesz jakiekolwiek naprężenie? Czy nić z bębenka wychodzi zbyt lekko? Tak jakby nic jej nie przeszkadzało? Czy w bębenku masz jakąs śrubkę do dokręcania/regulacji? Sprawdz jeszcze raz czy dobrze założyłaś bębenek i nawlekłaś górną nić. Nawet instrukcja po niemiecku powinna zawierać zdjęcia/obrazki jak nalezy to zrobić poprawnie.
Od ostatniego "okienka" na nić, ta powinna do igły iśc w najbliższej linii. Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że na zdjęciu widzę jakby nie wchodziła od lewej strony do igły a od prawej - niewłaściwie.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 18:37   #498
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Robiłam kolejne podejście i niestety maszyna się zacięła... Więc chwilowo nic nie mogę spróbować zrobić. Ogólem to dolna nić jest raczej bez oporu, ale tam wydaje mi się, że nie ma możliwości regulacji, a górna nić albo jest również bez większego oporu, albo w ogóle się nie da jej pociągnąć. Niby jest od tego pokrętło, ale ja nim totalnie nie umiem nic zrobić. Kręcę i kręcę w najróżniejszych kombinacjach - jest ciągle tak samo.

Ogólnie maszyna przyszła do mnie już wadliwa. W pedale coś "lata" tak jakby było jakieś mechaniczne pęknięcie, co prawda pedał działa, ale może uda mi się dzięki temu odesłać towar i uzyskać zwrot kasy i przeznaczyć ją na lepszą maszynę... Zobaczymy co mi odpisze sprzedawca.
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy własny samochód
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 21:26   #499
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

mnie się w normalnej (starej) maszynie raz zacinała raz była za luźno górna nić jak miałam źle założoną nitkę na to pokrętło... a w dolnej nici u mnie reguluje się taką maciupką śrubką, której sama z siebie nigdy bym o to nie podejrzewała - znalazłam to w instrukcji ;p

E: moja siostra jako kilkulatka - ze 20lat temu dostała zabawkową maszynę dla lalek i ona umiała przeszyć bawełnę normalnie, więc Twoja też chyba jednak powinna to potrafić ;p

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2011-10-26 o 21:27
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 08:03   #500
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Jeżeli pod spodem nici są luźno to oznacza ze górna nić jest zbyt luźno i trzeba podkręcić pokrętło. Praktycznie trzeba trochę popróbować zanim dojdziesz do prawidłowych ustawień.

Na ostatnim zdjęciu mam wrażenie ze źle założyłaś nitkę ona nie powinna się okręcać wokół igły tylko schodzić prosto na dół.
Czy w dolnym bębenku są jakieś nacięcia w obudowie? Bo mam wrażenie że włożyłaś tę szpulkę luźno, nie wiem jak jest zbudowana Twoja maszyna ale w maszyn nić przeprowadza się nacięciem do takiego otworka.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 16:57   #501
z0sh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Witaj,
niedawno sam rozgladałem się za maszyną do szycia, więc może coś podpowiem w kwestii wyboru konkretnego modelu.
Po pierwsze - jeśli to tylko możliwe, to zwróć tą "maszynkę" sprzedawcy. Szkoda Twoich pieniędzy.
Po drugie - nie zastanawiaj się nawet nad nowymi Łucznikami lub Arkami Radom. Również szkoda pieniędzy.

Na Twoim miejscu brałbym pod uwagę tylko dwie możliwości: używany stary Łucznik (poszukaj u rodziny, znajomych, sąsiadów, w ogłoszeniach w gazecie lokalnej, w punktach naprawy maszyn itp.) lub zakup maszyny z Lidla (podobno nie są tak beznadziejne jak chińszczyzna spod znaku Łucznika). Taki sprzęt do początkowej nauki powinien być w sam raz.
Jak już szycie pochłonie Cię i będziesz chciała więcej - kupisz sobie coś lepszego
__________________
--
Daniel dzierga
z0sh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 06:55   #502
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Dawno nie szyłam i napotkałam wczoraj pewien problem obrzucając dziurki, może ktoś mi podpowie co robiłam źle, bo byłam już prawie gotowa przejść na ręczne szycie... Mam starego łucznika 451

Zszywałam polar z takim materiałem poliestrowym z ocieplaczem (jak na kurtkę) - w czasie samego szycia (wkładu na spód do wózka) nie napotkałam problemów - ścieg od góry i od dołu na ustawionych naciągach nici ładnie działał i było ok. Potem potrzebowałam jednak zrobić dziurki na pasy, żeby można było przypiąć dziecko i jak zaczęłam obrzucać dziurkę wg instrukcji z mojej maszyny (szew zygzakowy, niewielki krok) to najpierw bardzo ładnie szło, ale po ok 3cm nagle coś się zaczęło zgrupiać w jednym miejscu i właściwie materiał przestał się przesuwać - nawet igłę złamałam. Nawet jak ręcznie przesunęłam, to niewiele mi to pomogło, bo i tak nie chciało szyć przesuwając - prułam 2x, potem zdecydowałam się na powrót do zwykłej stopki (wcześniej użyłam zgodnie z instrukcją plastikowej do obrzucania dziurek) oraz obróciłam materiał, żeby polar był na górze a poliester na dole, bo pomyślałam że może będzie miał lepszy ślizg... A i do tego jeszcze poluźniłam odrobinkę nić górną...
Ostatecznie udało mi się te dziurki jakoś obrzucić - ale 3dziurki o dł ok 5cm zajęły mi ponad 2h...
Wcześniej jak miałam polar od spodu, to nawet przy większej liczbie warstw się przesuwało - więc wydaje mi się że to wina stopki, albo samego mojego szycia.... może ktoś wie dlaczego do obrzucania proponują plastikową zamiast metalowej? i dlaczego mi się nie udało od razu??
Na koniec w materiale potrzebowałam zrobić dziurki

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2011-10-30 o 06:57
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 19:41   #503
tok
Przyczajenie
 
Avatar tok
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Ja ma starego Łucznika 466, niewiele szyję,
ale na moje potrzeby wystarcza.

http://hotfile.com/dl/30552532/93778...ik466.zip.html
__________________
tok
www.mapa.dzs.pl
tok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 20:21   #504
Vestis
Raczkowanie
 
Avatar Vestis
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 494
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Przeglądam wątek w poszukiwaniu dobrej maszyny do szycia za przyzwoitą cenę. Kilka z Was polecało Janome 525S lub 625E. Sprawdzałam ceny na eti i allegro, ale wahają się w granicach 1000zł, co dla mnie jest jednak za dużo. Znalazłam tańszy model Janome IT1011 za niecałe 500, ewentualnie Janome 920 - czy któraś z Was miała może do czynienia z którymś z tych modeli?
Byłabym wdzięczna za jakieś info
__________________
20.07.2012 Bartuś

Preferencje


Moje blogowanie - zapraszam

Edytowane przez Vestis
Czas edycji: 2011-12-19 o 20:23
Vestis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 21:20   #505
E_W
Wtajemniczenie
 
Avatar E_W
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 2 693
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

To zależy do czego ma Ci służyć. Ja nastawiłam się na większy wydatek i kupiłam Janome 525S - mogę z czystym sumieniem napisać, że się opłacało - szyje wszystko bez problemu nawet zamszową skórę, haftuje na podwójnym grubym jeansie, itp. Myślę, że Janome w okolicach 500 pln też się dobrze sprawi
E_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 16:27   #506
Vestis
Raczkowanie
 
Avatar Vestis
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 494
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Zamówiłam dziś w końcu Janome 920 za 620zł. Czekam z niecierpliwością, aż przesyłka dotrze
__________________
20.07.2012 Bartuś

Preferencje


Moje blogowanie - zapraszam
Vestis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 11:18   #507
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

daj znac jak się sprawi - bo ja na razie mam mojego starocia, ale jakby mu coś się stało, to też za 1000zł maszyny raczej nie kupię, bo nie używam tyle, żeby było warto pojedyncze zszycia, wszycia i przeróbki tylko dla siebie....
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:56   #508
karanisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Witam!
Poszukuję osoby, która szyła na Minerwie.Mam problem z ustawieniem szerokości ściegu plus jeszcze klika problemów natury technicznej...
karanisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 04:02   #509
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Hej. Nie wiem, czy dobrze wybrałam wątek, bo słabo znam tę część forum. Chciałam wykorzystać maszynę Mamy i uszyć sobie kilka letnich spódniczek z dzianiny (prawdopodobnie wiskoza z domieszką elastanu) - takich najprostszych jak tylko się da, na gumce. Kiedyś szyłam jakieś nieskomplikowane rzeczy, więc z czymś tak banalnym jak taka spódniczka powinnam dać sobie radę. Jest tylko jeden problem: do dzianiny potrzebny będzie ścieg elastyczny, a ja nie dysponuję overlockiem, tylko zwykłą maszyną ze ściegami overlockowymi... I tu pytanie do specjalistek: czy maszyna (Janome 525S) wystarczy, żeby uzyskać ładnie wyglądające szwy elastyczne? Dzianina będzie cieniutka, nie swetrowa.

Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedź.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 06:35   #510
omikrona
Raczkowanie
 
Avatar omikrona
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Włodawa (kiedyś Lublin)
Wiadomości: 365
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Hej. Nie wiem, czy dobrze wybrałam wątek, bo słabo znam tę część forum. Chciałam wykorzystać maszynę Mamy i uszyć sobie kilka letnich spódniczek z dzianiny (prawdopodobnie wiskoza z domieszką elastanu) - takich najprostszych jak tylko się da, na gumce. Kiedyś szyłam jakieś nieskomplikowane rzeczy, więc z czymś tak banalnym jak taka spódniczka powinnam dać sobie radę. Jest tylko jeden problem: do dzianiny potrzebny będzie ścieg elastyczny, a ja nie dysponuję overlockiem, tylko zwykłą maszyną ze ściegami overlockowymi... I tu pytanie do specjalistek: czy maszyna (Janome 525S) wystarczy, żeby uzyskać ładnie wyglądające szwy elastyczne? Dzianina będzie cieniutka, nie swetrowa.

Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedź.
Zdecydowanie wystarczy.
Te ściegi oznaczone na pomarańczowo na obudowie są wałśnie ściegami elstycznymi. Żeby nimi szyć na pokretle długości siegu ustawiasz "S" (+/- parę kropek ustawiając długość ściegu elastycznego). Ściegów jak widać jest dużo i najlepiej wczesniej na kawałku materiału przećwiczyć sobie jak wyglądają , jak trzymają materiał itp. Ja do szycia dzianinowych bluzek używam głownie "D" . Poza tym w istrukcji jest wszystko bardzo ładnie i jano napisane także ie powinnaś mieć problemu z opanowaniem szycia dzianin.
Pozdrawiam
__________________
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła"- A.J. Cronin
omikrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-15 14:43:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.